Jak bylo v tych Beskidach

Dufam, že všecko vyličim tajak se to na tych horach stalo, bo paru chvilek mam takich jakichsy rozmazanych a cosyk sy něpamatuju vubec.

S Janu a Hanu sem dojel celkem fajně, akurat sme chvilu bludili za vesnicu, bo sem dal naivně na jejich slova, že ta odbočka je ta prava. Naposled, jak sem jel k Emilovi na chajdu, to už je paru roku, tuž to včil byl běh slepeho jednonoheho oryjentačniho běžca. Ta odbočka, co navrhovaly segry, končila v jakimsyk malinovym křaku, tuž sem v duchu zaklel, bo sem musel cufat skoro sto metru. Na dalši odbočce sem se tež ja vul dal nachitať, bo vypadala slibně, ale tež guvno! Končila u jakesyk hogofogo vily, na braně mramorovi lvi a za nima beztak kulometne hnizdo pro nězvane navštěvniki. Chvilu sem zvažoval, že feldu potichu odtlačim, ale ty dvě kozy vzadu se furt pohihňavaly, tuž sem zaturoval a zas cuval jak rak po jabčaku. Třeti odbočka koněčně byla ta prava, i když už sem temu po paru kilometrach lesem přestaval věřyť a robki vzadu tež držely papule. Jak už se les začal měniť v prales, chtěl sem to zas obratiť, ale za posledni zatačku už se vynořyla znama dvuchpatrova chajda.

Ani sem něstačil zaparkovať a roby už skakaly z feldy a valily se přyvitať s partyju. Ja sem enem zadumaně čučel na chalupu a v pale mi letěl film z minula, co sem tu všecko zažil. Parurazy se mi aji zhupnul břuch a zabylo mi zle, bo mam paměť tajak slon. Zbytek filmu mi zrušil Emil, kery mě uvital s pulitrem v pazuře a zrobil se mnu kolečko, aby mě každemu přectavil. Tuž pro mě by bylo lepši, jak by měl každy z te hromady ludi na pale vytetovane meno, bo ja sem stary sklerotyk. Paru sem sy ich pamatoval a z tych, co sem něznal, mě zaujal parek Amiku, Džon a Kejt, kere Emil loni potkal na turystyckovydělavacy cestě po Ameryce. Pravil sem im na uvitanu paru slov, co sem sy pamatoval z kurzu, co mi kdysyk platili v robotě, ale asy to něbylo ono, bo se zatvařyli jaksyk divně.

Šel sem sy vybaliť. Žradlo sem hodil do kuchině, našel sem sy misto na spacak, kere bylo suche a vypadalo, že aji delši dobu suche zustaně. Potem sem eště chvilu šiboval feldu sem a tam, aby byla tež v suchu a zkusyl sem zavolať Zdence. Něbrala to, tuž sem šel mezy kolektyv k bečce. Večer potem Emil rozlosoval dvojice na vařeni na dalši dni, bo přece tu něscypněme hlady a furt enem žrať tatranki, to se tež něda. Na mě vyšla jakasyk Maša a hned na zytra. Ze začatku sem sy ju něpamatoval, tuž sem se rozhližal a dufal, že to budě buď ta bloncka s tym hrudnikem, jak by tam měla štyry plne termofory, a nebo ta šikovna černovlaska. Guvno! Z roha na mě mavala taka převyvinuta odratovana maxyroba a na plny pysk se na mě zubila svojim dvojitym pirsyngem. Na pysku měla vic železa, jak Lance špic na přednim kole. Tuž co se dalo robiť. Byl sem celkem utahany, tuž sem šel brzo do spacaku. Před tym než sem zalomil, sem mrknul na tydlifon a tam třy něpřyjate hovory od Zdenki, tuž sem hned volal zpatki, ale něbrala to. Aspoň sem ji napsal laskiplnu ezemesku.

