Jak sy udobřyť nasranu mamu

V patek mi volala mama do roboty. To mě dycki rozhodi, bo věčinu cosyk chce a složitě mi vysvětluje, jak je to pro ňu duležite a kdesyk cosyk a ja sem potem na všeckich najedovany. Užuž sem ju chtěl čimsyk odradiť hned v uvodu, ale předběhla mě a pry, co chcu k narozkam. No ja, srpen! To to uběhlo, ten rok. Potěšeny tym, že ma mama taku starosť o svoje davno dospěle děcko, sem začal dumať, co bych tak potřeboval a polohlasem sem sy to přemluval do kecafonu. Televizu něpotřebuju, pračka je syce v dupě, ale něvadi, aspoň se semtam vidime, auto mam fajne, možna tak… Než sem to stačil dořeknuť, pravila mi, že než sy to rozmyslim, povi mi cosyk o planu na vikend a začla vykladať o zahradě a o tym, že rybiz už je tam velki jak višně a že jak ho kdosyk něobere, zhnije a čemu sme to tam sadili a že segra aji s tym jejim zhnilym gizdem na ňu seru a fotra tam tež nědostaně a že je němocna, no dřysty prdy, tajak dycki. Doběhla mě, bestyja! Abych se ji zbavil a moh sem v klidu dal spočivať (bo šef ma dovolenu), kivnul sem ji na to a že tam v nedělu zajedu a oberu to. To sem neměl robiť. Dalši kibel kecu jak od opice scanek a pry čemu až v nedělu a do neděle to opada a zhnije a co to ma za gizda nevděčneho. Než bechla se sluchadlem, skončila slovami „Jak sys maly sral do plinek, tež sem tě něpřevlikala až na druhi den. A viš ty co? Něstarej se, ja sy to zařydim sama“. A kura, to vypada, že dluho něbudě navštěva s obědem.

V sobotu odpoledně sem měl cestu kolem našich, tuž sem se stavil na kratku navštěvu, abych to trochu porovnal s tym rybizem. Doma byla cela familija a všecy na mě čuměli tajak by mě přystihli v lužku se susedovic křečkem. To mě celkem vylekalo, tuž pravim, že pravě jedu pro ten rybiz a esli cosyk něchcu eště na zahradu zavesť, abych trochu oteplil vzduch v obyvačce, bo mi to tam přypadalo jak v mražaku na Slezke. Mama prohlasyla krematornim hlasem, že už tam zajela lokalku rano a že už se celkem po te zpatečni cestě uklidnila. Nevim, esli sem zrobil dobře, že sem se zoptal, co se stalo v lokalce, bo v bytě se ochladilo eště tak o štyry stupně a dokoňca aji maly od segry se na mě podival, jak bysem mu rozšlapal pokemony. Mama nasadila hlas jak Švorcova na schuzy a začla.

Ona se svojim nemocnym řbetem musela jet lokalku až do Kijovic, pulku cesty dlubala kolenem do takeho mladeho gizda, kery ju nechtěl pustit sednuť, na zahradě se trapila ohnuta skoro dvě hodiny než narvala ty dva plne kible rybiza. Zpatki naštěsti byla lokalka praznější, ale u vozovni sy naproti ni lapnul taki slušně oblečeny starši chlop. Naraz na ňu začal tak divně pomrkavať, tuž chvilu myslela, že je chory, potem ji došlo, že ju asy chce sbaliť, tuž mu prvni nadala do uchilaku a potem sy chtěla přesednuť, ale jak chitla druhi kibel, narazyla na smradlavu pazuru bezďaka, co seděl za ňu. Ten baraba ji užiral rybiz! Tuž to bylo to divne mlaskani za ňu. Jebla ho po ruce a chtěla se přesunuť, ale jak lokalka škubla, kibel se něbezpečně naklonil a paru hrsti se vysypalo. Začla to sbirať, bezďak chtěl pomahať, zas se po nim ohnala a bo měla ruki jak Hanybal po večeřy, bezďak asy dostal strach a něchal ju tak. Dom přyšla nasrana jak po bernardynovi, že nikdo neměl odvahu se zoptať, co se ji stalo a tym, že sem se zoptal ja, sem sy to u ni zesral eště vic.

