Něčekany lastminyt

Minuly tyden byly dva svatki. Všimnul sem sy teho na posledni chvilu až se v robotě partyja začla dohadovať, kdo sy veme dovolenu. Naraz každy začnul vytahovať haranty, stolete babki, zaplacene dovolene, naraz každy slavil Cyryla aji Metoděja, o Husovi ani němluvim. Tuž mi to bylo vcelku jedno, ale tež sem se zapojil, aby mě něpomluvili, že sem jakisyk divny. Nakoněc mě to začlo aji baviť a vyhadal sem sy volno ve štvrtek aji patek. Pozdějši mi zecvaklo, že vlasně němam kaj jet a Zdena stejnak budě kajsyk v dupě. Tuž ale hlavně, že sem vyhral, no ni?

Zdenka od pondělka balila, tuž sem ji pomahal. Spiš sem ju ale sral otazkami, čemu sy bere toto a ni tamto a podobne. Temu mě asy tak brzo vyhodila. Tuž sem zašel na jedno, bo zas bylo horko jak na Enhačku.

Potkal sem tam Vencu s Emilem, tuž sem sy přy pivku postěžoval, že mam paru dni volna, babu v řyti a nevim co s tym. Pivo dalo pivo a Emil mi navrhnul, ať jedu s nim zytra na chalupu, že s nim jedě partyja. Tuž a čemu ni?

Akurat mi zabylo trochu lito, že bych Zdenku nědoprovodil na autobus, tuž sem vyšel před knajpu a zavolal sem ji, abych cosyk nězdrbal. Překvapilo mě, jak nadšeně suhlasyla, že to něvadi, enem ať jedu s kamošami. Spiš sem čekal, že mi to budě vyčitať, šak zname roby, ale asy je fakt Dokonala.

S chlopami sme domluvili paru detajlu a ja sem vyrazyl dom baliť. Tryko, kraťasy, plavki a pro istotu mikinu a byl sem hotovy. Potem mi došlo, že němam žadne žradlo, tuž sem sednul do feldy a jel do obchoda pro basu piv, jakesyk flaški, štanglu salamu a chleba. Musel sem se v duchu pochvaliť, jak sem skvěly, bo sem se tak honem dokazal sbaliť na ten lastminyt, co sem chitnul v knajpě a Zdena se chistala už tyden.

Rano mi volal Emil, esli něvadi, že mi do auta nasadi jakusyk Janu, co bydli kusek ode mě a něma se tam jak dostať. Tuž čemu ni, aspoň mi to spiše uběhně. Ani mě něnapadlo, jak tam asy měla puvodně cestovať. Jana za paru minut volala a domluvili sme se po obědě u ni, bo bydli fakt hned vedle. Po obědě sem se dal eště turka, nahazal paru tych bebechu do feliny a vyrazyl sem. Před tym domem staly dvě kočeny, kere se asy pravě stěhovaly, bo tam měly haldu kramu. Prozvonil sem Janu a dosť mě překvapilo, jak ta jedna kočena, co čekala na stěhovaka, vytahla tydlifon. Začlo ve mě kličiť podezřeni, kere se potvrdilo, jak do telefonu pravila „Ahoj Jana“ a čučela mi přytym do oči.

Tak sem se seznamil s Janu aji Hanu (bo to byly segry), kera se nakoněc rozhodla, že pojedě tež. Kočeny nastupily a ja sem se spomněl, že sem se chtěl eště rozlučiť se Zdenku.

Zazvonil sem u ni, zeběhla dolu a jak viděla muj naklad, zmrznul ji jaksyk usměv. Začnul sem ji honem vysvětlovať, co a jak, ale parurazy sem se zakoktal, bo mi deprem včil došlo, co sy asy Zdenka mysli. Rozlučili sme se celkem zymně. Slibil sem ji, že ji budu každy den psať ezemeski, ale ona furt enem čučela na ty robki a kivala hlavu jak taki ten čokel na zadnim okně starych škodovek.

Tuž hura do Beskid!

