Pověz mi, cos robil tenkrat sedumnasteho…

Ostravak DNES

Pověz mi, cos robil tenkrat sedumnasteho listopadu a ja ti povim, cos byl zač. I když tu v Ostravě je to celkem jedno, co kdo robil, bo tenkrat to byl patek, tuž to je jasne, že všecy enem čekali, až na dygitalkach odkuka druha, no ni? Lepši by bylo se asy zoptať, co kdo robil předtym, ale včil už je to na nic, bo věčina prodělala autolobotomiju, pulka zbytku se rači nic z minula něpamatuje, bo pry začli svobodně žiť a dychať od teho pamatneho dňa, no a zbytek? Ten by se rad cosyk pamatoval, ale tenkrat měli okno a maju ho aji včil.

Jak už tak vyzvidam, co kdo tenkrat robil, asy bych měl začnuť tym, co sem robil ja. Teho dňa sem lapěl ve Slovanu a lel do sebe jedno za druhim na žal, bo mě vyleli ze skuški z fizyki. Na ty elektrony a protony a pozytrony a buhvijake gizdotrony sem nikdy neměl palu. Včil by bylo fajne tvrdiť, že to bylo z emdeha (šak pamatujetě, no ni?), bo bysem moh ze sebe robiť politycku trosku a cosyk na tym vytřyskať. Ale co bych se vymyšlal, ty dřysty o dyktatuře proletaryjatu z te bachrate zelene bichle sem syce něchapal, ale jak se to člověk naučil naspaměť a odvykladal to s iskru v oku, dostal za jedna a měl pokoj.

Neska už bych se po osmi pivach plazyl dom jak Meresjev. Tenkrat sem proležel celu sobotu a nedělu a v depresyji dumal o buducnosti, bo mi bylo jasne, že dalši učinkovani na Bani něbudě snadne, bo to byl posledni opravny termin a foter se zařek, že s flašku nikdě něpoleze. To tak, robiť ze sebe hňupa kvuli hňupa.

Paru přednašek sem potem asy aji vynechal – jasne, že abych se pomstil režimu a deprem, až sem potkal u Lva přecedu esesem, kery pravě robil naborařa na stavku, začnul sem se zajimať, co se robi. Jak už sem byl celkem nachistany na odchod ze školy, moh sem ostatnich pozorovať z odstupu. Bylo fajne sledovať, jak se ludě vybarvuju jak oko po raně dveřami. Zaryty stranik vykladal detajly o Havlovi a o tym, jak trpěl, profak, co s nami chodil slopať do Slovanu, naraz těžce onemocněl, šprti byli celi nešťasni, že přydu o semester a ostatni normalni se vrhli do teho viru udalosti nadšeni z teho, že se robi cosyk duležiteho.

Furt mam před očami tu zezačatku rozpačitu demonstracyju na naměsti Lidovych milicyji, jak se všecy prohližali tajak poprve na nudaplaži. Byl sem rad, že sem tam potkal aji fotra, kery doma vyryval, že tam ho rozhodně nikdo nědostaně a co to ti mladi gizdi robja a ine dřysty prdy. Potem sme na sebe enem v davu mavli, on s partyju, ja s partyju, tajak bysme se na demonstracyjach potkavali každy den.

Potem už to valilo se starym režimem z kopca tajak sob na skibobu. Akurat škoda, že spadnul deset branek před cylem. Moh se aspoň polamať hnaty. Dnešni mladi už taktak vja, že tu bylo cosyk inač, než mělo byť. Eště paru roku a nikdo už nespomeně, jak zavirali něpohodlnych ludi do kryminalu za nazor; že estebacy něbyli policajti, co řydili dopravu na křyžovatkach; že jak chtěl člověk do cyzyny, nestačil mu kufer a auto, ale potřeboval doložku a nakoněc ho stejnak ulični vybor něpustil, bo neměl zaplacene znamki na štvrleti. O praznych obchodach už ani nemluvim.

