Že by nova roba na horyzontě?

V ponděli po šichtě sem bechnul doma s brašnu a šel enem tak na jedno do Indry, bo sem tam už dluho něbyl. Tydlifon sem něchal ležet doma a tajak dycki, jak ho němam sebu, kdosyk mě zhaňa. Ale byla to enem mama, segra a upřymny synovec, tuž nic duležiteho. Od mamy třy něpřyjate hovory a potem enem ezemeska, z kere i když měla enem jedno slovo, sem cytil nasranosť: „LISTI!“. No ja, na zahradě už asy opadaly všecke ty buki. To tam asy budu muset eště letos zajet. Smazal sem ju a zapoměl. Segra psala, esli se němožu staviť, bo potřebuje s čimsyk pomosť. No a upřymny enem prozvaňal. Gizd! Šetřy! Stryka by ožebračil. Už sem nechtěl volat zpatki, bo bylo pul desate, tak sem enem napsal, že se k nim stavim v utery po robotě.

Rano sem se přyspal, bo sem jel felinu, bo přecy něpojedu po šichtě přes pul Ostravy lokalku. Karel mě jaksyk nahlodal, bo pravil, že na koncu Dubiny jak se jede na Bělu, cosyk robja s cestu a pry se tam něda odbočiť. Ale tak daleko ja vlasně nejedu, tuž snad se tam jaksyk domotam.

Se segru sem se dal kafe a potem z ni vylezlo, že susedce kape kohoutek. Chvilu sem dumal, co za bestyju chova v panelaku kohuta a čim ho krmi, že ji scypa, ale segra mě dostala zpatki do reality. Šel sem se prohlednuť ve špigle, esli vypadam jak instalater a jak sem zystil, že ni, tuž sem razně odmitnul. Před časem sem se něchal ukecať, abych u nich jedne stare babce vyklepal tepichi (něchapu, jak mě tenkrat segra ukecala) a ježibaba potem na celu Dubinu ječela, že do teho něsmim tak valiť, bo to je ručni arabska robota. Jak sem ubral, zas poučovala, že čemu to tak hladim a esli němam sylu, tuž že zavola svojeho maleho vnuka. To už mě nasrala a přectavil sem se ju misto teho tepicha. Přy pate raně sem zlamal klepač. Od te doby mě babka pokažde zdravila už zdalki a nic po mě nechtěla. Až zas včil.

Chtěl sem se z teho vykrutiť, tuž sem vymyšlal, čemu musym honem dom, ale nic mě něnapadlo. Segra mě drapla za rukav, tahla mě do přyzemi a už zvonila u tych prokletych dveřy. Čemu ja nědokažu segře nic odřeknuť? Dveře se furt něotviraly, tuž sem už chtěl isť pryč, ale naraz z dalki taki sladki hlas – už běžím. Divne. Jak se dveře otevřely, něchapal sem. To že člověk starně, to mi je jasne, bo každy mame doma špigel a holiť se se zavřenymi očami moc nejdě, no ni? Ale aby člověk tak omladnul? To sem naposled viděl u Hermanove – dej ji buch věčny klid a šalek kolem krku. Jak sem pořadně zaostřyl, všimnul sem se, že to asy něbudě ta stara harpyja, kere sem před sto rokami klepal tepichi, ale možna jeji pravnučka. Jak nas segra přectavovala, konečně mi docvakly kolca v pale na spravne mista, bo to byl kdosyk iny, kdo se nastěhoval po te babce, jak ju před časem odvolali k vrchnimu tepichmajstrovi.

Segra mě vychvalila jako odbornika na vodovody a domacy opravy všeckeho druhu a Blanka (tak se menovala) mě zavedla do kupelki. Asy sem byl z teho trochu mimo, bo jak se mě ptala, esli by něbylo dobre zastaviť vodu, enem sem kivnul hlavu, že ni. Jak mě potem obchlistlo tak ze pět litru vody a jebnul sem se hasakem do kolena, změnil sem nazor. Blanka se enem smjala. A docela pěkně. Tuž chlope, něhlupni, šak ju vidiš poprve, no ni? Přepnul sem do režimu ostravak-normal a dokončil tu instalatersku robotu. Segra nas tam potem něchala u kafe s tym, ať se potem eště zastavim. Tuž jasne, šak tam mam bundu, kliče od feliny a musym se usušiť tryko.

Dřystali sme o všeckim možnym a ja sem v duchu spominal na byvalu Dokonalu. Jak sme se lučili, zoptala se, esli se na mě može semtam obratiť, jak by se ji zas cosyk doma zdrbalo. Dal sem ji čislo na tydlifon a snažil se tvařyť tajakby nic, jak se ho přycvakla na viditelne misto na ledničku. Dumal sem, že bych se zašel na zachod a cosyk tam polamal, aby mě shaňala co nejspiš, ale potem sem se řeknul, že to by bylo moc napadne. Rozlučili sme se a ja sem s vysmatym pyskem šel zpatki k segře.

U segry už byl aji upřymny synovec, tuž sem se ho v dobrym rozmaru zoptal, čemu po nocach otravuje svojeho oblibeneho stryka. Vylezlo z něho, že sy nevi rady s tym foťakem, bo mu jaksyk nejdu ty fotki do komputera. Kurnik šopa, že by byl zdrbany? S tym moc zkušenosti němam a něchcu ze sebe robiť hňupa před přybuznymi – stači že ho semtam robja oni ze mě – tuž sem se vymluvil, že dněskaj už spicham dom, ale že se do konca tydňa eště stavim a dame to do kupy.

Segra mě šla vyprovodiť až k autu. To nikdy něrobi a tušil sem, čemu, tak sem ju předběhnul a pravil ji, že ja, že susedka je celkem šikovna robka. Na to mi pravila, že jasne že je a že ju ma pro mě vyhlidnutu už davno a že ji budu eště děkovať, že nas seznamila. Viditě ju bestyju? Už je to tu! Šak sem to tušil, že ji budu muset děkovať. Vidim robu poprve a segra už mě vidi s kulu na noze. Cosyk sem zamručel a valil rači dom.

Na šichtě sem se druhi den po obědě (ať mi nikdo nětvrdi, že mačka na buchtički s kremem može byť žlutozelena) něchal od komputeroveho machra Tomaša za krabicu pralinek, bo on je na sladke, zrobiť rychlokurz „Aji debil s transplantovanym mozkem z velbluda dokaže vytahnuť fotki z dygiťaku do komputera“. Cestu dom sem plny sebeduvěry poslal synovcovi ezemesku, že v patek určitě přyjdu.

A možna se Blance do te doby doma cosyk posere, no ni?

60 kidu k Že by nova roba na horyzontě?

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>