Radnični narozki

Na sobotu sem planoval dopoledně navštěvu radnice, bo tam byla akcyja na oslavu vyroča sedumdesatipěti roku, jak mě ve středu poinformoval Ladik novinař. Sam bych tam nešel, ale přes tyden sem potkal Dušana, kery se tam tež chistal (a slibil, že včil přyjdě bez maleho gizda). Tak o tym vykladal, že mě celkem nadchnul a že pry skusyme vyzkumať, esli ma radnica jakesyk sklepeni a tajne chodby. Měla tam byť prohlidka cele radnice, aji kancliku prymatora, před radnicu měly byť jakesyk koncerty, ukazka roboty policajtu a hasyču a tež jakesyk ty stanki s pivami. Ale člověk mysli a mama měni.

Misto raniho turka sem se v kecafoně vyslechnul dřysty prdy o tym, že esli dněskaj nězajeděme zazymovať, tuž dalši tyden jak uvala mrazyki, kvitka poscypaju, čerpadlo to rozerve aji s weckem a za opravu se nědoplatime. Čemu kura něvola aspoň paru dni předem? Přypoměl sem ji, že už sem byl přecy zazymovavať před měsycem, ale to sem asy neměl, bo spustila obvyklu mamonadu, že se dycki musy doprošovať, jak cosyk potřebuje, že sem něvděčny baňkart, že ona už je stara a nic nězvladně a jako karove eso vytahla to s tu autodrahu, co mi foter kdysyk zehnal od strykoveho znameho z Německa pod stromek a ja sem ju na Třy krale prošlapnul. Tuž to je važne, pravil sem se v duchu a pochopil, že radnicu asy něuvidim. Na druhu stranu by to němuselo byť až take zle, bo beztak budě zazymovavať aji segra a možu s ňu něnapadně zavesť hovor na tu rozvedenu robku u nich v baraku.

Před barakem našich sem naložil kufer osmi taškami ruznych bebechu (tuž něvez sem je minule ze zahrady mamě dom??) a Felda klesla jak bych robil taksykařa temu přežranemu turbulentnimu tryju. Cestu tam sem vykladal o poklidne rodine zešlosti na zahradě, ze segru, pajtašami a mamu a v duchu sem se modlil, ať něspomeně slovo „ryč“. Mama mě vyvedla z omylu, jak pravila, že segra vytahla pajtaški k radnicy, bo pry je tam dněskaj jakasyk slava. Do štajgrove řytě!

Nafuněny jak kafepresovač sem vyložil mamu před branu, něchal ju ponadavať na ty gizdy, co nam před branu nasypali tu metrovu kupu posekane travy, poslechnul rozkazy, zryl už jedenkrat zryty hektar, zasypal to jakimsyk sviňstvem, odpojil, rozebral, vyčistil a schoval čerpadlo, pohrabal listi a spalil tu hromadu (naštěsti susedka s cerku tam něbyla). Jak sem šel potem pohnojiť travu za šopu, našel sem tam hromadu čerstve hliny, na kere byl hornicki kahan, helma, křyž z větvi a na tym dřevěna fošna s napisem „Poctivemu haviřovi zdař Buch“. Tuž že by ty hovada, co tu měly s fotrem předminuly vikend tu akcyju, na kere sem robil odvoz a dovčilejška sem eště neměl odvahu o ni napsať, tam pořbili kerehosyk kolegu? Mamu sem radši směroval pryč od šopy.

V jednu, zedřeny jak strup na koleně, sem pravil mamě, že hotove a valime dom. Chvilu se tvařyla, tajak by tam planovala byť až do večera, furt hledala, co sem eště nězrobil, ale nakoněc rezygnovala a o pulhodiny pozdějši sem ju (bez jedineho slova celu cestu!!!) vyložil před barakem. Tuž to mam kliku, dněskaj stihnu aji tu radnicu. Chtěl sem se cestu tam staviť v Indře na cosyk, ale beztak před Radnicu budu stanki, tuž se dam parek a nebo cosyk ine. Chtěl sem eště prozvoniť Dušana, ale spoměl sem se, že jak sem mu rano volal, že se akcyja ruši, cosyk hudlal, že stejnak z teho nic něbudě, bo tam musy s malym.

