Zas mam na co čučet

V ponděli cestu na šichtu sem dumal, jak něusnuť ve stoje a něchrapnuť se hlavu do teho madla, bo lokalka byla narvana, jak košik jablek. V tym polospanku sem uvažoval, co kdybych se kupil novu televizu? Šak penize jakesyk na učtě mam a čučet na ten mamin maly ždorb, z teho by jeden oslepnul.

V robotě sem se prvni resuscytoval turkem a kolem osme, jak mi začly fungovať všecke turbiny, sem se mrknul, esli se Laďa eště něvratil z porady u naměstka a stravil sem hodinu na internetě. Rozhodnute! Kupim se televizu. Šak ta Orava, bestyja stara, už ma cosyk odslužene a te už zostřy obraz enem tak rana krumpačem do obrazovki. Spoměl sem se na tu reklamu, jak tam ti dva mladežnicy leža v lužku a čuča na strop, na kerym maju přymontovanu televizu. Kurnik šopa, tuž to by bylo cosyk!

Startnul sem vyhledavani, bo v tym už sem odbornik a hledal televize na strop. Po pěti minutach sem pochopil, že televiza na stropě něbudě to prave pro mě. Zaprve aji ty nejlacnějši staly jak burane Punto a jak sem objevil držak na taku televizu, kery stal jak nova stodvacytka s plnu nadržu benzyna, pravil sem se, že se poohlednu po ine. Tež blby napad – televiza na strop. Co jak to člověk, co pravě neni kutil Tym, jaksyk cypatě přyšrubuje a potem ho to přy přenose z parlamenta pořbi na gauču? Tuž ale zas bysem byl aspoň raz v televizy, no ni?

Spominal sem, jak se menuje ta bestyja od Franty, co ma uhlopřyčku jak nasada od metly a přytym sem našel jakisyk Filipes. No tak to tež nechcu, bo ta barva kisni se mi moc něpozdava (a dvacet litru je tež dosť). Či kradu? Pomaly sem snižoval naroki a zmenšoval uhlopřyčku a naraz sem se dostal k minypohlednicy za pětikilo, co mam pojčanu od mamy. Tuž tudyk cesta nevede. Obešel sem kancliki a něchal se poradiť od kolegu. Franta chtěl začnuť dřystať jako prvni, ale zarazyl sem ho hned v počatku. Nakoněc mi fajně poradil Jožin. Vychvalil mi Sanyjo, že pry ma od nich televizu, radyjo, magneťak, dyvidyčko a všecko super. Tuž fajn, budu hledať Sanyjo. Hledal sem dal, jak Maruška jahody, až sem se dostal k jedne bedni od japončiku, kera něvypadala zle a štyryapultisyc mě tež nězruinuje. Napsal sem se značku fixem na kus papira. Pul roboty hotove, vybrane sem měl, ale včil kaj ju kupiť?

Hned po robotě sem vyrazyl do Pryjora, bo tam sem kdysyk kupil fajne radyjo. Ukazal sem mladežnicy za pultem listek se značku. Usmjala se na mě a pry, že temu něrozumi, že je tu enem na vypomoc a nic něvi, ale že mi zavola kolegu. Přyšel dalši mladežnik, mrknul na listek a pravil, že ten typ němaju, ale že mi može nabidnuť inu, kera je stejna, vypada lepši a stoji sedum. Tuž to sy robiš srandu, nebo sy šel do roboty pod zvlašť nizkim železnym mostem?, zoptal sem se v duchu teho synka. Pravil sem mu rozhodnym hlasem, že chcu tu, co mam na tym listku. Asy byl na jakimsyk kurzu asertyvity, bo mě začal přesvěčovať o tym, že bych se měl kupiť tu dražši, bo ta ma lepši obraz a česki teletekst a jakesyk pip či co. No vul jak anděl. Přecy nědam za jakusyk kuru v bedni skoro o třy litry vic. Slušně sem se rozlučil a šel. To o tym buranovi už asy patřylo komusyk inemu.

