Tyden v depresyji

Zbytek soboty už se mnu nic něbylo, bo sem se doma trapil, esli sem to něpřehnal. V mojim trapeňu mi pomahala flaša ferneta, tuž sem se nětrapil dluho.

Rano sem se zbudil zalomeny u gauča v obyvačce, v pyščisku jak v němytym hrncu po obědě z minuleho tydňa a pala mě bolela, tajak by sem zkušal provaliť betonovu desku. Tež se neni čemu diviť, bo u Zdenki sem měl dvě sklenki vina a doma sem vyřnul skoro pul ferneta na žal sam. Nedělu sem proležel jak chromy velblud. Jak už byl večer, odvažil sem se ji napisať ezemesku, že ať se něhněva, že mi zabylo zle a že s tu dovolenu to neni špatny napad. Eště než sem šel chrněť, přyšla odpověď, že to je fajne a že se domluvime přes tyden, jak se sejdem. Tuž hura, eště mam šancu, bo ona je fakt taka fajna robka.

Přes tyden to v robotě stalo za haviřsku spluvu. Šefovi asy kdosyk hrabnul po premijach, bo nas honil jak nadmute kozy. Z roboty sem chodil utahany jak šňurki od Hurvajza, počasy tež stalo za guvno a na mě lezla jakasyk divna depresyja. Zdenka furt měla cosyk ine, erobik, cvičak s Bobičkem, scuka s kamoškami, tuž sme se cely tyden něviděli. V patek už mě ten řetizkač šichta-oběd-šichta-dom-televiza-chrnět nasral a uvzal sem sy, že jak něbudě Zdenka o vikendu mocť, vyrazym kajsyk na kole, ať trochu rozhibu teho zhnileho ostravaka v sobě. V sobotu ale bylo hnusně, tuž sem cely den proseděl doma u novin a bedni. V gazetě Centrum sem se dočital o jakimsyk brusleňu v nedělu přes centrum a spomněl sem sy, že to budě asy to same tajak loni, jak pulka Ostravy vyrazyla na okružni izdu centrem na kolobutach za doprovodu cajtu ve Fildě a něchavala za sebu plno nasranych řidiču. Tuž to by mohlo byť zajimave. Šak už jezdim celkem fajně, tež bych sy to moh zkusyť.

Začinalo to ve štyry odpoledně, tuž sem na sebe o pul narval černe tryko, světle galaty (jak sebu jebnu, tuž budu jak haviř), bo ty černe sem sy rozerval minule, kšiltovku a pomaly vyrazyl směr Komeňak. Dojel sem taktak, bo kolem Čapkarni sem to přes ty rygole jaksyk něvybral a gichnul sebu na koleno a řyť. Banda už stala přypravena na startu a konferencyjer radil, co a jak. Zamichal sem se do davu, aby sem něbyl napadny, ale rači na kraj, bo jak mě předjedě jakesyk rychlejši děcko a ja se zleknu, tuž abych to měl blizko na travu u obrubnika. Potem se vyrazylo. Partyja nasadila hned zkraja tempo, keremu sem něstačil. Předjižďali mě aji mali pajtašcy s bruslami, kere možna pamatovaly eště Tošenovskeho na věži. Tuž co, šak to neni zavod, no ni? Ale jak se ku mě čim dal vic přybližoval ten cajt na te motorce, kery uzaviral peloton, rači sem prohrabnul asfalt a proměnil ten odpoledni smažak s hranclami na něčekanu energiju. Cely okruh trval asy pulhodiny a valilo se přes park, po Sokolske, kolem rozkradene Unyjon baňki, kolem červene školy, kolem maleho parku u pošty, po tych kocuřych palach kolem pošty (kery vul to vymyšlal – druhe koleno v dupě), přes Kuřy rynek, zpatki kolem parku, zas Unyjon a cyl. Po dojezdu sem byl trochu zklamany, bo sem myslel, že dostanu aspoň jakesyk to modre tryko za přežiti, ale to se asy fasovalo na začatku.

