Sem o třy kila lehči a to něcvičim!

Zdenku doprovazala dom syla, ale mě včera akurat v robotě vul šef. Dopoledně bylo tajak z instruktažni přyručki pro šefy „Jak dostat ze svých podřízených největší výkon“. Šef si spomněl hned po svojim prvnim danone, že do oběda mu musym přyněsť vykres, co na nim robim už štrnasť dni. Šak neni kaj spichať. No a bo vykres měl k hotovemu tak daleko, jak Džeksn k černochovi, nadřel sem se jak mezek. Ale stihnul sem to, bo v presu podavam nejlepši vykony. Snad teho nězačně šef zneuživať. Turka sem sy dal až po obědě. Aspoň sem splachnul tu pachuť teho pry kuřecyho masa. A potem, že na kuře se něda nic zmrviť. Šak to chutnalo jak mamina slana babovka.

Jak sem tak srkal černu břečku a robil sy na stole pořadek v tym burdelu z papiru, našel sem svuj zahrabany tydlifon. A kura, deset něpřyjatych hovoru. Že by Zdenka chtěla pokecať o vikendu? A guvno! To mě prozvaňal muj upřymny synovec. Pajtaš zas cosyk potřebuje, ho možu osrať. Eště že mě napadlo sy rano vypnuť zvoněni. Enem sem ho položil, naraz ezemeska a v ni „Strejdo, mamka te zve odpoledne na kafe“. Ha, vida ho, gizda. Aspoň sem ho donutil cosyk do mě investovať. No u segry sem už dluho něbyl, tuž že bych zajel? Bliža se dovolene, že by se segra chtěla domluviť společně, jak mamě vymluviť přerobeni zahrady na rodine rekremačni centrum?

Po šichtě sem vyrazyl. Jak sem cynknul u dveřy, mělo mi zecvaknuť, že ten jasavy dusot něpřyněse nic dobreho. A tež ja. Enem se dveře otevřely, viděl sem v přecyni trojicu vysmatych gzychtu – dva měli napřaženu pravu ruku a třeti levu. Chvilu sem myslel, že mě chcu pozdraviť, než se ozvalo trojhlasem „Vysvěčenííí“. Do štajgrove řytě, zas mě dostali. Za třy kila bych měl kavy celu pikslu aji se servirku. A marně sem jich přesvěčoval, že mala eště něchodi do školy. Bestyje male, byly rychlejši jak ja, než sem zavřel šrajtoflu. Asy začnu nosyť enem kartu.

Ledva sem se jich zbavil, lapli sme se v obyvaku na sedačku a segra začla mleť bantem. Co noveho u znamych, kdo s kym, kolikrat a čemu a same ine zajimave dřysty. Jak pravila, že Ivana (keru se mi snažila segra loni nastěhovať do kvartyra) se vdava, škublo mi pyskem, bo sem sy přectavil, že ten nešťasnik sem moh byť ja! Asy sem se moc šklebil, bo nasadila svoje oblibene cedečko, že scypnu sam a neščasny, všeckimi opuštěny stary cyp a ať něpočitam s tym, že se jeji děcka budu o mě na stare kolena starať, bo budu mět dosť roboty s ňu. Nědalo mi to a pochvalil sem se, že mam fajnu znamosť.

Segra od radosti vytahla flašu koňaku, co schovavala pro přypad, že by raz jeji stary dorobil učňak a začla ze mě tahať rozumy, jak se menuje, jak je stara, kaj meška, kaj robi, jaki ma gzycht, esli ma svuj kvartyr, kolik ma děcek, no tajak by ji chtěla zrobiť hipoteku. Řeknul sem ji paru informacyji, kere mi přypadly duležite, ale hlavně to o tym otravnym čoklu. Segru zajimalo, čemu něma děcka, že věčina rob v jejim věku už jakesyk ty minyharanty ma a pry esli ona něbudě jakasyk divna. Začal sem se naparovať jak žaba s pohorku na dupě, že eště něpotkala teho praveho, ale trochu mi to začlo vrtať v pale. Čim dal vic mě segra srala s tymi otazkami, co furt vedla, tuž sem se to snažil stočiť indě, ale ta bestyja se dycki vratila ku Zdence. Jak sem dodyktoval do něviditelneho dyktafona čislo jejich but, vylezlo ze segry, že bych měl Zdenku přyvesť ukazať. Tuž to ani omylem! Eště sy pamatuju, co familija zrobila s moju prvni važnějši kamošku. Potym, co ju pustili z kratke rekreace v Opavě, se mi dodněskaj vyhiba a tvrdi o mě, že moja familija robi u tajnych, bo kdo to kdy viděl, aby ji přy prvni navštěvě svitil kdosyk lampu do oči a vyptaval se, kaj robila švigermutra z dědkove strany od fotroveho švigerfotra. Nevim, čemu sy vymyšla take capiny. Segra s matku su enem trochu zvědave. A ta lampa už byla rožnuta, bo bylo šero. A za to, že sy tak chujovo lapla, nikdo němože. No nic. Zdenku musym před přypadnu navštěvu familije pořadně přypraviť. Nejlepši budě rohipnol.

