Nedělni fotomaraton

V nedělu sem se sprchnul, nalel sem na sebe puldecy oldspajsu tajak ten pajtaš v reklamě a chvilu před dvanastu sem vyrazyl směrem k byvalemu kinu Maj. Byl sem čimdal vic nervozni, bo sem sy v duchu přectavoval, co mi Zdenka povi o tym Chorvacku, co a s kim tam zažila atakdal. Než sem zespodku zazvonil, musel sem se třyrazy zhluboka nadechnuť a vydechnuť. Děcko, co jelo kolem na kolobce, se mě zoptalo, esli mi neni zle, že sem taki rudy a že mi zavola sanytku. Gizd jakisyk.

Zdenka mi otevřela bzučakem. Navrch sem se vypravil rači po schodach, aby ji něbyl napadny muj rudy pysk. Navrchu mě čekala černoška. Chvilu sme byli jak kosmopolitni par, ale za chvilu sem se vydychal a zas sem měl barvu tajak dycki. V obyvačce bylo hadru jak v seknhendu. Kura, od středy je doma, no ni? Že sem nědržel pysk, bo mi hned něrudně vysvětlila, že tamten sveterek je od Dyty, tamtu sukňu a halenku musy vratit Michale, tuty buty měla pojčane od jakesyk Lenki. Ani sem ju něněchal domluviť, bo to by bylo na dluho.

Chvilu sme sy davali přednosť, kdo prvni začně dřystať o dovolene, bo sme byli pryč oba. Ja sem teho moc na vykladani neměl, tuž sem ju pobizal, ať začně ona, ale ona mě furt štenkrovala, že ja sem odjel spiš a navic s takimi krasotinkami. Možna se mi to enem zdalo, ale ty posledni slova měly přychuť jak vanočka s arzenykem, tuž sem ju chtěl poškadliť a řeknuť ji o jakesyk lesni odbočce, ale vnitřni ostravak mě varoval, že by se moc něpobavila. Něurčitě sem ji popsal tych paru dni v přyrodě, cosyk o sportu, chozeni po lese, hledani hřybu, vařeni a tak no a potem sem začal mamiť, co ona v Chorvacku. Furt se ji jaksyk nechtělo vykladať a vymluvala se, že musy dodělať oběd. Vrazyla mi do ruk balik fotek a zmizla v kuchini. Poctivě sem si všecke prohlednul, někere aji proti světlu, šak co kdyby. Na věčině byly krajinki, loďki, moře, plaž, slunečniki, vysmate děvuchi, cvičicy děvuchi, semtam jakisyk chachar, ale všecko moralně v rychtyku. Chtěl sem ty fotki skontrolovať s negatyvem, esli mi kerusyk nězatajila, ale film sem něnašel a navic už mě Zdenka volala do kuchině. Dovčilejška mi dycki od ni chutnalo, i když dava do gulaša jakusyk divnu travu, ale dneska to bylo jakesyk ine. Asy sem se tvařyl jak děcko ve školni jidelně, bo se mě zoptala, esli mi chutna. Asy sem dluho rozmyšlal, co odpověděť, bo mi vysvětlila, že je tam specyjalni kořeni od mořa. Tuž snad mě z teho šlak nětrefi.

Jak sem spucoval cely taliř, chtěl sem hned zkontrolovať, jak je opalena, ale nalakala mě do obyvački na darek. Jak idě o darki, zas sem ten maly harant, co nadšeně rve barevny balicy papir – a zas a zas rozbaluje teplaki a nebo pleteny sveter. Valil sem do obyvački jak favoryt na zavodu chrtu. Zdenka to brala važně, bo mi omotala pysk šatkem, abych nic něviděl. Šatek voněl slaně. Asy ho nosyla na plaži kolem pasu. Jak sem sy to přectavil, bliklo mi v pale, že bych rači tu kontrolu opaleni, ale to už mi Zdenka pravila, ať natahnu ruki. Ani sem nědychal a fakt sem se němoh rozhodnuť, co bych rači. Potem sem ucytil v rukach cosyk tvrde a pochopil sem, že to je ten prezent. A vida – plna miska malych mušli.

Byl sem spokojeny, bo z dovolene mi dluho nikdo nic něpřyvez, jak něpočitam tu smradlavu scyplu meduzu, co mi předloni z Bulharska dovez Karel ze šichty, že pry do akvarka. Vul jeden. Akurat sem se asy neměl ptať, esli ich vlastnoručně nalovila. Prvni přykivla, že ja a jak sem zyšťoval detajly, z jake hlubki, esli s brylami, nebo bez, tuž zas přykivla, potem zavrtěla hlavu a potem nasraně dodala, že to nalovili jacysyk domorodcy. Tuž ale hlavni je, že sem ich dostal ja. Potem mi eště dala flašu rakije, tuž sem hned nalel po pulce. Něčekal sem, že to budě take sylne a trochu sem se zakuckal, ale Zdenka to kopla jak Matušovič penaltu. Asy to něpila poprve.

