Pařba s partyju

Na sobotu sme mjeli domluvenu pivni lázeň s partyju. Domluvili sme se, že se sejděm v pjet hodin nahuře v Dile. To je celkem fajna knajpa. Maju tam kulečnik, šipki, ten džubox a hlavně fajne servirki, tuž možeme chlompať, pokecať, kulturně se vyžiť a sem tam aji jakisik cycek ve vystřyhu viděť jak nam kerasik robka něse pivo a musy se natahnuť a předkloniť. No fajne.

Přyšel sem v pjet deset, bo sem sice spichal, ale zpozdil sem se očumovanim jakehosik letajicyho Česťmira na Nadražni u Alberta, kery si asi plnil bobřyka odvahi v sutěži „Gdo přeběhně přes přechod před autem a doleti nejdalej“. No pravda, ten už teho asi moc něnalita, bo jak sem šel pryč, zrovna dojeli havrani s fajrontkaru. Banda už obsadila stul vedle džuboxu, tuž sem se přyvital, sednul a mavnul na servirku, že chcu tež jeden škopek. Zešlo se nas pět z roboty: Milan, Pepik, Kamil, Jura a já. Po dluhe době přyšel aji Venca, co s nami dřyve robil. Včil je podnikatel. Divne ale je, že pro fabryku furt robi to same, co robil, akurat dostava vic chechtaku. Ani nevim, gdo ho pozval, bo nas sere. Tuž a všecy to musa vjeděť, jaki on je king. Pry babě kupil pod stromek nove auto (jakesik klijo), harantum počitač a cele familiji fajnu dovolenu. Tuž sme ho začali hned štenkrovať, esli pojede do teho Tajska, nebo Srilanki, ale on začal cosik blekotať, že k Atlantyku ma strach jeť. Tuž sme ho mezi chlemtami piva ponukali, že jak tak moc zarobi, aby tam jel hned, na mjesyc, podpořyť turystyku. Řeknul nam, že sme cypi a vyřnul dalšiho ferneta. Chlampal jaksik rychle, asi aby nam dokazal že na to ma. Dalši fernet zapil pivem a divně si grgnul. Nu a už fičel na hajzel. Bylo ho slyšeť až k nam. Od te doby co podnika ma guvno trening. Kamil čuměl na Vencuv mobil Nokija (čemu ti hňupi davaju tym kramum take cypate nazvy s čislami – kdo si to ma pamatovať?), kery ležal na stole, potem ho lapil za šňuru a optal se nas s gzychtem tajemnym jak Vladimir Čech, esli je Venca lidumil. Pepik, kery měl dněskaj slinu a lopal už asi pate pivo jak dehydrovany kakadu zařval že ni, že Venca je debil, tuž ale mi to docvaklo, co tym Kamil myslel a kyval sem hlavu že je veliki lidumil. Kamil cosik pomačkal na tym žďorbu a potem ho honem bechnul zpatki na stul, bo Venca na hajzlu naraz ztichnul, tuž sme si řekli, že už je mu asi fajně a chlastali dal. Hladina škopku v břuchach pomalu stupala jak Ostravica při povodňach. Kolem sedme už sem po štvrtym pivu pomaly začinal měniť vyraz jak ef patnastka geometryju křydel. Kdosyk si všimnul, že Venca eště furt něpřyšel, ale to už se kimacel od hajzlu a polohlasem si cosik mumlal o zasranym vlašaku. Vypadal jakysik chory, košulu měl jaksik vlhku a buntek rozepnuty. Jebnul sebu na stolek, mobil přytahnul za šňurku, chvilu se snažil ostřyť na displej a potem zařval „Kera sviňa?“ Tuž přecej v tym Kamila něněcham ni? Tuž Vencovi pravim, ať už chuj něchlasta, jak potem něvi co robi. Byl jakisyk nějisty, tož mu eště přidavam, že cely večer nam vali kliny do pal, jak je charytatyvni, uči nas posylať darcovske ezemeski a včil nam nadava. Tuž se omluvil a objednal všeckim po kališku. Enem mu vrtalo palu, odkuď vjeděl to čislo, tož my na to, že mu ho řeknul Milan. Ten už byl najebany jak sysel a enem se mu klimbala pala.

