Jak sme hledali hvězdy

Jak banda slibila ve štvrtek, tak aji splnila. Dokoňca mě aji v patek něchali vybrať, kaj zapadněme. Nechtěl sem to mět moc daleko dom, kdybysme to nahodu přehnali. Bo přece enem se lepši idě po štyrech ze Stodolni, jak z Hlučina.

Hned ze šichty nas jelo pět – ja, Kamil, Franta, Jura a Milan. Laďa chvilu tež uvažoval, že by šel s nami a doma se vymluvil na přesčas, ale potem mu kdosyk přypoměl ten monokel, co měl na pysku tyden po jedne oslavě narozek. Ladik tenkrat furt dokola mlel, že jak šel rano do roboty, kdosyk mu prudko otevřel vytah přymo do pysku, ale my sme stejnak všecy věděli, že to ma od teho svojeho chodicyho šifonera, co mu doma robi generala. A navic, otisk od struhadla na ogurki se těžko kamufluje.

Navrhnul sem Dilo. To je taka celkem fajna knajpa na Kuřym rynku. Dole je hospa a navrchu taki kulturnějši pivni bar. Kulturnějši v tym, že se tam chlašče to same, co dole, akurat je tam navic džubox, kulečnik, šipki a jakesyk ty automaty pro poťapane mladežniki, co doma kradu chechtaki mamě a tatovi, aby je do nich mohli nahazať.

Lapli sme se na ty lavki, řyť na řyť, bo to tam je těsne jak sražene galaty a chvilu enem tak dřystali o šefovi, co to zas robi za capiny, o polityce, potem o tym Šebrlem, že beztak dostal iněkcu se slivovicu a tak podobně. Jak robka doněsla prvni škopki, chlopi mi jeden po druhim potřepali pazuru a Franta mi za všeckich předal maly zalaminovany listek, o chlup věči jak velka krabica od zapalek. Tuž čekal sem spiš bombonyjeru a nebo jakusyk flašku, ale jak sem sy pořadně přečital, co na nim bylo napisane, pravil sem sy čert vem flašku. Byla to pozvanka na tydeni akcyju v jakesyk podnikove chajdě kajsyk v Jesenikach koňcem srpna. Jak chlopi viděli, že mi zvlhnul zrak jak šesnastka na prvnim rande, začli mi vysvětlovať, že to tak planovali od počatku a ni, že zapoměli, ale chtěli mě překvapiť. Tuž moc sem jim něvěřyl, ale chuj s tym. Tajně sem aji slzu utřel. Tuž něbudu im přecy vysvětlovať, že mi slzely oči z pruvanu, no ni?

Švarna robka nosyla piva jak děckam zmrzku a my sme se fajně bavili, bo sme se spolu už dluho v knajpce nězešli. Asy po třetim sem sy uvědomil, že leto je v dupě a ja sem eště nikdě něbyl, krom tych paru dni v Beskidach. Se Zdenku je to tež take všelijake, nevim esli ma cenu cosyk s ňu planovať, tuž ty Jeseniki by mohla byť taka fajna dovolena.

Čarek na listku už bylo tajak když se rosypu zapalki a naša dyskuzyja byla čimdal vic odbornějši. Milan naraz začal vypravjať, že cosyk lita po obloze. Tuž to synek zaspal a nebo už je navaleny jak sysel, pomyslel sem sy, bo Diskavery už je zpatki aji bez teho kusku izolački. Kamil to pravil na celu hubu a hned za to dostal zdupane od Milana, že je kus hňupa jak nevi, že dněskaj padaju hvězdy. Nadchli sme se jak mali syncy, bo kdo z nas neměl v děctvi doma stavebnicu dalekohledu z Mladeho technyka a něčuměl s nim na měsyc (ja enem chvilu, bo mi ho tata zabavil jak zystil, že se čučim na susedku v protějšim baraku jak se večer převlika), a rozhodli sme se, že jak dopijem, že bysme zašli na ten zazrak počumět ven. Dali sme sy každy na cestu eště jeden fernet, aby nam něbylo zyma, zaplatili sme ten plot a vylezli na Kuřy rynek.

