Prvni upřymne foceni

V patek sem zas rano provětral felinu, bo sem slibil odpoledně se staviť upřymnemu pomosť nahrať ty fotki z teho dygiťaka. Povim vam, že cesta lokalku je bestyjstvo, bo někeřy ludě se moc němyju a jak člověk chitně misto vedle chlopa, kery do třech do rana chlastal, tuž to je jak by tam byl s nim, ale furt je to lepši, jak jezdiť do roboty rano autem. Věčinu stihnu předběhnuť jakehosyk unaveneho mladežnika a jak už sedim, aji chvilu zdřymnu. Ale zkustě pospať jak musytě řydiť auto. Stači na chvilu zavřeť na křyžovatce oči a už jakisyk uspichany pajtaš ve vytuněnym golfu za vami trubi jak kuň hajneho Robatka. Ale co, dospal sem v robotě na wecku přy novinach.

Šichta celkem uběhla a aji oběd ušel. Tuž že by změnili firmu, co nam vařy? Vypadalo to na pěkny den. Guvno! U segry mi otevřel švager. Jak sem ho dluho něviděl, tuž sem zapoměl, že ten gizd tam eště meška. Pozdravil sem se se segru a s pajtaškami, poprosyl o kafe a lapnul ku komputeru, abych se v praksy vyzkušal, co sem se naučil u Tomaša v rychlokurzu. Ten vul ale, misto aby v obyvačce lapěl u Eurosportu a nebo aby hledal v novinach jakisyk inzerat, jak snadno zbohatnuť, stal mi za řbetem a furt radil, ať zmačknu efjedna, bo to pry pomože. Že mu kolega pojčal posledni ročnik magazyna Počitač pro každeho a tam psali, že to funguje v každym programě. Jak sem byl z něho nervozni, pomačkal sem cosyk ine a misto obrazku z dygiťaku se mi rozjel internet. Ten vul do mě začnul ryť, že se hraju na inteligenta a ani fotki něumim vyvolať. Eště pindal cosyk o tym, že včil su to same novoty a jemu stačil Lubitěl, jak byl maly a jaki byl spokojeny. A jak už byl v tym, začal vyryvať na režim a že kdysyk bylo všecko lepši. Tuž jasne, vydřystej se, šak se ti ulevi. Eště do teho začni montovať polityku, pravil sem se v duchu, jak sem vypinal jakisyk program na psani tekstu, kery se mi zas omylem rozjel. A tež ja. Chvilu vyryval na modre ptaki, chvilu vyryval na červene kvitka, až sem se nasral a zoptal sem se ho, esli rači něchce chvilu držeť pysk, že se snažim přemyšlať. A čemu nadava na polityku, jak něbyl schopny se udržet jednu robotu dele ani za komunystu. To sem asy neměl, bo sem to moh tušiť, šak se zname už jakisyk ten rok. Doštěkali sme se jak dva ryntyntyni. Nakoněc se zebral a pry, že tu němusy byť a že se idě sklidniť do knajpy. Eště na chodbě ho bylo slyšeť, že enem mezy kamošami uznavaju jeho kvality.

Konečně sem měl klid na robotu. Segra v kuchini chistala buchtu, či co, maleho pajtaška sem poslal zrobiť domek z lega, kopiju segry sem prvni přesvěčil, že tata určitě někdy přyjdě a ať mi nakresli mezytym obrazek. Upřymny se kajsyk flakal s kamošami, tuž sem klidny zasednul ku komputeru. Zaspominal sem, co mi radil Tomaš, v duchu sem se řeknul, šak nejsi velblud, no ni? A tak po pulhodině konečně začly lezť fotki z foťaku do komputera.

Zvědavy jak opica sem čučel na prvni umělecke pokusy teho mladeho Saudka. Hm, kusek oka od segry, rozmazana mama, mylijon rozmazanych sklenek na stole, Maruška jak žere ogurku, kohosyk noha, asy upřymneho. Potem seryja poskakujicych pajtašku, nasrany gzycht švagra a rozmazana dlaň přes celu fotku. Tuž to by mohly byť ty narozki. Dal tam měl jakesyk plagaty na stěně nad lužkem, fotka zaclony, jakesyk postavy venku. A vida, tu upřymny objevil bzum. Začlo mě to baviť, bo to byla taka mala rodina reality šou.

