Tuž tak je to

Ten maly pajtaš, s kerym sem viděl Blanku, mi celkem vrtal hlavu. Tuž nižebych neměl rad male děcka, ale beztak ani něbudě jeji. Možna sy přyvydělava hlidanim děcek, nebo bere opuštěne pajtaški na vikend dom…. Sam sem temu něvěřyl, tuž sem dumal, esli zavolať segře a vytahnuť z ni, do čeho mě to chtěla navlesť, ale co jak to byl fakt enem jakisyk přybuzny na navštěvě? Vypadal bych jak Herodes. V pale mi blikaly vystražne světla tajak na přejezdě u Šentala. Roby s děckami zrobenymi kimsyk inym něbrať. Rači se uplacať vlasniho Golemka.

Spoměl sem se na Borysa z abituryjenckeho srazu ze zakladki. To byl už na zakladce taki rodiny typ. V osmičce planoval, jak se veme jakusyk fajnu robku a budu spolu mět tak zepět zešest děcek. Na tym srazu vytahnul fotku celkem pěkne bloncki a jedne šikovne cerki. Jak sme se ho ptali, kaj je tych dalšich pět planovanych děcek, krutil se jak vrtak v panelu. Stalo nas to hromadu chechtaku za fernet, než sme ho navalili tak, až začal na tu svoju bestyju a na to poděděne děcko nadavať. Než se ho vzala, naslibovala mu, že budě rodiť tajak stara od šťura, bo jeji minuly stary pry nechtěl vic děcek. Ale enem ju Borys přeněs přes prah, naraz z ni začlo lezť, že v robotě dostala lepši misto a že karyjera a že dalši gizdy možna pozdějši no a nakoněc mu zustala na krku akurat ta rozmazlena Izabelka, kera mu ve třynasti rokach neřekla inač, než „Borysy“. Ma to tak kdosyk smulu.

V utery sem se šel projsť po obchodach v centru, bo pry už mělo začnuť valiť sněhem a moje zymni buty pamatuju eště federacyju. Ostrava je mala, to tvrdim furt. Jak sem bez novych but lez z Bati, koho něvidim? Blanka. Vykračovala sy tajak na špacyru, tuž sem se pravil, že se zahraju na špijona a chvilu sem ju sledoval. U byvaleho Esa sem to ale v tym davu ludi, co pravě lezli z Pryjora, jaksyk zdrbal, bo sem se zahleděl na teho Gota, co se tam pravidelně producyruje s krabicu na chechtaki v ruce a zpiva evergryny aji nejnovějši hity ve svoji štyrtonove verzyji a skončil sem Blance na řbetě, bo tam zrovna stala frontu na baňkomat. Tuž ni, že by to něbylo přyjemne, ale slyšet suche „Co děláš?“ z teho roztomileho pyšťku mi moc něsedlo. Jak poznala, že sem to ja, omluvala se a ja sem chvilu hral překvapeneho, kaj se tam bere. Nakoněc sme skončili v Atlantyku, že se dame kafe a trochu podřystame.

Pokecali sme o všeckim možnym, od jeji šefki až po vanočni nakupy. Jak už na to přyšla řeč, tuž sem se rozhodnul kuť podkovu, dokavaď je eště žhava. Vykladal sem o darkach pro segřyne gizdy, že tajak každy rok nevim, co jim kupiť, bo tych bebechu je včil tolik, že člověk nevi co spiš. Minuly rok sem jim kupil jakesyk nařadi, z kereho segra něbyla moc nadšena, a jak se nakoněc hodilo, no ni? Na to ona, že pro Danečka už ma darki nakupene, bo on je taki skromny synek, že napsal Ježiškovi enem o autodrahu a nove lego. A vida, Daneček. Nasadil sem kameny gzycht tajak ten haviř za byvalu unyjon baňku. Po tych rokach už to umim a dal sem ze sebe robil vola, ale nakoněc to z ni vylezlo. Daneček je fakt jeji pětilety synek.

Tych kaf nakoněc bylo vic, bo Blanka začla vykladať o tym seladonovi, kery ju pry před šesti rokami opil na jakesyk akcyji kecami a potem aji jakimsyk sviňstvem a tak dluho do ni hučel, že ona je ta prava, až mu uvěřyla… Tenkrat byla mlada a hlupa – včil už by se něněchala ukecať. Kurnik šopa, to su věcy. Teho gizda sem v životě něviděl, ale z jejiho vykladani mi byl tak protivny, že bych mu objednal nastěny kalendař „Ja, prymator z Prokešaku 2006″.