Chvilu bylo ticho, bo se segra nadechovala, tuž sem převed řeč na hektary travy na zahradě. To ale něbylo spravne tema, bo se do mě segra hned pustila, že posledni raz musel na zahradě sekať travu něbohi upřymny synovec a esli pry chcu, aby sy utnul hnaty. Šak sekačku sy može utnuť hnaty enem ichtyl, no ni, pravil sem. Segra se na mě podivala jak by mě chtěla zežrať a pravila, že synovec je cely děda. Tuž to ja, v tym přypadku by sy moh useknuť ni enem hnaty, ale možna aji ruki. Potem sem ji vul slibil, že tam možna o vikendu zajedu, abych měl klid. Do dupy! Segra se rozzařyla jak když poleje lampijon benzynem, lapla kecafon a hned volala mamě, že v sobotu tam s ňu jedu ja a ona s malymi može k te vodě. Do dupy! Zas mi kdosyk organyzuje život! Nalel sem sy eště sklenku koňaku, lopnul sem ju, něchal sem ju dřystať s mamu o novym katalogu marasu na gzycht a vypadnul pryč.

Večer mi aspoň zdvihla naladu ezemeska od Zdenki, že ať sy s tym Řeckem nělamu palu, bo už to padlo. A ona že pry jedě s kamošku na jakisyk erobicki zajezd do Chorvacka. Tuž to mě celkem zaujalo, bo na ty poskakujucy robki se rad divam, ale přecy se něbudu vnucovať. A esli pry chcu s ňu kajsyk o prazninach, ať cosyk vymyslim.

No vida. Včil budu komusyk organyzovať život ja!

No comments yet to Sem o třy kila lehči a to něcvičim!

 • dobrevtipne, jako ostatne vzdy :-)

 • až posekáš trávu, budeš lehčí o další 3 kila :-)

 • cajzliku

  daj pozorty ostrvaku dej pozor na tvoji dokonalou pac na tyhle zajezdy s aerobikem jezdli tlupa muzskych pomocniku;-)

 • slowak

  no tak vymysli neco fakt dobreho at je co cist .)

 • sobota?a nemas byt, ostravaku, v sobotu so zdenkou? a nie kosit nejaky travnik… :)

 • suva

  slávastary dobry Ostravak sa nam vratil!

 • darinka

  jsem 7. HURRAY a teď si to jdu přečitat…

 • Darinka

  Hele, jsem i 8. No Ostravaku, jenom jestli nám zase nenosamotíš….. A co sobota bez Bobika???

 • Anonym

  V sobotu zas‘ z toho nic nebude, bo bude utahany jak krava.

 • babka

  Typický staromládenecký bambelok.Ty o tu děvuchu přijdeš a ona vypadá celkem na normální babu, vzpamatuj se.

 • Antek

  Zahrada asi nebudeSekani asi nebude v sobotu ma prset. :-)

 • el taxista

  *lol* už s vas ňegdo vyďel ›normalni babu‹? Nezavyďťe mu a nežeňťe ho da nešťesťa, džungalaci jedni!!

 • moravačka

  Bacha na šefy!Někde sem čitala, že kajsyk v Ameryce dostal nějaky blogista vypoved za pomluvani šefa, tož bacha!Dufam, že nemaš moc dluhu dovolenu, bo tak dluho bysme bez kidu nevydržali. Šak i v Chorvacku maju internet, no ni?

 • Šari

  Rekreace?Ostravaku, tvoja zahrada je na Slezske ??? Rekremační centrum. Tak to je kid dne !

 • to[12], a vůbec…to[12]: Jo normální babu už jsem viděl!Jinak Ostravaku super! Akorat si ji fakt radči trochu více hlídej ať ti ji nepřebere třeba nějakej cíííííííp bo to bys byl cyp! Tak zdar a hodně štěsti s DOKONALU!

 • el taxista

  Jo normální babu už jsem viděl!To ti při psani tvoje stara hazela oko přes rameno, nebo? 😉

 • Ty pěruno

  DovolenáChcu ti enem řeknuť, že mi budeš 14 dní hromsky chybět Ostravaku!

