Odpoledni a večerni vikendova kanonada

Bitva o hrad

Cestu dom od Dana (fakt něchapu, co sem u něho robil, bo on je to navic intelektual a hokej něsnaša) sem čital ezemesku od Dušana, že ta akcyja na hradě byla celkem husta. Fajně sy to užil, bo po prvni raně z děla se junyor zesral a začal řvať, mura ho odtahla do bezpeči a tak sy moh Dušan dobyvani hradu užiť sam.

Přyznam se, že mě tym trochu navnadil. V gazetě sem se dočital, že to tam ma byť cely vikend, ale byl sem už zhnily najsť sy, v kolik to začina v nedělu. Cynknul sem Laďovi (temu od novin). Nadaval jak špaček, bo sem ho zbudil. Šak co ma chrnět v nedělu dopoledně, jak sem ja už stanul, no ni? A beztak mu neni tak blbě jak mi. Navic ma jako novinař povinosť informovať veřejnosť o tym, co se kaj robi. Ze spani zahuhlal, že dněskaj se hrad dobyva ve dvě. Z dalki sem ve sluchadle zaslechnul sladki hlas, kery nadšeně vykviknul, že se těši na to dobyvani, ale rači už včil, tuž sem pro jistotu zavěsyl. Do dvuch eště daleko, tak sem šel dospať tu vyhru nad Švedskem, ať sem večer čiperny na Kanadu. Zavolal sem eště Frantovi, esli zas možu přysť k němu. Chvilu se ošival, ale nakoněc se něchal ukecať pod podminku, že budu meň chlastať, jak včera. Jak sem se zoptal, čemu, pravil že pry sem se po jedenaste zničehonic začal oblikať a že se jedu podivať k Danovi na jeho super akvarko, bo mam chuť na rybi salat. No mysleli sy, že mi jeblo, ale rači mě něchali isť.

Kura, že bych sy poplantal piksly od prašku a vzal sy misto klaroša cosyk ine?

Nechtělo se mi nikoho shaňat, tuž sem se na tu paradu šel počumět sam. Take cypovinky v kostymach mam celkem rad a povim vam, něbyl sem sklamany. Dorazyl sem skoro ve dvě. Už tam byli přypraveni vojcli v oblekach našich a Švedu, akurat hokejki jim chiběly. Měli gvery, kopi, sekiry a hlavně velke kanony. Z hradu zněla fajna muzyka, taka spravně depresyvni a Martin Ružek (kura, neni on už mrtvy?) čital rymovanu historyju Slezskeho hradu. Naraz jeba jak cyp, že kdyby mi bylo o paru desytek roku meň nebo vic, mam plnu pemprsku. Chvilu sem něslyšel, bo to bylo fakt blizko. Plno kuřa a borcy už se hrnuli do sebe a sekali a pichali se mečami a bodakami. Semtam kerysyk spadnul na zem a zustal ležet. Napadlo mě, jak by asy poznali, kdyby kohosyk fakt dobili. Ale co, vojclu bylo dosť. Valili se hlava něhlava, střylali do sebe slepymi, no aspoň myslim že slepymi, a zas z teho kanona. Po pulhodině to skončilo a ja sem byl hluchi jak tetřev přy namluvach. Ale fajny kulturni zažitek. Celkem mě pobavil jeden poraženy obranař Slezskeho hradu, jak na vitězne Švedy pořvaval, že v prodlouženi stejnak vyhrali Češi.

Potem sem se eště mrknul dozadu, kaj měli ti vojcli stany. Bylo tam mezy nimi aji paru robek markitanek, asy zachranařki, nebo ošetřovatělki. Z jedne sem byl vyvaleny jak sud Ostravaru. Byla trošku rozložitějši, ale to, co ji viselo z teho lajňcucha, to sem eště něviděl. Přectavtě sy, že nafukovacy robce oblečetě tryko s hlubokim vystřyhem, v pasu ju stahnětě širokim paskem a potem do ni pustitě u Aralu osum atmosfer. Kupil sem sy rači pivo na schlazeni a uvažoval, že se pujdu mrknuť do hradu, bo sem tam eště po te rekonstrukcyji něbyl, ale ten napad měli asy všecy, bo tam byla fronta jak posledniho března před finančakem. Nechtělo se mi stať ani lezť přes hradby, tak sem šel pomalu dom.

Do osme daleko a robiť něbylo co. Dostal sem fajny napad – zrobim sy vlajku na večer. S vlajku se budě lepši fandit. Zebral sem stare spartakijadni tryko, syce trochu zašedle, bo tenkrat něbyl Aryjel, nužki, dva lihove fiksy a jel sem jak fretka. Za pulhodiny sem byl hotovy. Fiksy tež. Hodil sem jich do kibla a vlajku přylepil naplasťu k nejdelši vařeše, co sem doma měl. Smotal sem ju okolo tyčki a přypravil ku dveřam. Partyja budě čumět.