No comments yet to Něčekany lastminyt

 • mamka

  Díííky!

 • Luboš

  Druhý!!!Přijde mi to trochu infantilní, ale rád si zařvu aspoň: druhý!!!

 • Darina

  kua a už jsem málem byla 1.

 • Darina

  a dál????

 • Pražanda

  Je mi šumafuk,kolikátá dneska jsem, ale zajímalo by mne, čím jsi řídil s dvěma kočkama v autě. Má snad náš Ostravák tři ruce?

 • MaaGor

  Chlope ty to ale umis pohnojitteda ja se divim,zes s takym nakladem este jel za Zdenku,bo to je prima samovrazda. Robky sou zarlive este vic nez chlopy.Mels ji brknout.Nebo se stavit zaraz a pak vyzvednout Janu.

 • wojtek

  STASTNE CISLO😉

 • jez

  ChatOstravaku, nechces někdy svolat nějaký ten internetový pokec s námi gizdy co sem chodí? :-))

 • Pepe

  Proč se prvních pět kokotů ptá kolikátí sou? Asi je to tvoje psaní moc nezajímá ale mě vždycky zvedne náladu. Pepe

 • matej

  dnas byl ostravak v radiudnes se bavili o ostravakovi v radiu tusim ze na praze2 a rikali tam ze opet nekoho predbehl v popularite a ze mu velice fandi Nohavica.. a ze vice o tom dnes bude v mlade fronte… toz zatim zdar

 • mami

  Milý Ostravaku, buď potřebuješ opravdu proškolit v tom, jak na ženy, nebo děláš Zdence od začátku výchovu – jsem takový a nějak se s tím vyrovnej. Držím palce ať se ti v pořádku vrátí od toho moře.

 • Konopi79

  Napity za volantem?Přišel si z hospody dom, začal baliť, zjistil si, že němaš co jesť a sednuls do feldy a jel do kramu? Si si isty? Tuž to jedině, že chlompeš desitku (a s partyju v knajpě si daš enem jednu :-) a bališ paru hadru dvě hodiny…

 • el taxista

  Co by ňejel s děvuchami za Dokonalu – však ona tež jeďe sama na jih.

 • bobik

  a kua…:(No to je vůůůůllllll !!!!!!!!!!!!!!! myslím, že ma po Dokonalé…….:(((((((((

 • direvty

  FikceMyslim, ze timto je potvrzene, ze to je cele fikce a kdyz ne cele, tak prevazna cast je fakt vymyslena. Normalni chlop by za babou sebou netahl dalsi dve robki nastehovane v kare. Presne to odpovida tomu, ze to pise tak, aby vyvolal co nejvetsi diskuzi a zajem, jak to priste dopadne. Prezije to Zdenka, neprezije…? :) Kdyby se choval jako my ostatni, nebylo by to tak zajimave.

 • siSINka

  Tuším to.Už od začátku se mi zdá, že Dokonalá jede spíše po Sponzorovi své dovolené než po Ostravakovi. A tak pomalinku směřujeme k tomu, až jeden druhého kopne do dupy. Nakonec, pro nás bude lépe, bude-li Ostravak free as a bird a ne pod chomoutem :-)

 • siSINka

  Doplnění… je mi úplně jedno, či jsou kidy vymyšlené, či ni – hlavně, že se to príma čte :-)

 • Neva

  Tak teda nevím……je mi taky jedno jestli jsou příběhy vymyšlené (jako že to tak vypadá) nebo skutečné (to by byl ovšem opravdu pěkný vůl), ale poslední dobou jsem po přečtení zklamaná. Pořád čekám, že to bude mít nějaký spád a vzrůšo a ono nic…

 • mjr

  to 18. Smysl je přece v tom, že píše o obyčejných věcech vtipně! Nemůže každý den končit dokonalou pointou.Hlavně že je sranda! Chodím sem půl roku a pořád mě to baví. Ale každému dle gusta!! Bavte se!!

