Haluze na věnec

Přes tyden sem se parurazy zešel s Blanku. Kurnik šopa, s tu robku se tak fajně dřysta, tajak bysme se znali už davno. Jak sem s ňu, přypadam sy taki jakisyk pomyleny. Tuž že by to byla ta prava? Na tych srazach sem čekal, že sebu veme ten živy přyvěšek, ale ani raz. Dycki přyšla sama. Ani sme o nim moc němluvili, enem paru vět a to věčinu, jak sem se na cosyk zoptal ja. Možna na ňho aji začinam byť zvědavy. Musym podumať, kaj bych ich tak moh pozvať oba dva, bo navštěvu Indry by Blanka asy něocenila. Že by zoo? Ale tam maju na zymu beztak zavřene. Na Zednikovu rozhlednu? Na to nejsu dobre povětrnosni podminki. Tuž je to možne? Zyšťuju, že s malym děckem neni kaj isť.

Všimnul sem se, že už tu je prvni adventni neděla, bo mi volala v patek mama, esli přyjdu na oběd. Už se jakisyk ten patek zname, tuž sem se hned přeptal, co budě a co mam přyněsť. Pry pečena kura na zeli, tuž to mě čeka beztak cosyk namahaveho. Ale co – zahrada je zasněžena, chajda zazymovana, všecke bebechi sem odvez tam aji zpatki, tuž snad to něbudě nic tak hrozneho. Že sem se ptal! Pry mam doněsť hrsť chvoji. Mama zas chitla (tajak poslednich paru roku) vanočni bacyl, co do nas obchodnicy rvu už od zařy. Jak sme byli mali haranti, žadny advent, žadne věnce, enem bronzova, střybrna a zlata neděla. A jak mama šupla v obchodě veducymu do kapsy stovku, tuž sme dostali aji čokoladovy kalendař. Jeden ze segru napul. A včil na stare kolena budě plesť adventni věnce! Tuž eště tak betlem ze špuntu od piva podle navodu ve Vlastě, no ni?

Co se tyče haluzy – v centru sem ich rval enem raz a už by mě nikdo něpřemluvil. Kdysyk na mě jakasyk stara harpyja s divnym čoklem, co vypadal tajak by ho protahli dvarazy skartovačku, zavolala v Komeňaku měscke cajty, bo se ji nězdalo, jak se ty křaki divně třepu. Cajtum sem chtěl prvni namluviť, že sem aktyvni měscki zahradnik, kery sy po večerach nadrabja směny, ale něvypadali, že by se řechtali Novotneho vtipum. Tuž sem jim po pravdě řeknul, že mam krutu mamu a že esli nědoněsu chvoji na věnec, něbudě večeřa. Syce mě politovali, ale od teho křaka mě hnali s napomenutim. Od te doby rači uvalim paru chechtaku navic za benzyn a jezdim to rvať do lesyka pobliž zahrady.

V sobotu sem se stavil na Dubině. Nahodu byla u segry Blanka, ale stejnak bysem se za ňu stavil. Jak sem im prozradil, kaj jedu, hned mě zaukolovaly, že chcu tež jakesyk ty haluze. Kdyby tam byla enem segra, tuž se z teho vymluvim a nědostaně nic, ale Blančinemu pohledu srny přejete tatrovku sem neuměl odolať. Jaksyk sem se tam zdržel, tuž se mi už potem nikdě nechtělo a stejnak lelo jak z prasklych Žermanic.

V nedělu rano, jak sem zahnal ty sny o stare od premijera, kera mě honila na skladacy kolobce po haldě v Hrabuvce a řvala, že esli nězastavim, tuž mam na svědomi jak dopadnu volby, sem proklel cely hidrometeorologicki ustav aji s vratnu. Venku bylo šero a hnusně a dešťova clona. Dufal sem, že to po snidani přejdě, ale guvno, tuž sem navlek neopren a svoje stare coretexy, kere sem se už parurazy chistal hodiť do popelaku před barakem po tym fijasku na akcyji v Jesenikach, ale je mi lito teho bezďaka, kery by ich vyhrabal a raz se v nich prošel v dešťu. Než sem lapnul za kormidlo, byl sem navlhly jak štrnastka na prvnim rande, ale v duchu sem se přesvěčoval, že to nic neni. Cestu tam sem potkaval same řydičske nědouki, tuž sem každeho jednotlivě aji jako skupinu proklel do sedmeho menyskusa a hned se mi aji ulevilo.

