Už zas sem za hňupa

V robotě se sem tam štenkrujem kvuli temu, kdo co čita. Jasne, že nejvic ryjem do Jury, kery furt odebira Pravo, bo ať se to včil menuje jak chce, třeba aji Modre Pravo, raz to byl slabikař komanču a dosť. Navic, Jura ma furt ten zvyk, že nam robi pravidelne desetiminutovki, co se kaj robi. Karel, ten čita Denik a dycki nas ohromuje informacyjami, kere sme my ostatni čitali už den, nebo dva předtym. Kamil čita Lidovki, ale něpravidelně, vlasně enem dva razy a to ešče temu, že jich našel na hajzlu, jak tam raz něbyl papir. Tuž moc sy něpočital, bo v nejlepšim ho vyrušil šef, kery se rano živi domacymi jogurtami a dopoledně pravidelně prosedi na porcelaně (asy mu jich jeho stara robi chujovo). Roby věčinu čitaju Blesk, ale ten je tež celkem bleskurychly. Tuž a potem je nas tam paru, co propagujeme Mladu Frontu včera, dněskaj aji zytra.

Spominatě, jak sme zvalili tu javorovu partyju? Den na to nas rano v robotě šoknul Jura. Měl dluhi hovor, přy kerym se tlemil jak šťur po deratyzacy a jak zavěsyl, vytasyl se s tym, že cože to čitam za gazetu, jak v ni něpišu, kdo včera vyhral. Tuž jasne, že neni, bo koněc zapasu byl po uzavěrce, no ni? Jura se zařechtal, bo pry ve vydani pro pepiky už hokejisty oslavuju jako zlate kluki a je tam aji mylijon fotek. Zustal sem stat s hubu otevřenu tajak přy vyměně blomby, kera už je zelena. Co to je za hlupota? Na šichtě zavladnul chaos, bo každy začal hajiť ty svoje noviny. Akurat Laco, co ma doma harpagonku, sy nas něvšimal a dal robil. Temu to je celkem jedno, on něčita nic, bo něsmi utracať za hlupoty.

My, co čitame MF, sme začli spominať, kere pepiki zname. Jožin hned valil ku kecafonu. Celu dobu sem se uklidňoval, že je to enem provokacyja od Jury, kery nevi, jak by nam zhnusyl čitani, ale jak potem Pepik zbudil svojeho bratranca, kereho neviděl ze šest roku a ten mu eště v polokomatu přeslabikoval tytulni stranku Fronty, chitnul sem panyku.

Potem nas asy kdosyk nabonzoval šefovi, že něrobime, bo přyhopsal jak přyhřaty zajic a zadal bojove terminove ukoly, tuž sme to odložili na odpoledně. Po šichtě sme to probirali u piva a jak už sme měli trochu v kuli, chlopi mi dali za ukol zystiť v redakcyji, jak to vlasně je. Ti nejvic navaleni navrhovali, ať tam rači zajedu osobně, naštěsti sem měl enem dvě piva a tak sem se ubranil cestovani do hlavniho města. Naco mame elektronyku, no ni? Večer sem před spanim lapnul ku komputeru, dal sy eště jedno plechovkove orosene pro inspiracyju a napisal emajl, co je to za burdel, že pepicy vja spiš jak ostravacy, co se večer robilo:


Česť pracy!

Tuž chlopi novinařšti, to stě mě nasrali.

Fakt něchapu, čemu v dnešnim vytisku (ponděli 16.5.2005) Mlade
Fronty pro Moravskoslezski kraj neni ani slovo o tym, že sme mistřy
světa. Člověk se cyti tajak hňup, jak se dozvi od svojich kolegu z
hlavniho města, že v jejich verzyji Mlade Fronty je plno velkich
tytulku o mistrach, hafo fotek, rozhovoru a dalšich capin.

Kura, tuž či je Ostrava fakt až tak daleko, že něfunguju telefony,
emajly, či faxy?

To, že něpišetě druhi den o tym, kery pajtaš vyletěl ze Superstar, mi
je celkem u dupy, bo nejsem mlada děvucha, kera sy kredyt dobija enem
temu, aby teho Alibabu dostala až navrch. Ale jak tak nad tym dumam, kdovi
kolik informacyji nam, Ostravakum a Moravakum vlasně servirujetě s
denim zpožděnim? Kurnik šopa, aji ten regijonalni Blesk je
rychlejši, jak vy.

