Buty na kolcach

V sobotu bylo venku pěkně, tajak by už bylo leto. Cytil sem, jak ve mě jaro zapina jakesyk divne mechanizmy, tuž sem se vzdor chuti na pivo vydal odpoledně do Komeňaku. Jak sem prochazal kolem Čapkarni, spoměl sem sy, jak sme se tam minule chtěli kupať s Jarynem a Marcelem – no magořy. Enem sem vlez do parku, malem mě sejmuli tacy dva mali gizdi na kolach, co robili zavod z teho minykopca. Ale co, šak sem byl tež mlady, pravil sem sy, jak sem sy oprašoval řyť od hliny.

Zašel sem mrknuť na Ostravicu, poprochazal se tam kolem tych lavek a spominal na svoje prvni robki, jak sem jim tam kdysyk eště jako mlady vlasaty chachar zkumal ty natekle hrudniki pod trykami. Kura, to byly časy, rači něspominať. Zaplašil sem spominki a přepnul na včil. Kolem lavek se prohaňaly fajne robki na kolečkovych bruslach s dupami napresovanymi do uplych kraťasu a s minytrykami těsně nad břuch. Krom jedne, kere visel lalok jak pytel na zmyje přes pasek a kere se to tryko vyhrnulo asy omylem, mě všecke tak jaksyk vnitřně „oslovily“. To fajne počasy se mnu robi divy.

Do dupy s jarem! Jaruna na mě sere jak na placaty kameň, Milena už tež přes měsyc něvolala, tuž asy sme se rozešli, Dana od Dřevoprodeja sy asy zpatki nabuchla teho jejiho byvaleho pajtaša, bo jak sem ji raz volal, vzal to jakisyk gizd a přectavil se jejim přyjmenim, no a susedku odvedle se od jisteho šmigrusta bojim potkať. Budu se museť poohlednuť po jakesyk nove robce. Šak už mam ty roki, kdy už by bylo třa zasadit to semeno na ten strom a robka na stalo nikdě. V robotě je to na guvno, tam su same zadane a nebo hlupe bloncki a v hospě sy navaleny narazym tak akurat přypitu servirku, co vypada jak Hejma a nebo jakehosyk tranďaka na chlopskim hajzlu, tajak raz Jura ve Džbaně. Ten vul sy teho všimnul až u nich ve vchodě, jak se začli obirať. Štrnasť dni se s nami potem něbavil, že sme ho něvarovali. Do dněskaj něvime, jak to vlasně dopadlo, bo jak na to přydě řeč, jaksyk dycki zmlkně a začně o čimsyk inym. Tuž ale taki zufalec eště nejsem abych něpoznal babu.

V tym parku jich bylo jak ludi v Češině na burze. Že by jakasyk nova moda? Tuž to vypada zajimavě, že bych to tež skusyl na tych bruslach, zauvažoval sem? Šak na lednich umim a na tych kolcovych to zas taki rozdil něbudě a aspoň budu moderni. Všecy kolem vypadali, jak by se s nimi narodili na nohach, tuž to budě jednoduche. Akurat ty chraniče a přylby se mi moc nělibja. Někeřy ludě v tym vypadaju jak by šli na maškarni za Dominatora. Tuž to ja nejsem žadny měkoň, ja přylbu něpotřebuju.

Na ponděli po robotě sem sy naplanoval projisť se centrem po sportovnich obchodach s tym, že sy kupim ty jezdicy buty. Bazary sem rači vyněchal, bo kolobrusle z bazaru se mi jaksyk ekluju. Něrad bysem, aby mi v plne rychlosti uletělo keresyk kolco a ja sem se s rozrazenu lebku přydal k tym dvum pajtašum na pamatniku, keřy ukazuju cestu ven z Komeňaku. Škoda mluviť! Jak by se na mě v tych sportšopach domluvili. Nejlevnějši brusle staly štyry litry, tuž běžtě do dupy! Co je na tym take drahe? Za štyry litry mam lacnějši kolo, no ni? Šak su to enem buty s přyšrubovanymi kolcami. V poslednim kramě sem se už celkem nasrany zoptal roby u pokladni, čemu je to take drahe. Začla mi vysvětlovať, že to su značkove bauery se sylikonovymi kolcami a odlehčenymi ložiskami na duralovym podvozku. Zdalo se mi, jak by to měla naštudovane z jakehosyk letačku, bo to mlela jak ten německi pajtaš v tych reklamach na ty miksery, co zaplatitě jeden, dostanětě dva a jak se vam za měsyc poseru oba dva, tuž sy potem možetě struhať kobzole na nanosytku. Řek sem ji, že chcu enem take obyčejne, sylikon ať sy něcha na stare roki, až už ji budě tryko volne. Podivala se na mě tajak hajzelroba na tisycovku a pravila, ať nejsem sprosty, bo zavola ochranku. Tuž sem rači zavřel pysk a šel, bo ten rambo v rohu už větřyl a vypadal, že se němože dočkať, až zkusy teoryju z posylovni v praxy.

