Rychly utěk z akce Beskidy

Rano, jak sem se zbudil, cosyk se mi něpozdavalo. Pala mě bolela, jak bych sebu chrapnul ze schodu. Chtěl sem stanuť, ale němoh sem se hibať. Spoměl sem sy, že sem sebu fakt jebnul z tych schodu. Divne bylo, že než sem robil ten kaskaderski kusek, bylo už skoro vidno, ale včil byla tma jak v dupě. Tuž přece sem něprochrněl cely den, no ni?

Skušal sem se zdvihnuť a jebnul sem palu do čehosyk dřevěneho. Kolem dookola sem cytil čerstvu hlinu, tajak sem raz na zahradě bechnul pyskem do kvitek. Kurnik šopa, co se robi? Že by mě partyja rano našla pod schodami, pomyslela sy, že je po mě a hned zčerstva mě pořbili? Tuž to ni, teho sem se bal jako maly harant od te doby, jak sem u kamoša viděl jeden horor eště na stare promitačce. Bracha jeho fotra zdrhnul do Německa a semtam mu cosyk take poslal. V tym filmu zakopali uspaneho chlopa v truhli do hliny a on se tam zbudil a deprem potem z šoku scypnul. Štrnasť dni sem se potem poscaval a mama byla nasrana, že musy furt prať. Tuž to ni, tuž to fakt ni!

Začal sem zmatkovať, skušal sem kopať do teho vika, ale moc mi to něšlo. Zařval sem na cele kolo jak syrena, ať mi kdosyk pomože, bo se tu udusym. Ječel sem a ječel a ječel … a naraz se mnu třepe Mašina a ja ležim na zemi, buty pod hlavu, ruki přymotane tym spacakem k tělu tajak něvylihly Emanuel. Do dupy, musym přestať michať tvrde s pivem, bo mam potem divne sny. Pravil sem ji, že ani něvi, jak sem rad, že ju vidim. Ona to ale pochopila po svojim, bo cely štvrtek se mě držela jak straveny wiskas buty.

Jak sem se vymotal z teho spacaka, všimnul sem sy na schodach paru rozbitych obrazku zhozenych ze stěny. Docvaklo mi, že to je asy moja robota. Poslal sem Mašinu zrobiť mi kafe a jak radostně odchřestila do kuchině, snažil sem se to sklidiť, než to zysti Emil. Jak sem kopnul posledni střep pod schody, přyšel Emil a ptal se, čim to tam cynkam, že je deprem deset a partyja chce eště chrněť a ja tu robim burdel. Pravil sem mu, že sem zvykly stavať brzo rano a trochu sy pocvičiť. Podival se na mě jak čokl na rohlik a šel dospať. Zapřysahal sem se, že už nikdy něbudu chlampať. Nebo aspoň do soboty, než pojedu dom, abych se dal do šichty do rychtyku.

Šel sem do kuchině pro teho turka, bo sem potřeboval postaviť na nohi a vyhnať z pyščiska tu chuť scypleho čolka. Mašina zrovna zalivala vodu, tuž sem ji poděkoval. Jak tam tak stala, tlemila se na mě jak na svaty obrazek a od te konvice šla para, spoměl sem sy na nočni vlakove přyrovnani a malem sem se zas rozřechtal.

V kuchini lapěl Džon a cosyk do sebe ladoval. Jak mě viděl, cosyk se zoptal, ale ja sem mu rozuměl akurat paru slov, kere sem sy pamatoval z teho kurzu – klasyk ingliš brek fest. Tuž mi bylo tež fest do breku, ale něstěžoval sem sy. Ukazal na svoje žradlo a na mě. Asy se chtěl poděliť. Jak sem viděl, co měl na taliřu, natahlo mě jak kukačkove hodiny a musel sem na vzduch. Jeden krajic chleba s nutelu, dalši krajic s hořticu a turysťakem a k temu misu flejksu s mlikem. Enem ameryčan može po take nočni vodkove kupeli žrať na snidani cosyk take.

