Pohlednicovy fotbal

Na sobotu sem se po tym divnym tydňu celkem těšil, bo sem chtěl večer v klidu čučet v bedni na tych našich pajtašu, jak to navala tym oranžovym bludnym Holanďanum tajak loni. Partyja na šichtě se domluvala, že pujdu všecy zas k Frantovi na jeho megatelevizu, ale ja sem měl po tym tydňu ludi až až a všecy mě jaksyk srali.

Dopoledně sem byl nakupiť paru bebechu do spižki a lednički a tež cosyk na žrani k temu zapasu. Chtěl sem kupiť paru plechovych Radku, ale potem sem se to rozmyslel, bo sem se eště dolečoval z otravy tym jedem od Marcela a jaksyk sem ani neměl chuť. Kupil sem se velki pytel smaženych kobzoli, arašidy a liter kofoly, ať mam jakusyk tu energiju na fanděni a něusnu hned po prvnim gole. Nachistal sem se to v obyvačce na stul a tak z nostalgije se na aštverku načmaral fiksami minytransparent „ČEŠI DO TEHO!“, ale rači sem zatahnul žaluzyje, aby mě ten hňup odnaproti, co semtam šmiruje susedku z třetiho dalekohledem, jak se producyruje naha v obyvačce, něpomluvil.

V sedum sem lapnul ku spravam, abych se mrknul, esli se nezměnil režim. Zmačknu čudel na ovladaču a jeb! Rana jak když ušklhně hroch, tma v celym kvartyře a od bedni smrad, jak když sem v elektrotechnyckim kružku spalil pajku. Tuž to něvypada na poklidny večer u fotbalu, no ni? Pomalu sem lez ku vchodovym dveřam jak Žižka po druhim uraze a na chodbě sem nahodil istič. Ale guvno guvno, zlata rybko! Světlo v kvartyře svitilo, ale televiza zustala černa.

DO ŠTAJGROVE ŘYTĚ!

Tuž to je jak naschval, jak se na cosyk raz těšim, dopadně to na guvno. Co ja včil budu robiť? Byl sem tak nasrany, že sem chvilu uvažoval, že bych šel spať a na Baroša aji s Rosyckim se vysral. Po dvojdecce kofoly na sklidněni sem se pravil, dumej chlope, přecy to něvzdaš. Co jak syncy bez tvoji podpory prohraju? Tuž co včil a co potem? Za partyju z roboty ku Frantovi něpojedu, bo sme se v ten patek jaksyk nazorově něshodli a po tym, co sem ich poslal do řyti aji s tu jejich debilni uhlopřyčku, by mě beztak něpustili dovnitřku. Co tak jakasyk knajpa s platnem? To se mi nechtělo, bo tam zas budě smrad jak ve fabryce na cygara a plno navalenych.

Naraz mi problikla v pale mama. Ta ma přecy v kuchini stary Merkur a semtam čuči na naučne seryjaly o vařeni, jak vařy pro fotra dršťki. Zavolal sem ji, esli se možu na chvilu staviť a cosyk se pojčať a jak pravila, že beze všeho, už sem startoval feldu. Tuž a co? Přecy něpujdu se svojim bolavym řbetem pěški s taku těžku televizu, no ni? Mama mě hned ve dveřach chtěla častovať kafem, tuž to beztak cosyk budě chceť. Pravil sem ji, že nechcu, ale že sem se přyšel pojčať na večer televizu. Blisklo ji v očach a pyšně mě vedla do kuchině. Rozhližal sem se kolem dokola a hledal Merkur. Mama mi ukazala v kutě jakusyk minykisňu. Chvilu sem ostřyl a fakt – televiza. Pry to vyhodně kupila v Albertu za pětikilo, navic to ma aji radyjo a drat na přypojeni do auta a člověk se može čučet na seryjaly aji na vyletě. Pochvalil sem ju za fajny nakup a dal sem se zhaňal po Merkuru. Ale ten pry je na zahradě, aby tam foter moh sledovať spravy. Pochopil sem, že dněskaj večer uvidim z Baroša tak akurat černobily flek. Mama mi vrazyla ten japonski zazrak do pazur, jak pravě do kuchině vešel rozespaly foter. Pry chvilu pospal, aby něusnul přy tym fotbale a pry, co tu robim. V kostce sem mu vysvětlil o co idě a odmitnul sem jeho nabidku, že bysem se čučel s nim s tym, že mě boli pala. To tak! Zas cely večer posluchať jeho rady amaterskeho rozhodčiho „Jak to hraješ ty hňupe?“ nebo „Nepusťho, nepusťho!“ V nejlepšim přyjdě mama a chce se enem mrknuť, esli na prvnim už skončil ten seryjal. Poděkoval sem a valil dom.