Lapnul sem se na travu a chvilu vydechnul. Děcka měly o zabavu postarane, bo tam byly take ty gumove skakacy bebechi a na podyju tam dřystal taki ten bavič Vesely Jirka. Kupil sem se jedno čepovane (za tu snahu by nam to tež mohli leť zadarmo), zajel eště mrknuť k pamatniku, esli se tam tež cosyk něrobi a chtěl sem jet dom. U vychodu měli měštšti cajti jakesyk cvičeni „Chiť utikajicy robu a narvi ju do sanytki“, ale čemu, to sem něpochopil, bo sem se syce parurazy snažil projet co nejbliž kolem nich, ale blbě čuměli, tuž sem rači valil pryč, bo sem dostal strach, že mě narvu do te druhe sanytki, co přyjela za chvilu.

Tuž povim vam, ten tyden stal jaksyk za guvno.

No comments yet to Tyden v depresyji

 • Hodoňák

  FirstJsu ru first. Huráááá!!!

 • Hodoňák

  Firstru=tu

 • Nigde nigdouš sem chtěla napsat že tu žadneho něni a hup – jak kliknu že to napišu uš tu gdosi je. Ale čert s nim němam ambice byt prvni bo v nem věku muže jit akorat o prvni misto na Sleske a gdovi co by děcka vymyslely za pomnik. Rači budu vymyšlat ja staremu.Take deprese chudačisko male – a eště dobite kolenka….. Borok Ostravak. Ale skus vyrazit s Bobičkem na cvičak, tam je sranda něbyvala. Muj stary začal s našim malym kniračem chodit robit ho za chytreho a je to užasna zaležitost. Zatim je chlop chytry jak radio a pes utahany že se mu dycky večer packy plantaju ale takeho divotvorneho pswa pry nigde mět něbudu a stary z něho zrobi komisařa Rexa do podzimka. Toš třeba Dokonala budě mit mět druheho a gdovi či se něpotkavaju….. Na kery cvičak ta tvoja roba chodi?

 • Přyklady tahnuTož sem vzal ze sklepa kolobuty a že je trochu proženu po Komeňaku. Fakt sranda něvidana. Zrobili tam novu asfaltku..ale tež volny pohyb psu. Hneď sem přejel takeho toho maleho myšoida (taka ta mala sviňa s velkyma ušama,co vypada jak netopyr-batman). Pes piščel, baba piščela…chraniče sem mjel..na kolenach..na loktach..ale ni na pysku. Včil mam hubu zapudrovanu…fakt něni nad aktivni sport…

 • roman

  Dnes to bylo jakesyk stručné,ale chápu.Taká depka je na sviňu.Ale nepiš prosim až za tyden!!!!

 • Jak vidno ani u Ostravaka není každej den posvícení. Však se není čemu divit…však by to ani nešlo přežít, kdybys měl porád kdesi lítat a porád něco vymejšlet. Však už nejseš nejmladší, že… 😉

 • Kuba

  Baby…tož je nam to třeba, takové nasírání se a depkaření kvůli babám? asi jo, ale je to peklo…

 • Tuž povim vam, ten článek stal jaksyk za guvno.

 • Hoznar

  Ale nestal za guvnoJe to blog a i když je to ostravak tak take věci jsou prostě normalni. Dyk je to tež obyčejny člověk a ne pochodujici sběrač zažitku a dobrodružstvi. Idealni oddychove čteni i když se u teho člověk nelame smichy jak to byva zvykem.

 • Nejen u tebe byl k prdu tenhle tejdenZdar jak Svina,toz abych pouzil analooogyju z tvyho clanku tak uz nemusim cumet na esmeraldu a mozu v klidu cucet na EuroSport, respektive su sam, a tesim se ze si toho budu zase chvilu uzivat aj s partyju. Chlope, v ostrave a obecne na morave su fajn robky, vim bo sem tam studoval. Mas pravdu, celej minulej tyden byl jakxi na tu pycu. Treba se nam zacne bliskat na lepsi casy. Ty si aspon uzijes "sukenzibiteoprcajtung" v recku. tak Enjoy!

 • JANA

  OstravakuVe čtvrtek mají Zdeňky svátek, tak nezapomeň.

 • Maxtro

  Jsem rád, že žiješVím o tych stránkách asi týden, je to relax si to přečíst po šichtě jak přijdeš dom. Každému doporučím. Vydrž, dám za tebe na modlení.