Kaj včil, pravil sem se? Datart, tam maju podle reklam všecko, tuž že mě něnapadlo začnuť tam. Synkovi u televizy sem vrazyl do ruki papirek. Přečital, pokrčil ramenami, že ten typ němaju a nabidnul mi iny, kery měl v nazvu jedno X navic a stal o dvaapultisyc vic. Tuž to je den na guvno. Šel sem dom a celu noc se mi zdalo, jak s železnym karabačem valim po řbetach šefy elektrošopu, keřy najimaju take pohlupave gizdy.

V utery sem na šichtě dal řeč s chlopami a vylel sem se srce. Někeřy mě litovali, druzy nadavali, že sem škudla, jak mi sejdě na paru tisycach. Seru na nich, na hňupy.

Odpoledně sem zajel s felinu do Šokinparku, co se včil menuje Avijon, ale mi se vic libi ten stary nazev. Prolez sem eště raz Datart, ale ty robotniki asy kajsyk centralně klonuju. Nakoněc sem skončil v Elektrowordu, kaj do mě jeden pajtaš tak dluho hustil, až sem nakoněc – unaveny jak Garfild přy pondělku – kupil tu, co sem měl napsanu na tym listku. Akurat, že v nazvu měla ine čislo, něbylo to Sanyjo, ale Sony a stala skoro osum. Tuž ať něžeru. Doma sem chvilu zapojoval a ladil (naštěsti enem jeden drat do eletryki a druhi do anteny) a za slabu hodinu už sem zas byl člověk.

Ale stalo to za to – Finy sme včera rozdrtili jak pepř v hmoždiřu. A kdybych ju měl už v sobotu, naši by ty Holanďany rozněsli na kopytach.

56 kidu k Zas mam na co čučet

 • Kája

  Velmi dobře si pamatujikalvárii z předloňska, kdy jsem taky kupovala TV a nevěděla a hledala…….tož si počuč na bednu, synku:-)))…

 • Božatko

  Zdar Ostravakušel do roboty pod zvlašť nizkim železnym mostem…….Dobrééééééééé

 • cyp Ruda

  Toje ale cypovina…:-((

 • nečumim na bednutakže mi stačí tv karta do kompu (klasickou bednu bych stejně neměl kam dát) a 21′ moňák má taky slušnou úhlopříčku

 • No jak to tak pročítám tak ty asi opravdu nepotřebuješ žádnej drahej krám. Tata si dom koupil telku za 20 litrů a spokojeně si chrochtá, co to všecko umí. Pro tebe je to ale asi fakt zbytečný, když potřebuješ jen přepínat z jedničky na dvojku a zpět :-)

 • jirka

  To nemas v schrance hafo letakutam se dycky naka sleva najde, uz to laka i mne, ze bych zakoupil, ikdyz mam TVtuner v kompu. No ale dle znamych Sony je kvalitaz.No Fini, take nemastne, ale hlavne ze jsme vyhrali.

 • trotl

  Dalsi knihaTak se nám tu na podzim sypou listy nejen ze stromů … máme tady další papírové dřysty – http://www.repronis.cz/objednavka.htm. Super už se těším hlavně :-)))

 • MF

  Davam velkou jednickutahle povidka je jedna z nejlepsich, diky

 • Kapis

  Tuž to sy robiš srandu, nebo sy šel do roboty pod zvlašť nizkim železnym mostem?, zoptal sem se v duchu teho synka. – PARÁDA :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

 • Jitka

  "ty robotniki kajsyk centralne klonuju" – to je špica :-)))

 • Anonym

  GuutRoztočit turbiny- to nema chybu :-)))

 • Kavartso

  FočusKurde, kdyby to naše repre věděla, že v sobotu nemohl Ostravak čučet na pořadnu telku, zapas s oranžadami by odložili. A mohli jsme pak vyhrat. Baraž na soňakovi tež ale nebude zla.