Potem sem ju doprovodil k Elektře na lokalku, aby jakisyk baraba nězrobil Danečkovi brachu. Jak sem šel dom pěški, dumal sem, esli Daneček něnapsal na ten dopis pro Ježocha eště jedno přani – noveho tatu.

O vikendu sypalo, jak by nahuře neměli chechtaki na Hedenšolders. To asy moc něnadchlo mamu, bo mě pozvala na oběd, schvalně zrobila dršťki (pry vnitřnosti po pekinsku – cha, šak poznam dršťki, no ni?) a celu dobu, co sem ten gumovy hnus žvykal, mi přypominala, že sem něpohrabal to listi a co včil budě, jak je to cele zasněžene. Bylo mi to celkem ukradene, bo sem cely vikend dumal nad tu maminu z Dubiny.

Cestu dom sem se něnapadně zrobil paru kuli a značkoval sem auta, stromy a stěny v okoli. Šlo to fajně, bo ten snih byl akurat tak na kule a sněhulaki. Zkušal sem se přectaviť, jak se kuluju s malym pajtaškem a zaspominal sem, jak měl semtam tata fajnu naladu, vyvez mě v Hrabuvce na haldu na saňach a sjižďal se mnu. Cestu dom sme se dycki kulovali. Tuž taki maly chlopek doma – to by možna němuselo byť špatne. Aspoň bych měl s kim zajsť na jedno, až budě mět občanku, no ni?

76 kidu k Tuž tak je to

 • vevim

  pajtašciČau synku,ja mam doma take pajtašky rovnou dva a musim řict,i když su nekdy na zabiti,tož bohatě to vyvažuju ty fajne chvilky…

 • Martin

  :-)Tak toto jsem vzdycky chtel napsat!!! PRVNI!!!!!

 • džejn

  Plastická rodina?:-)) parádní povídání. Mimochodem myslím, že by sis zasloužil krásnou svobodnou nevěstu bez jakýchkoliv závazků. Ty dnešní plastické rodiny jsou k ničemu. Blahořeju k vydání třetí knihy a přeju mnoho dalších literárních úspěchů.

 • Martin

  SakraSakra. Tak alespon DRUHY!!! Ale jinak pajtase nebrat.

 • džejn

  „…vnitřnosti po pekinsku…“ :-)))))))

 • zajimavejsem na tebe zvedav, ostravaku… Vesele Vanoce, radsi uz predem!

 • Roger

  Fajn……vlasniho Golemka??? :o) Tuz to byl zas skvely dryst!

 • Tatka Smoula

  BombaSuper Ostravacku. Poslal jsem ty stranky jednomu kamaradovi z prahy a taky se u toho reze. akorat mu obcas musim neco prelozit. Tahle povidka se ti povedla.

 • Krleš, Krleš, Krleš

  Pajtaše su fajniNo, moc fajné. Ale – kde je Blbka z minula a ze Seznamu ? Že by nás vidlaky a vidláře a hnojaře nechala nepoučené ? Asi ešče spi. Ale, jak cypuje, tak důsledně, ni ?

 • Anonym

  …jdi do ní ostraváku…potřebujete to všichni tři…

 • Naďa

  Děti za nic nemůžoua jestli je fajná mamina, bude fajně vychované i baby. Myslím, že budeš mít pěkné natěšené a romantické vánoce.

 • directy

  Sem taky proJen jdi do toho. Kdyby z toho nahodou pak nic nebylo, tak aspon budes mit fajne vanoce, no ni? Nejdriv by to ale chtelo sondaz, jestli si s pajtasem budete rozumet. To je dulezite. S mamou o tom nepochybuju. Aspon chvilu… :)

 • Anonym

  tak aspon TRETI, no…

 • Pocem a vem sebu vidle

  Nejen chřesty živ je OstravakKonečně další dřisty pindy. Je to tak, že su na těch novinkách docela závislý a ty dněšní jsou ukázkové (ostatně jako ty předchozí). Díky. :-.)

 • zelinar

  Něbrať!Ostravaku,kazové zboží nebrat… ono sice už nebudeš doma slyšet ten noční ryk, ale pokať to buderozmazlený fracek, lepši tůstat sam. Nakonec budeš ty ten špatný a Blanka-Daneček nerozlučná dvojka a jak sam pravíš… v hospě si pak budeš stěžovat na to, že jsi Ostravak Ostravski a ne tata.