V kolonyji to vypadalo prazně, tuž sem nešel až do lesyka, ale fiknul sem paru větvi ze smrčka susedě, kere nevonělo moje listi. Šak nema mět ty větve přes naš plot, no ni? Na guvno bylo, že sem doma zapoměl svuj superostry nožik a tak sem to musel pižlať tatovym přyborakem upravenym na brusce, kery sem vyhrabal v šopě. Tych haluzy ale něbylo moc, tuž sem se stejnak musel vypraviť do lesyka, ale to už mi bylo celkem jedno, bo sem byl za tu chvilu komplet promočeny. Po pulhodině sem narval kufer od feliny polovinu lesa a bo mi byla celkem kosa, uvažoval sem, že zatopim a trochu se zhřeju, ale potem sem se pravil, že budu tvrdy jak zubni šuter a valil sem dom. Po paru minutach v zymne feldě mi mě zabylo sameho lito a pustil sem pec na plny kotel. Už vim, čemu sem to nechtěl robiť. V letě mi asy do trubek musel vlezť šťur a potem tam scypnuť, bo to tam po zatopeni zasmrdělo tajak v činske vyvařovně pro bezďaki.

Zajel sem to prvni hodiť segře na Dubinu, ale něbyla doma, tuž sem mokry, s haluzami v pazurach a zabahněny jak ten Jožin zazvonil u Blanki. Otevřel mi jakisyk povědomy pajtašek, kery na mě chvilu čučel, potem zařval, že už budě hodny a s brekem zmiznul v kvartyře. Tuž to asy něbylo nejlepši zeznameni. Potem přyšla Blanka, vzala haluze a lakala mě na buchty. Chvilu sem aji chtěl, ale jak sem se přectavil, že bych se musel zezuť buty, isť tam v mokrych zapařenych fusaklach a potem se lapnuť v tych mokrych ryflach na sedačku, vymluvil sem se na to, že parkuju v zakazu zastaveni a valil do centra.

U našich sem se zevlek hned za dveřami. Jak sem tam tak pochodoval enem v trenclach, naraz přyletěli ti dva segřyni gizdi a začli mě očumovať a cosyk pindať o tym, že jejich foter cviči a ma břuch jak stul a ni jak plavacy kruh, tajak ja. No super! To budě fajny oběd. Nahazal sem hadry na topeni a v tatovych teplakach znački Vietdydas sem sednul k obědu.

Zažitek z dobreho žradla mi kazyla mama se svojimi otazkami, komu sem něchal ty haluze od segry a esli je aspoň pěkna a umi vařyť dršťki. Podle teho, jak se se segru na sebe uchichtavaly, mi docvaklo, že mě propiraly cele dopoledně jak pokažena tatramatka. Jak sem pojed, navlek sem na sebe polosuche hadry, sednul do mokre feliny, před barakem zkusyl vyklepať jehliči z kufra (kura, paru haluzy a větvi jak v Tatrach?!) a šel se schrupnuť, bo sem byl utahany jak kuň.

Večer mi volala Blanka, že děkuje za haluze a věnec už ma hotovy. Pry ať se přyjdu podivať, bo maly už nebeči, jak se řekně moje meno. No fajne. Tuž to se tam hned těšim vic.

54 kidu k Haluze na věnec

 • mulder

  2!zase pjekne

 • Blackshield

  Super!Ale měl bych jeden dotaz, co je to šťur???

 • rebeka

  diky:-)))))))))))))))))))))))))))))))Moc vtipne, diky.

 • Martas

  Jak neni s deckem kaj jit? A co hornicke muzeum v Petrkovicach? Tam maju otvarte aji v zyme. Chlope doporucuju :)

 • Iva

  křaki sa divně třepalipo přečtení se taky třepu :)díky, dodalo mi to zase potřebnou energii

 • Roger

  1*Tuz to byl zas neskutecny dryst!!!Az sem se za bruch popadal!!!PARADA!!!!

 • jeni

  SkvěléJako vždycky skvěěěěěěěěěěléééééééé :-)A co tak vzít synka na nějakou pohádku?

 • Leňule

  Baječné jako vždyDiky Dusi se smichy.Zbozňuju Tvoje članky.Jen tak dal.