Chodil sem kolem chalupy a větral sy vnitřnosti. Zašel sem aji trochu hlub do lesa a deprem potem mi začlo byť konečně trochu lepši, bo sem sy trochu teho nakladu odlehčil vedle muchomurek. Vratil sem se do chalupy, kaj už partyja stavala. Druhu směnu chitla Hana s Karlem. Karel s tym celkem vydrbal, bo dal vařyť hrnec vody a do teho nahazal paru sačku ryže. Potem vzal zbytek našeho včerejšiho gulaša, dolel to vodu, přysypal jakesyk kořeni pro chuť a narval do teho tu ryžu a hotove – pry ryzoto.

Po obědě se slezli ti, kerym už bylo fajně a už něspali, u šipek. Emil tam měl take ty fajne eletrycke, co byvaju v knajpach. Ty mi celkem idu. Furt sem vyhraval a Emil zuřyl, bo byl dycki těsně za mnu. Potem se k nam přydala Kejt. Jak trefila porcelanovy taliř po Emilove prababce, chitře pověšeny na stěně kusek od šipek, Emil enem polknul, ale jak srazyla a rozvalila pamatečni amforu z jakehosyk muzea z Řecka, Emil polknul, lapnul ju a něnasylně ju odved pryč z obyvaku se slovami „Běž sy rači kajsyk štrykovať“. Jak sem vyhral asy osme kolo, Emil se nasral a vypnul šipky, že pry ať se to neniči a že iděme hrať kulec. Myslel sem, že chce isť do knajpy, kera je od jeho chajdy asy štvrť hodiny normalně a hodinu a štvrť po sedmi pivach, ale guvno! Od moji minule navštěvy mu na huře přybyl kulečnikovy stul. Ročild jakisyk. Pravda, platno už něvypadalo jak nove, tež už asy cosyk zažilo, ale hrať se dalo. Ta bestyja Emil se kajsyk musel doslechnuť o mojich kulečnikovych „uspěchach“ a chtěl mi včil zrobiť ostudu za ty šipki. A tež ja.

Hralo nas pět. Mašina se k nam přyfařyla, že chce hrať se mnu. Vysvětlili sme ji pravidla a ona pochopila, že to něpujdě, ale stejnak chtěla hrať, aby mohla byť přy mně. Ve fizyce sem nikdy něbyl moc dobry a podle teho ta moja hra vypadala. Po každym mojim žďuchu se cela partyja enem uchechtla a měli cypate pindy. Mašinu to sralo a dycki se na nich mračila. Všimnul sem sy, že jak se zamrači, spoji se ji skoro oboči a bo měla na každym oboči dva kružki, vypadala tajak předni maska od audyny. Sral sem na nich a hral sem jak nejlepši sem uměl. Prokladal sem to slivku. Šak to znatě – člověku je rano zle a v životě už něchce lopať, ale jak se mu ulevi, už sy aji po kališku da.

Jak se dalo čekať, kulec nědopadnul moc dobře. Partyja byla čim dal navalenějši a robili ze mě čim dal věčiho vola. Jak byla na řadě Mašina, než nabrala kulu, Emil pravil cosyk srandovniho o tagu, mě a jejich železnych ozdobach. Jak do teho vzteki jebla, bila kula šla vzduchem a zrobila Emilovi společnosť tam, kaj už dvě měl. Emil naraz ležel na zemi, bučel jak vesela krava a valily mu slzy. Asi už nechtěl hrať. Něchali sme ho tam, lapli slivku a valili sme ven. Venku už bylo celkem šero. Banda tam měla vytahnuty sud a hrala tam roztahovaka. Včil němyslim taku tu hru, co hraju ginekolozy v poledni pauze. Roztahovak se hraje tak, že každy hodi nuž do země druhemu, ten musy dať na to misto hnatu, nebo ruku a druhu volnu to hodiť dalšimu. Tuž ale beztak tu dřystam zbytečně, bo to všecy znaju, no ni? Než sme zmizli do lesa z dosahu přypadneho Emilova erpegečka, viděl sem, jak Kejt provalila s rozmachem Fibingerki nožem předek Milanova butu. Ten už měl v sobě pivniho anestetyka jak přechlastana stodvacka benzyna, bo sy ani něvšimal, že mu z hnaty vali krev, enem se na ňu tlemil a na jeji „Ajmsory, Ajmsory“ odpovidal „Šak se nic něstalo, ty sy taka fajna robka a ja mam butu dosť“.