Museli sme vypadať jak ty Velikonočni sochi, jak sme tam tak stali uprostřed rynka a čuměli do něba. Jak se mi začla točiť pala a furt sem viděl guvno, ten nejchitřejši z nas navrhnul, že bysme se mohli lapnuť na ty lavki, aby to bylo pohodlnějši. Enem sem to dopověděl, bechnul sem sebu na nejbližši a ostatni se rozlezli na dalši lavki. Enem Jurovi, kery měl o dvě piva vic, bo ho nejvic sušilo, se nechtělo chodiť daleko, tuž sebu dřystnul na zem. Furt sme ale viděli guvno. Kamil začnul vyřvavať, že to je tež napad, čumět na hvězdy uprostřed města, jak je všude kolem ten světelny smog. Smog sem nikdě něviděl, ale Kamil dosť čita, tuž tomu asy budě rozumět lepši jak ja. Začli sme dumať, kaj bysme našli lepši misto na sledovani tych padajucych kusku hvězd, abysme němuseli cestovať kajsyk až do Beskid. Kamiluv napad, že vrazy do jedne lampy sponku z paska od galat a vyskratuje celu Ostravu, sme hned zavrhli, bo ten vul neměl pasek.

Naraz přyšel Franta s napadem. On je z nas tak nejchitřejši (šak vitě čemu, no ni?) a navic je byvaly gumak, tuž sy nas něchal nastupiť do řady a zavelel k odchodu. Chtěli sme mu zrobiť radosť, aby sy zaspominal na stare časy, tuž sme šli jak jeden chlop a vyřvavali sme Leva, Leva, Leva. Enem Milan-dyslektyk furt Prava, Prava, Prava. Dolezli sme tak až k byvalemu Kahanu, tam nas to přestalo baviť a začli sme vyzvidať, kaj to vlasně iděme. Franta nam pohrozyl, že jak buděme zvědavi jak stare babki, tuž nam zavaže očiska. Pochodovali sme dal a u Sykoraku začnul kdosyk spominať, že jak byl maly pajtaš, lez přes ten mostni obluk a malem sy u teho dřystnul do galat. Začli sme rozebirať, esli je to možne a chtěli sme to aspoň skusyť, ale Franta nas zas zeřval a tak sme šli dal.

Na druhe straně Ostravice už se mi z teho pochodovaňa začinala motať pala a trošku sem možna aji myšlenkami zdřymnul, bo sy pamatuju enem, že sme lezli do jakehosyk kopca a furt do kopca a furt do kopca. Tuž skoro jak na Kilimanžaro, ale možna že už starnu. Franta byl furt vepředu a povzbuzoval Do teho, Do teho. Tuž že bysme lezli na Banik? No ja, zapněme ty štyry velke latarně a posvitime sy na ty perzeidy.

Po paru hodinach (možna meň, nebo vic), sme doškobrtali na jakisyk kopec, kaj to smrdělo jak na Zarubku. Franta už trochu něartykulovaně vysvětloval, že je to byvala halda a že vevnitřku eště trochu hajcuje. Bechli sme sebu všecy na řytě a čučeli na hvězdy a povim vam, bylo to fajne, bo na dupě to fajně hřalo a kolem pofukaval studeny věter. Fajny byl aji pohled na osvětlenu Ostravěnku. Poznali sme radnicu a hadali se, kdo kaj meška. Akurat Milan furt čučel enem do něba, bo on je z Hlučina a svuj barak vidět němoh. Trochu nas rušily jeho vykřyki – Tam! He tam! He, čum ne? Tež sme začli skumať oblohu a fakt – paru šmuh sem aji viděl. Akurat něvim istě, esli to bylo před nebo po tym, co sem přyvřel oči.

Zbudila mě kosa jak cyp. Jura se mnu třepal, že nětrefi dom. Halda asy dohořela, bo sem se klepal jak osoleny kaper. Nevim, čemu budil mě, bo ja ocuď tež nětrefim. Už trochu svitalo, tuž sem se rozhlednul a pochopil sem, čemu sy vybral mě. Nikdo iny už tam něbyl! Do štajgrove řytě! Dvojhlasně sme ty bestyje převlečene za kolegi prokleli a vyrazyli směrem, kerym sme sy mysleli, že sme večer přylezli. Nakoněc sme vylezli u Zoo, tuž to sme se asy něvydali spravnym směrem. Chvilu sme pospavali v te kose na zastavce, než přyjelo cosyk, co nas dovezlo bliž cyvilizacyji.

