Kula jak kula

V patek sme se domluvili se znamyma gzychtama z roboty, že zajděm v sobotu na kuželki. Beztak furt hniju o vikendach doma u televize nebo v jakesyk knajpě, tuž čemu si trochu nězasportovať. Hned sem inicyjatyvně navrhnul, že fajne to je pod tym rakosnickim centrem ASOR, bo sem tam už raz byl. Partyja prohlasyla, že sem kulturni analfabet, bo tam nejsu kuželki, ale bouling. Na moju odpověď „Šak kula jak kula, no ni?“ se na sebe podivali a cosyk si začli šeptať. Asy to bylo cosyk proti mně, bo sem zaslechnul cosy o tym, esli nebude lepši vzit Jarunu, že ta sice kuželki v životě něhrala, ale zas s ňu bude možna věči sranda. Ale nakoněc sme se domluvili na večer ve Vegasu.

Dopoledně sem trochu poklidil kvartyr, bo v obyvaku už byl burdel – naposled sem vysaval po te akciji o svatkach – a v kuchini už něbylo přes hrnki vidět dřez. Potem volala mama a zvala mě na oběd. Rači sem se přeptal, co vařy a dobře sem zrobil, bo po drškach se dycki osypu. Na cosyk sem se vymluvil a slibil sem, že přyšti tyden se určitě stavim. Asi něbyla moc rada, bo než mi bechla s telefonem, řekla cosyk o tym, ať si žeru co chcu.

Pět minut před srazem sem seděl ve Vegasu, před sebu pivo a nikdě nikdo. V klidku sem ho vyslopal, bo posledni z partyje dorazil až štvrť hodiny po termině. Tuž sme robce u vyčepu řekli, že mame objednane kuželki na pul a ať nam idě zapnuť ten pekelny stroj. Zabrali sme mista u obuch drach a objednali si dalši chlast. Než to robka zapla, pravil mi Kamil, že dufa že něbudu nasrany, ale že jak to slyšel v robotě Laďa, tak dluho vyzvidal kaj pujděme, až mu to řekli a on se vetřel s tym, že kuželki si s partyju rad zahraje. Laďu mam rad jak osynu v řyti, tuž sem trochu zezelenal, no ale bylo skoro pul a gizd nikdě, tuž sem se trochu sklidnil. Vzal sem kulu do ruki a už už sem chtěl začnuť, když se mi za řbetem ozvalo „Zdár, kerej házym?“ Do řyti! Pustil sem si kulu na nohu. Tuž to budě fajny večer. V robotě ho němožu ani citiť, bo zaprve se snaži mluviť jak by pravě přyjel po pěti rokach z Prahi, za druhe je uražlivy jak male děcko a za třeti furt opruzuje kecami o svoji male cerce, kera ve třech rokach už umi počitať (ale to, že misto mluveni enem kuka, už neřekně). Než sme začli, ten vul se eště stačil všeckim pochlubiť, že kuželki hraje už paru roku a snad aji cosyk kdesy vyhral a že je moc rad, že sme ho vzali sebu. Chtěl sem ho trochu sprudiť tuž sem pravil, že kdo prohraje, plati celu utratu. Zařechtal se, jak když koktavy chči na vlnity plech a pry že to bere. No ja sem syce hral kuželki tak třykrat v životě a to jeden raz z teho sem měl tak dvě promile, ale snaď to partyja zachrani.

Začli sme hrať. S Pepu se nědalo moc počitať, bo ma problemy se svoju robu (ta co je u tych kamelotu Stražne věže), tuž se začal hned z kraja ožirať a bylo mu jedno, kolik hodi. Jura, to je sportovec asy tak, jak ja sem pilot vrtulnika, a eště k temu něumi prohravať, bo je potem nesčasny jak oryjentačni běžec s Alzhajmrem. Kamil by hral celkem fajně, kdyby se nězačal čumět po dvuch blonckach, co vedle hraly kulec. No i když, jak se naklonily nad stul a ty minihadry na prdelach jim povylezly navrch, tuž aji mi huklo. Akurat ten vul na ně čuměl furt a nakoněc se k nim přestěhoval aji s chlastem. K nam se dycki vratil jak byl na řadě, hodil kulu a rozzařeny jak radnica o vanocach zas odfičel. Gizd jeden. Tuž to bylo mezi mnu a Laďu. Jura se snažil jak cyp, ale věčinu jak to bechnul do rygola, lapnul pivo a nadaval jak špaček, že tam je šura dlažka. Laďa se před každym hodem nězapomněl pochvaliť, že hraje už od maleho děcka, tuž a fakt mu to šlo jak sviňa. No ale ja se tež musym pochvaliť, bo po každym pivu sem byl lepši a lepši. Aji ta noha už mě přestala boleť, bo fernet je fajne anestetykum. Ale stejně byl ten vul čim dal lepši. Co včil a co potem? Jak sem tak stal na hajzlu a dumal, přimotal se tam jakisyk navaleny pajtaš vysmaty jak potkan, co zežral vajgel na Stodolni. Zaostřym a on to Kamil. Začal blekotať o tych segrach a esli s nimi potem pujdu pařyť na Stodolni. Jak tak vykladal, dostal sem napad, kdo dněskaj zaplati utratu.