Tuž sme dal kecali, jak bylo na Sylvestra, co na šichtě, gdy budě hrať Banik a v tym se Milan probral a krokem jak Nurejev ze zvrtnutu hnatu se odebral na hajzel. Vencovi blesklo v brylach, chytnul Milanuv Alkatel a řehtal se jak kuň než uvidi Taxys a už zas mjeli Srilaňani o paru korun vic. Milan se vratil celkem skoro a jak znovunarozeny. Ničeho si něvšimnul a asi ani Kamil, bo jak šel scať, něchal mobil na stole aji on. Tuž sem si zaposylal aji ja, sranda ni? Kolem desate sem tež zašel na hajzel, bo už se pivo tlačilo ven. Trochu sme se tam s Pepu zakecali, bo ma problemy s robu, tož si potřeboval komusyk postěžovať. Tuž ten ma život na guvno, bo te jeho asi jeblo v pale a dala se k tym Jehovistum. Každu nedělu chodi na jakesyk srazy, tam si čitaju z jakichsy knižek, potem zpivaju jakesyk jejich songi, modla se a ine cypoviny. Přes tyden potem ona stava po robotě v Komenskeho sadach a dava luďam ty jejich časopisy. Vraca se dom až večer, navařene neni, vyprane neni, Pepa chodi do roboty smradlavy jak mokra hadra, chrapať s nim tež už něchce, no peklo. Chudak synek. Tuž pěkně sme se tam zakecali. Jak sme přyšli zpatki, tuž na stole spal akurat Kamil, ostatni už byli v dupě.

Jak sme se potem rozchazali dom, malem sem tam něchal bundu, bo venku bylo take teplo, že sem si to uvjedomil až u byvaleho Tuzexa. Tož kaj to sme? Je leden a venku choďa v nocy ludě v tryčkach. Pravda, byli to jacysyk mladi chuji, co šli na Stodolni, tož ale i tak. Aby nam cesta na lokalku ubjehla, zařvali sme si na celu Ostravu našu oblubenu „Pora na dobranoc bo juž kženžyc švjeti, džeči lubjou miše, miše lubjou džeči“. Ludě čučeli jak bezdomovec na inkasni listek, bo to asi něznali.

Jak sem se rano v deseť probral, chtěl sem zavolat Pepinovi, ať se na tu svoju vysere a kopně ju do dupy. Tuž a hlaška z mobila pry že mam maly kredyt. Tož běž do řyti, jak maly kredyt? Šak sem o Sylvestru nabijal na pjetset.

Ty hovadaaaa!!!

No comments yet to Pařba s partyju

 • Jack

  A presne proto patri mobil v hospe do kapsy u gati! :)

 • ostravak

  Tuž ale každy se chce pochvastať že on ma ten nejlepši kecafon ni?

 • ---

  miš ušatek byla nejvetsi bomba :-)))))))

 • Eva

  Je fajné, že i hospodě se myslí na dobré věci :-)) nemyslím tím ty servírky…

 • MMira

  "Pora na dobranoc …"To bylo smerfasticne. Do kela, vyrostl sem na tom, ale nemozu si vzpomenut na melodyju. Neni kajsi dajaka ta MP3?

 • Vojta

  Tuš to ja !!!Fajne a pěkne. Synku či děvucho, přejim Ti, aby ti to pisani vyděržalo co možna nejdele. Dišo jech dostol odkaz na tyn tvuj blog. Umřil mi sice švigertata, ale mum tyn dojem, po tym coch to tu všistcko přečitol, že se na tym pogřebě moc něpobečim.

 • Jura

  Chlopi, geometryju měni z amerických letadel F štrnáctka. Na to bacha, bo ste pak za cypi. Ale jinak moc fajne. Diky.

 • crw

  Jura:Sakra, předběhl si mě… 😎

 • Vincent

  To beru!dobre pocteni, akorat by neskodilo vice odstavcu pro lepsi citelnost. drzim palce vydrzet :)

 • Rachetik

  :))))Super čtení, jen tak dál;) nechápu, jak to někdo nemůže přelouskat, nebo se mu to blbě čte, sem sice z Prahy, ale čte se mi to skvěle;) kde můžu, tam doporučuju a házim linky;)

 • Jak špatně čte?Jj, musim "říct", že jsem takový hlášky už taky hodněkrát zaregistroval ve spojení s "Ostravakem", ale NECHÁPU z nich ani písmeno. :O) Nějak blbě se mi tyhle kecy o špatnym čtení Ostravaka čtou… * Je to TADY prostě skvělý! Vyděržaj pij@něr :O) Zdravim z PrahE

 • Vojta

  Něchtě jich Pražaky !Ať se z toho čitani nězeseru! Myslitě furt na to, že u nas převažuju zapadni větry. Bo jak se poseru, tak tu budě luft jak dyž vypadně ciganovi deska z maringotki.