Jak sem pochvalil fotki, vytahla z kabely cedečko, že pry kdosyk z partyje sy dal robotu a od všeckich, co měli dygifoťak, to nacpal na jedno a pro všeckich namnožil. Tuž to je rychlosť. Ta technyka leti jak cyklista s prasklymi brzdami z Bazalu. Lapli sme k jejimu noutbuku, ja sem sy dal eště pul kališku teho chorvackeho ředidla a začli sme prohližať. Kurnik šopa, osumset fotek, to bych něnafotil za cely život. Znova sem viděl plaž, moře, loďki, cvičicy robki. Naraz sem spozorněl, bo se tam objevily fotki města. Zdenka špitla, že byly na vyletě. Tuž na jakim vyletě? Šak nic take neměly zaplacene, enem tu dovolenu a auto tam neměly. Tuž rači sem se neměl ptať. Pry tam byli jacysyk syncy hazenkařy na sustředěni a pry je pozvali na vylet jejich mikrobusem. V pale naraz rudy vykřyčnik – jacy syncy, jaki mikrobus, beztak lužkova uprava – ale nahlas sem ju pochvalil, že využila přyležitosť prohlednuť sy pamětihodnosti Chorvacka. Asy to něčekala, bo se na mě mile podivala a začla mi každeho z tych synku menovať. Tuž to zas němusela. Něnaviděl sem každeho z nich a v duchu sem ich proklel. Enem trener mi byl sympatycki, bo byl asy tak stary jak ja. Jak sme byli tak okolo dvuste fotki, naraz se ten kružek erobiku začal misyť s tymi hazenkařami. Zdenka zrovna pomluvala trenera, že synkum dosť věcy zakazoval a vubec to pry byl taki suchar. Hned mi byl eště sympatyčtějši. Fotka čislo 267 mi vyrazyla dech z pluc, bo na ni bylo pět chlapskich holych řyti. Nic hnusnějšiho sem eště něviděl. Dopil sem svuj kališek a nalel dalši. Jak tu fotku viděla Zdenka, rozřechtala se jak sympsnovic synek a začla ličiť pro ňu jakusyk srandovni sazku. Skušal sem sy zevnitřku propichnuť oba bubinki. Okolo štyrste fotki se naraz začly objevovať hole cycki od jejich spolucvičenek. To mě celkem nadchlo až do fotki, na kere byla stejnak oblečena Zdenka. Ani sem se němusel divať, jeji pohled sem cytil až na řbetě. Tuž sem ju celkem klidnym hlasem pochvalil, že na fotkach su pěknějši jak ve skutečnosti. Tuž asy nic moc pochvala, ale nic pěknějšiho sem praviť němoh, bo ostatni ať sy vystavuju co chcu, ale něchapu, čemu musy moja Dokonala vystavovať svoje Dokonale. Aby mi tak cyzy gizdi slintali nad robku.

Hrudnich košu přybyvalo, ale už mě to ani něbavilo, tuž sem přyvital, jak kolem šestiste fotki Zdenka navrhla, že už to zavře a doohližame to indy. Potem mi vypravjala eště paru historek o tych hazenkařach, kere sem všecke zas proklel, bo byli mladi a fit. Uvažoval sem, jak dostať kerusyk fotku se všeckimi, že bych sy z ni doma zrobil vudu terč na špendliki. Posledni větu sy mě Zdenka zyskala, bo pravila, že to všecko byli mladi zajicy, keřy enem čučeli po puberťačkach, co byly oblečene do rybařskich syti a robily, že to su plavki. V duchu sem s nimi syce suhlasyl, ale konečně sem se nahlas od srca zasmjal. Na oplatku sem Zdence tajně prozradil, že ty kopretiny, co sem vez, se vzadu v autě cycmaly. To ji zrobilo viditelně radosť. Až taku, že mi potem v ložnicy ukazala, kaj je všudě opalena. Tuž do dupy – fakt všudě! O tym sy s ňu eště budu muset podřystať.

Po devate už sem se chistal isť dom. Sbalil sem zbytek rakije na večer a – naraz Zdenčin tydlifon. Mrkla na čislo, chvilu dumala, potem to vzala a cosyk drmolila jakimsyk mi něznamym jazykem. Pamatuju sy paru slov. Bog, dobro doputovat, chvala. Jak to tipla, pravila mi, že pry sy Michala zapoměla v tym hotelu brylki a majitel penzyjona volal, kaj to ma poslať. Tuž fakt Dokonala robka – za 14 dni se naučila aji celkem dobře chorvacki.

