Tuž to je vedro jak cyp, co pravitě?

V patek na šichtě roby-vědmy předpovidaly, že vikend budě vařycy. Podezřyvam jich, že maju v kancliku ropuchu ve sklence od ogurek a potvora jim tam šplha po žebřu navrh a dolu. Šak svuj k svojemu.

Kolega Erych mě lakal, esli s nim něchcu v sobotu zajet na taku menši cykloturu, že sme už dluho spolu enem tak něvyjeli. Neměl sem žadny plan, tuž sem mu kivnul. Ale patečni odpoledně po robotě, kere sem stravil v Komeňaku na kolobutach (už bruslim skoro jak Romanovova segra), mě nahlodalo, že ty naše ropuchi možna budu měť pravdu. Projižďal sem parkem zlehka sem a tam, na tryku sem měl spocene kolca okolo ramen a aji nad řyťu (něchapu, čemu aji tam) a aji sem sy našel pět přypadnych nevěst. Akurat že za jednu přyjel jeji kolik na bruslach a měl věči svaly jak ja, druha byla rychlejši jak ja, tuž sem ji furt čučel enem z dalki na řyť (no něbyl to zly pohled, akurat sem ju němoh osloviť). Třeti měla sebu jedno děcko, tuž to by mi ani něvadilo, šak praksyju mam s harantami od segry, ale ty dalši dvě, co se vymotaly zpoza křaku, bych asy něrozdychal. Šak aji ta mamina vypadala, že jich ma plne kolobuty. Štvrta měla syce jakesyk to kilo navic, ale dobře rozložene po cele robě. Akurat že sy zapalovala jednu od druhe a ja od iste doby kuřački něsnašam – přybližně od te doby, co sem sam přestal dymiť. Ta pata vypadala fajně, bile tilko, kratke galaty-bederki, z kerych vykukovaly tanga jak vetřelec z břucha a řvaly na mě „Pocem cype!“ Akurat že moja kontrolka blikala tak vystražně, že sem jim rači něodpověděl.

Byl sem z teho odpoledňa tak vyprahly, že do mě večer zahučely třy škopki tajak intersyty do tunela. Potem sem sy spoměl, že zytra pojedu na kole, tuž sem rači šel dom, abych sy nafukal galuski, bo už su za ty roki trochu zpuchřele, jak je furt přyfukuju.

Rano sem se zbudil do nadherneho dňa a proklel Erycha. Deprem včil mi došlo, že v hicu jak na enhačku přy kontrolni tavbě se budu smažiť beztak až na Ostravicu, bo on je taki šileněc. Asy mu ten hic tež nězrobil dobře, bo jak sem zapnul tydlifon, přyšla mi ezemeska, že ten Rožnov ruši a že stači enem Hlučinski kupak, bo je vedro jak byk. Trochu sem zapanykařyl, bo kaj sem asy loni schoval plavacy trencle? Naštěsti ležely navrchu v kumbale, hned vedle zbytku mořskich mušli a inych bestyji, kere sem sy loni dovez z dovolene a chtěl sem sy je vystaviť na poličku. Nalel sem do lavora trochu tekuteho mydla, bo trochu smrděly a nechal je tam močiť. Mezytym sem nafukal kolca, bo ty galuski su fakt na guvno. Zas byly prazdne. Jak Erych zazvonil před barakem, plavki byly eště mokre, tuž sem je vrazyl do baťoha spolu s miněralku a paru tatrankami a valil ven.

Cesta byla fajna až na ten hic. Užival sem sy šlapani, bo sem letos na kole eště něseděl. V Přyvoze před Černym potokem u točny lokalek sem sy všimnul zakazu vjezda doleva, tuž nevim co tam zas robja. Jak sem z poslednich syl vyšlapaval ve stoje ten kopec za Petřkovicami před kostelem, uplně sem zapoměl, že tam je. Jak tam valim devadesat s Felinu, přypadam sy jak na rovince a deprem ta sviňa kolo ukaže něrovnosť terena. Navrchu sem trochu spočnul, bo sem dychal jak Anakin po uraze. Jak mě přešly křeče, jeli sme dal. Kolem štěrkovni už sem byl vysmjaty, aby ty polonahe robki něviděly, jak umiram.

