O žradle, co litalo, jak bylo žive

Ostravak DNES

Posledni tyden něslyšim o ničim inym jak o ptači chřypce. Su teho plne noviny, plna televiza, radyjo, aji internet, papalaši v parlamentě to řeša, tuž to budě určitě duležite. Už aji schranku vybiram opatrně, aby z ni něvyletěl jakisyk chory ptak a něvykloval mi očiska.

Rozhodnul sem se, že se něcham naočkovať proti temu bestyjstvu, bo to hlavni higijenyk doporučuje. Paru dni sem se přemluval, bo jehla v dupě, ani v ruce mi něrobi odmala moc dobře. Jak sem už byl vnitřně přesvěčeny, tuž naraz čitam, že ten očkovacy dryjak už je vyprodany. Tuž je to možne? Ale co, aspoň o iněkcu meň.

Ale bo to něchcu brať na lehku vahu, rozhodnul sem se zrobiť jakesyk protiopatřeni do buducna. Chvilu něbudu chodiť na navštěvy k Leošovi, bo ten doma chova kanary. Něbudu jesť kury, slipki, husy, ani nadivane holubata. Holubi partyju na Masarykaču budu obchazať oblukem. Susedce z přyzemi vyrazně vysvětlim, že už něbudě hazať vrabcum zbytki z okna, bo to beztak enem dojidaju tulave kočki a krysy. A dvakrat tydně zrni za krkem cestu ze šichty – to tež naštve. Něbudu krmiť labutě na Ostravicy, Lučině, ani Odře a to ani jak by se tam zčistajasna objevily. Přyšti rok něpojedu na dovolenu do Turecka, Rumunska, ani do Řecka. Tuž ni, že bych se tam chistal, ale hned je mi lepši, jak vim, že tam němusym.

Jak sem se to tak zesumiroval, byl sem na sebe pyšny jak jednonohi provazochodec, že všecko řešim v klidu a bez histeryje. Možna tež k temu přyspělo, že sem něbadal po tym internetě a něhledal přyznaki te nemocy, bo už by sem ju beztak měl. A v lekarni sem tež moc peněz něněchal. Stejnak sem tu pětistovku něpotřeboval.

Jak sem dožvykal paru tych vitaminu, spoměl sem se, že v ledničce mam pečenu kuřy hnatu, co mi zbyla z oběda, kery sem se robil sam podle jedneho fajneho receptu. Tuž co včil? Přece to něvyhodim, no ni? Chvilu sem se krutil jak klikovka z vetřyeski, ale potem mi docvaklo, že ten bacyl z teho vychodu to němoh tak honem stihnuť a navic sem nacpany zdravim z lekarni, tuž se mi němože nic stať. Asy.

Obliznul sem všeckich deset, bo ta moja specijalni směs kořeňa to zrobila lepši jak v Kaj ef ce. Zalitoval sem svojeho skalopevneho rozhodnuťa nejesť žradlo, co litalo, jak bylo žive. Šak co – kdosyk leze po skalach, skače z mosta a ja se budu robiť adrenalin tym, že dal budu žrochať kuřata a jejich křydlate přybuzne.

Ale s tu bestyju z přyzemi se to stejnak vyřydim!

Starši dřysty pro ty, co šetřa a někupuju gazetu.

31 kidu k O žradle, co litalo, jak bylo žive

 • Kyblik

  jo. pekny uvod do noveho dne … akorat kolegove v kanclu se na me divaji jak na chuja 😀

 • Kyblik

  Jo a ja jsem i prvni? No to je krasa. Uz se tesim domu, prectu si to este raz v gazete … 😀

 • Ondra

  :)Tož už sem dočital všecky članki co tu su. Od včera mi je jaksi chujovo tož sem zustal doma a vysral se na školu. Beztak nas tam uča same capiny. Tenhle članek mě pěkně naladil do noveho dňa. Jen tak dal :)čitatěl z Olomouce :)

 • Pat Bateman

  očkovaniprosim vas, lidicky, nenechavejte se očkovat – je to uplne k nicemu – 80% lidi ma po ockovani komplikace, virus stejne zmutuje a chripku dostanete tak jako tak a jeste vam to ockovani zhorsi prubeh nemoci.Verte mi, konzultoval sem to se spoustou doktoru i lekarniku, jenom prispivate na novy auta a dovoleny farmaceutickejm firmam.

 • taky jsem slyšel že TAMIFLU je naprdjen se pakují farmaceutický mafie

 • Kateřina

  Pohoda!Já se teda ptačí chřipky nebojím, takovejch různejch ošklivejch nemocí už tady bylo a ještě jsme nevymřeli, že jo. Takže klidně jdu i do KFC a zítra si dám k obědu pečenou kuřecí nohu jako ty.A jinak je to zase super napsaný,díky!

 • Miuan

  litacy potvoryNo a dalši věc je, že gdyž ty ptaki nejite syrove, tak se vam taky nemuže nic stat z toho že je mate na taliřu…

 • stale stejně, bo s tym paskem fakt musim chodit

  PerlíšDržíš to tu stále na té nejvyšší úrovni. Fakt se bavím.