Tuž sem se chvilu zkušal omluvať a jak moc něreagovala, zoptal sem se, esli sy možu zrobiť aspoň kafe a nebo zajděme eště dněskaj na matryku, aby sy mě něchala vyškrtnuť z občanki. Cosyk odfrkla, tuž sem rači zaplul do kuchině. Jak sem se za chvilu vratil s turkem, ani se mi nechtělo do obyvački. Chtěl sem zalezť do pokojika, co je včil přerobeny pro male gizdy, ale zaslechnul sem cosyk o hlasovani. Chvilu sem posluchal a došlo mi, že familija dyplomatycki hlasuje, co se zrobi z teho rybiza. Ani sem tam němusel byť do konca, bo mi bylo jasne, jak to skonči. Mama ich prvni něcha hlasovať a potem stejnak rozhodně ona. A tež ja!

Upřymny synovec s fotrem hlasovali pro vino. Mama chtěla rozhodně kompoty. Malym gizdum to bylo šumafuk, bo tym to nejvic chutna, jak to možu zobať přymo z křaku, segra to chtěla zmrazyť, ať je s tym co nejmeň roboty. Svojimu staremu ale šeptla, že nejlepši by to bylo stejnak splachnuť. A včil začla ta spravna demokracyja. Mama ostatnim vysvětlovala, čemu pravě ten jejich navrh je na guvno.

Vino z rybiza? Tuž stě hlupi? Kompoty su zdravějši a del vydrža.
A ty bys furt enem chlastal a eště to uč teho mladeho.
Zmrazyť? Nejlepši je to čerstve, v mražaku z teho zmiznu ty vitaminy.

Nejmladši napadlo, že by se tež mohla upesť rybizova buchta, ale to ji segra honem rozmluvila. Pry, podivej se na stryca. V mladi enem žral buchty od babki a divej se, jak se včil furt němože zbaviť teho pupka. Bestyja jedna, ja ji tež něvyčitam nahlas před rodinu, že ma na řyti taku celulitydu, že jak byla naposled v plavkach na kupaku, dva přykuřeni mladežnicy tam po ni pořvavali, esli sy ju možu vyfotiť, že jejich foter je amaterski astronom – že by mu mapa měsyca zrobila radosť. A kurnik – ja a pupek?

Už se mi to nechtělo del posluchať a napadlo mě, jak sy mamu usmiřyť. Tuž pravim, že esli se divala na minuly receptař. Pry ni. Tuž sem ji začal valiť kliny, že Přemek tam vyhlasyl sutěž o nejlepši vypěstovany rybiz a že jak sy s tym dala taku robotu, že by mohla vzorek poslať aji do televize, no ni? Mamě blysklo v očach a zoptala se na hlavni cenu. Jak sem byl v raži, pravil sem ji, že fajna sekačka od Manfilda.

No … už sem zas oblibeny synek. Po kafi, dvuch zakuskach a pozvance na nedělni oběd sem dostal od mamy balik s adresu Přemek Podlaha, televiza, Praha a valil sem na hlavni počtu. Tuž dufam, že keremusyk bezďakovi, co to najdě v popelaku, ta vitaminova bomba prodluži zdravi.

No comments yet to Jak sy udobřyť nasranu mamu

 • Anonym

  Sláva, zas jsme u stareho dobého Ostravaka!! Ahojky příště

 • ELI

  Asi jsem první!!!!!!!

 • Jarousek

  Joooo maminka:-)

 • Eli

  Tak to bylo o chlup!

 • Leč

  Jsem si taky myslela.Že jsem první… Ostravaku,ty tu maminku usoužíš… Náhoda je blbec.Ně

 • Dobreeee!Dakujem ti za prijemne citanie. Nekonecne mi to dokaze zlepsit naladu. A dufam, ze bezdakom ten balicek chutil :)

 • Totok bych potřebovalTake bych potřeboval udobřit nasranů mamu. Bo ta naša je nasraná zasej. A co konkrétně sce nevím. Akurát je nasratá a vřéská.