 • hans.hase

  Ja bysem byl opatrnys tym erobickym zajezdem do Chorvatska, něchať tam jeť Zdenku samu. Předvčerejškem mi kolega prajel, že s kamošama jezďu každym rokem do Chorvatska do takeho kempu, kaj jezďu aji jakesik robky na kurz aerobiku. Třycet robek, žaden synek, Chorvatuv se trochu obavaju a tak, jak se naskytne pjet fajnych Ostravakuv, maju pre……Že pry ani něcviču ani moc něsurfuju, ti synci, ale utahani su jak cyp.Tak se mi zda, že už viš, kaj jeďeš letos ku mořu…:o)

 • Palinda

  Pěruno, vždyť ostravak nikam nejede! Ona jede sama s tou kámoškou, nebo jsem o něco přišel?

 • Mandarinka

  A co bude dělat Bobík,až Zdenka odjede do Chorvatska? Že by ho Ostravák dostal na hlídání? :-))

 • Jenika

  Ostraváku,domnívám se, že jseš už zaprděný starý, líný mládenec a ta baba ti určitě brzo uteče. Musíš to vzít trochu hákem, no ni?

 • jo se sourozencije to nekdy tezky… muj o par let starsi bracha od mladi trpi jakymsi komplexem ze mne musi vychovavat protoze tata nebyl…..a to si muzes gratulovat ze je tva segra jen zvedava :-)))

 • pribramak

  mooc sem se nachlámalSUPER SUPER SUPER !!! fakt klabej článek :)

 • ben

  dnes je to po delší době opět výborný.

 • hans.hase

  palindoNěuteklo Ti nic. Ona enem pěruna už vi, to co věčina nas všeckych, že Ostravak pojedě do teho Chorvacka z Dokonalu.Enem on to buď ešče něvi, nebo se robi hlupim.

 • Pitrys

  A kura :-)http://www.repronis.cz/index.php?id=7

 • Tazik

  Tuž zesratym navrchMam taki dojem, že zme už posledni dva, keři robi rodině cypy. Ale něvěřil bys, jak malo stači, aby ty baby přestaly cytyrovať. Tež sem byl za takeho mamelucha, něž sem sy našel tu svoju. To sy vždycky všicy ve familyji řekli "Však on to zrobi, on ma beztak čas", a už sem enem lital jak hadr na holi. Syce to chvilu trvalo, něž sem se probudil a zhaltoval jich, ale teraz už je jim jasne, že mam svuj život a oni se mě musi holt před tym, něž cosi naplanuju, zoptať. Kvuli cypovinam už mi ani něvolaju, bo vi, že jich s tym pošlu do dupy, a aji jak ide o cosyk duležiteho, tak se to robi tak, jak ja mam čas a možu. Klidně jim tu travu zeseč, ale dupni sy, že jak tam chtěji po Tobě sekať travu, tak až je to tež podle Tebe, až se tam v tym přypadku zrobi ta rekremačka. Jinak až sy tam třeba naženu ovce a kosi sy to sami. A fertyk! Stači, jak sy daš jakusyk taku podminku a už ty baby spozorni a začně jim dochazať, že maš svuj život, kery sy umiš zorganyzovať sam.Věř mi, že baba je take plemeno, kere ma vyšlechtěnu enem papulu (no dobre, někere maju dobre aji ty jine vjecy) a chlop něchape tu zasadni věc, že dokud na ňu něhukně, budě furt vymyšlat vjěči a vjěči cypoviny. To plati o vlastni robě aji o všeckych babach ve famyliji.

 • babka

  tazikAký ty si můdrý

 • kika

  pro Tazika a spol.Myslím, že to sem chodí číst minimálně dvě pohlaví :-) takže na probírání problémů soužití se ženami bych doporučovala nějaký chat na "machoidní kecy.cz" se spoustou spřízněných duší a hrdinů s návody, jak zvítězit nad hrůzyplnou papulou a aji těma jinýma věcma.

 • Lajda

  Druhý díl?Takže Ostravákovi vyšel druhý díl knížky? A že se ani nepochlubil že i maluje. Jsem zvědavá, jakou nasadí cenu, když měl první díl takový úspěch ;).

 • Ty pěruno

  Pro PalinduNapsala sem to hlupě – JA jedu včil na dovolenu a budě tam enem interfernet, tak temu mi budě Ostravak 14 dni chyběť! :o) Tak sem se mu musela postěžovať… Ale po ohlasach mi došlo, že mi a ostatnim asyk budě chyběť i inych 14 dni…

 • nijak - nejsem doma

  Dobry, Ostravak zase boduje. ..ma daleko jak cernoch l Jacksonovi.. To hned tak nekdo neumi !

 • Anonym

  cooooo ??? 2.dil ????? a me se nic nerekne

 • el taxista

  datum vydání – 15. červenec 2005

 • Fajně to pišeš !!!Líbí se mi příběhy i to zpracování. Jak vidíš ženský svět :-) Ale co takhle zajít do vlastních řad? Ženské plemeno dovede být strašné(!!!), ale není to jen "dřystani o novym katalogu marasu na gzycht". Zdravím a přeji mnoho nápadů (ahůůůů, co dokonale zvednou náladu).