 • Mitak

  RadaNebuď blbý a vem ju do Řecka, jestli máš depku, tak je potřeba trochu změnit vzduch a jet na dovolenou, pučit si tam auto a trochu projet pláže.

 • alma

  Teda klobouk dolu! Takhle brzo po ránu bych nevyplodila jedinou souvislou větu :-)

 • nikol

  Nezapoměň si vzít do řecka svoje kolobuty!!!Ať to jede hošánku!

 • johny

  Dal bych si kolu.

 • Pi-ka-chuuu

  Uz jste cetli?Lidi, Ostravak je skromny a tak se ani nepochlubil, ze mu muzete do stredy pokladat otazky a jeste deset z Vas vyhrat knizku s jeho venovanim. Podrobnosti na: http://www.lupa.cz/clanek.php3?show=4192

 • Tazik

  Moš recht chuopě, tyděň na guvnoChmury, vitr vali, chčije jak na podzim … Leto bylo letos kratke :(

 • Zuzka

  PochvalaAhoj,o Tvých stránkách vím už asi tři měsíce, jsou skutečně super. Když je člověku smutno, není nic lepšího než si přečíst takovou povznášející a ušlechtilou literaturu, jakou Tvé stránky bezesporu jsou. Vydrž, chyběl bys nám:-))Obyvatelky Hl. m. PrahyP.S.: Vzkaz pro ty, co neumí číst: když zapnete pár závitů navíc, ani ostravština není problém.

 • plantaznicisakra no tak prvni nejsem ale 22 je taky pekne no ne ? :p

 • Marus

  brusleJo, ja tam v nedeli byl taky. Hned ze startu sem sebou trisknul, jak sem frajeril u pamatniku, ze umim jezdit pozadu. Ale tam sou ty hnusne kachlicky, co prerusujou asfalt, ja sem to nevidel a prask. Uz sem byl dole. Pak po ceskobratrske, nikde nic, blbe sem se odrazil, zamotaly se mi brusle do sebe a prask c.2:)To uz bylo horsi, rozerval sem si gate. No a pak uz sem to nejak prezil, idealni byl prujezd po dlazebkach, to je proste dokonaly zazitek. Jak to skoncilo, vyrazili sme do spolku na jedno prezivsi, tak byly super prazdne ulice. Staci jen trosku davat bacha a v pohode se da jezdit po centru, aut tam jezdi minimum. Mimochodem, ta servirka nebyla zrovna odvazana, jak sme si tam ve trojku naraz sundali brusle:) Po takovem vykonu docela jedou:-D

 • A pak se div, že nemáš silu na rychlou jízdu, když jíš takové americké blafy jako smažák a hranolky…

 • [16] já to uviděla a zaskočilo mi dodatečně ještě jednou (málem jste mě vy dva měli na svědomí – poprvé to bylo u toho rychlého děcka a trávníku)… v pět ráno jsem mrtvá, ať už jdu spát nebo vstávám… to bych se netrefila na mezerník

 • Chachare jeden... :-)

  Ostravak je…Ostravak je velký CIP!!! Už dluho nas krmí pořád stejnými hlody a teď když už je i veřejně znamý, je z něho ještě větší cip… Sledoval sem ho od prvnich dřistů od prosince, ale skončil jsem někde u toho jak si pučoval Dividy a jak měl něco s jarunum, ale ted to je pořád ten samý brak… Sorry, jestli sem někoho urazil…

 • Jura

  To 28Jseš ubohej brouku. A nemyslím, že bys mohl někoho urazit. Tvý kecy jsou jen bzukotem komára….O Ostraváka nemám nejmenší obavy. Je to totiž velmi inteligentní klučina. Takový příběhy nějakej pivní dement dohromady nedá…. Takže přátelé, držme Ostravákovi palce, ať se mu ta dovča vydaří, těšme se na další dřysty a nebojme se. Ten má za ušima víc, než většina nás tady dohromady…..

 • mama

  neviditelný pesUskutečnil se v pátek ten chat s Ostravakem? Dá se to někde najít?