Dom sem dorazyl zmrzly, špinavy a pomačkany jak listek na Šťasnych deset a hned sem zapadnul do lužka. Než sem usnul, s hruzu sem sy uvědomil, že za paru hodin mě čeka dalši oslava. U našich…

No comments yet to Jak sme hledali hvězdy

 • cype

  1.ostravaku čtu tě od prvního dne ale dneska sem poprvé prvnijako vždy SUPER

 • Anonym

  koneccnneeee

 • Katka

  …zase bezva…jen bylo mohlo být častěji

 • marks

  Ostravákui tu knížku jsem si koupila i ty tvoje dřísty přečetla na netu, ostravský slovník našla, abych zjistila co znamenají např. pajtáš a další prapodivná mému českému uchu neznámá slova a těším se na další.. Akorát ty ani šmouhy tady u nás v Praze vidět nebyly, zatažíno a prší imrvére furt..

 • Anonym

  ostravaku čtu tě prvni den (našla jsem tě v recenzi v Právu, seš už zapsanej autor!) a asi budu teď v noci posledni…Napiš zitra bo budu zas ponocovat a budu si chtit odpočinout od tech pitomosti co tu musim cvakat…

 • Anonym

  piš častěji,prosím

 • cype

  lude kurvaněchte teho nalehani na ostravačka…kdysi psal skoro každy den a musím konstatovat že kvalita šla dolu /kratší povídky…/ a tak lidi at prožije a napíše

 • Malvína

  MňamDneska to bylo super! :))) Nic přitaženýho za vlasy a samý dobrý ftipy ;)) … a některý obzvlášť vybroušený. Hmmm !!! (uznale kýve hlavou) … Ostraváčku, už jsi zase ve svý kůži ;)) … a já jsem tak dobře naložená 😀 – až je mi líto jít spát … No ale odebéřu se. Mávám tobě i všem hodnejm spolukidalům ;))

 • Džuzep

  Tož to jaTež si občas skočim na haldu Emu a je to tam fakt fajny vyhled na celu Ostravěnku našu čérnu

 • Neskaj supeeeer!…zaplatili sme ten plot… kraasne prirovnanie

 • Kapis

  PARÁDIČKA OPĚTTurek hned líp chutná po ránu, jak tady najdu nový příběh;-) A …….ten nejchitřejši z nas navrhnul, že bysme se mohli lapnuť na ty lavki, aby to bylo pohodlnějši. Enem sem to dopověděl, bechnul sem……..moc pěkné. Na haldě u Bezruča je to fakt super, nejvyšší bod Ostravy je umělé vytvořený – paráda, jednou jsme tam byli 1.4. a jak se míhal déšť, slunce a duha nad tou naší krásnou Ostravou, my zkuřené paly – nechtěl bych žít nikde jinde (aspoň ne natrvalo). Hodně síly s mamou, doufám, že si fotr dá se švárou do pysku, ať je troche sranda

 • Kája

  Taktak,člověka panelákového v přírodě viděti – průser tě nemine:-)))….

 • jarek

  Tuž skvělé…zdravím, je to výborné. U hlášky "třepal jsem se jak osolený kaper", sem se fakt pokulal…. . POKRAČOVAT!!!

 • meen

  takie urodziny chcem i ja :Dto bylo dobre!!!

 • Peter

  Moc,moc fajne, ze Sykoraku ku Zoo přes haldu, no to bude takich 5 km, v pět rano, moc fajne. Tak jak cely dnešni članek:o))

 • krmič

  Ano,taky mě napadlo, že je to opravdu výkon, a ten terén, co tam je! Ještě k tomu v noci, navaleny – i když ve dne za střízliva by si to asi rozmyslel.

 • ostravaku to se ti povedlo, jen bys mohl psat častěj

 • Pocem a vem sebú pásek

  Závěrten byl bombastický. Jako dycinky fajné Sousedi mě asi co nevidět pošlou na psychiatrické vyšetření, bo ty výbuchy smíchu, co musí slyšet přes zeď, asi normálně nepochopí.