 • No pěkně se to vyvíjí, tak jsem zvědavá na pokračování, třeba nebude Ostravak trávit vánoce sám…

 • !!!! BACHA NA PJERUNA !!!Neněchaj se oblbnuť tyma dřistama enem tě chce vymačkat jak citronku. Kopni ju do dupy aji s pjerunem.

 • davo

  Kalendař „Ja, prymator z Prokešaku 2006″ :-)))))))) to nema chybu :-))))Inak bacha navěc..viš, jaku maš smulu na ženstvo…

 • Pepe

  No,ja bych to zkusil. Fšak za zkoušku nic nedaš, no ni? Dycky můžeš cuknout…

 • DAFI

  „O vikendu sypalo, jak by nahuře neměli chechtaki na Hedenšolders.“Husty :))

 • Tak to už je mocDobrý den přeji,už by to mohl někdo zatrhnout. Je to opravdu něco otřesného takovéto vymýšlení si. Vůbec to nemá pointu ani vtipné to není. Ten člověk, který si to všechno vymýšlí ještě ke všemu neumí česky a všichni mu skočí na to že je to jakési nářečí. Měla by zasáhnout nějaká vyšší moc a zákázat to, pohoršuje to nejenom mládež, ale i celou Českou republiku.

 • Petr.Ova

  To 21To 21: Jdi se vysrat ty cype diktatorsky. Je svoboda projevu a když se ti to nelibi tak tahni.

 • Renča

  To 21Nevysírej,co prudíš a děláš pupínky?Když se ti to nezdá tak vysmahni a čuš.Je to super a ty to,milý Ostravaku, zkus,protože jinak nepoznáš jestli jo nebo ne.Běž do toho! :-)

 • Dana

  Pro 21 – neschopné nemehloZvláštní, já žádného pohoršeného Ostravakovým čtením nepotkala. Asi chodím jinudy. Také jsem nikde nečetla a neslyšela příkazy Ostravaka číst. Povinně. I po pivě!:-) Ale dost by mě zajímalo, KDO by to měl zastavit, KDO zakázat? V lepším případě to je zvláštní druh provokace… Ale každému dělá dobře cosi jiného…

 • Jana

  je hezke, jak si ti „inteligenti“ vzdycky daji takovy pekny nick :)))

 • Neva

  Neschopné nemehloNechci být příliš impertinentní, ale zřejmě vědí, proč Ti tak doma říkají…Tohle má náhodou obrovskou pointu, až jsem se sama zamyslela nad výchovou nevlastního děcka. Už jsem to totiž zažila a kdo ví jestli bych do toho šla zas. Ale ve Tvém věku, Ostravaku, svobodnou a bezdětnou zřejmě budeš hledat dlouho…sorry, už tež nejsi žadny mladežnik…Takže bych to asi taky zkusila, jít do Blanky.

 • SouhlasMožná to některé z Vás pohorší, ale já naprosto souhlaím s neschopným nemehlem. I když zrovna mně se také nestalo, že bych potkala nějakého pohoršence, ale jemu třeba ano, a proto má tento názor. Myslím že se v těchto názorech ukazuje pravá česká inteligence. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale když si ty názory přečtete, tak tam je neslušných slov opravdu požehnaně.Také netuším kdo by to měl zakázat, napadá mě třeba NASA.

 • Lepší sněhovou koulí do předního skla automobilu, než zrnkem soli do okaChtěl bych pevně věřít tomu, že autora těchto textů někdy napadne něco co se bude dát číst.Doufám že se toho dožiju.

 • Zbycho

  To 21Wiysz, po czesku se nie mówi po całej czesko-polski granicy. Po czesku (spisownie) se nie mówi ani u Cajzlów w Praglu. A propo, nima dlo mnie problem se domówić po Ślónzku jak na Prajzki (Hlučín, Opava a okolí), tak z gorolami we Wysokich Tatrach.Akurat nikierzi młodzi tymu nierozumióm. Ale oni nierozumióm porzóndnie ani Słowiokóm w telewizie. Tóż tak to jaksi je. Brniaków raczy wubec niebedym rozebiyroł, bo tym ani jo porzóndnie nierozumiym :-).

 • Zbycho

  Se mi to zdo, nebo je fakt 21 nemehlo, 26 Neva, 27 kopidoł w nosie a 28 au to bolí jedyn a tyn sóm… No niechcym być sprosty. On narazie też niebył, akurat mi s tymi drzistami lezie na nerwy.

