Jak dopadnul zdravotni cyklovylet v Jesenikach

To, že v te chajdě su aji kola na pojčani, zystil Kamil, jak raz zabludil do jakehosyk skladišťa, kaj to vypadalo jak v šopě. Plno burdela, kiblu, vercajk rozhazany po zemi a mezytym pět kol, na kerych jezdil beztak eště Tleskačuv vnuk. Jak se tam tak poflakoval a snažil se dostať ven, vylapil ho tam chataštajger. Prvni sy myslel, že tam chce Kamil cosyk čornuť a než to Kamil vysvětlil, malem dostal ryčem do tlamy. Nakoněc se všecko vysvětlilo, Kamil ho pozval na jedneho Radka v brněni a fajně pokecali.

Kamil k nam potem přylez s pyskem tajemnym jak ta Moňa od Leonarda a pry ať s nim ideme ven, že nam ukaže cosyk fajneho. Moc se nam nechtělo, bo sme měli pravě poobědovu syjestu, ale nakoněc nas přemluvil. Ven sme museli isť se zavřenymi očami jak v jakesyk pohlupave sutěži. Před chajdu stalo pět bicyklu, kere vypadaly dost divně. Na naše něvěřycy pyski a hlupe otazki, co s takimi žďorbami buděme robiť, Kamil enem maval ruku a skakal nadšeně kolem jak nadrženy klokan. Pry že bysme sy mohli zrobiť cyklovylet po Jesenikach. Paru z nas se ozvalo, že na tym kole bez leve šlapki to asy něbudě ono a ja sem sy tež rypnul, bo sem sy přectavil, jak by se mi asy jelo na tym prostřednim, kere nemělo sedlo. Zas mavnul paprču a pry, že to da všecko do zytra do kupy a že už to ma domluvene. Tuž ja, uvidime. Kamil na tym robil cely zbytek odpoledně a večer přylez až kolem desate, strhany jak plagat. Bechnul sebu do lužka a pry, že zytra valime, bo kola su jak nove.

Druhi den po snidani (někeřy chleba s paštiku, ti co šli spať pozdějši enem pivo) sme vyrazyli ku te cyklogaraži, kaj už od rana strašil Kamil. Venku staly stejne kola, jak minule, akurat čistši a na prvni pohled bez vad. Zoptal sem se, kaj je to pate. Kamil se rozhlednul jak špijon a pry, že ho spotřeboval na nahradni dily. Typnul sem sy, že chataštajger mu zdvihně kulturu, až to zysti.

Vylosovali sme mezy sebu štyry ščaslivce, keřy maju dosť odvahi a dobre zdravotni poištěni. To nam zabralo přes štvrhodiny, bo jak kdosyk vyhral, hned to z dobreho srca daroval inemu a tak dokola. Nakoněc sme měli jet ja, Kamil, Leoš a Karel. Tuž sme vzali ruksaki se svačinu a vodu a jeli sme. Jeňa se eště na cestu zoptal, esli zname naspaměť čislo na pohotovosť. Vul.

Karel se tajak dycki ujal vedeňa. Ma to v krvi, bo jeho foter byl jakisyk vysoki pajtaš na Kaenve eště jak nas krotili rudi bigbratřy. A tež měl nejlepši kolo. Ja sem fasnul to, co předtym nemělo tu šlapku a zdalo se mi, že ten klinek, co tam Kamil vevalil, byl jaksyk maly, bo jak sem přešlapoval, šlapka dycki o kusek poskočila. Ale chuj s tym.

Vesele sme valili z kopca a věter nam fukal v řepach – no dobre, koněc srandy – věčina z nas už vypada skoro jak stary od Oscvaldove. Hňupi sme sy něuvědomovali, že to co včil sfarame, buděme museť na spatečni cestě vyšlapať. Po paru kilometrach sy zavislacy vydupali prvni kuřpauzu a Karel nad turystycku mapu dumal, kaj vlasně pojedem. Bliklo mi palu, čemu to robi až včil, ale co, tu se neni kaj ztratiť, no ni? Trochu sem zneistěl na dalši křyžovatce, bo zahnul na lesni cestu. Tuž kola už nic vic němohlo co překvapiť, akurat my sme se na sebe podivali nervozně, ale jeli sme dal.