 • Zaslůžíš si aby sa k tobě mama chovala férovějcAsi máš take matku taků uřvanů tlamu co furt drškuje místo teho aby řekla co jí ide pod frňák… Dycky dyž mama taktok nadává, toš sa na ňu vyseru a idu preč, tajak bych nestál za to.

 • jarek

  ahojnazdar, ostravaku!moc tě zdravím a přeju jen tak dále. Na mamu se vyser, bo i kdyby ses na hlavu postavil, dycky si něco najde. Hodně zdaru.

 • Adam

  Asi ti mily zlatyzačnu řykat Šalomoun. To bylo fajne řešeni. Nejsi blby, synku… 😀

 • darinka

  OstravakuTy jsi chlopisko vychcané..ale jinak díky za fajn članek. pa

 • sůva

  no nazdar:)))… …to musi byt sakra zázračný rybiz čo vydržal skoro do konca leta (ale si dobry syn ostravačku)

 • Měliste Přemovi poslat cely dva kyble aji s bezdomovcem a bylo by :)

 • nijak

  -> [13]Ná, coby ni? U nas třa posledni kuličky orvala mala neteř a inak kdyby to moja mama neobirala, tak tam je rybiz dovčil. Otazka jak u Ostravaka v Kijovic – jak je zahrada bez dozoru, tak to hned kajaky zkurdupel vyčihne a obere se to pro vlastni potřebu-> ostravak: segřyni gizdi němaju radi ovocnu šťavu do čaja abo do vody?

 • pražáák

  ahojA co Zdenička?Neni ona nějaká divná?

 • Kapis

  Jo babyJojo, to je ženský styl, když neporadí jinak, tak použijí psychické vydírání – přesně jak píšeš – nemusíš se obtěžovat, já si to udělám sama a třask s telefonem nebo s dveřma. A co pak borokovi chlapovi zbývá, než to buď zrobit nebo se s ní nebavit :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

 • Leč

  Ta,co si myslela,že je taky prvníNějak se neuložilo všechno,ještě tam mělo být.Že náhoda je blbec a když náhodou půjde maminka Ostravou,odhodí papírek do popelnice a pozná si svůj balíček pro Přemka… no,nechtěla bych u toho být.Jak říkám – náhoda je blbec…

 • Leč

  Ta,co si myslela,že je taky prvníNějak se neuložilo všechno,ještě tam mělo být.Že náhoda je blbec a když náhodou půjde maminka Ostravou,odhodí papírek do popelnice a pozná si svůj balíček pro Přemka… no,nechtěla bych u toho být.Jak říkám – náhoda je blbec…

 • martan

  pro ty ubožákyOstraváku prosím tě až zase nějaký vemeno napíše "jsem první" tak to smaž.Je to trapný, když ze sebe člověk dokáže vydolovat jen dvě slova.Ubožáci

 • matej

  souhlas s dvacitkoutaky prosim o mazani prispevku typu: su prvni, hecdik

 • pitris

  pro martana a matejebuďte shovívavější, třeba je to jejich prvenství to jediné , co v životě dokázali, přece bychom jim to nezáviděli, ne ?:-))

 • Linda

  Mámy jsou všechny stejné! Furt se jim něco nelíbí… Jinač díky. A dej vědět, jak to dopadlo se Zdeničkou :-))

 • S tou celulitidou sis to trošku rozházel u poloviny něžnýho pohlaví, ale co nadělaj, že? Ti bezďaci jsou u tebe poslední dobou nějak populární – nejdřív pivo, teď vitamíny. No hotová charita…Nasranu mamu udobřit nejde. Musíš počkat až to přejde. Jedině lži jak vidím zabírají…a co za týden až mrkne na Přemka? To ti ten oběd asi pěkně osladí…