 • kika

  převlek na oslavu atd.kura, snažím se to sem dát už druhý den. konečně: 1) VŠECHNO NEJLEPŠÍ, OSTRAVAKU!!!2) Ten mejdan: Trudo, prosím tě, já nechci mít na sobě bílé tričko s trikolorou! Nosím téměř výhradně tmavé barvy a v bílé se cítím extra blbě. A trikolora? Budem vypadat jak oslava listopadu 89, co si popletla termín. (a ještě nás zmlátí acabi za nepovolenou demonstraci…) Původní návrh s knihou se mi zdál lepší. Akorát nevím, jestli první díl, druhý díl nebo radši oba, do každé ruky jeden? Taky bys, Trudo, sem mohla předtím hodit odkaz na ňákou svoji fotku, ať se na tebe ti správní přilepí. dárek: co kdybychom mu koupili společný. že by na té oslavě každý vyplázl kilo, to už by se mohla nastřádat slušná částka a ten nejméně ožralý a nejvíce zodpovědný (- a to bude možná oříšek… – ) by pak zakoupil to, na čem bysme se domluvili…

 • Bob

  sykorakSykorak sem po vrchu parkrat prelezl. Vzdycky navaleny. Takze to jde :)

 • Jseš fajn chlapecOstravaku, rad ty tvoje dřysty čtu.

 • Irman

  He, kaj zmizela ta reklama nahore?

 • V sobotu v Bastiletoš ta trikolora byla taky něsměly navrch, nic lepšiho mě f te chvili něnapadlo. Tak rači knišku Ostravaka, aspoň budě mit pani Stehlikova z nakladatelstvi radost.Ona tam budě taky, tak muže vybrat ty přispěfky na noutbuk či co podobneho co budě chtět Ostravak nebo jeho přiznifci.Možna by to chtělo popřemyšlet nat klubovyma barvama – Banik bilomodry, Ostravaci – ? Že byzme si časem fšeci upletli barevne šalky, začali robit spanile pochody po Ostravě a okoli, organizovat srazy, vypravy po stopach Ostravaka 1. ročnik, skok přes kolektor – tam budě fajny druhy a dalši ročnik, prujezd na kolobutach kolem karfuru, slavnostni odhaleni Ostravakovy sochy na Karolině (ja si nědam s tu sochu pokoj dokuť něbudě stat), vylet do Kyjovic a tak.Je třeba vymyslet program fanklubu a v sobotu to dame dokupy. Možna přijdě aj Ostravak.

 • ruzne

  co je s touZdenkou? jak divna?a vse nej tedy

 • kika

  fanklubTé sochy se držme, ta musí být! O Karolinu se teď hlásí ňáký nový zájemce, co ji chce celou zastavět, tak to abychom se mu co nejdřív ozvali, ať s tou sochou ve svých plánech počítá. Klubové barvy – baník modrobílý a hornické jsou zase zelená a černá, tak co z toho vypreparovat modrou a černou?Na výpravy po stopách Ostravaka zařídíme normálně cestovku – zájezd na víkend jak vyšitý. Teď k tomu dohodil to čumění na hvězdy na haldě Ema, to jsem zaplesala – moc pěkné číslo programu!No, už se těším na sobotu. Měla jsem jet na punkový fesťák, ale dlabu na to. Tenhle sraz si prostě nenechám ujít.

 • co máme k jídlu?

  TyVelikonočni sochi… viděla jsem to.. :-))))))))) .. a málem spadla ze židle. Hodně zdraví a inspirace do dalších let, barde.

 • dh

  dotazjsem z Ostrvjenky, ale už dlouho pátrám po tom, jetli se píš cYp nebo cIp. jak to je odborníku na slovo vzaty???

 • reknu az budu doma

  Dnes perfekt !Trudo, napis nam pak hlaseni ze srazu aby ti co tam nebudou vedeli jak to dopadlo. (Hele ne abyste pani Stehlikovou zfernetovali a tahali z ni Ostravakovu adresu .. To by nebylo fair.) Tak hezky mejdan.