Na podyju před radnicu se pravě nakrucala faldy Špinarka. Syce už neni nejmladši a tež by mohla takich ze štyrycet kilo zhodiť, ale jak se opře do mikrofona, furt mi běha mraz po řbetě tajak kdysyk. Poslechnul sem se dvě pisnički a valil na prohlidku. Měl sem smulu. Očumovani kancliku bylo enem na jakesyk barevne kartki, kere sy těsně předemnu rozebrala banda cyganskich děcek. Tuž něvadi, počkam na dalši. Omrknul sem lejzrovu střelnicu, keru okupovala okartičkovana banda cyganskich děcek. Polišovi, co to tam organyzoval, jaksyk divně cukalo leve oko, bo ti mali gizdi miřyli všude indě, jak na terč a jeho přykazum asy něrozuměli.

Zašel sem se kupiť kobzolovy placek, bo už sem měl hlad a dal sem se k němu fajne pivko. Dycki na takich akcyjach zkušam ty placki, něcham se zlakať velkimi napisami PRAVY DOMACY a stejnak mě dycki z teho pokruti. Ale ten celkem ušel, aji oleja z něho kipalo meň jak obvykle. Fajně naladěny sem zkusyl druhe kolo u kartiček, ale zas guvno, předběhli mě jacysyk mladežnicy. Tuž to ni, pravil sem se a postavil sem se prvni ku schodam. Po pulhodině čekaňa, kdy sem proštudoval všecke obrazki v hale, sem dostal kartku, počkal sem eště štvrť hodiny a konečně sem v doprovodu celkem fajne robki lez po schodach navrch s bandu dalšich ludi.

V druhim patře sme se mrkli na obrovski luster, nad kerym je pry hned radnični věž. Něnapadně sem ustupil, bo co jak by se to zesulo přymo na mě. Potem nas robka nahnala do zasedački pro zastupitele a povim vam, maju tam fajne stolki. Potem zme zešli o patro niž a konečně sme stali před dveřami k proslavenemu prymatorovi. Před jeho kanclikem sem se trochu upravil vlasy, ať zrobim dojem, bo sem se chtěl zoptať, esli planuje zrobiť z teho jeho protestsongu ostravsku himnu. Šak co, jak može mět Banik himnu, čemu by němohla mět aji Ostrava, no ni? Robka nam potem vrazyla do ruk kluče na jakusyk sutěž, to mě potěšila, bo už sem se těšil, že vyhraju domek, byt a nebo aspoň babetu. Jak sme byli vevnitřku, chvilu sem myslel, že se prymator kajsyk schovava, bo on neni nejvěči, ale guvno. Pry je zrovna kajsyk v Koreji. Tuž němam ja smulu? Chcu podřystať ze synkem od Bobřy řeki a on zas kajsyk cosyk komusyk vařy. Ale ma to tam synek fajne, cele ve dřevě. Akurat nevim, čemu ten jeho tajemny tajemnik durazně vykladal, že z teho kancliku němože nikdě utesť. Ty kluče byly k take male bedně, co v ni byla mala radnica a ten, komu pasoval jeho kluč, se ju moh odněsť. Tuž jasne, že sem se odněs akurat kulove s přehazovačku. Ale jako odškodne sem dostal aspoň igelitku s darkami, ale potem sem se všimnul, že ju dostali všecy, tuž zas nejsem vyjimečny.

Venku sem potkal Dušana s robu. Ona vypadala nadšeně, že su spolu kajsyk za kulturu a pravě ho nutila vlezť aji s malym pajtašem na taku tu velku hasyčsku plošinu. Podle barvy gzychtu bych řek, že něcha gizda navrchu a zleze po konstrukcy dolu. Jak sem ho tam viděl s tym malym, spoměl sem se na segru a zavolal, esli tam eště je. Musel sem odejisť o kusek dal, bo sem vubec něslyšel, co segra vyklada, bo jakesyk děcko z te plošiny řvalo, jak by ho na nože brali, že chce za mamu. Segra aji s gizdami to už všecko prolezla a pravě seděli v picerce, kaj kdysyk byvala Babeta a esli pry se něchcu staviť. Zamaval sem Dušanovi, kereho ta jeho pravě pyskovala, čemu bere děcko na take něbezpečne atrakcyje a vyrazyl sem kolem Unyjon banki, kera se včil menuje inač.

V picerce se přybuzni cpali, jak by tyden něžrali. Upřymny měl za ušami bule jak Lendlove mički a mali gizdi se dělili o jednu picu, z kere vydlubavali syr, šumku, olivy aji žampijony. Segra už dojedla a před ňu na stole byla eště jedna pica zabalena na dom. Nědalo mi to a zoptal sem se, esli švager zas robi, že sy tak uživaju. Segra ukazala na tabulu, kaj bylo napsane, že v sobotu k jedne pice druha zadarmo. Kurnik šopa, to kdyby tak robili v knajpach. Vychlastejtě svojich pět a druhich pět dostanětě gratys. To sem nevěděl, asy tu budu chodit v sobotu pojesť.

