Něbyl by život lepši bez televizni kisně a novin?

Ostravak DNES

Ve středu sem dolez ze šichty zmordovany jak momentovy klič, tuž misto teho abysem vyrazyl zhaňať cosyk pod ten vanočni jehličnan, bo už je nejvyši čas, lapnul sem se na řyť, otevřel se Radka v brněni a včerejši noviny. Šak co, nemusym každy den čučet enem na bednu. Furt se cosyk robi.

V Praze na letišťu chitli jakehosyk duležiteho terorystu, tuž to budě Usama s fusama nasrany, bo to byl pry jakisyk jeho poskok. Škoda, že neletěl z Mošnova. Tam ho moh srazyť ředitel letišťa, kery se semtam prohaňa po přystavacy draze svojim autem a hraje se na letadlo. A nebo ho moh chitnuť za fliger ostravski policejni ředitel a zas sme mohli byť slavni. Od te doby, co dostal do budki od tych mladežniku, už ma beztak furt oči na šťopkach.

Běžcovi na dluhe tratě, teho času sejšelskemu turystovi pry vyšel denik, kaj popisuje, jak su ti naši pajtaši ve vladě skrznaskrz podplaceni. Tuž a neni to škoda papiru? Šak to stejnak všecy vja.

Kerysyk pajtaš z vlady se převlek za Santu. Ani nešlo poznať, kdo to je, bo sy pysk polepil fusami skoro až k očam. Tuž děcka pozor – letos asy něbudě nadělovať Ježišek. Nevim, co všecy furt hlupnu s tym Santu. Jak tu vladli komanči, musel darki nosyť Děda Mraz. Včil zas Santa. Kdo budě symbolem vanoc, až vyhraje za paru roku volby přyklad Strana zelenych? Vanočni krokodyl?

Na polach v Nošovicach budě dal rostnuť zeli, bo hejtman pravil tym vydřyduchum, co měli malo, že na nich dlabe a že ti japončicy postavja tu svoju fabryku na auta v Mošnově, esli to pujdě. Tuž to je fajne. Třytisyce ludi mohlo mět robotu a včil utřu pysk. Kraj moh byť světovy. Mohly se tu robiť fajne japonske auta a možna, že bysem na stare kolena aji svoju Felinu prodal a kupil se jakisyk ten Hjundaj. A včil nic. Tež sem byl paru roku pravidelnym navštěvnikem na uřadě prace, tuž vim, jake to je žit enem z podpory. A to tenkrat byla eště daleko menši jak včil.

Na druhu stranu ale – jak bysem měl kajsyk barak, kaj sem se narodil, prožil děctvi a meškal tam cely život a naraz přyšel jakisyk pajtaš s dyplomatku a razytkem, vrazyl mi pod nos papir a řeknul mi „Tu maš deset tisyc a val, bo statni zajem“, obul bysem se pohorki a kopnul ho do dupy, že by se zastavil až u vytahu na radnicy.

Neni to lehke. Každa dvacka ma dvě strany. Rači sem se otevřel stranku o chechtakach, bo tam snad něbudě nic k vynervovani. Sto typu, co kupiť pod stromek, tuž to je fajne, to ušetřy něrozhodnym luďam nervy. Už nětřeba dumať, co komu kupiť, stači se vystřyhnuť dvojstranku a vyrazyť na nakupy. A nebo eště lepši – vystřyhnuť obrazki a dať ich pod stromek. Aspoň člověk ušetřy.

Pomalu mě to čitani přestavalo baviť a tak už sem se nedozvěděl, co Vladko zrobi s tymi mylijonami. Aspoň se to přečitaju přypadni obyvatele stupački.

Tuž nevim – mam čitať dal noviny? Jak je čitam, roščiluju se nad každu stranku. Jak je něčitam, přypadam se v robotě před ostatnimi jak vul, bo nevim, co se kaj robi a němožu nadavať s nimi. To se člověk něvybere…

34 kidu k Něbyl by život lepši bez televizni kisně a novin?

 • Kyblik

  Jdu na to 😛

 • Kyblik

  Jdu na to 😛

 • prsk

  vanocni krokodyl 8o)

 • Antek

  Byl by lepší

 • Zbycho

  Něbyl by život…Něbyl by život lepši bez televizni kisně a novin? Był. Niebył? Jak by my se przedowali ty informacje? Po internetu? By my ani niewiedzieli że jakisi internet egzystuje. Żółty tele-tele a jego wielko strana by se o to uż postarali. Buchali by my asi do dzisia do tych tam-tamowych bynbynków, co majóm bubacy w afryce.W ´89 my z polski telewizy (teleexpres o 17:15) wiedzieli, że naszych sztudyntów w Praglu bijóm.A gdo chce objektiwite, tak niech czyto aji miyndzy rzóndkami.

 • stanik

  aby nám taky nevyměnili třeba helowin za dušičky

 • Zbycho

  Hodnocym tyn twój drzist do MFDnesAle je na czlanku fakt widać, żeś był zmordowany jak tyn momentowy klucz. Szef ci pokurził? Chybi mi ta sprawno iskra, co bywo w tych twojich normalnych drzistach. Z takowóm tom Mladóm fronte nieożywisz.

 • Danijela

  Nevezi za tim zelim neco jineho?Dedecek mi pripomel, ze pred mym narozenim se statne a vladne pred pozivanim zeli v Rudem Pravu varovalo. Pry je nebezpecne po stare lidi. Dedecek ovsem pripomenul, ze se zeli zapomenulo v JZD naplanovat a tak nebylo. Treba se najde pametnik onech bezzelnych casu…

 • Jirka (von)

  Ostravaku, čekal jsem nějakou reportáž z vánoční besídky s kolegi. My jdeme dnes. Na vánoce budeš s Blanku? A jak ses líbil Danečkovi? To je to, co národ zajímá.

