Sylvester je tu – zas se budě bilancovať

Ostravak DNES

Štědry den je fuč aji s balicymi papirami od darku a zytra už je Sylvester. Zas budu o rok starši. Budu aji o rok chitřejši?

Každy se už těši, jak budě posledni den v roce bilancovať, co dokazal, kolik chechtaku zarobil, co se noveho kupil, kolik novych děcek se mu narodilo a podobne. Ja se do teho moc něpohrnu, bo co se tyka přecevzeti, z loňska mi jich moc něvyšlo.

Už před Štědrym dněm sem se loni vzal aštverku, sednul se ku stolu, nadepsal to „Plan přecevzeti na rok 2005″, na hodinu se zadumal a dal do kupy take sedmero:

– meň pit
– nejest tolik
– vybirať se slušne roby a na del jak dva dni
– brať tydlifon pokažde, jak vola mama
– byť častějši se segru a jejimi barabčikami
– doma konečně po deseti rokach vymalovať
– najsť se robu a založiť se vlasni familiju

Papir sem se potem nalepil na ledničku, ať to mam na očach. Jak u mě loni slavila Sylvestra partyja ze šichty, kerysyk vul to použil na cosyk ine, než sem planoval ja, bo došel Harmasan, ale bo mam celkem dobru paměť, možu se včil řeknuť, že mi tak vyšlo akurat to s tym jezenim a co se tyka piťa, už nelezu na každu akcyju.

Na roby mam smulu. Jaruna byla slušna roba a nebyt teho, že sem ju polel tenkrat v Kinestaru tym pivem, možna sme to mohli dotahnuť dal. Jak sem potkal Zdenku Dokonalu, myslel sem se, že to je ta prava. Nebyt teho jejiho čokla a divneho vkusu. Možna Blanka je ta prava. Zname se necele dva měsyce, ale vypada na fajn robku.

S tym tydlifonem sem to myslel dobře, ale dycki jak vidim na dyspleju „Mama“, cosyk se ve mě šprajcně, začnu mě boleť pazury a spomenu se, že dycki vola buď, aby mi cosyk vyčitala a nebo jak potřebuje zryť zahradu a nebo inu duležitu ručni robotu. Kurnik šopa, šak ma aji ceru, no ni? A než se to rozmyslim, věčinu tydlifon přestaně vyzvaňať. Tuž či za to možu ja, že ma mama taku malu vydrž?

Co se tyka segry, sem s ňu a s malymi skoro na každe rodine akcyji. Tuž to by se tež dalo počitať za splněne.

Malovať sem se chistal už celkem třykrat. Poprve, jak měla přysť na prvni navštěvu Zdenka, podruhe, jak sem planoval oslavu svojich narozek a potřeti, jak mi v obyvačce za televizu spadnul kus omitky velikosti maleho zešitu. Nakoněc sem to ale zas odložil a ten obraz posunul o pulmetra niže.

A to posledni přecevzeti? To se lehko napiše, ale těžko zrobi. Ale už na tym robim.

Tuž to viditě, člověk planuje a přyroda měni. Letos to zrobim inač. Misto abych se ničil ledviny s partyju a ryskoval, že zas kerysyk z nich malem zapali rachejtlami protějši barak, pobudu s fajnu robku a jejim malym pajtaškem, bo mě Blanka pozvala na Sylvestra k nim dom. Podřystame, pojime chlebički, pohrajem se s malym pekseso a esli něusně, zajděme se mrknuť na ohňostroj ven. A jak usně, kdovi…

A vymalovať možu aji napřesrok, no ni?

No comments yet to Sylvester je tu – zas se budě bilancovať

 • Martin

  prvniTakhle to obvykle s predsevzetima dopada i u me….kazdopadne drzim palce !

 • Wlada

  Jo předsevzetí….tak ty si nepamatuju už na Tři krále:)

 • Hezkypoprvé co jsem dočetl celý článek :-)supr

 • hééj

  Milý Ostravaku,DÍKY, DÍKY za Tvé dřisty, bo přibližně od srpna, kdy jsem je objevila, chodím s „permanentním úsměvem“ (když si na ně vzpomenu). Přeju Ti hodně štěstí, zdraví a hlavně nepřestávej psát, bo jsi způsobil těžkou závislost mně a tak desítce mých kamarádů.

 • volc

  ostravakuProc nikdy nic nenapises do komentu?