Chtěl sem se něnapadně poptať po te susedce, ale během te hodiny, co mali furt robili pitvu te picy a upřymny špicoval ušiska, o čim se to vykladame, se mi to něpodařylo. Upřymny se mě naraz zoptal, esli by němoh odpoledně ku mě, bo večer hraje Banik a ať němusy jezdiť s mamu a tymi barabami dom lokalku. Vymluvil sem se, že cosyk mam, bo beztak chtěl enem před tym zapasem isť chlastať na Stodolni. Segra nas asy moc něvnimala, bo hleděla na ty svoje dvě ratolesti, kere se dohadovaly, kdo zjed věči kus a dlubali se do pysku, aby ten věči kusek vytahli ven na přeměřeni. Ale křyvdil sem ji, bo hned jak je srovnala, pravila upřymnemu, že nikdě, že dom pojedě s nimi a šak vi proč. Našpicoval sem uši, bo sem nic nevěděl, mrkal sem na segru jak s ječnym zrnem, ale něpověděla bestyja nic, enem vyznamně protočila panenki. Synovec tež. Tuž to budě asy cosyk něpřystupneho, o čim pajtašci eště něvja. Než sme se rozešli, přypoměla mi, že přyšti patek se obědva u nich a ať nězapomenu. No vida, možna aji na susedku dojdě. No ja, ale oběd u segry? Nervozni jak motyl u jehelnička sem dumal a dumal. Čemu? Oslava? Či? Koho se možu beztrestně zoptať? Mama ani segra něpřychaza v uvahu, foter ten vi beztak guvno. Švager? Zas se ze mě budě robiť srandu. Asy budu museť podplatiť upřymneho a třeba se aji dozvim, čemu ma doživotniho zaracha.

Doma sem uvažoval, že bych zašel na ten Banik, ale jak sem se dočital v novinach, že hraju s jakusyk Vysočinu (kura, co to je?), zustal sem doma lapět na řyti, střydavě usynal u bedni a spočival. Eště že sem nešel, bo mi v ponděli na šichtě vykladal Kamil, že pry hrali jak ponocni.

55 kidu k Radnični narozki

 • vevim

  3Fajne a pjekne…

 • lenys

  ostravakusledujes vyholene a BB,ze se o tom vubec nezminujes,to je skoda

 • Prokop

  ParadaOstravačku parada jako dycki!

 • Jaryn

  Libový počteníčko :-)))

 • razr

  kura!sem nasranej! ja ti dam "co to je vysocina?". tedka u me klesnuls…

 • finch

  vtipnechapes vtip voe ??? 😀

 • aadis

  Super, dneska to bylo i fajně dlouhé.To "lenas": vypadá to, že Ostravak je normální a takové cypoviny, jako jsou ty dva stupidní a nekonečné seriály nesleduje (naštěstí) :-)

 • ad vysocinavis proc se kolem jihlavy stavej ploty?Aby do ty diry nikdo nespad …. :)

 • david

  skveleno bylo to zase skvely no ni? :-)

 • Richard

  Někteří, kdo to čtou(a líbí se jim to) pocházejí třeba z Jihlavy…ale jinak dobrý.

 • Olda

  Fotrova akcyjaOstravaku, prosím určitě nezapomeň na tu "akcyju, na kere si robil odvoz a dovčilejška si eště neměl odvahu o ni napsať "Na to se fakt těším !

 • Kuba

  Born againuáá po včerejší pitce :-) je to balzám na duši…paráda, dneska se ti to fakt povedlo

 • jaroušek

  Ostravakupodřystej o tej fotrove oslave.. Ja su zvedave, tak sa nestyd..

 • Kucik

  Hele, přibrzděte, jo?Co je to tu za trapné připomínky kolem Jihlavy…, co frettie? Abych tě sem za ty ploty nezatah‘ a nedal ti přes čuňu, jo!

 • Lu

  mno…dneska mi to čtení tak pěkně neodsejpalo jako jindy. Nějak se to trochu jako drhlo či co… myslím, žes už napísal lepší :-) hodně zdaru do budoucna :)

 • chachar

  ĺudě klidkurňa to bych nevěřil, jak jste někteři haklivi. Ale Ostravaku dobre, zasmal sem jak dycky. Zdravim všecky z Jihlavy.

 • ruda

  Nic mocUž se mi to ani něchce čitať, idě to do to dupy. Zda semi, že to budě potřebovať kopydola. Je to podobne na ty chuj*viny, ta jak BB (to neni Brigit Bardot) a vyhuleni ta jak se to menuje…:-(

 • Tereza

  to 19sám běž do dupy když jsi znuděný a otrávený, co sem vůbec lezeš?

