Na jednym s bezďakem

Včera bylo cely den horko jak na Enhačku přy odpichu. Jak sem jel ze šichty, vystupil sem u Elektry, že se flaknu po centru, bo už sem tam dluho něbyl a stavim se potem na jedno dvě do jakesyk zahradki.

Kurnik šopa. V centru to vypada tajak by přypravovali barykady a zakopy na valku. Kereho pajtaša napadlo zrobiť z naši fajne Ostravjenki taku měsyčni krajinu? Prolez sem Masarykač, mrknul tam na ty klece jak v zoo, pomaly přešel na Sokolsku, podival se, jak dluho se tam eště něbudě dať jezdiť autobusami a trolejbusami a pomalym krokem sem zamiřyl k zahradce u Domina. Lapnul sem na řyť, objednal sy pivo a čučel sem na robki, kere se kolem prochazaly v tym hicu jak na sutěži O nejpěknějši bluzku. Dněskaj bylo tak ze pědatřycet na slunku, tuž prvni pivo sem zhltnul jak děcko bompar. Druhe už sem sy vychutnaval. Naraz sem sy všimnul takeho uslimpaneho chlopa, kery seděl na lavce ve stinu kusek od teho Maryjanskeho slupa. Jak viděl, že sy ho ohližam, mavnul na mě jak bysme se znali. Tuž trochu sem zněistěl, bo v tym slunku sem moc na dalku něostřyl a trochu mi přypominal Kajoša, ale podle hadru spiš vypadal, jak by ho kdosyk hodil do Kukataksyku a vyložil až na skladce. Dopil sem druhi škopek a pro istotu sem na ňho mavnul jak na pozdrav, bo co jak by to byl kdosyk znamy, no ni?

Chlop na to asy čekal, bo hned zdvihnul řyť a šmajdal ku mně. Čim byl bliž, tym mi bylo jasnějši, že to neni Kajoš – zpočatku podle gzychtu a ku koňcu aji podle smradu. Rači sem čučel do země, ale smula – už zaseknul navnadu a ja sem to zežral, tuž včil sy budu museť cosyk vyslechnuť. Beztak o izdenkach na vlak, či o přyspěvku na večeřu, nebo cosyk take.

Chlop lapnul na řyť vedle mě, přectavil se jako inženyr Karas a začal mi ličiť, čemu je taki špinavy a smradlavy. Že eště minuly tyděň měl robotu, kvartyr a robu, ale v „patek pry se dozvěděl cosyk duležiteho a od te doby se s nim stala velka změna“. Tak přesně to pověděl. Takich dřystu už sem na hlavnim nadru, či na byvalym uaně slyšel, jak sem čekaval na vlak, autobus, či jak sem se tam semtam zbudil ani něvim čemu, tuž sem enem tak na pul ucha posluchal a čekal, co za to budě chceť. A tež ja! Jak přyšlo na detajly, vylezlo z něho, že jak mu kupim jedno nebo dvě piva, že mi to tajemstvi tež povi a možeme to potem spolu jaksyk vydumať a buděme bohati. Tuž ni, že bych měl cosyk proti bezďakum, šak su to tež ludě, no ni? A už nejsem maly cyp ze zakladki, jak sme s partyju jedneho šňupaka (eště jak sem meškal v Hrabuvce na Letišťu u Buďaku) lapli za hnaty a šupli do kontejnera. Tuž sem objednal třy dalši piva a jak to robka doněsla a on eksnul prvni a pulku druheho, zaposluchal sem se do storki, keru se pry Vašek (tak se menoval menem) dozvěděl od jedneho duležiteho pajtaša z radnice minuly patek kajsyk něznamo kdě.

