Slalom v ostravskim Kaufšopu

V sobotu sem chtěl zajet do Kauflandu nakupiť, bo už mi došlo pivo a chleba už byl tvrdy aji na topinki. Jezdim tam tak co mjesyc a beru nakup aji mamě, bo dycki začně vyryvať, že na co mam tu kraksňu, když s ňu skoro nejezdim. Nazvať kraksňu skoro novu feliciju rok vyroby 1990 (sem se dupnul – 1995), upravenu znamym co ma autoservis tak, že mi aji ti mladi fagani, co dycky opruzuju na autoburze v sobotu zaviďa, tuž to je od mamy odvaha. No nic. Eště že tam němusym moc často, bo to je dycky cesta jak cyp. Sednu na kolo, vypravim se do Heřmanic, kaj mam garaž na tu svoju krasavicu, aby v zymě vubec nastartovala. Sem tam zystim, že sem kliče něchal doma, tuž zas šlapu zpatki, no a tak zabiju dopoledně. Věčinou jezdim do obchoda poranu, bo tam byva malo duchodcu – pulka eště chrape a druha pulka od minuleho nakupa umřela. Jak projižďam kolem heřmanickeho kryma, dycky se řechtam jak osel na horske draze jak vidim ten bilbord s reklamu na firmu, kera prodava stolki s velkim napisem „Aby se vám lépe sedělo“.

Přyjel sem na parkoviště, aut jak na autosalonu, kurnik co tym luďam hrabe, tak brzo stavat? Vlezu dovnitřku, proderu se přes dva voly, co něumja čitať, anebo je pro ně dvaceticentymetrovy napis VCHOD moc maly a už valim do zeleniny. Tam je to dycki jak v domově duchodcu před vydejem prašku. Nevim, co tych dědku a babek tak laka na přehrabovani se v zhnilych mandarynkach. Nejlepši je, jak kdosyk necha stať vuzek uprostředka a mysli si, že ostatni maju křydla. Kdyby bylo po mojim, kupim si akurat pytlik jablek, ať mam aspoň jakesyk ty vitaminy. Ale mama mi napsala na listek hromadu bebechu, tož se musym prodrať hafem zpocenych stařyku a stařen, kerym asi něfunguje pračka, bo smrďa podobně jak kauflandski hajzel, ale ten je ocuď daleko.

Než zajdu kupiť piva, stavim se u přyhradek s gazetami a časopisami. Tam to byva horši jak u zeleniny, bo dědcy si mysla, že to je veřejna čitarna, tož tam zaparkuju svuj dratěny kaufomobil, zeberu Blesk a šetřa prachi. Prodřu se frflajicym chumlem, vemu sobje Pravo, mamě Vlastu, Babu a život, Květy, Blesk, Rodinu a valim rači pryč spiš, jak mě kdosyk přetahně berlu. U piv nikdo neni, tuž narvu deset do vuzka a jedu pro chleba. Beru dva a poslucham, jak tam dvě babki nadavaju na ty gizdy, že minuly tyden staly rohliki enem čtyrycetnik a včil že korunu padesat a co to je za burdel? To za komunistu něbylo. Naberu do sačka dvacet rohliku a babki na mě čumja, jak bysem vyhral ve sportce.

Chtěl sem si kupiť aji kusek salamu, ale už sem zas zapomněl, že velci šefi v ramcy „zkvalitněni služeb“ hrali asi kisně-kisně-hybtě se, bo regale ze salamem, syrem a salatami su včil v dupě uplně. Jak sem to minule zystil, ptal sem se roby, co kolem profičela s takim tym elektrovuzkem na vozeni zhnilych mandarynek, kaj su salamy. Tak pry venku naproti Eurotelu. No super, a čemu? Pry něvi. Hmm, rozprava jak s hluchoněmym slepcem.

Do dupy, jak ja něsnašam nakupovaní! Kaj zas su ty sačkove polivki?! Tuž čelem vzad a zpatki! Litam mezi regalami jak něšikovny vodni lyžař, bo mama vymyslela plno capin. Kdyby aspoň ten listek zeřadila podle regalu, to bych se němusel vracať jak dobry holub.