 • Surovec

  Kretenovi [29]Ty zasranej priteplalej prazaku nebo co to jses za cypa, bez odsud DO PRDELE, hnupe!!! [28] pouze vyjadril svuj nazor, a snazil se pritom nikoho neurazit, a cos udelal ty, debile, co? Nejubozejsi z ubohych je ten, kdo ostatnim rika "jsi ubohej"! A s tim "ma za usima vic" to mas rozhodne pravdu aspon vuci tobe, ty kupko hnoje, ty totiz mezi temi svymi oslimi usi mas atrapu na noseni pozvejkane ksiltky!!A kdyz neumis ostravsky, yntelygente, tak sem nestrkej tu svou spevnou prazstinu, teplousi, protoze ty tve zkomoleniny uz neni nic zabavneho jak u Ostravaka!Jen tak, mimochodem, jsem z Prahy, a dementi jako ty nam, prazakum, jen kazi v republice povest!

 • Neva

  Tááák, bitku mezi Pražákama……máme za sebou, hoši, líbíte se mi.Jsou ve Vás emoce, žijete !!!Jsem Ostravačka jak poleno, v pátek jedu do Prahy, poradíte mi nějakou dobrou hospůdku poblíž Václaváku, kde nedostanu "držkovou"? Myslím to upřímně.

 • terka

  zdarto Řecko ber- sice je tam horko až vedro, pivo stojí za … a památek, že tě bude zrak přecházet a nohy bolet, ale to hlavní -pes zůstane doma !!!!!

 • mjr

  Lidi, zbláznili jste se? Toto je, nebo aspoň byl, zábavný blog. Tak proč ty urážky? To32- v Praze můžeš jít kamkoliv, držkovou dostaneš, jen když si ji objednáš. Bavte se!!

 • Versal

  2 nevaDeš od nádru směrem dolů, po asi dvěstě metrech doprava takovou pasáží nebo co, po několika metrech vylezeš na ulici vedoucí paralelně s Václavákem a tam je plzeňská hospoda. Je to v jakémsi dvoře, kde sídlí jakási firma. Ještě loni tam stála plzeň méně než u nás v Opavě.P.S.: ty týdny sou poslední dobu na hovno všechny.

 • Jura

  To 31To mám radost, to mám radost. Trefená husa vždycky káchne!

 • Neva

  Jste úžasní……za všechny dobré typy díky, určitě některou tu hospůdku navštívím. Víte někdo v Ostravě, jestli je ještě možno koupit Denik Ostravaka? Napadlo mě ji věnovat mé pražské rodině na památku.

 • Vovka

  To [38]Hmm-hmm, je to ta Neva, kterou jsem obdivoval v minule diskuzi jako inteligentni zenu? :-)Jsem ted v Praze, ale v Ove jsem zil 7 let. Xces zavest v Pa vecer do hospudky, treba do Stare posty? :-)

 • Neva

  Vovko…tak na tohle slyším vždy. Na uznání "inteligentní ženy". Pozvání do hospůdky bych přijala ráda, kdyby…A to bych raději sdělila jinak než tady.

 • simi

  kdybyti ta pani dokonala nevysla, dej vedet, tu druha dokonala :)

 • Vovka

  [40] vs [41]Jsem porad maslo oproti Ostravakovi, o teho soutezili 3 zeny ;o))Tak jo, bylo zde vsude DOST informaci aby jste me kontaktovali "jinak nez tady". Prece uznani "inteligentni zeny" se musi zaslouzit, "no ni"?Cekam… :-)

 • Saša

  To 38Denik Ostravaka jsem viděl ve výloze knihkupectví Librex na křižovatce vedle Telecomu,nebo ho můžeš také koupit na ul Nádražní v kopír. centru – vedle bývalého antikvariátu(na rohu křižovatky Českobratrská a Nádražní. já do Prahy pojedu taky(20.7.), ale sanitkou – s mou postiženou dcerou na kontrolu.

 • Neva

  Vovko….pochopila jsem, nejsu přece blbá ne, a máš to "jinde".

 • Neva

  Sašo……díky za informaci, mám to blízko na Nádražní, hned tam vlítnu.A držím palce na cestu sanitkou.

 • Vovka

  [40] vs [41]Jsem porad maslo oproti Ostravakovi, o teho soutezili 3 zeny ;o))Tak jo, bylo zde vsude DOST informaci aby jste me kontaktovali "jinak nez tady". Prece uznani "inteligentni zeny" se musi zaslouzit, "no ni"?Cekam… :-)

 • Vovka

  NevoNemam… :-( nic neprislo. Zato minuly prispevek je tu znovu vlivem Mrkvo$oftoveho IE :-)) Omlouvam se.