 • CheGuevara

  Fajne a pěkneOstravaku, je to opět vytečně. Jen tak dal a přeju ti pěkny vikend. Vai con Dios,Adios.

 • Božátko

  :-)))Krátké, ale bombastické :-))) Super!!!

 • NO NAZDARpodle toho, jak mě nazývá můj starej, jsem ouplně vyřízená. Když to bylo jen o šílený krávě, tak mi to nedocházelo, ale teď když se tu šíří hystérie i z hus a slepic, tak to už si vůbec neťuknu… chřipka jedna blbá! A prosim tě, Ostravaku, o angíně tam nic nepsali?

 • bill

  cypovina jak mrakyZtratilo to glanc. Cypate drysty. Mimochodem – nejak divne funguje to znamkovani – nekolikrat sem dal za pet a vysledek stale stejny : hodnotilo 6 ludi, vysledna znamka 1 ! Hmm, toz to potom ja…

 • Pat Bateman

  to 5 (von Bahnhof):Tamiflu neni očkování, ale antivirotikum – je odstranění následků chřipky, celkem funguje, ale má velký vedlejší účinky – nemá smysl ho brát jako prevenci – je to horší než mít chřipajznu navíc teď neni (my objednali 5000 ks – to bude vejvar -křeni nakoupěj ;o)

 • zafod

  ahoyvčera som sa bol zaočkovať a dnes som nejaký prechladnutý. Asi to už na mňa lezie.apropo´s, ten váš slang je vskutku zábavný. už pár dní sa týcho "dřystoch" bavím.

 • Zbycho

  Jakisi dziwneTe, ostrawak, nima tu w tym jakisi bordel? 21.10.2005 nagrowosz drzisty ze 7., 14. a 21. 10.2005? Dyć je eszcze tam malem żodyn nie czytoł. Schwalnie partyjo, czytaliście "Padaju bestyje padaju" a "Přesunuta biblijoteka"? We dnie jak miały wynść, tak tam nima ani jedyn drzist, aż dzisio. A gdyby mi to nie wypadło na RRS tak o tych drzistach ani nie wiym.Zkontrolujcie a napiszcie, czy se mylim jo, czy to ostrawak przi pióntku zdupoł. Potym go spierdnymy, że schowuje dobre kidy, i gdyż miyndzy tym mioł tóm ochutnawke burczaku, jak śpiwoł te ruskóm hymne z okna. Walym do chałupy, fajrónt downo kwiknył. Przijemny wikend wszystkim.

 • Zbycho

  Dziwne, ale chapiymEszcze mi to niedało a popatrołech. To sóm ty czlanki, co wyszły w MFDnes. Chapu, ale czymu majóm taki spóźniyni? Snad se MF nieszprajcowała, że to tu nieśmisz hned wystawić. Ja, gdyby jejich kwalita niezaczła padać w nikierych czlankach ku bulwaru, tak bych se jóm aji kupił, ale tak żech przeszoł ku inszym. Głównie tym na internetu :-)

 • docluk

  ptači chřypkaZase fajne jak cyp… Hnes se mi lepši odchazi ze šichty.

 • Bile [12], hlasování je povoleno pouze jednou za určitou dobu.

 • Heňo

  Fajny napadFajny napad dać tu i dřysty z DNES, bo v innych regionalnych verzjach ich nima.

 • Dost dobréOstraváku dnes jsem z toho měl dost 😉

 • dasa

  Si muj člověkmám na to stejný názor.

 • fakt supa :)ty kravo docela supa. toz dobre jak cyp. a pozdravujte v ostrave

 • Anonym

  zafodTo máš asi reakci na to očkování. Měl ses radši na to vykašlat.

 • ferda

  Ptaci chripkaTuz Ostravaku, nikdy se mi ten ostravsky dialekt nelibil, kdyz sem tam bydlel, ale od tej doby, co pises a ja to pozoruju jaksik zvenku, je z teho kult a libi se mit to. Kdyz sem si tu knizku od Tebe kupil (kupil sem hned ctyri a rozdal aj kamosum), toz som sa valel na letisku a chlamal jako maly cyp, az mi slzy strikali z oci a lidi mysleli, ze mam nejaky zachvat. Pis dal!

 • Tereza

  očkovánímě taky neláká, snad budeš mít pravdu. pro jistotu nacvičuj psaní z postele, bo to by nam fakt přihoršilo, kdybys měl nějaké prostoje ve výrobě dalších kefrů.

 • Zafod

  Zbychonazdar, Zbycho, počuj, ty akým jazykom hovoríš? Ja ti rozumiem tak každé štvrté slovo.

 • Krleš, Krleš, Krleš

  To 27 – ZafodTak to je taka ešče inča ponašimština, keru se mluvi od Orlové po hranice se Slovenskem, je tam vice polštiny. Čech temu nerozumí a Polák též ni.

 • Potforo

  28> KrlešČížek opravdu ne, my Moravaci sa chytame fajně .

 • Prdoch

  Picovina….. jak zvon, tentokrate.

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>