Z lesa sy pamatuju enem to, že sme lapli na jakisyk pařez a Mašina sy furt chtěla připijať tu slivku. Na to, jak umim šipki, na to, jak ona umi kulec, na to, jake ma fajne ozdoby, nebo na to, jaki sem fajny synek. Do teho ten měsyc a voňavy les…

Naraz poplašny zvonek v pale a hlašeni „Pozor pozor, na druhou kolej přijíždí vlak z Chorvatska“. Taktak sem uhnul francuzaku z ozubenych kol. Tuž chlope, něhlupni, nadal sem sy v duchu.

Šak maš doma Zdenku, nebo ni?
Ale Zdenka je v Chorvacku kdovi s kim a Mašina je tu, včil a cela řyčna, hadali se ve mě dva Ostravacy.
Hňupe, dyť Zdenka je dokonala a s Mašinu bys ve dne ven něvylez, no ni?
Šak kaj bych lozyl ve dne, včil je noc.
Hovado, Zdenku znaš dluho a sy zamilovany.
Šak jak dluho sem ju tež musel přemluvať.

Jak sem tam tak furt uhibal, musela sy mysleť, že mam parkinsna. Nakoněc sem z teho vycofal tak, že sem ji pravil, že musym scať a že hned přydu a ona na to, že pujdě se mnu mi pomosť a zamrkala obručami. Jak mě natahlo, cosyk sem zablekotal a přyskokami sem valil do chalupy. Zamknul sem se na dolnim hajzlu se zbytkem slivki, na chvilu zavřel oči a dumal o životě…

Rano sem staval skoro, bo sem šel celkem skoro spať. Jak sem sy spoměl, co se včera všecko stalo a co se mohlo stať, zastyděl sem se až do fusekli. Emilovi sem se omluvil za ten kulovy uraz, co mu zrobila Maša, ale ten se tvařyl, jak bysme to na ňho planovali a moc se mnu němluvil. No on vlasně moc němluvil s nikym, enem sy tak v lehkim předklonu furt cosyk pištěl. Mašina se mi vyhibala cele rano, no eště, že tak. Tuž co tu. Nakoněc sem se rozhodnul odjet dom spiš, bo ryzyko přejeti Mašinu, kera by mohla využiť moju přypadnu dalši večerni něpozornosť, bylo moc velke. Červene fleki v kuchini na linu mi přypoměly Milana, tuž sem se poptal, esli eště žije. Pry ho odvezli večer do dědiny na pohotovosť, bo mu z te hnaty furt valilo. Bliklo mi v pale, že ho beztak kajsyk pořbili. Blby film! Sem narušeny na cely život!

Pomaly sem se zabalil, obešel partyju, s Džonem a Kejt fajně pokecal a esli sem to dobře pochopil, pozvali mě k nim na podzym. Tuž ale tež sem sy to moh cypatě přeložiť a on mi moh tvrdiť, že už mě nikdy něchce viděť. Asy bych se měl trochu v te angličtině pocvičiť, jak možna pojedu do te Emeryki.

Eště sem se zoptal tych dvuch kopretin, co sem tu vez, esli něpojedu se mnu, ale pry teho eště musa moc stihnuť. Ale pry určitě v Ostravě někdy zapařyme. To se asy Zdence něbudě libiť. Do štajgrove řytě, Zdenka! Mrknul sem na mobil. Ezemeska, že fajně dorazyly, trochu pocvičily a potem s robkami pokecaly. Tuž že by ale kecaly do 3:23, jak odesylala tu ezemesku? Napsal sem ji, že se bez ni nudim a jedu dom, abych sy u ni trochu šplhnul.

Jak sem odjižďal, viděl sem stať u dveřy Mašinu, keru držel kolem ramen Karel. Trochu mě znervoznělo, že na mě laškovně mrkla. Naraz sem sy živě přectavil, že kdyby se ji svazaly ty obruče v obočach s tymi v pyščisku a pořadně se to utahlo, vypadala by trochu jak ten Predator. Rači sem na to dupnul a valil směr Ostrava.

