Zadymeny vikend

O vikendu mě mama vyslala skontrolovať našu hektarovu zahradu, esli je dobře zabezpečena proti povodňam. Pry že leto je v dupě a přyšti tyden ma let jak mladežnikovi z jebaku, tuž ať valim a jak už tam budu, ať to tam trochu zkulturnim a pomalu aji zazymuju, bo beztak se tam už pojedě až zas na jaře. Tuž hlupně či co? Kaj viděla, že leto už je v dupě? I když, posledni dni je zyma jak v Rusku.

Neměl sem nic naplanovane, tuž sem se neměl na co vymluviť a tež sem sy pravil, že tam možna vyženu z paly myšlenki na šefuv jebak a nebo Zdenčineho kulturystu. Nacpal sem do Feldy paru bebechu, jakesyk žradlo, teho Leonarda, kereho furt němožu dočitať, bo je to bachrate jak podhrli z bravka a jel sem.

Jak sem dojižďal k braně, maval na mě synek jedneho suseda, co ma chajdu kusek od naši. Mu je kolem třyceti roku a jeho porodnik musel měť kluzke ruki. Ja ho moc němusym, bo on se dycki snaži se mnu dať do řeči, bo sy mě raz oblibil a je schopny prodřystať aji hodinu. Taki něškodny varyjot. Tež sem mu zamaval, ale to sem neměl robiť, bo on to pochopil tak, že ho rad vidim a rad s nim podřystam. Otevřel sem branku, parknul felinu vedle chajdy a už se ten pajtaš dral dovnitřku. A hned začal, že už sem tu dluho něbyl a co furt robim a esli spominam, jak sem mu minule hazal ten balon přes plot a jak je v robotě a co robi mama a jak se uča ty segřyne děcka, co tu dycki tak fajně litaju a robja burdel na celu kolonyju a dřystal a dřystal a dřystal. Jak už mi lez na nervy, pravil sem mu, že sem sy enem tak odskočil zhrabať listi a spicham, bo mam dněskaj odpoledni. Pochvalil mě, že sem taki pracant, co robi aji v sobotu a začal vykladať o tym, jak jeho tata eště robil před duchodem a jaki byl macher a jak ho měl šef rad a že měl nejvěči premije… Pala se mi motala tajak sem kdysyk dostal medycymbalem a šefuv jebak aji se Zdenku mizely v něnavratnu. Jak se nadechoval, skočil sem mu do řeči a že už musym, abych to stihnul shrabať, zabuchnul sem mu před vysmjatym pyskem branku a šel sem k šopě pro hrabě. Eště na mě hulakal, že ať sy davam bacha, že posledni dobu se tu rozmohlo sypani shrabane travy před cyzy branki a že se už partyja domluvala, že až teho gizda chiťa, že ho pro vystrahu pověsa za fliger na kijovicku zastavku. Spoměl sem sy na jeden červeněc a rači sem zmiznul v šopě.

Počkal sem tam deset minut a škviru ve dveřach sem ho sledoval, esli pujdě do dupy. Měl vydrž, ale nakoněc to vzdal a šel hazať kameně do vody.

Vylez sem s hrabjami, chvilu lital po zahradě a za chvilu už sem měl fajnu kupu. Jak sem se začal shaňať po syrkach, jak na sviňu přyjela susedka od vedle s malu cerku. Jak viděla tu kupu lisťa, podezřyvavo sy mě prohledla a pry že dufa, že to něchcu paliť, bo mala je alergicka na dym. Tuž jasne, že ni, uklidňoval sem ju. Mam na to pytle, narvu to potem do auta a odvezu na skladku. Pochvalila mě, že sem ohleduplny a ekolog a šla s malu do chalupy. Tuž to tak, ja sy budu sviniť felinu listim. Stači, jaki burdel mi tam raz zrobil Venca, jak sme v Makru kupovali to dyvidyčko. Eště že maju okna na druhu stranu. To zas neni taka kupa, aby to hořelo dluho, no ni?