Všecy v Ostravě vja, že se rekonstruovala baň nad Muzeem. Jak to tam cele rozkopali, pry tam jeden z tych maniku našel v tramě skovanu staru mapku s pokladem kajsyk na uzemi Ostravy. Ta mapka už teho pry zažila vic, jak Rude pravo po třech skluzach stupačku, tuž tam teho moc něbylo k viděni. Ten křyž, co označoval to misto, kaj byl poklad, byl skoro přes cele centrum. Radni tajně zasedli a jednali a jednali. Nakoněc se pry rozhodli, že pod zaštitu dobudovaňa kolektora budu něnapadně hledať poklad. Ostravě to pomože a jim tež, bo peněz je malo a každy zlaťak dobry, no ni? Lopal sem dalši škopek, co mezytym doněsla ta švarna robka, co se mi zpočatku zdala taka jakasyk spuchla a ojebakovana a enem sem krutil palu. Vašek, jak byl v raži, vypravjal o dalšich poměrach na radnicy, ale kupodivu byl celkem v obraze, jak sem tak posluchal. Ku koňcu začnul recytovať seznam zastupitelu. „Babka, Čeganova, Černik…“. Jeho monotoni hlas pomalu tichnul. „Kaděra, Kajnar, Kolařík“ a pala se něbezpečně přybližila stolu.

Nakoněc sem sy dal eště jedno, ale enem pro sebe, abych to rozdychal, bo Venca chrněl na stole. Tež štyry piva v takim hicu, to by zabilo aji Železneho Zekona. Celkem mě zklamalo, že usnul, bo sem z něho chtěl vytahnuť eště jakesyk detajly. Dlubal sem do něho chvilu popelnikem, ale enem z něho vypadlo poslednich paru men – „Mynař, Zednik, Zvolanek…“. Tuž sem to za nas oba cvaknul a namiřyl istym krokem slimaka, kery přelez alkoholikovu spluvu, dom.

Tuž ni, že bych mu uplně věřyl, ale všecko do sebe zapadalo. Opravovala se kupola nad muzeem, ja, našli tam cosyk, ja, zastupitelstvo furt beči, že něsu chechtaki, ja, maju velke plany, ja, je Ostrava v centru rozkopana, ja… Pro istotu sem nakukoval do každe ďury, esli tam něuvidim jakisyk ten zlaťak, či co. Akurat jak sem šel kolem rozhlasu – tam to maju rozdrbane hned na chodniku – trošku sem zaškobrtnul a jebnul sem sebu do te škarpy. Zahrabal sem jednu ruku, esli tam neni jakasyk bedna s pokladem a fakt! Cosyk sem nahmatal! Zahrabal sem vic, ale guvno. Byl to kusek lešenařske trubki. To hrabani mě celkem unavilo a kdybych sy dal u Domina eště jedno, možna tam aji zdřymnu. Ale kolem pravě prochazaly take třy mladežnice a jak mě viděly vleže v te ďuře, enem se chechtaly jak po zelenym cygaru, tuž sem směrem k nim řeknul, že robim přesčas. Vyhrabal sem se ven, mavnul ruku nad rozervanymi galatami na koleně a šel dal. Zbytek cesty už sem sy daval bacha na ďury a za slabu hoďku sem se dobyval dom. Akurat nevim, čemu sem ja vul zvonil.

Tuž dufam, že to dobře uložim a pošlu, bo sem doma chvilu zdřymnul a zbudil mě ten hic a sucho v pyščisku. Dufam, že zas skoro usnu, bo rano idu na šichtu.

Kura, tak mě včil napadlo, kolik tak asy stoji taki ten elektronycki detektor železa…

69 kidu k Na jednym s bezďakem

 • lefty

  nr.PRVNIIIIIIIIIIII

 • Kachna

  DRUHÁÁÁÁ 😀ale fajně ses ožral

 • eftcha

  Týýý jo,po dloué době žádné telenovely…už bylo na čase:

 • O cemto bulo? zatial podla mna najslabsie, ani ty prirovnanja nejsu bohvieco :(

 • suva

  super!…pribeh nastavuje zrcadlo…atd. 😀 ostravaku, teba by mali prijat do PEN-klubu

 • banan

  u me dobry!dobre kidy … :)

 • Servus Ostravaku…Zdravi tě celá naše kapela z Hradce Králové a přejem, aby ti v tom vedru nevyschl mozek…

 • macku

  (morkar)Kdybys byl z Ostravy,věděl bys o čem píše a jak to přesně vystihl. Ostravaku, fakt jsi jenom jeden!!