 • Kdyz si tak vzpomenu na Mikulase……tak me napada – chudak Danecek, az potka vanocniho krokodyla 😀

 • Ichtyl

  Jirko,copak nečteš zpátky? Jak se líbil Danečkovi: http://denik.ostravaka.cz/242248_item.php

 • 3000 pracovnich mistPřece bys jim Ostravaku něuvěřil taku capinu jako 3000 pracovnich mist, kura?

 • Jirka (von)

  Ichtyle,čtu, jen mě zajímá Danečkovo hodnocení po návštěvě. Určitě na ně dojde.

 • deda

  Zase fujTo je opět páteční idnesová hrůza. Ano, ano, to je tak, když se upíše, že furt něco napíše. Sakrblé, dyk to musí sám cítit, jak to skřípe. Tak zas s kritikú za cca měsíc.

 • Jana

  a Danecek ma zitra svatek, na to pozor 😉

 • Ally

  vanočni krokodil 😀

 • Starypes

  Něbylale maš tam, Ostravačku, sem tam jakusi gupotu. Hjundaj nejsou japončici, ale stejně tak šikmooci korejčici.No a ten Santa nebyl z vlady (chuj s ni), ale byl to opozični „chlap s gulami“ Tupolanek, Ostravak jak cyp (ktery si ale teď před volbami kupil v Praze byt za osum mega – no ne že bych mu to nepřal, neb planuji /teda spiše moje draha polovička/ něco podobneho, ale teď, před volbami??? To p…..l, bo to na…e i ty normalni Prazaky!!!

 • SlabotaTaková nuda to snad ještě nebyla. Když píšeš svůj blog, má to štávu i vtip, prostě první liga, ale tyhle příspěvky pro Mladou frontu, co sem každý pátek dáváš jsou nejmíň o třídu horší. Ten dnešní pak s bídou krajský přebor…

 • Neříkám nic…S tím Santou máš pravdu tež mě to sere, ale nechápu že kritizuješ noviny a sám do nich píšeš i když jenom v pátek, ale šak co to je tvoje věc

 • ty cype

  HjůndajJe korejec…

 • Dana

  No jo,jak se musí nad nějakym dřystem zapřemyšlať, hned je plno kritiky, že to ztraca šťavu a podobně…Myslím, že přesně popsal, co se děje kolem …Ono není pořád jenom sranda..

 • dnes se mi to vcelku líbilo

 • Squelch

  Tuz chlope, nechcu ti do teho kecat, ale co ja vim tak Hjundaj je z Koreji, ni ?

 • ty tvoje chvajdy to nemá konkurenci. Úvod jako z partesu…Mimochodem těch pracovních míst pokud se nepletu má být ještě mnohem víc a nakonec se prej snad nějak domluvěj.

 • Ruda

  No, nic moc „cype z Ostravy“. Než psát za každou cenu a jít s kvalitou dolů, tak bych to omezil. I když je pravda, že píšeš do jistých nic moc novin, že?! Toť jen můj názor, ale PRACHY jsou PRACHY, že jo? … :-((

 • Miuan

  Nenech se odradit, bylo to super!Ne že bych trpěl chtíčem číst tyto příspěvky do MF, věčinou nejsou tak zabavne jak story s babama, ale tentokrát jsem se řehnil ažaž, tak nechapu čemu ti barabi vyše pišou take vjecy že je to špatne. A když se jim to nelibi, ať nečtou. Stejnak jim nevěřim že se jim to nelibilo, museli se chlamat už jak došli na „Usama s fusama“, ale že je venku hnusně, tak maji potřebu si na něco stěžovat, no ni?

 • SuperSuper hlášky 😉

 • Linda

  Super! Co dodat? Díky.

 • Zbyňa

  CHCI ZPATKY OSTRAVA-A HNED!!Myslím si, že by ses měl vrátit raději k psaní deníku. Tenhle článek není špatný, ale je vidět že jsi to ze sebe tlačil, jak gu…vno. Takové psaní se prostě k tobě nehodí, i když to podáš jakkoliv…Jsi zrozen k vyšším cílům:-)) a takové články přenech jiným.

 • Zbyňa

  CHCI ZPATKY OSTRAVAKA-A HNED!!OPRAVA

 • Danijela

  Ted vim kdo zapalil ostrvskou televiziKdy zacnes zapalovat BLESK?

 • Daniejal

  chybi mi amelo tam stat: ostravskou…

 • chytrolín

  s tymi pracovnimi mistamito bude zase tak, jak v Kolíně. Kecy kecy a nakonec tam budou makat snad lachtani, protože jsou tam údajně drahý byty a kdovíco ještě. A tam u vás to bude leda tak pro zaměstnávání Poláků a Slováků, o dalších ani nemluvím. Z pracovních míst i ze zelí bude tak leda ho.no. A to ještě vůbec není jistý, že to Korejci (!) vezmou. To bzude fičák, jestli ne.

 • chytrolín

  opravaTo bude fičák – má být, chybička se vloudila.Pro 17. – nevím, koho z Pražáků zajímá, že si Topolánek koupil byt za 8 mega. Mezi pupíkama to není nic moc extra, koupil si ho ve starým baráku za svý, ne jako křišťálovej nebo buldozer se státní podporou.

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>