Jake to bylo poprve venku na kolobutach

Rano, hned jak sem otevřel očiska, sem se zaradoval, že otřes mozku je pryč, bo ty oranžove fleki, na kere už sem sy začal zvykať, byly v dupě. Cytil sem se fajně do te doby, než sem se pohnul. Bolesť, jak by na mě spadnul hajcman. Tuž sem rači zustal ležet a přemyšlal sem, co s tym. Co tak zajisť do lekarni? Ale v nedělu dopoledně asy něbudě otevřena každa. Bo sem sportovec od narozeňa, spomjel sem sy, že sportovni maseřy použivaju na naraženiny masažni olej. Tuž jasne, ten by mi moh pomosť, ale kaj vzat v normalni domacnosti masažni olej? Olej jak olej, no ni? Dolez sem do kuchině krokem Džeksna, kipnul do pazury trochu stolniho oleja a zkušal s ňu došahnuť na bolavu nadřyť. Jak sem cytil, že mi ten sajrajt teče po nohach, bylo mi jasne, že to něbudě až take jednoduche. Tež mě napadlo, že bych moh zajisť poprosyť kerehosyk suseda, ale přy mojim štěsti by mě odchitla šmigrustova susedka a nebo by sy o mě kerysyk pomyslel kdovico. Tuž to zkratim. Po deseti minutach snažeňa sem vypadal tajak ti naolejovani pajtaši na tych sutěžach, co se předvaďaju, kery ma věči svaly, ale kostrč mě bolela furt. Rači sem se zevlek a vlez sy do vany smyť ten humus. Mydlo se snažilo, ale něstačilo. Tuž sem se vratil do kuchině pro jar (šak na masne taliře dycki pomože) a přy tym sem se vyhibal střepum, co sem zapoměl sklidiť, černym šmuham a rozletemu oleju. Po štvrhodině sem smrděl jak cytron a kužu na řbetě sem měl suchu jak ten ležak v Mauzoleju. Nakoněc sem přehodnotil sytuacyju, brusliť se pujdě až odpoledně, včil cosyk zežeru a zkusym sklidit ten burdel jak v tanku. Kdybych sy ja cyp ten brufen vzal hned rano, ušetřyl bych za jar a olej.

Po jidle sem vletěl na ten burdel. Něbylo to vubec jednoduche, bo jak sem se němoh zhibať, musel sem to robiť vkleče. Tuž to musel byt pohled pro bohi. Ja vkleče na linoleu prvni s lopatku a smetačkem, potem s kiblem a hadru. Kdyby mě tak kdosyk viděl. Kuchiň sem dal za slabu hoďku jakž takž do puvodniho stavu, krom tych černych čar od brusli, na ty musym kupiť asy sylnější maras na dlažku. Zežral sem eště jeden brufen a šel sy po tym vykoně spočnuť.

Brufen zabral, bo odpoledně něbylo po bolesti krom mirneho šimraňa ani pamatki. Tuž viditě, šak sem pravil, že dochtora nětřeba, že to přejdě samo. Venku bylo fajně, tuž sem se začal chistať na tu kolobutovu akcyju. Vyhrabal sem staru černu kšiltku, ty spravene černe brylki, tmave tryko a stare manžestraki, kere sem sy kdysik sam zkušal barviť na černo. Kolobuty sem narval do baťoha, kery jediny něbyl v něnapadne barvě ostatnich hadru. Nevim, kery vul mi ho kdysyk dal pod stromek, či ku kerymsyk narozkam, ale pravim vam, modrozelenoružova neni moja oblibena barva. Tuž ale co, iny němam a přece to něponěsu v igelitce jak jakisyk teskoturysta.