K Frantovi sem dorazyl chvilu před osmu vybaveny tajak den předtym a navic s vlajku. Chlopi na ňu čuměli dosť zavistivě, tak sem sy ju rači hlidal. Franckova roba něbyla doma, bo pry ten včerejšek ji na dluho stačil, tak nevim, co sme robili. Přyšlo nas celkem osum. Lapli sme na řytě a už to začlo. Jak mlasknul prvni puk do brany, řvali sme jak na Bazalach. Po druhim gole se Franta s Kamilem a Pepikem chitli v pase, jezdili po kvartyře a hučeli jak vlak. Po tym třetim gole do prazne kisně sme Kanaďanum složili smutečni song na melodyju zname pisně „Sovětšti malčici vypustili družici“:

Kanada, Kanada,
davať goly nězvlada.
Štěstěna se nasrala,
střybrna jim zustala!
Heja heja heja heja hej!

No, Gott to syce něbyl, ale nam se to libilo.

Jak se chvilu před koncem začli valiť po papulach, kdosyk navrhnul, že by měli vylučiť všeckich hraču mimo brankařu a ti by sy zbytek zapasu enem tak pinkali z brany do brany. Něprošlo to, ale stejnak už se do konca nic něstalo. Po posledni vteřyně vypuknul rachot. Otevřeli sme okno v obyvačce aji v ložnicy a řvali na cele kolo, že sme mistřy. Z okolnich oken nam ostatni odpovidali, že oni su tež mistřy. Po medajlach a himně kohosyk napadlo, že vemem moju vlajku a pojezdime trochu po Ostravě. Naštěsti byl s nami aji Mirek. Ten nas dycki vozy z ruznych akcyji, bo on je vylečeny alkoholik a něvadi mu, že němože piť, navic my ho v te abstynencyji podporujeme, bo střyzlivy šofer se dycki hodi. (To je enem taka vsuvka pro moje přyznivce z bilozelenych taksyku, aby věděli, že nejsem hňup, abych podporoval chlast za volantem.) Mirek syce semtam trochu slinta, ale inač je v pohodě. Do te jeho oktavki se nas narvalo sedum. Chudak Franta měl smulu, že zustal posledni. Aspoň sme mu zamavali, jak sme odjižďali. Projeli sme cele centrum, ja a Kamil vyvaleni z okna, mavali sme vlajku a řvali na cele kolo, že mame zlato. Semtam kdosyk zařval z okna, ať držime tlamy, že je noc, ale hned ho vlastni sused zdrbal, že sme mistřy, tuž sme sy z teho nic něrobili, bo zlata je enem pětrazy za deset roku, no ni?

Ani nevim, v kolik sem se dostal dom. Než sem zalomil, jaksyk se mi ty dva kulturni zažitki spojily a mi se zdalo, že dalši rok čumim na finale na Slezskim hradě naživo. Fajně se ti hokejisti tymi šavlami sekali, fajně…

No comments yet to Odpoledni a večerni vikendova kanonada

 • Ty ožralo

  Tuš tak:)

 • luckydb

  hmrvat na cele sidliste kvuli tomu ze jsme ,,mistri,, no nevim

 • Franta

  BombaHuste jako vzdycky. Zase jsem se chlamal od zacatku do konce. Jen tak dal! :))

 • paja

  ???Co je to ten klaroš?

 • Anonym

  klaroš = Claritine

 • Hodoňák

  No totokPo dlúhéj době zase špica story. Čtl sem zatím fšechno, ale myslím, že od "Jak mama dodrbala mikrovlnku" je to zasa puma. Tož enom tak dál.

 • … u Aralu osum atmosfer… to je fakt hustý:o))))

 • Laco

  Bohové kecy, fajnovo som počítal, aj predošlé "drísty" z chcharského mesta. Malá otázočka pre doplnenie – čo sú to "kobzole" ?Ďakujem a teším sa na ďalšie šplechty

 • Pepek

  Kobzole = zemiaky

 • JANEK CIMALA

  AHOJ OSTRAVAKUU NAS ZAŚ BEJE DIVADLO NA OLZIE…JAKSI LEWRÓN NEBO CO.UŽ TAM PODIJUM NA RZYCE STAVJAJÓM.

 • hovado

  kobzole = zemiaky = BRAMBORY

 • fotrlotr

  dobrýDík za povzbuzení. Dnešní ráno stálo za ho…,a le tyto super kidy mě spravily náladu a tak s chuťú do práce!!!

 • Pišta

  ka(no)nada… prostě smekam.P.S.: Pokažde, když se u počitače začnu zalamovat v pase ta moje pozna, že čtu Ostravaka :-)

 • Franta J.

  Tak to nema chybu, kde je fotka tej nafukovaci robky?"Přectavtě sy, že nafukovacy robce oblečetě tryko s hlubokim vystřyhem, v pasu ju stahnětě širokim paskem a potem do ni pustitě u Aralu osum atmosfer."

 • Jenika

  SuperVýborný jako vždy. Mám radost, že jseš fanda hokeje!