Ve středu rano sem se zbudil jakimsyk divnym pocytem a tež ja! Vedle spacaku seděla Maša, zvonila železem v oboči tajak stary Šupčik, jak v Hrabuvce vozyl železo do sběru a enem sem otevřel očiska, pry hned že iděme vařyť. Pomalu sem ji vysvětlil, že funguju až po turku a lup – za chvilu už sem ho měl hotovy. Tuž hospodyňka to budě asy zdatna. Jak sem dopijal, přyletěl jakisyk udychany chlop, kery mi byl povědomy, cely onajkovany a Maša hned šeptla, že Džon je zvykly každe rano uběhnuť pět kilometru. Hryzal sem se do jazyka, ale stejnak sem se nakoněc slyšel, že tež rad běham. Maša se rosvitila a hned přeložila Amikovi, že tu ma kamoša na litani po ranim lese. Tež se rosvitil a cosyk začal žbleptať. Z Mašineho pohledu sem pochopil, že se mě cosyk ptal, tuž sem zas zamachroval, že rozumim a pokival sem palu, bo sem sy myslel, že mě obdivuje, v jake sem kondycy. On kivnul, ja sem kivnul, tuž fajně sme sy rozuměli. Maša to potem akurat trochu posrala, jak mi pravila, že mi na tu šestu hodinu, než s Džonem zytra vyběhnu, přypravi zas turka.

Schliple jak nad prazdnu pikslu od vijagry sem potem lapěl v kuchini a čučel, jak Maša robi oběd. Zkontrolovala konzervy, roztřydila ich podle druhu a velikosti, vytahnula velki kastrol a někere začla otvirať a kipať dovnitřku. Moc fantazyje něměla, bo tam hazala same stejne druhi. Trošku sme se rafli a nakoněc mi něochotně dovolila do teho gulaša narvať aspoň jednu pikslu fazoli. Jak se potem zašla na hajzel odlehčiť, sypnul sem tam eště porkovu polivku, ať to ma jakusyk chuť, no ni? To mi přypomělo moje alchimistycke roki, jak sem zkušal doma klohniť všecko možne aji němožne z teho, co bylo zrovna doma. Rozhodnul sem se to okořeniť, ať to něšmakuje tajak z konzervy. Ve špajzce sem našel kořeni, co Emil beztak eště kupoval v Pramenu, vyhrnul sem sy rukavy a vrhnul se do roboty. Jak na sviňu se pravě vratila Maša z hajzlu a furt mi čučela přes rameno, co to s tym gulašem robim. Jak sem byl do teho zažrany, přeslechnul sem krakani z tydlifona. Zas jakesyk něpřyjate hovory a ezemeska, čemu ji něberu tydlifon. Jak něberu? Tuž něstiham a ona hned mysli kdovico tu robim. Jak sem ji volal zpatki, zas to něbrala a než sem ji stačil napsať ezemesku, naraz Maša zařvala z kuchině jak velblud, jak uvidi dvě cyhly a se zavřenymi očami lapala kolem sebe. Tuž že by ji něšmakoval ten muj upraveny gulaš? Tuž možna, že sem tam teho kořeňa sypnul vic, jak sem myslel na Zdenku, ale co, aspoň to budě pořadne žradlo pro chlopy. Než otevřela oči, hodil sem tam eště jednu konzervu, abych to spravil. Deprem potem sem sy všimnul, že to byla čočka. Tuž co, rači všeckim nabidnu před žradlem jako aperytyv vodku.

Všecy oběd zežrali a ani něprotestovali, tuž to mě překvapilo. Někeřy si aji přyšli přydať. Možna to bylo tym, že se žralo až kolem pate a předtym sme hrali ve stodole voliš, tuž všecy byli vyhladli. Chtěli sme hrať venku, ale nikomu se něchtělo litať daleko pro balon a tež skoro furt scalo. Ve stodole to bylo fajne, bo se balon večinu odrazyl od stěny a vratil se do hry. Emil nakoněc jednu stěnu polel pulitrem piva, že hrala lepši jak někeřy z nas. Asy myslel mě.

