Rodina ma držeť pokupě

V nedělu sem dorazyl k mamě pro istotu přesně na dvanast, kdyby měla jakesyk hlupe napady ohledně roboty. Kurnik šopa, v posledni době se jaksyk často schazame cela rodina, bo tam zas byla segra s harantami a dokoňca aji ten jeji pajtaš Mirek. To ten pulrok uletěl jaksyk rychle, pravil sem. Segra se na mě podivala, jak bysem ji rozšlapnul barbinu. Rači sem sklapnul pysk, bo jak je včil už celkem teplo, ten vul přyšel enem v tryku s kratkim rukavem a to co on ma na rukach, mam ja na stehnu. Fotr, sam chlap jak hora, už měl parurazy blbe pindy, esli nahodu nejsem adoptovany.

To, že Mirka ma mama rada jak osynu v řyti, už sem řykal. Ale čemu za to musym trpět ja? Na nedělni oběd bylo ryzoto s čimsyk divnym vevnitřku! Kura, Eurest aji doma! Ryzoto on něnavidi tajak Bubilkova zrcadlo. Moc mu to nelezlo, ale zežral to cele. V Tybetu mu asy něvyvařovali. Po obědě sme dali kafe a mama začla fantazyrovať, co bysme mohli přyšti tyden na zahradě zasadit. Tuž ja bych aji věděl, ale nevim, esli je semtex volně prodejny. Asy sem něvypadal moc nadšeny – šak kdo by byl po takim blafu – a tak mi hned přydělila nove přeryti zahrady. Tuž do dupy, deprem sem sy spravil řbet a už zas? Se na to možu vysrať. Fotr nalel po pulce, segřynemu gizdovi pro istotu menši, bo mu určitě eště nězapoměl jednu oslavu maminych narozek, jak se pajtaš přykuřyl a chtěl tancovať na stole. Volovi nědošlo, že ma horni desku skleněnu.

Mama, jak sy dala slivku, jak by do ni pustili eletryku. Kecala o zahradě, o okoli, o susedach a něbyla k zastaveni. Nakoněc ju osvitil duch stareho Mičuryna. Pry bysme mohli na zahradě sadit kobzole, hrach a čemu ni aji oves? Tuž to bylo už aji na fotra moc. Bylo vidět, jak mu zaskočilo, ale držel pysk. Mama dal mlela tu svoju samomluvu, že to budě asy male, že by bylo dobre přykupiť jakisyk věči pozemek, nebo kus pola. Tuž a jak by už byl pozemek, že bysme tam mohli traviť leto, šak naco jezdit kajsyk do řyti a utracať chechtaki?

To už aji segra zneistěla, bo už se asy viděla, jak travi dovolenu na polu, opaluje se mezy řadkama kobzoli a kupat se chodi do děckeho nafukovacyho bazenka. Něnapadně žduchla do teho jejiho, aby cosyk řeknul, ale ten držel pysk, bo seděl naproti fotra a navic ma k robotě na zahradě odpor. Od doby, co posekal zahonki komplet aji se skalku, už mu mama rači robotu nědava. Mama čim dal nadšenějši nasměrovala svuj mamolog na mě. Zavčasu sem se ju snažil zarazyť, že ja dovolenu ani něplanuju, bo furt enem robim a robim jak stary Žabčik. Semtam mě napadně, že mama ma v pale membranu – jak mluvi, tak něslyši. Začla mi to ličiť v ružovych barvach, jake to budě fajne.

Zničehonic se do hovoru přydal foter. Pry nejlepši budě sy na to nove pole pořydit slipki a husu. Pozor! Fotrovi už něnalivať! Mamě se zasekla huba a chvilu na ňho čuměla jak třynastka na mamineho robertka, bo něpochopila jeho ironyju. To byla voda na mamin mlyn. Fotruv napad hned adoptovala a vylepšila aji o bravka. Nakoněc aji začla planovať, koho pozve na zabijačku. Všecy sme už pochopili, že mamě do žradla musel kdosyk sypnuť jakesyk vitaminy na povzbuzeni mozku, bo to inač něbylo možne.