 • Šárka

  Mám dobrou náladu na celý den !Také jsem se po ránu resuscytovala kávou a velmi dobře se mi to tu dnes četlo. Ostravaku, nejlepší jsi v psaní o každodenním životě, i běžný banální den je ve tvém podání skvělý. Občas, když se mi nedaří, si na tebe vzpomenu, určitě bys z toho moc vytěžil. Jsem moc ráda, že píšeš častěji. A co Jaruna ? Není ti už smutno ?

 • Tak jsem se resuscitovalaOstravakem, teď si dám tu kávu a pak budu pracovat dle pokynů šéfa, kterýho pod tým železným mostem nesli už z porodnice:-)))

 • corky

  Ostraváku…proč jste si tu TV nekoupil přes internet?

 • Danijela

  Vcerejsi censura?Nez jsem mohla precist tu novou tragedii o novinach udelalo to klak – text byl pryc.Pry stahnuto zpet.Tak se hloupe ptam? Na ci prikaz?

 • Miuan

  Dneskaj mě z teho zase boli koutky u tlamy!A to diky dřistum jak třebas tendle: Tuž ale zas bysem byl aspoň raz v televizy, no ni? …

 • miuan

  A jedna rada:Nějake TV se daji koupit i na tych odkazech co maš napravo od svych dřistu ;o)

 • Ichtyl

  18, jakou tragedii???

 • directy

  fajneDneska jsem se po dlouhe dobe fakt zasmal. Super :)

 • Milouš Jakeš

  FujFuj to je hnus fialovej. Repre hraje s Finama a tady se rozebírá, gdo si kúpil jakú TV. Proč nepíšeš o tom jak ses čučál na zápas ?

 • LittleRose

  18,21Byla tam fotka s nastěnkou v potravinach, na ktere byla nabídka dne a visely tam obě knihy Ostravaka. Komentář byl tento:Kolega mi poslal fajnu fotku. Hodil by se k temu podtytul "Deni chleba každeho Ostravaka", ale sem skromny, tuž enem dodavam "Fajne, syncy, fajne!"

 • kafelnikov

  kurna, z klasickych clankov typu "stale sa bavim" je tu opat raz prispevok, na ktorom som sa musel rehotat na celu kancelariu, skvele

 • Nobody

  24, ale už včera jsem přece psal, že je třeba lépe hledat 😉 Je to tady:http://denik.ostravaka.cz/104698_item.php#magazyny

 • To: 18,21,24Ta fotka stále existuje, je v rubrice Dřysty z magazinu – viz levá lišta…..

 • misa

  Železny mostOstravaku, opět super..:-)))

 • džejn

  zas to má grády.. :)televize nad hlavou… :))))))

 • Jenika

  No dneska fakt super

 • 31ostraváku dnes to bylo cooolové

 • hovadinajde to od desíti k pěti, jestli to tak bude pokračovat tak už to nikdo číst nebude, protože to přestává mít jakoukoliv úroveň a i v jakýchkoliv nudných denních periodikách jsou vtipnější a zábavnější

 • hovadinajde to od desíti k pěti, jestli to tak bude pokračovat tak už to nikdo číst nebude, protože to přestává mít jakoukoliv úroveň a i v jakýchkoliv nudných denních periodikách jsou vtipnější a zábavnější

 • [32] a [33]Dajte si obaja tabletky a uz sem nelezte … 😀

 • trocha tý nostalgieněco pro Ostravaky<br />http://www.sweb.cz/troutnar/ostrava.jpg<br />a něco i pro ty ostatni<br />http://www.sweb.cz/troutnar/bud.jpg<br />a něco pro ty pod 18 let<br />http://www.sweb.cz/troutnar/hb.jpg

 • pocem a vem pasek sebu

  Ještě nejsu ani v pulceale už se tu musím vyjádřit. Bo mám záchvaty smíchu. Tohle se fakt povedlo a už se těším na závěr.