 • mukla

  Tolik kuliček pohromadě, jsem opravdu dlouho neviděl….Naposledy vloni v srpenci, když sme bivakovali s mojí Berunou na Berounce, kde sme beli na mašině s pár kamarádama, jen s malou celtou a vybavením, bo hřála nás láska. Aby sme o svoje skrovné švestky nepřišli, zaparkovali jsme na ostrůvku, na který sme sa museli brodit, voda byla nízko, a tak to aj šlo.* Jednoho večera sme zapluli do místního pohostinství a popíjeli so statečnýma rekama jak my, a slovo padlo na úrodu rybezlí a srstek v opuštěné zahradě za hostincom. Bo sme beli hladoví jak maďaři před uherákem, tak hospodský měl sežraté už v poledne zásoby na celý týden. Tož vzali jsme baterky a asi šest sedum, sa nás vydalo plížiti tmou. No zpočátku to vypadalo blbě, na zahradě belo veliké psisko, co na nás začalo brechať, a my to chtěli zabalit, když kdosi povídá, že to s psisky umí, a začal na toho hafana mluvit, jak by to jeho mladá stará bela, a skutečně po chvili ho ukecal a psisko si lehlo, a nechalo sa drbat na kožichu, aj jinde.Vlezli sme dnu a psisko nic, tak sme sa rozhlížali, kde je ta úroda. Jeden místní ogar nás vedl na druhú stranu, a přitem zakopl o kbelíky, které už měl asi kdosi nachystané na ten zběr.Poděkovali sme osudu, a hupsnuli do blízkého křoví, které belo rybízem obsypané, a mělo ty největší kuličky, co téměř samy odpadávaly od haluzek. Během chvíle, sme měli narvané břichy a plnili kbelíky, někteří pak našli aj srstky, no belo veselo, ten čokl hloupý okolo nás poskakoval, jak kdyby sme feny beli, a my sa činili. Když začalo sluníčko vykukovat, měli sme už všecko odrbané, kbelíky napěchované, a borci vymýšlali, jak v sousedním městě, prodáme kuličky na tržnici, a bude na chmelovú radost. Ale chyba nastala, jak sme chtěli zmizet, tož to psisko na nás začalo brechat, a tesáky cenit, a i pěna od mordy mu skapávala, jako by zhluplo, či vzteklinu chytilo. Nuž hledali jsme toho cvičitele psů, a ono ho nebylo, někam se vypařil, asi už šel dom, či měl na pilno… no a psisko si kousek od nás lehlo, a pokaždý jak jsme uchopili kbelíky, že půjdeme, tak vyskočilo a chystalo sa nás roztrhat. Baruna, holka moja chytrá si naraz všimla, že když neharašíme s kbelíky, psisko leží, ale jak sa dotkneme kbelu, jde po nás! Tak jsme to zkusili bez nich, a psisko nas fakt neohrožovalo, jak by spalo, jen funělo a oddychovalo.Bo byl už skoro bílý den, a my nechtěli být přistiženi na pychu, nechali sme nasraně kbelíky aj s kuličkami schované pod keřama tomu psisku, a fofrem přelezli plot, dumajíc, že v hospodě najdeme toho psiskového krotitele , a pro kbelíky sa vrátíme na druhý den.*Bela nám zima, po kuličkách i divno od žaludka, přebrodili sme a šli spat. Celů noc pršelo, a my po té dřině spali jako když nás do vody hodí.A aj nás hodilo, voda sa zvedla, a Baruna mňa vzbudila pokřikem, že prý které prasa to tu po nás vodu leje!! Vyleťal som zpod celty a uviděl tu spoušť. Kamoši už tež beli hore, a jen sme přemýšlali, jak dlouho bude trvat než voda v Berounce, bo to bylo to prasa, co po nás vodu lalo, zase opadne. Ale nikdo z nás nevěděl, ale to sa naštěstí začala blížit pramica s místníma zachranářema, a ti nám vezli suché deky, horké nápoje a cosi aj k zakousnutí. Voda už nestoupala, tak sme na zbytku ostrůvku založili ohníček z dovezeného dřeva, a všichni sa sušili.*Večer voda opadla natolik, že sa zase brodit dalo, a tak sme sa vydali do tej hospůdky, kde jsme poznali toho krotitela psisek. Nikde sme ho neviďali, a tak sme sa nenapadně vyptávali u hostinského…"Jo vy myslíte, Frantu Drnce?", pravil, "nuž ten dnes nepříde, zavařuje rybíz, bo nějací borci mu ho včera v noci otrhali, aj se srstkama!"* Nuž a teď víte, jak to bylo s těma kuličkama. A proč Ostravakovu nechuť k nim úplně chápu, bo každý sme někdy s nima přišli do blbého styku.*Zdravím Ostraváka a jeho příznivce, a těším se na další příhody, mohou být i politické, hlavně aby byly!!!!!