V utery sem sy postěžoval partyji v robotě, co je to za burdel. Jak to slyšela Karla, co sedi vedle s Jarunu, přyletěla s očami rozzařenymi jak temelinske kobzole, v ruce haldu letačku ze všeckich obchodu, co v Ostravě egzystuju a začla v nich přede mnu listovať. Za chvilu mi ukazovala jakesyk kolobuty za štyrysta. Tuž to je ono! Čumili, co se tam obzajtovali okolo, hned začli pomluvať, že za tu cenu to budu enem buty. Pravil sem jim, ať buď poraďa, nebo ať idu do řyti. Zustal enem Kamil a začal mě školiť – on je taki sportovec teoretyk – vysvětloval mi rozdil mezy sylikonovymi a umělohmotnymi kolcami a mezy vazacymi a přeskovymi butami. No mlel pantem jak stara Blažkova, až mi šla pala kolem. Tak mě doblbnul, že sem nakoněc zapoměl, v kerym tym kramě měli ty nejlevnějši. Rano se musym Karly zoptať eště raz. Tuž doufam, že mě něpošle do dupy.

No comments yet to Buty na kolcach

 • stryc

  fajne synku fajne

 • Frigo

  Já si myslim, že když se ti nezamlouvá přilba a chrániče, že si robiješ hlavu a sedřeš lokty, nebo alespoň sedací část :)

 • porubak

  nechces padat ,) jinak "buty na kolcach" jako rulezz!!!

 • Geralt

  Mno mam skusenost aj s temi za 400 aj s temi za 4000. a muzu rict ty za 400 vubec nejedou, clovek je z nich akurat hrozne utahany a ma uplne vydrncene nohy od plastovych koles. a ty za 4000, zadna namaha jedou skoro samy a clovek na nich vypada tak elegantne ze se aj robky otacijou. Jen bacha, neotacet se moc za tema robkama zpatky bo si das na hubu :)

 • h2o.boy

  Tož fajne, chlope, fajne…tajak dycki, už sem kura zas oprašyl tu našu mluvu a jak s tym vyrukuju na tym "pokece" tož ide všeckim hlava kolem tajak ty pajtaši na řetižkaču :) jen tak dal, bo po ranu sy ten nejlepši chachar na probuzeni.

 • Mamííí,on mě bije

  Chráničemožná vypadají blbě, ale minimálně zápěstní nejsou na škodu – vlastní zkušenost. :-) Předváděla jsem kamarádce, jak vypadá mamina na bruslích a po elegantním zabrždění skončila na pohotovosti se zlomenou rukou. Fakt jsem myslela, že už to zastavilo a najednou let na drž…ehm, na nos. 😀

 • lenuska

  To je dobře, že si narazil na tohle téma,taky jsem se na "starý" kolena zbláznila a hodlám začít bruslit a taky se začínám rozhlížet po obchodech a vybírám jaké koupit brusle. Tak bruslení zdar!!!!

 • JAK KDY

  Asi před pěti lety jsem je taky zkusila. Hrůza. Narazila jsem si zadek tak strašně, že jsem si nemohla měsíc sednout… Pokud umíš na normálních, je to obdobné, ALE: daleko drsnější pády a nevím jak ostatní, já na tom neumím brzdit. Jakási brzda tam sice je, ale nevím… Zkrátka fakt, že mi to nejde zabrzdit hned tam, kde si vzpomenu, mne odradil asi na dobro. Ale ty třeba budeš mít více šikovnosti!