Vyrazyl sem směr Komeňak. Snažil sem se isť něnapadně a ledabyle jak vyslužily agent efbiaj, ale jak sem šel kolem Čapkarni, v odrazu dveřy sem viděl vyslužileho prostatyka, co sy něse hemerojdy v baťohu na řbetě. Vlez sem do Komeňaku, dněskaj žadni pazgřyvcy na kolach, co by mě složili do travy, bo to bych asy hned tak něstanul, a robil sem jako že sem na vychazce. Popiskaval sem sy a čuměl po stromach a vyhližal ptaki. Došel sem až na tu hlavni třydu a sednul sy na lavku, že počkam, až se to tam trochu vyprazni. Na lavkach seděli mladežnicy, někeřy se cicmali, ini pokuřovali, dalši hrali na travě fotbal, kolem svištěly děcka na bruslach, na kolach, litali čokli a projižďaly fajne robki. Došlo mi, že bych musel čekať asy až na noc. Jak kolem projel taki přyplešly pajtaš kusek před duchodem a za nim taka mlada kočena a oba vykrucali piruety jak Romanovi, pravil sem sy jak stary Žabčik, že překonam sam sebe. Tuž sem se eště kusek prošel směrem k pamatniku a tam sem sy našel osamocenu lavku. Vytahnul sem kolobuty, teniski dal do baťoha, zkušeně nazul, šak mam praxyju ze včerejška, a zkusyl se postaviť. Do řyti! To neni jak na linu nebo na tepichu v obyvaku. Malem sem sebu hned jebnul na řbet. Tuž to chce předklon dopředu, kdyžtak ať aspoň sebu jebnu na gzycht. Zkusmo sem se odrazyl jednu a druhu nohu a – štajger čum! – ono se to rozjelo. Chvilu sem se tam enem tak odražal tajak lyžař, co misto voskem namazal sadlem a zkusmo sem zamiřyl zpatki k pamatniku na tu velku plochu. Divnym stylem sem se dopravil až ku schodam, lapnul sem opatrně na řyť, bo mi tam zas zabrnělo a vyjimečně sem něčučel po babach, ale po kolobutojezdcach. Počkal sem, až odfičelo tych sedum děcek, co jezdilo tajak by se s bruslami už narodili a postavil sem se k dalšimu pokusu. Včil sem zkusyl přy tym aji zdvihať nohi a jelo to fakt lepši. Zas se bližila jakasyk věči banda, tuž sem vyrazyl dozadu za pamatnik směr cyklotrasa. Chvilu sem uvažoval, že bych se vyšplhal na ten kopec, ale včas mi došlo, že bych to asy zpatki živy něsjel a tak sem se vydal na druhu stranu, směrem k radnici podel Ostravice.

Tuž to byla jizda. Čim sem jel del, tym mi to lepši šlo a přypadal sem sy, že aji vypadam přy tym lepši. Parurazy mě vzal balanc (naštěsti dycki doprava bo doleva do Ostravice bych valil rychlejši jak haviřski vytah) a jebnul sem sebu pyskem do travy, ale inač sem byl celkem vysmjaty, bo se mi to zalibilo. Akurat mě na te cyklostezce srali duchodcy s čoklami, co sy z teho robja vychazkovu drahu. Jak eště něumim moc zatačať, vkuřyl sem mezy parek, co sy vykračoval prostředkem ruku v ruce a myslel sy, že uhnu ja. Jak sem se snažil zachitiť, vyrval sem robě igelitku s čimsyk těžkim, co mě převažilo a jak se mi zkřyžily nohi, bechnul sem sebu do křovja. Baba mi vyrvala igelitku, chlop mi nadal do zloděju a ani je něnapadlo mě z tych větvi vymotať. Pazgřyvcy zasrani! Tak mi zdupať krasojizdu. Jak sem se vyplantal ven, zystil sem, že mam rozervane tryko. Tuž možna na ty chlupy, co mi lezu ven, ulovim jakusyk robu.

Jel sem dal, ale začly mě boleť hnaty, bo ten gizd Kamil měl asy pravdu s tymi sylikonovymi kolcami. Koněčně skončila cyklodraha a jak by mi kdosyk vyměnil kolca. Jelo to jak po ramě. Tež tam byly ine kachle, ne jak ten šmirgelpapir na te cyklostezce. Kurec palec, tu zustanu, pravil sem sy a i když z teho mostka chodilo dosť ludi, začnul sem skušať otački. Tuž snažil sem se, ale moc mi to něšlo a nohi bolely čim dal vic. Nakoněc se tam začli motať tacy ti mladi pajtaši v galatach až pod řyť na tych jezdicych fošnach a robili tam take psy kusy, že sem se zastyděl a vyrazyl kolem Amosa pryč. Hnaty už mě bolely tak, že sem je ani něcytil a žizeň sem měl tajak dehydrovana lama. Spomjel sem sy, že u kurtu byla jakasyk putyka, ale ta dalka, tuž ale sem tvrdy a přece to včil něvzdam a něpřezuju se, no ni? Ani nevim, jak sem se tam dobelhal. Z te hlavni sem nědokazal odbočiť, tuž sem v plne rychlosti vletěl na tu hlinu. No že se ptatě, jasne že jebnul, ale enem na kolena. Esli se živy dostanu dom, manžestraki možu vyhodiť, bo už mi lezly chlupy aji na kolenach. Jak se ale přezuť? Nejbližši lavka deset metru ocuď, seru na to, ty kachle mě něrozhoďa. Tuž kachle mě něrozhodily, ale jak sem parurazy zapadnul kolcami mezy ty škviry, vzdal sem to, žabčik něžabčik, lapnul sem do hliny, kolobuty zezul a do bufiku došel enem ve fusaklach. Prvni škopek zasyčel jak žaba ve vysoke pecy. Jak sem sy šel pro druhi, přypadal sem sy jak Elvis v dobach nejvěči slavy – tak se mi klepaly nohi. Servirka se na mě čuměla jaksyk podezřyvavě, tuž ty chlupy z tryka asy nězabraly. Po třetim pivu sem nacpal kolobuty do baťoha a krokem, jak by Meresjev usnul v termitišťu, sem zamiřyl dom.