 • Libor

  Fakt příjemný čtení. Od začátku ledna co jsem to tu objevil se sem rád vracím. Hlavně aby to ještě nějakou chvíli vydrželo.

 • jsi trhlá

  to 25teda pobavils s kuličkama od Berounky. Skutečně pěkné :-)))

 • :-)nech už toho, nebo za sebe neručim :-)

 • ostrafuck

  Najvyšši čas převekslovať. Zachranka už pucovala vrtulnik a ve fakultce stlali nove lužka, bo jim Radar hlasil krvave bitky v Ostravakově fanklubu. Lepši byť zesrany po nakvašenym rybizu než nasrany po nakvašenych luďach. Ten vikend asyk něbyly planety nakloněne rodinemu ščesti, bo v nedělu mě chtěla vydědiť aji moja mama a to sem se enem zeptal, čemu se divi, že ma synka gizda, dyž musi chodiť s jejima hadavyma genama. Včil už budu hodny, bo škoda dvuch zanovnich cich a osmi květinaču.

 • mami

  díkyDobrý den, i když přijdu z práce celá naštvaná, i když se chytím s rodinou, nebo dojde k jiné kolizi. Stačí najít Ostraváka a je mi super, jak jen to dělá, že i obyčejné se v jeho podání zdá veselé a záviděníhodné, rozhodně děkuji za ten smích

 • wtp

  .Zajimalo by me, jeslti mas Ostravaku chatu primo v Kijovicich nebo v Zatisi, bo by jsme mohli byt sousedi:)

 • Zeus

  CelulitidaČlánek skvělý – a s tou celulitidou jsi mi připomněl: Víš proč nemůžou mít chlapi celulitidu? No protože je hnusná!!

 • Olda Slivka

  Ty synek…kura, tak sme se s partyju na šichtě ešče dluho něchcechtali, bo my tě čitame v tym papirovym vydani, ale tež občas na internetě, bo tam v tym papiraku něni všecko. Fčil sme vyfarali po rani a sedime ve štajgrovni a chlameme se jak Osvaldova s Hejmu gdyš uslyšeli prvy raz Aničku Dajdou v tym Supestaře.Tož až ti to furt tak fajně piše, bo my ti všeci chlopi od nas z brigady držame pjesti. A ja tukej tež obšas cosyk srandovniho čmarnu, jak my haviři tam u nas v Karvine žujem. Tož se měj fajně synek. Zdravi haviři z Karvine, Olin Slivka, Beďa Cycoˇb, Jrek Mdelko a naš štajger Jarek Cybulka. P.S. Rybiz už obrala moja stara Mařka a zrobila buchty a zbytek navalila do mrazaku, bo sme kupili minuly mjecic novu Iberiju, či jak se ta sviňa menuje, kura, zabralo nam to polovicu forhauzu.Kurňa, to je hodin, musim valit na autobus a jedem do Dětmarovic na zahradku okopať kobzole.