Jak sem šel dom, dumal sem, čemu majitel volal ji a ni Michale, ale po te rakiji a dvojite kontrole opaleňa sem byl taki utahany, že sem byl rad, že sem trefil kličem do zamku.

88 kidu k Nedělni fotomaraton

 • Michal

  uchylne ale prvni jsem :)

 • Michal

  no vida :-) kontrola opaleni je fajn. Ale co je dulezitejsi . MUSI SE DELAT PRAVIDELNE A POROVNAVAT ZMENY OD MINULE KONTROLY 😀

 • Milan

  tak tak…Kontrolovat sa musi furt!!! :-)

 • ostrafuck

  Kratce a po kaplanovsku: opozitem zvědavy je ščastny, synonymem pravdomluvny je rozvedeny.

 • DOST DOBRÉ!Tak jsem se fest zasmál dvěma výrazům: KOSMOPOLITNÍ PÁR – fajné a politicky korektní :-) Leti jak cyklista s prasklymi brzdami z Bazalu :-)) Tak to je super! Těším se na další příspěvky, Ostraváku.

 • sette

  No Ostravaku cítím že máš supeře. Ten chorvat co ji volal určitě nebude majitel hotelu, když se jí ptá jak dojela :) Ale bát se nemusíš, než by nějaký chorvat dojel sem a ještě k tomu do Ostravy, tak to by tu musely začít padat eura :)Ale jinak zase jsem si moc hezky početla :)

 • kmet

  chorvatkaj ma ten chorvat picerku?na Stodolní či naproti Hornika abys nahodou nešel na brigadu umyvat do picerky hrnce.inač fajne.

 • Antek

  KomlikovaneTen zivot je tak divne slozity a zamotany…. V babach aby se cert vyznal. Neni lepsi uz tym nasym fotrum, ze tyto problemy maju davno za sebou. :-)

 • přemek

  To nevypadá dobřeTož, totok nevypada dobře. Jak sem si dočetl předposledni věc, tak sem něco tušil, ale bude situace až tak važna, to jsem netušil. Kurňa, taky si se mohl chovat lip. Ale v babach fakt aby se čert vyznal, vim to sam, mam jich doma par a uplně jedno, jestli matka nebo dcera, mysli jinak. Tak Ti držim palce, ať Ti to dobře dopadne.

 • Zeppelin

  No, Ostravaku,ajajaj :-(

 • Anonym

  hm, hm, to mi neco pripomina, jak rika chlap vys: ajajaj 😉

 • Rynia

  Přeboč, tako važno viec, a jo tu vyjym od smiychu :-)

 • Zol

  DokonalaTuž nevim, nevim, jak to budě s tu dokonalosťu… enem dufam, že tu z teho nezrobiš dokonaleho Harlekyna. Ale inač chlama jak dycky :o)

 • wojtek

  no co,ty si byl taky blizko ‚spusteni‘ Masiny, toz se prece nebudem divit, ze Dokonala si zaflirtovala v Chorvacku..jinak hlaska ‚Zdenka to kopla jak Matušovič penaltu‘ je proste goool ;)))))

 • Linda

  Dneska to bylo SUPER!!! Zase mám procvičené břišní svalstvo… Díky!

 • meen

  Jak zwykle dobre! 😀

 • Anonym

  V kliduPříhoda s tydlifonem v chorvatštině je naprosto v normě, to se dělá běžně. Navíc častěji volají chlapi co nezabodovali, netřeba se s tím zalamovat.

 • ayesha

  toby mě docela zajímalo, jestli Zdenka ví jak jí tu Ostravak propírá….

 • if

  fše je v pořádkuHlavně,že tě nechala zkontrolovat opálení, kdyby byla fixovaná jinde, tak ti to nedovolí, jestli má trochu špatné svědomí, tím líp!!!!

 • bo

  Je rozvedená a ten Chorvat je její bývalý.. ??

 • if

  bo-21Neblázni čaba, to není detektivka!!!

 • ruzně

  názorTož tato story mi nepřišla zas až tak humorná, myslím že je to spíš víc ze života.Dokonalá není hloupá (notebook, jazyky, atd.), inteligenčně minimálně o řád , ne-li o víc, výše než ostravák. Takže v budoucnu ho buť kopne do řiti, nebo to dají dohromady, on jí bude nosit modré z nebe a ona ho bude využívat, podvádět atd. při každé příležitosti.Za tu hromadu skvěle a humorně napsaných zážitků (převážně v minulosti) bych Ostravakovi moc přál, abych se mýlil, ale z toho co o Dokonalé napsal nevím, nevím…

 • Ichtyl

  23, jak souvisi vlastnictvi notebooku s inteligenci? Znam nekolik tupych blondyn, ktere maji notebook a jsou blbe jak zakon kaze.