 • reknu az budu doma

  Dnes perfekt !Trudo, napis nam pak hlaseni ze srazu aby ti co tam nebudou vedeli jak to dopadlo. (Hele ne abyste pani Stehlikovou zfernetovali a tahali z ni Ostravakovu adresu .. To by nebylo fair.) Tak hezky mejdan.

 • Linda

  Super! Jako obvykle. Ale kdybych nebyla z Ostravy, asi bych vetsinu ostravakovych kydu nepochytila… Prazaci musi byt uplne v dupe.

 • mařa

  Moje premiéraTuž kdě sem byla celu dobu? Jako odrodilec a momentálni Hanačka rozumím ještě skoro všemu. Je to zasmání až k slzám, Češi z Čech budou mít asi trochu problém…?

 • blbeček

  NAROZKY OSTRAVAKAuž se těšim jak pes na haravu fenu – dva roky jsem nevipila a teraz taka fajna přiležitost!!!!!škoda , že se neprodavaju siťovky – taka siťovka a vni kilo pomeranču jak za totality by byl dobrý for- asi by nikdo nechapal jak by se schazala partyja se siťovkama ku Bastile…Darek buď každy za sebe – nebo vybrat po kile a nebo darkovou poukazku do Kauflandu nebo co kdyby sme sponzorovali nějake zvířátko v ostravské ZOO a napismna kleci by byl " mně sponzoruje OSTRAVAK OSTRAVSKI – něco malého pekneho. kdo ma jiné návrhy ať přihodí nˇaký fajný typ

 • ostrafuck

  Přyrozeninovy scuk A taki smutny sem byl, jak dyž měl narozki maly Hery. Už sem se bal, že buděme museť s Trudu synkovi zrobiť Rona a Hermelinu a včil to vypada, že padně Bastyla. Tuž alé! Trykolora by se k dobyvani hodila, ale vezmu si enem tryko a Loru něcham doma. Tež němusi byť v každe dupě. Ešče by měla pani Repronisova informovať Moravskoslizky děn či iny platek. Dobre rano na čete něbudě třa, bo na ten dekadentny hajdamaš se beztak divaju už enen medyalni sadomasochisti. Ale zase bych se dočkal po pul roce aspoň jedne zajimave zpravy. Kiko, ta černa s modru je švarna a se sochu si palu lamať němusiš, bo Neviditelneho Ostravaka bych zrobil aji ja a to sem měl trojku z ručnich praci s poznamku za gramlavosť. Enem něvim, esli by se Ostravakovi libilo, jak by na ňho každy večer chodili scať Bobičci z celeho sidlišťa. Včil mě napadlo… Něma naš ViAjPyj na vidend slibene od Zdenki? Že vy baby žarlive stě to zorganyzovaly na tu sobotu schvalně.

 • Aleš W

  literaturaMilý ostravaku,tak z toho tvého psaní se pozvolna stává literatura.(Osobně si myslím, že jsi ve skutečnosti zdatně fabulující intelektuál.)A souhlasím s 8, piš jen tak často, abys dovedl udržet úroveň. Díky.

 • už 38

  reakce na 36tvůj kid je stejně tak dobry jak Ostravakovy dřisty. pokud to nepsal OO tak nam asi roste nový autor. to bude mět v sobotu paní "repronisova" velkou radost. Trudu a Kiku a aji ostatní baby jsi odhalil uplně přesně ty mjr Zemane

 • Angus

  dobra hlaška"trošku sem možna aji myšlenkami zdřymnul":-) :-) :-)

 • kubajzz

  SikorakŠkoda, žes nedal ten Sikorak. Já sem ho přešel loni.Je to dobry adrenalin.

 • Neva

  38Jo, 36 je super.Enem aby ta Bastyla fakt nepadla najezdem bab.

 • kika

  Jsem zvědavá, jestli třeba někdo na tom večurku zjistíme, že se už známe…Ad. babí nájezd (38): ne každá baba, která ráda čte ostravakovy dřisty, ho musí hnedka chtít zbalit. buďme rádi, že je zdeňka na chvíli u ledu a ostravak zase píše o tom, jak chlastá, protože to mu jde (aspoň podle mě) nejlíp. gender otázky se tady zase budou rozebírat, až se na scénu vrátí dokonalá…

 • Dyskavery bez izolačky… no paráda jako dycky. S tou Zdenkou to ale fakt nevypadá dobře. Taková občasná známost, no nefim. Ale pro nás je to teda lepší, páč aspoň máš o čem písat a neděláš z toho telenovelu…

 • alfons

  26 a 36Socha = enem sokel s napisem Ostravak Ostrafski, na soklu nic, gdyš je ten neviditelnej.