Cely dalši tyden sem makal jak šrub a robil přesčasy, abysem přyšel na ine myšlenki, bo Zdenčine ezemeski mi chodily dycki po pulnocy a ja sem se užiral vztekem, co tam asy robi. Chvilami sem byl v pohodě a bylo mi to jedno. Ale esli tam něco s kimsyk měla, tak… tak…

V utery večer dorazyla zpatki živa a zdrava. Do včerejška neměla čas se se mnu sejit, ale napsala mi, že mě čeka v nedělu na oběd. Tuž to sem zvědavy na ty jeji zažitki.

No comments yet to Rychly utěk z akce Beskidy

 • Boba

  Skvělé!!!Ostravaku, děláš mi radost!!! Díky.

 • d

  pjekneeeeeeeeeeee

 • clee

  "vypadala tajak předni maska od audyny" khua, kam na to chodis?:D

 • pitris

  ten predátorje lepší :-))

 • alimar

  super truper:o)

 • Ondřej

  No dobréDobrá chlastačka, což?

 • alimar

  celkem sis u me splhnul:o)koukam, ze fajn chlapi jeste nevymreli:o))

 • Sara

  hahahohovery very funny, thanx

 • Kapis

  PARÁDADneska opět nářez, svazat obruče v obočí a pyščisku:-D:-D:-D:-D:-D:-D Navrhuju do nejlepších kidů jak cyp

 • jsi trhlá

  Pěknejzačátek pracovního dne, ale mohl by být častějc. Móóóóc díky :-):-):-)

 • ben

  Dneska úplně úžasný s tou audinou to nemá chybu

 • ExtraCop

  maska od audiny je super, jeste me dostalo tohle:"cely štvrtek se mě držela jak straveny wiskas buty":o)

 • venca

  Vyborne – před nějakyma osmi rokama sem se přestěhoval do Brna a ostravski sem skoro zapomněl. Ale po paru tydňach čitani tutych dřistu sem se zasek rozpomněl na svoju mateřštinu a kolegove v robotě mi přestavaju rozuměť. To mě ale vubec nětankuje, bo kořeny su kořeny a ty je třa ctit – no ni? Jinak toto vypravěni je jedno z najlepšich, co sem gdy čital, bo tam něchybi ani sranda ze života ani taky ten molralny aspekt… ato se ceni, bo něidě enem o dokonalu ale o to aby sem se moh na seba podivať každy diň do špiglu – no ni?

 • kidyby mě zajímalo kam na to chodíš 😀

 • orin

  HovadooBest of the best !!!!!!! Pojd s nama s partyju ostravaku zaparyt na chalupu na Kysucach. Zapadnes.

 • Kachna

  jááááááááájTaků chlastpařbu sem naposled zažila v Darkovicach..no probuzeni nebylo příjemné..fuj… hehe.. ale maras…sem se u teho včil chlamala jak ztekla 😀

 • jana

  sakryš… teď budu nervózní, dokud nezjistím, jak se tam ta tvoja v tym chorvacku vlasně mjala ;)) ostraváku, já si ale myslím, že kdyby se tě pokusila svést jedna z těch sester, tak odoláš po pěti minutách 😛 takže pochop, že i ženy (Zdenky) mají své dny… :o)))

 • Martin

  asi už nechtěl hrátdnes zase super !

 • v.

  vidim, žes měl schizofreniju, tajak Glum a Smeagol – enem si něsu jisty, gdo ten duel vyhral…

 • Jenika

  No ,fakt výborný!

 • hupa

  Skvělé!……bila kula šla vzduchem a zrobila Emilovi společnosť tam, kaj už dvě měl….. :-)

 • UdaWhite

  By UdaWhitePozdrav ze severu……….Zase jeden z nejlepších …. 😀

 • Franta Vaja

  nejlepší hláka:)Jak sem viděl, co měl na taliřu, natahlo mě jak kukačkove hodiny

 • sef

  Kndidat na nejlepsi kidy:-)))))))Toz toto bylo maso, to je jednoznacne perla mesice + Hlasky roku. Diky.