Syce sem sy rozerval tryko a galaty, v pysku sem byl podřeny tajak by mě pohladil Fredy Kryger a někeřy mladežnicy se mojemu stylu jizdy tajně chlamali, ale na druhu stranu, celkem mě to chitlo a hlavně – přes bolesť v hnatach sem něcytil bolesť ve řbetě. Tuž sportu zdar!

No comments yet to Jake to bylo poprve venku na kolobutach

 • Eliska

  Jinak ostravaku, jen tak dal – zdravi Marianske Hory :)

 • No, taky jsem si chtěl koupit kolobuty, ale radši ještě počkám, jak to s Ostravákem dopadne.

 • Eleska

  Si fakt šikula Ostravaku, těšim se až budeš jezdit jak Romanovi:o)

 • Božatko

  Výborné, pokračuj, nenech se odradit.

 • bobik

  Prvni škopek zasyčel jak žaba ve vysoke pecy…. :) :) :)

 • PODLE SITUACE

  TEDA OSTRAVAKU,DNESKA TO BYLO FAKT SUPER!UŽ SE MOC TĚŠÍM NA DALŠÍ TVÉ ZBĚSILÉ AKCE!

 • Geralt

  Ostravak, kdyby si me videl kdyz sem na tom stal poprve… sem sebou mlatil o zem tak, ze by me mohli pouzit misto bouraciho kladiva. Ale muzu te potesit. takovymhle stylem jezdil na zacatku kazdy, a ono se to nakonec poda. :)Jenom si dej bacha, aby az pojedes a budes cucet po neakych robkach, aby ti nezapadly kolca do nejake spry, bo robky se dycky zacnou rezat a idou pryc.

 • Le@

  Zpráva od Pražandy křtene VltavoKnížka přišla včera,přečtena dvakrát,druhý exemplář věnován do dobrých rukou-nemaj internet… Dnešní líčení je další z těch,která jsem ráno četla své staré nemocné matce a smály jsme se nad tím tak, že až nám tekly slzy.Díky,chlapče a sportuj opatrně,ať nám ještě pár knížek vydržíš!To jak jsi čmajzl tý babě tu igelitku,jsem podobně absolvovala na motorový koloběžce. Motala se tam jak zmatlaná,vzala jsem za ucho řídítkem.(Píšu zas z mobilu,tak snad to tu zas nebude 2x.)

 • null

  dobre, berem, ale neprehanaj to s tymi prirovnaniami… su dobre ale v kazdej druhej vete je to uz prilis

 • Peter

  Ahoj chachařiostravak se nam zapoměl zminit o dalšim članku na http://mesto.ostravablog.cz/ostravak/clanek.php?id=464

 • Marek

  OtazkaZdravim, dneska zase supr, ALE mam pocit jako by dnesni kyd napsal nekdo trosku jiny nez typicky Ostravak. Nejste nahodou DVA? Treba chlap a baba?

 • tomXX

  paraaaadaDakujem Ti, ostravak! Uz dlho som necital nieco take, co ma rozosmialo pred monitorom. Smejem sa nahlas a cela firma sa pozera, ci som zdravy… 😀 Len tak dalej, drzim palce!!!

 • Jenislav

  Ostravaku, doporucil bych Ti poridit si aspon chranice na dlane a na kolena, jinak se muzes zejmena v zacatecnickych fazich pekne sedrit a potlouct, a kdo by me pak po ranu bavil? Ale jinak jsem rad, ze Te to chytlo, a doufam, ze na to chytnes i nejakou tu fajnou robku.

 • Porubak

  Dneska obzvláště vypečené!!!!!

 • Jenika

  SUperPrvní škopek zasyčel jak žaba ve vysoké peci. To musím někde použít. Pak mě ještě vzalo – ležák v Mauzoleu!

 • Venda

  Tak jsem včera dělal osvětu u nás v knihkupectví (okr. TP) a dneska už mám Tvojí knížku. Doufám že si to ta prodavačka vzala k srdci a ještě toho prodá hromadu. Dík za super četbu.

 • bobek

  kolobutojezdci :)

 • bratr, syn a podobne..

