Jak sem šel s robku na kofolu – malem

Šef už je zas v robotě, ale jak by mu vyměnili elektronki. Chodi kolem jak milijus, furt se pta, esli cosyk kdo něpotřebuje, no uplně iny člověk. Od te doby, co byl na tym pohovoru u nejvyšiho v Praze, jak mu hrozylo, že ho vyvala, se k nam chova jak jeden z nas. Tuž nevim, esli by něbylo lepši, jak by ho vykopli, bo on je to taki mantak a bojim se, že jak se zas otrka, budě stejny, jak byval, no uvidime. Na každy pad, na šichtě je to včil celkem pohoda.

Ve štvrtek mi volala mama, nasrana jak ve chlivu, že pry dostala poštu jakusyk upominku, že nězaplatila za televizu. No, ona to nědostala přymo ona, ale foter, bo televiza je psana na něho, ale „on je taki zkurdupel zhnily, že pravil, že to rači zaplati, než by kajsyk volal nebo lozyl“. Koněc cytatu mamy. Tuž to to vzala do pazur ta prava. To zas budě točo. A tež ja! Ať pry hned zavolam Laďovi, že jak robi v novinach, určitě budě mět zname aji v televizy a ať zysti, co to je za volovinu. Šak tata s mamu plaťa poctivě už roki. Pravil sem ji, že Laďa ji s tym asy něpomože. Vztekla jak Lajka před startem mi pravila, že jak sem taki něschopny, tuž sy to zařydi sama. Že v nedělu je v čete den otevřenych vrat, tak tam zajdě a zdvihně jim tam kulturu. Kura, to tak! Mama je všeckeho schopna, ta jak by tam vletěla, tuž večer je v hlavnim zpravodajstvi. Sklidnil sem ju, ať se něplaši, že hned volam Laďovi a ozvu se ji.

Laďa se enem řechtal, jak sem mu pověděl, co mam za problem. Tež pry mu dom přyšel Janečkuv libesbryf a tež omyl. Naštěsti, než ho napadlo zavolať na tu erotycku linku 40 korun za minutu, zystil sy indě, že je to chiba. Řek mi, ať mu povim mamine čislo z teho dopisu, že mi to zařydi. Jak slibil, tak zrobil. Tuž jak neni navaleny, je to aji fajny synek. Mama se s tu informacyju uklidnila, ale eště paru dni vyryvala na ty něschopne hňupy, keřy ten dopis poslali něpravym luďam. V gazetě pry pisali, že to dostali aji ludě, co nikdy televizu němjali a dokoňca aji ti, co su už paru roku v hlině. Tuž to jakisyk pepik v čete asy zmačknul chujovy čudel na tiskarni.

V nedělu sem sondoval dopoledně před čete, esli mamě něcvakně v pale a pro istotu se něpujdě přeptať. Něbylo tam ani moc ludi, minule tam byl věči naprask. Tuž jak už sem tam byl, pravil sem sy, že sy to tam prolezu. Šak jak platim ty chechtaki, tuž co bych se něpodival za co, no ni? Postavil sem se na koněc fronty a spoměl sy, jak mě kdysyk, eště za komanču, mama posylala stať frontu na banany a mandarynki. Jak sem se tak zamyslel a zaspominal na harantske roki, už mě celkem pěkna robka s dalši bandu ludi cpala dovnitřku. Prvni sme vlezli do studyja, kaj se natača Meduza a Na stopě. Byl tam ten chachar, co to uvaďa a vypravjal tam jakesyk storki z natačeňa. Moc sem ho ale něposluchal, bo sem se čučel na jednu šikovnu bloncku, co stala obřadu přede mnu. Byla tam sama, tuž pochopitě, že ze zbytka ekskurzyje už sem moc němjal, bo sem se ju snažil v tym bludišťu něztratiť. A asy sem se zamiloval. Tuž to jaro se mnu pěkně rube.