 • Neva

  Ha, ha, ha…Super…umět si užívat v Chorvatsku s celým sportovním manšaftem, i s Chorvatem, dát mu telefonní číslo, doma si pak nechat prozkoumat opálení a vše je v poho…Ostravaku, seznam mě s Dokonalu. Je prostě úžasná…potřebuji návod jak na to!

 • ;o)

  Peckapěknéééééééééééé

 • ;o)

  Peckapěknéééééééééééé

 • kika

  a není to spíš tak, že by ostravak takovou babu chtěl – krásnou, celé sportovní družstvo svalnatých mladíčků a velký chorvatský národ po ní šílí a ona si stejně vybere jeho… jestli je takový matlák, za jakého se před náma vydává, tak bych skutečnost viděla trochu jinak. ale je to fuk, dobře se to čte.

 • flag

  ženskýženský sou divný. Furt něco chtěj, když to nemaj dělaj scény, když to dostanou dělaj scény, že to je málo. Když maj konečně všcko, tak se rozhlédnou a chtěj zase něco jinýho a zase si najdou někoho dalšího, kdo jim to dá. Ať zhynou!

 • Zol

  to flag – 28Tuž sme se dozvěděli cosik zasadniho o robach. Freud by enem uznale pokyval fusami :o) Nu ale jak se pravi, něni šprochu….Ja bych Dokonalu hned nezatracoval, na druhu stranu bych ale měl očiska aj ušiska našpicovane, bo něni dobre něchat ze sebe robit chuja.

 • fidel

  Jste úplně mimo!Ostravak udělal chybu, že si nedal Mašinu. Měl si to užít, po flaše slivky byla určitě pěkná. Vždyť jel ráno stejně pryč. Telefon jí dávat nemusel… A pátrat po tom, co dělala Dokonalá v Chorvacku je taky blbost. Ostravaku, nepatrej. Ten kdo propadne žárlivosti, se stává ve vztahu slabším a stále víc ojebávaným článkem a stejně bude časem nakopnut do řiti… Překvapuje mě, kolik lidí takhle přiblble tupě uvažuje. Žárlivost je nejpříšernější lidská vlastnost, která dělá z lidí naprostý chudáky.A to Ostravak rozhodně není!!!

 • macku

  Pozor,ostravak není ani tupý, ani pod úroveň, ani prosťáček!Abyste se nepletli! To,že tady píše ostravsky ještě neznamená,že je to trouba.

 • v.pohode

  do treticeAle co, bab na svete je ! Urcite souhlasim s typkem zeshora, jak rikal, ze si mel Ostravak uzit s Masinou v Beskydech a slecna dokonala si mohla uzit treba s celym mancaftem. Co oci nevidi, to srdce neboli. No neni to pravda ? Zarlivost je svine a nema cenu si kvuli tomu kur.. it odpoledne a natoz s tim otravovat sebe i okoli! Drzim ti pesti Ostravaku !!!!!

 • Darinka

  to 30No já si nemyslím, že pokud se chce dozvědět pravdu tak je okamžitě žárlivý. Má si snad nechat srat na budku a pak se od kolegu dozvědět s kým vším chrápala?? No Ostravačisko, drž se.

 • v.pohode

  to DarinkaAle kdyby preci dostal v Beskydech tu Masinu, alespon by mel nejakou utechu, ne ? Ale nemysli si – nejsem pro neveru :-)

 • ale nijak nejsem doma

  Hele a co kdyz si dokonasla dovezla suvenyr taky – maleho chorvatka v brisku… Neva – to snad nemyslis vazne ?

 • ale nijak nejsem doma

  Hele a co kdyz si dokonasla dovezla suvenyr taky – maleho chorvatka v brisku… Neva – to snad nemyslis vazne ?

 • Franta Vaja

  Zdenkanejspiš ma chorvatka v břišku, dalšiho ma ve skřini, pod posteli bude tež jeden, pak toho, kery ji volal nechala v chorvacku pro přišti dovolenou. a pak ma jeste na kazdem prstu hazenkare:)hodně štěsti ostravak

 • Zdenal

  Sak uvidime jak se to vivine, esi je kurva, toz to da este najevo, esi ne toz mozna budem slavit aji naku svatbu, at to ma naky konec. Nebo to chystas jako never-ending story???

 • Asi takhle…Ženský jsou bestyje,drž se onaniea svýho vocásku….

 • Neva

  37A kdo tu mluví o suvenýru v bříšku???Umět si užívat, ne zblbnout!!!