Na prvnim potučku, kery ved přes cestu, stroskotal Kamil, bo něpředpokladal taku hlubku. Ona to spiš byla taka mala Odra. Jak se mu zastavilo předni kolco ponořene do pulki špic, enem heknul Mamo moja a na plocho sebu jebnul do vody. Dali sme pauzu, než se Kamil vynadaval a přestal kopať do okolnich stromu. Co ale včil? Na převlečeni nic neměl, galaty měl mokre a přece nepojedě tak, bo sy něchce zapařyť žadne duležite organy. Za naše fajne rady, aby jel nahi a galaty sy pověsyl na štanglu aby mu proschly, nas posylal do řyti. Nakoněc se zlitoval Leoš a pojčal mu svoje galaty, bo jeho trencle vypadaju jak kraťasy a tak budě něnapadny. Něchapu, čemu na sobě nosy tolik hadru, ale pry mu to vyhovuje, bo mu je fajně teplo. Jeli sme dal. Kamil furt vyryval, že se cyti chujovo jak je naostro, že ho ty kraťasy škrabu na kulach a kdy je naposled Leoš pral a v jakim prašku a podobne duperele.

Cesta dal byla celkem fajna až na teho staršiho chlopa v pumpkach, kereho sme asy vystrašili, jak kolem něho proletěl naš peleton a on sebu chrapnul do kopřyv. Dluho nam hrozyl berlu – no spiš to byla asy turystycka hulka. Jak se pěšina zužila a začlo přybyvať kořenu, šišek a podobnych v lese zbytečnych bebechu, začli sme remcať. A jak sme sy koněčně všimli žlute turystycke znački, začli sme nadavať nahlas, esli Karel neni nahodu ichtyl, kery nas naved na cestu pro turysty. My tře sme demonstratyvně zastavili, nahlas začli stavkovať a chtěli zakladať odbory. Karel sy teho všimnul až po sto metrach a jak se vratil, začlo kolektyvni vyjednavani. Našu klidnu debatu utnul ten duchodca s hulku, kery se naraz vynořyl za zatačku a rychlym krokem se k nam bližil s nadavkami. Celkem rychle sme se rozhodli, že bysme mohli eště kusek popojet a v dyskuzyji pokračovať tam. Naskočili sme do sedel, někeřy s bolestivu grymasu a vykřykem, a jeli sme dal po značce, kera – sviňa – začla vesť do kopca. Po deseti minutach sme zastavili, bo to by musel letět jak Chuantorena, aby nas doběhnul a pokračovali sme v dyskuzyji.

Tuž co?

Podle mapy mame před sebu eště kus cesty (esli to je vubec mapa tute oblasti) a vrstevnice, kere byly sobě bliž a bliž, něvěstili nic dobre. Za sebu mame šilenu pomstychtivu bestyju, kera zdrhla z domova duchodcu, ty bolaki od kopřyv a špinave nohavice nam asy něodpusti a kdovico ma pod tu červenu šusťakovku. V dalce sme ju zas zahledli (tuž to neni možne, on musy mět tež kolo!) a tak sme se zas o kusek přesunuli. Dal už sem ale nemoh jet, bo sem asy cestu vytratil z přehazki jakesyk duležite dily a ten kopec už se začal podobať Lyse a tak sem tlačil. Karel navrhoval jet dal, bo raz mu přece ujet musyme, no ni? Kamil navrhoval něbezpečneho stařyka zabiť – asy se přy tym padě do vody jebnul do paly. Leoš se tvařyl jaksyk divně, že by sy cosyk skřypnul do sedla? Tuž zas sem musel sytuacyju zachraňovať ja. Navrhnul sem na nejbližšim mistě se schovať, stařyk kolem projdě a my se vratime po cestě zpatki. Jak sem sy všimnul Kamiloveho zděšeneho gzychtu, honem sem dodal, že tu malu Ostravicu tentokrat rači opatrně přebrodime. Karel sportovec moc něsuhlasyl, bo to něbyl jeho napad, ale ostatni byli pro. Včil enem najsť fajne misto. Cesta vedla chvilu z kopca, tuž sme trochu chitli naskok. Leoš asy něbyl uplně mimo, bo naraz přyšel s tym, že ma fajny napad. Pry bysme mohli aji s kolami vyšplhať na tamten nědaleki posed. Byl mimo. Bych něvěřyl, jak može taki lehki vanek na něspravnych mistach škodiť.