Tež mě napadlo, že bystě moravskoslezku verzyju vašeho platku mohli
prodavať o cosyk lacnějši, jak tu pražsku, jak dostavame něaktualni
novinki, no ni?

Sem zvědavy, co mi odpovitě.

Zdař buch!
Ostravak Ostravski
bytem v Ostravě
Teho času na http://denik.ostravaka.cz/

Druhi den, jak sem v emajlu viděl zpravu z MFD, hned sem měl lepši naladu. Fakt sem asy ten brycki celer, jak mi tak bleskovo, vlasně frontovo odpovidaju. Ale guvno! Žadna zelenina. Ve zpravě byla odpověď jak z automata, že se tym určitě budu zabyvať. A esli něscypli, tuž se tym zabyvaju dodněskaj, bo odezva žadna.

V robotě sme to zas včera probirali. Mi se o tym moc nechtělo mluviť, ale Jura zas začal ryť jak benga u Přemka na zahradě. Chlopy pobavila moja žadosť na slevu za stare informacyje. A že pry tam tež napišu. Potem ale z paru z nich vylezlo, že se na jakesyk psani do gazety možu vysrať a že je spiš přestanu kupovať, jak z nich robja hňupy. Baby se enem tlemily, že furt řešime cypoviny, bo ony by mohli čitať aji tyden staru gazetu a je jim to jedno, hlavně jak je tam dosť drbu.

A Jura, kery to všecko zdupal, se enem řechtal a řechtal, jak by dostal sedačku z řetizkača do paly. Tuž sem sy odpustil jeden istě vynikajicy oběd v kantyně a trochu sy pohral s jeho rudu gazetu. Z pismena P sem celkem snadno zrobil B a potem dovnitřku nalepil paru fajnych članku, kery s keru, kolikrat a kaj, oxeroxoval sem fotki z loňske vanočni podnikove besydki a zbytek domaloval, akurat sem ten fotokomiks něstihnul cely. Škoda, bo to bylo lepši jak oryginal v tym magazyně pro mladežniki a mladežnice s jebakami.

Akurat sem nečekal, že šef eště něvypustil všecke domacy danone a na hajzel sy veme gazetu pravě od Jury…

No comments yet to Už zas sem za hňupa

 • KurnikChlape ty dělaš aj nočni ne?

 • kuzma z moravy

  robotakua chlape, kdy chodis do prace? jednu napises clanek o pul paty rano, jednu o pulnoci, nebo v jednu rano. asi smeny co? moh bys to nejak vysvetlit?

 • vyserem se vseci na pepiky…….stejne guvno z tego….oni at si tam dupaji kraliky a nas ostravaky at nechaju robit, bo enem mi to umime fajnie, ni? 😉

 • suva

  Ostravaku, to je už repriza?!

 • Petronela

  S MF jsem se taky parurazy nasrala…Ale furt lepčí než Blesk.

 • slezan

  …co nás čeká příště?…politická satira?…kurdebele, ostravak začíná řešit palčivé problémy společnosti?!…hmmm…škoda…

 • directy

  To [8]. Skoda?? To snad ne. Vzdyt ostravak resi problem tykajici se Ostravy, tak mu spis za to podekujme, no ni?Ostravaku, diky.

 • Jana

  Tak, a co je tohle? 17. ledna 2005Než zajdu kupiť piva, stavim se u přyhradek s gazetami a časopisami. Tam to byva horši jak u zeleniny, bo dědcy si mysla, že to je veřejna čitarna, tož tam zaparkuju svuj dratěny kaufomobil, zeberu Blesk a šetřa prachi. Prodřu se frflajicym chumlem, vemu sobje Pravo, mamě Vlastu, Babu a život, Květy, Blesk, Rodinu a valim rači pryč spiš, jak mě kdosyk přetahně berlu.

 • Tom

  Nó, to by mě taky zajímalo!Přesně tak Jano! Co nám na to Ostraváku povíš?