Ke koňcu už sme hrali bez Pepy, bo ten ležel na zemi obtočeny kolem kule. Jak sme mu ju chtěli zebrať, hned řval „Nech mi to, hraju, hňupe!“ Jura byl na tym podobně, bo měl deprese, že mu to nějdě, tuž lopal jak zajezd duchodcu na akcy „Hrnce za deset tisic – CD Bohdalki zdarma“. Tuž jak by mu to mohlo isť, když po každym hodu, při kerym trefil žlabek, do sebe kopnul fernet. Kamil už na to sral, bo se už viděl v lužku s jednu, nebo lepši s obuma tymi blonckami. A ten vul Laďa? Tuž ten byl ve svem živlu, bo enem vyryval a poučoval, jak maju ostatni hrat.

Včil nastal duležity moment. Jak byl na řadě Laďa, přyšla jedna z tych bloncek, lapla vedle něho na řyť, zamrkala a jak se rozpřahoval, zamručela jak kocur na rozpalenym grylu. Podle směru hodu bylo vidět, že to s nim zatřepalo, bo na podobne věcy neni zvykly. Ta jeho ropucha ho drži zkratka. Tež se neni čemu divit – sto kilo žive vahi u baby, tuž to se potem těžko obhajuje jakisyk ten zalet. Tuž vzal druhu kulu, aby si napravil reputacy, ale to už k nam vlezla aji druha bloncka a postavila se na druhu drahu a opřela se v předklonu o ten stolek na kule tak, že ji bylo přes vystřyh vidět aji na pupek. Dalši hod šel přes střed do druhe drahi. My sme v klidu hazali dal, bloncki chvalili Laďovi techniku a ten vul je nakoněc aji nechal hazať za sebe a zezadu se na ně lepil, aby jich naučil spravně hazať.

Tuž ale moc jim to nešlo. Nakoněc se aji ten Jura dostal před něho a přešla ho ta depka. No a ja sem vyhral, no ale sem skromny, tak ten taněc vitěza nětrval moc dluho. Kamil začal byť nervozni jak prvorodička ve vitkovickim špitale, esli ty blonďate pipiny nakoněc nepujdu s Laďu, bo ten vul s nima začal planovať večer. Asy zapomněl na ten svuj chodicy šifoner, co ho doma čeka s valečkem na těsto. Ani mu něvadilo, že vul zaplatil utratu, tuž sme si eště honem předtym dali po fernetu.

Ty baby ta moja habaďura asy celkem bavila (tuž baby už su take od přyrody) a jak sme vyšli před Vegas, laply každa z jedne strany Kamila, zamavaly Laďovi a valily pryč. Ja sem natočil spravnym směrem Pepika, bo se vul motal dokola kolem jedne znački a řval na celu Nadražni, že je Sojuz a chce se spojiť s Apolem, popadnul sem do druhe pazury Juru a valili sme všecy za tu trojku, kera miřyla směr Stodolni.

Eště u picerki sme slyšeli ty nadavki teho hňupa, keremu až venku došlo, že ani něvyhral, utratil hafo chechtaku a co se sexu tyka, musy se spokojiť s tym svojim parnim valcem, co už ho doma čeka před dveřami.

No comments yet to Kula jak kula

 • Zázračný Element

  Drsne.

 • rennnie

  :-)díky, opět super článek, a to v pondělí obzvlášť potěší!!!

 • poctivá čtenářka

  Chudák LaďaTaku sviňarnu mu provest :-)) :-)) :-)) No, kdo chce kam, chuj s nim ……

 • Lasky

  :o)Geniální …. to je jako naše legionářská zábava. 😀

 • L-Core

  Fajne jak dycky. Do pjeruna, ale tyn Toplyst, čy jak šie temu muwi, jakšik dživno rachuje – že onjaln je nula ludži!! Tož jak nula, jo žech nula abo co????