Jak sem ten kram položil na sedačku spolujezdca, padnul mi pohled na ten drat do kary. Tuž zapas pravě začinal, že bych to zkusyl počumět na kusek ve felině přy cestě dom? Vrazyl sem to tam a chvilu sem tam šteloval s antenu, ale rači sem teho něchal, bo kolem feliny dvakrat přošly dvě benga a divaly se dovnitřku tak jaksyk divně. A čumět na zapas na bengarně jako podezřely z vlupaňa do vlasni kary sem nechtěl.

Doma sem ten kram zapojil a bechnul sem ho na stul hned vedle kofoly, bo inač bych viděl guvno. Deset minut sem ladil, bo s tym rybařskim prutem misto anteny se nědalo nic pořadneho chytnuť. Jak byl dobry obraz, slyšel sem k temu Vyvolene a jak sem pro změnu naladil teho komentatora, viděl sem teho fusateho pajtaša na čete, co furt něvaha a dřysta.

Cela dřyna stala za pavuči prd, bo s Holanďanami hral aji rozhodči. Štěsti čučelo asy na iny program. Tuž nevim. Rozhodči, kery se menoval jak nemoc, mi byl podezřely od prvni chvile. V nedělu jak sem potem volal mamě, bo oprava moji bedni ranami do řbeta něpomahala, sem ju prosyl, esli bych se ten pohlednicovy bazmek moh pojčať na del, než se kupim cosyk lepšiho. Než sem zavěsyl, foter se ptal, esli sem se večer dival a esli vim, že se Kolina dal přeoperovať gzycht a něchal se nastřeliť vlasy.

Ale furt sem na tym něbyl tak zle, jak Kamil, kery raz musel s robu a malym gizdem do obchodu na nakup, jak naši hrali jakisyk duležity zapas. Jak se roščiloval, čemu něšli spiš, vyslechnul sy cely vodopad vyčitek a nakoněc stejnak musel isť, bo jeho roba je sylnějši. Potem se v obchodě celu dobu nabizal, že zeženě to a tamto a furt odbihal do elektra, kaj byla puštěna televiza a stejnak neviděl ani jeden gol.

37 kidu k Pohlednicovy fotbal

 • Pěkně děkujeme, ostravaku :-)

 • Nika

  Díky,škoda,že to nevyhráli :-)

 • Malvína

  Zub času … chlodá a chlodá ;))))Hm, hm … Ostravaku, to by pomalu chtělo shánět nevěstu – s novou pračkou, televizí, stolečkem pod televizi … co má všechna 4 kolečka, knihovnou … možná i ňáký zrcadlo (tenkrát zařvalo), nee? :))) … a ten sporák už taky možná ani nemá cenu čistit ;))) … Do štajgrove řytě s takovou domácností! :DDD

 • Toz nevim,ale bez televize bude samotnemu sakra smutno! Toz kup novou co nejdriv at muzes poradne fandit ;-)))

 • Zase fajna story, přepečlivě napisana. Už ale sám nevěřím, že bychom mohli do baráže postoupit, ale člověk nikdy neví. Tak, jako se zdálo ještě v sobotu všecko jasné, tak se zdá teď všechno v řiti. (A něsmim zapomenut na instrukciju pro Imricha. Tož synku furt je to tadyk: http://az.bloguje.cz/200236_item.php)

 • flecbek

  Tak co kvadrát?Ostravaku, jak to bude s tou kávou? Napiš mi kde bydlíš. Stavím se na kávu a dáme větu.

 • docluk

  FajneDěkuji za další záznak, jako obvykle velmi zpříjemní začátek dne. Už se mi bude lepši robit.

 • lucy

  děkujuTi, Ostravaku, za zpříjemnění pondělního rána. Při tom hnusným začátku pracovního týdne (víkend je strašlivě daleko) je mooooc příjemné přečíst si tvé kidy dříve, než uvidím šéfův "gzycht".

 • doluk

  A znovaZašil jsem se na šichtě a znovu si přečetl, kterak jsme zrovna nevyhráli. Ale mám taku fajnu naladu po tvym komentařu, aj to ponděli mi tak nevadi…

 • miuan

  hned mam lepči naladumoc fajne, a nakonec "…nakoněc stejnak musel isť, bo jeho roba je sylnějši." mi to aj tak trochu připomělo naše hochy keři musi isť bojovat o baraž bo rozhodči ma vždycky pravdu…

 • joseee

  ….tak ve středuTož dik. Od soboty se snažim na ten špíl zapomenuť, ať nesem nervozni až do středy…. a včil je to v dupě. Tuž nězbyva jak se třy dni modliť, aby sudi piskal tajak Felix, pokaždym jak sebu Milan jebně ve vapně.

 • džejn

  hezky napsané… opravdu. I když fotbal je mi naprosto lhostejný. :)))

 • 13jooo bylo to skvělé a jsem třináctý

 • tak jsem se dlouho nezatlemil 😀

 • Vladka

  superkdyz pises pripomina mi to moji prababicku ona mluvi podobne:-]

 • Pé eS

  My sme vyhrali 1:0tak som sa smial v práci kolegom, v stredu naši vyhrajú nad Rusmi a druhí naši vo Fínsku a potom si to rozdáme v baráži. Len ktorým našim budem fandiť ????