 • Peter

  Tužto je fajne, že se tak fšeci zlezem, bo ja aji z te Dupy (jak kdosi (33) psal, že pražaci su uplně v dupě) dojedu, abych se na vas podival. Roba už doma štrykuje černomodru šalu aji z malyma lilijkama a šibenicu na zelenym štitě (to aby byla poznať přislušnost k mojimu prajzackemu rodišťu, že Trudko:o) ), ale nevim, jesli to do konca tydňa stihne, bo roboty je furt moc a času malo. A pro ty, co tam nětrefju tak jak ja, bo sem tam byl enem paru razy a ni v Bastile, tak tu je odkaz na mapu http://www.stodolni.cz/. Eště Trudko prosim napiš, od kolika je počitana audience, ať tam s kolegyňku "blbeček" nesedime sami dva. A ten napad ze zponzorstvim zviřatka tež něni špatny, ale to by měl řect Ostravak, jezli chce dar ku svojimu prospěchu, nebo ku prospěchu potřebnych. Tuž v sobotu zduř!

 • kika

  45Začátek určila někdy dříve Truda na 4.(Že později by ji chlap nepustil.)Nápad se zvířátkem se mi taky líbí. Ostravak by měl ale hlavně říct, jaké zvíře by to mělo být?! O zvířatech se, s výjimou Bobíka (tomu by ale sponzoroval tak akorát pravidelné dávky strychninu), zatím nějak nevyjadřoval. Z poslední návštěvy ZOO si pamatuju, že už si to taam ty různé firmy a základky docela rozebraly. Ale myslím, že tapíra ještě nikdo nesponzoruje!

 • Tuž to s tym členem zoo je fajny napad. Mi by se libil jakisyk barevny papagaj.

 • Neva

  Ostravakuale bacha, abys s papagajem nedřystal, bo aby Tě případně neprozradil…To by pak chodily davy pro změnu do ZOO, i když tam by vlastně byli zase rádi za tržby, co?

 • Franta Vaja

  v pátek 19.8. má být od 14 hodin na kuřím rynku veřejné čtení otravakových kidů.

 • Věra, mami i jinak

  Jak k tomu přijdu,když zrovna budu mít mockrát odkládanou dovolenou. Doufám, že aspoň Truda tady i na svých stránkách vše patřičně popíše. Užijte si to, a kdybyste při tom náhodou odhalili našeho Ostravaka, tak nám to neprozraďte, takhle to má větší šťávu.

 • Neva

  A kdo to bude číst, doufám, že ne ten pan Pražák, co četl na chřtu prvni knižky, bo ten neuměl číst vůbec, natož ostravsky.

 • ja,ja! eněm Papagajiceby něbylo tomu našemu synku po ty hogofogo Zdeňce smutno.Kidy do te papagajice valiť tež muže eněm hromadky kontrolovať ni.Tež špacirovať kolem klěce možu šescki švarně roby syptatizantky co nimajiu včiľ chlapa a zato pořadny absťak zkontolovať ty hromadky. Šak ten naš zlaty Permonik juž si sam vybere,kere hromadky dukladně plolezť. Tak jak čumněnim na ty letavice z ty haľdy isnpiraciju co zkušal eněm v řyti možu byť střyzlive odhady co sam zvladně.Taj mu držmě pazury něchťz s očiskama něma v řyti i ruzum z palě.Juž se na vas šecky moc těšym i mnějtě se tu fajně.Ostravska babča betonova fanynka toho našego zlatego Permonka.Zdruv všem přyznivcum Ostravaka * * *PS. Trudo ,ěněm jednu žadost mam na těbe děvčico sympaticka,tež chcem ten autorgram toho našego synka na tym našim samizdatu v Bastilě *