  KnizkaToz co to je – vseci uz tu knizku mate, jenom u nas ve Frydku v Librexu mi tvrdi, ze uz sice vysla, ale kdo vi kdy a jestli vubec ji budou mit – toz asi reknu sestre jak pojede do Ostravy v sobotu at se mi tam po ni podiva. Jinak super cteni, zaba ve vysoke peci nema chybu

 • Peter

  Dopravní prostředkyOstravák sedí v autobuse na dvou sedačkách.Přijde Pražák a říká: "Posuň se až k voknu!"Ostravák nereaguje.Pražák to zopakuje a zas nic, tak se naštve a říká: "Posuň se až k voknu ty vole!"Ostravák se otočí a říká: "Tak kvokni ty pičo!"

 • Pé eS

  DOBRÝ!!!:-) ležák v mauzoleu :-)

 • Anonym

  kolobutojízdato mně se povedlo zachytit svetrem na plotě a nohy jely furt pryč….ke všemu v zatáčce. taky dobrá akce :)))

 • mjr

  Su starý artrotik, ale jak to čtu v tom skvělém podání, hned mám chuť to prubnout! Ostravak, dik za optimismus!! Začnu spořit do prasátka na kolcobuty. A helmu!!

 • pojdte na neco lepsiho nez je ostravak!Pojdte na brigose-kliknete na muj odkaz…

 • mrokar

  to [25] (nijak) – ty nemozes byt zdravy po rozumovej stranke…!

 • Chlupy z trikaTuž možna na ty chlupy, co mi lezu ven, ulovim jakusyk robu. To nemá chybu…

 • Onkel Peter

  Reakcepro [25] (nijak) -> clovece ty ses pomatl nebo co .. tak jsem si dal praci abych nasel ty tve stranky kdyz uz si nepamatujes ani svuj link a musim rict ze jsem to cteni vzdal zhruba po prvnim odstavci a to jsem se jeste musel sam sebe premlouvat at to vydrzim.. muzes me rict co je na tom lepsiho?? Odpovim za tebe.. NIC.. Ostravak = bezkonkurencni.. a delej si co chces.. Ostrvaku fakt je to supr co pises. Knizku jsem si koupil i kdyz jsem za dobirku dal tolik co za knizku.. ale stoji to za to.. Fakt supr… mozna ze za nekolik let se to bude vyvazovat zlatem 😀

 • Ku**ažaba ve vysoke peci!! To je rachot:-D nejlepši hemza

 • hupa

  ŠPÍÍCAOstravaku to nemá chybu! Přeju mnoho zdaru při dalších jízdách, ale radši si pořiď chrániče, fakt se to vyplatí. ZDAR:-)

 • Peter 12 to Peter 21

  Já vím že národ je z jedne xtiny složen s peterů, ale mohl bys v jedne debatě použit jine značeni, bo nejzme jeden?Diky

 • hupa

  KnižkaUž mi došla zásilka z Ostravy! Šecky tři knižky su tu! BINGO! Podaruju sfoje přátele bez interneta :-)

 • mama

  brigošAť už jde brigoš i se svými neúnavnými propagátory někam.Jinak – bez konkurence mi tentokrát připadá to, že se Ostravakovi klepaly nohy jak Elvisovi v době jeho největší slávy. Ta jeho přirovnání jsou skutečně neskutečná, vzpomínáte na Foresta Gumpa – jak Elvis tu fintu s nohama od něho odkoukal?

 • if

  knižkaTaky jsem už dostala dobírkou knížku!Hurá!!! Mám dárek pro muže, který kdysi pracoval v Ostravě a ještě mu nějaké zbytky ostravštiny uvízly.Četl to se slzou v oku a ptal se kdy bude pokračování:-)))

 • aisa

  tož ostravaku mě se kluci s chlupama libí:-) je to lepší než ti holobradci…:-)) tož kdybys někdy přifrčel do FM mohli bychom jezdit spolu máme tady taky pěkný parčík…( i knajpu…)

 • Pavla

  Tak olej, jo?Milý Ostraváku, je mi nějaké podezřelé, že Tě napadlo namasírovat si naražený zadek zrovna olejem. Normálního člověka napadne vzít si něco mastného, třeba niveu nebo nějaké pleťové mlíko, případně Ice gel nebo jiný léčebný sajrajt. Normálního smrtelníka by nikdy nenapadlo vzít si jedlý olej. To už raději dětský, jedlý totiž nijak pěkně nevoní a běžného člověka odradí i ve chvíli, kdy ho chce použít někdo jiný. Leda bys k tomu masírování měl blíž, než to vypadá……

 • Jezecek

  to je sila!Kolegovia v robote sy myslia ze mi hrabe jak sa nahlas chlamem za PC ked to citam…..je to sila!!!!!!!!!!!!!!

 • Petr

  sqvělé…a krokem, jak by Meresjev usnul v termitišťu, sem zamiřyl dom

 • malcor

  kostrcCovece fakt s tebou soucitim, na silvera sem si kostrc zlomil a sou to pak krusny casy :)

 • Meresjev v termitišťu, ostravaku to nemá chybu 😀

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>