Po te gulašove obědovečeřy sme se zlezli kolem bečki a kecali o hlupotach. Byla trochu kosa, tuž kohosyk napadlo zatopiť v krbu, ale to sem se mu snažil rozmluviť a hned sem nalel po vodce, bo sem sy hned spočital, že krb rovna se hlad a špekački a ty by musela přypravovať služba, čili ja s Mašu. Hlad je ale sviňa. Jak sme tak lapěli u piva a kecali, dostal sem na ty špekački chuť. Navrhnul sem pulnočni opekani, bo romantyka a hlavně, o pulnocy už budě měť službu kdosyk iny. Maša to trochu zdupala, bo prohlasyla, že ty špekački rači přypravime hned, ať s tym potem neni robota. Magnet na kravu! U každeho nařezavaneho vuřta sem sy potem přectavoval, že je to panenka vudu. Maša byla celkem šťasna, že sme spolu sami v kuchini (kura, asy po mě jedě), bo se furt tlemila přes ty svoje plechi, kecala něsmysly a řechtala se mojim kecum tak, až ji zvonilo oboči. Jak už mě to moc něbavilo, přyšly mě osvobodiť Jana s Hanu, pry ať to řežu u nich a Maša ať přypravi zbytek. Tuž tak se mi jaksyk zdalo, že ty třy by němohly pluť na stejne loďce. Tuž sem řezal jak stareho řezbařa syn a někerym robkam sem tam ze srandy vyryl aji meno.

Jaksyk nam chutnalo, tuž sme zežrali parki aji na dalši den. Maša byla nasrana, bo furt enem pendlovala mezy kuchiňu a nosyla chleby, ogurki, křen, hořticu, kečup a dalši capiny. Kolem druhe se definytyvně nasrala a pry že idě spať, bo neni otrok partyje něnažranych hovad. Dival sem se, kaj sy lehně, abych byl potem co nejdal. Jak na sviňu se rozvalila vedle mojeho spacaku. Až usně, musym sy ho přesunuť.

Kolem třeti se kolem motal Džon a cosyk se mě ptal českoanglicky či jak. Moc sem mu něrozměl, tuž pokračoval dal a asy za dvacet minut, jak už sem na ňho zapoměl, do mě bušil tenyskami. Myslel sem, že mu jeblo a chtěl sem mu jednu natahnuť, Ameryčan-něameryčan, ale měl sem trochu problem stanuť, tuž sem sy ho přestal všimať. Chvilu do mě eště bušil a potem pravil „Běhat“. Ja vul sem se s nim vlasně domluvil na to běhani a to diki Maše. Tuž sem kivnul a nalel mu, ať se nam lepši běha. Kolem šeste sme se shodli, že dněska už to asy něma cenu, bo tam leje. Rozlučil sem se s nim a po štyrech, abych nězbudil ostatni, sem se na třeti pokus dostal ku svojemu spacaku. Přes pulku spacaku byla roztahnuta Mašena a vypadala jak Mašina! Musel sem se temu cypatemu přyrovnani v duchu smjať, ale asy to bylo aji nahlas, bo Mašina cosyk zahuhňala a oddychla. Mi to zaznělo jak para z lokomotyvy a rozřechtal sem se nahlas. Po hodině marneho snaženi dostať zpod ni spacak (no možna to bylo paru minut) sem se vysylil a začal sem uvažovať, že buď budu spať bez spacaku, nebo se naložim vedle ni. Dalši vydechnuti, přy kerym sem přysambohu viděl aji oblak pary, mě přesvěčilo, že tam bych asy něusnul. Začal sem něnapadně zpod ni škubať svuj spacak, ale ty kila masa a železa zrobily svoje. Jak sem byl tak blizko, že se mi trochu rozostřyly očiska, naraz sem ten jeji pirsyng na gzychtu viděl jak male kolca od lokomotyvy a rozřechtal sem se ji kusek před gzychtem. Zavřel sem očiska, abych se trochu zklidnil a furt trhal spacakem. Trochu se pohnul, Mašina se odvalila, ale mi v pale bliklo hlašeni „Pozor pozor, plně naložená souprava se přesunula z druhé na třetí kolej“ a zas sem se rozřehtal tak, že sem sy posmrkal bradu. Naposled sem zabral, Mašina popojela, spacak se uvolnil a ja sem se pozpatku aji s vysvobozenym spacakem vykulal dveřami, co byly za mnu parakotoulem z asy sto schodu dolu do přyzemi do přecyně. Dole sem skončil zamotany ve spacaku jak Tutanchamon. Za zahlavek sem sy vybral nejpohodlnějši nejmeně smradlave buty a za chvilu sem spal tajak ze schodu zhozeny.