Za posedem se naštěsti objevil celkem husty křak, kaj sme zapadli. Celkem pozdě sme sy všimli, že to su ostružiny, ale kola už byly hozene uprostředka a v dalce se zas červeně zablisklo, tuž sme se dohodli, že to buděme řešiť až ten chlop přejdě. Seděli sme tam jak bysme chtěli cosyk vysedět a zavislakum zakazali kuřyť. Jak dědek dluho něšel, Karel se nasral, jak by sy to uvědomil až včil, vyskočil a pry, že se něněcha šikanovať jednym slabym dědkem, bo sme štyre a sami sylni chlopi. Akurat jak tak honem stanul, jaksyk se mu podlomily nohi a zas sednul na řyť. Změnili sme oficyjalni stanovisko – my se vlasně před nikim něschovavame, enem tak spočivame, zdravě se stravujeme ovocem, někuřyme, bo zrovna odvykame a něřveme, bo něchceme plašiť lesni zvěř. Hned se nam lepši sedělo. A jak kolem kdosyk šel a klepal sy přy tym turystycku hulku, byla to enem nahoda, že sme pravě něměli o čim dřystať.

Kola sme potem z ostružin dostali celkem snadno, bo sme pro nich poslali Kamila, kery to cele spiskal. Syce prvni nechtěl, ale jak mu Karel domluvil tak, že ho žduchnul do křaku, Kamil se zaleknul a kola nam vytahal. Věčina z nas už nechtěla jet dal, bo měla teho něbezpeča dosť a tež nas bolely řytě a nohi. Po cestě, keru sme přyjeli, sme se vracali zpatki. Koněc sem odsral ja, bo ten klinek už měl fakt nejlepši roki odfarane a taku namahu něčekal. Rozlučil se se mnu asy dva kilometry před chalupu. Tuž jasne, že v tym kopcu. Zkušali stě někdy šlapať do kopca enem jednu nohu? Krom Karla se mnu banda kolegijalně – šak mame ty odbory – šlapala pěšobusem až do chajdy.

Kola sme bechli před tu šopu a šli to zapiť. Kamil chtěl isť tež, ale vyhnali sme ho zrobiť z tych štyr kol zas pět, bo zvenku hulakal chataštajger a vyhrožoval, že zabije teho gizda, kery mu rozebral jeho zanovni šimano.

Tuž a potem pry, že sport je zdravy.

No comments yet to Jak dopadnul zdravotni cyklovylet v Jesenikach

 • Sis dnes posíšil ostravačku…

 • libor4u

  …pospíšil…

 • PrvniPodarilo se mi poprve byt prvni diskutujici??!! Tak je to dalsi fajny clanek…vidim ze Ostravak je sportovec jak ma byt…

 • Věra

  Díkya dobrou noc.

 • Vlada

  No tak sorry, nepodarilo…ale skoro :o) Treti misto taky dobre

 • NechápuNevím, jestli je to pokročilou dobou, ale kola tahal z křaku Kamil, Leoš nebo oba?

 • L-Core

  Tak toto jednoznačně…patří do nej-kidů :-) Přímo fyzicky cítím, jak po tom ausflugu musely bolet nohy a pr*el…

 • boban

  Ostravicabylo to dobré, až na tu Ostravicu v Jeseníkách

 • mathew39

  hustýhelé, ten tvůj výraz rudí bigbratři jak nás krotili..hele víš co myslím, ne? No prostě bombice.. ty voeee, zatím

 • Pavel

  kola tahal Leos[6] ptz se lekl, ze by mohl tez skoncit v ostruzini

 • muty

  absťákUvařila sem si zbytek kafe a pustila se do čtení. Tak sem se chlama až sem radostí to kafe vylila. Nejen utřít rozmazaný méjkap,ale i to poslední kafe. šupa

 • Myreczek

  Děkuju!Ostraváčku jsi nejlepší!Díky tobě se těším do práce.Doma nemám ani PC ani internet!Začal jsem tvoje "dřysty" číst minulý týden,už mám za sebou skoro celý archiv!Tak,prosím,piš,piš,piš.Jen z vesela piš dál a dál!Díky!