Skontroloval sem, esli je furt s malu vevnitřku a škrknul syrku. Moc se temu nechtělo hořeť, bo to bylo trochu eště vlhke, ale jak sem do te kupy narval dvoje noviny, nakoněc sy to dalo řeknuť. Akurat s tym čmudem sem jaksyk něpočital. Věter lehce fukal směrem k susedce. Zaslechnul sem jakesyk vyryvani. Do dupy! Už sy teho všimla. Pro ten přypad sem měl po ruce přypravenu staru celtu, eště po fotrovi z vojny. Honem sem to přykryl a robil něnapadneho. Susedka vylezla, rozhledla se, viděla přykrytu hromadu a mě, pod nos sy cosyk zamručela a šla zas dovnitřku. Dalši noviny a dalši syrki a už to zas hořelo. Aby ten čmud nešel k ni, vzal sem sololitovu fošnu z šopy a rozhaňal sem ten dym pryč. Něbylo to ale to prave, bo sem to rozdmychal na všecke strany a ju to zas přylakalo ven. Celta, zpod kere se dymilo, už tak něnapadna něbyla, ale na přymu otazku „Vy tu pálíte listí?“ sem odpověděl, že nic něpalim a asy sem ju přesvěčil, bo zakrutila hlavu a šla pryč, bo ji mezytym začla bečeť mala. Fajne, včil budě vic času.

Eště tak dva třy pokusy a je z teho hromada popela. Zas sem škrknul a už to šlo celkem fajně, bo to bylo eště rozhicovane z posledniho přykryťa. Jak už to bylo skoro jak Hus na posledni akcyji, naraz vidim na schodach susedku s malu na rukach. Bechnul sem na to celtu a robil, že tam nejsem. Susedka přyšla až k plotu a pravila male „Podívej, Maruško, to je ten ošklivý pán, kvůli kterého kašleš. On pálí listí, víš“. Moje tvrzeni, že to musy isť od suseda asy nemělo ten spravny psychologicki učinek, bo v tu chvilu chitla ta celta.

Musel sem vypadať jak vul, jak sem tam tak stal před hromadu dymicyho lisťa, přykryteho hořycy celtu a snažil sem se přesvěčovať susedku, že ja nic něpalim. Rači sem se zbalil, počkal až listi dodymi a valil dom.

U branki mě odchitnul zas ten mondrala a pry, že ma pro mě tajemstvi. Že v Kijovicach určitě musa meškať jacysyk indyjani, bo před chvilu zřetelně viděl kuřove sygnaly, o kerych čital v knižkach od Karla Maja.

Do štajgrove řytě, že ja sem tam jezdil…

75 kidu k Zadymeny vikend

 • Zafod

  http://www.jessica-alba.czprvnikonecne prvni. jinak skvely cteni, jako vzdycky

 • dZORZO

  1!Jsem prvni!

 • Zafod

  sem to zoralmisto nadpisu jsem hodil adresu stranek jsem to vul

 • Byly i lepší, ale i tak jsem se pobavil. Díky, ostravaku.

 • MaaGor

  Superzase sem si vzpomen jak sem makal na zahrade ja.super poctenickomuzu jit chrapat 😀

 • Jeni

  SUPERTaky si pamatuju pár otravných sousedů z chaty :-) Zvlášt staré babky, co si nastudovaly novou vyhlášku jsou obzvláště vypečené… Drž se ostravačisko a jen tak dál :-)

 • ¨Kdo by se mohl skrývat za Ostravakem.Napadlo mne, kdo by mohl být oním Ostravakem – více na http://az.bloguje.cz/200236_item.php … Možná se mýlím, ale je to dost žhavá stopa!

 • ad 8Mně osobně je úplně jedno kdo je nebo není ostravak. Stejně s nim nežiju:)Podstatný pro mě je, že mě dokáže pobavit prakticky každým svým článkem. A o to jde, no ni?