Eště sy spominam, že sme byli kajsyk u takeho velkeho stola, kaj bylo mylijon čudlu a chlop tam pušťal ruzne zvuki a ty čudle se potem samy hibaly. Tuž to sem čuměl jak Lasie na jizdni řad. Ta šikovna veducy stada nas tež vzala do take velke haly, kaj bylo hafo stolku a stolu, mezy keryma byly take stojate fošny, asy aby redaktořy od sebe němohli opisovať. Byl tam aji ten fajny baraba, co uvaďa Report. Ten mi dycki přypomeně Kajoša, bo on ma tež taki kameny gzycht. To asy z tych chemikaliji. Nakoněc nam eště ukazali, jak se robja take ty srandy do Meduzy, jak tam ti dva pajtaši stoja a kolem nich plavu ty malovane mořske bestyje. To bylo tež fajne. To bych se chtěl tež naučiť. Aspoň bych sy moh robiť řyť z partyje, bo jak bych zrobil přyklad peefku, kde by byl obrazek Bolka a Lolka a hlava by byla šefa a Pepika, tuž to by byla sranda. Budu sy muset něchať zrobiť jakesyk lepši školeni na ten komputer. Ten pajtaš s tu motorovu pilu už mě něbavi a komputer mi stoji doma něvyužity.

Robka nam potem poděkovala za navštěvu a ukazala nam, kaj mame vypadnuť. Držel sem se furt te svoji bloncki jak přejeta kočka barumki. Venku na tym place, jak měli ty velke kary s kamerami, se eště zastavila a dokoňca se šla mrknuť do jedne z nich. Jak tam lezla po tym žebřyčku, čučel sem ji pod sukňu. Tuž ale enem ze studyjnich a zdravotnich duvodu, esli něma křečove žily, no ni?

Jak už odchazala směrem k poště, vyrazyl sem za ňu a plny odvahi jak praskla galuska sem ju chtěl pozvať na kofolu do Rady. Ale guvno! Naraz u ni zastavil taki napomadovany pajtaš ve vytuněnym golfu, či co to bylo za karu, bo pod tymi spojlerami a pruduchami to moc něbylo poznať, calnul ju na lico a odfrčeli do dupy.

Tuž němam ja smulu? Z čete sy moc něpamatuju a robka mi zdrhla. Budu museť zrevidovať svuj platonycki vztah s Jarunu.

55 kidu k Jak sem šel s robku na kofolu – malem

 • FOJTA

  zase jsem se zasmal :-))) Díky, díky! Jenom, prosím, nepřestávej psát

 • vevim

  :-))Ostravaku,tuž asi tě miluju. :-)

 • Franta

  :))Dokonale, jako vzdy! :))))

 • holmes

  Uffff!Fakt sem se uz dost bal, ze ses hodne nazlobil a ze si davas pauzu… To mi spadl kaomeň ze srdce!!! Pekny clanek, vstal jsem kvuli nemu ted o pul třeti a nelituju..! Cau H.

 • 😉Drzel jsem se (ji) jak přejeta kočka barumki… toz to je fakt maso :-)

 • lexxa

  DobréZase se ně bude lepší dělat, když Ostravak vali dobre kidy.Enom tak dál, Ostravaku!Píšeš dobře!!!

 • if

  jaroOstravaku, tak se mi zdá, že máš na ty robki smůlu! Asi nejsi dost usilovný:-)))???Já nevím, co se dnes s těmi mladými děje, všichni jsou singl a ještě jsou na to hrdý. Takhle ten národ brzy vymře!!! A kdo bude živit vás, vy samostatní a hrdí jedinci?

 • hahaad [6] tohlenc mně taky fakt dostalo! To někomu řeknu…:-)))))) Díka za daši super kid! Jen tak dal ať se mame zas čemu řezať!

 • Anonym

  DOOM I/IIAtomový vévoda motorovou pilu (bohužel) neměl 😉 Žes Ostraváku přešel na mariňáka z UAC?

 • vochomurek s křemilku

  chacha…čuměl jak Lasie na jízdní řád:))) a přejetá kočka na barumce – taky fajné, chlape, gde na to chodíš?

 • Jenika

  No né,Ostravaku, ty čučíš po blondýnach, ale my tě taky milujeme!!!!

 • Polymorph

  PecháčekKua, se mi zdá že svět hezekjch bab ovládli, na tuty, nagelovanci ve votuněnejch fárech :-( 😉

 • Neva

  Nejdřív mě přepadl stín žárlivosti, že se Ostravak zamiloval, ale teď je mi ho spíš líto, že mu robka odjela bez kofoly…

 • darna

  Chlape, zrrenovuj nejlepčí kidy.