 • blbeček

  NAROZKY:-)))Peter, zatim to tak vypada, že na narozkach bude Truda, ja a ty , eště ta děvucha co se vykašlala na ten ponkovy fesťak a aji muj stary – bo on mě tež hlidá a ja si fakt po tylach letach chcu zachlastat….škoda, že v tyn patek nemožu byt na naměsti – bo jedu do Bratislavy vystavovat svoje psi šampiony , ale v tu sobotu se dostavim aji s trikoloru na gzichtě- bo když už tak už..nebudu se s tym srať… Manžel nečita žadnu literaturu – tak musi povinně jak dam děcka po obědě spat , ležet se mnu v lužečku a ja mu předčitavam aby měl tež jakusik kulturu..a někdy to ani nědočitam bo se smějeme – jak ťamani na tržnici -nejlepši su pro chlopa pasaže . kde popisuje ostravak chlastačky bo temu chlop rozumi nejvic. Ostravak mi dal nejen zabavu , ale hlavně —jestli to vyjde –tak možna aji paru dobrych kamaradů co mají smysl pro recesi, nestěžuji si na život a maji to věčne děcko v srdci OSTRAVAKU dik – za to !!! Všichni kdo se zapojujete do ostravak-fanklub diky VAM za krasny pocit , že eště existuji "blazni co maji radi život " a moc se na vas všechny těšim

 • Ostravakovo zviřatko!To je užasny napad! Žadna cypovina ani cipovina, genialni řešeni, budě třeba se poptat kere zviřatko je zdostatek podivne aby to vypadalo dobře, velkolepe aby to dosahovalo slavy Ostravaka a přitem eště volne pro sponzorink natšenych přiznifcu a fanklubovych přislušniku.Navrhuju v sobotu pro Ostravaka donest drobne darky, dalši vikend vyhlašuju akci Ostravaci do ZOO, veřejne sypani přispěfku do kasičky, čim vic drobnych minci, tim věči kraval a efekt, pozvat televizi, ČTK, rozhlas, pani Repronisovou, Ostravaka nejlip zahaleneho jak muslima pro věči utajeni, u brany muzika, u opic krojovane tanečniky, fšeci povině modročerne šalky šak uš je zima.A dalši vikendy muže byt vyšlap na haldu a tak. Třeba kolobutove zavody v Komeňaku, prvni cena – třeti dil Ostravaka. Mohl by se menovat Eště furt mě nědostali ale uš mam fanklub.Jo a v sobotu fakt ve čtyři bo stary mě sice pusti na jak dluho budu chtit ale ja mam strach že jagby to bylo vic večer tak by bylo na Stodolni hafo lidi a boxovat se davem puberťaku do Bastily to by bylo fakt dobyvani.Kery stihne mět aj černomodry šalek dostaně zvlaštni cenu.

 • husty kecy, fakt dobry!!!

 • mišin

  tady se píše historiepěkně se rozjíždíte, dost dobré. v sobotu možná taky zabloudím na stodolní a jestli jo, tak chci vidět a poznat, kdo kope za manšaft ostravaka. nejsem žádná grýnpísačka, ale zvířátka v kleci – to fakt ne. a ještě je podporovat. co takhle pořídit bardovi kus planety?

 • vojta

  very good…..skvele,dost dobre pro nekoho kdo v cizine na rodny jazyk nenarazi..

 • předtimblbeček-teraz cosi lepšiho

  NAROZKYno a doma byl proble…chlap už něchapal kčemu furt dřepim u kopjutera a tlemim na stranky ostravaka a přečital si moje komentaře…a byl problem..že k čemu ja fšem vykladam o tom co robime doma :-)tuš to zas ni -fšecko něpišu:-)ten šalek asi něstinu ,ale bylo by dobre nějaké dalši poznavaci znameni , pro ty co šalek něbudu mět…sem fakt zvědava kolik se nas sejde ……a ještě vic na to kolik odejde / po svych – bez pomoci kolegy/

 • kika

  papagájV ZOO mají tyto papagaje: aru, kakadu, žaka, amazoňana a pak ňáké ty malé mrchy. Nejchytřejší jsou žako s amazoňanem, žako mluví nejlíp ze všech – tak ten by se mohl aji naučit některé ostravakovy dřisty a bavit tím návštěvníky ZOO. a chudáci mají takový starý olezlý pavilon a plánují jim postavit nový, tak třeba by k tomu mohly příspěvky fanoušků ostravaka trochu pomoct. (mediální zviditelnění zajistím.)