 • pocem a vem pasek sebu

  A závěr byl fakt ukázkovýdíky :-)

 • Anonym

  nakupuj na interneru, budeš v pohodě a ušetříš. však se mrkni na nabídku, nikde v kameným krámě nic podobného nenajdeš. já tak nakupuju už dlouho a naprosto v poho…

 • deda

  No ale dnes fakt zase slabé. Chybí jiskra, nápad. Kydy jsou násilné, je na tom vidět, jakou už to dá práci něco pořád pro ty diváci a čtenáři vymýšlet. Opět nezbývá než delší přestávku a čekat na MUSU. I když obdivovačum je to uplně jedno, a i kdyby tady byl jizdni řad podepsany VELIKYM O., přetrhli by se v tom, jaké to bylo dnes skvělé a jak se jim potom bude celý den dařit. Halt myšlénkový stereotyp.

 • Laďa

  to [deda]Že bych zrovna pukal smíchy nebo byl nekritickým obdivovatelem Ostravaka, se říct nedá. To ale neznamená, že ho budu kritizovat za jeho způsob psaní.námitka [40] je zcela nesmyslná. Stejně by mohl někdo, kdo sám nic pořádného napsat nedovede, kritizovat cokoliv: spisovatele, že celá kniha je psaná stejným stylem, malíře, že přece každý pozná, že všechny jeho obrazy jsou &#8222;stejné&#8221; (Aleš, Lada, Mánes, atd.). Podle tohoto by ideální auto mělo kapotu z Ferrari, motor z F1, přední sklo z autobusu a kola z kamionu, který jezdí v lomu. Jako řidiče takového stroje doporučuji &#8222;dedu&#8221; s kloboukem na hlavě.

 • deda

  LaďoviTo normálně nedělám (reagovat), Laďo, ale, přistupuje k tomu, co jste napsal stejnou logikou, nemohl bych říci (a vezmeme to od ulice) metaři, že špatně mete, neb to jistě dělá déle (než já) a někdy i lépe, než zrovna ten den, a v neposlední řadě poslanci, ministrovi a já nevím komu, že to, co udělal (dělá) je špatně, neboť on to také ví a zná lépe než já, navíc s mandátem voličů. Zbytek je demagogie (např. žádný obraz stejného autora není totožný, lze hovořit o žánru, stylu), nadto i uvedení měli díla tu lepší, tu slabší, tu nikdy nevystavovaná a nepublikovaná). A už vůbec nejlepší je konstrukce, že "deda", znamená, že budu mít klobouk v autě (zřejmě pokročilejší věk). Opájejte se bezkritičností.

 • Gyta

  Dost dobré!Dost dobré, Ostravaku, pořád čtu ty dřysty s chutí, pokaždé mi zlepší den.Už jsem konečně sehnala i druhou knížku, a tak nemusím čučet do obrazovky jak husa do flašky. Zdravím a těším se na třetí díl.Čus a zdar tvému počínání.

 • Lucka

  se mi nevíc líbilo to o tom pohřbení a parlamentu :-)

 • Pé eS

  Tak ničškoda, tešil som sa že vás v baráži vyklepeme jak šnycle a Ostravak z toho bude mať depresyju a nevyšlo to, nevadí – odnesú to Španieli !

 • jak pepř v hmoždířitož take kydy – to se človek poščije za tym computerem, ked toto čitá….:)))Dobre – husté jako peří :)))

 • UspechZdravim, co rikate na moznou spojitost Ostravaka a kapely Uspech? V leccem jsou si podobni, humorne pribehy v ryzi ostravstine…

 • ANdy

  To 45Španělsko je váš konec a Ostravak se vypraví do Norska.

 • ..Super počytani ku flašce radegasta (12). Mom v izbie televize za 500, funguje dobře, jyny chvilke starčy počkat a obraz se nagřeje. Chytom tam nove a čt1. Tuž přes kamoše se kupuje televize, ni?