 • Dnes to bylo supr :-))))Prej: "skakal nadšeně kolem jak nadrženy klokan." To proste nema chybu 😀

 • Puffy

  Jednoduše parádička…všechno jsem musela číst 3x, protože jsem nezvládala ten smích a ty kidy :-) Jen tak dál!

 • xxx

  toz…tyyy jo!

 • Pauk

  -> bobanVíš, co je to metafora, geografe?

 • různě

  Dobré čtení…i mě zadek bolí, jak si to představuju…

 • chachar

  Těším se jak malý synekMusim přiznat, že co jsem narazil na tyto stránky, je život větší sranda. Jsem od Ostravypo našimu už jsem dluho němluvil a včil to mam skoro každy den, Díky a jen tak dal

 • fred

  Dneka je to zas super!!Ostraváku, zas si mě potěšil! Už sem měl strach, že ti slava začina stupať do hlavy a změkčovať ti tam mozek, bo to bylo v posledni době jakesik slabši. Ale je vidět, že ti horsky luft udělal fajně a žes tam dočerpal nove sily a inšpiraciju. Tak jen tak dal!!!

 • fred

  Dneka je to zas super!!Ostraváku, zas si mě potěšil! Už sem měl strach, že ti slava začina stupať do hlavy a změkčovať ti tam mozek, bo to bylo v posledni době jakesik slabši. Ale je vidět, že ti horsky luft udělal fajně a žes tam dočerpal nove sily a inšpiraciju. Tak jen tak dal!!!

 • kruk

  SQELEJsem se malem posral:… malem dostal ryčem do tlamy …rudi bigbratriTo jsou perly

 • bob

  zlaty Ostravakjo Ostravak uz je zase ve formě :)Pro všechny: nežerte u toho nic s ryžou, vite jak blbě se vybira prsknuta rýže z klávesnice??? jsem u toho obědval a to nebyl dobrej nápad…

 • Jana

  zánovní šimano 😀

 • Maňuša

  To teda byl nářez !!!!!tak takhle nahlas jsem se nenařechtala už hodně dlouho!! Jen příště u toho nesmím nic jíst-klávesnice od kaše nic moc…..Fakt super kydy-viz ruí bigbratři apod !! Jen tak dál….

 • Mám takovej pocit, že ve vašem případě není zdravý nic. Akorát smích prej léčí. Vy dokážete fakt ze všeho udělat takovou capinu….

 • nijak

  Co je to Radek v brneni ?

 • Gumby

  pro [27]Radegast v plechovce.

 • 29Jooo tak su dvacátý devátý, ostraváku už dlouho jsem se tak nezasmál, děkuju za zpříjemnějí školy

 • Henry

  Troška krásné historie:… kolo, na kterém jezdil Tleskačův vnuk …, … tajemny pysk jak Moňa od Leonarda …, vysoki pajtaš na Kaenve …, … letět jak Chuantorena…, také mnoho skvělých kidů, např. chataštajger atd. Dnes SUPER!!!

 • Anonym

  …bo sem sy přectavil, jak by se mi asy jelo na tym prostřednim, kere nemělo sedlo… super!!

 • mišin

  mamo mojasem se zprskala odvrchu až nadul

 • Leňule

  To nema chybu!!!!!!!Diky!!!!!!!! Už dlouho sem se tak nechlamala

 • pupik

  Malá Odra…10 let nebydlím na ostravsku, ale Ostravak mi vše vynahradí.. Hlavně, že nezapomenu svou rodnou řeč!! Bo inym tu se tak nachlamu, až se z teho málem po..