Ludě holt zapominaju na všecko zle, co se jim kdysyk stalo. Akurat nevim, esli je to v tu tym přypadku dobre, bo by u dalšich voleb mohli ledasco pokaňhať…

55 kidu k Pověz mi, cos robil tenkrat sedumnasteho…

 • džejn

  sedmnáctýprvní… :-) ale už jsem to četla na idnes.Nepřipomínkuji toto téma, jelikož jsem apolitická… aspoň doufám… Jinak dobré. :-)

 • dedekkorenka

  Moja řečOstravaku tahkle přesně to bylo, a máš pravdu lidi rychle zapomínají.No co dodat…Dědek

 • Danijela

  Odevzdane kosti do zberuMatinka vzpomina na casy, kdy znamka z cestiny byla odvisla od mnozstvi odevzdanych kosti. Nebo papiru. Aluminiove folie z obalu. Zeleza. A odpracovanych brigad kolem domu.Obcas na mi hrozi, ze to jeste proziji kdyz veci pujdou dal tak jak jdou….

 • Kača

  Milý Ostraváčku, taky jsem v 89. byla na Bani. Dějiny MDH (Mezinár.děl.hnutí) se dělaly v prváku. Pokud jsi šel na školu hned po matuře, tak ti je 34-35. Fyziku jsme na ekonomce neměli, takže zbývá huťárna, strojárna nebo šutrárna. Byla to krásná doba, ráda na ni vzpomínám. V pondělí 20.11.89 jsem měla dělat zápočet z MDH a díky revoluci mě ta cypovina minula. Zdař

 • Gumby

  dvacátéhoV pondělí 20.11.1989 jsme měli prověrky na vojenské katedře (začínalo se v 6:00, takže o nějekém stávkování ještě nebyla řeč). Dodnes neznám výsledek.

 • deda

  Fuj, to je ale konformní příspěvek (jak jinak, když do idnesu). A ty zažité floskule o známých, učitelích … Jsem si myslel, že níže už jít nemůže (ostravak), ale jistojistě půjde. Mimochodem, taky jsem byl 20. na nám LM s klíčema a hulákal zítra zase v pět a s nadšením prováděl převrat.

 • Miuan

  Sy se jaxyk zapoměl ne?Ostravaku, fajně že jsi přypoměl 17. listopad, ale jaksyk mi chybi zminka o stanim svatku co se konal o den dřiv na Letne, to už jsi na naše budouci mistry světa zapoměl???

 • MIRON

  je třeba připomínatAhoj Ostravaku, já na tom Albertově tenkrát 17.11. byl, ale měl jsem hodně staženou prdel. Když jsem tam, totiž, jel ze Smíchova, viděl jsem několik desítek žlutobílých antonů, co jsou na nás nachystané. Tak jsem pak nějak vzal roha a až z hospy jsem se dozvěděl, co se tam děje.Připomínat a připomínat! Protože spousta lidí zapomíná a když si představím, že ta hnusná rudá verbež má zase skoro 13% v preferencích, je mi z toho špatně! Ale už nech politiky a napiš nám, co Blanka – držím palce(a asi nejen já)

 • Eliška

  PolitikaAhoj Ostravaku.Co ta Blanka. Už jsi o ní týden nepsal. Nebu fakt budu muset do té Ostravy dorazit :-)))

 • siSINka

  to (6)Na SI (systémové inženýrství), které patřilo pod EK, jsme fyziku v prváku měli – dva semestry, ale to bylo v roce 1979-1980…

 • Dana

  Ten popis událostí v Ostravě sedí!Taky jsem na té demonstraci byla, náhodou jsme měli naplánovanou rodinnou cestu za nákupy do Ostravy i s dcerami. Nákupy se neuskutečnily, ale i tak jsme museli z demonstrace odejít brzy, i když ta starší protestovala, že ona chce zůstat! Té mladší to bylo nějak jedno – bylo jí 9 a byla jí strašná zima. Je dobré připomínat..někteří lidé rychle zapomínají..a já bych nerada prožívala některé věci znovu…

 • Hugo

  Svátek-nesvátekMoc hezky jsi to napsal, Ostravaku. Jen mi je divné, že všichni mlčí, jak když šlápnou do guvna a bojí se, aby to nesmrdělo. Neměli bychom těm darebákům bolševickým dovolit, aby tady furt dělali, jakože oni za nic nemůžou, protože byla studená válka. Ať si jdou na Sibiř a už nevotravujou.