Potem vemu eště paru mlik do kafe, mamě jakesyk jogurty, syry, flašu vodki, špagety a už valim k pokladni. Jedu enem čtyry pokladni, tuž řada jak ve Vitkovicach na braně minutu před druhu hodinu. No stravil sem tam štvrťhodiny, než si mě přebrala robka za kasu. Nejvic mě bavi, jak ty dobre duše čumja do krabic od zubnich past, esli si tam ludě nědavaju jakesyk dražši, ale že by jich napadlo podivať se do velkich krabic přiklad od kornflejksu, esli tam kdosyk něpašuje časopisy, tuž to nikoho něnapadně.

Hotove, zaplacene, idu do dupy, na salamy smolim, bo tam je řada a za pultem tam su take škaredši kopije Švorcove. Cely nakup mi zpřyjemňovali velcy šefi z Kaufu pušťanim jakychsik cedeček, kere asi kupili ve vyprodeju v Chalupkach, bo to znělo jak stary Pika, co hraval dole ve Fenixu, v dobach sve nejvěči slavy. Akurat na parkovišťu mě nasrali jacysik cygoši, co mi nutili levny parfem pulitru za padesat korun. Tuž to si rači kupim flašu meruňki a tež budu vonět.

No comments yet to Slalom v ostravskim Kaufšopu

 • Zázračný Element

  A to se ti chce pisať tak včas rano?

 • siky

  Presnesi to vystihol:-))Kaufšopy sú asi všade rovnaké:-))

 • Hm

  SuperUrob takých pejdzu vic :)

 • Milanius

  Nedá mi toabych se nezeptal co na to rika ing. K. Cheval – duchodce?

 • L-Core

  Není to jen v Kaufu; v polovině prosince jsem byl na velkém nákupu v Makru v Brně. Na parkovišti ve táno 1/4 na 8 skoro všechno obsazené, vozíky rozebrané. Vevnitř stála smečka cca 100 důchodců s prázdnými vozíky (!!) u prázdného regálu, kde měli prodávat 10 kg cukru na osobu za 11 Kč/kg. Asi po 3 hodinách nakupování (spolu s manželkou jsme naplnili 2 velké vozíky), ovšem dav cukruchtějících byl pořád stejný a regál pořád prázdný :-))Nejvíce mě na předvánočních nákupech serou ti Santa-Klauzové; kdo sem ty ču*áky z Ameriky dotáhl by zasloužil po tlamě :-((((

 • kmet

  kaufmoja ďěvucha robila v mariankach v kaufu u rohlička a ty čekající fronty důchodců na otevření nazývala hyeny-lidi by se tak prý nechovaly.No včil tam už nerobi bo je rohlíček bral u huby.Kdosi mi poslal Tvůj článek,pak jsem si našel zbytek.Měj se Štěp.Ostrava

 • Neva

  Super, sice nevím jaká budu důchodkyně já, ale už teď říkám dcerám, "jestli taková jaké vidíme v obchodech, zastřelte mě"!

 • michal

  "pulka eště chrape a druha pulka od minuleho nakupa umřela" nejlepší hláška od knihovny a televize s největší úhlopříčkou.. :))))

 • Housky

  Opět jsem dobře pobaven! Díky..

 • Filip

  :))toz dobre to tvoje pisani cisti od stresu!! :)

 • jh11

  No dnes to byl černý humor klaustrofobický. Ja pa to uděláš Ty aby jsi nězestarnul? Hitler taky začal u židovských vtipů a skončilo to v Osvětimi. Kdyby se volil průměrný Čech tož by to asi byl Hujer, ten se rozhlédne z čeho si všichni robí srandu a potom přidá švestičky ze své zahrádečky.

 • ostravak

  Tuž jh11, něblbni, ale srovnavať mě s hitlerem? Tuž běž do dupy. A to sy mysliš, že každy jak zestarně, tak se z něho staně ufrflany hňup, kery akurat nadava na poměry a něchava vuzek uprostředka mezi regalami?

 • Solvina

  Ooooo pooze, odpust mi, do duchodu daleko a vozejk v obchode nechavam postavat kde me napadne. No snad mam jeste sanci :-).