 • macho

  dobré…akorát jsem si ještě jednou musel přečíst konec, abych pochopil, kdo vlastně prohrál 😉 příliš mnoho účinkujících a zápletka jak od agaty christijove…

 • olin z Brna

  toz dobree!!hlaska Sojuz se chce spojit s Apolem nema chybu

 • olin z Brna

  toz dobree!!hlaska Sojuz se chce spojit s Apolem nema chybu

 • Moc dobrý…Kdybys s nima pokračoval na Stodolní moh z toho byt další zajímavej hemz…Ale píšeš sqěle!

 • béďa

  SUPERToto sú najlepší stránky v čechách !!!

 • Libor z Prahy

  ad béďaJakož i ve Slezsku a na Moravě!

 • Tywe, ja malem spadl pod stul :))), jeste ted i tecou slzy … s tebou bych chtel mit dvojdomek :)))

 • Šaman

  DÁL DÁL DÁLZdar do černé Ostravy černé. Tenhle web dokáže zvednout náladu. Tak jen tak dál, ať nemusí bejt člobrd nasratej sotva ten tejden začal.

 • dzouker

  stale lepsie a lepsiesom tu kazdy den a musim povedat, ze kvalita s pribudajucim casom stupa, len tak dalej

 • Shalina

  Kula kulataFajne, jen skoda, ze nesla i Jaruna, co?

 • sklerotyk

  vyborneRád si to přečtu, neboť je to opravdu osvěžující!

 • rl

  Tydenik OstravaSynku, nefunguje ti odkaz na ten Tydenik. Zrob s tym cosik…

 • Anonym

  Týdeník OstravaMně funguje. Zrob si cosik se systémem. Pak ti to půjde taky.

 • Jak mi doma řykaju? No to radši nechtěj vědět. ;)

  Píšeš dobřeOstraváku, píšeš dobře. Ne že by všechno byly super úžasné perly, ale píšeš s vtipem, lehce a čtivě. Přijde mi jenom tak trochu škoda, že největší úspěch máš ani ne tak díky obsahu, ale spíše díky formě. Nemám nic proti psaní "po našemu", jadrnost a osobitý slang tomu občas dodá ještě větší šmrnc, ale faktem prostě je, že pokud bys psal spisovnou češtinou, tak takovou návštěvnost mít nebudeš.Přijde mi tato doba vyžadující často originalitu za každou cenu poněkud ujetá… Asi jsem ale staromilec.Každopádně Ti ale držím palce a spoustu věrných čtenářů. Ne jen těch, kteří sem polezou v nadšení prvních pár dní a pak si najdou jinou zábavu.jo, a mimochodem – čtu to rád, i když se v současné době považuji spíše za pražáka a s Ostravou mne spojuje leda tak solidarita s uhelným krajem – narodil jsem se v měsíční krajině Severočeské hnědouhelné pánve a byl jsem "odkojen" nefalšovaným smogem tamních chemiček, elektráren a dalších průmyslových podniků.

 • Paegavel

  Ostravaku !Napiš tu tym pražakum, že v Ostravě posledni šachtu zavřeli před deseti rokami. A, že vysoke pece jsou tu jen na paradu a ni na taveni železa. :-) Bo oni si furt mysla, že tu v Ostravě su sami haviři a ocelaři. Tož ja už ani žadneho aktivniho haviřa neznam ! Leda tak haviři v duchodu co si leči ďuravy pajšl.

 • Paegavel

  Ostravaku !Jo a nebylo by špatne kdyby si dostal… už tu Jarunu !!!Nebo i nějaku inu ! :-)))

 • Jak mi doma řykaju? No to radši nechtěj vědět. ;)

  2 PaegavelCož o to, na dalekém Severu Čech už taky zkouší rekultivaci. Ale přeci jen nostalgie při pohledu na fotky povrchových dolů mne bere stále a když na chalupě roztápím kamna, rád vrazím hlavu do prvních čmoudíků, abych zacítil vůni svého dětství (i nějakou pet lahev přihodím pro správný odér).Dnes už je jiná doba, takže na to mohu naštěstí jen vzpomínat. Ale přesto, nebo možná právě proto jsou mi sympatické kraje, které si prožívaly podobné období bolševického drancování všech zdrojů včetně "lidských". Snad právě díky tomu tam tak často vyrůstaly velmi originální povahy a kvetl humor černý jako to dolované uhlí.