 • Kája

  Taky už jsemvysílala na zahradě kouřové signály:-)))…

 • Antek

  Mel si to sousedce hodit pred branku.

 • venca

  …a zapalit

 • chachar

  navrhJa navrhuju, napisať temu Přemkovi Prkenná Podlaha, esli se to listi da jaksyk řešiť. Beztak vymysli jakesyk lisovane brykety z lisťa a mohl by sis u mamy šplhnuť. No ni?

 • zahradnik

  Přemek PPby to nechal narvat do své oblibené petflašky a pak pokuřyl krtkum. Ostravakovi zdar!

 • Lu

  můžete mi někdo přeložit "je to bachrate jak podhrli z bravka"? dík.

 • Renča

  to [15]bachrate = tlusté, zde ve smyslu kniha o velkém počtu stran, bravek = vepř domácípodhrdli = zde jsem sama v koncích:o)))

 • P

  podhrdlije myslím podbradek. Ne každý je to ochoten jíst, ale ti, co to jedí, si to pochvalují.

 • Peter

  podhrdliPodhrdli = podgardlikus masa z vepřa (take fajne tlusté)

 • Lída

  Lidi,kdy proboha spíte? Jo, a čte se mi to dost mizerně, bo som pražák :(

 • Jako sedmilhář by ses asi neuživil! Takys to pálení mohl jednoduše nechat na jindy nebo to poslat tomu Přemkovi, jak tady navrhují. Ten by to zpracoval a možná by tě aji pozval do toho svýho pořadu!

 • Misa

  SkveleBylo to uplne skvely, mam doma tve knizky a jeste se cucim na tyhle dristy. Jsou to pardni kecy, fakt me to dokaze pobavit. Nebydlim daleko od Ostravy a mam tam dedu a babicku, a moji rodice se tam taky narodili. Vlastne nase rodina pochazi z rodiny. Diky za tve dristy.

 • Tak Petr Zverinaz tebe nebude! :-) Ten by stal pred zapalenou hromadou listi a nejprve by tvrdil ze tam zadna neni, pak ze to je sousedova a nakonec, by nas presvedcil, ze ji zapalil jen proto aby ochranil vsechny ostatni a mohl kontrolovat kam presne ten dym jde !!! :-) … a to neziju v Cechach :-) – VV hybou svetem :-)

 • Diag Human

  Dyk to nemá šťávu! Počkej si na musu!

 • různě

  No ostravaku..ty jsi hazardér, ještě bys to tam všechno podpálil a hlavně by sis neměl rozházet sousedy, jistě se tam ještě někdy objevíš, matka tě zapřáhne…

 • banjokiller

  prvni???Proc je tak dulezite byt tu prvni? Stejne sjte pak druzi bo to nestihnete :-) Dost mi to pripomina jak jsme byli se segrou mali a hadali se o kazdou capinu a kazdou vyhodicku nebo vitezstvicko si potvrzovali vykriky PRVNI nebo PRVY :-) Ale treba to tu chodi psat moje segra, co ja vim ? =)

 • Nezaclanej

  Jen at se suseda rozciluje, ze listi dymi. At pocka na zimu, kdyz zdrahnu plyn, co bude rikat pak – to listi bude skoro jak od DIORA.

 • Anonym

  OKto [8] (AZet) – Bukowski – stary chachar Ostravski, zajímavé čteníto [15] (Renča) – podhrdli = podhrdlí, je neuvěřitelné, že čárka nad i udělá ze slova záhadu…

 • Hemo

  Jste nějací nekritičtí, soudruzi!Pálit listí přes den je prasárna, ať už to dělá Ostravak nebo Karel Gott.

 • ad 28Kdo je Karel Gott?

 • LittleRose

  zahadato [15,27] Odhad vyznamu "je to bachrate jak podhrli z bravka" neni opravdu nic pro zahadology. A to i přes to, že vypadne "d".