 • venca

  21?neschopné nemehlo si z vas robi čurynu a vy mu to zežerete aj s navijakem, tak samo jak „au to bolí“, pokud to neni jeden a ten samy

 • Admin

  A je to tu zase. Upozorňuji zde přítomné, že komentáře číslo 21, 27 a 28 mají stejného autora:194.228.231.33, 192.168.1.11hide1.kr-karlovarsky.cz

 • Wojtek

  HehOstravaku dobre to bylo jak cyp. Tentokrat jsem se zase mohl od srca zasmať, bo ty Tvoje kidy su fakt fajne. Co se tyče teho jedneho co tu obchaza s vice nickama a akorat hlupě pinda, nechejtě ho na pokoju. On, chudak, nema nic lepšiho na pracu.

 • Danijela

  Ostravak je vinen, ze jsem si ucvrklapo cteni: ctyrtonove zpivani Gotta.Ja myslim, ze to jsou pouze tri noty

 • ostraváku pěkný článeček 😉

 • docluk

  Předvánoční přemítáníJa nevim, jak jsem mohl bez tohoto blogu existovat. Jakmile se dostanu k počítači a už je to 3.den od poslední úvahy, tak se těším na další poetické přemítání o životě psané v mi blízkém ostravském nářečí. Svoboda je úžasná i v tom, že se můžu vyjádřit k tomu, co jsem četl. No a vyvézt se na ostravakově vlně. S radostí pročítám už i komentáře dalších lidí. Sem tam se najde i stupidní idiot, který má chuť sdělovat nějakou svoji „pravdu“ o pravopisu a ohrožení ostatních ostravakovou poetikou… Tak to je pro mě cyp jak lampa, jen mě dráždí, že se takoví skrývají za anonymitu davu, a nemůžu jim to napálit do ksichtu… Ostravak je skvělý.

 • Neva

  ZbychoProč mě dáváš dohromady s nemehlem?

 • Zbycho

  Sorry, podobny styl odsazowani odstawców a podobny dialekt.Moja wina.

 • Ostravaku,ď i do teho, takeho maleho pajtaša eště převychovaš a možna tě na to jedno sam pozve.. .)

 • Neva

  ZbychoOK. Tylko podobny styl…Jinak jsem normální. Aspoň si to teda myslím.

 • Martin

  Hlavně mě těší že takoví „inteligenti“ žiji jako úředníci za naše prachy a ještě nedej bože něco po něm potřeboavat :o/

 • hanka

  Taky jsem uz pomerne zavisla na tvych drystech. jen bohuzel nejsem z Ostravy , a tak mi neni jasny for s prymatorem…?Jinak pres net se to dobre radi, ale dala bych Blance sanci, teda pokud i ona ji chce dat tobe. Hezky advent

 • mates

  to 21pry jakesi nareci! jasne ze to JE nareci!!!noo a kdyz se ti to nelibi tak proc sem lozis a ctes to??? komu se to nelibi tak at sem nechodi ne?? to je snad logicke!

 • Kateřina

  Zase super!Je zbytečný se opakovat, ale skvělý!A s Blankou to zkus, třeba to vyjde a budete o vánocích spokojená rodinka. Držím palce!

 • toz martin ale jiny

  radost ze cteniParadni cteni, tyhle pribehy. Je taky velice zajimave pozorovat jak se lide vzivaji do zovota „Ostravaka“ a snazi se rozhodnout a nebo poradit jestli jo a nebo ne (myslim tim to s tou Blankou) … … je to takove proniknuti do jineho zivota ve kterem nemusime byt zodpovedni za nasledky nasich cinu a proste jenom pozorovat (teda cist) jak se to bude vyvijet dal! (po literarni a dusevni strance tisickrat lepsi nez televize a ty jejich … )… ale jak rikam super cteni, uhlazene a zaroven sverazne, coz se musi ocenit! diky za zpestreni dne!

 • mirin

  co už?A seš v tem až po ušiska. Jak ses jednou takhle chytl drápkem, tak jseš ztracené? ale nebuj, špatny to neni a přežít se to dá.

