Jak sem byl kupovať v Kinestaru listki

Franta už štrnasť dni na šichtě němluvi o ničim inym jak o Snouborďakach. On ma doma to domacy kino na ty dyvidy a pry to kajsyk zehnal na internetu či kaj, bo normalně se to eště něprodava a neni to ani v pujčovnach, bo to davaju zatim enem v kinach. Tuž nevim, z čeho je tak hotovy, bo pry tam akurat jacysik mladi chachaři jezďa z kopca na tych žehlicych fošnach. Na to by mě nigdo nědostal ani parem volu. Raz sem byl eště jako maly harant na lyžaku na Bilym křyžu. Tuž to byl maras. Fotr syce robil na šachtě, ale naco by mi kupil nove lyže, šak šetřyme na dovolenu v Jugošce, no ni? Tuž sem jel na takich fošnach po jeho dědovi, co se k noze přyvazovaly zespodku, bo v tym roce, jak je ten chachar vydlabal z jedneho kusu stroma, eště vazani nigdo něvynaleznul. Po prvnim ukazkovym sjezdu kopca se učitelka s dalši dvacytku trefenych postavila, oprašila ze sebe snih a pravila, že sem hovado, kere s tymi fošnami ze sudu na svah nesmi. Nakoněc mi spravce chaty pujčil jakesyk stare lyže, ale aji tak sem se lyžovat něnaučil.

Ale Franta furt o tym dřysta, že pry je to sranda jak cyp a že by mi to přepalil. No kura, ja už si tež budu muset kupit jakisyk ten dyvidy stroj, bo mě začnu pomluvať, že sem nemoderni dylina a socka, co ma doma akurat staru Oravu a prehistorycke video, keremu něfunguje nahravani. Tuž ale jak o tym každy den mluvili dalši a dalši z partyje, co už to viděli, přypadal sem si taki odstrčeny, tuž sem se rozhodnul to napraviť, bo ani jedneho hňupa něnapadlo mě pozvať a vnucovať se sam něbudu, tuž to sy na to rači zajdu do kina, ať vim o čim se to furt bavja. Jeden den nebudu chlastať a kupim si na to listek do Kinestaru. Zkusyl sem najit ty internetove stranki teho kina a byl tam aji program. Tuž v sobotu nic němam, vyrazym za kulturu a v ponděli tež možu s partyju pokecať o filmu.

Cestu z roboty sem chtěl vystupit u Hutnich montaži (do dupy už zas) Domu energetyki a kupit si ten listek, ale u byvale Hodoňanki se mi ozval z aktofki samopal (kura, musym si to už konečně změnit, bo se po mě cela lokalka čuměla jak by sem byl agent te Alkajdy – no eště že něchodim do banki, to by byla věči řyť). Volala mama, že pry měla ve schrance novy letak z Kerfu a pry tam maju zlevněny jakisyk prašek na prani a esli tam nejedu, že bych ju vzal sebu. Tuž přece kvuli jedneho prašku něbudu šlapať zas do Heřmanic a potem zpatki, šak ji ten jeden bebech možu kupit sam, no ni? Tuž sem ji řeknul, že tam idu v sobotu do kina, že bysem ji to vzal. Pry to je pozdě, že to už určitě budě pryč a že si to chce vybrať sama a že se zebere a zajdě si tam sama, když ma jedineho syna takeho gizda, co ji vubec něpomaha. V duchu sem počital do deseti. Chvilu sme si povykladali, co chce na tym vybirať, povymněňovali sme si nazory a jak už se na mě dival aji řydič a okolostojicy ludě si šuškali co tak ten vul řve na celu lokalku, rači sem zavěsyl. Zrobim dobry skutek a kupim ji to dněskaj sam. Do dupy! Jak sem se s ňu zakecal, přejel sem to! No nic, zajedu tam večer, bo sem z te debaty o guvně dostal hlad. V robotě sem nežral, bo mi bylo jaksyk zle od pajšla a jak sem viděl ten taliř s tymi kolinkami utopenymi v te hněde sračce, natahlo mě na grcani a rači sem tej robce u vydejniho pulta řeknul, ať mi to zabali dom. No a prazdny břuch se ozval, tuž si to zežeru v klidu doma, mrknu se na televizu a potem zajedu pro ty listki.