 • slezan

  To [9]…škoda pro mě…ja myslel, že je ostravak o zábavě, v neuvěřitelně vypilované literární formě…z politiky a veškerého mediálního humbuku okolo se mi chce už nějakou dobu blít…tak třeba příště…ve Stodolní…

 • Karl fon Banhoff

  Problem je tiskarnaTož to mate tak: každa redakce tiskne jinde, jinak su dane uza-vierky. Když je tiskarna v Ostravě, muže např. Blesk mit mnohem později uza-vierku než třeba MF včera dnes i zitra, ktera tiskne vydani pro MSK v Olomuněcu… :-)

 • Jarouš

  Z pismena P sem celkem snadno zrobil B a potem dovnitřku nalepil paru fajnych članku, kery s keru, kolikrat a kaj, oxeroxoval sem fotki z loňske vanočni podnikove besydki a zbytek domalovalAkurat sem nečekal, že šef eště něvypustil všecke domacy danone a na hajzel sy veme gazetu pravě od Jury… Takže tato věta mě dostala a už se moooc těším na pokračování. Ještě k té MF Včera, Víchodní Morava byla OK tj hokejisti, a tak ji tisknou v Olmitzu takže nevím, asi k vám zamrzli koleje.

 • Kachna

  :-)zas sï mi fajně nasadil usměv po ránu :-) dík

 • kajóš

  Junge FronteSystém Fronty je jednoduchý: majú 4 vydání, první má uzávěrku ve 20.30, poslední ve 23.30, podle potřeby aj o pár minut pozděj. No a Ostrava, stejně jako Zlín, který čtu já, končí o půl desáté – 2. vydání. Takže nic, co začíná pozděj jak v 7 si další deň nepřečtete. Tiskárny má fronta v Práglu a v Olmu, tož nejvíc aktuální to majú pepici, Olomóčáci a též Brňáci. Zduř! ostravak forever!

 • mulder

  A esli něscypliVe zpravě byla odpověď jak z automata, že se tym určitě budu zabyvať. A esli něscypli, tuž se tym zabyvaju dodněskaj, bo odezva žadna.

 • Možná pořádně neodpověděli, páč to psaní ani nepřelóskali. Měls jim k tomu dohodit i překlad do pepíkovštiny. "heleďte, koukejte…viď …a podobně. Jinak jsem se zase skvěle pobavil…porád by mě zajímalo kam ty na ty hlody chodíš…

 • Mašuka

  SuperI když su až z Olomóca ráda se zas stavím – je to super.

 • mishino

  Ostravaku, klobuk dolu, bo dnes to bolo super :) "… esli něscypli, tuž se tym zabyvaju dodněskaj, bo odezva žadna" nebo "…bo nejsem mlada děvucha, kera sy kredyt dobija enem temu, aby teho Alibabu dostala až navrch" Fajne drysty :)

 • debile

  česť pracyDobrý, akorát ten komoušský pozdrav sis mohl odpustit :)

 • Haryn

  stop mlada fronta!Vykašlete se na mladou frontu zvlašť když ten naš vychod republiky slušně řečeno opomiji a čtěte pravo – to jsou jedine noviny v republice ktere nepatři cizincum. Neni pravda že to jsou komunisticke noviny – ty jsou dneska halo noviny. Zdar všem diskutujicim!

 • jirka

  Nejen u Vás na východě, ale i u nás na západě (plzeňsko) je to stejný. MF funguje jak v zemi kde Dnes znamená již včera. (pro nepamětníky – to bylo v SSSR) takže aktuality jsou odleželé (a prověřené) alespoň 36 hodin.

 • sette

  Jestli nechcípli tak se tím zabývají dodneška……. ježiš já z toho brečím….

 • le@

  Ad mutaceDotaz blbý z Prahy: Není náhodou pro obsah čísla ostravské mutace důležité, co tam dotlačí místní vaše redakce??? Mám dojem, že spíš by ostravští redaktoři plakali, že neumístili svá veledíla kvůli tomu, že naši vyhráli…

 • Antek

  AD 25To je asi tym, že všici sme mutanti.

