Furt dokola jak na řetiskaču

Inač se nic zvlaštniho něstalo. Zbytek tydňa mě jezynki v robotě obskakovaly jak bysem měl dědit po strykovi z Ameryki. Tak se mi to libilo, že o vikendu sem aji popřemyšlal, že tych paru chlupu, co mi mezytym dorostlo, zas sjedu. ALE Jakisyk gizd tym ropucham v ponděli řeknul, že něumiram a jak to ve skutečnosti bylo (podezyram Kamila), tuž momentalně se mnu němluvi ani klika od hajzla. Ale čert je vem.

Tu sobotu a nedělu sem se enem tak doma povaloval. Trochu sem poklidil a zas spočival. Asy na mě leze jarni unava. V ponděli zas do roboty, ten kolotoč mi už leze na nervy. Žadna změna. Na vikend na Jozefa sem planoval, že spočnu a budu vyhližať jaro, bo už ma byť pěkně. Ve středu sem se aji odvažil isť dom s rozepnutu bundu a kolem se motaly mlade robki v kratkich sukňach a bundičkach, tuž to sem čuměl.

Člověk planuje a Laďa novinař měni. Včera mi volal a pry esli idu o vikendu na Stodolni, bo se tam budě slaviť to předavani tych Andělu. Než mi zecvaklo, o čim mluvi, ni moc vtipně sem mu pravil, že za andělami rači do kostela, ale jak mi to vysvětlil, něchal sem se ukecať, že to pujdu omrknut. Vymenoval mi ludi, keřy tam budu. No znal sem tak každeho druheho, tuž sy to možna eště něcham projisť hlavu. Moc se mi něchce, bo vzpominka na Kajošove permoniky v pale je eště čerstva.

A aby teho něbylo malo, do hodiny volala segra, esli mam eště oblek. Pravil sem ji, že esli něma v čim švagra pochovať, tuž že ji ho rad daruju. Chvilu nad tym zjevně dumala, ale potem takim sladkim hlasem rozteklym jak med na linoleu mě začla chvaliť. Trochu mi přypoměla Maju. Po tych rokach už bych měl byť ve střehu, ale zas mě dostala, bo sem ji mezy řeču odkival, že s ňu pujdu o vikendu do divadla. Jak sem zavěsyl, došlo mi co sem to slibil a hned sem volal zpatki. Dluho to něbrala, ale byl sem vytrvaly jak podomni pojišťovak. Nakoněc to zdvihla a eště než sem cosyk stačil řeknuť, hned začla vyryvať, že ma třy děcka, že potřebuje kulturu a švager je furt kajsyk na montažach a ona furt enem dřepi doma a podobne duperele. Měl sem na jazyku, esli ji něstači ty švarove videokazety s velkim napisem Gultůra, ale rači sem to spolknul a zoptal se na detajly. Pry to je do divadla loutek. Tuž to mě mohlo napadnuť, segra je dluho s děckami doma a jak sy bude chtět vyraziť ven, tuž kaj indě jak na pajtaški na šňurkach. Pravila, že sem barbar, bo pry nevim, že tu budě Kašpar. Tuž co ineho v loutkovym divadle, jak kašparek, no ni? Smutně vzdychla a vysvětlila mi, že to je jakesyk pražske divadlo a že se mi eště ozve a ať nic ine něplanuju.

Tuž abych byl upřymny, divadlo moc němusym. Naposled sem byl v divadle na Hurvinka. To mi bylo tak osum roku. Pamatuju sy z teho enem, že sem se přepil take te žlute bublinkate sodovki a co chvilu sem chodil scať, děcka tam na mě cosyk vyryvaly a mama byla ruda jak bravči jatra. Tuž ale co bych segře nězrobil raz za čas radosť, tuž asy pujdu. No ni asy, ale určitě, bo ona jak se rozzuřy, to by mi zrobila ze života peklo.

No comments yet to Furt dokola jak na řetiskaču

 • len

  dobrou noc, ostravaku a val tak dalej!