 • jiný Honza

  Něco je jinakMilý Ostravaku, něco bude asik netajak pišeš – zkouškove bylo totiž v zimě vždycky až po vanocach – leden a unor. V listopadu mohly byt tak předterminy. Ja sice byl v už tu dobu v zelenem, ale kamoše (a hlavně kamošky) jsem ještě na škole měl. Tak jak tobylo s tou fyzikou? Zkouška byla určitě na huťárně a hgfce, jinak nevim. Kdo tě zkoušel?

 • M

  ZkouškyNo, Ostravak jasně řikal, že to byl poslední opravný termín, čili to mohla být zaležitost ještě z předchozího letního semestru.Sám si ještě ze svého mládí živě pamatuju, jak jsem jednou na podzim dělal na poslední chvilu zk. z Atomové fyziky

 • Vzhledem k tomu, že jsem byla malá holka, nemám nač vzpomínat. Mě se převrat dotkl asi tak, že jednoho dne nám učitelka ve škole řekla, že ji už nemáme oslovovat soudružko učitelko, ale paní učitelko a mi to bylo divné, tak jsem se ten den pořád hlásila, abych ji mohla oslovovat a vyzkoušet si, že to opravdu platí.:o))

 • trikem proti komunismucoman-tchi dopee-tchi :)http://www.dekomunizace.cz

 • Onnea

  😀Drzistu chlastu aż ku miastu… fakt parada chłopie :))

 • AZet

  Nemyslím si, že by Ostravak nemohl dělat prubku z fyziky v pátek 17.11., ale to už musel být fakticky poslední termín z posledních. Já si pamatuju, jak nám ve čtvrtek 16.11.89 největší komunistický kokot na schůzi ROH (v pracovní době, čili povinná účast) oznámil, že byl jmenován předsedou ZO KSČ a že s námi brzo udělá pořádek. A taky že jo.Jinak pro Imrycha: synku, furt na tebe čeka vyluštěni tej zahady o Ostravakovi. http://az.bloguje.cz/200236_item.php – tož teď už vime, že to Bob Hysek němože byť, bo ten asy na Baňu študyrovať nědochazal. Tož Imrych, něsy z teho taky jakysik divny???

 • dnes to bylo pěkné 😉 jen tak dál

 • Basho

  Vodni deloA pamatujete, jak si na namesti ten herec stoupnul primo doprostred vypnute fontany? Rikal jsem si, ze kdyby meli komousi smysl pro humor, tak to zapnou a maji nejefektivnejsi vodni delo vsech dob!

 • Daniela

  Jdu se stydet…Se zatrackymi pismenky jako jsou I + Y nemam – na rozdil od ostravaka. Ale sbirat – sebrat, zebrat (coz dávám do stejného kmene jako žebrat) mám potíže. Slovník byl daleko, já líná tak jsem napsala ZBĚR. Jdu si za tohle stoupnout do kouta a budu se stydět až do večeře.Ježíš já mám hlad. Bude šest hodin…

 • Docluk

  Už je to pryč…a to je moc fajne. Mluvíš mi z duše, a tak poeticky. Pamatujeme si to docela dobře, a možná je i fajn, že si jen někteří pamatují na milicionáře na náměstí…

 • cb

  to MZkousky z jaderne fyziky se delaly o prestavce mezi pisemnou a ustni zkouskou z jineho predmetu. Jako oddychovka. Jo, a 20. listopadu se jeste nic nedelo, my se akorat ulili ze skoly meli jsme brigadu pred skolou, nejaky uklid. O demonstraci jsem se dozvedel az na koleji.

 • Shandor

  17. listopadOstravák šel tentokráte do hloubky, a opět to není špatné. Navíc už známe Ostravákův věk. Fyzika na všb se většinou dělá ve 2 semestru, takže ostravákovi je +- 35 Let

 • ich

  den narození ?to (26)ajajaj, to vychází tohle datum narození: 21.8.1970… tak to je o dva měsíce mladší než moje dcera… :-)) no nazdar… :-)