Včil jakasyk brunetka, celkem pěkna, ale to něvypadalo na spolužačku, asy učitelka. Paru mladežnic vytlemenych do objektyva. Jacysyk kamoši. Kura, čemu se někeřy ludě tvařa přy foceni tajak cyglista, keremu přy sjezdu haldy upadlo sedlo? Potem zas ta brunetka, jakasyk tmavovlaska, starši bloncka, tu sem se zvěčil, ale to fakt něvypadalo na spolužački. Všecke fotki tych robek vypadaly, jak by byly focene zdalki, nebo zpoza okna. V duchu sem se zařechtal, že by byl mlady na stare roby? Tuž to by měla segra radosť. Dalši a dalši obrazki fajnych robek, ale ty by spiš byly pro mě jak pro mladeho. Potem sem se jednu fotku vratil. A kura…

Malem mi gichla klavesnica na zem, bo se mi naraz za řbetem ozvala segra, jak mi to idě. Jak sem se zleknul, přehmatnul sem paru klapek, abych zrušil tu fotku z te televize přede mnu a naraz tam byl internet a fotki jak z ordynace od dochtora Uzla. Segra něhla ani okem, bo je asy zvykla. Zamumlal sem, rudy jak kladenski usvit za komanču, že se dam eště kafe. Segra mrkla po nědopitym turku, tuž sem ho eksnul a podal ji hrnek. Jakžtakž sem se spamatoval, tuž sem eště posrandoval, že doufam, že mi to vymyje a nězrobi mi druhaka. Podle jejiho gzychtu sem se zapisal za uši, že to dalši kafe pit němam.

Jak zmizla, znova sem otevřel ty posledni fotki. Kdybysem měl dysketu, aji bych se je nahral, bo na nich byla Blanka fakt švarna. Kura, ale čemu se ju ten gizd maly fotil? Zmateny jak jeptiška ve veřejnym domě sem segře nahlasyl, že fotki su nahrane, dalši kafe se kvuli žlučniku nědam, nakvap sem se rozlučil a valil dom. Dole u schranek sem potkal jakusyk znamu robku, v zamyšleňu sem ju automatycki pozdravil a pokračoval dal, bo v hlavě mi to jaksyk divně šrotilo. Deprem ve felině mi došlo, že to byla Blanka. Celu cestu sem se nadaval do hovad, že sem se něstavil na kus řeči a jak včil musym před ňu vypadať.

Večer u bedni, jak sem rozvažoval, jak dať řeč s upřymnym, mi zecvaklo posledni kolco dňa: co to bylo za maleho gizda s ňu?!

74 kidu k Prvni upřymne foceni

 • Expert

  Nedej se,a jdi za svým…, ta Blanka je možná Tvůj "osud" – držím palce Ostravaku!! :-))

 • Ochlasto

  PrvniA nenavedla ho Segra, aby nafotil Baby pro Tě a ona Ti ňaku vybrala?

 • Roger

  to 2to je celkem zajimava myslenka!Jsem moc zvedavy,jak se to s tu Blanku vyvine.Dnes to byl zas super dryst pane Ostravski!Jako vzdycky,no ni?

 • SuperSuper kid,jen tak dal Ostravaku!!!!!!

 • matej

  znamkadnes sem ti dal za jedna…. skvjele to bylo :-))))))))

 • Pé eS

  :-))))perfektné!

 • Pepa

  Zase pěkný, ale vloudila se malá chbka: hajný Robátko jezdil na jelenu Větrníkovi, tak jakejpak kůň! Ale jeleni trouběj určitě líp než koně!

 • corky

  to 7:Rudo, no právě =). Kůň hajnýho Robátka je samozřejmě jelen Větrník, jen je to řečeno opisem. Čili zatroubil jak kůň hajnyho Robátka znamená zatroubil jak jelen Větrník =). Všichni přece víme, že koně netroub a jsem si jistý, že aji Ostravák =)

 • frettie

  ze by ti ji sbalil mladej? :) to nedopust … :)

 • Danijela

  Nove pojmyRyntyntyn!To je nejkrasnejsi ostravakuv vytvor.

 • bobik

  …..co to bylo za maleho gizda s ňu…..???….tak Blanka má dítě a to se ostravakovi asi moc líbit nebude…….