 • Taťka

  Stará fronta?Já beru MF od nepaměti, ale zhruba 5 roků (co z novin udělali sešity) klesá směrem k Blesku. Mám takový dojem, že to, co se dá číst, jsou Hospodářské noviny a Respekt (je to jen můj názor, nic jiného)

 • Jura

  Čest pracy OstravakuNic sy z teho něrob, že Ti tu každu chvilu kdejaky cypek napiše hovadinu. Mě Čest pracy něuraža, třebas řykam komančum stejně tajak ta Ester Kočičkova. Inač dobre. Mi je tu u Plzňa chvilami aji trochu smutno, bo tu po našimu neuslyšiš jak je rok dluhy. Tak každe rano, enem jak se do roboty doseru, tož hned na Tfuj blog valim, abych zas jakesy to mile slufko se přečnul. Už sem se kupil aji tu Tfoju knižku. Fakt bomba. Enem tak dal!Moš ve mje upřymneho obdivovatela.Servus!

 • ichtyl

  Co blbnete? Zdař buch není žádný komančský, ale havířský pozdrav!

 • babčo

  to 29:Však on nezdravil "zdař bůh", ale "česť pracy", tak proto.

 • JANA

  OstravakuDnes zase četl Petr Novotný( ten s tou jizvou na čele), z tvé knihy na Frekvenci 1.Máš to s ním domluveno ?

 • To [25]Važeny Pražaku, to maš tak – v tych novinach maš kus, kery je celostatni, pro celu republiku společny, no a pak regyjonalni, kaj si všecky ty redakcyje po celej zemi pišu, co chcu, no a temu nemožu, jak ty praviš, "naše veledila vytlačiť zpravy o tym, že sme vyhrali," bo to je v tej celostatni časti. No a včil se ti ta celostatni čast změni po uzavěrce naši redakcyje, ale eště před uzavěrku Pražaku (kukni na [16]), a je to – Pražaci o hokeju vi a my o nim vime enem to, co jsme načuměli z televizije :o)).

 • Dědek

  To 10 a 11Píšu poprvé, protože Ostravaku bacha,už jdou po Tobě i životopisci.

 • alan svejk hudecek

  copak jsi delal vcera alane?

 • Doma mi rikaj Ludo

  PepicekTo neni ostravak ale jouda.Tak sem zavital na tyhleNCTY stranky a docela slusnej Voprus..Jezdim do Vostravy uz styry roky a takovyho CIPA sem fakt nepotkal,Ty asi hodne blyzko Polska VID?Vsichni vedi ze Pepickove maji vzdycky navrch a ze sou vzdy rychlejsi protoze do Polskyho uzemi se dostavaj informace pomalejc:)Zdar Pepicek

 • strycu

  taky problémTaky jsem byl jak hňup.Dívali jsme se se švagrem na televizi,ale tak jsme se u toho ožrali,že jsme ráno nevěděli jak to dopadlo a bylo mi blbé ptát se ženy protože jsem ani nevěděl jak jsem se dostal domů.No a jak píšeš v novinách hovno!Všechno mi musel připomenout až internet 3:0!!! ale chlastat jsem už nemohl.

 • ostrafuck

  to Ludo Pepik 35Tuž synku my vime, že cip može napsať enem cyp. Enem jaksi něrozumim, čemu vas z tych Bohnic vozi na vylet už štyry roky do Ostravy. Lacnějši by vyšlo voziť vas jako putovni vystavku Slavne Pražske dyliny. Božska škoda, že se ti Přemyslovci pěrdolili mezi sebu. Ešče včil se Pepikov z teho geneticky nezmatořil.

 • lena

  Přesně tak37! CIP može napsat enem CYP a ty se 35 nauč psat,bo nevim,esli se snažiš psat ponašimu,nebo si na ten pravopis taky pohlupkavy. Ale vyhledem k temu co pišeš, bé je správně… Cype.

 • Anonym

  v praze jsou lidi ochotni pracovat kdykoliv, treba i v noci, takze to asi bude duvod toho, proc v prazske MF byly novejsi informace. kdykoliv nase firma neco potrebovala koupit na morave, pokazde nas prekvapilo, ze pracovni doba v kazdem podniku konci ve dve, ve tri odpoledne, v patek pokud mozno v poledne. ze chceme nakoupit zbozi za miliony? nezajem. takze asi tak…

 • ostrafuck

  to 39Tuž prazdna zavorko byly take doby, že jak si v Praze pravil, že robime šichty na kolotoče, myslela si půlka z vas, že tu robime ringnšpile na putě. Šak ešče včil vam jezdi v noci misto metra lokalky. Ale možna maš aji trochu recht, dyž všeci robotni Ostravaci po nocach stavjaju dalši pražsky dalnični obchvat, bo jinak by tu scipli hlady.