 • pražák

  reklamní kampaňtenhle blog se ve finále ukáže jako geniální reklamní kampaň na nějakou věc. knihu? už se těším :)

 • malutki

  co tysy za kokota?To 19: no tysy mi pjekny ptacek. ty budes asy inzynyr, keremu se s te prahi zatocila hlava, ne?

 • pepan

  taki to 19ešče,že take juzky jak zje ty ta matička 100vježata přitahuje jak kury sopel,a my v tych regionach mame od takich chitrolinuf svaty pokoj

 • Špicadělám tvýmu webu publik reléšn po celým Vanglu a okolí. Ostravaku, když by ses ve Vanglu náhodó veskytl, stav se. I nějaké vinko bych veštrachal a jinak je tady minimálně 35 hospod.

 • ostravak lakmusakTo je bomba, boračisko, jak ty dokážeš některé ty lidičky namíchnout, jako by šlo o život!

 • zdespi

  Ooo matkoKurew sedem, matko bozska,fajne…

 • Anonym

  díky…..za dobrou náladu a odlehčení…co takhle malý slovníček pro nás "zaostalé a neznalé" ?

 • Jak mi doma řykaju? No to radši nechtěj vědět. ;)

  24 a 25Pánové, to fakt tak moc trpíte komplexem méněcenosti, že nesnesete názor, který se podle vašich dojmů liší od názoru vašeho? Zkuste si nesedět na mozku a přečtěte si můj příspěvek znovu.Já ten blog chválím, líbí se mi styl jakým je psán. Konstatuji pouze, že by neměl takový úspěch, kdyby to bylo psáno "jen" spisovnou češtinou. Že sem spoustu lidí nenalákal autorův vtip a s nadhledem popisované historky, ale povětšinou jen jazyková forma – ostravština. Je to jen povzdech na většinou lidí, kteří se dívají jen po vnější formě – třeba tam patříte i vy, a proto vás mé konstatování tak žere, co já vím. Přitom obsah blogu považuji za dobrý a forma mu dodává šmrnc.A že vás žere Praha, to mne jen baví. 😉 Mně je jedno, kde žiju – je mi 30, stěhoval jsem se za život už 9x. Vyrůstal jsem v Teplicích a později Krupce (menší město kousek od Teplic), pár let jsem žil v Pardubicích, pak ve vesnici s 300 obyvateli kousek od Pardubic. Posledních pět let žiju v Praze, kam jsem šel za prací, která mne baví (Inženýr fakt nejsem, ale bacha na ostravaka – podle popisu jeho práce tam je reálná hrozba, že nějakou technickou vysokou prošel. Abys nebyl zaskočen.). Pokud najdu příští zajímavou práci třeba v Ostravě, půjdu i s rodinou do Ostravy, je mi to jedno. Pak budu zase chvilku nasírat Pražáky.Momentálně se ale fakt bavím, jak někteří maloměšťáci krásně startují, když prohlásím, že jsem z Prahy. 😉 Nejlepší jsou Brňáci a Ostraváci. Jinde takovým komplexem z pražáků netrpí. Přitom mám mezi Brňáky i Ostraváky pěkných pár velmi dobrých známých, se kterými jsme vyslopali nejeden sud piva. Jsou to ale tací, kteří vidí dál, než na špičku svého nosu a je jim jedno, odkud kdo je. Důležitější jsou jiné věci – třeba to, že se na tomhle blogu většinou velmi dobře pobavím (i nad dřysty takych gyzdu jako je pepan a malutki ;)). Užijte si příjemný večer, pánové.

 • Tydla

  SuperJenom škoda že nejdou pořádně přečíst žblepty o tobě v Týdeníku Ostrava. Celkem by mě to zajímalo, ale je to opravdu nečitelné. Tak ahoj zase zítra u nového příběhu.

 • Martin

  Ostravak na HradOstravaku, toz nerob drahoty a di do politiky, aspon bude na tych jejich schuzach co posluchat

 • Petr.Ova

  to [30] . . . raději neMyslim že většina (doufám :o) ) pochopila jak to myslíš ;o)

 • Tos reakce!!Zlín zdraví Ostraváka!!Toš sem sice z jížní Moravy,ale do Ostravy jezdím do školy a můžu říct,že se mi Ostrava líbí daleko víc než ten Prágl(bavím se o městě,né o lidech)!!Sleduju tyto stránky už od začátku,ale poprve sem hleděl jak chleba z tašky na ten Tvůj výtvor!!Ale dobre to je,aj ty kecy,aj to provedeni,třeba ten zdroják,žebříček nej atd..Fandím Ti a nevynechám ani jeden deň abych sa nemrknul!!Piš dál je to super!!