 • katka

  hehedoštěkali sme se jak dva ryntyntyni :)))

 • Miuan

  Ten maly…… byl určitě syn jeji segry kereho měla na chvilu v opatrovnictvi ;o)

 • m77

  bo Ostrava je kraj razovity

 • mirin

  No, nebuj, šak bezpracný děcka só pré nélepši!!

 • trixi

  upřymny by si měl najit někoho přyměřenýho ve svym věku

 • BombaTak to sem se zase nachlamal jak pravy karvinsky bryn…fakt dobre napisane a do te Blanky di, sak si ji mel napsat ezemesku, kdyz uz si u tej bedni tak rozmyslal 😉

 • Danijela

  RyntyntynBez pomoci pametniku davno zaslych casu bych na psa Rintintina neprisla. Ten zil pry 1935…

 • džejn (nnn)

  Super:-)))) přenos fotek z foťáku do počítače .. jako z mého života… :-))

 • prsk

  nevimco je Lubitěl???

 • krmič

  Ljubitělznamená rusky amatér. Byl to velmi rozšířený sovětský foťák, ale já jsem ho neměl, tak nemůžu sloužit podrobnostmi. Ale doufám, že se tu najde někdo, kdo nám jeho kvality objasní :-)

 • No zajímavě se to vyvýjí s Blankou, bude mít asi malé ditě…jsme zvědavá na pokračování.

 • prsk

  -> krmič 21díky za objasnění, tento stroj už nepamatuju, nicméně věřím, že jeho kvality musely být uchvacující :o)

 • Anonym

  Ljubitěl není ruský amatér ale milovník. Ten, který ljůbi.

 • Danijela

  Ljubitelneprava zrcadlovka s jednoduchym objetivem typu triplet (hledackovy objektiv = achromat) pro rozmer 6×6 cm. Jednoducha zaverka. Cesi vyrabeli podobne s nazvem FLEXARET. (Nic moc).

 • sturzi

  jestli se nepletu,tak ljubitěl byl dvouoka zrcadlovka, koukalo se do nej seshora, kdo videl cerne barony, tak je to ten fotak (typ), co s nim fotil kefalin terazkyho.

 • Ichtyl

  Tady je v plné krásehttp://www.oldfoto.szm.com/ljubitel.htm

 • john

  ljubitel@25"(Nic moc)"to bych az tak nesouhlasil….kdesi jeste lezi v "bebechach" a udelela mne 1000e fotek / kvalita na dany objektiv a cenu byla vice nez uspokojujici, podstatne lepsi nez stroje na kinofilm za cca 2-3x vetsi cenu, v dobe budovani svetlych zitrku stala 295Kc, pokud se nepletu / :)s objektivem o max. svetelnosti 4.5 jsem fotil na illford 27DIN ve spatnych svetelnych podminkach bez blesku a vysledky byly prekvapujici….

 • fero

  maly gizda nebyl ten maly gizd upřymny? :) možná proto chce ostraváka jeho ségra navést na blanku, bo se ji pro upřymneho nelibi… 😀

 • mia

  rychle pokračování nebo umřu zvědavostí

 • 😀 dnes to bylo krásné

 • No, kazda dokonala ma nejakou tu nedokonalost. Ikdyz teda maly nemusi bejt vada… Strejda Ostravak!Jinak papajda, hezky se to cetlo

 • Michalu

  Drž saTož kurňa Ostravaku,drž sa!!!!!!!!!!!!!!Ďěcko němusylo byť jeji,mohla ho akurat vesť ze školky. A Upřymnemu ju "vymluv".)Držim palec.ZDUŘ!

 • Lukys

  Mazané Ostravaku,exnuť kafe,tož to zasluží potlesk.Tož sem sa málem pochcal smíchy!!!

 • mates

  REFERÁTostravacku a co referat???

 • krmič

  >24, 28Ono totiž amatér je milovník. Doslovný překlad z lat. amator – u nás přejato přes francouzštinu, takže se tato souvislost stírá.john: to jste měl na mysli Ljubitěl nebo Flexaret? Totiž usuzuji z toho, že užíváte ženský rod, všichni říkali ta Flexareta.

