Dopis od stare vojny

Dopoledně mě zbudil zvonek u dveřy. Tuž to mě trošku nasralo, bo se mi pravě zdalo cosyk fajneho o Mileně. Otevřel sem, na rohožce položeny kastrol se žradlem a dva dopisy a do vytahu zrovna nastupovala mama a pry ať se brzo vyzdravim a že něpujdě dalej, bo by to eště chitla tež. Tuž neni nad cytlive rodiče, no ni? Vzal sem hrnce a dopisy a bechnul dveřami, že to muselo byť slyšeť až u popelaku. Rozbalil sem prvni dopis, co vypadal jak omalovanka – tam zas dalši vyhra v jakesyk loteryji, ten měsyc už třeti. Jak sy objednam capinu za pětset, pošlu mi hlavni cenu. Do dupy s nimi, už raz mi napalili mamu a aji kdyby to včil bylo prave, co ja bych robil s tolika chechtakami? Hodil sem to do kibla.

Druhi dopis měl moje meno, ale adresu eště k mamě. Meno na spatečni adrese mi bylo jaksyk povědome, ale zaboha sem sy němoh spomět. Tuž sem ho rozbalil a čital. A kura! Marek!! Před sto rokami sme spolu valčili v Bratislavě na vojně. Tuž to byly akce. Pomalu se mi začly před očami přehravať stare historki. Nězapomenu, jak sme šli raz navaleni z vychazki a do kasyna bylo daleko, tuž sme vlezli do embečka, kere stalo před hospu a chtěli sme ho nastartovať pětikorunu, ale než se nam to podařylo, už sem dostal jednu přes palu od majitela. Nebo jak sme raz na hajzlu v knajpě hrali hazenu s mušlu a ten vul ju pustil na zem. Do te knajpy sme už potem něsměli. Marek!!! Kaj ten sy na mě spomjel? Jak sem čital dal, vylezlo z teho, že se rozved po deseti rokach s babu a před paru tydňami se na jakesyk internetove chatě či kaj seznamil s fajnu robu, kera podle jeho slov byla ta prava. No a včil se domluvili, že by se konečně mohli sejit a z ni vylezlo, že je z Ostravy. Hned sy spomjel na stareho kamoša a prohledal šuplik se starymi bebechami z vojny, aby našel moju adresu. Syce nevěděl, esli tu furt meškam, ale za vyskušani nic nědal, krom tych sedumpadesat za znamku. Nakoněc dopisa se ptal, esli by moh na paru dni přyjet a přespat u mě a něchal mi tam čislo na tydlifon.

Hned sem mu volal zpatki. No po tolika rokach už to něbyl taki družny rozhovor jak kdysyk, ale aji tak sme se domluvili, šak sme ludě, no ni? Přyjedě přyšti patek. Tuž to budě bomba! Jak za starych času.

Na oběd sem sy uvařyl ryžu s trochu masla, bo s tym žradlem eště na tym nejsem nejlepši. Zežral sem prašek, cele odpoledne zas prohnipal a večer se akurat mrknul na zpravy, jak tam jakasyk roba otvirala kompot po babce po štyryceti rokach a divila se, že je z něho marmelada. Tuž takich kompotu mam plnu špajzku a tež něvolam dom Tunu. Akurat že na tych mojich je navrchu bilo zelena nadivka a otvirat je neni bezpečne. Raz sem to vul zrobil, bo sem sy něvšimnul nalepki na boku s rokem narozeni moji segry a malem sem hodil šavlu s teho smradu.

V bedni nic něbylo, tuž sem zalehnul hned v osum. Aspoň tu chřypku zabiju spankem.

No comments yet to Dopis od stare vojny

 • Anonym

  boroku, jen aby to rande nebylo s Milenu o)))

 • Frigo

  S Milenou, nebo s tou druhou co od ní máš ty trencle :))

 • Black_Arrow_CZE

  Ha

 • taťka

  MarmeládaJo, souhlasím, že s těma kompotama to nebude taková rarita. To já mám doma pětatřicetiletou slivovicu (jen půl litru – nedám!) a tak je mi ji líto otevřít, že už se těším, jak ji vypijeme na mém pohřebě!

 • Kapis

  PARADA JAK BYKOpět parada, jen nechapu, že když jsi taky nacypany jak cyp, čimu už jsi furt v 5 vzhůru. Ale to je jedno, bo tyn tvuj deniček to je fakt dělo. Pokračuj

 • Aje,tak to aby ses co nejdřív uzdravil, abys moh s kámošem zajít potrápit játra. Co ženský? Ty se neozývaj? Zájem zase opadl?

 • poctivá čtenářka

  SuperChřipka už je na ústupu, jak Ti bude líp, tak hlavně nezapomeň na to jídlo v kastrolech, které Ti donesla mamka, ať to v ledničce nevypadá jak ta Tvoje marmeláda :-))

 • Jak nebylo nic v bedni???m.kudlankaJak nic nebylo v bedni?Ty nekukáš na fotbal?To by pak tady byly články :o))

 • Naďa

  AhojJá jsem chřipku neměla už pěkně dlouho (teď musím ovšem zaklepat na dřevo), ale asi před 10 lety jsem ji dostala a s vysokými horečkami. bylo to příšerné. Dovedu si tak představit, jak je člověku blbě a jak je slaboučký, a proto jsem ani nečekala, že blog bude pokračovat. To je opravdu obdivuhodné a chtělo by to od nás čtenářů poslat autorovi trošku uznání a povzbuzení . Takže DÍK !