 • Hanyz

  DetektorJestli chceš koupit, tak za 20 000,- se dá pořídit dost dobrý. :o))

 • aja

  ale no tak lidi,dejte pokoj s tim věčnym hodnocenim jesli tenhle článek je lepší nebo horší než nějakej jinej.budtě radi že ostravak píše.tímto mu moc děkuju,pokaždý pobaví :-)

 • meen

  no nic znowu mi przyjdzie poczekac na anstepny odcinek :) masz szczescie ze zyjesz sam ostravaku

 • tatýček

  A vám to opravdu nepřijde nepodobné, např. Simpsnovým, kdy jsou věčně bez peněz, avšak stále dobře přežívají, tu méně, tu více úspěšně, neb ve fabrice (atom.elek) Homer cosik zarobi. Stejně tak autor(ka), stále pije, pořizuje nové věci, výplata spíše slabší a pořád je zaco kupovat. Ne, já nebrojím proti tomuto psaní, jen mne stále udivují ti bezvýhradní věřiči, co si beztak nechávají operovat totální endoprotézu od primáře Sovy nebo Dr. Štrosmajera, vlastně i Blažej byl dobrý.

 • Když nevim, věřim…Ano, když nevim, tak prostě a jednoduše věřim. Nevím, jak je to s Ostravakem doopravdy a upřímně, ani to vědět nechci, protože mi bohatě stačí, když přijdu z práce a vidíš, že je tu nový příspěvěk. Ano, dokáže to nabudit a pohladit na duši (třeba už jen proto, že na tom vlastně zatím ještě nejsem až tak špatně :-)) Nevim, Ostravaka mám rád a netoužím se dozvědět šedivou realitu. Té mám kolem sebe denně dost a dost!

 • verny ctenar

  co kdyby se ostravak vypravil na ten czechtek trocha prodrbat ty mladezniky s dredama a zeleným cigárem :O))

 • Pampalíny

  Proč to řešit? Je to oddychovka, která pobaví, takový "starší Adrian Mole" :-) No ni?

 • boulder

  Ten napad verneho ctenare s Czechtekem je geniální, to by byl pribeh

 • ooooooooje to opět prima story .-)) zeleny cigaro…..hahaha…dobryyy

 • Akzirk

  Dochazi fantazie ? Uz jen jeden, dva clanky za tyden a ten dnesni je teda bida….

 • nahodou tahle story byla super, takova ostravakovsky old schoolova .. proste epizodka bez nejakych souvislosti a navaznosti :)

 • Neva

  Fajne……za chvíli půjdu přes město a možná se taky stavím na jedno na Masarykáči na zahrádku, tak se budu rozhlížet po bezďákovi, že by mi třeba dopověděl jak to dopadlo…

 • za 200 :)v tesku maji takovou hracku co prej fakt funguje …. a stoji jen dve kila 😉

 • za 200 :)v tesku maji takovou hracku co prej fakt funguje …. a stoji jen dve kila 😉

 • DARINKA

  HMMNo jako pokus o něco jiného to bylo fajn, ale příběh sám o sobě nic moc…To raději o Zdence

 • fidel

  V pohodě…Nebylo to k popukání, ale co byste chtěli v tomhle vedru za výkony… Díky, Ostravaku, příjemný zpestření při pátečním čekání na víkend… :-))))

 • Petriver

  DobryBylo to dobry, pobavi, nenasere, akorat ke kafi a cigaru. Pis dal!

