Jak sem prožil ty vajcove svatki

V ponděli rano sem stanul celkem brzo, abych zajel za mamu a segru trochu ich pošmigrustovať. Čim sem starši cyp, tym je mi to protivnějši, ale mama trva na tradycach a kdybych raz nědorazyl na šmigrust, beztak by mě vydědila a ja se tak těšim na ten jeji moderni nabytek.

Karabač sem sy kupil na Masarykaču od jakehosyk ťamana. Je to rok od roka dražši a dražši. Nejlepši s tym vydrbal foter. Ten před dvaceti rokami přyvazal na vařechu štyry mašle a od te doby to použiva misto karabača. Pravda, ty mašle už su prožrane molami a ta vařecha vypada, jak by ju pravě vytahnul z hrnca, ale aspoň každy rok němusy uvaliť pul sta, tajak ja.

Z kvartyra sem se vypližil krok-sun-krok jak munvolker, bo ta věčně nadržena susedka každy rok na šmigrust hned rano odemkně a něcha pootevřene dveře, aby kohosyk ulovila. Raz sem viděl jedneho nešťastnika, kery šel vybuchať ceru od druheho suseda na patře, jak u ni zaklepal a zavolal na ňu, že ma otevřene dveře. Chudak… Jak ho lapla a zabuchla dveře, rači sem valil pryč, abych nic něviděl a něslyšel.

K našim sem dorazyl za chvilu, bo jak vitě, bydla štyry ulice ode mě. Symbolicki sem mamu jebnul přes řyť, gichnul na ňu trochu pitralona, co mi zustal od vanoc a lapnul v obyvaku s fotrem na štamprlu. Už mi odpustil tu zdrbanu helmu a tak sme fajně pokecali o Vitkovicach, o Zlině a tak. Esli Vitkovice postupja do finale, tuž kupim listki a vemu fotra po dluhe době do haly. Tuž ale esli budu zytra hrať ve Zlině tajak dněskaj, tak ušetřym. Stejnak něchapu, jak to mohli z třy jedna na seryje tak pokaňhať.

Po třeti pulce už sem musel fotra zarazyť, bo sem chtěl eště za segru a nerad bysem usnul v lokalce. Dalo mi to robotu, bo on jak začně slopať, tuž nevi, kdy přestať. Eště jak sem se v přecyni obuval, doněs mi eště jednu – pry na cestu. Rozlučil sem se, slibil sem mamě, že přydu v nedělu na oběd a valil pryč. Druhi but sem sy rači zavazal až ve vytahu. Dole u schranek sem potkal staru Maralikovu. Ptala se, esli něchcu štamprlu a že mě už dluho něviděla a že sem vyrostnul. Kura, ty baby su na šmigrust jak jeble cyhlu.

Cestu k segře sem z lokalki sledoval a počital koledniki. Pobavil mě jeden přykuřeny chachar, kery se s karabačem v ruce přymotal ku škodovce, nastupil, nastartoval a odjel. Kura, Kryšoti, kaj stě? Na šmigrust bystě měli fajne kšefty.

Segra mi otevřela, chvilu hrala překvapenu, ale jak sem ju hodil do vany a pokropil sprchu, proklela mě do devateho kolena. Celu vodni akcyju doprovodila mala neteř řevem „Pomooooooc, mamku topí nějaký úchýýýýl“, bo mě s tymi minyvlasami ta mala trubka něpoznala. Jak ju segra uklidnila, lapla v obyvaku na křeslo a celu dobu sy mě podezřyvavo prohližala. Segra mi potem doněsla vajca, ale cosyk se mi na nich nězdalo a hned sem se zoptal, co to je za divnu barvu. Segra na mě vyjela jak Šumacher z depa, že ať sy pry skusym sehnať na velikonoce bile vajca a že na cele Dubině ani v Hrabuvce nejsu den před velikonocami barvy na vajca, tuž a jak se mi nelibja hněde vajca nabarvene slupkami z cybule, tuž ať sy naseru. Uklidnil sem ju, že to nevadi, že se mi libja a že je to aspoň nětradyčni. Každy ma malovane vajca, tuž a segra je aspoň oryginalni. To ju uklidnilo a nalela mi dalši štamprlu. Tuž nevim nevim, u fotra slivku, u segry fernet – enem aby mi chutnal oběd. Potem sem se zoptal, kaj ma ty dalši dva mlade. Upřymny synovec pry letos poprve vytahnul maleho na šmigrustovy tah po znamych babach na sydlišťu.

Jak sem pil štvrtu štamprlu, cvakly dveře a ti dva dorazyli s nadilku. Ten starši měl očiska jak saček skleněnek a tahlo z něho jak z prostějovske vratnice. Maly hned šel segře nabonzovať, že „Brácha se nějak divně motá“. I když je věči, jak mu segra jebla přes pyščisko, skleněnki se mu orosyly a valil trucovať do pokojika. Cestu eště vykřykoval cosyk o tym, že už je dospěly. Sbalil sem sy vajca a karabač, něchal ich v te přyjemne rodine pohodě a odmotal se na lokalku. Jak segra za mnu zavirala dveře, ta mala kopija segry vystrčila palu ven a pry, esli sem byl v krymu. Tuž nězabili bystě ju?