 • Beton

  ŠťurPro [3]: Šťur je ponašimu krysa nebo potkan. Beton

 • radegast

  dobreHlavně ten odstaveček jak si přišel za Blanku s těmi větvemi a otevřel ti ten pajtaš :-)

 • Raďa

  To nema chybu…navlhly jak štrnastka na prvnim rande… už mě boli břuch jak se řehtam :-)

 • marty

  boziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiidnes to bylo boziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinapr: „…ale Blančinemu pohledu srny přejete tatrovku sem neuměl odolať….“tento clanecek doporucuji dat do nejlepsich kidu, vazne nema chybu 😀

 • vfb

  nejseš sámkdo má dojem že ostatním nevoní Ljeho listí“ :), no u nás jsou docela tolerantní i pokemóni

 • Pé eS

  Hotovokeď má žena “ pohled srny přejete tatrovku“ tak to je a/ koniec, žiadna Stodolní etc… alebo b/perfektný začiatok niečoho skvelého = synáčka vrznite na víkend babičke a hupky na to !!! :-))))

 • Neva

  Fajne budu zažitky s malym pajtašem, jak se budětě zeznamovat bliš…Když chodim nakupovat do Hypernovy, tak dycky čumim, kolik je tam ludi s malyma gizdami, stařy seďa u kafička a děcka se hraju v tym děckym raju.Možeš tak zabiť dva hmyzy jednu ranu, čuměť Blance do tych srnich oču a byť tak spolu aji s pajtašem…a jak mu kupiš cosyk dobreho, synek je Tvuj.

 • Anonym

  Viva Ostrava !…:))) opravdu dobre…

 • Danijela

  Bethlem z pivnich spuntu!!!!To je napad. Padam ze zidle….

 • docluk

  Fajne, dik.Na tohle čekám ten každý 3.den, poetické přemítání v tym našim nářečí.

 • -svik-

  Jsi sqely…„…bo maly už nebeči, jak se řekně moje meno…“ nastesti jsem predtim to kafe polkl, bo uz jsem ho raz z monitoru utiral. Dik, Ostravaku, jsi sQely

 • directy

  Najlepši kidyTaky doporučuju do nejlepšich kidu. Fakt to nema chybu.

 • Greta

  Po dlouhé době jsem to přečetla všechno naráz (asi tak měsíc pozpátku), a jako vždy, Ostravak nezklamal. A nezdá se vám, že nějak taje? To asi ty svátky …

 • Pražák ostravsky

  Kydy za všecky prachyTož to sem se zas nachlamal :-))) občas si při čteni musim davat dychaci prestavky! Jen tak dal Ostravaku. A pajtaša se neboj, když budeš chtit, určite si ho nějak získáš. A propos, v Praze už máš též slušne jmeno.

 • Miuan

  Dneska to mělo zase šťavuto je zajimave, že jak se do teho montuje ženska, hned je těch kidu vic jak obvykle. No zas sem se řehnil jak kuň šimrany na určitych partyjach…

 • RaVEN

  Ten caj jsem u toho nemel pit. :)))

 • Kuchňa

  Držím palceZase jsi mě dostal Ostravaku, držím palce ať ti to s Blankou dobře dopadne a hlavně nepřestávej psát, chcípnul bych nudou !!!!!!! Díky

 • LU

  místo fachy trocha stravskeho kořeni …„… proklel jsem cely hidrometerologicky ustav aji s vratnu…“ – to mě dostalo :-)) řeknu ti, ostravčisko, ať už seš kdokoliv – to je jedno – jsem ti strašně vděčná, protože kdyby se každý druhý den neobjevily tvé nové hlody ze života, asi bych v práci zdochla nudou! :-) Díky ještě jednou a MOC!

 • swa

  ostravaku,zatahni břuch,vem děcko a Blanku a vyrachejte se na bazeně..aspoň si ju z blizka prohlidneš, maly se vyblbne a budou všichni spokojeni..

 • Archaon

  Cece chlape je vem do kina ne? Nebo si s nima di zabruslit zimaku tam urcite mate dost a kdyz si ten bruslar tak hodis dve tri figury a je vymalovano ne? 😉

 • Zbycho

  Sníh a PrahaPrawie żech se wrócił z Praglu (teda jako w niedziele wieczór), a u nas je nakidane a oni tam majóm ganc sucho. Teda abych nie cyganił, w sobote wieczór cosi mało wiela nafukało, ale szkoda odziyrać łopate o malem suchy asfalt. Zato ta zpatecznio cesta stoła fakt za to. Od Vysočiny super czas na sanki a stado psów.Ale drzisty były fakt dobre.

 • Karl von Banhoff

  Zoo ve Stromovce je otevřena cely rokto je zažity omyl, že zoologicka je zavřena na zimu* maji tam jen kratši navštěvnicku dobu: 9-16 hodin * jinak je to tam nejlepši, jak sněži, nikdo nikdě, ty jdeš s tou svoi, ktera ma srnči oči * zkratka romantika jak cyphttp://www.zoo-ostrava.cz/

 • Frettie

  neskutecnynejlepsi kydy rulez :) hod to tam :)

 • Datel

  Nerozumim tomudle: (kura, paru haluzy a větvi jak v Tatrach?!) – neni to preklep? Nema byt misto ‚vetvi‘ – trisek, jehlici, nebo tak neco? mmm..