 • Lenny

  kura lidiTo mi nerikejte, ze si nodakazete vylozit vyznam slova slozeneho ze slov "pod" a "hrdlo"… A jestli na tak je to ten kus kuze co ti visi pod bradou

 • Neva

  Lenny…jo a v tepelné úpravě s chlebem a hořčicí…úúúžasnééé…akorát si to už nemůžu dovolit, bo když ten lalok visí pod tym hrdlem, neni s čim frajeřit, co?

 • Lenny

  NevaUz bych tez nemel, ale co, chuj s tym! Mam vytvarovanu postavu, bo aj kulata je tvar :o)

 • Lenny

  Jo,Malem bych zapomel – ku temu podhrdli jeste slivku a je to teprve parada!

 • džejn

  Vylepšení jídelníčkuTak tedy podhrdlí… no na jižní Moravě zas jedí prasečí podbřůšek…Ale je to normální tzv. anglická slanina. Moc dobré.PS: zakoupila jseem si ten horror Šifra mistra Leonarda. Je to fakt hnusně tlustá kniha. :)

 • SPH

  Leny/NevaAle s křenem je ten vepřový lalůček nejlepší úplně. Pravda, postavu zakulacuje.

 • docluk

  Načapal mě šef, jak místo psaní čtu tyto stránky… Tak jsem mu to doporučil k přečitani. Tak uvidime.

 • Neva

  Lenny, SPH, doclukLenny, myslela sem, že si roba…a jo, vytvarovana figura, nejlepši ešče ku temu vice souměrna, je tež fajna, tež o tym cosyk vim.SPH, jasně, s křenem to nema chybu…bože, až mi slinťucha ukapla.Docluk, jestli Tě ještě uvidíme, tak máš dobrého šéfa, držím palce.

 • mrokar

  to 29je to syn stareho Gotta a starej Gottovej

 • Monulka

  Tos mě dostal!Ostravaku, díky, dostal jsi mě z depky! Nemělo to chybu, piš dál a častěji, jsem na tobě závislá!

 • Gosh

  Re:Kdo by se mohl skrývat za OstravakemLidé zlatí, zapomeňte na to, že Ostravak je odjinud, než z Ostravy. Jelikož bydlím v místech, která "on" udává za své bydliště, vím, že popisuje události a exteriéry tak přesně a detailně (a rovněž aktuálně), že jedinec, který tyto končiny dokonale nezná, nemá šanci ani náhodou (zejména když popisoval místa mimo centrum Ostravy – velmi dobře to tam znám). Chodím na pivo i do "Indry" a myslím, že jsem Ostravaka i viděl, ale to už je jen spekulace. V každém případě bych jeho identitu neprozradil ani kdyby mne mučili. Ať je to jak chce, Ostravak to vymyslel fajn (i s tím inkognitem) a držím mu palce.A fest.

 • Tož jakože další povedený záznam v deníčku,který mě fakticky dneska rozesmál. Zajímalo by mě, kde Ostravak na tyhle nápady chodí. Některé příhody se mi zdají nereálné, ale o to zajímavější. 😉 Jen tak dál. Ať brzo vyjde i třetí kniha.

 • Smrad z listiSakra Ostravaku to jsem si myslel, ze si ohleduplnejsi k prirode:-/ Kompostovani asi neznas co? Dobra vec. Az za 20 let tam budes jezdit se svejma deckama, tak budes mit vybornou hlinu na pestovani cehokoliv;-)

 • NoNo me se to dnes libilo, az na to paleni listi:(

 • eklekticketa uvaha je něpodařeně eklekticka, kdybysem byl sečetly, řekby sem..zgyzděna napodoba, ulpivajici enem na skuře- ale sem za samorosta tak ten članek označim za něpodarka parchantka..bo co se libi ichtylovi je kurdy dyky ryzykove…ichtyle, přehltni račej lavurovki, třeba ti zapali v kebulce hehe hoho

 • Heňo

  k 16Podhrdli – česky ovárek

 • Elišu, co to blábolíš? Jaká nápodoba? Vždyť to psal Ostravak?!