Venku na dvoře sem viděl bandu štyrech koledniku, všecy tak okolo štrnasti roku, jak vychazali z kerehosyk vchodu. Ten nejvěči s nich hrabnul do igelitki, vytahnul štyry vajca, řek cosyk o ženskim centru chlopskeho potěšeňa a jebnul s nimi o zem. Potem hrabnul do kapsy a dal ostatnim po pajsce. Kura, tuž ti dněšni fagani sy něumja važit tradyc. Misto vajec beru chechtaki. Tuž kaj to sme? Asy sem cosyk z teho řeknul aji nahlas, bo jak sem šel pryč, jeblo mi jedno vajco do řbeta.

V lokalce sem chvilu schrupnul, ale zbudil mě jakisyk pajtaš, keremu sem chvilu rozespaly do gzychtu tvrdil, že žadne oznaki na vyměnu němam, než mi zecvaklo v pale, že je to revizor. Doma sem se němoh trefiť do ďury od kluča a asy sem trochu halasyl, bo dveře od susedy, od rana pootevřene, se otevřely naplno a ona v nich se mě zoptala, esli bych nězašel na pokec a kafe. Tuž kafe sem u segry neměl a protisusedkovske obranne mechanyzmy byly oslabene tym zastupem štamprli, co ve mě demonstroval, tuž sem šel…

Asy sme fajně pokecali, bo sem se zbudil okolo pate odpoledně v křesle u ni v obyvaku u rozpiteho zymneho kafe. Tuž jasne, že sme enem kecali, bo ona tež chrněla v polosedě na gauču a byla oblečena. Opatrně, abych ju nězbudil, sem se zdvihnul a přesunul o kvartyr vedle. Jak sem sy šel doma oplachnuť pyščisko, oblel mě zymny pot:

Do štajgrove řytě – od čeho mam na krku ten cucflek???

No comments yet to Jak sem prožil ty vajcove svatki

 • snoopy

  maraaas pane karas

 • mulder

  Do štajgrove řytě

 • Patrik P.

  cucflek?mozna vod revizora? :D:D

 • pájo

  tak Zlín srovnal, v pátek uvidíme, ostavaci :)ale jinak bomba příspěvek dneska

 • LooK

  to Snoopynieotrawuj a idz spac… :)

 • pájo

  samozřejmě ostravaci, abych nebyl bit

 • Black_Arrow_CZE

  HalelulaDobre jak chlieba s maslem…

 • Pripomelomi to jak jsme jednou na smigrusta odjeli do vychodnich cech. Tata pochopil, ze tam neni zvykem polevat jak u nas, a tak vsude prisel s malinkym karabacem. a pak pani domu jen tak pozadal o kybl vody. Jak ho prinesla, tak ji tou vodou slil. Cela vesnice skoncila mokra a dodnes se tam na to vzpomina… 😉

 • taťka

  ŠmigrustOdznaky na výměnu – špica!To Jade: Ty východní Čechy mi připomněly moji bývalou kamarádku z Hořic, která mi kladla na srdce, abych ji přišel vyšukat! Chvíli trvalo než mi to docvaklo a blábolil jsem cosi o tom, že když můžu jindy, proč by ne na Velikonoce…

 • To tatka:Tos mi pripomnel kdyz jsme tak jednou sedeli na kolejich vsichni ze Slezska a jedna z Vychodnich Cech. Vykladali jsme o smigrustu a ona taky chtela pridat svou historku a zacala: To jednou nas (ji a sestru) tata se strycem prisel vysukat rovnou po pulnoci … Do dneska se mlatime smichem… :-)))

 • siky

  Dobrééé:-))…skoro som sa polial kávou:-))

 • jojo, ty svátky sou zrádný. To ti sousedka zase nedá pokoj, ale tak stejně si nedávno sháněl babu. Tak máš aspoň tohle…

 • Bozatko

  Ostravaku,oznaki na vyměnu – tak to jednou zkusím :-))))) Dobrééééééé.

 • Soňa

  pomócAhoj ostravaci, pomůže někdo neznalcize Severních Čech? Doboha co je ženski centum chlopskeho potěšeni? Je to to co si myslím? :-)

 • Pražanda

  Pro SoňuSice jsem také ženská a měl by ti to objasnit někdo z druhé půlky populace, ale je to ono slovo na čtyři. Nejsi sakra moje neteřinka?Pro ostravaka: bezva, jako vždycky.