 • flag

  tatycek a jiniBez ohledu na to jestli je Ostravakovo psani fikce nebo skutečnost, je z některých reakcí cejtit závist. Vidím to asi takhle: například Tatýček je člověk na koho všichni, včetně manželky hážou bobek a on chudák zakomplexovanej zjistí, že nějaký Ostravak, kterýho -považte-nikdo ani nezná získá nějakým blbým psaním na internet takovou popularitu a co víc, dokonce z toho udělá knihu a ještě vydělá i nějaký peníze. Chudák Tatýček se cítí ještě víc odstrčený a jediné co s tím může udělat je pokusit se ostatním otevřít oči a co nejvíc jim to zhnusit. tayček by chtěl zvolat:"Nevěřte Ostravakovi jen vás balamutí aby později rejžoval vaše peníze." tatyčkovi předem odpovídám: "No a co, až to budeš umět jako on, tak se taky pochlub."

 • Němusi to byt enom zavist…..Može to byt aj cosi ine – jak može byt zaras něznamy pro fšecky a to asi aj pro majitelku nakladatestvci teda ona to aspoň tvrdila a přitem na knišce vydělat? Vy uš stě viděli jak jakysik dobrodruch s psychopatickyma rysama vyplati komusik honorař na poste restante z velkym pozdravem na vydajovem dokladu? A ten dobře vydělavajici Ostravak to nězdani bo je taky anonymni že ani berňak něvi gdo to je a vypatrat němože?Možna že par lidem vadi takove rospory….. Ja se třeba divim te velke popularitě bo mi to Ostravakovo psani něpřijdě take užasně zajimave ale kamarad, to znači chlop, se na to diva uplně jinak a bere to jako parodiju na alkoholicke udalosti. Že to su přesně ty pivni opilecke řeči a přijdě mu to jako Limonadovy Joe pro chlastometry. Nastavene zrcadlo pro pijaky.Každy v Ostavakovi možna najdě to svoje – neistoty, vahani, problemy, uspěchy u robek aj těšku palu po pivě a koktejlach.A pro nas z ostrafskeho kraje je to pohlazeni po zakomplexovane dušičce – aj u nas je hesky, robime tu zajimave věci a mame mezi sebu přitažlive lidi.Opčas kerehosik pustime do světa na ukasku – Topolanka do parlamentu, Rotrovu do televize, to aby se pražaci neutahali dluhym cestovanim a Lendla za ocean aby aj Američani viděli pořadny tenis.A Ostravaka maju lidi přimo v kancelařu na stole na internetě a pro technicky zaostale v nejblišim knichkupectvi.

 • Aglája

  Trudo,mluvis mi z duse.A ja sedim teda v te praze a mam ostravaka v poledne k obedu, misto zakusku, a pokazde je ten zakusek jinaci.A kdyz neni, mam abstak :-)

 • fidel

  SouhlasPokud někdo dělá něco, za co jsou ostatní ochotní dobrovolně platit, ať to dělá a ta popularita a případnej profit s tím související mu právem náleží.A ti, kterým to vadí nebo závidí, nemusí číst Ostravakův blog a kupovat jeho knížky…Ostravaku, svojí slávu a kačky si pěkně užívej, zasloužíš si to!!! :-)

 • tatyček

  Mně nevadi ostravak či kdo taky. Mně vadí ta lůza, jež je schopna, ovlivněna čímkoli, třeba povídáním, vžít se do příběhu tak, že bude volat: "Ukřižuj, Smrt, Pozvi Zdeňku". Vadí mi pro takové lidi všeobecné volební právo, bo potom to tak tady v téhle zemi pekně zkurveně vypadá.

 • fidel

  Jeden tematický ftipChytí ostravský rybář zlatou rybku a rybka ho prosí: "Rybáři, prosím pusť mě, splním ti tří přání!" Tak rybář ji pustí. Rybka se ptá: "Tak jaké je tvoje první přání?" "Ja bych si přal, aby naše uhelne doly byli aj v Praze." "Tak už je tam máš a jaké bude tvoje druhé přání?" "Ja bych chtěl, aby tam take dělali soboty a neděle." "Tak už tam dělají soboty a neděle a tvoje poslední přání?" "Kurva ja chcu byt pražak."