Našli sme sy pěkny plac hned u vody, rozhledli se po okoli a pravili sy, že všecko je tu přyjemne na pohled a tak zustaněme tu. Erych hned zevlek kraťasy a valil do vody. Ja sem musel pod osušku zrobiť paru prostocviku a navlesť sy ty mokre plavacy trencle. Trochu mě zarazylo, že Erych stoji furt po kolena ve vodě a rozhliža se po okoli jak Hrušinski ve Vesničce. Jak sem smočil nohu, bylo mi jasne, čemu. Zymu se mi postavily chlupy na nartach. Ty zasrane plavki mě v cytlive krajině studily vic a vic a navic sem sy všimnul, že nas pozoruje taka kočena z nedaleke deki, tuž sem enem tak přyšel k Erychovi, prohodil sem, že voda je fajna, kutkem oka se ujistil, že roba furt čumi k nam a rozběhnul sem se skočil svoju proslavenu pološipku. Jak sem vjel cely pod vodu, chvilu sem přestal dychať a asy sem měl slaby infarkt, bo sem měl pocit, jak by mě přepadlo dvěsta nasranych švadlen s jehlami. Musel sem gvaltem uplavať dvacet metru, abych zas ucytil ruki. Otočil sem se a než mě chitla křeč, sem plaval spatki k Erychovi, kery zahanbeně stal u břehu. Guvno zahanbeně! Zatimco ja sem umiral tajak Leonardo, ten gizd hučel do te robki, co se puvodně čučela na mě! Lapnul sem na osušku a začal vyhližať dalši oběť. Plavacy trencle zas studily, ale slunko pralo, tuž celkem rychle uschly. Horši ale bylo, že sem cytil lehki oder mořskich potvor. Tuž kdyby něco, svedu to na někvalitni vodu v štěrkovni.

Erych furt hučel do te baby, kera už mi něpřypadala taka pěkna, jak poprve. Potem dorazyly dalši třy rozhihňane kamoški, on se asy zleknul, bo prchnul ku mě na osušku. Leželi sme, kecali o ničim a hodnotili roby kolem. Jak nam bylo horko, schladili sme se, potem zas kecali a jak robek přybyvalo, zrobili sme sy sukromu sutěž, kdo nasbira vic holych cycku. Potem sem asy chvilu zachrapal, bo jak sem se probral z komatu, Erych seděl zas u tych bab a asy jim vykladal vtipy, bo se tlemily jak divacy na Gogošou. Trochu sem se nasral, bo sy mě vubec něvšimal. Tež mě moh přyzvať do teho jejich spolku. Beztak měl strach, bo ja sem znamy lev salonu. No spiš taki lviček.

Jaksyk mě začal svrběť řbet, tuž sem se pomalu sbalil, pojčal sy jeho pumpu a dofukal galuski. Chvilu sem laškoval s myšlenku, že odjedu na tym jeho hipermegacyklu za třycet litru, bo sy mě furt něvšimal aji jak viděl, že už se balim, ale začly mě svrbět aji stehna, ruki a gzycht, tuž sem se na něho vysral a jel dom sam.