 • Pitrys

  Není tohle Mašina? :-)http://www.smh.com.au/ffxImage/urlpicture_id_1068674283910_2003/11/13/350_piercing,0.jpg

 • GoodHele jo! My v Praze ti vůbec, ale vůbec nerozumíme. A ta Ostrava, to je kde v Čechách? :) Ale ne, Ostraváku, hlavně piš dál, konečně někdo, kdo zvedá kulturní úroveň a věhlas našeho železobetonového města. Držím palce!

 • ten wiskasbyl nejlepsi hlaskou, to jsem fakt malem nerozdejchal .-)) vzne, kde na to chodis?SUPER

 • ivlap

  …tak to nema chybu! cte se to obcas trochu krkolomne (su ze stredoceskyho kraje) ale stoji to za to! :-)))

 • nemluvěj se mnu :o)

  to 30tož to by byla trochu jetá Audina :o)..ale šik!

 • Malvína

  Čerstvé rohlíky – pečou se i pro psíky :))Já zas oceňuju festovej brek :)) Seš hlavička, Ostravaku :DD … A jinak – (k pohledu čokla na rohlik) – náš Bobiček by ti za něj třeba i čardáš zatancoval :)) … a možná i za ten s nutelou :)) (hořticí si už nejsem tak jistá).

 • hřebeček

  ostravak na hrad!!!ingliš brek fest. Tuž mi bylo tež fest do breku – hodně dobré, to musím říct mojí angličtinářce, a to s tou audinou nemá chybu!!!

 • ostrafuck

  Deus ex mašinaDybych byl mladši, asyk by se mi na tych okovanych babach aji libilo, že se daju tak rady opichať. Dneska už se ti bojim, že jak by mi kerasy přejela nerez nytama parurazu po plombach, vyletěly by mi mandle aj ušama. Zrobils dobře, žes něchal Mašině přykladať do kotla inšiho mašinfiru. To ani Zdenka něvi, jaky ty si hrdina, bo po tmě a po slivce je každa pěkna a to by něustal ani Mirek Dušin.

 • Janina

  DokonalýZase naprosto skvělý – tenhle týden se překonáváš!!! A já vypadám jako idiot sedím na recepci u kompu a chlámu se na celou halu :-)))) UF!!!

 • BlahopřejuAhoj Ostravaku blahopřeju k překonani hranice 700 tisic čtenařu. Je vidět že zme narod alkoholiku bo zaujmut tolik lidi vicemeně popisovanim teho jak chodiš chlastat na zajimave mista – toš to klobuk dolu a nechat ho tam. Teho piti by mohlo byt přes prazdniny eště vic a vic a od zaři dluhy serial – jak mě lečili v Opavě Bylo tam fajně Nabrnknul sem si fešnu robu pije dvacet pif deně. A pak chvilu popisovat jak ju nahaňaš po ruznych knajpach, nosiš na zadech dom, davaš obklady na čelo, žaludek aj nohy a bečiš nat pokaženym mladym životem. Aj fajna reportaš ze zachytky by něbyla marna – jak chlastat tak ze fšim co k temu patři fčetně zebraneho řidičaku, ubečene mamy a feldy zarostle pavučinama.

 • Buzi Bob

  Svata pravdaTo je spicova historka, kterou zazil asi kazdy chlap, stejne jako ten ozralecky pocit, kdy se ti do gati snazi dostat baba, ze bys ji za svetla nedal ani na polivku, jenze vysvetlujte to tam dole. Jakmile ma baba dve… a tu… (a to ma skoro kazda), tak sme v pasti a svedomicko je nekde na malinach. I kdyz ty svoje baby (nebo roby, jak libo) milujem ze vsech nejvic. Diky, ze v tom nejsem sam.

 • ochlasta

  vitej mezi namiJsi v predposlednim stadiu,jeste vis,co se delo a slibujes si,ze je to naposled.Chyba….naposled to bude,az uz si nevzpomenes,co jsi chtel napsat a co si pamatujes,protoze prijde den,kdy si nepamatujes nic,co se den predtim odehralo.Zdravi te Alkoholik

 • tomisko

  GrratulaceK umistěni na 8 či desatem mistě v prodeji beletrije u knihkupcu – stranku už nevim, jo bylo v jakysich novinach ! Hned ta Vívigem !!