 • hm :)no kdyz odhlednu od toho, ze uz tenhle blog spis beru jako beletrii na pokracovani a ne zapisnik ze zivota, tak patrat po tom, co kde mela moje polovicka na dovolene, to je fakt kravina .. to pak neni daleko od toho, abychom patrali po tom, co delala ten nebo onen vecer ve spolecnosti, kde jsem ja nebyl .. a nakonec me muze zajimat taky kazda vteerina, kdy je sama, ze .. vim, ze vybalancovat to, co je uz zarlivost, co neni a co je naopak lhostejnost, neni jednoduchy .. ale clovek by fakt nemel veci moc hrotit .. jak rika eva holubova: nic neres, nic neprepinej .. a HLAVNE .. po nicem nepatrej :)))jinak tenhle clanek se mi fakt libil, kultivovany a vtipny .. melo to smrnc i spad :)

 • tatýček

  Čtu už jen tak sem tam ze zvyku, a stále mne fascinuje, jak se někteří čtenáři ponoří do příběhu a opravdu prožívají tu fikci, již jim někdo předkládá. Možná se tím baví, možná má nevybouřené pisatelské střevo, možná chce vydělat, etc. Vám nedošlo, že ostravak je žena, zhruba klimakterního věku, ana se velmi dobře baví?

 • Pitrys

  Tak to mi taťýčku řekni, jak si na tohle proboha přišel???

 • Centrumačka

  Hele ho, klučinu, má dvě želízka v ohnihttp://www.sckn.cz/content/ladder.php

 • Amelie

  Milý Ostravaku…z tebe se stává romantik…a jsi žárlivec…a vůbec, Zdeničku sem tak moc netahej. Je to jako těžký balvan, který pohodu z předcházejících kidů stáhl někam do propasti. Škoda. Ta tvoje robka je nesympatická.Chápu, že jsi zamilovaný, ale…Jinak jsi super…a přeju štěstí i úspěch u té tvé robki…

 • roker Hejma

  Mno, tak Rodinná pouta z Ostravy nám pokračují! Přikláním se k názoru /44/ – Ostravaku, taky máš smlouvu na 100 pokračování? No co, jdu si přečíst znovu něco z nejlepších kydů – tady toto je letní okurkovej salát dle osnovy:- úvod a navázání na předchozí (vtipné přirovnání)- popis stávajícího stavu (vtipné přirovnání)- zápletka (vtipné přirovnání)- pochyby (vtipné přirovnání)- sex (tím nic nepokazíš)- otevřený konec (aby se mohlo pokračovat a diskutovat)Ještě by se mohla v každém díle objevit ňáká celebrita. Třeba Alice Bendová – Koňská hlava – prej sexbomba…fůůůj!

 • fidel

  Opravdu je "přeZdeničkováno"V návaznosti na to, jak jsem psal výše (30), tak bych sem opravdu netahal moc tý červený knihovny. Dva předchozí díly z Beskid naznačily, že se lze vrátit zpět k opravdu záživným kidům. A abych odpověděl Darince (35), tak pravdu se chce dozvědět opravdu jen idiot, protože rozumnej člověk po nevěře nepátrá a svojí případnou nevěru zatlouká do vypuštění duše! Protože přiznání nevěry není, jak se někteří naivové a hlavně naivky domnívají, nic čestnýho, ale je to prachsprostej alibismus a zbabělost, protože nevěra je relativní. Existuje pro dotčeného jen od okamžiku, kdy se o ní dozví. Takže příznání je alibistická berlička pro toho "chudáka", co podvádí a nedokáže to unést, tak přenáší to břímě na partnera, kterýmu samozřejmě jen ublíží. Nic víc a nic míň.Takže řeči o tom chtít se dozvědět pravdu vedou teenageři, kteří o tom zatím nic neví, ale především žárlivci, kteří tím maskujou tuhle odpornou vlastnost a ještě to skrývají za projev lásky. :-) Doufám, že jsi ten první případ, Darinko, a že na to taky časem přijdeš. Pokud jsi ovšem ten případ č. 2, tak mi je tě upřímně líto.Doporučuju skvělou knížku Dr. Plzáka, která se myslím jmenuje Lexikon žárlivosti aneb…, ale jistej si tím názvem nejsem.Žít s chorobným žárlivcem je stejný jako žít s alkoholikem, násilníkem nebo jiným podobným psychopatem…Howgh!

 • DarkLady

  Nemůžu si pomoctnemůžu si pomoct, ale Ostravak už zeslábnul. Tohle už dávno není ani zdaleka takový, jaký to bývalo. Vážně! Stojí to za prd. První díly byly skvělý, tohle je už slabota…

 • Neva

  fidelTvůj příspěvek jsem si četla asi třikrát, ale jsem z toho nějaká zmatená. To hovoříš z vlastní zkušenosti, nebo z Plzákových knih?

 • Boris

  PROČ ON???!!!??Proč tu penaltu musel kopat zrovna Matušovič,to nemůžeš vybrat někoho z našeho Baníčku a ne tam cpát nejakého sparťana?