 • Martin

  za 400 to nejede ! Si v toma prku všimni, že jsou tam i taci co furt šlapou a makaj a vůbec jim to nejede, tak to jsou ti s těmi bruslema pod 2000 :o( Si radši kup ty Bauery v bazaru :o)

 • if

  já se bojímŠkoda, že už na to nemám!!! Všichni na těch bruslích vypadají tak báječně, ale mně stačí se zabíjet na lyžích!!!

 • Carralina

  Jo, tak brusle jsem vyzkoušela jenom jednou a taky jsem nemohla měsíc sedět. Už fakt nikdy :-)))

 • Jenika

  No,Raději bych tě viděla na tom pivu, než na bruslích. Ještě si zlomíš ruku a kdo nám bude psát ty tvoje kydy.

 • jaggdy

  Moja roba,ta ma tež take ty fajne bauery z vyprodeja, taja slyšala, že staly pjet tisic a teď stoja dvaipul, tož to je musela mjeť. No a řeknu ti, synku, nejezďa. I ty bauery nejezďa. Leži v kutě a ani sa něpohnu. Jen raz, jak sem o nich zakop a rozrazil si čelo o futro, kusek poskočily. Tuž bacha na bauery.

 • Marus

  Mas pravdu,ja taky v tech chranicich vypadam jak kosmounaut, ale ja sem zacal jezdit tak pred rokem, v zivote sem na tom nestal(ani na lednich) a prvni pravidlo, co sem se naucil:Bez chranicu ani pi.u. Me se to jezdeni libi, ale takove drzky, co sem hodil…skoda slov. Ale furt to zkousim:) Jinak, loni o prazdninach zacal prujezd mestem na bruslich v komenskeho sadech, trasu sice vybiral nekdo, kdo na tom v zivote nestal (prujezd centrem pres dlazebni kostky!!), ale i tak to byla sranda a doufam, ze se letos zas neco takeho bude poradat. Byli ste tam nekdo??

 • Peter

  Na cohned kupovať nove, nebo po nějakym chacharovi, co teho ze zdravotnich duvodu uz zanechal? Natluct řiť si možeš aji na zapujčenych. V Praglu existuje několik pujčoven, kde si za paru korun (asi 100) na hodinu pučiš ty klizave boty i s kosmonautickymi doplňkami a za paru tisicu zalohy si jedes na hodinu či dele rozbijet držku. To tam v Komeňakach eště nikeho nenapadlo zřidit pujčovnu? Něvim něvim nezaměstnanost jak hrom a chechtaki se valaju na ulici aji s tyma co ještě něumja jezdit – enem zdvihnut.

 • tom

  fajna trasaDobra bruslotrasa v OV je okolo vody až do Vratimova a nebo od Helbicha do Stare Běle /a kdo chce ma na zahradce aji pěnu u huby/

 • Aglája

  jojooo, ja se na brusle to usilovne chystam uz druhy rok, ale bojim bojim…..az ted synek zacal bruslit ve skolce a slibil ze mne nauci ….. ale, mamo, musis si vzit helmu a chranice, jinak si udelas bebiiiicko….. ona ta helma ma tu vyhodu, ze v ni clovek neni na prvni pohled k poznani, coz se muze zejmena zacatecnikovi dost hodit, kdyz nema k dispozici cumiluprazdnou vyukovou trasu… :-)))

 • veverka

  no já jsem zvědava jak to dopadne,jestli prvni poleti brusle nebo ostravak. Jo a ještě něco jak to že tady někteří zevlujou už o půlnoci, to tak dychtivě čekají na další povídky?nebo sedí v práci a nechce se jim makat jako mě ted?no jak přestaneš psat tož to bude narodni pohroma

 • chachar

  Ine butyV tym časopismě pro male gizdy (ABC) psali o jakichsyk novych bruslobotach – ma to enem jedno kolco v patě. Tuž s tyma bys byl hiper-moderni, bo take tu eště nigdo něma, ale snad je i tu v Ostravě kterysik obchod prodava. Snaď to něbudětě brat jako reklamu, když dodam i link: http://www.heelys.cz