 • Shalina

  A co takhle pošta?Hele, ostravaku, di vyřidit něco do pošty, tam, je někdy větši mela… (ale absolutně nej je stát ve frontě na šalinkartu v Brně, kdo nezna, neoceni…)

 • Tez Ostravak

  Šalinkarty v Brně…… Jako Ostravak toho casu nuceny zit v Brne plne souhlasim – brnenske MHD ma nejidiotstejsi system predprodeje (to zrusili v Ostrave uz za komunistu). Navis prodavaji jen tri dny a jen na kalendarni mesic – co na tom, ze bys chtel jezdit treba od dvacateho. Mas smulu. Navic jim v noci prestavaji jezdit tramvaje, to mne nejvic pobavilo :-) Jdi si pesky nebo na autobus, kdyz nemas na taxika…

 • jh11

  Já to beru taky jako legraci, jen jsem psal kam taková legrace může vést. Nedivím se ale důchodcům, že šetří když se jim každý směje, že chtějí přidat na důchodech. Chovají se tržně a vo tom to je. Jinak se u Tvého blogu vždy dobře pobavím a přeji ti vydržať

 • Jenika

  DůchodciHláška o důchodcích je perfektní. Mám podobnou zkušenost. Jezdím autobusem do práce , zastávka u Kaufu. Autobus po osmé celkem prázdný. U zástavky Kaufu už čekají důchodci s vozíčky a naditými kabelami. No a jedna z nich má ráda místa kde pravidelně už někdo sedí. I kdyby byl autobus prázdný, stoupne si nad Vás funí a vzdychá až si prostě přesednete, nejde to vydřžet.

 • Eli

  Jenika: No tak na tu bych se teda podivala… :)

 • Petr

  Ještě důchodciTi současní důchodci, kteří nechají vozik mezi regalama a probírají se slevami – ti před lety kroutili hlavami nad tehdejšími důchodci, kteří za pade byli ochotni stát frontu na cokoli. Tehdy byly fronty skoro na všechno. A říkali si – no takhle tedy neskončím. No a je to tady. Jen ty fronty na Trabanta před Mototechnou byly 100x delší…

 • PéeS

  Skvelé!!!pulka eště chrape a druha pulka od minuleho nakupa umřela :-))))

 • kikusink

  fgdfgdi kdyz jsem z ostravy tak i me to da zabrat precist si to!!! hahaha ale jinak dobry!!!!

 • Martin

  napis VCHOD na kaulanduje z venku zevnitř je na těch samých dveřích nápis východ :o) a lidi se mlátí jak na wrestlingu :o))))

 • NeoLogyC

  Jen tak.Dobre jak cyp. Zas sem se serezal smichy.

 • Martin

  důchodci v MHD před osmoumě taky pěkně serou, protože už tak je to plný školáku (ti si čas nevyberou) a úředníku co maj na osm a do toho se prdí důchodci, kteří maj stejně celý den ho..o co robit ale vynucovat si místo k sezení to jo. A v 8.01 už jsou veškeré tramvaje i autobusy úplně prázdné :o/ Někdy mám pocit, že je baví se mačkat :o(

 • kika

  kaufland hellAť si důchodci šetří, to je mi fuk, ale nemusí kvůli tomu být tak agresivní. V Kauflandu je nejšílenější, jak si fičí s těma třema slevněnýma bramborama a očividně nenávidí kohokoliv, kdo má plný vozík (a je ěště k tomu o padesát let mladší – průser). jednou mi taková baba jaga zrušila (záměrně!) zezadu vozíkem obě achilovky. řacha, otočím se a za mnou do ksichtu se mi řechtající geronto-ďáblice. Já se snažím mít úctu ke stáří, ale toto…

 • Yezi

  Měls smůlutuhle sobotu byl prý v Kauflandu výprodej, tak si frontoví bojovníci přivstali ;o)

 • kika

  p.s.: MHDTěm drsňákům, co nastupujou do tramvaje šermujíce berlí ve stylu "chromí se zázrakem uzdravili" říkáme SONDY.

 • kurt

  Celkem vystizne prispevky… Mam taky jednu prihodu. Jednou jsem byl nucen jit s rodinkou nakupovat do kauflandu a jak jsem tak cekal v polospanku opreny o kosik nez si nasi vyberou, pozoroval jsem jednoho dedu jak si u zeleniny vybira celer, mrkev aj. a poctive si tu zeleninu opracovava svym kapesnim nozikem, aby mu ta vaha nahodou nenavazila i to co nevyuzije. Napadlo me, ze by si tam rovnou mohl naskrabat brambory nebo naloupat pomerance. Chapu ze se duchodci nemaji tak dobre, ale zas takove socky nejsou.. Jinak mi tenhle blog dost pripomina texty jiz neexistujici kapely Uspech.. doporucuju

 • Shalina

  UspechUspech je dobra kapela jak cyp! Taky maji pisnicku o hypermarketech:-), fakt dobra… Taky doporucuju.