 • kokos

  "pivo dalo pivo" a pak sem vzal feldu ajel sem nakupovat. hmm toz tos nedomyslel.

 • toz takOna zase zadna skoda, kdyz to odsere dokonala, o Hane a Jane se moc nezminil ale urcite to su taky svarne robky. toz co Dokonala neni ani prvni ani posledni. A k chlastu a rizeni, na svinovje ma tesco prece nonstop. A kdo nebyl nakupovat ve tri v noci neni chlap. 😉 jinak obecne chlast za volant nepatri, ale to jisto jiste vi nas Ostravacisko. jinak zdravi Hana.

 • tož kurňaco to maji v te knajpě za vodu ktere říkají pivo? abys nedopadl jak ten strejda s fekálem co mu naměřili 8,5 promile a dodens se přou jestli měl umřít nebo byl blbej měřák .-))Bo v Ostravě střízlívý za volant nesmí? :-))

 • Magda

  no aaspoň maš jistotu, že v tem Chorvatsku nebude myslit na nic ineho a mluvit o ničem inem :)

 • Co to řešíte?Proboha. lidi, co to řešíte za kokotiny? Jestli to je pravda nebo není – jsou to fejetony a čtení tomu podobný, jsou to humorně popsaný běžný životní situace – a to parádně popsaný! Samozřejmě, že není všechno pravda, existuje přece určitá literární nadsázka! Jestli chcete pravdu, tak si přečtěte noviny – no ale tam vlastně pravda taky nebude. Ale zase se tam ani nezasmějete…

 • JaJa

  Ajajajajaj…… a mexická telenovela po ostravsku pokračuje…:-)Chlope, ser na to, jinak se totálně proflákneš a zůstane jen smutná vzpomínka na vtip počátečních článků. Schválně se na ně sám mrkni a zkus porovnat. Myslím, že těch pár chechtáků od "celebrit" za to nestojí. Jen přátelská rada…:-)

 • Janina

  A proč by neřešili…Myslím, že se u těch našich dřystu Ostravačisko dobře baví – i já se kolikrát zasměju nad diskuzí skoro stejně jako nad článkem :)

 • Zdenal

  Tuz mam cimdalvic dojem ze si to ten cyp vymysli, ci je uplne blby. Mi to krapet zacina pripominat telenovelu psanu po ostrvsku. Chrst

 • mat

  robki v aute – dobry tahdobry tah jak cyp ty robki v aute. Zdenka budě žarliva a ty buděš vzacnějši ……

 • Trochu rozvinut by to chtěloNakupovani – velke drama. Myš pod regalem, Ostravak se leknul, škubnul vuzkem, regal se vybulil, prodavačky vyděšene, vystup s vedenim hypermarketu.Dokonala zmerčila ty dvě kočky – kop do feldy, reflektor vybity, děvuchy utekly, Ostravak ubečeny bo asi přišel o fajnu babu, estrada pro cele sidliště.Cesta do Beskyd – policajti hnet za Hrabufku, kontrola, nafukane, při odběru krve se doktor třikrat nětrefil, krev fšude, dvouhodinove sezeni na vyšetřovačce bo s čeho ten rozbity reflektor že, modřina přes celu ruku, Ostravak dožrany a dobity eště přet vikendem.Spominatě jak Šafranek rozvijel jakysik referat v jednom dile Basniku? Fšecko take hesky košate že žaden si ani něfšimnul že mluvi o ničem.Aby nam za chvilu Ostravak něpsal esemesky – nakupil sem, slibil přibrat dvě baby, ta moje mi zase pro změnu ubyla, popil sem jako dycky a jel sem za chlopama.A za dalši měsic akorat sprava – na adrese http://www.blebleble sem na webkameře bo Vyvoleny Velky Bratr Vidi Fšude a uš mě taky dostal.