 • macho

  ježkovy voči…ad 30) jestli sis nevšiml, takhle tenhle blog je _založen_ na ostravštině, takže nemá smysl diskutovat "co kdyby". a jenom ostravština by zcela určitě nestačila – ale to sis všiml.jinak podnětů k "rýpání" dáváš dost sám, takže se není co divit, že se někteří neudrží. taky jsem tě měl ignorovat… nepovedlo se.

 • mulder

  Kerysikje z Kurvine, inši meška v Pičvoldu a ten "jak mi doma řykaju" něni beztak ani vocas zdejší.

 • грамматичес&#1Chce se mi něco připindnout …Pane "Jak mi doma řykaju? No to radši nechtěj vědět" – ahoj.Hele, jak víš, že ostravak tam, kde by převažovalo komplikovanější sdělení, by přirozeně neomezil sebestřednost formy a naopak tam, kde by obsah sdělení nevyžadoval zvýšenou pozornost popustí uzdu verbální rozmanitosti a slovní ekvilibristiky, pro niž je ostravský dialekt jako stvořený (i řada jiných dialektů, jen to s nimi umět, alespoň tak, jako to umí ostravák s tím svým)? Přece víš, že na obsahu nezáleží (pokud jsi tím, kým si myslím, že jseš) – záleží jedině na formě. Syžet jakékoliv nejproslulejší knihy můžeš vyměnit jako ponožky a bude stejně jedinečná i s jiným obsahem a titulem … víš proč? … protože obsah ti přihraje život zadarmo, umíš-li koukat a v pravý čas se chovat pokorně, kdežto TALENT a cit dává to nenapodobitelné, čím se hnidopich liší od geniálního textaře. Nereju do tebe, taky to strašně rád čtu a tobě radím – netahej sem zbytečně dřysty na úrovni sociologických analýz. Ostravak píše i každodenních píčovinách a zvládá to skoro stejně dobře, jako Kurt Vonnegut. Píše o všem a o ničem … a proklatě nadstandardně. Kurva.

 • …sakra, ten nadpis… sory, ta azbuka neklapla. Stálo tam: litěrarnyj analis

 • Vrták

  To se nedá!To se nedá číst, tady člověk riskuje protržení bránice! Eště že sem tady sám a nemám nad sebou šéfy, ty záchvaty smíchu bych těžko vysvětloval!Jen tak dál!!!!!!!

 • Kubiiik

  Ad 37) Diky za reakci k 30) neumim to tak podat, ale vpodstate jsi vyjadril moji myslenku…. navazet se do podstaty celeho forku, kterou je jeho forma, je lehce o nicem…

 • Nadavat na ostravaka...

  muže enem lulin!

 • ms.san@seznam.cz

 • Běžte jinde k ostravskemu brigošoviLidičky , byl jsem na internetu a objevil jsem ješ ještě něco lepšího než je ostravak objevil jsem ostravského břigoše , který je mnohem lepší – je to stránka http://www.ostravskybrigos.bloguje.cz třeba tam je napsáno , jak ostravský brigoš travil vánoční svátky.Tak si to ,, popřečitejte´´

 • Jaeger

  Jsem sice Prazak, ale seru smichy kostky. Tohle je skutecne ta nejvetsi prdel, jakou jsem zatim na jakymkoliv blogu kdy cetl. Jen tak dal. :-)))

 • Tadek Vratimovsky

  Vam to fakt něvadi?Tuž Banikofcy a ostatni Ostravacy, vam fakt něvadi, že udajnym sepisovatelem tych Ostravakovych kiduv a vylevuv do deniku ma byť tyskovy mlufči Baniku, dvarazy registrovany fizel a estebak Dalibor Zaruba? Pro mě by to bylo velkym sklamanim, kdyby tu knižku, co všeci tak radi čitatě, napsal jakyši takovy synek nědobry. Tuž napiště cosy k temu tematu, či je fakt normalni, aby takovi ludě mluvili za Banik do novin, nas fšeckych oblbovali a se nam vysmivali, a aby takych člověčich eksemplařuv ukazovali na prvnich strankach tych novin, baj v Ostravskym Tydeniku, kery fšecy čitame, a tak?

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>