 • SilvestrTo zas bude v álejích nablito:-)

 • Tak jsme to včera s partyjú oslavili * * * * *Tak jsme včera s partyju oslavili v tvé oblíbené hospůdce první výročí tvé super prezentace na těchto stránkách.Bylo fajně . Jako vždy. *DDD***Do Nového roku 2006 Ti drahý synku přeji (***DDD***), abys mám tady dlouho s tým svým osobitým super povídáním a následně pak skvělým počteníčkem pro nás všechny dál vydržel, *** -pořád akční nápady a hodně svižné “ pero “ pak k tomu *** psaní, aby to byl pořád na tvém blogu tak super úsměvný a dušinku všech povzbuzující fičák – … tak hřejivě pohlazující pak všechny právě tou naší krásnou ostravsky jadrnou *** “ člověčinou“ * * * …***DDD****PF * 2006* * * * * * **PF * 2006 – také všem čtenářům blogu Ostravaka*Večernica

 • KondolenciaV NOVIM ROCE, JAK NA VANOCE! SAME ŽRADLO, SAMI CHLAST,VŠECKO NA SEJŠILACH SPOŘADAŤ,TO VAM PŘEJE OSTRAVAK OSTRAVSKI.

 • Datel

  Milý Ostraváku, přeji Ti do nového roku jen to nej. A mámě ten ten tydlifon ber. Moje taky volala, jen když něco potřebovala. Teď už nevolá vůbec, nebo seshora není signál. A vidíš, stejně mě to mrzí. A ta Tvoje předsevzetí – myslím, že jsi toho splnil celkem dost. Kdybych já měl tak pevnou vůli …

 • Petr.Ova

  PF2006Vse NEJ v novym roce.

 • děvucha z prajzke

  Tak co ten prvni svatek, byls u Blanky?

 • Anonym

  SuperSes super ctu kazdy clanek, mam kazdou knizku cedecko proste jsi super!!jsem taky z ostravy a tak se mi to cte dobre.Neprestavej psat je to božííí fakt si uzasny cus tvoje ctenarka

 • už se taky těším na silvestraa dnes to bylo pěkné 😉

 • Čislo 8Přani čislo osum kdosyk podepsal moju přezdivku. Ja sem ho ale nepsal.

 • james

  a co jak si byl u blanky na bozi hod ?Chybi mi tu jaksik povidani o Bozim hodu jak to cele dopadlo u blanky. :)) doufam ze to co nejdrive napravish. jm

 • Danijela

  Nejsem socialisticky vydobytektudiz nedelam vstricne plany. Vic se divam (a divim) dozadu. Ostravaka louskam pomoci slovniku (zacez dik K.T.). Ale sbiram neologismy. Tech je v ostravakovi hodne. Nejvic se mi libi KOLOBUTA. A ze stranek ceskeho tisku vyrazhnědočech. (Vykradani jakehosi skladu bandou tamnich Mostečáků)…..

 • džejnnnn

  Všechno nej do nového roku 2006..Musím zdůraznit, že letos jsem nejvíc ocenila ostravakovo CD, anžto mě bolí oči. :-)))

 • Ája

  Přidávám se k č.7Jak už psala naše milá Večernice, na schůzku do „Indry“ přišli všichni „skalní“ z Ostravakovy partyje – včetně Boby, která přijela až od Vyškova a riskovala smrt hladem. V Jinřišce ji nedali ani tatranku a nakonec ji zachránila večerka a „Ševcovský mls“ s rohlíkem. Takové zapálení pro věc ale Ostravak neocenil. Bohužel v něm nezvítězil exhibicionista a nepřišel. (anebo ano?)Ostravakovi a všem jeho příznivcům přeji do nového roku 12 měsíců bez nemocí, 53 týdnů optimismu, 365 dnů štěstí, 8 760 hodin splněných přání, 525 600 minut pohody a 31 536 000 vteřin lásky.

 • Ty gizde ochrapany

  Fajne to je, noTuž co dodať, maš tu super, no, kura.. Držiš se dluho tak dufam, že eště aspoň z deseť roku vydržiš…. Jo, tež fajny cely novy rok a ten Silvester až ti to vyjidě všecko, ať se nenavališ hneď u oběda..

 • Malovánífajne počteníčko…taky se chystám vymalovat :-) tos mi nemel pripominat… ale tak si objednej malira, z honoraru za ty tri knizky na to urcite zbude, nesmíš všechno prochlastat s partijou :-)spravnyblogger.bloguje.cz

 • Greta

  No jasně, neotravuj se s malováním v novoročních předsevzetích! Hlavně to si to nepolep na Silvestra u Blanky, držím pěsti a ať je ten nový rok fajn.

 • myšakušak

  facht supr…kurňakery by se neska brodil tym sněhem, toš přeju z kvartyra……fšem !!!!!! PF 2006

 • Jirka

  Pf 2006Zítra se s Blankou pomyluj, pak to dopodrobna popiš. Dík.

 • Nablito bude i v HlučíněTož Ostraváku, ty tvoje kidy jsou k nezaplacení. Na Silvestra to u mě vypadá, že je strávím zas doma. Aspoň, že k nám přijde stryk, za peřiňáčem mam schované fernety, tak bude sranda. Jen ségra má furt take dřisty, že jí zas pozvracím postel.S tím předsevzetím mi to teda vůbec nevyšlo, tak doufám, že to tobě vyjde.