 • cernaLili

  No Trudo,dokonalej román :-) Bys mohla skoro zaskakovat v ty dny, kdy nemá Ostravák čas 😀 Suuupr :-)

 • Anika

  No TrudiTrudi – tak to je skvělá osnova, jsem jen zvědavá, jestli se jí bude Ostravak držet. :o)

 • Žan

  Trošku přemýšlej dopředu!To je teda nápad jít se rozloučit se svou milou s dvěma kopretinama na zadních sedačkách.No ale už víš pro příště.Měl by sis rozmyslet než přijede čím to odčiníš, chlapče.Tak držím palce.Pa

 • Nemáme něco dobrého?

  Bingo..Ty víš jak na tu vopici.. !! Skvělé.. nic není lepší než-li nasazený brouk do příliš sebevědomé hlavy.. 😉 Dobrá zápletka, člověče… A celkově dobrá práce, barde. Bavíš tisíce lidí. Moc ti tenhle pocit přeju a zároveň závidím. Hezké dny, Mistře 😉

 • JajTy jo tak tomu řykam prdel! Takovy zavěr sem fakt nečekal! Nu co zas na druhu stranu si može řict, asi něma s nima nic v planu bo jinak by mi je asi těžko přišel ukazať… no ni? :-) Ale trapas to musel byt fajny! 😀 Hoj a honě zdaru!

 • Jaryn

  Opětkrásný počteníčko. Akorát těch hovniválů, co se ve všem furt musí vrtat nějak přibývá :-(((

 • Tak hovnivalu přibyva…..Esli to něbudě tym že maju teho čteni malo. Mi spiš připada že komentařu je malo, bo vykřikovat furt jake je to užasne – to taky jako fšecko časem přestaně bavit a člověk si zvykně na zle aj na fajne, ……a zbyvaju akorat ty komentaře kere cosik řikaju k opsahu.Joj Ostravak to robi fikaně – nahodi taku zakladni osnovu jak dortovy korpus a račte si to sami dodělat – přidajtě ovoce a želatinu a kery je mlsny aj šlehačku.Tady si partyja domyšla jake to bylo dal, jake by to mohlo byt gdyby něbylo to a tamto a co tym chtěl basnik řict a něřekl či čtenařum nědošlo.Joj, ma to synek dobře zařizene. Napiše dvakrat tydně a desetitisice lidi se bavi s paru řadku tři dni. Chlape smekam. To je lepši neš gdyš se usměje Verešova a dva chlopi se malem poperu a zbytek kupuje to co zadavatel reklamy chtěl.

 • UdaWhite

  By UdaWhiteSuper….. jen tak dál…….jsem z Ústí nad Labem a bavíš tady dost lidí, tak se nenechej těma kecama odradit 😉

 • Neva

  2. díl…Už jsem si koupila druhou knížku a Ostravakove malůvky sama sebe jsou sympatické. Sice jsem všechno četla tady, ale když už mám doma podepsaný první díl, patří k němu i ten druhý.Je tam toho prý víc a je taky o něco dražší. Aspoň mu zbyde na fajnu dovolenu, co?Přeji hezký víkend všem.

 • ki27

  Lidi, není to jedno jestli je to vymyšlené, nebo je to fakt ze života, jenom kapinku vylepšené a přibarvené??? Čte se to dobře, je to zábavné a člověk se vrací na Ostravakovy stránky pravidelně a rád. I kdyby to hned cucal s prstu, náleži se mu poklona za to, kakým způsobem dokáže podat to, co je pro ostatní každodenní život.

 • mjr

  Tož pravda, pravda!

 • oji

  CHLAPETOŽ TI PŘEJU ABYS JE OBĚ PŘEFIK. Ale pak se vrať ke Zdence! Přece bys nebyl s těma kurvama, co ti daly hned.:)

 • Zdenal

  odkat‘ psal???Toz by me zajimalo, odkat to psal. Vemte si ze tezko jel s tymi slecnami dom s tym ze musi este hodit nake slajdy na internet. Mozna to poslal z feliny z palubniho pocitace… kdyz je vytunena tak co by tam nemohl mit zavedeny aji internet no ni? A kdyby to psal z beskid, toz by to neukoncil vetou “Toz ura do Beskid“Me nevadi ze si to vymysli, stejne se to dobre cte, ale mohl bys to krapet promyslet ostravaku, at to neni tak ocizjevne.