 • taťka

  Tohle shodou náhod v těchto dnes koluje netem:1) Moje matka mě naučila OCENIT DOBŘE ODVEDENOU PRÁCI:"Jestli se hodláte navzájem zabít, udělejte to laskavě venku právě jsem uklidila!" 2) Moje matka mě naučila NÁBOŽENSTVÍ:"Modli se, aby to z toho koberce šlo dolů!" 3) Moje matka mě naučila LOGICE:"Proč? Protože jsem to řekla!" 4) Moje matka mě naučila PŘEDVÍDAVOSTI:"Ujisti se, že máš čisté prádlo, co kdyby se stala nějaká nehoda!" 5) Moje matka mě naučila IRONII:"Ještě chvíli breč a já ti k tomu dám skutečný důvod!" 6) Moje matka mě naučila MNOHO O JEVU ZVANÉM OSMOZA:"Zavři pusu a sněz tu polívku!" 7) Moje matka mě naučila OHEBNOSTI:"Podívej se na tu špínu, co máš na zádech!" 8) Moje matka mě naučila VYTRVALOSTI:"Nevstaneš odsud dokud nesníš všechen ten špenát!" 9) Moje matka mě naučila o POČASÍ:"Tvůj pokoj vypadá, jako kdyby tady před chvílí řádilo tornádo!" 10) Moje matka mě naučila ŽIVOTNÍMU CYKLU:" Přivedla jsem tě na tento svět a můžu tě z něj zase rychle sprovodit!" 11) Moje matka mě naučila ZÁVISTI:"Na světě jsou milióny nešťastných dětí, které nemají tak úžasné rodiče jako ty." 12) Moje matka mě naučila MATEMATICE:"Kolik chceš knedlíků?" Chci tři. Dostanu pět.

 • Aleš W

  Vždycky se mi na tobě ostravaku mimo jiné líbilo, jak dokážeš přiznat svou slabost vůči mamce. Tak ať se tě ta upřímnost drží.

 • Aleš W

  Je moc dobré, že se snažíš své psaní vést k pointě.Ale ta dnešní je myslím umělá, násilná, vymyšlená.Tož v takovém případě bych se radši obešel bez pointy.

 • Neva

  Tuž……děcka, keřy se mnu suhlasitě, tak tym co umja robyť srandu, tak… těm děkuji, protože mi zvednou náladu. Ale samozřejmě že největší dík Ostravakovi, bo kdyby nebylo jeho, tak zme se tu něsešli. Mam depku jak c.p, ale když si tu přečitam někere dřysty, rada se zasměju, inym bych do dupy kopla, ale každy zme jacysi.Oldo Slivko, kaj zhaňaš tu sviňu Iberiju, bo z te bile elektriky bych potřebovala novu pračku.Ostravaku, děláš mi radost za názory jiných. To je taky jedno z dobrých počteníček.

 • fidel

  Skvělý, díky!Nevo, zklamala jsi mě v minulých dřystech… :-( A taka fajna robka si vypadala :-)

 • jsi trhlá

  to nevataky mám depku jak vyšitou řekni čím to asi je?asi tím, že mě všichni se… ale jinak není co řešit asi tak

 • dedekkorenka

  GoodCo říci závěrem-good. Dědek Kořenka

 • RacingCOBRA

  Sem ve spanelsku ale nenecham si to ujit!!!!!!!GOOOOOOOOOOOOOOOD! Trochu slozite na I MACU a prelozit do spanelstiny!!!!!!

 • ZUzu

  Narozeninyad narozeniny: toz gratuluju k tem blizkym(?) narozeninam, ja si je budu uzivat ve ctvrtek – jedenactyho (bohuzel trapne na svuj svatek) :-)