 • Neva

  Vovkoposlala jsem Ti mejl na Tvoji adresu, kterou jsi měl uvedenou 15.6. Co teď? Máš nějakou jinou?

 • Vovka

  Nevo a SimiUz prislo, xytrousku :-) Koukni si do sxranky pro odpoved :-)A co Ty, Simi, 1:0, jak to, Ty’s na to neprisla nebo ses proste vzdala? :-)

 • Fidel

  Seznamka?Tak jste se hezky seznámili… :-) Doporučím taky hospodu – Na staré kovárně v Braníku, Kamenická ul., P7, domácí hřiště Tří sester s vynikající kuchyní (http://kovarna.trisestry.cz/)Jinak k #31 (částečně i pro 29): chápu, že je pro tebe tenhle blog moc náročná literatura, tak bude asi lepší, když si najdeš jinej, co? Nebo zkus třeba http://www.blesk.cz a tam bude spousta zábavy a dalších odkazů přesně pro tebe.

 • oom

  2 neviâthielnáhodou smažák je český jídlo, dokonce národní pochoutka, podívej se někdy, co mají japoncí v turistickém průvodci po Evropě

 • Neva

  Seznamka……jo, skoro to tak vypadá. Ale nakonec proč ne? I když to sem nepatří. Momentálně to s Ostravakem jakoby nemá nic společného, jenže díky němu jsme se vlastně skoro všichni "seznámili".Tak mě napadlo, možná si Ostravak vezme nějaký návod ke své další seznamce. A taky díky za typ hospůdky, ta ale asi bude trochu z ruky od Václaváku, kam mám hlavně namířeno, co? Ovšem znamenám si do deníčku a možná při příští návštěvě Prahy zavítám i tam.

 • M

  to Neva… pár kroků od Václava – U mušketýra pivnice/restaurace – skvělý pivo a pochutiny, zahrádka atd. (Mezibranská ul.)

 • Fidel

  To NevaTakže klasická trasa návštěvníka Prahy: Václavák, Kotva, Bílá Labuť? To je trochu škoda, protože Václavák se za poslední místa stal velmi nepříjemným místem, kterýmu se lidi z Prahy velice rádi vyhnou (v posledním Reflexu je mimochodem velice přesnej úvodní sloupek na téma Václavák). Upřímně řečeno chápu, že lidem, kteří znají jen tuhle výše uvedenou trasu zájezdů JZD, se Praha nelíbí a nadávají na ní… Každopádně ti přeju, ať máš při výběru hospody šťastnou ruku. Pa pa

 • Neva

  FidelV podstatě máš pravdu s trasou "zájezdu". Jenže, co chceš stihnout za jedno krátké odpoledne, když přijedeme na hlavní nádraží, projdeme se Václavákem směrem na Karlův most, pokocháme se pohledem na lodičky, zajdem někam na oběd ve Vámi vytypovaných hospůdkách, setkání s jedněmi příbuznými a frčíme k dalším do Čimic. Určitě bych tam byla raději déle a prošla jiná zákoutí a nejlépe s rodilým Pražákem, aby mi to všechno dobře ukázal…

 • Neva

  M – 53Taky díky za doporučenou restauraci. Když se dívám do mapy, tak jsou všechny typy akorát přesně postupně od Václava směrem dolů. Až mám strach, že se vybodnu na příbuzné a vezmu do rovnou od pivka přes oběd až k odpolední kávičce po večeři a na lodičky ani nedojde…Ostravak asi taky něco testuje, že nepíše. Je fakt, že není každý den posvícení a těch fajnovych zážitků moc není. Hlavně když potěší i maličkost. Jako mě, mám konečně opravenou pračku, nemusím teda kupovat novou a tak peru a peru a peru…a jsem z toho úplně na větvi.

 • Citron

  depresyjaKura ostravaku, já mama taky depresyju, ale z teho, že když se rano vzbudim natěšeny na tvoje nové kidy tak tu nic neni. Vím, že jako ta celerbryta nemáš už moc času, ale to neznamená že na nás ubohé ostraváčky můžeš zapomenut no ni??