 • blbka

  to je teda nářeztam u vás v chacharově jste ještě dávno po 20. listopadu nadávali na ty blbý "pražaki",co si vymejšlej a demonstraci jste si,vy vzdělanější, pletli s menstruací,tak nekecej. Dneska každej revolucionář z Horní Dolní dělá,že byl přímo na Národní,přitom do Silvestra měl bobky z toho,co se to v té blbé Praze děje,konečně si to,vídle a janci, přiznejte. Vědět,že se sem nahrne hafo odpadu do sněmovny,senátu,ministerstev a jiných úřadů nahrne, bude ovlivňovat veřejný život a přitom to bude pořád řvát o pragocentrismu, tak určitě nikdo na Václavák a na Letnou nelez.Tak si zase vemte ty svoje dárečky zpátky a oslavujte si "revoluci", a nás nechte žít.Budeme mít spousty bytů, ze kterých si bude možno vybírat, volná pracovní místa,kde nám trubka z chacharova nebudeovlivňovat platy,zmizej nenažranci z Nerudovky,co tam ubytovávaj příbuzný a sami lítaj 5x týdně do Ostravi a další a další věci. Mj. – češtinu tu nejvíc kurvěj lidi z Moravy (a Slezska, abych se nikoho nedotkla), včetně toho širokýho a-e.Zkus jet metrem v neděli večer po sedmé, to je nářez.Jinak Tě ráda čtu, tlumočníka netřeba. Čau.

 • blbka

  to je teda nářeztam u vás v chacharově jste ještě dávno po 20. listopadu nadávali na ty blbý "pražaki",co si vymejšlej a demonstraci jste si,vy vzdělanější, pletli s menstruací,tak nekecej. Dneska každej revolucionář z Horní Dolní dělá,že byl přímo na Národní,přitom do Silvestra měl bobky z toho,co se to v té blbé Praze děje,konečně si to,vídle a janci, přiznejte. Vědět,že se sem nahrne hafo odpadu do sněmovny,senátu,ministerstev a jiných úřadů nahrne, bude ovlivňovat veřejný život a přitom to bude pořád řvát o pragocentrismu, tak určitě nikdo na Václavák a na Letnou nelez.Tak si zase vemte ty svoje dárečky zpátky a oslavujte si "revoluci", a nás nechte žít.Budeme mít spousty bytů, ze kterých si bude možno vybírat, volná pracovní místa,kde nám trubka z chacharova nebudeovlivňovat platy,zmizej nenažranci z Nerudovky,co tam ubytovávaj příbuzný a sami lítaj 5x týdně do Ostravi a další a další věci. Mj. – češtinu tu nejvíc kurvěj lidi z Moravy (a Slezska, abych se nikoho nedotkla), včetně toho širokýho a-e.Zkus jet metrem v neděli večer po sedmé, to je nářez.Jinak Tě ráda čtu, tlumočníka netřeba. Čau.

 • Ostravaku – maš pravduSice nejsem žádná stará páka, ale lecos z toho režimu ještě pamatuju. No a když vidím nějakého 20-letého tupce, co sympatizuje s komoušema, říkám si, že jsme stejně nenapravitelný.Držím palce. Čaj.

 • l@ci

  Jdi do hajzlu blbkoCo to to tu kecas? Podle toho co pises tak ses z prahy, vid? Tak si tak zustan, kravo, ale nepis #<>viny o kterych nemas paru, bo rozpulit ses asi nemohla toz jak mozes vedet co bylo v Pze aji Ostrave zaroven? To ti nekdo rekl? By sis nejdrive mela overit od pametniku, treba od ostravaka. A sve debilni uprdky si nechat pro sve prazske pepiky..

 • blbka

  blbosti,tvé jméno je l@cono a vo tom to je. Teď najednou dělali revoluci všichni kromě pražáků, ty jsi byl určitě ten první. Nech se, l@co, zasypat.

 • Docluk

  ad 28: Cyp muže byť aj baba (blbka)Tož tak, nějak jsem si nevšim, že by Ostravak sražel komunisty na kolena. Asi sem četl cosik ineho… Všici, co sme to zažili a nesme v parlamentě či kajsik indě v politice si to ještě dost dobře pamatujeme, co se dělo…

 • Milá blbkoani sis nemusela dávat tak výstižný nick…

 • Zafod Biblbrox

  kľud, hadam sa nepobijete.Mám taký nesmelý pocit, že komančovia vám začínajú viac komponovať do života. O chvíľu sú voľby ( detto u nás), tak sa snažme, nech neprudia.