 • Danijela

  FLEXARETten byl ocislovan rimskymi cislicemi. Posledni byl pry IVaCtyrclenny objektiv ve trech soustavach. Obdoba Tessaru. (Ale jen obdoba, chybely skla… ktere CSR nebyla schopna vyrobit a vychodni NDR nedodala).Ale zmatena cestina z toho udelala FLEXARETU. /MIKROMA/ADMIRA/

 • krmič

  Danijelo,a hlavně Leica, Exacta…Ale pravzorem těch dvouokých zrcadlovek byl Rolleiflex, a ten je mužského rodu. Takže čertví proč :-)

 • O-vák z Liptova

  Pěkná robkaHele Ostraváku nejsi už nejmladší a určitě nějaké odrostlé dítě ti bude vadit mnohem míň než celou noc řvoucí kojenec. Pokud máš problém s výběrem ozvi se. Zrovna dnes v rámci zaměstnání jsem vykonával školení nové zaměstnankyně pro jednu firmu….byla atraktivní, štíhlá, pěkná, inteligentní, asi 35, rozvedená, dvě děti 12 a 15. Dúvod? Ten její měl dál k IQ než ona a proto měl blíž k pití. Jestli máš zájem a nevadí ti slovenština, mohu ti ji doporučit.

 • O-vák z Liptova

  Pěkná robkaHele Ostraváku nejsi už nejmladší a určitě nějaké odrostlé dítě ti bude vadit mnohem míň než celou noc řvoucí kojenec. Pokud máš problém s výběrem ozvi se. Zrovna dnes v rámci zaměstnání jsem vykonával školení nové zaměstnankyně pro jednu firmu….byla atraktivní, štíhlá, pěkná, inteligentní, asi 35, rozvedená, dvě děti 12 a 15. Dúvod? Ten její měl dál k IQ než ona a proto měl blíž k pití. Jestli máš zájem a nevadí ti slovenština, mohu ti ji doporučit.

 • O-vák z Liptova

  Pěkná robkaHele Ostraváku nejsi už nejmladší a určitě nějaké odrostlé dítě ti bude vadit mnohem míň než celou noc řvoucí kojenec. Pokud máš problém s výběrem ozvi se. Zrovna dnes v rámci zaměstnání jsem vykonával školení nové zaměstnankyně pro jednu firmu….byla atraktivní, štíhlá, pěkná, inteligentní, asi 35, rozvedená, dvě děti 12 a 15. Dúvod? Ten její měl dál k IQ než ona a proto měl blíž k pití. Jestli máš zájem a nevadí ti slovenština, mohu ti ji doporučit.

 • ad 37Já měl svýho času Flexaret VI a vůbec nebyl špatnej…

 • terka

  supertak to je opravdu ten "stary dobry Ostravak" !!! a upřimny synovec se teda pěkně stará -jen ať se ti pak do te staré nenaváží :))… rudy jak kladensky usvit za komanču… kam ty na ty dřysty chodíš? a budeš dávat nějaké lekcije?

 • lukin

  ostravaku zaber šponutož to sem si oddychl,že ten švagor magor vypalil do knajpy a ne tobě po dyňi. To je OK. A s Blankou si nedělej hlavu.

 • gadžova

  rada do životaTož konečně sme se dočkaly pokračovani tej telenovely…..Ty nas napinas jak Paganyni struny na zkřipky!Ditka povidala,že mam dřistat stručně, bo škrabu na jejim noutbuku a musi ešče urobiť do rachoty jakusik grafiku..Tož ten ogar to mohla byť fatamorgana….nebo nějaka rodinna přihoda…bo inač by sis asik fšimnul, jak si byl u ni, že tam ma jakesik vjeci od chachara, no ni…a nebo by Ti to segra povjeděla…snaď nerobi take tajnosti jak s hradem f Karpatach…Tak ať fšichni nedostanem osipki ze zvjedavosti…Zdar…no ni

 • fidel

  Opět zdravím!Dlouho jsem do dřystů nepsal, ale čtu stále všechny kidy Ostravaka. Jsem teď na dva dny pracovně v Ostravě a včera jsem poprvé byl na Stodolní, viděl Jindřicha, Komeňak, Kuřy rynek… Paráda! :-) Ale proč píšu? Koupil jsem v Praze kamarádce Deniky Ostravaka a přivezl jí je do Ostravy. Jak je možný, že je spousta Ostraváků vůbec nezná??? Co mě ale potešilo nejvíc, bylo to, že jsem až teď zjistil, že Ostravak použil jeden z mých dřystů v prvním dílu. Ostravaku, děkuju a je mi ctí mít aspoň krátký plk v Tvém veledíle! :-))))

 • Neva

  fidelA že ses ani nepochlubil??? Přeji Ti příjemný pobyt v naší Ostravě.