 • mickej

  smola … :-(starce, ty mas smolu, takmer ako ja … tiez, ked sa mi dajaka fesna robka zalubi, hned vysvitne, ze ma chlapa, no co, budeme si musiet asi pockat … inac vela zdaru a drz sa

 • roberto

  Fajne !!!Maš krasně kratki zobak a moje uznani… Klobuk na dul.

 • ujfalusi

  hafoNeni ‚hafo‘ nahodou brnensky vyraz?

 • Anonym

  hafojasně že je

 • LE@

  Prosímmohl by někdo blbé z Prahy úplně přesně téměř jazykovědně vysvětlit původ a význam toho úžasného tvaru, co použila maminka o tatínkovi, totiž "zkurdupel" Je to slovo nádherné, vlastně není důležité, co znamená, ale mne to zajímá. Prosím…Jinak hláška "jak přejeta kočka barumki" mě teda vyvrátila!

 • Tozsu přesvědčeny že je to Jarek Nohavica bo kdo jiny by to tak systematicky a dluho vedl staku fajnu jazykovu preciznosti

 • Haryn

  kurdupielčau le@, u nas tymu muviymy "tlustoprd", ostravak to mo asi tez tak na mysli. tuš to iny tak na doplněni. když tak se kup ostravsko-česki slovnik a moš všycki ty slovička po kupě :)

 • Maruška

  NabídkaJsem docela hezká blondýna bez křečových žil, žiju u Ostravy a miluju kofolu. Mrzí mě, že jsem se nešla podívat do ČT, já bych ti určitě neodjela …

 • zůza

  blondynablondyny sou přece blbý! radši si najdi drunetku!(třeba mě:-))

 • Neva

  zkurdupel…je zřejmě – křivák, zmrd.

 • cype

  to 21Nohavica je těšínák a to je uplně jine nařečí….ale mohl by to být Pavel Dobeš..taky zpěvák

 • Anonym

  Nohavica je rodilý Ostravák, do Těšína se po vojně přiženil.

 • TMb

  Kdože to…Těžko by byl náš Ostravák někdo slavný a takhle si anonymně vychutnával bohémský život v ulicích Ostravy, aniž by ho někdo poznal a prásknul… Druhou alternativou je jedině vynikající fantazie – pak tedy hluboký úklon před takovým "scenáristou" :)

 • Anonym

  jo ostraváku, si fakt super – nie že sa necháš odradiť nejakými závistlivcami a prestaneš písať!!! To potom pošleme na Ostravu tanky :-)) – vážne, nemáš chybu

 • ren

  :-)))…Lasie na jizdni rad. Tak to je mazec Ostravaku. Kam na to chodis?? Kazdy den se nemuzu dockat nove prihody jen tak dal. Co se tyce bloncky tak bude jina neboj.

 • Jirik

  Pro Le@Zkurdupel. Hm, často používáme, řekl bych že to je převzaté z Polštiny, a osobně na druhé straně Olzy to vnímám jako měkčí ekvivalent "Son a Bitch", případně " Motherfucker"

 • maxypesfik

  Kura,uz to tu taku dobu čitam, ale pišu poprvni, a to temu, abych pravil, že to je furt fajne. No, hadam, že na tym mojim přyspěku žadny něulitně, ale co už, šak to je enem vyjadřeni podpory a solidaryty. Tuž eště raz: bavim se už pul roku a furt dobře, jak Boby Fišar přy štyrycate imagynarni partyji s Karpovem.

 • venda

  Teplice – Baník Ostrava 2:0

 • lefty

  pro 33Vzhledem k tomu, ze Banik prodal cely konec ligy, tak by me spise prekvapilo, kdyby to bylo 0:2 😀 bloguj pyco

 • lefty

  pro 33Vzhledem k tomu, ze Banik prodal cely konec ligy, tak by me spise prekvapilo, kdyby to bylo 0:2… bloguj pyco 😀

 • Hans

  LajkaVztekla jak Lajka před startem…..:o)))

 • urban

  ZKURDUPEL…%SUBJ% je zcela jiste z polstiny… myslim ze oni to maji ale KURDUPEL a synonyma k tomuto slovicku jsou…karzeł, knypek [pot.], konus [pot.], kurdupel [wulg.], pigmej…Takze bych rekl, ze [31] bude nejblize…kurdupel m I, DB. ~pla; lm M. ~ple, DB. ~pli a. ~plówrub. «pogardliwie o człowieku niskim, przysadzistym, niepokaźnym»kurduplowaty ~acirub. «podobny do kurdupla, taki jak kurdupel; niski, niepokaźny, przysadzisty»

 • JANEK CIMALA

  BALIRNAJDI DO BALIRNY OTRAVAKU….