 • Honzo

  StodolniPotrebuju radu: sem jen gyzd ze severu cech (žatecko) co se chce podivat do stodolni, jak to tam vypada s chrapanim? Aspon striska by bodla, v breznu chlop nevi…

 • sazin

  kulturakultura musi byť, aspoň se trochu přespiš…

 • Black_Arrow_CZE

  Halelulacool

 • Anonym

  pátý!!!

 • co ja vim

  Stodolni – zbytečny humbuk…Ad 2: Honzo, stoji to tam za cypa. Nema cenu jet kvuli temu přes pul republiky. Stodolni je jen nafuknuta bublina, ktera časem splaskne jak propichnuty kopačak. O te ulici se mluvi furt dokola jen kvuli temu, že jinak je Ostrava po sedme večer sciple město a jestli si chceš poslechnut duc-duc a dat si k temu pivo, tak myslim, že takych špeluněk je dost i v Žatcu. Tady jich je akurat nevim kolik na kilometru čtverečnim. To je cela ta slavna Stodolni – žadny zazrak nečekej. A to si teho ještě užiješ enem v připadě, že tě dřiv neoberu na banhofu morgoši.

 • re 6: A nezdá se ti to protože už to máš zažitý? Já su z jižní moravy a kucí byli nedávno tam nahoře a na Stodolní nocovali. Prej to bylo skvělý…a v Žatcu nevim nevim. V takových menších městech chcíplo všecko.

 • Léňa

  Pro (2):Hej mrkni se na http://www.stodolni.cz – tam se jdu namlsat když se chci alespoň virtuálně mrknout do Ostravěnky. Bo su z Kárlsbádu.

 • Pekny blogten se dnes povedl. Jinak ve Stodolni jsem jeste nebyla a to jsem skoro odtamtud. Diky [8] za link.

 • Findalf

  zatec – stodolniV zatci jsem zil ctyri roky takze vim o cem mluvim. jsou tam tak dve mista (HBcko a moskva) kam se da zajit – po te co uz pred par lety zavreli Banan :) Na stodolni je super atmosferka a z tech x-desitek klubu a pubu a diskotek si vybere kazdy. Vrele doporucuju. Nikde ani na zapade jsem nevidel takovou koncentraci baru s takovou atmosferou.

 • le@

  nechrápejhlavně v tom divadle nechrápej moc nahlas – nespoléhej na loutkovo divadlo. Kašpar nejni loutkovej, ale zůstaneš-li střízliv, poznáš sám…

 • mulder

  OSTRAVAKU,ty gizde pěrunski, už začinam do tebe viděť, jak ten Rentgen Rentgenovič kery objevil rentgen v tym momentě, jak řeknul te svoji -včil jsem tě stara prohlidl — maš obdivuhodny nadhled, koncepci, poezii, slovni obrazy, jiskru a vtip — POKRAČUJ, VYDRŽ!

 • alexd

  koncentrace baruto [10] Findalf … kdyz jsem byl naposled v amstru, tak tam byla velmi kvalitni koncentrace baru … hlavne s velmi kvalitnim tovarem 😉

 • ZměnaZdar, já mám pocit, že jsou tam stejně změny kvůli nemoci. Když tak se mrkni na stránky informačního centra. Měj se.PS: když tak budeš mít alespoň výmluvu;-)

 • kika

  Program na sobotu:přece banik, ostravaku, no ni?Jinak "pajtaški na šňurkach" jsou super. To bych doporučila loutkovému divadlu Ostrava do sloganu. A Stodolní? Teď už tam chodím maximálně do dvou podniků, a to ještě oklikou, aby mě ta směs komerce a voňavek neporazila. Ale rozhodně je to v rámci republiky unikát a myslím, že žatečák by si užil.