 • když nejde o fotbaljde o život :)

 • tocra

  suprjoto byl taky dobrej kec…

 • Kateřina

  Fotbal?Haha!My s kamarádkou jsme místo fotbalu a rozčilování se vypily litřík vínka a měly se skvěle! Stejně ti naši hrajou jak ponocný… Ale ostravaku,napsals to zase dobře. Díky!

 • Taky zme se chtěli divat na fodbal…….S partyju zme se domluvali že večer zichr vyrazime do hospody a buděme fandit kolektivně. Oj chyba lavky pruser veliky – jak zme byli v tom sportovnim nadšeni tak zme si předtim dali boulink. Dopadlo to tak strašně že utahany kolektif něbyl schopny rozeznat kere drušstvo hraje vlevo a kere vpravo, jaky balon lita po hřišti a esli vubec padaju goly. Nam padaly hlavy do piva, těla umdlevaly a rozum se kalil rumem a unavou. No eště že zme to něvnimali bo taky vysledek….ojojoj.

 • Skvělej komentářMusela jsem se tomu fotbalu smát, i když jsem to v sobotě dost ořvala, hlavně když se brach v půl druhý vrátil z Letný domů a vyprávěl, jak seděli pod nizozemským kotlem a jak naši hráli. Já jsem zápas viděla až na videu, protože jsem byla do deseti v práci, no ale ještě víc mě sere, že ve středu mám od čtyř do šesti autoškolu a další důležitej zápas neuvidím:-( No kurwa, ale naši kluci vyhrajou a jdeme do baraže. ČEŠI, ČEŠI, ČEŠI!!!!!!!

 • Ten špíl sice rozhodl Rosickej, ale ten rozhodčí byl fakt jak ten Kolina a pomohl nám fakt akorát tak do hrobu! Zmrd! A teď v tom Finsku to asi nebude o nic lepší! To zase bude kabela…Jinak paráda Ostravačisko…..

 • Fotbal sice nesleduju,ale s Ostravakem bych se koukala i na telku z Alberta :-)

 • Teressa

  teda ostravaku, do nedavne doby sem te vubec neznala, ale po precteni tve prvni knizky si me uplne uchvatil!Na fotbal sem se taky divala, s tim kolinem sto pro souhlasim :)finy ale rozmetem!

 • Countless Phil

  Fotbálek……nic extra, co se dá dělat, ale přirovnání jsou dokonalý!

 • Countless Phil

  Dotaz na onlinistyRád bych se od někoho zkušenějšího dozvěděl, kde se na týhle stránce dají najít fotky z akcí ostraváka? Něco jsem o nich četl…dík

 • ja jenom ja

  nejlepči kid dne"stala za pavuči prd" 😀

 • džejn

  pro 26 (Countless Phil)klikni vlevo nahoře na Dřisty z magazynaa takéOstravakova partyja

 • babi

  to 21-KvetaOstravakove sprostarny se daji cist s usmevem /???/,ale kdyz zenska pise sproste,musim se stydet.

 • Misa.35

  Sobota jak vyšitáDíky bylo to super, uvidíme co se bude dít při zápase s Rumunskem / nebo kýho čerta s kým pak hrajeme/. Hradec zdaví Ostravu :-)

 • Danijela

  Ostravakova censuraOd koho dostal ostravak pres pusinku, ze stahnul svuj dnesni (12. rijna) prispevek???Ze by MITAL, nebo jeho jeho podruci Paroubek?

 • Nobody

  Houbelec cenzůraŽádná cenzůra, třá se divat pořádně !!!Je to přesunuté do Dřystu z magazynu (http://denik.ostravaka.cz/104698_item.php#magazyny) kam se to asi hodí lépe.

 • prosbaostravaku,mohl bych te o neco pozadat………my mae florbalovy klub F.B.K. Stajgry Ostrava a taky jak ty reprezentujeme OV,prosim,nepouzivej uz vyraz DO STAJGROVY RITE………Diky…………..v nedelu 30.10. hrajem na dopravce u vit.nadrazi dalsi ligovy zapas,jestli chces,tak se ANONYMNE prijdpodivat,at vis………..doufam,ze si to prectes……za F.B.K. Ostrava predseda klubu M.Byma

 • Martin

  Není možnéTož to kurva nebudete věřit zrovna jak sem čet tu pasáž s pojistkama, tak brašin vyhodil skoro celu ulicu. Ja myslel že se mnu praští. Náhoda jak cip. Martin

 • AAA ONO..AAAAAA ONO UŽ VYJDE DALŠÍ KNIHA (UŽ TŘETÍ), JÁ SU HEPY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • džejn

  huráááTřetí kniha… no konečně zas bude co číst. Ta Šifra Mistra Leonarda je fakt dost nestravitelná.

 • sexystroj

  goodja bylo to fajne čytani

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>