Doma sem u špiglu pochopil, čemu mě všecko svědi jak bych přespal v kopřyvach. Byl sem rudy jak zař nad Kladnem. Dal sem sy ledovu sprchu, ale to něpomahalo. Chvilu sem trpěl před televizu, potem sem to vzdal a zavolal mamě, esli něvi, co se dava na popaleniny. Zdvihla to segra. Jak mě slyšela, šokla mě novinku, že se ji ztratilo nejmenši děcko. Tuž ni, že bych se valil zrovna věšat, ale přece to trochu zamrzelo. Segra dal pokračovala, že pry se to stalo na zahradě. Trošku sem zavahal, bo to su syce hektary, ale take? Segra potem nasraně dodala, že za to možu ja, bo pry to něbohe děcko zabludilo v travě, kera vyrostla tak vysoko, bo to nikdo někosy. Pochopil sem, nachitala mě na slivkach. Co fotr a ten jeji pajtaš, zoptal sem se? Bestyja to čekala, bo rychlosťu bleska odsekla, že tata ma posrany řbet a jeji chlop je na montaži. Tuž jak inač, no ni? Vysvětlil sem ji, že mam popaleniny třetiho stupňa, takže mam jakusyk něposečenu travu u dupy. Navic mam senu rymu. Poradila mi, ať sy na řbet nakipu zymny jogurt, narvu se antyhistaminykami a zytra ať valim posekať lany. Bo už sem věděl, co sem potřeboval, bechnul sem ji s kecafonem spiš jak ona a to se mi moc často něstava, bo ona je bestyja rychla.

Aji kdybych měl na nedělu mylijon planu, nězrobil bych žadny, bo se mi od soboty večera pala motala jak bych vyhral celodeni permanentku na husenkovu drahu, cely člověk mě bolel, zevnitřku z teho kola a navrchu z teho slunka. Tuž sem se enem smutně plužil zatemněnym kvartyrem, polehaval u televize a chladil se pivami. Prvni sem sy zymnu plechovku valal po těle a potem šup s ňu do břucha. Večer už mi bylo celkem lepši, tuž přyště než pojedu kajsyk na kolo, budu chvilu trenovať a hlavně nězapomenu na opalovacy krem, i když to mi něpřypada moc chlapske, mazať se na veřejnosti jak na sutěži kulturystu.

P.S.: Eště k patku. Paru ludi sy tu všimlo, že sem tu vyplul cosyk o Mlade Frontě. Tuž jasne, že stě němjali vidiny. Laďa novinař mě poprosyl, abych jim dal eště chvilu čas na to, aby se vyjadřyli, bo novinařum to chvilu trva, tuž sem mu vyhověl. Ale ať už odpovja, nebo ni, mam to tu schovane a zanědluho to tu matě.

No comments yet to Tuž to je vedro jak cyp, co pravitě?

 • rzb

  Sportem k trvale invalidite :-)

 • Tož…Hej… bolo vedro, čo iného robiť

 • Anonym

  Ostravaku,mas ty boha pri sebe?Zaspat na takom úpeku a ozonovej diere? Sa dokalicis a co budeme citat?

 • bobek

  OstravakoviLaďa o tobě ví?

 • Antek

  SpalenyNo nejsi jediny spaleny. :-((((

 • Linda

  Já jedu na Hlučín dneska, snad nedopadnu jako Ty ;-(

 • jarek

  ostraváku–supper!!! "tanga co vylizaju jak vetřelec z břucha a volaju POCEM CYPE", nejlepší hláška!!!!POKRAČUJGO Petřkovice GO!

 • Taťka

  Dobrá zprávaMinulý týden jsem měl narozeniny :-) a od dcery, která studuje v Praze jsem dostal knížku Ostravaka! Cítím se sice trošku trapně, že mi knižku táhla z Prahy až do Zlína, ale důležitý je výsledek, no ne? (Pro pražáky:) Je k mání u Fišera v Kaprově ulici. Dnešek opět neměl chybu!

 • kika

  nelepší hláškaje podle mě těch pár kilo navíc fajně rozložených "po celé robě".jinak zdravím všechny taky spálené (sice fandím baniku, ale v létě se ze mě stává proti mé vůli slávista: místy červená a místy bílá. no, zas kdybych byla modrobílá jako banik, tak by to asi vypadalo ještě divněji…)

 • Malina

  opalenito chce chodit pravidelne celou zimu do solarka a cvicit a cvicit :-)

 • Pé eS

  Správne!keď bliká kontrolka tak neodpovedať a zmiznúť!

 • Tom

  A, taky?Tož kurňa, tež jsem po víkendu spálený jak sviňa!