 • Küžán

  Chraň naše lesy, woe! :)Moc ty haluzy neřeš, bo za chvilu nebudě co dýchať! Ukrutný ochranca zbitku přyrody v Čechach aji na Moravě.

 • ostraváku, dnes jsi mě pobavil, do toho 😉

 • bolb

  Nejlepsi drystyTohle se MUSI pridat do galerie nejlepsich drystu, dneska to fakt nemelo chybu…

 • Rolf

  Naprosto superTenhle blog čtu už tak rok, vždycky se svíjím smíchy až mně bolí břuch, ty přirovnání jsou naprosto úžasný. Držím palce, ať Ti to s Blanku i s malym pajtaškem vyjde.

 • BruchHele, ostravaku a kdyz sam rikas jaky mas bruch, nechtel by ses treba presvedcit aby sis denne udelal aspon 50 sedu lehu. Neo treba min a postupne pridaval. Ja vim ze se to blbe dela jen tak, ale ted mas prece proc, ne? Kvuli Blance… A myslim mit bruch v 35 (nebo kolik ti je jak jme to v jedne diskuzi resili) tak pockej az budes stary, si budes nadavat az si na neho uz ani neuvidis:-)

 • mirin

  Chvalim „štrnacku“ a “ prokleti do menyskusa“! Fakt slušny.

 • Zbyna

  To zbychovysocina hlasi snehu jak cyp.. Jinak Ostravaku fakt velice fajne, diky tobe si dal udrzuju to ostravske nareci v krvi:)))

 • Moc gut slovíčka. Čoveče, jak máš zase náběh na babu, tak opět kulminuje tvá vyjadřovací schopnost v oblasti zábavné. Štrnástka byla skvělá a ten zbytek samozřejmě taky….

 • Tak se zajímavě rozvíjí příběh s Blankou a jejím „pajtaškem“, jsem zvědavá na pokračování. Bazén fakt nebyl špatný nápad jako místo na rande:o))

 • hanys

  kam zajit s pajtasemzdravim ostravaku, jestli mozu tez poradit, na sadove je taki podnik gde se da ist s malym pajtasem, moze si tam hrat s inyma gizdama, a vy na neho mozete cucet a pritym dristat u svaraku. Je u teho i take celkem velke hriste pro decka ale to je ted pres zimu zavrene. Nevim presne adresu ale je to vedle tenisovych kurtu. Tuz to byl enem taki typ. hodne stesti :)

 • Anonym

  svátek v pátekHlavně Ostravaku nezapomeň, že má Blanka v pátek jmeniny. Jestli jsi tedy v rámci utajení nezměnil jména zúčastněných.

 • Ostraváku ty seš fakt husté kolék…Ja sice těm tvém ostraváckém dřístům moc nerozumím… Dávám enem hantec a hanácký nářečí…po ináč fakt nevim…Jináč ale dřysty dobry. :-)

 • Anonym

  ZOOja otevřená celoročně, dokonce se dělají vánoční noční prohlídky, tak se na nic nevymlouvej.

 • mirin

  to JaffaMaster: te senečko, te ani po hanácke moc neomiš. No nic, aspoňs to skosil. Nédřiv se to naoč, a teprva potem mlov.

 • MARO

  DíkyBohužel už nebydlím v Ostravě, ale po přečtení Tvých kidů, se cítím jako doma. Díky za to že píšeš. :))))

 • Malvína

  To 12) 39) 41) & OOVážně myslíte, že je to s tou 14tkou výstižný? :)) … mi to nedá, se nezeptat ;))

 • To MalvínaV jednom z předchozích dílů to byla třináctka:-) Možná měla mezitím narozky:-)

 • Pablo

  Zdravim Ostravaka, ctu Tvuj blog zrovna v e-caffe v Mexicu a tlemim se jak blazen. Okolni mexicani si asi mysli , ze my evropani jsme vesele kopy !:) Jen tak dal uz se tesim na dalsi P.

 • FajneTuž jak by řeknul Jarda Nohavicu – pekne, fajne a pekne, a raz to se mnu sekne (od řehota.)

 • terka

  super !No Ostravaku, fakt zas po delší době to bylo úžsné, suprové, skvělé, řehtalij sme se s taťkou jak magoři. na mikrovlnku to ještě nemá, ale je to perla mezi kidy ………

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>