 • Ve tři odpoledneuž neni komu prodavat bo Ostravaci a lidi z přilehlych okresu němaju penize a prachati Pražaci už jedu dom do Prahy. U nas se vstava a robi brzo bo rani ptace dal doskače a něspime dluho bo čas je drahy, kšefty se maju robit zafčas a odpoledne o ně maju zajem akorat ti keři večer barabovali a rano zaspali.A synku esli honiš milionove kšefty v patek odpoledne toš co si dělal cely tyden? Kurňa Ostrava zase na konec….. tydne……

 • Zdenal

  ste blbi či co?tož kurva ste blbi? to su hadky jak ja s bratrem v 5 letech.

 • stryc

  pravdaZdenale máš pravdu.Každý někde žije a má rád svůj domov a náš domov je Česká republika.Morava do ní neodmyslitelně patří a byla by nuda kdyby jsme byli všichni stejní.Že někdo žije trošku jinak není dúvod k hádce,ale k obohacení druhého!Ostravaku dobře to píšeš.

 • moki

  Ostravak asi umřelNazdar bazar lidi.No jak sa tak na to dívu tak na tak dlůuhů dobu sa osttravák odmlčel snad jenom na vánoce. V pátek letim na net bo abych sa dozvjeděl cosik noveho a prd. Tuž dneskaj je pondělisko a říkám si zrobíš si radosť a kukneš na ostravaka a zasej prd. Tak nevím buď umřel něbo chyta inšpiračku kajsi v croatii.kdosi z Mistku

 • ostrafuck

  Mily strycu a ZdenaleKaždy mame radi ty dvory, kaj zme žili svoje urvišovska leta. Z teho zme taky taci haklivi, jak nam kerysi do našeho domova rype. O tym žadna, lemry lenive su po celym světe a aji ja si myslim, že by ostravskim redaktorum pazur něupad, dyby měli pozdějši uzavěrku. A čemu ty hadki? Tuž tata kajsi zpřepija prvni honorařove chechtaki z Dilie a děcka zlobi. Mam taki dojem, že tu zme taci virtualni sirotci.

 • if

  Ostravaku, kde jsiVšichni jsme v absťáku

 • mulder

  virtualni sirotci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Děcka nězlobi,děcka su vyděšene že se tata stratil a něchal jich opuštěne na internetě a nigde žaden vskas Přijdu brzo Vzdalil sem se s technickych duvodu Pro nemoc zavřeno. Ale tolik opuštěnych děcek co je tu to by se aj majitel haremu prsil kolik jich narobil. Ale o ten harem je taky třeba se starat a Ostravak uš je asi utahany vlastni aktivitou a bestak leži kajsi na rehabilitaci či dokonce na intenzifce a dava se do kupy. Určitě ma zakazane ze zdravotnich duvodu počitače noviny aj televizu a něvi že tu beči tolik lidi. A sestřičky zas zichr něvi že zrovna on je Ostravak bo se furt tak schovava tak ho žaden němože informovat že ma na blogu slzave udoli, po cele Ostravě su mokre obrazofky a pulka severomoravskeho kraje němože robit bo je z nervama hin.Je třeba se pomodlit za jeho znovuobjeveni sraz zitra ve čtyři v katedrale Božskeho spasitele. (poznamka pro přespolni – ta katedrala neni Ostravakuv barak)

 • Lajda

  Neurazil se?Tak mě napadlo, jestli on se třeba nechytil za nos (jak mu [10] a [11] vpálili ten kix s tím co čte, že jednou píše že Právo a jindá zase že MF a Právo je fuj) a potřebuje si teď udělat jasno v tym co má vlastně v budoucnu pisať, aby si neprotiřečil.No, mně osobně by to bylo fuk, ať klidně jednou napíše třeba že je svobodnej panic a podruhý že je ženatej se 3 dětma, jen ať to zůstane tak krásně vtipný a čtivý jako doteď a hlavně ať se zase zkrátí ty "čekací lhůty" …. prosim prosim, smutně koukám …Robka od Holomóca