 • Hned, jak jsem si přečetl na začátku o pootevřených dveřích k té sousedce, mi bylo jasné, že tam Ostravak skončí 😀 Jsem rád, že mě nezklamal 😀

 • Dandy

  Zas hlašky jak v mešuchvilami sem myslel, že se pochčim – Kura, Kryšoti, kaj stě. BajTjuWej, Ostravakovo vyjadřovani mi připomina tuten malovany přiběch http://www.tronic.tv/files/Vejce2005.mpg . Kdovi, či s tym taky nema cosi dočiněni. Ikdyž, ostravaku s malym o je cela hromada…

 • slezan

  To [10]čoveče mám pocit, že východočeši chodí na šuPačku a ne na šuKačku…kdo ví, jak to bylo :)

 • if

  šupačkaJasně, že je to šupačka a ne to druhý!!!Jinak dneska mě vzaly očiska jak saček skleněnek…

 • michka

  dneska to bylo naprosto uzasne, dik za zprijemneni rana:))))a celeho dne

 • PODLE SITUACE

  Jsem z Východních Čech, z Pardubic a fakt se říká na šuKačku!

 • Tomak

  :-))Odznaky na vymenu :-))))))))))))))))))

 • taťka

  to 18 a 19Nené, je to opravdu ŠUKAČKA, když jsem (mysle si, že jsem se byl přeslechl) vyslovit ŠUPAT bylo mi vyspíláno blbů, kteří neumí česky – budiž mi omluvou, že su z Valašska. Takže jednou provždy: ve východních Čechách se o Velikonocích ŠUKÁ!

 • Jenika

  Dneska super!!!!

 • Fred

  Vono se šuká i v Čechách o velikonocích šuká…a nejen o velikonocích

 • Tatošek

  Díky za vejcové svátkyChtěl bych Vás, všechny příznivce úžasného Ostraváka poprosit, neznáte nějaké fóry na zítřejšího Apríla. Kolegyně nemůže nic vymyslet pro svoje děti a je z toho moc smutná. Děkuji předem.

 • slezan

  To [26]až ráno vstanou snoplíci, tak ať jim maminka začne pomalu balit věci do kufrů…s každým kouskem oblečení ať se chvilku mazlí…ať u toho vzdychá, naříká a pláče…to by mohla být celkem psina…

 • Servisák

  Český turista v polském hotelu. Recepční, zdvořile: "Pan šuká meškanie?" Turista, překvapeně: "Ne, pan mešká šukanie!"

 • špóna

  šumacherdnes super článëk, tajak dycky..pry segra na mě vyjela jak šumacher z depa, hhhhhhhhhh

 • Klára

  To(27)Tak ted jsi mě dostal…:))fakt dobrá nachytávka..:)to by opravdu mohla být psina…:))jinak ostravaku fakt super…koneckonců jako vždy….:)ale s tou výměnou odzanků jsem nemohla…:)))fakt hukot..:)

 • Anonym

  oznaki na vyměnu jsou moooc dobré!Dobře jsem se pobavil.David

 • Anonym

  to se zasluži svoje misto miyndzi nejlepčima kidami. fakt maras!!!!

 • hnup

  SEVCI DO TOHO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • sako

  šukačka vs. šupačkaTi čecháčci jsou stejně paka. Dyť neumí ani mluvit. Ti turisti (v Praze) musí být z nich na mrtvicu (hl. ti zahraniční) :-)

 • A prooooooooooooooč,>>vžyď my čechááááááááčci jsmééééé stejníííííííí, jakoooooooooó, vostatníííííííí…<<Si pamatam, ked "som bol u vojaku" na Bohuminskom Sunychli (a potom som robil v ostravskej ZOSke), jeden vojin sa pradstavil: "Jááááááááááááá jsem z Prahýýýýýýýý, jmenuji se Iváááááán Vyskičíííííííííííííííííííl…" (pozn.: nebol to herec Ivan Vyskocil!)

 • tehla

  : )))sa mi od smiechu skoro bránica roztrhla 😀

 • Carralina

  MrokareVole :-)))

 • Geralt

  Dobre… Akurat… bydlim ve vychodnich cechach uz x let. Konkretne v HK a se slovem vysukat ve smyslu smigrustu jsem se jeste nesetkal. Bo nevim jak jini ale vsici moji kamosi pouzivaj po pomlazke nebo par aj na smigrust :)))

 • ZLINProtisusedskovske mechanizmy nezafachcaly ani v pripade Vitkovic:(

 • Topi

  Pohlazeni po dusiUz jsem par tydnu v Bangladesi a po ruznych stresach sem se mrknul na Ostravaka. Konecne lidske slovo. Takze mas ctenare i v Comille. Lae jen dneska, zitra idu zas kajsyk do riti.Topi

 • Evik

  OKDocela fajne, len bysom sem tam upravila slova, bo nejde poznat, že je to ostravsky. ale pribeh dobry. very gud.

 • pro ostravakacelkem sem se nasmál, :)

 • Ivo Judas

  toš fajne to maš fešakuenem nejdu se piše něidu. inač bombastycke. pasaž "potem už to bylo jak na Švermě přy zavalu" něma chybu, bo z někerym to seka, že až něviš, co se robi :-)Ať ti brko furt tak fajně piše!

 • drhola

  jarda. surmajfodbal hudba hry na pc

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>