Upřymny už je plnolety

Celu středu sem bludil centrem jak turysta amater a dumal, co kupiť upřymnemu k narozkam. Autodrahu? Šak ma osumnast. Jakusyk knižku? Esli je po svojim fotrovi, tak se umi taktak podepsať. Kolo? Z teho něbudě mět radosť, bo to něsmrdi benzynem. Cosyk na sebe? Sam něnavidim hadry k narozkam. Hasak? No nic, to už sem hluboko v historyji.

Prochodil sem všecke kramki v centru, od stankařu až po ťamany v byvale Hrušce, ale napad žaden. Nakoněc, jak už sem se nevěděl rady, sem zabludil do teho sklepa, kaj prodavaju tydlifony, magneťaki, prački a podobne capiny. Jak sem se tam obzajtoval, naraz se mě pta taki razovity občan města, kery važil o deset kilo vic, jak vypadal (bo byl ověšany zlatymi řetazami jak paranoidni cyglista), esli cosyk zhaňam. Ja nejsem rasysta, ale s takimi luďami na takich mistach rači nězačinam hovor, bo se dycki spomenu na Kamila, jak mu raz cestu z knajpy jakisyk pocestny prodavač nabizal uprostřed Bělaku dygitalki za něodolatelnu cenu. Kamil chvilu odolaval a možna aji temu se zbudil druhi den na chiře na Fifkach, kaj stravil fajnych deset dni zafačovany jak Ramzes druhi. Slušně sem mu odpověděl, že ni, že se enem divam, esli tu kdosyk něvratil moje ztracene autoradyjo. Na to se otočil a byl v dupě. Tuž nevim. S taku teho asy moc něproda.

Zkušal sem se přectaviť, co by mi zrobilo radosť v osumnasti (familija by mě asy dobila, jak bysem mu pozval na oslavu jakusyk štětku) a dostal sem napad. Spoměl sem se na teho kolegu, co sem u něho kdysyk kupoval mikrotrubu pro mamu a skušal mu zavolať. Akurat že čislo bylo zrušene. Naštěsti znam chlopa jeho segry a tak sem za štvrhodiny měl jeho nove čislo. Prvni byl trochu překvapeny, ale nakoněc se spoměl a slibil, že se skusy po čimsyk mrknuť.

Ve štvrtek mi volal, že se to možu po šichtě vyzvednuť. Jak mi předaval balik, pravil esli mam v patek čas, ať se stavim k radnicy, bo tam budě na jakesyk akcyji. Něchal sem se vysvětliť detajly, ale s litosťu sem odmitnul, bo už mam inu akčni zabavu.

V patek sem vyrazyl už dopoledně, ani sem něsnidal, bo sem se těšil na oběd. Přyjel sem do fajneho chaosu, bo mali pry rano zežrali celu pikslu jakichsyk vitaminu, aby někuckali. Přyšti tyden maju slibeny jakisyk film v Kinestaru a bo o to něchcu přysť, upřymny im poradil, ať se nadopuju vitaminami a oni to pochopili po svojim. Segra se pravě hadala s mamu, esli maju zajet na pohotovosť a přy tym pohledem zabijala upřymneho, ale enem tak trochu, bo měl přecy narozki.

Rodina rada nakoněc rozhodla, že ty male amaterske dochtory buděme sledovať a esli nězačnu bluť ty vitaminy, něbuděme plašiť. Upřymny mezytym šmejdil kolem tašek jak poliš kolem beemve v zakazu zastaveni, ale věčina nas měla hlad a navic se bližila dvanasta a segře začinalo cukať oko, tuž sme zasedli ku svatečnimu stolu. U žradla se nic něstalo, enem mladši synovec, jak je něnažrany po tatovi, se nasypal všecke nudle do taliřa a to vytlačilo polivku na ubrus. Mala ječela, že na ňu nězbyly žadne nudlički. Foter skušal upřymneho, esli vi, co je dněskaj za svatek a malem odešel od řyzka, jak mu gizd pravil, že Den matek. Mama tahala fotra zpatki k řyzku, že dněskaj němusy vědět, bo ma narozki. Foter vyryval, že pravě temu to musy vědět, jak se ten den narodil, ale mama odštěkla, že už je asy tak natěšeny na darki, že je z teho zmateny. Upřymny krutil očami jak by měl padoucnicu, švager žral jak by přyšel z krymu a segra odnašala od stolu pravitko, kerym se zas gizdi chtěli měřyť řyzek, kdo ma věči. No rodina pohoda.

