Kolcobuty už mi pravja pane

V robotě nic noveho, tajak dycki, akurat Miruna je marod, tuž Sabina asy přymački nězrobila. Partyja od pondělka planovala nad mapu cestu do Prahi, bo tam v sobotu měl hrať Banik, tuž sem jim nězavazně slibil, že pojedu tež. V patek rano mi Pepa s omluvu pravil, že pry Jaruna chce strašně moc jet s nimi, tuž jeden z nas asy něbudě moct jet. A že pry je jim moc lito, ale los padnul na mě. Tuž kurnik šopa, jaki los? A kdy se losovalo, ja sem nic něviděl, no ni? Potem sem ale viděl Jarunu v novym uplym tryku a zecvaklo mi, čemu jedě ona a ni ja. Paru minut na to mi volala segra, aby mi přypoměla sobotni sraz u ni. Chvilu sem spominal a potem mi došlo, že jeden z malych gizdu ma svatek, či narozki, tuž sem zahuhlal, že nevim esli přydu, bo možna budu robiť. Potem sem sy spomněl, že se vlasně asy uvidi tybeťan s fotrem od pamatneho vyneseňa a tak sem honem dodal, že teda přydu. Pravila, že mam štěsti, že sem sy to rozmyslel, bo přece nejsem taki ichtyl, abych se vysral na jeji děcka. Tuž nevim nevim.

Kura ale co ja temu malemu kupim? Zaslechnul sem od Jarunine kolegině, co seděla nasraně u nas v kanclu od te chvile, co Jaruna slibila chlopum svoju pražsku spoluučasť a pomluvala ju, že v centru je jakisyk novy obchod s gumovymi bombonami. To mě zaujalo, bo přece něpujdu s prazdnymi pazurami, tuž sem sy něchal vysvětliť, kaj to je a po robotě sem vystupil u Impiku. Kupil sem celu krabicu, kilo a pul teho bylo, tuž doufam, že budu oblibeny stryk.

Doma sem mrknul na svoje krasne nove kolobuty kupene ve štvrtek večer za pětikilo, ale byl sem moc utahany na to, abych je šel zkušať, tuž sem sy slibil, že o vikendu je projedu. Usmažil sem sy pul kila hrancli, zalel to pul sklenku tatarki, kidnul tam kečup, posypal nakrajenu cybulu a přypravil sklenku ogurek. Měl sem pojčane dyvidyčko o tym Potěmkinovi. Jakasyk grupa ludi na jednym mistě, všude kolem jacysyk něznami hastroši, o kerych se něsmělo mluvit, potem se zystilo, že vlasně něegzystuju a že ta banda žije v rezervacyji. No složite, jak uhačkovať cosyk ze zvonkoveho dratu. Že bych to musel vidět dvarazy…

Kolem desate, jak sem odpočival a travil hrancle aji s filmem, jakisyk amaterski Žan Mišel Žar začal hrať dole na zvonki. Jak zazvonil asy popate, zdvihnul sem domacy kecafon, abych mu řeknul, co sy myslim o jeho mamě a že by mu bylo lepši v tych hajzlovych trubkach a on to Pepik. A že pry tahně po hospach s dvuma robkami (staru konečně kopnul do dupy aji s tymi jejimi Stražnymi gazetami) a spomněl sy na mě a pry esli možu všecy navrch. Mrknul sem na hadry ze šichty, co ležely mezy obyvakem a kuchiňu, taliř se zbytkami na novinach v obyvačce, rozdělany fryťak v kuchini a pomyslel na dvě kočki, co čekaju dole – a pravil sem, že ja. Kuchiň sem zavřel, mokre ručniki z dlažki v kupelce nacpal do pradelniho koša, hadry z celeho kvartyra nakopal pod lužko do ložnice – tam snad nikdo něskonči. Od vytahu sem se eště vratil a nacpal sy do pysku pul tuby pasty, bo sem měl v hubě po te cybuli jak v žumpě. Jak sem uviděl ty dvě robki, zalitoval sem, že sem něvyrval zvonkove draty ze stěny. Nevim čemu, ale čekal sem Olsenovic dvojčata a to spiš byly Marta a Tena. Měli sebu pytel čipsu a flašu ferneta a navic už se nacpali všecy do vytahu, tuž sem jě už němoh vyhodiť.

Z robek se vyklubaly kupodivu sympatycke baby, bo sme prokecali pulku nocy. No ja moc ani ni, bo sem furt v pysku cytěl tu cybulu, tuž sem mluvil enem tak na pul huby jak Ransdorf na schuzy. Jedna z nich sy pozdějši všimla te piksle s gumidkami a rozzařyla se jak svařečski drat. Byla trochu spuchlejši, tuž sem pochopil, že ma asy rada sladke a nabidnul sem ji. Když tak zbytek odsypu gizdovi do sačku. Šak kilo a pul bombonu je pro take male děcko nězdrave, no ni? Tuž sme eště kecali, popili, trochu posrandovali, ale oni se po druhe rozlučili, že pry eště maju spicha s bandu v Ptakovi. Tahali mě sebu, ale mi se něchtělo. Tuž mi Nela (ta s tymi bombonami) aspoň napsala čislo mobila a ať zavolam, že sem fajny synek.