 • babčo

  to 30:Ten online chat má být až tento pátek, bylo to dneska v novinách, zase takový půlstránkový článek v Deníku. Tak se asi ostravak na to připravuje a proto nemá čas ani odpovídat ani psát něco nového.

 • Hlupni

  To 58: hloupost, ten chat je dnes od 16 hodin. Však se podívejte tady: http://www.lupa.cz/clanek.php3?show=4192

 • my

  To NevaJen mala drobnustka, odjakziva je "diky za TIP ne TYP"!! Typ je napr. auta, tip je avizo na neco :o))

 • Neva

  60Díky za upozornění, myslela jsem si to, ale nějak se mi to zalíbilo. Už to nikdy neudělám.

 • Zeppelin

  pro Nevajestli navstivis nejakou hospudku, co jsem doporucil v [37], tak tu dej nekde vedet, jestli se libilo. Mam je obe mnohokrat vozkouseny, tak by mely byt v pohode (v tyhle lokalite). Ale uz se mi stalo, ze jsem doporucoval anglanum nejaky hospy na Zizkove a byli zklamany. A to sem ze Zizkova a mam ho dost prolezlej. Krasna ctvrt, kde ma kazdej barak se 4 rohama alespon pet hospod. Asi jak to komu sedne. Jinak pro me je nej hospa "U vystrelenyho voka" na Zizkaperku, tu si uzivam nejvic…

 • Pé eS

  Depresijeuž trvajú nejak dlho!

 • Neva

  pro ZeppelinOK. Dám vědět kde jsem si dala dlabanec a pivko. Mám celkem dobrý seznam všech nabízených míst. A možná přidám i jiné. Takže, v pátek jedu na místo činu…

 • Haryn

  AbsťakOstravaku,už mumy pořadny absťak – furt nic něpišeš, tuš se troche dej do kupy a zesmol už cośik! Ćymu ti Radegast šmakuje miyni niž Plzeň? Plzeň přeci nima tako goŕko jak naš Radek (i když všycko piwo už je vlastně afrycki-z JARu).

 • moravačka

  babazostravyTak jsem na tu Trudu z Prajzke byla zvědava, bo se mi libi ty jeji dřisty a odskočila jsem si na jeji stranky http://babazostravy.bloguje.cz a tež to je fajne, musim si to ho přečist vic. Tož když Ostravak furt nepiše a je taky vytiženy tož skočte tam, no ni?

 • Robi

  SfatekBacha Ostarvaku, dneska je Zdenky!!!! Vis jaxou zenske citlive na ty jejich dni tak at nezapomenes:)

 • zzman

  The EndOstravak is Dead :-)

 • :)

  NENeni, ale asi se ta depresyja protahuje…

 • MoneyToo

  babazostravydobré, i bez vulgarit čtivé…

 • JANA

  DobréČetla jsem si tvoje odpovědi ve včerejším rozhovoru a musím říct, že jsem se bavila. I na "hloupé" otázky umíš vtipně odpovědět. Ale napiš už něco,to mam zase čekat do pondělka ?

 • Basho

  TrudaMe ten Trudin blog dokonce pripada jazykove vybrousenejsi, proste ma ostravstinu vice v krvi. Ostravak ma zase vetsi tah na humoristickou branku a pozoruhodna prirovnani: koukat jako puk – koukat jako Pinc na puk (v dobe kdy pustil nejake lacine goly). Proste idealni by bylo, kdyby ti dva spojili sve tvurci sily, ale nezijeme v idealnim svete :-)

 • DAFI

  ChatHojky Lidi! Prosim vas, da se nekde precist en chat? Ja jsem u toho nebyl a chtel bych si to precist cely. Diky!

 • vevim

  to 74Jestli myslis ten on-line rozhovor,tak ten je zde:http://www.lupa.cz/clanek.php3?show=4192

 • DAFI

  DikLidi, všem diky za odkazy, ma to tušim u i Ostravak v dalšim článku. Ještě jednou děkuji!

 • jirka

  koupil jsem si tvoji knížku a slovník, protže jsem pražák, ale stejně všemu nerozumím, ale to nevadí stejně se v metru chechtám a ostatní koukaji že jsem se zbláznil.

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>