No comments yet to Jak bylo v tych Beskidach

 • ZávidímTak tam muselo bejt super… Neni nad akce na poslední chvíli. :-)

 • MiF

  muhehe…..Na pysku měla vic železa, jak Lance špic na přednim kole… :-)))))))))))

 • jan

  dobréopět opravdu dobré

 • Janina

  SuperÚžasné jako téměř vždy – díky ostravačiko – umíš zpříjemnit i takovou hrůzu jako je nedělní noční :-)

 • Řykaju mi cype

  To je ono, to je ono, stary Ostravak je zpatky, mam taky pocit, že sem tym svojim dnešnim řehtanim probudil pul baraku, ale chuj s tym, dneska to byl nařez.

 • magdalenka

  😀Dneskaj extrémně podařené!!! :-))))))))) Kandidát na Nejlepči kidy jak vyšitý!!! :o))))

 • MaaGor

  chatas storykoukam,ze podobne vylety zaziva kazdy, zacinam verit,ze jsme celkem normalni narod :-)))

 • Stary

  Fajne,ale na pondelek dluhe.Jedna vec mi tam ale nestymuje: …bo mam paměť tajak slon, a hned za tym: …….bo ja sem stary sklerotyk… :-)

 • Ivisko

  Chlope,já su cérka z Valach, ale žiju s mojim chlapem tu, na Ostravsku už moc roků,kdejaký pazgřivec si udělal z Valašska živnosť, ale konečně, TY jsi ukázal, že normální lidi sú aj tu, že je tu též nádherné nářečí , co stojí za to!!!! Pokračuj, jsi super, to tu dlúho chybělo, moc Ti fandíme!!!

 • Štěvo

  skleněná rosahej Starý – dovolím si tvrdit,že mám taky pamět jak slon ale na xichty moje fotografická pamět nefunguje. inak fajne hned to zvedne naladu.čus.OV

 • Geralt

  hehePo dlouhe dobe jsem zas jednou odchytil clanek esce prvni den. Ale byl fakt dobrej. Taky znam par takovych akci, ale takhle to podat… :DTak honem honem at tu je zitra pokracovani. At vime jak to dopadlo :)

 • Jj, po par celkem nudnych zapisech o Zdence to zacalo mit zase stoupajici tendenci. A tohle je fakt do nejlepsich kydu

 • andrea

  superu ničeho se tak bezvadně nepobavím jako u tých tvojích kydů!!buď pořád tak skvělý ostravaku….

 • Pé eS

  Skvelé!dnes velmi dobré!!!

 • Anonym

  NádražíMEGALOL 😀

 • papouch

  Tak dnesjsem si skoro poprskal monitor. Jen tak dál. Díky Ostravaku

 • Neva

  Konečně jsem se zasmála. Ochutnala bych s chutí ten guláš, miluju improvizované mišmaše ala codůmdal. A paměť už nemám na jména, ale některé vzpomínky z různých akcí ve mě vyvolávají podobné pocity.