 • czech

  :-) :´(jen nevim esli to je k smichu nebo k placi (myslim tenhle clanek o duchodcich a hysterii v marketech vseho druhu)

 • hloupej magor

  Zér gróse šáde!:-(( S kapelou Úspěch jsem se seznámil teprve letos 7.1. z CD, který mi přitáhnul brácha z Ostravy. UCHCÁVAL JSEM SMÍCHY STEJNĚ JAKO TADY NA TOM WEBU!Tak oni už neexistují? Neke… Snad to vydrží aspoň Tobě, OSTRAVAKU!!!

 • Břuchač

  Na salamy smolim,bo tam je řada a za pultem tam su take škaredši kopije Švorcove … taky moc pjekne

 • SuperoškaJako vždy jsem se tlemil od ucha k uchu. Takže ještě jednou díky (a příště o fous vtipněji, zatím u mě vede Kefír :)

 • Jirous

  Tak teda nevím……ale jsem zvědav,jak se budeme chovat my za dvacet let a více-mám dojem ,že to bude ještě horší.Zdař Bůh,Good Luck,Čest práci…

 • Wertykal

  MHD BrnoMhd v brně je upnlě na pi.u, zlata osrtava!!!

 • Misha

  felicie se vyrabely v roce 1990?:))

 • Ap@che

  Tuz to je super cteni:))) pobavil jsi me. sem budu chodit casto, ale taky casto neco napis:) Zduř

 • :)))Kaufomobil :))))))))

 • faust

  V Brne me pobavilo, jak sem jel na Invex a ja si chtel koupit jizdenku a oni tam asi nemaji zadne jizdenkove automaty nebo co!!! byly tam takove stare nervni baby v asi za komancu vyrazenych telefonnich budkach ktere na ulici prodavali jizdenky!!! to me tam silene pobavilo a to ze tam nejezdi vecer saliny to sem ani nevedel!!!!!! :)))

 • LOlek

  Moja omaCtu to poprve tak tomu rikam ostravstina!!! Moje babka taky tak mluvila ale este do toho cpala nemcinu to byl teda maras.No taky me to chytne,ale z prajzke nejsem,ale ona byla tak zatim

 • Maxik

  UspechNevite nekdo jak je to ted s kapelou Uspech. Loni hrali na nejakem festaku v Dehylove, pokud se nepletu. Ale jak je to ted nevim. Mate nekdo nejake info.

 • Berušak

  Ta poznamka o duchodcich na zacatku, ze polovina uz jich umrela od posledniho nakupu me tak rozchechtala, ze se pulka naseho "oupnspejsu" (coz cini tak 70 lidi) na me blbe podivala, co je rusim od predstirani prace svym nemistnym smichem…

 • Zd.

  Ostravaku,dost dobre, ze zivota,ale nevim zda znas knajpu Upadnica,tam chodi stryk Lojzek

 • jarek

  SUPER!!!Jsem rodilý Ostravák, a ty Tvoje kidy jsou opravdu boží. Rozumím naprosto všemu. Vydržať!!! Jen tak dál.

 • Black.Soul

  Ftip na 3 a půl sloupkuMNo předefčirem jsem brzo rano vstal (asi v 7) a nechtělo se mi nic robit tak sem zašmatral jakýmysi listovinami a dostali se mi do ruky Jižní Listy, začal jsem jimi bezcilně listovat až narazím na nadpis který absolutně odporuje pravidlum pravopisu a to mě zaujalo tož a dal jsem se do čtení a břečel jsem od začátku do konce smíchy mnohdy tak že jsem ani neviděl to co čtu .. nic lepšího jsem dosavaď nečet a můžou se jít celý trnky – brnky zakopat. Nemohu říc nic jinýho než jen tak dál důchodců je spousta a upřímě ti nejhorší umřou nejpozději tak proč jim to tu takhle nezpřijemnit ne??? jen ať trpěj… :-))

 • PřečtiJa su sice z Olomóca…ale tohle fak super….si spravny cip…tohle je nejlepči članek

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>