 • Petr

  Jsem detailista…V prvnim odstavci jsi psal: " Jak sem jel ze šichty, vystupil sem u Elektry, …" Predpokladam, ze jsi pouzil tramvaj, nebot u Elektry nic jineho nestoji. Ale z NH-acka se jezdi pres Cernou Louku. A k Elektre nic primeho nejezdi. Leda, ze by jsi prestupil na Frydlantskem moste. Ale to by byla oklika tak na deset minut To by normalni clovek neudelal – radeji vystoupim pesky a dojdu k Elektre pesky.Takze vazne nechapu kudyma jsi jel ze sichty? Teda pokud nas tu nebalamutis :-))

 • Pitrys

  33, a kde tys vzal, že Ostravak dělá v NH?

 • if

  pro tatyčkaNesnášim slovo lůza, kdo je to ? jakási organizovaná svoloč, která je pod naší úrovní? myslí si a mluví a dělá cosi podřadného? Ach bože, jaké drobnosti vyvolávají takovou animózitu! Když někdo chce věřit, když se chce nechat vtáhnout do děje, proč ne?Aspoň se odreaguje v tomhle "zkurveným světě". Cokoli, co neškodí druhým a člověku uleví a ho potěší, se cení! Mám tě ráda, ty kluku Ostravaku!

 • Petr

  Re: [34]TADY.Uplne prvni veta: "Včera bylo cely den horko jak na Enhačku přy odpichu."

 • Pitrys

  Re [36]Řekl bych, že to je jedno z jeho mnoha přirovnání. Nikde zatím svou práci nezmiňoval a to ho čtu poměrně pečlivě.

 • roker Hejma

  Mno, já si myslím, že Ostravak maká v nějaké kanceláři (projekční , architekt, strojařina, nebo PR) bo se zmiňoval o kolegyni z kanclu, spoluprac. kámoších a v neposlední řadě o práci, kterou nafasoval na týden. Takže určitě maká hlavou. Dřisty o manuálech zná od rodiny a sousedů, kámošů ze školky a tak. Ale není to jedno? Hlavně že snad skončila Rodinná pouta – i když dnes dávám lepší 3.

 • Macek

  Jen tak dál…Zdravím fšecky! Jen jsem měl potřebu sdělit spolupostiženým, že jsem se dlouho tak od srdce nenachlamal a že v práci při každé pauze na sváču a oběd čitam Denik Ostravaka a kolezi už ze mě maji prdel bo se furt chechcu no a oni řeši take duležite věci jak opravit toto a tamto čerpadlo a co temu muže byt, no a já neřeším nic jen se jim do toho chechcu a oni nevi čemu a začina to pro ně být trauma… jeden už si radši vzal dovolenu.. :o) tak to radši nepište tak srandovni bo bez čerpadel enhačko klekne… tak papa Macek

 • Pavla

  Pro 35Lůza byla a je, jestli tomu řekneš banda primitivů nebo nějak jinak, na tom ani nezáleží. Důležité je, že všude se najde skupina lidí, kteří mají hodně jednoduché myšlení a jsou snadno ovlivnitelní. Třeba je bráno jako normální, že dav na IO pětiletého děcka. Tenhle dav, lůza, primitivové, ti se dají opravdu snadno strhnout k lecčemu, zvláště když jim za to něco slíbíš – v multilevelu důležitost a peníze, v sektě lásku druhých a výjimečnost před třetími, v duchovnu divotvorné schopnosti.Nebo v politice ráj na zemi s kýmkoliv, kdo slibuje důrazně, přesvědčivě a věrohodně…… A když on ten Štrosmajer byl tak zajímavý a Sova dobrotivý a ta noha tak bolí……..Tak prostě tady si hrajeme na to, že Ostravak píše pravdu. A mám dotaz – co je s Bobičkem?