 • mami

  Copak asi Zdenkajak stráví to několikadenní či týdenní odloučení a zvláště pak, když mají smůlu s těmi mobily. Ostravák si tím sice připravuje půdu pro další životní zápletky,ale já mu stejně víc přeju, aby si vztah s ženskou udržel a aby se pokud možné vyvíjel bezproblémově.

 • Marthy

  Jako za mladaUž jsem stary chlop (29) a ty zažitki mi připominaju mlade leta, když se meště naměl k noze přivazanu robku a maleho gizďorka. Jak já mu závidím :-)) Dufam, že jutro bude pokračovani přiběha…

 • Bomba!!!Tak to je teda něco!!! Prostě dokonale! Nejlepši je asi hlaška: "Pozor pozor, plně naložená souprava se přesunula z druhé na třetí kolej". Prostě fakt bomba ostravaku! Jen tak dal!

 • kokos

  bo mam paměť tajak slon/bo ja sem stary sklerotyk skoro ve stejne vete moc nejde do sebe ale jinak sem se dobre pobavil..

 • Boruvka..

  Děkuji Ti,takhle nádherně jsem se už strašně dlouho nenařehtala….a můžu tě ujistit,že pěkně nahlas….Díky.

 • ty gizdětě znam kamo…je to dramo…fajně kosu brusiš…esli robka… z okna chčije… pochčije ti… fusy :-))

 • magistr

  haDobrý den, haha, proč nemluvíte normálně česky, aha! My v Praze Vám nerozumíme!

 • Smad

  hojaTak totok bola pecka az sa mi bruch natriasal ;)))

 • Bafff

  Furt to sameZacina to byt az prilis pruhledne a ocekavatelne. Pokracovani bude takove, ze se Zdenkou to nevyjde, coz se okeca vtipnymi hlaskami atd atd atd. rekneme zhruba tak v dalsich dvou, maximalne trech pribezich. Bylo by prece moc jednoduche napsat "Bylo to skvele a vsechno vychazi"…. tam neni to drámo ani se to neda komentovat, ani se na tom nevymysli vtipne situace. Ale jako roman pro pani a divky je to celkem fajn. Akorat to zacina byt az prilis absurdni a neverohodne.

 • Kačka

  :))))))))))vyyyborneeee!!!!! ….. kulometne hnizdo pro nězvane navštěvniki …… :))))

 • guvňař

  hojkyVďaka, estli ty kydy budu tak fajně pokračovat dal, musim si skoči pro pampersky!

 • Milda

  Jeden z nejlepšíchčlánků. Díky a nevím se dočkat dalšího.

 • el taxista

  @ 26Neměj strach, my ti rozumime i když mluviš česky. A Ostrava je na Moravě.

 • 5

  Ostravak je zpět!! Po paru vlažnych historkach opět kanonada smichu. Mašina…. :)))

 • Nerf

  Moooc pekny ale…nemas strach ze se nekdo pozna a skazi Ti to? Pevne verim ze ne! Jen tak dal sqely jaxvina!!!

 • mejla

  zase bezva, cha,cha

 • moravák z Liptova

  Hele vy ptactvo nebeské, to jste ještě neviděli Slona sklerotika? Běžte do ZOO. Mimochodem ,,Čížci,, kdyby jste si odkroutili základní vojenskou službu na Ostravsku, bylo by vám to tu všechno jasné. :-) Ale máte smolu už to nedoženete ZVS už není…

 • Tony

  Dobrý!5 dni cekani na dalsi kidy se vyplatilo,jen tak dal Ostravaku a dik za poplivanej LCD a mokry slipy.

 • Jedna robka

  Super…co jiného dodat:-)Ostravak je naše zlato,vše co splodí stojí za to…:-)ZASE SUPER!!!