 • Petr

  To: 2Ty toho, jak vidno, nevíš mnohem víc…

 • Himbajs!Tam jsem měl prodávat, na hradě! :o) Že já se vždycky dozvím o akci až když je po ní! :o)

 • mulder

  Jedu se podivaťk Danovi na jeho super akvarko, bo mam chuť na rybi salat !!! – poplantal piksly od prašku

 • vevim

  MistřiŠkoda,že jsem se nedívala /bydlím v centru OV/po hokeji z okna, asi jsem vás slyšela,kdyby mě napadlo,že jezdí kolem oken Ostravak,tuž schvalně se idu podivat a raduju se s ním..

 • Gagugo

  Tak to ja…U mas na gorolii to byuo skumniejše…všyscy byli tak schlastani, že ani policajci nieježdžili…Tak nieviym,albo se tak moc pije u nas,albo v Ostravie moci suabše pivko…

 • synek

  Dnes vynikajici!!! Patri mezi "Nejlepči kidy" :-)

 • Kam ty na ty hlody chodíš? Parádní hlášky!Taky sme si zahópali GDO NESKÁČE….. a zavřískali hymnu. Někteří dokonce před hospou zastavovali auta a řvali do okýnek, že sme mistř a Kandada je v řiti (ti hodně opilý i pod auto).

 • Anonym

  to [24]-ahojclovece nezblaznil ses?????????Takovy dlouhy a navic nesrozumitelny prispevek??? Strc si ty svoje posrane kecy nekam!!!!!

 • ichtyl

  to [25]SOUHLAS!!

 • Potěšil…JAK JINAK – OSTRAVAK OPĚT NEZKLAMAL! Po tom všem, co jsem kde mohl v posledních dnech a hodinách číst – spoty i komentáře k (spíš proti) MS v hokeji a nějakejm prej agrsivním opilcum….. * Ale mě nena*erou! JSME MISTŘI SVĚTAAAAAAAAAAAAAAAAAA…. JE TO TAM!!! Maměnko mojaaaaa, chystaj slávůůůůůůůůů :O) No ni? * ….mám to správně?! *** Díky Ostravaku, drž se!

 • Maria pannochudaku Ostravaku co ti to tam napsali za blabol ten 24? Dněska sem četla snat na internetě či gdě indě že gdosi chce naklonovat myši a pere do teho buňky s člověka a budě to pry fajne. No jak se tak divam tak uš asi začli a žaden nic něřekl bo by se to provalilo dřif jak chtěli. A jedna ta člověkomyš ti asi napsala a eště s cest bo to je take cele zmatene že chuděra ma eště zmatky s časoveho posunu či co. Gdyby časoveho – ona je šibla cela! Ale co by taky člověk chtěl ot myši že. Že si to aj něchala přeložit to ju něomluva bo je to stejnak na nic a neni temu rozumět ani gdyby člověk chtěl. Take fajne to tu bylo jak si přestal psat každy den a lidi se bavili ftipama sami jak partyja na chatě gdyš vypnu elektriku a nejdě se divat na televizu…. A naras taky maras a jakysi poťap ti tu piše taky zmatečny přispěvek……Ostravaku vydrš časy su zle lidi gramlavi ne každy vydrži tlak doby. Čest jeho pamatce nězvladl to. Člověkomyši do terarek, Ostravaka na internet!

 • Greta

  Truda mi to vzala z úst, takže nic, snad jen, že mi mluví z duše. Lépe bych to nevyjádřila. Jinak Ostravaku, moc dobré, ještěže k nám nechodíš na telku na hokej. Ale když to tady čtu, tak se mi vybavují věci z raného mládí:-)))

 • pusiiiii

  ta raaaanaprisel jsem z prace-delam nocni- pozde a nasraty.Tak jsem si nalil panaka, nez nabehne komp a pak uz jsem se jen tlemil jak blbecek po lobotomii- diky za lepsi naladu, ty ostravaku jeden

 • různě

  to 24Ten příspěvek č. 24 se týká Ostravaka? Jás jsem myslela, že reaguje na přísoěvek nějakého čtenáře, který mezitím Ostravak smazal, aby nás to tady neotravovalo.

 • choros

  to 30, nee, byl tu takový dlouhý a nesrozumitelný blábol nějakého retardy a Ostravak to smazal.

 • misha

  mam pocit,že ostravak přispěvek 24 smazal,bo od 24 sem to trošku nechapal

 • jaKub

  bo zlata je enem pětrazy za deset roku, no ni?super !!!!!!!!!

 • už zas na plech

  Cotokurwa za censuru totok, ček je z tyho zblbé, jak Sculyjová z úraského dekla na rozdělovaču. Nic němazat, bo kretini só a bodó.

 • blana

  Klarosto 4: Klaros – Claritin,takovy trochu uspavadlo pro alergiky, kdyz maji cerveny nosy, prskaji na vsechny strany a na kytky nemuzou ani pomyslet:-)

 • SqěléHihi, čtu to už několikátý den a pořád nejsem u konce. Parádááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá

 • irča

  tos jak to tak čítám tak jeden vby se z toho smíchy posrál i když je to hafo stare..tuž co nadělám še?..ale sranda mosí beť

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>