U televize sem asy trochu zachrapal, bo sem se zbudil před šestu. Tuž moc se mi už nechtělo ven, ale pry je to furt vyprodane, tuž na sobotu tak akurat zeženu listky dněskaj. Sednul sem na lokalku a valil směr Hutni montaže.

Ve Futuru bylo meň lidi jak minule, tuž sem se vklidu bez tlačeni prošel kolem Meka a ťamanskich vyvařoven, co všecke vařa to same, akurat se to ruzně menuje a stoji to jak třy obědy u nas v kantyně. Jak sem prochazel kolem teho boulinga, vlevo u schodu byla jakasyk demonstracyja či co to bylo. Banda takich tych starych cyganu v oblekach ověšanych zlatem jak vanočni stromek baňkami tam demonstrovala asy za znovuzavedeni prava na robotu pro každeho. No možna to ani něbyla demonstracyja, bo věčina z nich seděla a slopala kafe. U jezdicych schodu mě zaujal taki mlady kašparek – asy veducy te demonstrace – co tam furt pochodoval sem a tam jak něrozhodny provazolezec a furt držel u pyščiska tydlifon a vyřvaval tam duležitě na cele kolo jak obecni rozhlas. Na krku mu visel na řetězu zlaty křyž, kery kdyby se roztavil a prodal, daly by se z něho zrobit darki pod vanočni stromek pro takich štyrycet bab. No nic, šlapal sem dal ku kinu. Tam byla tež jakasyk tlačenica, bo to už neni jak za komanču, že kino hraje enem v pul štvrte, třyštvrtě na šesť a v osum – hraje se skoro každu hodinu, bo je tam hafo ruznych salu. Tuž asy začinal jakisyk film. Valim k pokladni a chcu jeden listek na sobotu na ty bombarďaki. Mlady kolik, co by se uživil jak vyhazovač v baře, tam seděl a prodaval listki. Tuž to je doba. No rači sem to někomentoval, zaplatil a valil dom. To je v dupě – za jeden listek na film, co trva hodinu a pul, sem vycaloval přes kilo. Tuž za to bych se u rady najed a aji trochu přyožral. Jak sem nasraty odchazal, nahoda jak cyp – všimnul sem si tam teho manika, co uvadi to Dobre rano. Něnapadně sem se přykrčil aby mě něpoznal a něnaplul mi do gzychtu, ale potem sem si vul uvjedomil, že mě vlasně nězna a za řbetem sem se mu vytlemil do pateře.

Musym sy zytra pokecať s partyju v robotě o tych dyvidyčkach, kere je nejlepši a hlavně nejlevnějši. Jak už to budu mjet, tuž Franta už se za paru piv postara o to, abych měl furt na co čučet.

No comments yet to Jak sem byl kupovať v Kinestaru listki

 • SiMiR_Owa

  Listki maš…. alemamě si prací prášek někupil… :o) Sklerosa něboli, ale člověk se za to nachodí….

 • ginile

  superopet skvele, ale dej bacha ,at kvuli temu telefoovani nedostanes zakaz do saliny :-))

 • poctivá čtenářka

  Bereš Jarunu ?Na mačkačku ruk v kině, jsou nejlepší filmy bez děje :-)) Zlaté Sněženky a machři :-))

 • řykaju mi hajzle

  dobrejako vzdy super, ale co se to deje v ostrave ? neni dneska zas nejaka akce, treba jako tri letadla za cenu dvou ? Bo mas osm hodin a lidi nikde…. ale to se spravi, ze ? Jen tak dal…

 • gx

  Přes kilo za listek?No synku – a to nini dřyst – až budeš rysovat kolca do orloja, tak za listek a popkorna a kolju vycaluješ tak 3x vyc … Tuž enem abys pak nevrčel :-)

 • M.i.D.