 • Anonym

  Městský člověk vám nebude vyrábět kompost a nějaké pěstování čehokoliv je mu úplně fuk.

 • Anonym

  Re: Kdo se skrývá…Ne že by to nebylo jedno, ale jednak Robert Hýsek JE z Ostravy (že dělá na FFUP, to je jiná věc), jednak si nemyslím, že by to byl on (už jenom variování cyp/cip, které v tom svém článku i tematizuje, tady není ani jednou – ono to nevypadá, ale i takovéhle drobnosti je třeba počítat… a je dost nepravděpodobné, že by se člověk, který o té variaci ví a používá ji, najednou rozhodl pro jednu z variant a ani jednou mu to neuteklo… Když "utekla" varianta "scyply" – "sciply".) Zkrátka se mi to nezdá. Ale třeba si Robert Hýsek zrovna mne ruce:c))

 • nijak

  Ten kompost…robit z lisťa je cypovina, bo na spadanym lisťu se drži to nejvěči zkurdupelstvo, co se za rok na zahradě objevilo – plisně, vajca z ruznych chrobaku, husenky teho sameho a tak dale – a zkompostovani to nězlikviduje, pak se to zahradkař nasaza zpatki do zahona. Spaliť a mrdup – baj ten popel se potem može do teho komposta jebnuť, to už něvadi

 • To byla zase legrace, netrpělivě čekám na další příspěvek.

 • docluk

  Re:Kdo se skrývá…Každy ostravak vi, na jake situace reaguje Ostravak. Myslim, že se třeba jedná o skupinu Ostravaku, ale to je fuk. Šef si pečital fajne kidy, ale neportozuměl inteligentnímu humoru. Co byste chtěli po vedeni, no ni. Těším se na další fajne přibjehi.

 • Neva

  Týdeník OstravaČetli jste, že Ostravakem je prý Dalibor Záruba?Pátrání po Ostravakovi stále nekončí. Ale taky bych raději zůstala u anonymního blogera…

 • ostravak

  Guvno Zaruba, to bych o tym musel cosyk vědět :-)

 • Neva

  Ostravaku……ja sy tež myslim, že je to cy….na, ale ty jeho kidy su Ti podobne…to viš, s novinařama žadna tajnost.

 • ostravak

  Jeho kidy? A kaj su? A co tam vubec pišu, v tym Tydeniku? Němaš to ofocene?

 • kika

  zarubatuž jasne, že ta zaručená zpráva se zárubou je hovadina, ale vymlouvej jim to… až budu mít čas to naskenovat (doufám, že dneska, už ho hledám třetí den), tak to bude na stránkách partyje.

 • Kachna

  zas sem měla záchvat smíchu…hehe..ty ty ty..to se dělá…děckům způsobovat alerigii???

 • Re… Kdo se skrývá za Ostravakem???[53] Re: Kdo se skrývá… V diskusi na http://az.bloguje.cz/200236_item.php se zase někdo vydává (nebo ne?) za Boba Hýska, k rozboru cip/cyp jen podotýkám, že uvedený text je z roku 1999 nebo 2000, takže je možný posun i v tom, že se prostě autor ustálil v názoru, jak slovo psát. Sám (ač z oblasti) bych váhal, jaké i napsat ve slově cy/ipoviny (cy/ipiny). Zajímavý je ale i náznak, že Zdenčin oblibenec se jmenuje Bobiček…

 • Trumbelin

  KomentařykPaleni lisťa něni zrovna ekologycke, no furt je to lepši neš se dupať s kompostem.

 • Kateřina

  JÓÓÓÓ!!!Jsem teda zrovna pod parou,ale ještě vnímám a je to dobré!!! Jen piš,ostravaku!