 • Tereza

  dnesje to krásné a hlavně rozsochaté, prostě lahůdka

 • STiR

  pro [4]Jdi s tim nekam, pako…

 • cyp

  Re: nic moctoz proc to ctes, gyzde?

 • ostraváku, kam na to furt chodíš 😀

 • Roba

  fklidu jak ždy

 • marilyn

  no chlape…teda dneska jsi me nastval..trochu..ja ti dam co to je vysocina..:o))..mej se moc hezky…a kdyztak pisni,ja ti to vysvetlim..mas verne ctenare i tam…:o))

 • Kateřina

  Krásný a dlouhý, fajnový čtení jako vždy!

 • Apač

  BanikEště že si nešel na ten Banik bo hrali ta jak vesnicky přebor. Aj ten gol byl ušmudlany.

 • ostrafuck

  Co robiť s plonkovym spodkemJa vim, že včil mě všecki fanynki budu chtět pověsiť v lepšim přypadku za ušiska do pruvanu a prokleju mě do pateho kolena, ale dyž mi to něda spať. Zrobil sem se taku malu babsku inventuru a něstačil se diviť, kolik fajnych robek kolem mě lice. A ta jedna by k Ostravakovi pasovala jak fabka ke kličku, ale něvim, ať rozmyšlam, jak rozmyšlam, jak ich dva spaktovať. To by se mi spiš podařylo oženiť Topolanka se Švorcovu, než dať dokupy robu s virtualnim viajpyjem. Asyk su špatny kupliř, tuž řeknitě mi, co s tym.

 • Vysočinaneni to jakesyk samám?

 • dřystalku jemnybo jak se klohni z podstaty… idě o zanět prostaty… už kulhaš paitašku na šecky štyry… dokola dusyš ně topyry… jak stary egypťan dřeš papy rusy… o zadek…no – to se musy…pro pořadek dať do rychtyku… eh pajtašu – dněs nemaš kliku

 • blbinka

  to ostrafuck…jak to vypada s tebou synečku ? …přijdeš v sobotu na haldu i na dalši akci partyje , ..nebo zustaneš taky pan tajemny virtualni ..:o)?

 • docluk

  Fajne mile a pjeknePlné ostravské poetiky, moc fajne. Diky.

 • CheGuevara

  FaineOstravačku tak tohle bylo fakt dost dobre. Ja sem na te akcyjy sice nebyl ale večer jsi přišel o fajny ohňostroj,ti musim řyct. No a Banik hral jako dycky nic.Taky mančaft jako je Turysťak-Vysočina by měly poražet 5:0!

 • Malvína

  29 – robka fabkaAhojky, Ostrafucku … prosimtě, řekni mi, jak poznáš, která fabka pasuje ke kterýmu klíčku. Kdybys mi mohl vylíčit své myšlenkové pochody … síím ;)) … (Já bych taky ráda věděla, ke komu pasuju ;DDD).

 • Kdo je Ostravak?Čtu to jen občas, takže mi stále uniká skutečná identita Ostravaka. Podle mě jde o Jarka Nohavicu – viz anketa na mém blogu.

 • Rubik

  Hovno Nohavica. Vždyť už to ikskrát dementoval a distancoval se od toho.

 • Anonym

  Tak schválněDneska přesně dozrála doba na jednu hádanku:Jakej je rozdíl mezi Vietnamcem a Ostravákem?Inu, Vietnamec má práci a umí česky.

 • No synku- fajne dřysty…No nezapře se ,že si Ostravak, i je jedno že tě ludě podezřyvaju že ni…*ad 37/Juž tu bylo x razy dřystnuto, že Jarek to byť němože..A teš pravym napevno ja- že ni.Bo Jarka Nohavicu znam od roku 1983, ještě z Karvinej i Těšina, kdě sme se vyglupjaly i robili estrady dla MDŽ- atd…No i Jarek meška v Českem Těšině, tož jak može byť ostravakem?Jarek je dla každum volovine a jest barzo fajny synek se srdcem na pazuře i ma fajny nos na recesiju i čorny humor..ale Ostravakem nima Jarek, to vym betonovo.* I sum rada, že jest Ostravakem kdoš tajemny..jest to dla mně aji mož byť inych – přecik take mystyčne. I je mi šuma- fuk..kdo to jest…důležite jest to, že * JE * .i jest tu virtualně napořad s nami všeckimi * * *Večernica * * * od Elěktry*

 • Anonym

  tipuju že ani samotná večernice sama po sobě nepřečte co píše. to už ani není jazyk, ale jak když se učí ožralé děcko psát.