  Synku,když už maš teho interneta, němusiš chodit listki kupovať, možeš si jich objednať na strankach Cinestara. A v ponděli jich kupiš aji pod to kilo, bo su slevy :-)

 • řykaju mi hajzle

  to 5toz synku, nestras ostravaka, co cucim na ty vase cenovky v tech palacovych a vesnickych kinech, ci jak se ty vase multiplexory nazyvaju – tak sem tam nenasel vyssi palku jak 159,-, no to je jak v ostrave listek do kina a mala cola (kdyz trochu priplatis)

 • macho

  to zas byla story…jak ze života :) skvělé, dík za ni. jenom mě pobavilo, jak sis zdřímnul u televize a pak bylo šest hodin… to tak akorát chodím domů z práce. ale zase nepíšu do blogu v pět ráno – to bych asi nerozchodil 😉

 • ff

  teda ja nevimale ja bydlet v ostrave, tak letim v sobotu do kina na snoubordaky abych byl aspon ve stejny mistnosti s otravakem, kdyz uz ho neznam osobne:)

 • řykaju mi hajzle

  to 9no jo, ale tady maji na to enem cyguni a lidi co umej kreslit kolecka

 • JPL

  A co Jaruna ??Člověče čemu sy nekupil listek aji pro Jarunu??? Tohle byla idealni přyležytost … Nechceš to eště napravit ???

 • jako gdy, něgdy i Vojto

  ..fajne jako dycky. Akurat bych ty Hutni montaže přemenoval na Dum energetyki.

 • Anonym

  snoubordaciDej vedet jak se ti ten film libil, bo se tez na to chystam bo fseci su z teho filmu nadseni! A co prasek pro mamu?

 • baka

  samopalkde se da ta melodie sosnout?ta banka je fajny napad….

 • mulder

  Gizd, co ji vubec něpomaha …… v duchu sem počital do deseti … fajne!

 • jarek

  dneska zase dost dobré, s tím práškem pro mamu-jak bych se viděl, bo jak ju nevyvezu do Kaufu, tak je ůplně v řiti, a chce po mě nákupy jak sviňa. Úplně tě chápu…

 • jarek

  jo, a ten film o tych gizgach, co jezdija na tych žehlicich prknach je podle mě pěkná hovadina, tak abys nebyl zklamaný,MAZLÍKU

 • abraxas

  Jen jsemzahlídla "kinestar", roztáhla se mi nekontrolovaně držka a jdu si slejt kafe, nehodlám trávit polední pauzu s Tebou na suchu… 😉

 • tom

  ad samopalje fajn, žes přidal odkaz na to zvonění, ale mě to jaksi nefachá.

 • ta sviňa

  sapikhttp://www2.webpark.cz/empetri/a kliknete na tyn odkaz samopal…toz mi to fachcilo :-)

 • bandy

  Kidy o banikua co tu tak ješte dohodit (třeba do skladiště) kidy o Banicku, jak vychazely na starem Banikovsem webu? Byla by věčna škoda o ně přijit, byly taky dost dobre. Nebo jsou dostupne na nějake jine adrese?Dikes za info

 • Martin

  filmsnoubordaci je pekna <|> ovina, tak pro pubertaky. Myslim, ze budes litovat vyhozenyho kila.

 • Martin

  DVDse moc nerozkecavaj o DVD za pivo ať na tebe neskočí OSA a spol. :o/

 • Martin

  snowboarďacináhodou jsou tam dobré fory – třeba jak jezdí po sněhulacích, nebo ten pes na korbě a další :o)

 • Tak dnešníma hlodama si mě fakt dostal !

 • Tak dnešníma hlodama si mě fakt dostal !Nemoderni dylina, ťamanske vyvařovny a batahlo mě na grcani – totalni maras! U toho sem se teď buchal jag cyp !Jen tak dal !

 • Ancek

  CUSTuž, jak to tu čytom tak se dycky nasmějym jak maly. Jyny dali pokračuju v tym co robiš.

