Jak pomosť jednym vrzem Francuzum aji Čechum

Ostravak DNES

Nalada na šichtě byla ten tyden tajak to počasy. Všecy zamračeni, jak kdo co po kim chtěl, ten na ňho vyjel a už se štěkali jak v psym utulku přy navštěvach. Bliži se koněc roku, tuž nas šef honi jak nadmute kozy a jak je chvilu klid, přyjdě Jaruna a začně otravovať s Pařyžu. Abystě rozuměli, asy před měsycem Jaruna vyhrala v jakimsyk radyju zajezd k Ajfelovce. Byla z teho tak hotova, že štvrhodiny litala z kancliku do kancliku a vyřvavala „Vyhrala sem pařyž, vyhrala sem pařyž“.

Chvilu sme mysleli, že v kantyně byla sutěž o pulkila salatu, ale jak se sklidnila, vysvětlila nam, že to je zajezd pro dva ludě na vikend. Od te doby pravidelně skoro každy den přyleze a dřysta, jake to budě fajne, akurat eště nevi, s kim tam pojedě. Roby už se naučily ju něposluchať a tak poslednich paru dni sy zvykla lezť k nam. Dycki se přyjdě cosyk pojčat a jak už tam je, začně o tym svojim itynerařu, kery den kdě budě. Už to zname naspaměť. Bastyla, Ruryvoli, Luvr, Konkord, Šanzelyze, Vitězny obluk, Ajfelovka, Monmartr, Pigal, Sorbona, Versaj a eště halda dalšich, ale to už se dycki zacpeme uši zevnitřku a robime, že robime. To věčinu zabere, bo jak ji pět minut nikdo něodpovida, nasraně odejdě pryč a do druheho dňa da pokoj.

V utery zas začla, že už němože dospať a kdesyk cosyk, bo přyšti tyden už vali. Kamil se ji zoptal, esli sebu bere hasyčak. Jaruna čita akurat tak Ženu a život a v bedni čuči enem na Navalene, tuž nas ani něpřekvapilo, že odpověděla, že jasne, bo to pry budě fičak. Kamil enem litostivě zakrutil hlavu a popřal ji šťasnu cestu. Zbytek kanclu ji povykladal, kaj to vlasně jedě a co se tam včil robi. Jak sme skončili, přypadal sem se, jak bych děcku zebral plyšoveho medvěda, bo to vypadalo, že už se netěši tajak předtym. Počet spalenych aut a nočnich bitek ju viditelně šoknul. Kurnik šopa, kaj ta roba žije? Do oběda sme kecali o tym, čemu se to tam tak zvrtlo. Bylo nam Jaruny lito, tuž sme ju uklidňovali, že se to časem može stať aji u nas.

Po obědě nam přyšly robki z Jarunineho kanclika poděkovať za napad. Od te chvile robja každe rano po přychodu na šichtu desetiminutovku aktualit, co kaj zhořelo a kde co kdo rozvalil. Obzvlašť na turystyckich autobusach se davaju zaležeť. Cosyk mi pravi, že Jaruna asy něpojedě.

Zkusym ji navrhnuť, esli by tu vyhru nechtěla nechat někerym našim politykum. Že by tam mohli zajet a zrobiť tam pořadek, tajak před časem na te polni dyskotece. Francuzy by jim byli vděčni za vyřešeni kryze a možna by dostali aji jakisyk ten metal, nebo funkcyju.

No a jak už by tam byli, tuž by tam aji mohli zustat, no ni?

32 kidu k Jak pomosť jednym vrzem Francuzum aji Čechum

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>