 • Zdenal

  pro tatyčekaMe zas vadi ze moznost psat do dristu maji takovy debilove jako ty. Vadi mi to vic nez ze luza ma volebni pravo.Esi se ti to tu nelibi tak sem nelez.

 • Vis co

  Vse krome BobickaKonecne uleva,jsme zase doma,Ostravak vidi sfarne spuchle robki,ochmelkove a homelesove jsou opet s nami.Zadna Zdenka a ta psi mrsina uz vubec ne.No,vlastne s tim coklem je vice legrace nez se Zdenkou.

 • Reknu az budu doma

  Tak to vyada, zetatycek je odbornik na endoprotezy. Mel asi tri, ze je dokaze posoudit. A kdo ji podle nej nema je luza. Tatycku, tatycku. Zij a nech zit. Vzdyt to jej jen zabava, nejde o zivot takze jde o h…Petr a jeho detaily – sexs vedle vzdyt osravak nepracuje na NH. Pracuje tusim na projektu.

 • Ela

  Poctenicko je to skvele, ale myslim, ze tak, jak pise/mluvi Ostravak, ze tak se v OV nemluvi. Spis mi prijde, ze pochazi z jizni Moravy :)

 • macku

  pro tatyčkaK vašemu výronu oduševnělosti bych chtěla ještě dodat, že jste zapomněl dodat, že na kosmetiku chodíme k Simoně a Ivance. Jen se z té své nadřazenosti nezblázněte.

 • Peťa

  O ničem diskuseKdyž si čtu diskuse na jiných servrech, tak se většinou pobavím, ale tady je to samé lepší než minule, horší než minule. Ty vaše posudky jsou fakt o ničem…

 • severomoravák z Liptova

  To ElaNo Tě prc prc prc Ela, jak jsi na to přišla???? Ty snad v míru přicházíš z galaxie Praha???? To jsou neuvěřitelné věci co tu píšeš. Silně mi připomínáš postavu Marie Terezie z filmu ,,Pacho Hybský zbojník,, kterak procházejíce se po vyšívaném koberci, který znázorňoval mapu Rakousko-Uherské říše s lorňonem a vějířem v ruce hledala jakýsi bohem a ouředníky zapomenutý kout říše zvaný Liptov. To je ten film ve kterém hrál nezapomenutelný Jozef Króner zbojníka. A skvělý hlod tam padnul, když jeden z jeho spoluzbojníkú zvolal: Pachóóóó, pandúri idúúú! Chalapíííí na koně. Pacho, ale veď koně nemáme. Nevadí, chlapíííí tak utěkajmeééé! Skrátka děvče tvé věty zní jako kdyby sis dala frndžalice……

 • Ela

  To SM z LiptovaVzhledem k tomu, ze bydlim asi 30 km od Ostravy vim, o cem mluvim. Mam kamarada z JM a ten takhle mluvi, v zivote jsem neslysela kohokoliv z Ov takhle mluvit. A uz nepi, bo co z tebe leze…

 • To ElaTuž robko, to je možne, že sy nikoho z Ostravy tak mluviť něslyšela, ale na jižni Moravě, to těžko. Bo tajak ja, mluvi moja mama a mluvila tak moja babka a obě su rodile Ostravački. Tuž nevim…

 • severomoravák z Liptova

  To ElaNo Tě pic Ela. Nechci se tě dotknout, ale připadá mi že těch 30 km je dostatečně daleko abys to už neznala a ten kámoš je asi púvodem od Ostravy. :-) Ale vcelku máš pravdu v tom co jsi neřekla, že (v 60 – 70 letech co já pamatuju) se takto hovořilo nejen v Ostravě ale i v jejím blízkém okolí (na severozápadě po prajzácky a na severovýchodě ponašemu) ale dnes už ani ne. Podle mě a Lenina to zlikvidovalo rozšíření TV vysílání a mix obyvatelstva s pracovníky z jiných končin vlasti. Každopádně nejsem přesvědčen že máš pravdu, a vycházím z vlastní zkušenosti. Nejen že jsem se na Ostravsku narodil a vyrústal, ale jako specialista jsem se řadu let pohyboval po celé republice a mohu porovnávat…No ale to je jedno, rozhodně jsem se tě nechtěl dotknout, ale spíš pobavit…takže I am so sorry.No a co ze mne leze…. raz za uherský rok trochu bezalkoholového piva totiž CH3 CH2 OH není moje hobby.