Pojedli sme, eště chvilu synovca napinali, že sme něchali darki doma a podobně, ale nakoněc sme mu popřali. Od segry a švagra dostal zlaty řetaz se znamenim, zymni bundu a tenyski s fajfku přes celu hnatu. Od mamy a fotra ryfle, sveter a povlečeni. No ja, už je dospěly, tak dostava darki tajak ja. Potem přyšli mali gizdi s divnym vyrazem, popřali mu a dali mu jakusyk malu krabičku. Jak to otevřel, mama začla ječet jak syrena a segra se ich s řevem ptala, esli jim něšibe. Foter se řechtal jak Šemik a švager něvěřycně čuměl na malu myš, kera se krčila na dně piksly. Gizdi začli vysvětlovať s kim ju vyměnili a za co, ale ten system byl na mě moc složity, ale stejnak bylo zbytečne nad tym dumať, bo Maruška (kdo da take meno šťurovi!) poleti z baraku spiš, jak zbytki z oběda.

Upřymny se tvařyl, jak by se myš přal ze všeckeho nejvic. Mali mu začli vysvětlovať myši život. Jak mu mala kopija segry pověděla, že je to holčička, segra viditelně zbledla. Ze svojiho děctvi se reprodukčni cyklus krys dobře pamatuje, bo sama byla uspěšnu chovatelku, než ji mama tych dvacet šťuru splachla.

Jak sem se nahlas zoptal, esli eště ma cenu předavať muj darek, synovec bechnul s Marušku do pětilitrovki od ogurek, keru mu podaval menši synovec. Eště před převzetim mojeho darku ju ale musel přestěhovať, bo ve flaši byla asy štvrtina ogurkoveho laku. Mezytym, co segra vymyvala flašu a neteř kupala Marušku, předal sem upřymnemu darek. Trochu se divil te igelitce, ale co, neměl sem čas zhaňať balicy papir. Zasrandoval, že sem mu ty kluče od te formule moh předať enem tak. To asy překvapilo segru, bo pustila na zem Maruščine jedna plus nula. Vyhružně ku mě vykročila a mě trochu vyděsyl ten kusek z te flaški, co měla asy něvědomki v ruce. Tuž přecy něpodřeže svojeho nejmilšiho brachu, no ni? Mama začla lamentovať, esli mi něšibe, davať malemu synkovi auto a švagrovi enem iskřyly očiska. Tuž co se všecy mysla, že sem Rokefeler?

Synovec ich eště chvilu napinal a potem vylovil z igelitki krabicu. Už na prvni pohled to něbyly klički od kary, tuž segra ten střep položila na stul. Mama jak viděla, co to dostal, mě pochvalila, že podporuju umělecke cytěni jejiho vnuka a ten po chvilce zklamaňa vybuchnul nadšenim, že včil se budě mocť každu pařbu nafotiť a přes komputer to dať pro kamoše na Internet. To už se mama tvařyla meň spokojeně a jak ji začal cvakať kolem gzychtu a hned ji to ukazovať, skoro se na mě mračila. Upřymny byl nadšeny jak Burger před druhu přestavku. Všecke darki se nafotil, Marušku se zlatym řetazem, sebe v novych hadrach, aji to povlečeni.

Vypadalo to na klidnu rodinu zešlosť. Mama se potem vytasyla se svoju maslovu dortu, po kere ju dycki bere žlučnik a potem nadava, že přyště se na to vysere a stejnak dycki zrobi stejnu. Segra potem zrobila chlebički a všecy sme se slavnostně ťukli se synovcem jeho prvnim šampusem. Tuž jasne, že to něbyl prvni, ale všecy sme se aspoň tak tvařyli.

Jak sem šel v nocy dom, přykuřeny synovec mi daval popusovať Marušku. Tuž snad to ta mala bestyja přežije, bo přes ten ogurkovy oder sem cytěl sylny smrad jaru.

Rano sem volal svojimu dodavatelovi foťaku, co se zaruku a tak. Ale neměl jaksyk naladu, bo pry na Kuřym rynku dostal v patek do pysku. Tuž snad ten Olympik synovcovi aspoň chvilu vydrži.

42 kidu k Upřymny už je plnolety

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>