 • Radulescu

  To MilunaKaždého fotbal nezajímá, i když je fakt,že včera to byl nářez…..Real mohl vyhrát daleko víc,ale potřeboval by více štěstí……už jste dlouho nebyla na trhu!

 • Veverka

  budeš muset nakoupitTak doufám, že budeš nakupovat v Kaufu, když ti přijede ta stará vojna až dom. A snad už nebude toho sněhu tak moc, abys nezapadl. pa

 • Nobody

  Stará vojnaJooo gr8 again :)) !!! Myslím že ostravak se dává pomalu do kupy a my můžem těšit na další story :)))Když už tu přišla řeč na starou vojnu zkuste mrknout na sqěle popsané historky z "války". Např. tato http://jaminau.bloguje.cz/82841/ je opravdu povedená … 😀

 • voléé

  helééétak si taki na tom čatu najdi nějaku robku. V nejhoršym si je prohodite.

 • Jenika

  KámošTak ostraváku, je ti asi kolem pětatřiceti. Soudím podle 10 let rozvedenýho kámoše.

 • Geralt

  hesem si spomjel jak sem se v krame setkal s typkem ze druhe tridy zakladky. :) (bylo to ve cvrtaku stredni) tak jsme to sli hnedle zapit a to zapijeni se nam nejak protahlo do rana a z knajpy sme valili rovnou do skol. :)

 • virusasi mam spatnej antivir a tu chřipku sem chytil. ale ležet není špatné.

 • Tuz cumim a jeste ti do teho milijona kupa luda chybi. Tak tydluj dal a hlavne se s tym nesrat!

 • kika

  old school pošta má svoje kouzlo. já mám vždycky takovou radost, když ve schránce kromě playlistu kauflandu, složenek a dalších sraček najdu starý dobrý dopis nebo pohled!

 • OkurkyMinulý léto jsme s taťkou objevili pětilitrovku znojemských okurek z osumdesátýho sedmýho. To byla mlaskačka! :-))

 • Dost dobreNa to, že jsi nascypany,tak Ti to dobře píše:-)

 • greta

  Ahoj Ostravaku. tipuju, že je Ti tak 38 – 40 let, nemohl bys příště apoň naznačit??? Dnes to bylo super. Nějak Ti ta chřipka prospívá. A neprozradil jsi, co Ti maminka navařila dobrého, že jsi to radši lepil tou rýží. Já se taky cpu rýží, ale to je v rámci redukční diety a ne že mi to chutná !!!

 • bebe

  K tomu věkuTaky pořád tipuju, kdo vlastně jsi ,Ostravaku. Nejspíš je ti přes 35let, středoškolák,technik. Víc jsem nevykoumala, ale nevzdávám to! Brzo se uzdrav! Donesla ti mamka vitamíny????

 • Derek

  SuperPerfektni, pokracuj, libi se mi to, kdysi jsem v Ove bydlel. Neco z jineho soudku:) http://lesbyckijsoufajn.bloguje.cz/

 • czech

  to 23táhni s tím!! ostravak je nej…. nej……… prostě nej!

 • bohuš

  bacha na nemocenskuOstravaku bacha na nemocensku bo estli budes dluho lezet doma toz prijdes o dost chechtaku a to pak stoji za guvno. Zeber si radeji dovolenu nebo budes v riti. Ale hlavne se uzdrav.

 • G.

  ahoj brigoši , běž doprdele!

 • jak gdy

  Ostravaku,my zme na to kapli – tyzje Radek Pastrňak z Butuf!

 • ostravak

  [28] Patr? Ale guvno. S tym mam společne akurat to, že je tež z Ostravy.

 • ostravanda33

  Ostravaku-bude pařba se starym kamošem ?A gdy udělaš pařbu s nama fandama ?

 • L-Core

  to 14…vedle jak ta jedle :-) Musel bys ještě ňáké roky přidat. Víc neprozradím – důležitější jsou snad Ostravakovy výplody a ne run na jeho pravou identitu. Třeba se jednou dobrovolně odhalí sám (já bych mu to určitě nedoporučoval) – zatím udělal dobře, že (než se "špióni" rozkoukali) zahesloval přístup do administrace Toplistu – z časového sledu IP přístupů se dá cosi vysledovat…

 • Anonym

  Po rokach…Aspoň viditě, žestě tego chlopa uštvali tymi svojimi chujovinami, co tu někeři pišetě. Něbyl synek připraveny na taku propagandu jako za Goebelsa a stryka Adolfa. Jak začnul pisať to tak jyny ze srandy a potem se mu zatočilo z teho v hlavě. Teraz leži v ložku z ruku v galatach, bavi še z maluchym a ani něvystrči nosa z kvartyru. A po babskach še ani něpodivo. Terazyk by mu bodly ty těple radiatory co nikěrym babam na těle vidno a kěre dochtori zvum anorexija.

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>