 • Pro 47 – Ostravak a Uspěchby měli vystupovat spolu. On by jim mohl robit moderatora nebo oni jemu hudebni doprovod na jeho autorskem čteni. Eště přidat Nohavicu, Dobeša, tanečni skupinu deseti černych haviřu ať je to stylove, zrobit to na place po Karolině, v pozadi vysoke pece – panorama lepši jak Hradčany, misto ohňostroja zrobit na tych vysokych pecach odpich, misto slavnostni salvy buchnut par kubiku metanu šak je ho na Karolině dost. Jak možu mět Pražaci Kralovny v opeře tak my mužeme zrobit Dluhy Večer Ostravskych Kratkych Zobaku no ni?

 • ostrafuck

  Mam Baroša rad, šak ma furt kopački zgychane od šlamu z Bazal, ale dyž sem ho viděl zahřyvať lavku s Bryknerem, jak maly Vinetu s Klekipetru u holiča, aji sem se oddych. Něvim, esli ho cosyk v tym Livrpulu ofuklo, či ho poščipal valeč koulivy, ale chachar chytnul taki divny tik, že jak k němu leti balon, upere sebu dycki o zem, dvarazy se převali, odchlustně sy a vali se skovať kajsyk do dupy. Na Bazalach po nim museli zašivať siťki v brankach a včil jakby se teho balona bal. Košula zesrana od travy, že by ju něvypraly ani galanki z Polanki a nic z teho. Pecku to chce, Milane, pecku. A do teho se zbudi ze zimniho spanku Nedvěd. Tuž tos uhad. Rok něcha synki na bojišťu a mava na nich berlama, s Rumunama robi uražaneho, jakby se bal, aby mu ptak něchyt chřipku a naraz je zdravy jak tuřyn. Myslim, že je čas začnuť robiť s mladyma chacharama, bo za rok pulka naši jedenactki už něudrži moč, natož balon. A pak nam něpomože, ani dyby se Ostravak kupil od te baby Soni telki dvě.

 • Pro 50Hmm, tak to by bylo fakt fajne :-) Uplne to vidim :-)) Vsichni tihle jsou fakt dobri, at uz Nohavica, Dobes, Ostravak ci Uspech, kdyby byli dohromady + jeste stylove nejaky ten Radek (ani by nemusil byt v brneni, jak pouziva Ostravak), toz to by byla supa :-)Ale jeste jedna vec by me zajimala… kdyz prijedu nekam mimo ostravsko, pry mluvim kratce a pouzivam i hodne "ostravskych" slov… mi samotnemu to neprijde, ale asi je to pravda… ale nedokazu to tak jako ostravak napsat, kdyz pisu, tak malokdy pouziju nejake ryze ostravske spojeni – jak jste na tom vy ostatni?

 • lubo

  pro 50Nohavica se o sebe postará sám, ale to s tím Úspěchem je fakt dobrý nápad. Spojit je dohromady by mohlo být vynikající. Co se týká Dobeše, tak můj názor je Dobeše nebrat. Ten už s Ostravou mimo starších písní prakticky nic společného nemá. I když nápad postavit uměleckou karieru na ostravském nářečí registruju u něj jako u jednoho z prvních.

 • Lidi, nedívali jste se náhodou přes týden na HBO? Prý tam někdo v oblečení za nějakého hastroše četl "Jak mama dodrbala mikrovlnku". Nenahrál to někdo?

 • ReproBoy

  Sony=SanyoSanyo je japonska registrovana značka pro Sony :))) takze prakticky to same, jen za evropskou cenu

 • docluk

  Poetika všedního dneV tomhle je ostravak jedinečný, a proto s radostí čekám na každý další záznam. Šel si koupit televizi, pak se díval na fotbal a předtím to probral s přáteli. Způsob sdělení je geniální. Zase se mi lepči bude robiť. Fajne. Dik.

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>