 • ostrafuck

  Elišu, ElišuTys temu dal, řeknuť tatovi, že jeho děcko něni jeho a ešče ke všeckemu, že to je zgyzděny něpodarek parchantek. Měl bys byť s tu lavorovicu opatrnějši, bo s taku sy zraly na bilu kryku.

 • lipido

  Tož fakt husténa depréze podzimní je to fajne,ačkoli žiju v Práglu,su srcom šlonzak,tož ať sa daří a piš Ostravaku,v praci se pak da vydržet,když je nad čím sa zachlámať.Kdy bude něco novyho?

 • docluk

  Patečni unavaV praci je klidek a Ostravak musi chudak robiť. Nebo přemyšla nad dalšim přibjehem. Tak zatlač…

 • debile

  nic mocMyslím si že je spousta lidí, kteří by o tom samém napsali mnohem lépe a hlavně vtipněji. Snaha se však cení a možná za několik let by se to do vtipnosti dopracovat mohlo.

 • Pikaso

  debile, takove mam nejradsi, co umi jenom kritizovat, ale sami nedokazou vytvorit nic. Kdyz se ti to zda malo vtipne, tak to necti a di do prdele. Nam se to libi.

 • bil

  No nevim…Nechtel bych se debila zastavat, ale faktem je, ze pise cim dal min – a kvalita bohuzel uz nekdy trosicku pokulhava … to vsechchno k me nezmerne litosti :(

 • Me to cele nejako nedochazi, sranda musi bejt to jo :) ale figl s ostravstinou nechapu – ostravaci uz to umeji a ostatni to nekterak prilis nebere… No hlavne ze je to porad vtipne, to jo…

 • Vy stě ho vyplašilitym honěnim se ať se vypatra gdo je Ostravak. A on synek je fčil zichr zalezly v zoo u těch svojich papagaju co jich adoptoval. Sedi gdesi vzadu ve volieře, křupe slunečnicove seminka a boji se lidi.Ale asi se prozradilo že je tam bo fčera aj dněska bylo v zoo tolik lidi že na parkovišťu by nězaparoval ani koloběšku nastojato, v braně byla taka tlačenica že ju lidi rostahli na dvojnasobnu šiřku a v někerych pavilonach byl taky natřesk že vydavali listky na pořadi jak ve spořitelně.No kalamita. Žirafy vyděšene že se robi demonstrace u jejich vyběhu, jeleni brečeli že ani v tem kusku lesa co jim zbyl němaju klit, medvědi maju přerušene chystani se na zimni spanek a rumpluju mřižama jak po třetim kafi.Akorat opice byly nadšene že taka partyja přibuznych uš dluho něpřišla. A to fšecko určitě krs schovaneho a utajovaneho Ostravaka. On ma totiš u těch papagaju taku malu garzonku na klidne sledovani adoptovanych ptačich děcek.

 • Rimsey

  Ostravaka čtu už nějakou dobu, ale ještě jsem neměl důvod sem psát. Až nyní.Proboha proč se pořád pídíte po tom, kdo to je? Kdyby chtěl, tak by nám to řekl sám. No ne? (Nebo spíš – No ni?)Změní se potom pro vás něco, když budete vědět jeho pravé jméno? A vůbec, ostravak, ať už je to kdo chce, tady sděluje spoustu věcí, které by mohly narušit soukromí lidí, o kterých píše i soukromí jeho. Taky by se mohl rozhodout, že už nikdy nenapíše nic.To byste chtěli?

 • ostrafuck

  Tuž možna ma Truda pravdu a Ostravak vymyšla nove mena pro ty svoje adoptovane amazoňske andulki Papa a Gaja. Možna se taki chista sutěž o milijonteho dřystala. Ale cosyk mi něštymuje, bo ve štvrtek rano, esli něměl odpoledni, či jim šef nědal jebakove volno, Ostravak bulal, lapěl doma na dupě a čital sy v dřystach. Uvidime, co z teho vyleze dněska po pulnocy.

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>