 • jarnemec

  pro nevzdělané blbce a blbkyOstrava věděla už den po 17. listopadu, co se dějeTémaOstrava – Průmyslová komunistická Ostrava byla na konci osmdesátých let mnohem ztuhlejší a temnější než jiná města v zemi.Kdo se například pokusil tak jako v Praze sejít se třeba při výročí srpnové sovětské okupace či se chtěl při dnu založení Československa projít po náměstí, narazil na policisty v postranních uličkách, kteří ho zkontrolovali nebo poslali pryč.Přestože se jakýsi pokus o demonstraci při jednom z výročí nakonec v roce 1989 uskutečnil, všichni účastníci skončili nakonec na výslechu na policii.Přesto už mnozí dělníci v národních podnicích vůbec nehorovali pro tehdejší zřízení. Kroutili hlavami nad příspěvky pracovních kolektivů ve Večerníku či Rudém právu, které odsuzovaly rozvracení republiky. Přepínali v půl osmé na polské zprávy. A někteří v roce 1989 podepsali prohlášení Několik vět, které se z divadel a akademické půdy dostalo postupně i do továren a dolů.Právě mnozí Ostravané a obyvatelé severní Moravy a Slezska věděli už v sobotu 18. listopadu moc dobře, co se o den dříve v Praze dělo. Polská televize neváhala okamžitě druhý den zařadit šot z potlačení demonstrace, která zamířila z Albertova na Národní třídu. Včetně dnes už slavného záběru, kdy nesympatický policista v bílé helmě práskne naštvaně obuškem do kamery, která jej snímá při mlácení davu.Ostrava se postavila na nohy v úterý 21. listopadu, kdy někteří lidé mířící na demonstraci do centra města na sebe ještě pro jistotu navlékli oblečení, které je alespoň trochu ochrání před případným stříkáním vodních děl.Policisté však nechali poprvé srocené lidi na náměstí a u divadla Jiřího Myrona na pokoji. Každým dnem pak bylo lidí na dnešním Masarykově náměstí, jemuž tehdy vévodila socha lidového milicionáře, víc a víc. A policisté už nepřišli.Jak ztuhlý vládl v Ostravě komunistický diktát, dosvědčuje i to, že komunisté jako asi jediní v zemi úspěšně zorganizovali v listopadových dnech svou velkou demonstraci, kterou protestovali proti tehdejšímu vývoji situace a studentům.Regionální mutace| Mladá fronta DNES – severni Morava a Slezsko 16. 11. 2005

 • Ale byl strachJa uš sem byla roba dost odrostla a segra teš ale naši nas hlidali aj tak. Měly zme nařizene něchodit na demonstrace bo naši se bali že se to něudrži a zase budě zle. Mama se při znarodněnem tatovi udržela na vysoke v padesatych letech asi omylem a byla zvykla držet hubu cely život, tata v osumačtyřicatem na chvilu z vyšky vyhozeny, v 68. musel změnit za divoke nazory misto, toš měli strach ať děcka nědostanu pendrekem tajak tata. Gdyš se volil poprve Havel tak tatik jen utrousil – v 48. to bylo horši, to jsme se rvali po ulicich….. No a v Nerudofce dostali študaci pry trochu nakladačku.Jak byly tyden po prvnich problemech ty velke demonstrace na Letne tak zme seděli fšeci u našich na chalupě, oči přilepene na obrazofce a hltali zme zakazane lidi, zakazane myšlenky aj slova a hadali zme se kery budě vylosovany a zvedně zadek a pujdě fšeckym zrobit kafe. Bylo to take napinave sledovani televize že hrozilo že rodina něbudě ani chodit na zachod, psi zustanu zavřeni venku před barakem, kamna vyhasnu a ve finale fšeci umřu hladem bo ani oběd žaden něchtěl robit. Malem z nas zbyly studene mrtvoly ve studenem baraku se zapnutu televizu a vyjicima psama u branky.

 • Cyp

  Trudo,bravo! Napsala jsi to tajak ten Ostravak,fakt dobrý :-)))

 • Lubo

  Co sem robil?Tož seděli zme kusek vedle v Panoramce a zapijali dva roki stare dyplomy z baňske. Jak zme se rozchazeli, tak mi v lokalce ve Svinovje muj kamarad Lumyr pravi: Poď jedeme do Prahy, tam bude určitě bitka…No a v ponděli sem byl prvni demonstrant na masarykaču, bo sem si ve čtfrtek na jedne akci domluvil rande z taku jednu fajnu babu, že se sejdem ve ve čtyry pod milicyjonařem. Čekal sem štvrthodinku no a o pate to už tam bylo ine kafe….