 • medvěd

  Tak nějak se mi zdá, že máte mindráky z Prahy a Pražáků a nevím proč. Asi nejkritičtější komentář tu mám v minulém spotíku já a vůbec nejsem Pražák. Jestli v tom není nějaká Vaše frustrace. Uvolněte se a nedělejte si nic z toho, že si někdo myslí, že tenhle blog je ztráta času: pro pisatele i čtenáře. Nemá přidanou hodnotu :-)))). Ještě počtu a když zjistím, že to nemá kam, skončím a budu se věnovat něčemu užitečnějšímu.

 • ostravak

  Tuž ludě, něblbnitě. Šak život něni enem rubani ni?

 • AstorLights

  Tož kuašak v tej Praze doopravdy robi enym něpražaci, domorodi si enym lyžuju na tych ledovcach abo na čym… fest dobry članek jak cyp, je to přesne, mojemu detachovanemu fotrovi sem kdysi dal do cajku kompa a od tej doby enem telefenuje jak mu to děcka rozdrbaly a jak mu to jede pomaly.

 • Erix

  Dyk mor!Tož, to ja vas čytam až z Australska, palo dolu.

 • tož sakraTaž sakra chlape, neroznašať take kydy. Moja mama patři do stejne grupy, jak ta nahoře a vaři, pere aji praci doma porobi…Se mi to zda, nebo s partyjou furt enem chlastate? Bo v každem přispěvku někdo vytruje malem demižon gořaly 😉

 • Fayne jak cip…:)Tož, ostravaku, musim Tě pochwalit jak cip, bo mam taky pocit, že spisuješ hafo wychlamanych přyběhu, kere w tey naši Owě zažywam každy deň s partyju tež!!! :) Akurat ta storka o tym Dobrym Ranu szpetke naprudila kolegy z naši towarny na umělečno…;) Ale jen tak dal!!! By mě stejně ale kurňa zajimalo jak cip, kery Ty ´si,´esli Tě třeba neznam…:)

 • Mia

  To je radosti…Tak i mysz uszatek je na blogu’Já jsem si ho zazpívala. Já jsem nezapomněla…A ještě přidám mapety s kouzelným zwierzakem a kermitem a Peggy…!!!Však loni, když měli u mekdonalda ty hepi míl, dávali je jako dárek k jídlu. Já chtěla kermita a ta ízy náctka koukala – co??? ukázala všechny a já si vybrala.Malou Miu kermit bere…Už mu žužlala ruku!

 • To Fidorka69Šak ty si cYp!! napsat cip se měkkym I!!

 • Břuchač

  Všecy se smijubo se nam to libi …

 • Maartya

  MMirazkus se podívat na http://starzaki.eu.org/~disney/nostalgia/uszatek/info/ melodii tam najdeš a připomeneš si ji s nostalgií stejně, jako já:-)

 • Fidorka69

  To TenzoTak to asi nebudeš z Owy, když newíš, že cip se dá napsat jak s měkkým "I", tak i s twrdým "Y", že???

 • krmič

  k místopisuTo byl Albert u zastávky Muglinovská nebo u zastávky Hotel. dům Jindřich? To druhé by mě potěšilo, to by bylo u nás! Ale nejbližší zastávka u Kerfuru se jmenuje Dům energetiky, ne Hutní montáže. Jestli tam někde náhodou taky nesídlí Hutní montáže, to si teď nemůžu vybavit, ale velká budova Hutních montáží je (nebo byla?) na Hrušovské, úplně jinde. Ne že bych byl puntičkář, ale naopak mě potěší, když čtu o známých místech. Tenhle blog jsem objevil teprve dnes, před chvilkou, a smíchy jsem řval. Nejenom ta ostravština, ale ono je to opravdu vtipné a dobře napsané.

 • ostravak

  Albert u Jindřycha. A maš recht, mjel to byť Dum energetyki, už sem to opravilů.

 • jarek

  Dobra noc dla dzieciMiš ušátek je skvělý!!!

 • frydecak

  UsatekDiky za pripomenuti skveleho polskeho vecernicku. Vidim, ze asi budeme podobne stare rocniky.

 • Gaykon

  smrdimsmrdim

 • Pambiček ťa viděl… nebo ťa spíš zmerčil kamoš, jaks šel na hajzl…

 • JO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Tuž Ostravaku, to je teda sila. Sy fakt dobry synek:))))))))))

 • pajek

  toz jak to tak citam tez si na ten kecafon budu mušet dat pozor bo u nas su luda ako straky

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>