 • hej ty

  koho?sem se smal az sem prdel

 • Džoržo

  Nesahejte mi na nejJe to super. Ten zaver je zdrcujici. Je to jak kdybych to rikal ja. Kura Ostravaku, zustan takovy jaky si a ser na vsechny "nazory". Delas to dobre. Kolega v praci (delam ted v Ostrave) rika, ze jsi novy Bezruc. Myslim, ze je to pravda, tak si to neposer!!!:-)

 • kika

  @32A ve Slezsku.

 • Malvína

  Uplně tě vidim, jak se nad Mašinou řechtáš :))28ko, dát na tvý „rady“, tak z toho máme uplně jinej žánr :DD (Ostravak neni žádná Agatha Christie … a i ta je někdy průhledná ;)) Jeho „absurdnost a nevěrohodnost“ (jak píšeš) vůbec nevadí (dyť je to celý jenom sranda) … ani to, že se občas zapomene a napíše, že na dort koupil dva sáčky mouky a když ho pak dělal, byl rád, že naštěstí pořídil všechny tři druhy :)) … no, a posledně s tím odesláním příspěvku z jeho vytuněný Felíny … hih, to byl teda ťápanec vedle 😀 Ale opět – roztomilej :)) … V tomhle má Ostravak výhodu – nikdo po něm nechce, aby byl dokonalej a podle pravítka (teda doufám, že se nikdo takovej nenajde :)). Je tak sympatickej, že ať udělá co udělá, nám, co sem chodíme rádi (a ne brblat) se to stejně bude zamlouvat. Jo jo, „román pro dívky a paní“ :)) – proč nee? Mně se líběj i příběhy se Zdeničkou, nad kterejma tu sem tam někdo ohrne nos. (A Bobiček taky skvěle zapadl do hry :DD) … Prostě – Ostravak je takovej, jakej má bejt – a je super ;)) Vlastně Ostravak jako autor – neni vůbec průhlednej :)) … nikdy nevim, jestli je tak chytrej, nebo tak „blbej“ :DDD … asi to první, ale pravděpodobně ani neví, jak k tomu přišel ;))) … hold talent :)) Jenom by mě zklamal, kdyby ve skutečnosti byl šťastně ženatý, dvoudětný rentiér – golfista (taková ta klasika … z reklamy na xx-banku ;)) Bleee :))

 • Malvína

  No, místo křížku a čísla tam maj bejt uvozovky :))

 • Pitrys

  Ty Malvíno, jaký příspěvek z Feliny? Dyť to byl omyl toho maníka, co psal do kidů…

 • Mystique*

  Malvino, souhlasimse vsim (teda krome tech cisel :-) ) Asi tak nejak sem to chtel rict :-)

 • Nyxx

  No praveNo prave – v kazdym prispevku OCEKAVAS, ze se neco stane. A bude to deeesne vtipny. Nevadi mi to, jen si rikam, ze kdyby takhle nekdo fungoval doopravdy, tak by potreboval statneho osetrovatele a partu psychiatru k tomu :-) Prijemna zmena by byla treba kdyby to se Zdenou vyslo. Takhle cekas, ze O. dostane kopackym neb se chova jak idiot, naprosto predvidatelne, neb od nej nic jinyho necekas :-) Jako celek mi to nevadi, jen to postrada moment prekvapeni….

 • Nyxx

  PSPS: Bobicka sezrat!!!!!!!! :-)

 • Basho

  Malvíno – je na Tebe nějaký e-mail?

 • Basho

  No jasně, stačí se pořádně kouknout :-(

 • Neva

  Myslím, že většina z nás očekává rozuzlení podle svých představ, podle své povahy a nálady, někteří se vidí sami v jeho roli, situaci. Ženy občas žárlí na své románové nebo celerbrytové hrdiny, nechtějí aby patřil jiné, chlapům by možná vadilo, že tak za tou Zdenkou pálí, aby to náhodou po nich nechtěla ta jejich…Jo, je super, že to, co si my mnozí jen myslíme a tiše si žijeme svůj příběh, on dá rovnou na papír.