 • Mne sa paci kyd:…tu upřymny objevil bzum…

 • sklerotyk

  Už v lednujsem psal, že se mi to líbí – dnes ještě víc, taky s přihlédnutím k tomu, co už ze sebe vytlačil. J.

 • ufon

  Nechápu co Vás na tom bere. Jedná se o zcela podprůměrný blog, jež svým významem nepřesahuje rozměr zcela bezvýznamné Ostravy.

 • Ufone, ty budeš asi zcela podprůměrný chuj, jež svým významem nepřesahuje rozměr vlastního přirození, ale myslí si o sobě, že ho má nejdelšího z vesnice, co? 😉

 • STiR

  to 51Pekne receno. :))Nevim, proc maji potrebu sem tihle … psat…

 • Šak piše že je ufona ti němaju čuch ani jine vnimani na take specifične věci jako je Ostravak. Ani mu nejde řeknut – Vrať se spatky na zem. Dyť on to tu pořadně nězna synek jeden cizokrajny….Muži su z Marzu, ženy z Venuše a ufon buchvi odkuť no tak to je těške. Němože chapat co je co a huu is huu. Jit na pivo do Indry – problem s politikem, na Stodolni by asi hledal jakesi šopy, teda ne shopy ale poctive šopky – ale moc, v Komeňaku spiš školu jak stromy a na haldě by čekal nejspiš zemětřeseni bo proč by nam inak tak hesky dymily že.Možna u dalnice by se odhadem něseknul – cesta do Polska a dal – nic……No nic, synku sleduj stranky Ostravakovy Partyje – to je spolek střežitelu jeho odkazu. My zafčas vyhlasime gdy budě jaka dalši akce klubu a možeš přijit. Vysvětlime ti tam jak je to s Ostravakem. On tam zichr budě teš. Jak si ten mimozemšťan tak si teho Ostravaka poznej sam.

 • Dědek od Nikity

  Toto pasuje na 50Kurvítko Určitě jste si všimli že pokud nějaké zařízení rozeberete a zase složíte, zbyde na stole jedna součástka, která nikde neschází a přitom vše normálně funguje. Po čase jsem přišel na příčinu. Ta věc, co zbyla, se nazývá kurvítko a slouží k tomu, aby se zařízení rozbilo přesně týden po skončení záruky. Takže pár dní před koncem záruční doby stačí mašinku rozebrat a znovu složit, kurvítko zahodit a je na dlouhou dobu klid.—–Musím říct, že autor má pravdu, zvláště u zahraničních výrobků asijské a severoamerické produkce. Faktem ovšem je, že i naše výrobky jsou dnes zhusta osazovány kurvítky, někdy i několika v jednom zařízení!Patrně jde o nejdůležitější součást kdejakého výrobku, neb kurvítko je všude! Pokud máte dojem, že ve VAŠEM zařízení není, ještě jste ho nenašli nebo ještě nedoběhla záruční lhůta! Pozor ovšem i na servisy! Řada z nich spolupracuje na osazování kurvítek s výrobcem, takže po záruce staré kurvítko nahrazuje novým, které se projevuje hned po skončení záruky na opravu! Jedinou cestou je pak opravit si věc sám, či využít služeb opraváře, co kurvítka nepoužívá, ale to je zas problém, neb ti obyčejně rychle zkrachují.Nákup nového výrobku nemá cenu, neb je stejně "kvalitní" jako ten starý, a liší se pouze tím, že kurvítka, co už znáte, byla nahrazena těmi, co ještě neznáte! Toto se ovšem zhusta objevuje i u počítačů a počítačových programů. Největší počet kurvítek pak obsahují produkty Microsoftu a jejich počet obyčejně narůstá s cenou produktu, který se pak opravuje tak, že stará odhalená tři kurvítka jsou nahrazena novými pěti, což VY zaplatíte jako "upgrade"…A rázem jsem pochopil spoustu nepochopitelných věcí – a nejsou to jenom výrobky.Kurvítka jsou prostě všude kolem nás.

 • upir

  fidela ktery dryst to byl?