 • sakra

  AerobikKura co to tady kecate za kidi. Moja chce jet o prazdninách kajsik do španělska na jakisik kurs čehosik. To mi davate pekneho brouka do hlavy. Asi taky nekam pojedu.

 • MoneyToo

  (sakra) ser NATO,neb kdo obdělává pole mé, šetří pluhu mého…

 • Nahrávali jste někdo to rozhlasové vysílání?

 • šerlok

  na kerym privatu ta zdenka robi? a je jakysik priplatek za celerbrytu?

 • Aluška

  prajzačkapořád mi to vrtá v hlavě,čekám až napíše co dneska dělal,nebo teda o víkendu,páč jsem dneska asi viděla Ostravaka,všechny indicie na něho seděli,ale kurňa nevšimla jsem si espézetky té jeho felicie,aby jste z toho něco měli.Lidi jestli napíše co dělal tak máte můj popis i té jeho rádoby Zdeňky.FAKT P.S.Když ne tak omluvte malou,ubohou, prajzačku.

 • vis co

  Dnes je tovic sproste nez vtipne,ale co se da delat.Priste to bude urcite lepsi.Tak cekam.

 • el taxista

  Však je to tak lepši/zajimavějši jak nikdo nevi gdo to je, ni?

 • mimas

  audioZdravím OSTRAVAKA, neuvažuješ o tom, že bys Tvoje skělé psané texty namluvil nebo nechal někoho namluvit ? Ostravština je krásný jazyk a slyšet Tvoje příhody by bylo opravdu SUPER !!!

 • Neva

  O třy kila lehči……já už myslela na jakusik fajnu bezbolestnu dyetu a to enem zase prachy… S tím druhým dílem je to celkem překvápko, prošlo to tak nějak tiše. Tak jo, zas navštívíme knihkupectví, jsem zvědavá na čmáranice. No a na Chorvacko už je pozdě, Zdenka nejen že jede s kamoškou, má to už i zaplaceno. Takže by bylo dobré fakt vymýšlet další zájezd. Ovšem to chce konat, ne sedět a čekat na zázraky, Ostravaku…

 • Vašik

  My s kravina!!!Supeer! Ostravaku, si extra třída! Musim ti napsat za náš kolektiv s kravína, bo sa temu všeci moc smějěme. Skoro o každem obedě si čteme aspoň jednu tvoju povídku. A že nejsme žádní hňupi aj když házíme vidlema je snad poznat bo kterej člověk jako my umí jít na inetrnetu? Piš dál q častěji! Za kolektiv zdravi Vašik!

 • ostrafuck

  Audy, jo! Audyjo by bylo fajne, o tym žadna. Hnedka bych kupil jedno mamě, bo od tej doby co si propalila brylama ďury do milovaneho Kaplana, pušča si ho radši enem na magiču, aj dyž ji ten Donutil z teho vygajdaneho paska zni jak by lez druhy raz do puberty. A chodiť spať s Ostravakem, to by se ji libilo. Mohla by si zaspominať, jak taki raz robila vajca v mikrovlnce a hned v plechovem kastrolu. Nad Tatramatku se blyskalo a vajca divo bily jak na liptovskem Sylvestru. žeby si i Vladko pobečel a zaspival zas jakusi pjeknu pjesničku. Enem bych to radši něchal namluviť Nohavicu. Herci maju dycky problem, že fšecko chtěju hrať a ta ostravština je potem taka zgizděna, bakelitova imitacyja. Jarek by k temu cosyk zadrnkal, šak dycky chtěl mjeť pravu ostravsku desku a všeci by byli ščastni. Aji ja.

 • Kachnička chacharka ostravska

  pobaveniTuš ahoj ty ostravaku jeden.Tys mě pobavil,ty klobaso ostravska.Ja knižky moc nečtu,ale tuš to sem se nařehtala jak osel Oslík z teho obra,kery ma barvu jak slimak hipis,ten Shrek.No prostě,farej dal,ty chachare

 • Adame

  Řehnila sa celá chataTy tvoje kidy nemaju chybu.Jak sem kecal ty tvoje dřisty na chalupě tak se všeci řehňali jak cyp.Prostě nikdo nemá na ty tvoje kidy nikdo němá.

 • Ostravsky Psychopate

  Posral sem seNo nevim nevim kdo bude prat ty zesrane slipy….a to kvuli tobe!!Ale nevadi,ja to spravim!No nic…Kura,ty slipy taky jednou vyprodaji!!Ver nebo ni,sem z karvine a to je zapadakov!!!Ale tys mu dal Svetlo a aza to ti musim podekovat.Tak dik a zase se ozvu.Karvinak Karvinski

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>