 • Malvína

  to 44Mno … já nevim. Taky jsem si toho nevšimla, než nás ten maník z kidů upozornil … ale je fakt, že (já už ty uvozovky raději psát nebudu ;))Tuž hura do Beskid! se tam moc nehodilo (představíš-li si, že to Ostravak psal až po svym příjezdu z lástminytu).Ale dá se to vokecat 😀 … například tak, že autor chtěl, abychom až do příštího příspěvku zůstali v ději … aby nám ten druhej díl hezky navazoval ;))

 • Nyxx

  To 50 – k posledni veteNesmysl. Takhle blbej snad nikdo byt nemuze. A jestli jo, pryc od nej!!! :-)

 • Zdenal

  Kurva nerikejte mi manik z kidu, proc to asi podepisuju, sem nevedel ze to pise o tyden opozdene. Kdyz je to tak jasne tak proc to rozebirate este po nekolika dnech.

 • Malvína

  to 46Jo – se Zdenou to vyjde a pak už se každej díl bude jmenovat "Jak jsem jel do Kerfu pro Pemprsky" :)) … No – to by BYL "moment překvapení" !!! Přestávám psát, starám se o trojčata – váš Ostravak :DDD … Inu, možná to tak skončí – nech se překvapit ;))

 • Jitulka

  Pořád nějak nevím, co to řešíte… Že by bylo zklamání, kdyby byl "ostravak" ženatý? Proboha proč? Proč si myslíte, že musí psát absolutní pravdu? Píše fantasticky, tak je snad logický, že taky občas (nebo možná pořád, co já vím) použije literární fikci. On má taky svoji fantazii, tak proč mu ji chcete brát? Kupte si Napsáno životem, když se vám tohle nelíbí!

 • Zvědavý14 dní jsem nebyl na netu a tak jsme byl natěšný na nové čtení jak malý Jarda a opět jsi mě nezklamal, super jsem se pobavil!!

 • guvňař

  to 42hodně spravňacky postřeh, a estli ma účet v e-bance, či je golfista? tak nas chudaky ostravske aspoň može založiť, nu ni? :)

 • kika

  to 47sežrat bobíčka -to je docela profláknuté. pravý moment překvapení by nastal, kdyby se ukázalo, že Bobíček není pes, ale poslední žíjící relikt třetihorního druhu masožravé srny nebo tak něco. ale to se zas nehodí k civilnímu ostravakovi. no tak by ho mohl omylem zajet felinou a jako náplast pořídit zdeničce rybičky. ty většinou při sexu neprudí.

 • pepik

  nejak tomu nerozumimco je tady skveleho?? na co to kua vubec reagujete?? na tu hromadu pi*ovin?? mno, alespon, ze jste, co se tyce humoru, skromni…:-(((

 • ???

  Ja jsem ten pražskej Pepikco si ješťe nefíkale až si jednou fiknutak si na to zvyknua budu fikat furt.

 • ani nevim ... doma už dlouho nikdo nebyl - ale na netu Malvína

  mj. to 60No právě! Kdo je tak dobrej, že vezme hromadu píčovin a udělá z ní příběh? ;))Ale to je jedno … Já sem přišla načmárat tohle: Nejmenovat se ta ženská Mašena, tak 2/3 posledního odstavce ani nemohly vzniknout ;D Hmm – možná v klukovi ostravskim kus tý Agathy přece jen bude. (A naboba golfistu škrtám … ten má evidentně jiný starosti než tu s náma blbnout ;)).

 • Anonym

  Ostravaku neodjel jsi náhodou do Chorvatska za Zdenkou? Kde jsi? Chybíš nám!!