 • Zbycho

  To NevaEszcze roz moc sorry, żech cie wubec porownoł z tym ptokym co tu tak gupie drzistoł. Przed chwilóm żech dopydlił z roboty, pomuchloł, poasystowoł przi kómpaniu a doł spać synka, a znowa poczytoł ty nasze drzisty. Jednacze był w robocie kapke fofer, tak na porzóndne studowani drzistów niebył czas. Byłech rod, żech se aspóń kid poczytoł.A propo, też żech se downi zabywoł ze zamiarym wziónść se dziewuche z dzieckym. Ale moc do tego zasahowała szwigermuter, tak to po czasie przestowało klapać. Potym to nabrało rychły szus, ale ty kopaczki żech ale długo nieopłakowoł, przesto żech jich dostoł jo (byla prvníííí!!!!!!! :-)). Chynółech se jeszcze na chwile do wiru swobodnego żywota starego pachoła, a ta prawo po ustatkowaniu, zklidniyniu a wypracowaniu pracowni kariery też se naszła.

 • džouji

  cyzi pajtašciOstrawaku nechcu ti do teho kecat, ale neco podobneho sem si zažil dva jary zpatki, zhodou okolnosti taky v listopadu… zblbnul jsem maly synek do jedne fajne maminy, pry byl ten jeji taky hajzl a take dřisty chvisty… no po roce se z ni vyklubala pjekna semetryka, trapeni… a děcko (stejně stare jak Daneček) naprosto nevychovatelne, drze, rozmazlene. Po teto zkušenosti ti mužu enem poradit – vem hnaty na ramena a utikej. Když už Golemki, tak jedině svoje vlastnim tělem uplacane.Dneska mam fajnu mladu prijemnu robku, tož byt na tvym mistě, zaridim se taky tak:))

 • Zbyna

  To 21Zajimalo by me odkud velevazeny pane pochazite. A pokud se vam to nelibi tak vite co nam (tem kterym se to libi) muzete. Ostravaku jen tak dal robis to fajne jak cip

 • jepice

  to 50Taky skočíte každému na špek, co?

 • Anonym

  no teda…!!!!!Ditka jela na paru dni do našej zlatej Ostravy a uchňaplka sebu aji noutbůk, tak sem byla jak na jehlach, co se robi s pajtašami a Blankami a vůbec…no tak hnedkaj jak vystupila z ícečka na hlavaku v Praglu, chňapla sem tašu s počitačem a valila do metra, ať sme co nejdřif v dosahu jakesik elektřiny a mužu si zapnuť ty tfoje dřisty.(A ji to bylo podezřele, že sem ju přišla vyzvednuť fčas a vlezla za ňu až do vlaku)Po cestě sem pošlapala paru houmlesmanu, bo na tom nadražu jich je tolik, že su vedle sebe naskladani jak smrky po vichřici f Tatrach.Tož zkus to s ňu……jak je ti simpaticka….a chachara maš bezpracně..no ni.Šak si odvažny chlopek a cosik vydržiš, ni?

 • 52-gadžova

  sem se zapoměla podepsat…..

 • gadžova, nebo pacička :o))

  no a ta sebranka, co tu očumuje a blekota ty nesmysly, to bude jakasi zufala postavička, co ma denniček, kery nikdo nečita…tož si tu vyliva svoji žluč na Ostravaka…a je to….motiv zaškodnika odhalen…váš Erkil Poarot

 • Neva

  ZbychoJuž ci przebaczylam…pocaluj za to svojego ukochanego synka, a moge cie zapytacz z kond že pochodisz?

 • Ivan

  TO 21Něsy ty nějaky ten Žifčák- Růžička?!?

 • Ivan

  TO 21Něsy ty nějaky ten Žifčák- Růžička?!?

 • Emper

  to 48 ZbychoZbycho – nikdy bych netušil,že dovedu číst polštinu :-) Nebo je to jen takový polský dialekt -takové něco jako ostravakove dřistani ? Aby to mohli číst i hlupci v Čechách?? Dotaz myslím upřímně a vážně.

 • Krleš, Krleš, Krleš

  To 58 Jakýpak dialekt. Typická ponašimština, jakou se hovoří na Karvinsku a Českotěšínsku a snad i jinde. Tomu klasický Polák nerozumí.

 • woe

  HedenšoldersHAHAHAHA. 1-2 minuty sem premyslel co to muze byt :))) fakt ftipny

 • dasa

  …teprve teď mi to došlo …

 • Je to dobry…Ostravaku, jdi do toho, snad nebude tak trhla jako Zdena, uz ma synka a mela by mit rozum, ne?

 • Pič Dý PhD.

