Na co je Ostravakum kolektor?

Tuž kolera, to mi tež neni jasne.

No comments yet to Na co je Ostravakum kolektor?

 • Herodes

  DětičkyJe pěkné, když si mají dětičky kde hrát. Ale někdy ti parchaníci (v Ostravě "pajtaši") tak děsně řvou, že bych je klidně nechal hrát si v tomkolektoru :-). Co má chudák jako já, co do noci čumí na internet a ránose chce vyspat, poslouchat v 11 ráno řev a bouchání mičudoudo zdi vnitrobloku, pša krev cholera?

 • mama

  Taky by mě zajímalo, k čemu je do dobré. Dělám v centru a musíme už 2. rok poslouchat rachot, kvůli kterému se nedá ani otevřít okno. Masarykáč byl rozkopaný nedávno, pak zas někdo vymyslel kolektor a je rozkopaný zas. Taky jsem slyšela názor, že s tím, jak je Ostrava poddolovaná a s odvětráváním už to není takové horké, se ty důlní plyny, když se dostanou do kolktoru, rozšíří pěkně rychle pod celou Ostravou no a pak bude stačit opravdu málo a problémy s Ostravou budou vyřešeny jednou provždy. Může někdo uvést kvalifikovaný názor? Nemyslím ty solučasné pajtaše z Radnice včele se Zedníkem.

 • Jarin

  kolektorK čemu to je ? Spíš k čemu to mělo být. Za obrovské prachy se udělala ďura, která měla sloužit k natažení všech inženýrských sítí, aby se nemuselo kopat v ulicích. Jenomže když firmy zjistily, kolik stojí umístění např. kabelu do kolektoru, tak si to rychle rozmyslely a radši si to natáhly klasicky pod asfalt. Takže k čemu to bude ? Možná, že někdy třeba město zakáže kopat, ale tím by podpořili soukromý projekt. Taky tomu moc nerozumím.Jinak VIVAT Ostravak !

 • Fišta a Pišta

  Kvalifikovaný názor1. Není to soukromý projekt. Rozhodlo o tom město a je to z větší části financováno EU. Kromě 1,5 km kolektoru je součástí stavby 17 km kanalizace od Krásného Pole po Muglinov. V celé Evropě, ale i v Praze, Brně a Olomouci, prostě všude, kde je hustá historická zástavba, se dnes tento způsob ukládání sítí používá.2. Pod Ostravou je neuvěřitelná změť inženýrských sítí, hlavně vodovodů a kanalizací, ale i různých kabelů, které buď nejsou zakresleny v mapách vůbec, nebo jsou zakresleny jinde, než se skutečně vyskytují. Často jsou porušeny a až při výstavbě kolektoru se ukázalo, jak z nich sračky volně tečou pod městem a vymílají díry. Až by se něco stalo, to by teprve bylo křiku!3. Ad plyn: kolektor je jednak důkladně zaizolován, jednak vybaven měřicími čidly a poplašným zařízením. Takže výsledný stav je bezpečnější, než volně pronikající plyny v podzemí.

 • Renka

  že s tymi chodbami se počita na metro, abysme byli moderni tajak v hlavnim městě. Akurat, že ty vlaki budu jezdiť hlavně svisle. Tak toto nemá chybu !!! :-))Zdravím Ostravaka z Prahy a přeji hodně zdaru do dalších příběhů. R.

 • Petr

  Jiný výraz pro hlavní městoNavrhuji vypůjčku od sousedů pro výraz hlavní město: "stolica"

 • Teta

  Mala poznamkaCtu vas rada,smeji se hlasite i tise,vase casto "sproste"vyrazy mi nevadi,ba naopak,jsou to vetsinou vyrazy v ostravstine,ktere delaji vase cteni komictejsti nez by bylo bez nich.Az na to uzivani vyrazu "srati",zni nechutne,asi protoze neni ostravske,ale celonarodni,typicke /bohuzel/ pro cestinu.Doufam,ze mne klub milovniku Ostravaka /patrim mezi ne taky /neposle nekam…

 • vevim

  HřištěMoje děti taky chodí na Ostrčilku.Jestli jsem správně pochopila,tak parkoviště chtějí udělat z toho malého hřiště naproti malé družiny.Jelikož občas projíždím kolem autem,tak vím, že další parkoviště je tam třeba,protože tam (hlavně ulice Slavíčkova) prostě projet kolem všude stojících aut nelze.Někteří řidiči to řeší tak, že si uhýbají na chodníku.U Ostrčilky je obrovské zrekonstruované hřiště, takže děti by nestrádaly.To malé hřiště je v naprosto zdevastovaném stavu,děti ho stejně nevyužívají,tak si myslím, že za to, aby děti chodily do školy ráno v pohodě a nemusely se vyhýbat NA CHODNÍKU projíždějícím autům by tato akce stála za to.

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>