Sobota se Zdenku

V patek sme v robotě oslavili začatek praznin, bo Miruna cela nadšena, že se němusy dva měsyce trapiť s učenim, postavila po obědě na stul flašu. Dom sem šel přes Masarykač, bo sem sy tam u jedneho kamoša vyzvedaval dyvidyčko. Celu cestu sem teho litoval, bo podle nazvu to budě určitě capina, bo po čim inym možu roby tužiť, jak po chlopach, no ni? Na Masarykaču to bylo jak v Zoo. Same klece, rachot, a mylijon očumujucych ludi. U Radka sem dal kafe, mrknul do jeho dyvidyteki, kaj ma hlavně dila filmoveho studyja Verbatym, misto jedneho sem zebral pět kolec a valil sem dom. Z něba začlo tež valiť, tuž sem dom dorazyl jak finalista Miss mokre tryko. Akurat že mi nikdo celu cestu nětleskal.

Doma sem vrazyl film do dyvidyčka a lapnul na řyť s kobzolami v misce. V polovině filma mi volala Zdenka, esli plati zytra naše rande, že jeji mama jedě s Bobičkem na chatu. Maly synek ve mě zaryčel ščestim, ale do telefona sem ji klidně řeknul, že jasne že plati. Potem cosyk točila, co sem moc něvnimal, bo sem se snažil zdvihnuť ovladač nohu ze země z tepicha, až sem se zarazyl, jak pravila, esli ji pomožu zytra vybrať plavki, co chce kupiť do Chorvacka. Jasne že ja, to bych moh robiť denně. Domluvili sme se, že ju po obědě vyzvednu, mrkněm do obchoda a valime zpatki k ni dom. Jak sem se zas zadival na film, zas tydlifon. Mama! Kura, ona ma beztak moje dyvidy napojene přes tydlifon a dycki, jak na cosyk fajneho čučim, ona to vi a otravuje.

Mama mě zvala v nedělu na oběd, že přyjdě segra aji s rodinu. No vida, dluho sme se něviděli, co? To tak! Cosyk sem zamručel, že mam možna šichtu, abych sy něchal čas na rozmyšlenu. Potem mama dodala, že němam zapoměť zytra posekať travu na zahradě a to mi zatlo, bo sem na to zapoměl. No zapoměl – ja sem segru něbral moc važně, tuž sem sy to ani něukladal do paly. Honem sem zebral ovladač – už sem v tym fakt dobry a už chapu, že moji předcy byli orangutani – a nacvakal sem stranku 171 na teletekstu. Přytym sem mlel jakesyk kraviny. Jak sem zystil, že zytra ma přysť okluzni fronta, nic už mi něbranilo slibiť, že travu posekam. Spokojeny sam ze sebu, že sem to tak fajně zařydil, sem sy šel zrobiť večeřu a jak sem se dodival na Četnika, zecvaklo mi, že sem se předtym nědodival na to dyvidy.

Rano naštěsti lelo jak z konve, přesně podle planu. Honem sem mamě zavolal, že holičska uprava zahrady se budě museť odložiť a že sem z teho něščasny, ale na oběd přydu. Po obědě sem se doma sprchnul, učesal a navoňal – šak vitě čemu – startnul svoju formulu a vyrazyl ku Zdence. Cestu sem ji cynknul, takže už stala před domem a mavala na mě jak na taksyka. Lapla vedle mě a pry směr Šokinpark. V duchu sem se zoptal, čemu ni Kerfur, šak to je bliž a bebechi su tam stejne, no ni, ale rači sem nahlas nic něpravil, bo sem nechtěl zdrbať ten večer.

Ani sem nětušil, kolik malych kramku je v tym parku. Včil už to vim. Mylijon! Zdenka sy totiž někupovala enem plavki, ale aji slunečni brylki, plažovu tašku, krem na opalovani, krem po opalovani, šampon na opalovani, plno malych piksel s dalšimi kremami, hučku na palu, asy šestero tryk, třy tilka, jakesyk kraťasy, sandale do vody, sandale na prochazki, nafukovacy balon a liter ferneta. Prolezli sme komplet všecke kramki. A to ni enem v tym Šokinku, ale aji v Tesku a v Kerfu. Byl sem z teho tak unaveny, že sem rači držel pysk, jak sem viděl tych paru špagatu, co sy kupila misto plavek. V pale mi bzučela kupa přypominek, že jak jedě beze mě enem s kamošku, že by bylo nejlepši, aby se kupala enem v prostěradle, ale byl sem utahany, tuž sem byl ticho. Jak na mě visely taški jak baňki na vanočnim stromku, naraz tydlifon. Zdenka mi musela zašmatrať v kapse. Tuž to bylo celkem fajne, akurat že mi volala mama. Zdenka robila hensfry a ja sem musel na cele kolo posluchať, že už něprši a esli seču travu. Přypadal sem sy jak vesničan na vychazce ve městě, bo se jacysyk mladežnicy vedle požďuchovali a ukazovali sy na mě pazuru.

Všecko zle je k čemusyk dobre. Naloženy jak velblud sem dotahnul kupu igelitek ku Zdence, zkontroloval byt, esli se tam kajsyk něschovava ta zubata hryzacy bestyja, co funguje na wiskas, dal sem sy dvojiteho turka, bo sem skoro usynal a chvilu sme enem tak plkali. Potem mi šla Zdenka ukazať v ložnicy hromadki, kere měla přychistane na baleni na ten mořski erobik. No ale mě spiš zajimaly ty jeji hromadki, kere ma tak fajně uskladněne na těle.

Dom sem šel chvilu před pulnocu. Utahany jak lano od vytahu na Bezruču, ale na gzychtě sem měl permanentni usměv…

Akurat mi včil vrta palu, čemu Zdenka něpotřebuje odvezť k autobusu, jak jedě ve středu do teho Chorvacka.

No comments yet to Sobota se Zdenku

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>