 • Dost možné, že je tahle robka (Ela) z opavska, kde je to v porovnání s rudým srdcem (rozuměj, Ostravou) opravdu tak trochu jiná galaxie :-)

 • Skače čuba přes obilešibko hupe přes luku.Za ňu chachar v kamizolefájne brko v klobuku.Kaj se vališ, co se chlameš,co se ščuřiš jako cip?Prd ti řeknu, take znamea zas vali do kajsik.

 • ostrafuck

  Fajny napad pro magistrat. Zrobime z Ostravy Klondajk, vykolikujem parcely až na Slezsku a partyja chechtakokopu vykuta zadara krompačama cely kolektor. A bo zme tacy robotni, možna buděme mjeť do zimy aji metro. A jednu ďuru bysem něchal jako vyběh pro tatyčka a podobne spermany, aby se mohli v kľudu a bez luzy mezi sebu voliť, kery je z nich větši cyp. Ja bysem i věděl, ale bo sem enem luza, tuž nemožu do teho kafrať.

 • Totok sů prostě boží kydyDycky sa temu řechtám jak kůň. Gdo to buzeruje, na teho seru. Ať žije Ostravak. Kanče, dojdi k nam do sklepa. Ten emajl tam maš napsany. Rad ty tvoje hlody čtu.

 • Totok sů prostě boží kydyDycky sa temu řechtám jak kůň. Gdo to buzeruje, na teho seru. Ať žije Ostravak. Kanče, dojdi k nam do sklepa. Ten emajl tam maš napsany. Rad ty tvoje hlody čtu.

 • Malvína

  Výběh pro tatyčkaHe heh … ftipný, 54ko ;))

 • hej no všelijak..třeba obluda..

  sou i lepši dny….a teplejši:)

 • 54 mě fakt pobavil :-))Na ostravský kloncike se rád přijedu podívat :-)http://martinhanzal.net/

 • Hezké hlodyPřemýšlám, esyk udělám take nejaké stránky, třebas Mutěňák.bloguje.cz, ale stejnak bych psal podobné hlody a lepší sa ně to čte jak píše 😉

 • xy

  ??????????To 60 . A ty si kurva kdo ?

 • dyzlektyk

  To Ela (45)Myslím, že Elin problem bude v její dislexii nebo něčem podobném. Prostě si není schopna správně v hlavě přetransformovat to, co čte a možná jí to v uších zní úplně jinak.(kurňa to su chytry, co?) Té jižní Moravě jsem se s chutí zasmál

 • Kritik

  DiraTak odstavec se spadnutim do diry je fakt sracka. To uz je i na pohadku moc…

 • Gottfried z Prajske

  Tuž to ja synku! Když si člověk přečita ty Tvoje dřisty hneď sa citi mnohem lepši. Tuž něpolevuj a Tvoja dalši STORY ať ma přadne grady!!!

 • Martin

  pro 60Mutěnice – kousek od Dubňan?

 • Greta

  Dlouho jsme neměla čas, tak jsem četla několik pokračování za sebou najednou. Dobrý!!!!!

 • nova značkaTuž to byla nějaky parfum zn. Dežo-Dorant?

 • Občasný čitateľ SVK

  OMGOMG OMG OMG 80% reakcií nie je k článku, pripadá mi to šmiesne trochu, diskusia o téme, bez témy, a tie niektoré pseudointelektualne reci OMG OMG OMG

 • Chlamec jako sviňa!Tuž, řezal jsem se do kolen jako splašeny bravek…jako vždy…diky chlape!

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>