 • veverka

  jo joahoj samozřejmě, že je to super, ale zdá se mi že v poslední době máš skluz, že by si měl plnu hlahu zdenki nebo že by tim létem?jo a ještě, úplně jsem přehlídla tvoji novou knihu, to musiš upozornit.tuž aby mi něco neutekl,no ni?

 • Rypal

  100 boduAsi jsem pro vetsinu z tvych ctenaru ten blbej prazak, co ostatnim neche rozumet, jenze se na ty tvoje hlasky tesim jak na Vanoce.Pozdravuj ty svy kamose,baby a Nadhernou (Ostravu).

 • pribramal

  heej !!! sem byl tedkomc v moravskym krasu a tam je ne štajgrova řyť ale štajgrova dupa !!! 😀

 • Henryk

  Objednejte si u Repronisu DENIK OSTRAVAKA 2 "…eště mě nědostali" fakt to stojí za to !!!!!!!!!!!!!!Lidi, nechal jsem si poslat na dobirku Denik Ostravaka 2 "…eště mě nědostali" vydavatelstvi Repronis a jak jsem to pujčil tchyni, ta brečela smíchy, malem se po…, fakt super knížka !!! DOPORUČUJI VŠEM KOUPIT !!!Ostravakovy kidy za těch pár chechtaku stoji ! On si ten honorař zaslouží, jemu dám vydělat a rád !!!

 • macho

  [42]jak kde… pouziva se oboji (do řyti s tebou / do dupy s tebum)

 • kika

  Zas kdybys otestoval Mašinu, možná bys zjistil, že má stimulující kovy i na nějakých jiných místech, než jenom na masce…Jinak tež hlasuju, že to je dneska nejlepší za tenhle měsíc. Líbila se mi ta freudovská hororová vsuvka. Mě se zase v noci zdávalo o otci Brůnovi a sekeře…

 • flag

  to je konec?Se mi zdá, že Zdenka bude příčinou konce Ostravakova psaní. Mám pocit, že co se tak nečekaně zabouch, tak na psaní háže boba. Nemám rád Zdenku :-)

 • ostrafuck

  Ďykiko-45…stimulující kovy i na nějakých jiných místech… Tuž včil se mi rožnulo v pale, že ty babky bimetalky sy chuděryplantaju feromon s Feronu. Ale na taki obrněny transporter, to aby měl jeden v trenkach aspoň pancerfaust. To by mě aji zajimalo jak asyk vypadaju, dyž kolem nich projede elektromagnet.

 • Eithlinn

  Denik Ostravaka 2Souhlas, je super, ale neradím objednávat, za poštovné zaplatíš tolik, co za tu knížku. Dá se koupit normálně v knihkupectví. Já ji hledala dneska v jednom pražském, třikrát jsem prohlídla tři regály s novinkami, dalo mi to dost práce, ale nakonec jsem ho tam našla:-)

 • m77

  Ty jsi fakt magor :-)

 • kika

  to ostrafucka co by se stalo, kdyby projel elektromagnet kolem chudáka týpka, co má od primáře sovy všechny klouby nové?!

 • hanicta

  PírcinkNo tož ja a co mam teď robiť s okovanym břuchem a nytem v držce(jazyku),jak to tak čitam? Odervať? Však stare je z teho …:-)))) (teda ten břuch ho nětankuje, ale jak bych do huby šahla, ten by od žalu scipnul!).Dylema.Nescu byt mašina!Nescu byt nekrofil.Ententyky.

 • Frdel

  Drsne zazitky z chlastacek. Enem tak dal, bo to mi pripomina trochu domova. Jsem v Emerice a tu sy moc nepokidam.

 • potfurkova

  …:o)…mno joo ostravák to je pařmen ta jak všici z tej černej Ostravy….bo tu je to sama fajna hospoda se samyma fajnyma kelnerkama…cooo? :o)

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>