Přesunuta biblijoteka

Ostravak DNES

Před paru dňami, jak sem robil velki uklid, sem v přecyni pod skřyňku na buty našel prukaz do knihovni. S hruzu sem se přečital datum posledni navštěvy, bo co se tyka vracaňa knižek, sem stary burdelař.

Pul dňa sem potem prolizal kvartyr, než sem našel ty štyry bichle, kere sem se minule pojčal. To zas budě dřystu a šrajtofla se tež prohně. V sobotu rano sem nacpal knižki do igelitki a vyrazyl směr Černa luka.

Dorazyl sem na misto, hned vedle byvale Lesanki, tam jak minule, ale knihovna nikdě. Tuž barak tam stal, ale nikdě žadne ořbetovane papiry, kere by se daly pojčať. Něvahal sem a točil kamoša, kery mi radi v intelektualnych věcach. Laďa byl vytočeny jak stodvacka se zaseklym sytičem, bo sem ho zbudil, ale než mi s tym bechnul, poslal mě k Sykoraku. Chvilu sem dumal, esli to neni jakasyk nadavka, ale potem mi docvaklo, že tam kdysyk bichlopujčovňa byla.

Dorazyl sem k Sykoraku a fakt! Novy vchod, ve vestybulu robka, co zbirala kabaty a baťohi, aby kdosyk cosyk něšlohnul a vevnitřku všecko nove – špigel glanc. S gzychtem šak sem se to pojčal před tydněm, sem vratil knižki, zaplatil dvěsta pujčovneho, vyslechnul se kazani jak v kostele a pravil, že se polepšim. Bichloroba mě poštenkrovala, že kdybych přyšel o tyden spiš, měli vyhlašenu amnestyju na take gizdy jak ja a že bych ušetřyl. Kurnik šopa! Posypal sem se vlasy popelem a šel se porozhlednuť, co sem se za ty dvě kila předplatil.

V přyzemi pujčovňa, čitarňa a paru komputeru na hledani knižek. V prvnim patře děcke odděleni, tam raz zajdu, jak budě prazno, omrknuť jakesyk ty Majovki. Akurat nevim, esli mi tam budě platit prukaz. Šak co, duchem sem mladežnik. Vyš bylo hudebni odděleni, tam raz tež mrknu, esli tam němaju jakesyk stare Olimpiki. Internetove odděleni mě nězajima, to mam doma a Brycke centrum tež ne, bo na to znam malo sloviček. Ale je fajne, že tam možu kdykoliv zajsť.

Lapnul sem potem v čitarni do křesla, že se přečitam jakusyk gazetu. Naraz čumim jak Kajinek na pilnik, kolem noh se mi motal čokel. Tuž fakt! Rozhližal sem se, esli něvypadnul z jakesyk knižki, bo jako maly gizd sem takich knižek čital plno, ale podle robky, kera mu visela na koňcu voditka, sem pochopil, že je to tež navštěvnik. Tuž či čokli umja čitať? Jak šel kolem mě, naraz začnul robiť divne věcy s moju nohavicu, ale bo robka byla celkem švarna, něnakopnul sem ho a přesunul sem se dolu k regalum a schoval se tam před nim. Naraz ťapot ze schodu a volani te robki Sisinko pomalu! Čokel se zas začal bratřyť s moju nohavicu a maval ocasem až encyklopedyje padaly na zem. V duchu sem se odpřysahnul, že už se pazury od turysťaku nikdy něbudu utirať do galat. Překročil sem kňučicy bestyju a šel zpatki do čitarni.

Čitani už mě ale tak něbavilo, bo sem po očku sledoval Sisinku s majitelku. Jak sem slyšel, že včil pujdu o patro vyš, zajasal sem, popadnul vybrane bichle a po zapsani valil pryč, bo Sisina zufale vyla steskem po moji nohavicy, s keru planovala svadbu.

Jak pujdu do biblijoteki přyště, podplatim tu robu v šatni, ať s kabatem odebira a věša aji čokly.

9 kidu k Přesunuta biblijoteka

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>