 • Kachna

  .-Ovidím že vím prd… jak byla revoluca tož mi bylo asi 10roků… 3 třída zakladka..no a z cele te komedie si jen pamatujujak nas drbali že už není soudružka učitelka ale paní..tož kura tak rychle se přeměnila?… tenkrát mi to ne a nešlo do hlavy…

 • tulen

  nesrat se do politiky – ubíjí to úroveň

 • Pro TuleňaTo maš těške něsrat se do politiky – šak Ostravak spomina na svoje mlade roky stejně při osumdesatem devatem jako při spominkach na haldu, na Ostrčilku a tak. Je to naše mladi, naše skoro součast, zme to furt my – aj se fšeckyma zažitkama od mladi aš po fčil. Su to naše roky gdy zme byli mladi, silni, plni idealu – a taky dost blbi že.Že u tych mladšich to jejich kusek spominek aj duše aj těla neni – to je dane časem kery běhaju po světě. Aš aj jim budě několikrat deset tak je taky jejich vlastni děcka budu roščilovat že se jim něbudu zdat pisničky mamineho mladi moderni, tatove prvni auto budě pro legraci a fotky z mladi rodiču budu pro pobaveni puberťaku.Snat ty děcka nic velkeho nězažiju – bo to velke su revoluce a to je věčinu velky pruser a velke zmatky. Naši dědci byli pyšni na zažitky z prvni světove, rodiče na druhu světovu a my středniho věku (oj jak krasně řečene….) si mužeme masirovat sebevědomi a načechravat peřička akorat tim osumdesatym devatym.Kura něbertě nam naše mladi a spominky na ňho…..

 • Onnea

  for prague piipl :))))))ale ale, kurcze, widzym, ze ci Prazacy som wysrani jedyn do drugigo…

 • wake

  [42]a dalsi generace se pozna podle toho, ze dostala prezdrzku na czekkteku… 😉

 • To bylo tenkrát…Ja som tehdy eště něbyl na tym svjetě,ale moja mama ano.Občas vypravja a myslim si, že luďa by na takych duležitych historickych meznikuv zapominať němjeli…

 • Marie

  vzpominka na školuNekolik kokotu od nas z kruhu si urobilo zkoušku z MDH (nepleťte si to s MHD) asi 15.11.89. Dostali všici za jedna, taky jsme se jim kokotum blbym, co si dělali hovadskou zkoušku v předterminu, tlemili cely studium. My flakači, co jsme robili zkoušky na posledni chvilu, jsme jim to prostě nechali sežrat.

 • mamíííí, on mě bije

  V té dobějsem kontrolovala, jesli mám hezky nažehlené šaty, protože 18.11.1989 jsem se vdávala. Pak jsme ještě pár dní pobyli u mámy v blažené nevědomosti a po návratu do práce se nestačili divit, co se děje… Pak jsem chvíli opravdu sledovala poctivě i zprávy, i když normálně mě politika do té doby nebrala. A bylo mi líto, že už nejsem na škole, připadalo mi, že mezi studenty se toho děje víc…

 • Myška

  to blbkaMilá blbko! Než ses zapojila do diskuse, tak tady na pražáky nikdo nenadával, tak nevím, co tě tak vytočilo. Pokud máš nějaký osobní problém, asi bysis ho měla vyřešit a neztrapňovat se na webu.Mimohcodem, že ostraváci „KURVĚJ“ češtinu – to je docela nářez. Vypadá to, že budeš mít smysl pro humor – nebo se pletu?…

 • Martin

  Blbku vytočila její blbostBohužel holt pragocentrismus a koncentrace peněz vábí do Prahy i velké firmy, a velké firmy potřebuji hodně lidí. Po té co zaměstnali, všechný chytré pražáky začali stahovat lidi z celé republiky. A holt těch 137 úplně vylízaných pražáků s IQ 64 co nemůžou v praze sehnat práci teď na ně nadávají jako na přistěhovalce :o)))) Ale nestěžujte si na přistěhovalce, stěžujte si na politiky co dřepí všichni v Praze. Možná kdyby nám sem postavili cestu a nechali nám naše prachy, tak by některá ta firma si udělal sídlo tady :o)))