 • le@

  Hele,a nechce se na nás náhodou Ostravak vytento?! Koupí brusle, jakože, paksi někde přečteme, že slavný Ostravák, autor poutavých webových deníčků, bídně zhynul propleten v kolečka a roští a bude s deníčky ámen… Bojim bojim! Hele, nech toho, Takovýhle úhybný manévry si nevymejšlej! Dal ses na psaní, tak piš. Čekám až pošlou knihu a těším na druhou!Jinak: Ty se klidně zab, chlapče, ale tvé deníčky nám neber!:-)

 • chameleon

  To se poddá!!!Ja na bruslach faram 2roky a na rampach litam jak tukan! Je to v pohode…. :)

 • Geralt

  Mno s tema chranicama maj lidi pravdu. ja sem si taky po dvouch rokach jezdeni koupil chranice na zapesti s ocelovou vyztuhou. Ono pry zlomeny zapesti neni zadna prdel a ja mam uz tak zapesti rozmlaceny a vecne me boli.Jinak v Hradci Kralove se taky kazdy rok jezdi na bruslich pres mesto (porada to radnice) a trat vede pres stare mesto po dlazkach. Ale jak se to umi tak aj po tech dlazkach to de. ale docela z toho brni nohy.

 • G.D.

  Radši chraničeChlape esi si nechces rozsekat prd*l, kokos, kolena, lokte,zapesti dodřít si hrudnik stehna(boli este moc dlouho :))a k tomu si este neco natrhnout tak si ty chranice kup. Bo takoveho xichta bych na ambulanci nechtel 😀

 • Prajzak

  Chlope, lacne maso psy žeru…

 • porubak

  jaja, tajak Prajzak pravi 😉 inac chranice na zapesti chces, ja mel ruku v gipsu 3 mjesyce ;((

 • Ať nedopadneš jak Jiřík od Yfči…Ten to sportování těžko rozchází! Jak se oteplilo, tak ty baby sou fakt nějak jiný. Vypadají úplně jinak, když na sobě nemaj ty dvoutunový kabáty…

 • tsunami

  Čím dál,tím lepší čtení.Každé ráno si otevřu "ostraváka" a kolegové těžce nechápou,čemu se tak bláznivě řehtám.Doufám,že mi knížka přijde,že jich je dost a nebo bude dotisk. Ostraváku díky!!!!!!!!!!!!!!!!

 • maxa

  sex v hájiostravaku, ty ani nevíš, jak nabouráváš rodinnou pohodu. Kámoš si koupil tvoji knížku a večer při čtení se tak řechtal, že jeho žena, která se kvůli tomu nedověděla, jestli Jiřinka v Rodinných poutech ještě chlastá, se urazila a odmítla si plnit manželské povinnosti, přestože je kámoš sexy chlap. Asi si budou muset koupit ještě jednu knížku, aby měli oba stejný program. Jinak miluju bruslení, jenom při zastavení potřebuju nějakou dopravní značku, okolo které bych se kvalitně obtočila.

 • patrix

  HEELYS!!!!brusle už jsou out, jdi do heelys! www. heelys.cz

 • Bruslarka

  BrusleBruslit se ti bude libit tak po patem pokusu,pak se budes citit bezpecnejsi a nebudes padat dozadu.Dulezite je mit loziska ABEC 5 a kolecka 76,NE MENSI.Jezdi, pokud to jde,na asfaltove cyklisticke stezce /mate to tam? ja jsem z Holandska/.Ctu te rada a smeju se moc.

 • Ferik

  HEELYS.. uplně náhodou jsem natrefil ne tohle forum :) jsou tady brutalni kidy! to se musi nechat. Zaslechl jsem tu neco o heelys :) mam je asi pul roku a nenosim uz jine boty. Obchodaky, metro, banky, nemocnice, urady atd. Proste narez. Vidim ze premyslite o bruslich, sice se to neda srovnavat ale za zkousku to urcite stoji.. Preji peknou jizdu a hezke pocasi na cemkoliv!

 • Různě

  :-))Dej bacha, ať si taky takhle nenatlučeš hubu:http://yfca.bloguje.cz/132440/Ale mohli byste třeba spolu soutěžit o to, kdo byl dýl v bezvědomí. :-)))

 • ondulinek

  dddffffkidi kidi kiduju az jsem se z toho prekydoval

 • Marian

  brusleTo su kolobuty! Buty na kolcach.

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>