 • fidel

  To NevaAno, z vlastní zkušenosti, ze zkušeností lidí z mýho okolí a knížka Dr. Plzáka mi vlastně jen potvrdila, že to tak skutečně je (až mě zaráželo, jak přesně seděly jeho postřehy na realitu, kterou jsem znal). Ta knížka se přesně jmenuje Othellon anem manuál o žárlivosti

 • Neva

  fidelNikdy jsem Plzáka nečetla, zatím mi stačily moje vlastní blbé i dobré zkušenosti. Ono totiž, některé věci se dobře říkají a radí, ale špatně dělají. Ale asi si ho přečtu, spíš abych si porovnala moje reakce a názory. Pátrat po nevěře je skutečně sebeubíjení, ale na druhé straně zjištění, že jsem podváděna, je pocit velmi ponižující.

 • Pajek

  Pokud to se Zdeničkou spěje k happy-endu, pak to vypadá spíš na postupný závěr deníku, protože umělecky se dá těžit jenom z životních neúspěchů, no ni?

 • fidel

  to nevaJá jsem od něj četl jen tohle, protože jsem na to narazil v knihkupectví ve chvíli, kdy jsem zrovna měl neskutečně žárlivou partnerku. A ta knížka je fakt ze života, oni ti žárlivci jsou vesměs všichni stejní… A právě proto aby se člověk nic nedozvěděl, tak nesmí pátrat!Ještě si na závěr zodpověz hypotetickou otázku: Bylo by ti líp, kdyby tě partner podvedl třeba s dvaceti jinejma a ty ses to nikdy nedozvěděla anebo bys měla troubu, kterej by jednou jedinkrát ulítnul a hned by se ti přiznal? Upozorňuju, že otázka zní, jestli by ti bylo líp.

 • Neva

  fidelRozumná hypotetická odpověď – brala bych raději toho co s dvaceti jinejma a já nic nevěděla.To dá rozum.Prakticky bych nechtěla ani jednoho, ani nenapravitelného obšoustníka a troubu už vůbec ne.Ale kurňa, z čeho si pak má člověk vybrat, co? Kde jsou ti normální něco mezi tím???Zítra mi kolegyně půjčí onu knížku, tak budu porovnávat a vstřebávat moudra.

 • kika

  to centrumačka – 46ale kurňa ta Šifra mistra Leonarda furt odolává, furt odolává… už mě tam pěkně štvala, jak útočil první díl. to hodlá odolávat náporu i toho druhého, nebo co?!

 • kika

  to boris – 52naprostý souhlas!!! vždyť máme v Baníčku tolik nadějných penaltových střelců! například…hm…no… Magera!:-)))

 • Honza

  kdo je tam?Denik ostravaka je vynikající marketingový tah. V žádném případě nejde o životní příběh, protože se tam motá příliš mnoho postav, z nichž nejméně polovina by už dávno identitu ostravaka odhalila. Tak jen doufám, že jste to Vy, Nohavico, Streichle, Dobeši…moc by mne mrzelo, kdyby to byl nějakej zastydlej komouš :-)

 • fidel

  to nevaPřeju pěkný počtení. Mít doma šikovnýho obšoustníka a nevědět o tom je přece nejlepší! :-) Sama budeš spokojená a on na tebe bude zlatej, protože bude mít pořád špatný svědomí… Ale to ty vědět nebudeš, protože si budeš myslet, že je tak skvělej prostě jen tak. :-)))

 • různě

  reakce na předchozíVedete tady řeči o žárlivosti, ale jaksi tady nepadlo nic o věrnosti, toleranci a důvěře partnerovi. Doufám že tyto pojmy ještě vůbec lidé znají.Sám myslím, že nejlepší je se řídit heslem: co nechceš aby bylo děláno tobě, nedělej druhému – tj. partnerovi. Je to někdy možná těžké, ale lze se ovládat.

 • fidel

  to 62Ovšem že máš pravdu, ale žárlivci žárlí velmi často naprosto bezdůvodně, většinou je nikdo nepodvádí, ale oni si dokážou záminku k žárlení najít vždycky.Na druhou stranu každej z nás někdy klopýtne (teda podle statistik cca 96% mužů a 91% žen) a pak je dobrý vědět, že hlavní věc je to utajit před partnerem a neublížit mu a sám se s tím nějak vyrovnat. Natvrdím ale, že každej z toho musí mít noční můry. Ale především se tady bavíme o Ostravakovi a ten by žárlit neměl, naopak zápletka by se velice dobře rozjela, kdyby si tu Mašinu dal a ráno před ní musel zdrhat (před jejími ozubenými koly…) :-))))