Segra ale stejnak měla bobki, že misto vyvalovani v plavkach na zahradě budě pleť hektary, tuž pod stolem kopala do teho svojeho inteligenta, ať tež cosyk žbleptně. Mirek je, slušně pověděne, jednoduchi, ale inač je blby jak tago. Jak se chtěl zastať segry, tuž pravil, že to neni dobry napad, že už maju na dovolenu cosyk objednane a přece něbudu okopavať kobzole a starať se o bravki. Mama zhasla jak když dupnětě na kralika Duracela a skoro sem viděl, jak se ji bělmo zatahlo černu foliju. Pravila mu, že ať se něstara, že takeho pajtaša, jak je on, by tam stejně na robotu něchtěla. Že ma fajneho šikovneho synka (kura, čim sem sy to zaslužil???). Do teho segra, že Mirek neni žadny pajtaš a že ta skalka tenkrat, že to bylo nědorozuměni. Z pokojika přyletěla nejmladši se zoptať, co je to pajtaš. Jeji bracha ju odtahnul zpatki a zaslechnul sem cosyk o uchilakovi. Mala se rozbečela, že tata neni žadny uchilak. Do teho Mirek, že mama ho vubec nězna, jak mu furt enem nadava. Do teho zas mama, že jak ho može znať, jak je on furt v krymě. On zas na to, že měl enem podminku. Do teho tata, že podminka – něpodminka – krymoš jak krymoš. Mirek to završil pamatnu větu, keru naš byt eště asy něslyšel: „Vy tomu tak rozumite, vždyť ste jenom haviř!“

Tuž take poklidne rodine odpoledně.

Pochopil sem, že zakusek asy nědostanu. V klidu sem dopil kafe, rozlučil se, ale stejně mě asy přes ten řev něslyšeli a pomalu sem šel do přecyně. Eště sem zaslechnul cosyk o gizdach, co už něsmja překročiť prah. Jak sem se v předkloně zavazoval buty, levym okem sem zahlidnul fotrove nohi, jak sy to štraduju istym krokem ku dveřam a před nim pozpatku cupitaju nohi teho segřyneho přycmrndavača. Tata ho držel za limec pod bradu, otevřel dveře a vyhodil ho na chodbu. Buty za nim letěly o vteřynu pozdějši. Segra v obyvačce ani něcekla, bo to něbylo poprve, co se ti dva kohuti porafali. Akurat že dycki to skončilo enem u přetlačovani.

Tuž to vitě, haviři – ti se s nikim něseru. Na druhu stranu, o bravku a kobzolach asy u nas dluho něpadně ani slovo.

No comments yet to Rodina ma držeť pokupě

 • Pedro

  Máte doma veselo… :o)

 • Jojo, tak to mi připomíná rodinné srazy, vždycky se sejde naša familija, tetky a babka a už to jede: kdo má větší kobzole, větší mečíky, červenější jahody… Mati pak dycky vyrobi podobny napad a zbytku rodiny nezbydě než rozoravat meze a všecko z gruntu překopať…Bohužel tak za tyden už přydě z úplně jinou inovaci a ještě dostanem vynadane, jak zme to všechno zdrbali…

 • Geralt

  Jak u nas.Akurat ze u nas jde o robotu na baraku kery nasi ted kupili

 • Black_Arrow_CZE

  HalelulaDneska to je supr… !!!

 • taťka

  1*Dnes to bylo obzvlášť vypečené, Žabčík, mamolog a Duracel – bez chyby!

 • golomb

  klasyka!!!toz fajna familija – mi cosik prypomina – ze by tu moju??? ;o))

 • Antek

  MirekTen Mirek to musy byt pěkny pajtaš, se tatovi ani nedivim, že ho vyhodil, ja bych ho s tych schodu ještě zkopal.