V sobotu rano sem stanul celkem čily a v duchu sem se pochvalil, že sem odolal a něšel v nocy s nimi a aspoň možu vyskušať ty buty na kolcach. Po turku se mi to trochu rozleželo v pale a rozhodnul sem se, že než pujdu robiť Romanova před ludi, prve to zkusym doma. Posnidal sem posledni třy bombony (beztak ty gumove to male od segry něma rado…) a začal sy vytyčovať trasu. V kuchini je lino, tuž to je podobne jak cesta, to by mohlo isť. Opatrně sem sy nazul buty. Stanul sem a zkusyl pomalu sunuť jednu nohu tam a zpatki jak Fred Aster na lyžach. Celkem to aji šlo. Zkusyl sem to obuma nohami dohromady, ale jaksyk sem to nězvladnul a taktak sem se zachitil kuchiňskeho stola. Naštěsti sem sebu nejebnul na zem, ale taliř se zbytkami ze včerejši večeře a poloprazdna flaša od tatarki letěly nadul. Do dupy, tak kuchiň byla mimo, bo v bruslach se pro to něohnu a zuvať sy to včil něbudu, jak mi to začlo tak fajně isť. Tež sem sy všimnul jakichsy černych čar na tym světlym lině mezy tym sklem a tatarku. To sem asy zrobil tymi černymi kolcami. Přesunul sem se do přecyně. Chvilu sem se pozoroval v zrcadle a pravim vam, něvypadal sem zle. Posunoval sem střydavo levu a pravu nohu a dokoňca se zkusyl aji otočiť a odstrčiť od teho zrcadla. Meter sem popojel. Tuž malo mista, tak sem zkusyl obyvak. Chtěl sem zkusyť aji nohi zdvihať, ale to mě bral balanc. Jak sem se otačal u televize, jaksyk blbě sem o ňu šprajcnul a vypadalo to, že tepich budě v televizy. Tuž sem zazmatkoval a chtěl ju chytnuť. Kdybych byl boski, šlo by to celkem fajně… Jak sem sebu jebnul na řbet a mignul se palu o stul, viděl sem před očami štyry vlajki unyje. Moja draha Orava to ale přežila. Aspoň že tak.

Zdělal sem sy ty ďabelske kolca z noh a bechnul s nimi do přecyně do kuta. Potem sem sy šel na chvilu spočnuť, bo se mi začala motať pala a mi došlo, že mam asy otřes mozku. Po tym, co sem se hodinku spočnul, sem se rozhodnul svoje smrtelne zraněni překonať a vyrazyť za rodinu na Dubinu, aby mě mohli politovať a přypadně se mnu probrať detajly mojeho pořbu.

No comments yet to Kolcobuty už mi pravja pane

 • Synku…..tyček ti třeba bo se potřebuješ o cosik opřit! Zeber si tyčky co maš zichr od lyži a skus to s nima bo opora pro gramlave lidi musi byt.Jinak jagdy ti to dopadlo cele špatně tak pamatuj mam na chirurgii na Fifkach fajnu znamu sestřičku aji doktora. Oni su taka uchylna rodina že tam robi oba. Poptej se na tetku Trudu a dostaněš sparu vlidnych slof navic.Nebo si zrob take choditko jak maju male děcka……. Hlavně v Komenskeho sadech by si s tim narobil slavy vic jak s obyčejnyma bruslama……

 • Škoda, že to nevyšlo s tím Baníkem, to by byl nářez. Kdysi hooodně dávno (pamětníci si vzpomenou) hrál na Baníku Bayern (1:4) a šly s náma i dvě holky ze školy. Na bráně byl taki press, že jedna došla o kalhotky a ani pořádně nevěděla kde a jak 😮 (měla sukňu). 1982 či tak nějak to bylo…

 • Kuba

  RSS?Sakra, nafunguje mi ostravacke RSS, pise to "Your feed appears to be encoded as "ISO-8859-2", but your server is reporting "US-ASCII" help plís.. jinač nářez! :-)

 • Kapis

  Gut, ale nějak moc dratuff najednou;-)

 • Šťěvo

  kolobutyJa na nich nikdy nestál – ale trufnul bych sitak po flašce ferneta ,ta srovna stabilitu a byl by dobrý aj vědčí čokl aby mě pak odtáhl do dom a olizal lokty.měj se jak chceš.OV

 • saty

  filmTuz to byla scena jak z filmu to bych chtel vydet na vlastni oci … :-)

 • hupa

  kolobutyTermín kolobuty mě uchvátil a sháním kámen, do kterého ho budu tesat :-)Hezký den.

 • houla

  proboha!!!gde jsi byl celou dobu!!!exelentni!!!

 • Jenika

  Škodaže tě nevzali do tý Prahy, měli by jsme co číst. I když dneska taky výborný. Kam chodíš na ty přirovnání? ….. hubu jak Ransdorf na schuzy.

 • Pepa

  Zásilka z RepronisuDnes pošta dodala Denik, díky. Hned jsem to objednal 4x Tak mám bezva dárky

 • Zase skvělý… máš supr hlášky. Akorát furt nevím kam na to chodíš…

 • Maxa

  Kolobutyahoj, zase bezva, enem my v Ostravě tvojim kolobutam řikame tež kolejki- taky fajne ni?

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>