 • Anonym

  Inač se nic zvlaštniho něstalo. Zbytek tydňa mě jezynki v robotě obskakovaly jak bysem měl dědit po strykovi z Ameryki. Tak se mi to libilo, že o vikendu sem aji popřemyšlal, že tych paru chlupu, co mi mezytym dorostlo, zas sjedu. ALE Jakisyk gizd tym ropucham v ponděli řeknul, že něumiram a jak to ve skutečnosti bylo (podezyram Kamila), tuž momentalně se mnu němluvi ani klika od hajzla. Ale čert je vem. Si to zveřejnil nějak brzo ? Pondělí teprve bude :o)

 • choroš

  to [16]: kdybys cetl poradne i minule dily, tak bys vedel, ze popisuje pondeli, ktere uz bylo :-)

 • michka

  no je to hrozne hezky, ze pujdes se segrou (doufam ze teda pujdes:), jinak co se tyce te stodolni, tak nevim,,,,vypada to, ze lidi z ostravy ji nejak nemusi, teda jak kdo, ja ziju sice v brne, ale z ostravy pochazim, kazdopadne kdyz dojedu dom, tak moje cesty na stodolni urcite nemiri, ale proti gustu zadny disputat:))))

 • Dana

  Stodolníkdyž to všecko začínalo, před…no, dost lety, tak to bylo něco naprosto nového. A protože to vznikalo tak nějak samo od sebe a hlavně, chodila tam omladina a nějací ti starší od kumštu, tak atmosféra byla tak nějak zvláštní. Pamatuje ještě někdo na hospodu U krokodýlího ocasu? Pak se toho chopila komerce a už to není takové, začali tam chodit středňáci a snobi. Ale ještě pořád se tam dá najít pro každého něco. I já tam byla párkrát, i když hlavně v Boomerangu na koncertech – ty tam mívají skvělé.Jinak – těm ze vzdálených míst doporučuju spíš návštěvu později, až bude teplo a lidi budou víc na ulici než v těch barech, hospůdkách a pubech. :-)))

 • Měšek

  cenaTo se pekne prohnes ostravaku, Kaspar stoji co sem slysel 160 :-))) dobra sranda, no ni?

 • ty bejku

  Ad StodolníJá teda nevím, možná už jsem starý hřib, ale ze Stodolní taky nějak na větvi nejsem. Pamatuju už v Ostravě pěknou řádku klubů a mnoho z nich mělo daleko větší grády. Ze Stodolní se dělá přemrštěný kult a to hlavně mezi náctiletými. Kdo nechodí na „Stodolu”, ten není „in” a je podezřelý. Každý správný ostravský teenager se musí alespoň občas na „Stodole” objevit a pak barvitě kámošům líčit, jaká to zas byla bomba. Občas tam taky zajdu, ale jak už tu psala Dana, hlavně do Boomerangu, tam bývá alespoň slušná muzika (ikdyž třeba pivo za 25,- – no nevím, jinde v klubech bývá mnohem levněji). A opět musím souhlasit s Danou – komerce už posrala v Ostravě pěkných pár skvělých klubů (napadá mě třeba Sklep, TNT nebo Rock Hill). Každý klub nejdříve rozjede hrstka nadšenců a jakmile se roznese, že je to tam super, nemilosrdně to rozcupuje vlna středňáků bez vlastního názoru, jen aby mohli imponovat okolí, že oni taky…

 • ty bejku

  Ad 21Sorry, to nesmyslné „ a ” jsou zmršené uvozovky…

 • Greta

  Ostravaku zdravim, nečetla jsem nic tři dny a byl to ABSŤÁK !!!

 • boryn

  Kua kde sikidy, čekám na ně, doufám, že po půlnoci!!!!! Ahoj B.

 • jirka

  gdo pamatuje rokhil je stary hřib, ale na druhe strane řadne podhoubi je třeba

 • Kdo pamatuje žalak a roch hillvy staři hřibi, co se svama stalo. ostrava je mrtva a pořadne kluby šly do srača stejně jako těžba…kura je třeba něco noveho podniknout je to škoda…. škoda rockhillu a i žaláku.. :(- rubněte kdyžtak na http://www.revir.wz.cz

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>