 • SemtexKed budete vedet kaj se da kupit semtex na sazeni, budem velmi potesen, jak mi to kdosik povi. Tez bych ho zasadil.

 • Kapis

  PARADA JAK BYKJako vždycky, hned je mi trochu lépe

 • Z bláta do loužeZnám to. Nakonec se celá naše mladší generace vzepřela a pozemek nechala jedno léto ladem. Staří na ten půlmetrový plevel neměli sílu. Přehlasovali jsme je a dnes je tam tráva. Ovšem moc jsme si nepomohli, neb není, kdo by jí pravidelně kosil 😀

 • Pé Es

  SUPER!Žabčík – kde si toho vyhrabal?????????????????????čumí jak trinástka na mamineho robertka :-))))))))) no toto!!!!!!!!

 • Ple

  Gdo je Žabčik???Asi sem už dluho pryč, bo něvim gdo to je…

 • taťka

  Re: Gdo je Žabčik?Jestli se nemýlím, je to pracovitý a dobře placený úderník z dob bolševického dobývání uhla – něco jako s. Miska

 • if

  ŽabčíkNejsem z Ostravy, ale není ten Žabčík nějakej úderník z dávných časů???

 • foter

  pche, Žabčík…Největší úderník byl stejně Lumír Sakmar. Tehdy se i kolečkám s navařeným hrantem nahoře (aby tam více vlezlo matrošu) říkalo ssakmarovky…

 • darča

  Za začátku Ti to trošku vrzalo, co? Ale když jsi se rozjel tak to stálo za to.

 • magdalenka

  "Mirek je, slušně pověděne, jednoduchi, ale inač je blby jak tago." Tak to je mazeeeeeec :-))))

 • Pedro

  Jako vždy perfektní třeba je Mirek jehovista ti se tady u nás co chvíli válí po schodech.

 • Jenika

  Dneska superPři čtení mám stejný pocit jak při sledování Homolků. Vždycky se bavím!!!

 • různě

  DokonaléMama jak sy dala slivku, jak by do ni pustili elektryku … Tomu jsme se se segrou řehtaly jak blázni. Jsi geniální v tom, jak dovedeš vystihnout situaci a ještě je to sranda. Nedej na lidi, kteří na tobě chtějí psaní každý den, piš podle svého, ale PIŠ !!! Dík, dík, dík !!!

 • Prazak

  v Ostrave sou sami buzerantiii!!!!! Vivat Prahaaaaaa!!!! Fuck Ostravaaaaa!!!!

 • VladVonOstrau

  4 [21] : Zhoř!4 [22] : viz výšestrašni raubiři sem pišou…

 • tuz schiza

  dalsa splaska kvalitnich kidu…toz uz zech je z tego posrany jak mestsky chodnik

 • taťka

  to PrazakCo blbneš, doteď to byla stránka slušných lidí a najednou přijdeš Ty se sprosťárnama… Není Ti to blbý?

 • Antek

  to PrazakKdyz se ti tu nelibi tak nelez na Ostravski blog a najdi si nejaky prazsky.

 • žena

  to PrazakCo ses, ze nam tu nadavas????? Zalez radsi do toho zajebaneho Praglu!!

 • mjr

  Ostravaku dík za dobrou náladu!

 • RodinaTo je jak z nasich narozenin. … a nakonec fotr vleze do okna a chce skocit, protoze ho nikdo nema rad.Supeeer

 • Modráček

  HavířiVykašli se na zahrádku. Vysvětli matce, že těch několik kilo zeleniny koupí za pár grošů v nejbližším obchodě. Zažil jsem něco podobného. Po letech přesvědčování z mojí matky vypadlo, že to sice chápe, ale že ji práce na zahradě baví. Odpověděl jsem jí, že ji to sice šlechtí, ale bohužel to nebaví ty ostatní.

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>