 • Anonym

  to [41]Musíš se naučit pořádně česky, jinak to nepochopíš :-)

 • Anonym

  Jarek to neni,V nedeli jsem ho videl (stejne jako dalsich asi 350 lidi ) v Chicago na koncerte. Pred tim byl v New York, Denver, Toronto ……, takze by tu prohlidku nejak nestihnul…….

 • (.)

  to <41>hlavně že ten tvůj skvostnej příspěvek je vzor střízlivého rozumu.K věci a Ostravákovi. O uvažování nebo logice ani nemluvě.PS.A že ti ta večernička tolik vadí!Copa copa-osobní účty?Jeden magor ji na dvou jinejch webech furt pronásleduje a napadá.Nejsteš tyten stihoman? Co?Psychouši?

 • Neva

  Jarek……bydlí v Ostravě-Mariánských Horách a dnes se vrátil z turné z USA…takže Těšín už je minulostí.

 • Díky Nevoza info o Jarkově novém bydlišti. Skutečně jsem to nevěděla.Naposledy jsem ho potkala na Masarykáču- je tomu tak 14 dni..ale tohle jsme neprobrali, že už v Těšíně nemešká.Bydlel léta na sídlišti v Těšíně a je dobře že je už v Ostravě , máme ho tak více " při ruce".( teď se omlouvám- myslím to trochu sobecky…)Je skvělej-naprosto skvělej a čím je starší-tím je úžasnější,bezprostřednější-prostě silná – výrazná osobnosti- fakt zraje před očima jako to moravské vínečko…*Radši nebudu tady psát " ponašemu"- ikdyž mi je to vcelku líto, je to tady taky jistá forma přirozené recese -jistým způsobem..ale v rámci zachování klidu tady na kidach – se toho můžu vzdát…a psát česky( i když občas mi ta pazura ujede překlepem-no sum juž fest stara robka…).Zdravím Nevo… * * *

 • mě nadavaju "vypadni!"

  Prosim vas, nemohu si pomoct, ale mam hrozne podezřeni, že knižka neni přimo od Ostravaka, ale prošlo to nějakou cenzurou či co.Prostě si vemte knižku a net a srovnejte to.Ja fakt nevim :-(

 • mě nadavaju "vypadni!"

  Prosim vas, nemohu si pomoct, ale mam hrozne podezřeni, že knižka neni přimo od Ostravaka, ale prošlo to nějakou cenzurou či co.Prostě si vemte knižku a net a srovnejte to.Ja fakt nevim :-(

 • Neva

  VečerniceNení zač děkovat, Jarek už je v Ostravě sice jakýchsi pár let, ale on je "doma" vlastně všude. A k Tvému psaní "ponašemu", víš, někdy Ti opravdu není rozumět a Tvé nářečí se trochu vymyká pravé nebo podobné ostravské hantýrce, jak Tě někdy někteří kritizujeme. Líbí se mi pak, jak Tě asi Tví "bodygárdi" hned brání a z nás dělají vyvrhele společnosti a přitom o nic nejde. Nic ve zlém, piš si jak chceš, ale česky jsi srozumitelnější.Zdravím a přeji krásný prodloužený víkend všem.

 • Malvína

  Večernice … 48 atp.:DDD … to chce chvilku trénovat :)) … já už se po večernicku taky naučila ;)) … (co mi jinýho zbejvalo?) … jo, a nejsem žádnej bodyguard od Elektry ;))

 • mišin

  virtualno nade všecko… ale nezachrani tě před lidma a jejich učastenstvim na režii života.tak mě napada – ostrafuck je buď majitel krachujici seznamovaci agentury nebo "majitel" nadbytečne robky, ktere se chce zbavit. ale rozhodně toho kupliře nezapře.

 • nijak

  Malvínce [36]Tuž, jakto že neviš, jaxe to zkuša?Musiš kliček zkusit strčit do te fabki…

 • Malvína

  51/ Jak dělá (ni)jak? … :DD (se ptal Jim Carrey)No jo, ale Ostrafuck to ví ještě dříf, než to zkusí! … COŽ je mi diuný! :DDD … Navíc – klíček, teoreticky, nikdy neviděl ;)) – teda aspoň ne ten, kterýmu tu chce přikuplířit svou kamarádku fabku ;))

 • janek

  pravopysenem maly dotaz od středočecha: piše se spravně po ostravsky "pěkne" anebo "pjekne" ??

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>