 • Vyras do polariasrovnat teplotni deficit – tam se zas trochu zmraziš a budě to nula nula. Kaj to vlastně je, Ostravica či Bečva Horni Dolni Prostředni?Ale aby tam něbyla tlačenica bo v takem horku jak je fčil to určitě laka vic jak zmrzlina či studěne pivo…..

 • Dobre jak cypMam pocit ze to zase zacina lepsi a lepsi az to bude uplne nejlepsi. Ostravak je jednicka. Chlamu se na cele kolo jak jakysi pajtas

 • vevim

  to 13:PolariumPolarium je v Kunčicach pod Ondřejnikem nebo na Čeladne,je to pul na pul,byvala porodnica.Jinak-v tom počasi je kolo a kolobuty o držku,nejlip je v autě s klimu.No ni?

 • zbycho

  No konečněje to tady a stalo to za to. Ostravak GOto 13,15:Polarium je na 100% na Čeladne, lečebna Polarka, byl jsem tam ve čtvrtek. Je to fakt huste (- 115°C).

 • Su fakt zvědavej, kdy ty konečně nějakou tu robku oblbneš. Jak sou teď ty hice, to by si člověk ukroutil palicu. To s těma ropuchama nemělo chybu…

 • Kachna

  Opicachlamu se tež jak opica a dupu mam spalenou jak ty opice v ostravskej zoo :-))

 • krmič

  Na koupalištiv Porubě byl v pátek vstup zdarma a voda byla docela příjemná. Dnes na můj vkus už skoro moc teplá.

 • KS

  Ahoj Ostravaku, ještěže jsi zase napsal, už jsi nám fakt chyběl. Kdo to má bez těch tvojich dřistů tak dluho vydržet? Jako vždy to bylo skvělé! Už nás nenechávej tak dluho čekať. Máme Tě rádi!!! Čau.

 • Milda

  ObdivO tomto blogu jsem se dozvěděl před týdnem a už jsem tady byl nejméně 50x. Super, srdečné díky za Tvou tvorbu. Při čtení mně tečou slzy…… Jestli Tě to potěší, Tvé články jsou čteny i v Itáli a na Slovensku. Blahopřeji a netrpělivě se těším na další…… Tož ahoj.

 • Vlkus

  SUPER!Teda Ostravaku, vališ dobře jak cyp "ztracene děcko zamrzelo" !!!!! Až jsem si poprskal monitor! 😀

 • lefty

  pro OstravakaTen zakaz odboceni vlevo na Slovenskou u tocny tramvaji je proto, ze se tam stavi most pro dalnici D47… jinak doufam, ze se ti u nas v Hlucine libilo…

 • Robi

  Pul melounuTak co, dostane zitrejsi pulmylyjontej navstevnik stranek nejakou odmenu?

 • Petronela

  Včerauž byla na Hlučíně voda jako kafe a dneska na Porubaku jak by smet. Držku mám ale rovněž spálenou, jau jau.

 • Co na to Jarek?Krááábíííčka cííígaret a do kafe rum, rum, rum….. Tak tys přestal kouřit? V Ostravě jsem byl jenom jednou, z auta jsem vystoupil do sportovní haly a z ní pak zase naspátek, jestli ale Ostravské ovzduší vypadá tak, jak mi ho vykreslovaly ve škole od prvouky po enviromentalistiku (pry už ale pár let kecaj), tak ses zbytečně připravil o neduh – bo musíš mít beztak zasrate měchy od těch všelijakejch dominant co dští smrad a prach tam v kraji Magdonovëm. (kurňa, ja mám snad ten básnickej apendiks, ni?) :-)

 • MK

  Dalsi skvela hlaskabo sem dychal jak Anakin po uraze :-)))

 • LaPaz

  BombaPřed rokem som se přestěhoval z milovane Ostravy do Prahy a doteďka teho lituju. Je mi smutno po skělé Ově aji s těma problemama co tam su. Na tymto blogu se mi vraca krev do zil, diky, diky, diky….

 • Uklízej

  CYP/CIPco říkáš na to, když někde napíše cyp s měkkým i?

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>