 • Kája

  Já jsemtím papagájem coby logem taky nadchnutá,necháme si ho,plííííííís….

 • Peter

  Ja se myslim, že Ostravak ma dobry vkus, že chce papagaja. Bo jak se to vezme z druhe strany, un je celerbryta. No a každa pořadna celerbryta dostava každy rok jakehosik okřidleneho potvora. Někera takeho toho svateho s křidlama, jina už čtyrycet krat po sobě teho zlateho fogla. Na a Ostravak dostane jedneho doživotniho barevneho (do koňca života toho ptaka ni Ostravaka) Ja se enem divim, že už se něozval direktor ostavske zoo, nebo jiny pajtaš od tamtaď, že stihli přemalovať pštrosa na papagaja (čim větši tim lepši),bo taki vyznamny počin – ostravakovo sponzorstvi – něni pravda každy deň. A nakonec řika se – lepši papagaj v kleci, než holub u nosa.A pani Repronisova by mohla vytvořiť u nakladatelstvi take to přispěvkove konto, jeho čislo by bylo na strankach našeho oblibenca a kaj by gratulanti a aji ini mohli přispivat na papagaja(nejen dnes ali i zitra, pozitra a furt dokola). A Kika, jak slibila, by to zviditelnila tak, aby to bylo aji slyšet.

 • cosi lepšiho

  Papagaj a ineJestli nás bude dostatek zapalených, něvysraných a aktivních ludí tak by jistě stačilo zasilať z učtu každeho malou částku / čim vis ludi tym menši – symboličtějši/…jinak jistě to de , že se ten sponzorink plati na jeden rok dopředku, ale zaleži od teho kdo budě taky schopny a ujme se manažerovani bo co si nudeme vykladat – porundek a dobra organizacja je prvnim předpokladem aby naše napady byli zrealizovane.medialni zviditelněni je nutne – ne všeci co zbožňuji OO maju internet a o akcijak vědi…všecko se ukaže v sobotu a tež v dalšich dnech …aby ty naše směle plany něvyšuměli bo to by byla velka škoda..co budu moct udělat osobně udělam …nabizim svůj volny čas, a budu aktivně robit co bude v mych silach .ale bude třeba par fakt dobrych organizačnich talentovanych dobrovolniku co maju schopnosti i možnosti

 • Mystique*

  Sobota?Ze by mi pralo stesti? Ac si ctu Ostravaka porad jen v Praglu, zrovna tento vikend su v OV takze vo sobotu supajdim do Bastili aji bez satku, bo ten nestihnu :-) No sem zvedav co se z teho vyklube :-)

 • Tom

  To 30:Cyp nebo cip?vždyky cyp, bo tak se mluvilo haviřskemu pomocnikovi co fedroval uhli, kere vyrubali haviři do vuzkuv ,byla to tvrda robota, tak tvrde Y :-)

 • Synku to je fajneSe trocho stydím, bo sem ty tvoje kydy našel až včil… Su tak bezvadné že sem smýchy poprskal LCD v práci aji monitor doma… Je to fakt pecka!!!!

 • Ptačí matka a teta

  Pro OstravakaJak ti mužeme poslat fotku fajného ptáka? Papoušek modrožlutý, z vajíčka vylíhnutý. To pro případ, že bys potřeboval odborně poradit jak se starat o velkého ptáka.

 • jmeno neni dulezite

  zviřatko pro ostravaka……jediné vhodné, co mě napadá, je pořádná opička. Konec konců, je nedílnou součástí jeho života :-) Měla by to být taková veselá a roztomilá opička.

 • Ostravska SopkaČau všici. Já sem z Bogumina. To je taka mala dupa kusek za Ostravu. Ta povidka je pravdiva bo ta halda co furt vnu hoři je fakt nad Banikem naproti zoo a jednu sem tam s partu griloval aji se ožral jak hovado :o) I popis cesty geograficky odpovida :o)

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>