 • Mlady

  Fajne jak cypTeš sem sy kupil tu knihu, mama mi ju hned zabavila a řezala se až susedi buchali. :o) Tak jsem ju naučil s tym interfernetem, aby ty kidy mohla čitať dal. Tuš piš dal ostravaku, je třeba pozdvihnuť tu našu slezsku kulturu a tobě se to daři jak cyp ;o)

 • evil

  ZkurdupelMyslim, že zkurdupel jenom prostě všechno zkurv.. a zdupal..

 • ilička

  Dobre…Tož super. Včera jsem to misto školy zkušala čitat jak denik a ono to i šlo… Jak denik te Brigit…

 • SV

  ZkurdupelJá tom rozumím tak: zkurdupel=z kury dupa=slepičí prdélka

 • u nas v domě řykaju mi Ferda Šiška

 • Zdenal

  robkaHej, ostravaku, tož tam napis do teho blogu at vsechny pekne nezadane robky co to ctu at se zacnou schazet nekde v ostrave, ty co to udelaji tak maji minimalne smysl pro tvuj humor, tak tam pak mozes zajit a vybirat jak u ťamanu na burze ni?A nejen ty.

 • sherlok

  Ostravak robi v cete, normalni pajtas by tam nesel, no ni?

 • kulich

  sherlok: Kdyby robil v cete, tak nepise o Dobrym ranu ne?

 • debile

  to 42: nebo taky "zkurdupe = z kurvy dupa = zkurvysyn" 😉

 • macho

  ad 43) Frantaad 40) to bude asi nejpresnejsi – takoveho cloveka radsi k nicemu nepustit.

 • SV

  to [47] kontextově tam víc sedí to moje vysvětlení, ikdyž je možná špatné. To bysme se museli zeptat ostravakoy matky, co tím myslela.

 • ….ze studyjnich a zdravotnich duvodu…… křečove žily…..to je dobre. Jen ta dal, Ostravaku!!

 • to [45]: a tež musí dělat na radnici a v divadle a v Cinestaru a v dalších firmách, o kterých píše, co?

 • B

  ahojKua ostravaku – se’s vystřilal? Čtu tě moc rádB.

 • sette

  Tak to chodíOstravaku vidíš jak je ten svět nespravedlivý. Chlap může být hnusný jak chce, ale když má prachy tak se na něj roby lepí jak muchy na izolepu. A to ty roby jsou fakt výstavní kusy. No jo jenže když je baba hnusná (tím myslím, že není až taková 90-60-90, ale po ksichtě může být přijatelná), ale má prachy tak se na ní nalepí tak akorát hovno v trávě.

 • recepty s kofoluČerná kráva (nápoj na letní večer)http://www.bruntal.net/view.php?cisloclanku=2005052101Diesel aneb Kofola-Bierhttp://www.bruntal.net/view.php?cisloclanku=2004061802Koktejly s Kofolouhttp://www.bruntal.net/view.php?cisloclanku=2004011204recepty s Top-Topikem:Topinkahttp://www.bruntal.net/view.php?cisloclanku=2005031501Koktejly s Becherovkou a Top Topikemhttp://www.bruntal.net/view.php?cisloclanku=2004011205

 • flag

  konečněKonečně sem to čet. Už sem byl dost nervózní, že Ostraváka nenajdu. Kámoši řikali, že je to nějaký tajný nebo co, a že to neni nic pro Pražáky, že bysme tomu nerozuměli. Nakonec se ukázalo, že nejeden pražskej vyvrhel umí ocenit tohle svérázný dílo. Mimochodem, kdyby nekomu přebýval jeden výtisk, tak bych měl zájem.

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>