 • zákon o krajích

  hovadinajá si myslím že by sprosté texty měli z internetu vymyzet abychom nekazili mládež

 • džejn

  Třetí díl Deníku se dostal již na třetí místo v prodávanosti…

 • ostrafuck

  To naše dřystaliště je fajna cypolapka. Něni dne aby sem něvlez jakisyk jurodivec, ze ktereho se možeme robiť srandu. Za ufuňeneho maš Ramone bod do tabulki. A padesatšestko, jak ti doma řykaju zdrobněle? Zakonku či Okrajku?

 • Ufon

  Díky všem za reakce. Díky tomu začínám lépe chápat jak to tady u Vás na Zemi v tomto případě Ostravsku funguje :-))) p.s. chtěl jsem Vás jen rozlobit tento blog je docela príma :-)

 • Ufon

  Pro 53na akci klubu přijdu. p.s. bude li na Stodolni platím všem udobřovací rundu

 • Iček

  Harasment babjařuSkor žadosť: Mi by se moc libil Osravakuv blog na Krampolovo motto ve smyslu teho, že všecka sranda nebo chlopova machrovina konči v momentě, gdy se začně rozestylať lužko. Co myslitě pane Ostravaku, matě cosi takeho ze života, třeba od kamoša nebo kolegy z roboty?

 • Vyhlašuju zasedani klubuv Bastyle na Stodolni bo jak chce Ufon platit rundu je třeba teho zafčas využit neš ho to přejdě. Abyzme se něplantali mezi mladežnikama je třeba to zrobit ve fšedni den. Co třeba v ponděli v pět?Budě se třeba domluvit jake zrobime oslavy ročniho vyroči existence Ostravaka, konce roku, začatku roku, vanoc aj Mikulaša. Take male združene oslavy. Bo pozdějši na to něbudě asi čas – šak zname svoje pracovni aj rodinne kolektivy. Fšeci budu chtit slavit a co chudak fanklub že.Ja uš ty oslavy vidim jasně – prochaska po Ostravě, samozřejmě fšeci v klubovych barvach. Gdo něbudě mět šalek – trestna runda. Zastafka v Komeňaku – čteni o kolobutach. Zastafka na Masarykaču – čteni o kolektoru. No dalši zastafky muže vymyslet gdosi dalši. Zavěrem vyhodnoceni na Stodolni, foceni učastniku, připadně aj křest knihy "Dřystaju Ostravakovi přiznifci".

 • ufon

  to bude drahá runda, ale neva, každý špás něco stojí, tak kdy?

 • ostrafuck

  Ufoňu, tuž toz mě převez jak tački s hnojem. Přyť, budě řyť.

 • ufon

  omluvna rundaTak tedy pondělí příští týden 17.00 Bastilla, Stodolni? Jak se poznáme?

 • humik

  Mala smrtVelice nedoporučuji konzumovat jakoukoliv stravu při čtení ostravakovych přyhod, bo mužete skončit na AR-U a podruhe v životě už bych tam nechtěl. Jinak zdravim na fakultce v Porubě na AR všechny co tam lidi davaji do kupy. Dík!

 • Ondřej

  A jedem ke Germanum! Kura, to bude vylet v červnu, no ni?

 • Pozname se podle klubovych barevTo je jasne. Každy musi mět šal v modro-černych barvach a navic keři tam budu pokupě a strašně roschechtani tak to je jasne – Ostravakova partyja v plne sile. Ale něboj se Ufonku, budě to asi enom deset lidi. Skusim vzit aj stareho esli se něbudě cukat. Snat už s teho patečniho boulingu vystřizlivi na těle aj na duchu.

 • Ufon

  Budu tedy tam v pondělí 21.11 v 17.00 Bastilla Stodolní.

 • Keri

  Halo, halo Ostraváci a Severomoraváci a všichni normální lidi!Tento Ostravak je perfektní, ale jiný perfektní Ostravak – EMIL ve Vile potřebuje naší podporu, přeci někdo pořádnej ty prachy vyhrát musí! Tak se ukažte synci, jak jste jednotní!!!

 • Kateřina

  Jen do toho!Četlo se to opět skvěle a doufám, že s Blankou to bude slibně pokračovat! Už se těším a držím ti palce.Seš super!

 • Blavak

  PocujMohol by si sem nekam supnut, nejaky Cesko-Ostravsky slovnik, nech si mozeme daktore tie kidy prelozit aj my zahranicny. Ne?

 • SuprJen tak dal neznam lepší zpříjemnění dne než tuhle stránku

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>