 • Eli

  jako slonTaky mam paměť jako slon,ale jmena si nepamatuju.Co je na tom divného? Proč se vám to zdá nevěrohodné už nechápu vůbec!Takový je život,nemá úvod,zápletku,vyvrcholení,rozuzlení a konec.Jede jak sinusovka.Ostravaku jsi super,dlouho jsme se tak všichni nezasmáli.Snad jen za totáče v práci.Četla jsem některé jiné blogy,ale nesahají ti ani po podrážku!Díky!

 • maly gizd

  Ostravák ví, že dálnice se dočká až si přijedou poklepat kladívkem nazákladní kámen úplně všichni politici sedící v parlamentu a senátu. Poklepatsi prý mohou i běžní Pražáci a to v rámci výletu za poplatek 300,- Kč, kterýspolečně s daněmi vybranými na území Ostravy budou použity při stavbědálnice Praha – Konopiště – Špindlerův Mlýn.

 • Dan

  Co to?nebude pokračování?

 • Vladimír

  Piš více – staň se mobilnímOstraváku, nějak to zanedbáváš. Léto, ženy, zpěv. Doufám, že si zase brzo něco počtu. Asi by jsi si měl koupit notebook s mobilním připojením na internet a vozit ho sebou. Pak by jsi mohl psát ty svoje skvělý články odkudkoliv, třeba i z Beskyd a nebo od moře. Co ty na to?

 • Vašek

  tomu nerozumímNa jedné strane píše že ma paměť jak slon a v následujúcí věte že je starý sklerotik. Trošku si odporuješ Ostravaku…

 • moravák z Liptova

  Já taky …Hele šašku Vašku, přečti si najprem všechny dřisty a ušetříš si prsty. Například ten č.36 (skromně podotýkám múj) a bude Ti to všechno jasné. No nic ve zlým, pobavils mne :-), hóóój néééé?

 • ochlasta

  vitej mezi namiOstravak kuppodivu vybira a umistuje "kidy",ktere se mu hodi.Clanek 37,kdy ho alkoholik vita do klubu alkoholiku,zmizel.Zajimave…

 • Sherlok Holmes

  Je to takTaky jsem si vsiml,ze o par clanku pred 37 psala jeho obdivovatelka Truda par zklamanych poznamek o jeho chlastu a ,ejhle,i Truda zmizela.Ze by si Ostravak vybiral jenom nadsene clanky a ty se starostmi o jeho jatra vyhazoval?

 • Mamo

  odpoved na 68Sklerotik neni/jeste ne/,ale kdyz mas v sobe 2.5promile,tak pamet na nejakou dobu vynechava.Ale je to fajn,ze o tom pise tak otevrene.Pokud to ovsem neni fikce,napsana abstinentem pro potreby ostravskych ctenaru.

 • 70 a 71: Tuž nevim, kery dřyst o alkoholikovi myslitě. Ja sy dřystu važim a mažu enem take, kdě mi kdosyk nadava do hovad a nebo tam je věči než normalni množstvi sprostych slov na centymeter štverečni. Co se tyka Trudy, v tutym članku těžko mohla cosyk psať, jak je od 17.7. v Řecu (viz http://denik.ostravaka.cz/169179/#komentar50)A už mě něchtě isť na oběd za Zdenku, bo už tak tam idu nervozni jak bezprsty pirotechnyk, co mi povi o svoji dovolence.

 • ochlasta

  OstravakoviOmlouvam se /70/,asi sem si nevsim,ze ctu minuly pribeh.To vite, uz mam par panaku v tele,a clovek hned udela chybu.Jinak vam preju jenom dobre psani a min chlastani.

 • ty

  Kouzelné, půvabné, odzbrojující ….:)Jen houšť.Zdravím Sluníčko Ostravské.

 • Dave

  Bezva,bezva!!Čtu to furt,jak mum čas a je to super.dík moc MEJ SE.

 • Blanka

  neskutečnýýýýýjá nemám slov:-))))od smíchu mě rozbolela hlava:-))))

 • z F-Mtoš take zažitky mame všici enem to tak umět fajně popsať:-) do cypa dobre!!!!

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>