 • Jirka

  Super jako vzdyOpět jeden z nejperfeknějšých kydu.Super…Jen tak dal..Mimochodem výte jaké je spysovne označeni pro CYPA???——–je to HAVÍŘ NEMOTORA…..za komoušu nebo kdy…ja nevim to tak prelozili Bulharskemu družstvu hazenkaru

 • Zuzka

  Nelpeši dřysty, prsím, prsím.

 • Nezklamal:)…eště jak nas krotili rudi bigbratřy…tak na to neřikam nic:)…největší hlod!

 • Anonym

  Nesmysl!Zkama si, že tu planceš takový koniny?! »HAVÍŘ NEMOTORA« tak akorát v Práglu. V Ostravě to samý, co v Horníx Uhrex kokot. Dybys ani včil nevěděl, tak u vás, v Práglu šulííin.

 • CykloJaj gratuluju, super skvely zapis, taky se priklanim k umisteni do nej. kydu :)) Mno a pred mesicem jsem byl na Slezske Harte, mame podobne zazitky, hlavne pri cestovani po "zlute" 😀

 • Anonym

  supeerMam přečtený oba dva díly , teď se pouštím do čítání on line kidů !! Fakt supwer, jen tak dále :-) :-) Bezruki šachista , , ,,:-)

 • ostrafuck

  Zeměpiscy budu odvčilejška celi poplantani, bo ty Jeseniky jasně patři k Bestkydum. Akurat po tym tvojim čvachtani v rašelinišťu na Rejvizu se bojim, jak budu vypadať ty planovane vlastivědne vychazky Po stopach Ostravaka. To by někere členy fankluba mohli raz vystavovať s trilobitama v muzeu.

 • krmič

  38 versus 35Jirka (35) jistě dobře ví o co jde a vy (38) nemáte smysl pro humor? Já jsem to slyšel už před mnoha a mnoha lety, prý to bylo snad v nějakém oficiálním slovníku, přiznám se ale, že jsem to černé na bílém nečetl. Ale moc jsme se tomu tehdy nasmáli – vy ne?

 • Kája

  Ten výraz"¨nadržený klokan" mě málem usmrtil,protože mi zaskočilo a začala jsem se dusit a ten výraz "pohlupkavy" si pamatuju z dětství,od té doby jsem ho neslyšela…asi tahle část patří k těm nejlepším:-)))….

 • pro všechnykteří se tady dohadují, co znamená slovo "cyp". pochází to z horníctví (odkud jinud taky v Ostravě, že?) a původně to znamenalo pomocník havíře … něco jako přidavač na stavbě … prostě pomocná nekvalifikovaná síla … pozdějí se z toho vyvinula nadávka.

 • Esko

  BoozeOstravak tak tento kid bol super

 • Kateřina

  VY-NI-KA-JÍ-CÍ !!!Fakt supr! Už jsem měla absťák,a tohle mě dostalo! Smála jsem se jak blázen,díky!

 • ad 44eště že ťa tu synku máme

 • prduch

  ad 47Ja si to taky myslim

 • Leila

  NádheraMilý Ostravaku, díky za hravou variaci Tří mužů na toulkách (vás bylo sice víc, ale nevadí). Je vidět, že anglosaská literatura se dá skvěle uplatnit i v jednom ostravském blogu.

 • Leila

  NádheraMilý Ostravaku, díky za hravou variaci Tří mužů na toulkách (vás bylo sice víc, ale nevadí). Je vidět, že anglosaská literatura se dá skvěle uplatnit i v jednom ostravském blogu.

 • Malvína

  !!!"Nadrženy klokan" … :DD – achch, to je zas perla! … z Labuanu ;)) ;)) ;))A onen čipera v červený bundě nebyl žádnej dědek – nýbrž horská služba ve výslužbě 😛 … Nee? ;))

 • !!!!!!!!!!!!

  Nářečím su sice "z jihu", ale to vůbec neva. Tak sem sa tedy nenasmíl už hodně dlúho. Tož díky!!!!!!!!!

 • honza

  ?toz jak to dopadlo s tym dedkem? nejak mi to asi uniklo…

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>