 • Ivo

  PANU NOHAVICOVIMám rád tady ty dřisty, jsem odtuď. Nemůžu si ale nedovolit poznamku! Pane Nohavica! Věřim, že Ostravaka čtete a proto poslyšte. Chodite na Banik, na tribunu. Lhal byste, kdyby jste řekl, že nevite jak to chodí nalevo od Vas. Kluci co si kupi listky na Banik do sektora hostu jdou na sportovni akci. Maji vypite, šak to znate, pane Nohavica. Jsou za plotem. Tož vzbouří se, divoce fandi, vidíte to občas "nějaké ty plastové sedátka letí vzduchem, plot se zatřese." Viděl jste už určitě jak po tym policajti těžkooděni tym mladym cypum po papuli dali. A žaden Váš protest song nebyl. Ti mladi spartani, olomoučaci a ini ťulpasi jdou do doho s tym ryzikem, že dostanou po čuni. Proto si nestěžujou, proto se neangažuje ta spravna strana. Ti kluci maju listky, jsou na veřejnem prostranstvi, chcou jen fandit. Pane Nohavica, za totače jste si robil srandu s vandalu na stadionach (na Baniku). To už jako skončilo? Srandu z poblazněnych TUCTUCAKU si zrobit neumite? Jak mi tu neodpovite, tož běžte do řiti… Pane Nohavica, měl jsem Vas rad. Nezkažte to. P.S. A Ty Ostravaku se už vzpamatuj. Nejsi doufam angažovany……

 • MaŇuša

  To nemá chybuMusím objektivně přiznat,že se denně těším na další pokračování Deníku skvělého Ostravaka a přeju mu spoustu sil a nápadů do dalších let. Vydrž !!!!!

 • Jsem unešená!!!Né, nikdo mě neunes (mě by neunesli), jen chci vyjádřit svůj obdiv autorovi!!!!!!!!!!

 • krmič

  pro [36] Aleš WMně se zase nejvíc líbila ta pointa, to jsem se opravdu rozesmál. No, každý jsme jiný.

 • Neva

  FidelChápu a rozumím. Ale pevně věřím, že jako právník bys třeba na požádání zastupoval i mě, co?Máme přece i pár shodných názorů na jiné téma, snad nás CT nerozdělí…Je to o tom?

 • Neva

  39-Jsi trhláDepku jsme měly, bo sme asi obě trhlé…Ale už ju nemám a po vzoru Ostravaka si idu odpoledne usmiřyť moju děvuchu, bo sem ji slibila, že včera bude měť vyprane a nemá. A take rybizové víno ku temu praňu by bodlo…

 • fidel

  to nevaMyslím, že CT vynecháme z naší konverzace, protože je to stejný jako mezi Ostravakem a Dokonalou… :-)Na tom se fakt neshodneme.Ale pokud se budeš potřebovat např. rozvést a oškubat manžela, jsem na tvojí straně! :-)))))Pa

 • Neva

  fidelSuper…souhlas, akorát vymyslíme jiný spor, neb tyhle starosti naštěstí nemám. Tuž o čem ale podřystame, ať Tě zas nena…., bo s Tebu je lepši byt zadobře…V Ostravě svítí sluníčko…

 • muty

  infoHochu máš neuvěřitelný dar, popsat dokonale i tu nejběžnější situaci . Jen piš piš.

 • Mamatoz twoja mama to je roba! jak ta moja, enem ta moja neskuba rybyz ale sliwky

 • fidel

  nevaOK. To je dobře, že nemáš tyhle starosti. V Praze je taky hezky, ale je mi to celkem jedno, protože, až půjdu z práce, tak už na stopro sluníčko svítit nebude… :-(Finišuju před dovolenou, ale stíhám to jen velmi obtížně. Rozhodně nejsem žádnej workoholik, a to je právě ta potíž. :-) Naštěstí jsem to oproti včerejšku nepodcenil a mám tady i něco k jídlu, takže nebudu trpět bez večeře… :-)Ostravak by taky mohl něco přihodit, aby bylo trochu veselo!

 • Malvína

  No ja, srpen! ;))TAK TEDY HEPY BRZDY – OSTRAVAKU !!! :)))

 • Neva

  fidelKdy začneš s dovolenou? Jak dlouho budeme bez Tvých dřystů? Já čekám na léto pro baby (babí léto), takže vyrážím až v září a pak snad nastanou i mé dny.Jsem zvědavá co Ostravak chystá, bo politický rozpor s Dokonalu je kurňa na sviňu.Znáte někdo film "Takoví jsme byli"? – Redford a Streisandová, velká životní láska, ale odlišné politické smýšlení je dohnalo až k rozvodu. Bože, jak já u toho tehdy brečela…