 • Jerry

  Ahoj.Asi jsem v Ostrave dlouho nebyl, ale myslim,ze "hafo" je brnacky slang. Rikavalo se "kupa" – treba "kupa obchodu". Jinak prima. Nekdy je trapne cist kidy ctenaru s jejich radoby ostravstinou. Ale asi se to patri.

 • Fakt se bavim.Neuvažuješ, že bys to vydal knižně :o) Fakt je to super čtení a ojedinělý humor. Super!!!

 • Fakt se bavim.Neuvažuješ, že bys to vydal knižně :o) Fakt je to super čtení a ojedinělý humor. Super!!!

 • Fakt se bavim.Neuvažuješ, že bys to vydal knižně :o) Fakt je to super čtení a ojedinělý humor. Super!!!

 • matko

  to jerryani bych nerek ze hafo je brnensky slang.. nemuzes to zas az takhle specializovat. jinak mas pravdu jak se pepici snazi napodobit ostravsky dialekt (ktery je zde bych rek dost prehnany, ale aspon je prdel..) tak to vypada dost trapne..

 • matko

  havirovakale jako spravny slezak: pragocentrismus je pekne svinstvo a pepici sou cipi.. ale neberte si to osobne :o)

 • doma mi říkají taťko

  pro (29) a (33)No – je značný rozdíl mezi "ostravštinou" (kratke zobaki) a "po našymu" (okolí Českého Těšína). Tyto drobné nuance ovšem člověk, který není odtamtud, nepozná. Pražák čisté ostravštině rozumět většinou bude; pokud by ale poslouchal rozhovor "po našymu", asi se moc chytat nebude. Mám to štěstí, že jako exTěšíňák, studující kdysi v Ostravě, rozumím obému :-)

 • šťoural

  PravopisJe zajímavé, že člověk, který jakoby neumí pořádně česky, má dokonalou interpunkci, čárky všude, kam patří, nikde nic nechybí…. A je fakt, že kdo tu řeč pořádně nezná, nerozliší, co je ostravský dialekt, co hlučínský a co těšínský. Ale Ostraváci jo….. Ale čert to vem, stejně to tam mají pomíchané ještě se Slovákama a Cigánama dohromady. Teda sory, s Romy. Dneska když hrajou někde Cigánského barona, tak cigání, nikdy stejně žádný nebyl. A Cikánko ty krásná taky autor složil v pomatení smyslů….

 • Jerry

  Myslim si, ze "kupa" je vice ostravska nez hafo ale nechme toho. Ta prihoda s Jarunou mi pripomela starou pisnicku ..a ty ostravjanky ty su jak z ruze vonny kvet jen si privonet..

 • Kráťa

  pro [36]Dokud o mě to černý, co občas potkávám na ulici, bude říkat že jsem "gadžo" (což je v tom lepším případě), tak ono pro mě bude "cikán" (v tom lepším případě).Tak si s těma Rómama nelamte hlavu ! A abyste to měl jednodušší, mrkněte se třeba sem: http://www.geocities.com/ociganoch nebo sem: http://www.sweb.cz/whitewoman/chanov

 • Polib mě prdel

  ProvokaceKucí já jsem SPARTAN ale fak vole.

 • tom

  pro [20]Díkes, asi jsem měl fčera zalepený voči.

 • hans

  nejlepci!tuz tento se mi zatim nevic libil!

 • Apač

  Teda Ostavaku, tohle bylo vazne good, to se ti provedlo :) tato hlaska me absolutne dostala:))) "za řbetem sem se mu vytlemil do pateře." :-DD

 • Gorby

  Ale ty cypoviny tych morgošu ve Futuru si vystihnul genialně…!!!:)

 • ms.san@seznam.cz

 • Běžte jinde k ostravskemu brigošoviLidičky , byl jsem na internetu a objevil jsem ješ ještě něco lepšího než je ostravak objevil jsem ostravského břigoše , který je mnohem lepší – je to stránka http://www.ostravskybrigos.bloguje.cz třeba tam je napsáno , jak ostravský brigoš travil vánoční svátky.Tak si to ,, popřečitejte´´

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>