Tež bysem chtěl byť politykem

Ostravak DNES

Nedavno sem se nastavil raniho kohuta, kery mě budi na šichtu, jaksyk zle. Zakokrhal inač než měl a jak sem už němoh usnuť, tuž co? Vyrazyl sem na šichtu spiš. Taka cesta do roboty ma vyhodu v tym, že lokalka neni ucpana jak syfon u vany a člověk se može v klidu lapnuť kaj chce a aji se přečitať noviny.

Roztahnul sem se na dvojlavce a začital se do přylohi pro Moravu a Slesko a co něvidim. Ostravski prymator měl minulu středu jakesyk vystupeni. Pry se ho na jakesyk schuzy zoptal synek od novin, co je na tym pravdy, že bral uplatki, jak se jednalo o Karolině. Prymator chvilu dumal, potem se nasral, žadal omluvu a jak se ji nědočkal, bez řeči odešel pryč. Tuž temu pravim chlopske řešeni problemu. Dumal sem o tym cely zbytek cesty a rozhodnul sem se, že sy z něho vemu přyklad, bo on je taki progresyvni a zkusym to v robotě. Přyležitosť přyšla eště ten den.

Kolem desate k nam do kancliku vrazyl šef jak snih do Třynca a zařval na mě, kaj mam ten projekt, co mu slibuju už od minuleho uterka a esli to nebude mět na stole do deseti minut, tuž mi zrobi liposukcyju mozku. To je cely on, dycki enem naslibuje a skutek utek. Chvilu tam nademnu stal jak svata dala nevěděla komu a potem se eště raz zoptal, jak to teda budě. Demonstratyvně sem se zdvihnul a zoptal sem se ho, esli se mi omluvi. Šef na mě něvěřycně čuměl jak letuška na listek na vlak, tuž sem bez řeči prošel kolem něho směr kantyna. Snažil sem se přy tym tvařyť tajak prymator. Tam sem chvilu pobyl, vypil kafe, dal se zakusek na sklidněni nervu a po jakesyk době sem se vratil do kancliku. Partyja na mě čuměla jak na hrdinu. Aspoň mi to tak v prvni chvili přypadalo.

Třeba dodať, že ten projekt už je tyden hotovy a leži zavaleny v te haldě papiru a svinstva na šefovym stole.

Cytil sem se jak vyherce prvni ve sportce, akurat mi kazylo naladu, že se zbytek dňa někeřy enem tak pod fusy pochechtavali a ini se zas na mě tak litostivě divali. Na konec šichty se mě šef pozval, řval po mě jak Brykner přy zapase a nakoněc pravil cosyk o karnym řyzeni. Teho němam zapotřebi, tuž sem očami propatral barevny nětřyděny sběr na jeho stole, vytahnul povědomu barvu a na třeti pokus sem z ni vylovil ten slavny projekt. Šef zas čuměl jak Frodo na pistni kroužek a potem mě propustil s tym, že se to eště ohledně teho karneho řyzeňa rozmysli.

Tuž nevim, jak to dopadně, bo od te doby misto pozdravu enem huhla. Nevim, esli sem zrobil dobře, jak sem se bral přyklad z polityka. Zapoměl sem, že to su přecy nadludě, kerym projdě všecko, pravidla něpravidla. A obyčejni ludě zas utřu pysk.

39 kidu k Tež bysem chtěl byť politykem

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>