 • všelijak

  Přemekpřyště jak budeš cosy posylať přemkovi prkenapodlaha nezapomni to zabaliť do petflašky, bo enem temu on fandi a rozumi

 • ani nemluv

  Udobřy ju ftipemNa Zarubku potřaskala havjyřa jak cyp. Leži v tym špitolu na lužku cely ofačovany z nosu i z pysčiska šlauchy jak opratě, přide doktor i pta se ho:"Jak ti je?"Zakula očami i:"Mi je Brunek"

 • tak takhle podvadetmaminku! ze se nestydis :-)

 • Šárka

  Je to špica, Ostravaku !Dokážeš skvěle popsat ty nejobyčejněší situace každodenního života. Tvůj nadhled a neurážející ironie mi vždy udělají krásný den. Je vidět, že svou rodinu miluješ a je ti s nima dobře a to je dobře.

 • Kája

  Tož tak,když to čtu lebo poslucham v radiju v sobotu,tak počastku se chechtam a počastku bečim,bo mi to připomina mamu aj tatu,lebo včil sem už zustala sama a ty jejich dřisty už umiš enem ty….tak jako dyž sem se ptala,kolik to je,gdyž chodila mama do řeznika a chcela ze tři klobasky-mamo,kolik to je, ze tři, a už sem ju mjela:-))….tož dik.Dik.

 • Kája

  A teho PodlahuPřemka znam osobně,byval to taky šikovny chlap,tož jak bude chceť,tož řekni,ja ťa s nim zkamaradim.

 • Zdenal

  Pro 20."sem první" je klasika a kdo nebyl nikdy první, nepochopí pocit kdyz to pises a modlis se aby to neposla kdosi jiny v tu samou vterinu, tak drz pysk, ubozak si sam

 • fidel

  nevaNeboj, jedu až dvacátýho a dva týdny budu bez Ostravaka :-(Jak to že máš svoje až v září. Tenhle měsíc nic? :-)))

 • Peter

  Fšecko najlepšiku tym tvojim xtinam a pošli už tež cosi, bo mame už taki absťak, že se zase začiname hadať. Zatím posledni a potem před a předpřed a předpředpřed atd.-sledni hladovějici po tvojim kusku chleba v podani noveho kidu!!!

 • Jumbo

  Nemam rad lidi co berou drogy………hlavne celníky

 • Nevím, co s luďma jako tvoja mamačest praci Ostravaku. Nektoří ludia, třa aj moja mama a a ta tvoja mama dle mojeho sudu nechcu řect otevřeně co si mysliju a rači činiju ostatnich vinnych za svoje vlastni problemy. Ja osobně s takýma lidma nejrači vůbec nejednám, prostě idu si za svojím štěstím a ahoj. Taka je moja rada.

 • Neva

  fidel – osobníProsíííím, žadoním o radu. Mohl by ses mi ozvat na můj mejl?Pátek do 15.00, nebo až v pondělí.Moc děkuji a přeji krásný víkend.

 • MazeGen

  tak to je moc!"Dalši kibel kecu jak od opice scanek"Co k tomu dodat :)))))

 • pavel

  diky …… za další skvělou "reportáž ze života ostravskeho"

 • Opavak

  Fajne se to čitaNazdar Ostravaku, i Opavakum se ty tfoje dřysty fajně čitaju. Kaj chodiš na ty cypoviny? Bo ja jak je děň dluhy na take hlupoty něpřijdu. A hledam kura hledam a ňic. Je to fajne, že se snažiš tak zviditelnit Ostravu, bo to je třeba. Jak včil poslucham tu reklamu na ten zas…. hamburger a slyšim ty kecy "kus pořádnýho masa, cíba, tatarka atd." tak se mi robi zle. Oni se ti chachaři v Praze myslu, že ty jejich kecy su originalni. A ony su zatim univerzalni – bo my jim rozumime, ale oni tym našim ni. A to je teprve originalni. Tak vydrž! Galis – Opavak

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>