 • To blbkoCitujem: ‚no a vo tom to je. Teď najednou dělali revoluci všichni kromě pražáků, ty jsi byl určitě ten první. Nech se, l@co, zasypat.’Ved prave, ty si zase myslis ze revolvovali len prazaci a ja ta v tom podporim, hehe – VED TO AJ TAK DOPADLO, blbko blba/y

 • ostrafuck

  tu blbkaVčil fšecki vídle z Ostravi budu věděť, jak ma vypadať spravna čeština,že v Praze žiju i tacy, co něuměju robiť. Ani mezeru za čarku a tečku, že žadny pragocentryzmus něni, bo nas fšecy Pepicy maju radi,že nad Ostravu litalo UFO a ni vladni vrtulniky, bo paloňi z Čech sem dycki jezďa Ostravanem,že pravy Ostravak jezdi v nedělu metrem a mluvi s emeryckim akcentem,že za svoju sobodu možeme všecy děkovať jedne skromně děvuše z Prahy, kera nam ju sama vybojovala, bo za život vice razy demonstrovala jak menstruovala,že v Bohnicach davaju na svatki vychazki.Odpustitě mi moji dobřy Pražani a ty děvucho děkuj ščastne hvězdě, že tě mama povila u Vltavy, bo v Ostravě by tě něněchali jezdit ani s popelařama na Bobru a musela bys robiť akurat brygadnicu v Perlovce.

 • gysla ogurka

  toš totokToš take fajne čteni jsem ještě nečet!Tvoje fajne kidy čita aj moja babka a němože to vynachvaliť! Jen tak dal! Gysla ogurka, Havířov

 • pacička

  sražka s blbcem(BLBKOU) na netuZdravim…tež z Praglu….Ja sem tež jedna z tych nenažranych tlam, co ubohym pracechtivym pepikum ubira šance najit si job a zvedaju se kuli mě najmy,v nedělu je slyšet f krtku diky mě čista čeština, stiham byt f praci aji podnikat f Nerudovce( jo a do toho litam ni 5x ale 6x!!! tydně do naši zlate Ostravjenky :o= )…..No atož ta kača se divi jak jak racek, co nestihal zabrzdit před majakem, že se OSTRAVAKUM a dalšim schopnym naplaveninam z našeho okrsku tu tak daři…..Bo enem tak jakemusik gizdotvorovi se němuže podařiť ovlivňovat platy…to nezvladaju ani sami poslanci!Tož kdo umi ten umi a kdo ni ten čumi, jak hrča z deski a je bez prace…tak mu nezbyva než sedět u písí a cpat svoje zakysle a žlučove vjety tam kaj o ně nikdo nestoji…no ni. Jo a mimochodem ja znam aji paru fajnych pražaku,ale to su ti inteligentni a bo su f červene knize ohroženych druhu, holt jim mi bratři a sestry z Moravy musime se svojima kfalitama na pomoc…No tož ni

 • pacička

  no a co se tyka tej revojuciji…Byla sem f te dobje na zakladce…už na druhem stupňu a nosila sem sice tak akorat trikoloru, ale dodře sem vjeděla o co ide a co se robia a ve škole sme stafkovali a nosit trikoloru tež nebylo dvakrat bezpečne…fšude fizli a někeři „rudi spoluobčane“ to dost neliběje nesli…Ale nerobim tim ze sebe hrdinu, byla sem eště děcko…ale vim co se robilo v Ostravje…!akurat mam taku živu krasnu vzpominku, jak sem nastupila do autobusu Č. 32 smjer Slezska ostrava a potkala sem se f uličce s pani co mjela tež trikoloru a rozlepila na mě oči jak výr a usmala se doširoka od ucha k uchua a obje sme vjeděli o co ide….a to bylo take poeticke….Takže tak….

 • docluk

  Ostravak aj OstrafuckOstravak nema chybu a nemá taky ostrafuck taky nějaky svuj blog? Bo to su taky take fajne dřisty jak cyp…

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>