 • fajna robka

  Zdravim z kraje polabskeho, aj mě chybí ostravak, dokonce som sa vydala ho hledat do Ostravy a v Komeňáku som pokukovala po každem kdo se promenádoval na kolobutách, ale přece jenom indicií pro odhalení ostravaka nejni mnoho, takže jsem ho neidentifikovala. Ale myslím, že virtualní hrdina je ideální, pokud ho nepoznáme osobně, alespoň můžeme krásně žít v iluzi. A když chvilu nepiše, o to víc sa mužeme těšit na další fajne dřisty. Ja už som tež jak na trní, ale vím, že až něco napiše, budě to zas za to čekání stať. Tak děcka, nětruchlitě!

 • bobik

  …nebo že by byl na te Mallorce….???

 • Pistolník

  Ostravak odhalen!Vsadím se o sto piv a sto gulášů, že Ostravak je ve skutečnosti Pepa Streichel, nebo Nohavica, nebo někdo ouplně jinej…

 • ostrafuck

  Už to budě tak. Ostravak si vali šunky v jakemsi raju kuločvachtu, cely od oleja, pysčisko brunatne jak alergig na vystavce mladych včelařu a rozmyšla či ma tu ošpicu na jazyku od tych mořskich potvor či ho kerysi zpomina. Tuž spočivaj synku, bo těžky je život ví aj pyja.

 • Anonym

  tuz synku, mam budika na ctyry a jsem uz nadrzeny jak stepni veverka, snad ti ten prodlouzeny vikend skonci

 • Tak tak. Co jiného v gazetama, sračky ke sračkám… já kupuju Respekta a mám týden na to, abych ho přečetla, než vyjde další… Lidovky ještě taky idú… ale jak jsem se dočetla o Kocábovi a jeho teryjách ohledně Pianisty, tak jsem málem řvala z okna "kokoti!"…

 • lucina

  KvaaakTak sem se jednu zacetla u znamych do knizky DENIK OSTRAVAKA a hned na druhy den sem si ju sla kupit. S prichazejicim koncem pracovni doby sem se tesila, jak se doma zactu ovsem… ma milovana matinka mi zbufla knihu jeste nez jsem vubec stacila rct zdar, pak babka… pak se otec vratil z Rumunska a pry uz si o tem chlapi v tech kamionech taky cosi rikaju…. no hotova pohadka O repe, tak sem proste utrela nos a musela sem na internet slozite hledat (jeste ze su ty vyhlledavace :-)) Toz bych ted rada rekla svuj nazor, i kdyz tri hodiny cteni na monitoru, no comment, stipu me oci jak prase, ale stalo to za to, ode dneska moje nejoblibenejsi hlaska je tvarit se jak kuri rit,no to je proste bomba!!! Ani mi nebudete verit, kolik kurich riti permanent sem dneska v praci potkala. A tak ja si tu porad kvakam a kvakam….Toz proste kvak jak svina.

 • Katusch

  :))) "CYP"Jo, je to hustota, sice si clovek musi chvili zvykat, ale pak se to cte lip nez zprava o zvyseni platu. Akorat by me zajimalo, jak bys/te prelozil/i ten "CYP", ma to nejaky cesky/prazsky ekvivalent???

 • Katusch

  :))) "CYP"Jo, je to hustota, sice si clovek musi chvili zvykat, ale pak se to cte lip nez zprava o zvyseni platu. Akorat by me zajimalo, jak bys/te prelozil/i ten "CYP", ma to nejaky cesky/prazsky ekvivalent???

 • Katka

  JESTE TU NEBYLA REAKCE NA REPLIKU 10 :) Taky me zarazilo, coze to ten Ostravak cte – no tak se za to nestyd, ze louskas Pravo, neni ale hezky, ze ho hanis pro zmateni nepritele (s tim co je napsano v tomtu clanku ovsem rozumne smyslejici lidi souhlasi, Pravo se fakt neda cist).

 • Anonym

  Pro JanuJano si trapna jak něco když nic nechapeš rači už nechod na ostravakuv blog je ti to jasne!!!!!!!

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>