 • Ostravaku prosimtě napiš že stě zahli obaJako že Tobě s lechkym pousmanim dalši z učastniku akce Beskidy naznačil že si byl tak moc pod vlivem že si tu Mašinu přece jen připravil o akčni poctivost ale rano si diky rumu o ničem něvěděl a myslel sis že to byla nočni mura.A Tvoje draha milovana Dokonala nejlepši to prubla za užasneho měsičniho svitu s trenerem tych sportofcu a bylo to take užasne že Ti omylem začala při prohliženi opaleni řikat jeho menem. Falešna vymluva že to byl nazef hotelu gde spali Ti připadala podezřela, fšecko si si ověřil na cestofce a velkolepy roschod se někonal akorat diky temu že by si s Tebe robili v praci srandu na pokračovani a gde brat eště dokonalejši Dokonalu. Leda Nedokonalu a to by si byl za vola.Rači přiznej že si klimaktericka baba dle miněni vyše sviticich přispěfku a že ze sexu si pamatuješ akorat zhasnute světlo třicet roku spatky.

 • Kanal

  Prdel jak cypPřiklonil bych se k názoru, že za deníkem Ostravaka je někdo, kdo rozhodně nepíše prvně…a v žádném případě není blbý, jak se občas snaží přesvědčit..ovšem typuji chlapa, nikoliv ženskou..je to sané s chlapským myšlením….

 • poets

  :)))) ja nevim, me se pribehy se zdenkou libi taky, i kdyz ty o partii jsou lepsi, kazdopadne kdyby ostravak psal porad o tom jak pari s partijou, tak by to asi nebylo asi uplne zase ono….podle me je to fajn ze se to vzajemne prolina, je to prirozenejsi….a da se tak o ostravakovi vic dovedet

 • Janina

  to 58šifra Mistra Leonarda je úžasná knížka a to říkám i přesto, že ostravaka miluju a pravidelně kontroluju, co je tu nového :-)

 • jura

  Ahoj TrudoHele, Trudy, co kdybys ty svý skvělý rady přetavila do nějakýko cool dřystu a prdla to na svůj blog? Možná, že by byl navštěvovanější…..;-) A vůbec, nezdá se vám všem, že ty vaše úvahy jsou tak drobet mimo mísu? Je to Ostravakuv blog. Tak ho nechte, aby si tam napsal co mu slina na jazyk přinese. Aha, teď se ozvou všichni hnidopichové, že sy mam zrobiť pořadek v tej sfoji pale, a němam nikemu radiť. Ani Trudě. Tož, tak ja….

 • Neva

  68Jo, v podstatě máš pravdu. Hlásím se jako první správný hnidopich, ale na rozdíl od Trudy, která tu podsouvá dopředu své rozuzlení příběhu, my ostatní jen tak polemizujem o životě. Což je fajn, aspoň nějak se vyventilujem. A Ostravak si i tak stejně napíše co chce.

 • Prajana

  Co chce? Ja si myslim, ze stejnak pise to, co se mu stalo a jen to trosku pribarvuje.

 • Neva

  fidelJo, mít doma skvělého borce by bylo úžasné, bohužel, někdy se to tak nějak semele a pravda dřív či později vyjde najevo a pak se nediv, že nastávají žárlivé scény.O věrnosti nemluvím, jelikož tu považuji za absolutní. Mě se žije lépe bez klopýtnutí.

 • fidel

  to nevaTak to ti přeju, ať ti to vydrží! :-) A kdyby náhodou ne, nezapomeň zatloukat zatloukat zatloukat!!! :-))))

 • Neva

  fidelHa, ha, ha…vydržet mi může akorát to přesvědčení, bo ti borci jaksyk vymřeli. A jsem zvědavá jak to dopadne s Dokonalu, bo většinou právě take baby mají více štěstí na fajne chachary…Furt se něčemu učím.

 • To bych se hádal…Ad Neva: borci nevymřeli, ale zdá se, že lovíš ve špatných vodách :-)Jinak souhlasím s názorem o několik řádků výše – Ostravakovy příběhy možná mají reálný základ, ale určitě je v nich spousta věcí smyšlených, protože jinak už by byl Ostravak opravdu dávno odhalem. A řekněme se to upřimně – pak už by to vůbec nebylo ono! To, že je Ostravak opředený tajemstvím, je jedině dobře a vsadím se, že i tento fakt mu tak o 20 – 30% zvedá návštěvnost. Takže jen houšť a větší kapky :-)btw: Matušovič je fakt sparťanské poleno! A ten kopec z Bazalů není zase tak prudký, jak by se mohlo zdát :-))

 • fidel

  to nevaTaky si myslím, že nevymřeli. Ale podle mě tvůj problém bude spíš v tom, že jsi zřejmě hodná holka a ty to mají vždycky těžší než mrchy. Poradím ti: staň se mrchou a budeš v pohodě. :-) Samozřejmě to předpokládá mít nějaký dispozice, především vizuální a morální… :-))) Jestli tím disponuješ, můžeš se mít dobře :-)))