 • vevim

  to 44Posluchej,Zdenale,čti pořadně.Gdybys četl,tak jak maš,tuž bys věděl,že ostravak to piše zpětně.Psal o tym,co zažil o minulem fikendu,ni?

 • flag

  no a co?I kdyby si ostravak vymýšlel, komu by to vadilo? Většina knih je taky fikce nebo ne? Taky mam pocit, že dějové tempo trochu zvolnilo, ale je třeba si uvědomit, že: je léto a horko; ostravak se zamiloval a už nemá spoustu času na ptákoviny; nikdo ze sebe nebude chrlit půl roku bez přestání jednu vtipnou historku za druhou. Takže třeba já si počkám co bude dál.basta!

 • cotijedotoho

  fšemtady kidajícím co myslíte není náhodou pozdravující hana z čísla 21 ta fajná robka z lastmynitu do beskid?Jinak zdar a sílu Ostravaku a piš piš je to fakt fajn

 • Majk

  tož Ostravaku!!..kaj ty furt chodiš na ty fajne robki? Sem byl minuly tydeň na vypravne prochazce..a to co sem potkaval,něbylo ani fajne,natož dokonale…asi budu museť raz par kroku za tebu sledovat ty tvoje trasy….:-)))

 • Majk

  tož Ostravaku!!..kaj ty furt chodiš na ty fajne robki? Sem byl minuly tydeň na vypravne prochazce..a to co sem potkaval,něbylo ani fajne,natož dokonale…asi budu museť raz par kroku za tebu sledovat ty tvoje trasy….:-)))

 • Druhy dil Ostravakasem coby věrna čtenařka letěl kupit hnet jak vyšel takže v patek. Joj kurňa něbyl fšude….. Ale sem roba šikovna a zehnala sem ho o o dvě ulice od teho prvniho kramu gdě něbyl. O polovinu drašši, o čtvrtinu vic stranek. Co bych něobětovala pro kvalitni literaturu že. Prvni dil byl v žebřičku prodavani druhy, toš druhy možna budě prvni. Jak sem to řekla doma tak se na mě stary podival pry co sem pila a esli se mi to jaksik něplete či se v tem eště orientuju.Ovšem Ostravaku zavěr knišky mě dojal. Ja vim že mě maš rad ale že aš tak moc……. Uš jak sem to viděla jak sem si knišku fofrem prohližela na parkovišťu v autě tak sem bečela jak želva a ten chlapik co tam vybiral penize byl cely vyděšeny že čtu věc o kere se mluvi jako o strašne srandě a bečim u teho tak co tam proboha ten Ostravak piše takeho hrozneho.Toš diky a snad naplniš to co sem Ti přetpovidala. Mužeš začit tim žebřičkem na prvni šprušli a pak hnet ta socha na Karolině jo?

 • dedekkorenka

  OpětTradičně jsem se zasmál a s těch kidů tady si nic nedělej, jen tak dál.dědek Kořenka

 • Daniel

  No a ako bolo v tych Beskydoch?Uz nejake 2-3 mesiace citam Ostravaka, precital som aj starsie veci a je to super. Ale faktom je, ze uroven Tvojich clankov/reportov ide od zoznamenia s Dokonalou trochu/dost dole. Vynimkou bol report o sekani travy na chate.Inak uz 3x si povedal, ze napises, ako bolo v Beskydoch a podla nadpisu som myslel, ze to bude konecne poriadny vtipny report z chaty. A zasa prd.

 • Vis co

  Vecery pod LampouZacina se to podobat literature pro nezletile divky.Casy,kdy mama znicila mikrovlnku, jsou bohuzel daleko za nami.Ted uz to vypada na zabavu pro PRYMYTYVY.

 • Anonym

  Škoda,že jsem až teď zjistil interneovou stránku,fakt super!

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>