  Závislá v BrněNakažena asi před 14 dny, hlásím se do řad notorických čtenářů Ostravaka. Čtem si to s rodinou částečně původně z Ostravy a kolikrát nemůžu vůbec smíchy pokračovat… Nejlepší humor po Saturninovi. Mějte se fajn.

 • michal

  senkjuSenkju tudy do velsa, je tu zima jak byk ale nekipe snehem jak u nas,ale aji kdyby, u tych tvojich cypovin se dycky fajne pobavim.Tuz este raz senkju.

 • chachar

  musim napisať RathoviTak jsem byl němocny a myslel sem, že pujdu do roboty až v ponděli. Ale byl sem zvědavy co noveho u tebe Ostravaku a tak jsem zašel a tak jsem se řehtal, že včil už musim v robotě zustať, bo by mi nikdo nevěřyl, že su chory. A tak mně napadlo, že bych to moh doporučit Rathovi, bo on chce furt šetřiť a tak jak by se to předčitalo ta jak na Kubě Komunisticky manifest, tož by klesla nemocnost, no ni.

 • chachar

  musim napisať RathoviTak jsem byl němocny a myslel sem, že pujdu do roboty až v ponděli. Ale byl sem zvědavy co noveho u tebe Ostravaku a tak jsem zašel a tak jsem se řehtal, že včil už musim v robotě zustať, bo by mi nikdo nevěřyl, že su chory. A tak mně napadlo, že bych to moh doporučit Rathovi, bo on chce furt šetřiť a tak jak by se to předčitalo ta jak na Kubě Komunisticky manifest, tož by klesla nemocnost, no ni.

 • děcka nebrat.to už spíš de snést ty cizí, panč ty dycky můžeš někomu vrátit.

 • docluk

  čekání na Godota? Ni,na ostravaka!Já si myslel, že musí přijít už každou chvíli přijít na blog nové přemítání. I ty dřisty jsou čím dál více podnětné, kromě někerých cypů… Ostravaku, dik.

 • No já ti nevím, čoveče. Hnát se do toho, to už chce hodně…Byl bych dost opatrnej. Pokud je ta ženská poklad, není o čem mluvit, ale pokud ne…

 • Pepe

  To 69Tož pokud je ženska poklad je potřeba ju vykopat ( než vykope ona tebe ) no ne …. ?

 • blbinka

  pro 25 ….no nevímjá měla nick “ blbeček“ …a nemyslím si , že bych jím byla ..ale připadalo mi to vtipné.Někteří jedinci si hrají na dokonalé a něco extra a udělat dojem . Mě zajímalo jak se lidi budou chovat ke mě ..jestli mě opravdu rovnou zařadí jako “ blbečka “ ikdyž mě vlastně osobně nepoznají ……….tak teď jsem blbinka ..bo mě přejmenovali a mi se to líbí :o)) ./ více než blbeček /

 • Robert

  co řekl klasik„časem budeš vzpomínat na to co jsi neudělal, ne to co jsi udělal“

 • Robert

  přístup k životu…třeba ten život dostane další rozměr/smysl …

 • ostrafuck

  Ja, ja, je to tak. Čemu ty brykule? Či tě kery rve do ohlašek? Či ti kery brani Golemka se zrobiť? A něni lepši baba, kera ma radši děcka, než testosteronove hybridy z fitka? A i dyž sy byl taki šikovny v modelařskem kružku, jak viš, že se něuklohniš Franknštajna? Dybys byl cynik, řek bysem ti …zprubuj, šak ho ho maš se zaručakem. Jak budě Daneček něpodarek, možeš ho vratiť. Ale bo zje synek cytlivy, možu ti řeknuť, že až buděš s piskořem řešiť ty prave chlopske problemy, čemu je hokejka zahnuta a kery kopačak je nejlepši, zapomeneš, esli je tvuj či pučeny. Něvim čemu, ale tak se mi pozdava, že by hejtmanstvi v Karlovych Varach něuškodil perzonali audyt, bo tam maju jakesyk něvytižene ekzoty.

 • ZEDNIK

  ALEŠ ZEDNIKTY KURWO

 • prsk

  obratkaTak me se libi jak ve finale uplne otocis :o)na zacatku – Roby s děckami zrobenymi kimsyk inym něbrať. Rači se uplacať vlasniho Golemka. (nejlepsi drist vsech dob:)a na konci – Tuž taki maly chlopek doma to by možna němuselo byť špatne. Aspoň bych měl s kim zajsť na jedno, až budě mět občanku, no ni?

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>