 • Mlaf

  Reakce na 75"Poradím ti: staň se mrchou a budeš v pohodě. :-) Samozřejmě to předpokládá mít nějaký dispozice, především vizuální a morální… :-))) Jestli tím disponuješ, můžeš se mít dobře :-))) No jasne :-) Vysuk*s si sperky, bundicku, auto, mozna i byt :-)))))) a nemis pro tom hnout ani prstem. A jeste lepsi je mit takovych sponzoru nekolik :-))))

 • Mlaf

  KorekturaPar chybicek :-) 1) mely tam byt uvozovky na konci prvniho odstavce2) "nemis pro tom ma znit "nemusis pri tom"PArdon, nejak jsem se upsal :-))))

 • Neva

  Chlapci, díky za rady……vezmu si je k srdci, i když je mezi námi asi dost velký věkový rozdíl, už totiž nejsem "holka" a tak ze mě neleze zoufání, ale jistá životní zkušenost.Mrchou se člověk většinou rodí, což mě teda bohužel asi minulo, ale zas tak hodná=blbá taky nejsem.No a super sponzor, co by mi za šuky šuky snesl modré z nebe, mě taky nebere.Takže, chyba je asi ve mě. Nemám být tak náročná.

 • Zol

  To sou kidy……jak poďme srat. Ostravak a ženska? Hahaha – cypovina roku. Tež si nemyslim, že se ty dřysty odehraly tajak je liči, ale koho to sere? Hlavně, že je chlama,ni?No a dilema žarlivost x nežarlivost? Tuž byť žarlivec je na guvno a s takym pajtašem neni k vydrženi, to vi všeci. Ale mět to u řiti, klapky na očiskach, dyž všici kolem vidi ty parohy, směju se mu nebo ho lituju – tuž to asi tež neni to prave ořechove. Taky cyp by byl enem za debila. To chce asi jakysik ten kompromis,ni?Tuž ale tež se přimlouvam za kidy jak byly na začatku, bo jak se všistko toči enem kolem Dokonale, tak to troche ztraci šmrnc. Ale je mi jasne, že nejsem ten, kdo o tym rozhoduje…

 • fidel

  to nevaJá teda nevím, jak velkej ten rozdíl bude, takovou impertinentní otázku bych si nedovolil položit. Ale myslím, že to nebude moc… :-)n Já už taky bohužel nejsem zas tak malej kluk. Opravdu bohužel!Jak jsem říkal, mrchy to mají jednodušší. A pokud ses s tím nenarodila, budeš se s tím muset smířit, stejně jako já jsem se smířil s tím, že jsem se nenarodil s tučným balíkem na kontě svých rodičů… :-)))

 • Neva

  fidel…jasně, připadáš mi tak trochu na mé vlně. Pomalu se už smiřuji se vším. Ale přispěvek od Zola/y je zcela vystihující, asi tak nějak si to myslím a představuji i já.

 • nejsem doma

  To jsou radyto Fidel (infidel): do ceho ji to presvedcujes sponzore ? Mas na to ?To Neva: Hele drz se a nebo to bude vypadat ze se tady nabizis. Stoji ti to zato ? Jedine ze bys pak zacala blogovat o zkusenostech dospele holky v soucasne spolecnosti.

 • Co je to ten cool dřist?To je překlep? Ja svoje rady přetavit němožu a dat to na svuj blog taky ni bo psat o nevěře a mojim starym – to ho rači čimsik trefim. Stareho, ne blog.No a že tu partyja tak polemizuje – čemu ni? Šak dyby to Ostravak něchtěl tak by tu neměl chlifky na dřisty že? A odezva čtenařu to je dobra kontrolni zaležitost. A třeba ho aj trochu inspiruje……Ja s teho jeho psani z gustem robim akčni katastrofy – asi ze litosti že muj život je taky jednotvarny a skoro nudny. Bodejť – z jednim chlopem třicet roku – to by ani Ostravak něvymyslel jako zajimave……

 • Dr.Plzak

  I ty,Trudo?

 • Evička

  Koupila jsem knížku tátovi a i když jsem přečetla jen pár tvých příhod s obou knížek myslím že takové skvělé kecy jaké si napsal ty ještě nikdo nenapsal ani nenapíše. Prostě se nezapřeš jsi ostravák tak jen piš dál ať je čemu se smát.

 • Haffan

  všecky na stejne brdo…Jak tak čtu tak vidim že ty robki jsou všecky stejne…enem se pochlubiť co kde a jak!! za tyden mi po třech měsicich přijede moja toš to ja sy taky užiju těch dřystu. Proč to vy baby dělate? vychcane jak ďury do sněhu!!! ale nic proti take ste byly jste a budete…enem si možna zvyknuť…ale ja si na to nezvyknu nikdy!!

 • Haffan

  kontinjukura že ja se vubec rozčiluju!!

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>