 • Dobre :)Tož fajně se ty dřisty čitaju :o))Jen tak dale, držim palce.Eště by mě zajimalo, estli si ty stranky robil sam – bo jaxe divam su cele v pehapečku ..odepiš :PNakydej tu někdy tež něco (do komentářu).

 • ostrafuck

  Tuž tak sedim a rozmyšlam, co bysem synkovi povinšoval do noveho roku. Fajně mi s nim celu tu dobu bylo a to by mě haňba fackovala, dybysem na peefku pozapomněl. Z telki mě laka bodry Horst z telešulinku, za oknem fuja jak ešče něfujalo, z aut na sidlišču su vidět enem čapice. Tuž ti přeju ať sy zdravy jak ty kastroly od Horsta Fuksa, chechtaku jak teho sněhu a taki ať najdeš co hledaš. Pjekně se mivajtě i věrni dřystali. Rad sem vas poznal Mišine, Nevo, Doclucku a cela Ostravakava Partyjo.

 • mišin

  dopředu bych neměla, ale co.třeba kaj dneska zapadnu do zafujane škarpy a do oblevy se nevyhrabu. ostravaku, ať se ti dnešek vydaři jak si přeješ dle svych dvou předposlednich vět a třech teček navrch. a do budoucna kež tě nepřepadne pocit bože, mi se nechce, ale musim něco nadřystať“.OPečkařum kvalitni tmeleni grupy a nadšeni pro blbinky.ostrafucku, i ja jsem rada četla tva pismenka. měj se ostrafuckově :o)

 • Biňa

  No ni? No ja.

 • Slezon

  DikyDiky za prijemne prozity rok 2005 s dristamy od Ostravaka. Dnes jsem pred chvilu kura myslel na to, co zrovna robis a co o tom napises. Uz se tesim. Tak zustan taky jaky sy. A hlavne neodhaluj svoju inedtytu bo stejne ziju v predstave, ze sy krasna prsata 185 cm vysoka blondina. :-)

 • ruska vlastovka

  Toz tedy…Chlape, drz se aj v novem roce, at mame co cist. Pevne nervy, teple nohy a chladnou hlavu a pis, pis!

 • Dana

  Pozdě, ale přece!Protože se mi „podařilo“ uvíznout v zasněžené, kalamitní Ostravě o dva dny déle, než jsem původně myslela a navíc mimo PC a po včerejším odpoledním návratu jsem musela nejdřív odházet metráky sněhu, abych se vůbec dostala tou sněhovou nadílkou domů, přicházím se svým přáním až dnes. Tak v tomhle roce přeju všecko nejlepší a splnění alespoň tolika předsevzetí, kolik se jich splnilo loni! A všem takové to normální – štěstí, zdraví a pohodu – ale bez toho by život nebyl k žití! :-))))))))

 • Docluk

  PF 2006Já přeji ze šichty všeckim dřystalům hodně zdravi, bo ho je nejvic třeba, k temu štestí a radost. Je mi velmi milé setkávat se s poetikou všedního dne viděné ostravakovýma očima ale i vtipnými dřysty, které mi připominají, že fajných lidí je dost. Všechno nejlepší v novém roce 2006. Ludě diky vam, aj tobě ostravaku.

 • S těmi předsevzetími to nebývá jednoduché, to znám. Když jsem si nějaké dala, obvykle jsem u něj dlouho nevydržela, takže tento rok si žádné nedávám, ale uvidí se…Jsem zvědavá na to, jak probíhal Silvestr u Blanky, snad se bzry dočkám:o))

 • baja

  hofylandmily ostravaku, mohl by ses prosim tě přihlasit na svuj ID a prokazat totožnost ve svem fanklubu? mame tu menši dilema, děkuji tvoji fanoušci:-)

 • Jak to zrobiť?Jak se mam přyhlasyť? Něznam heslo.

 • Henten

  No,tak sem byl v Ostravě na Silvestra a aj sem se svezl tim Penďolinem. Dobré to bylo. A ostrava je taka fajn, v patek kalamita, sněhu jak cyp, ale tam to bylo jak v pohadkovem kralovstvi- všude klid a ticho, ani maketa pluhu se nikde neukazala. Ale byla to pak aspoň sranda, bo lidi v tom šedobilem bordelu, co se všude kolem válel, chodili jak navaleni :)

 • papouch

  Betelný zonky, cajzli negómó! :-)

 • Pěkný, to já si ještě takový cíle nedávám, takže Silvestra jsem pěkně probouřil s lahvinkou v ruce. Nějak si nedovedu představit blog ženatého Ostraváka, ale což. Pokud nějakej bude tak to bude dobrý

 • to 34: jake dilema?Kam prihlasit, jak, kde? :-)btw: Ostravaku, pokud nemas nekam heslo, posli mi mejla :-)

 • Anonym

  žeby?Žeby ostravak začal psať do kidu? Nebo se zas kdosyk robi srandu?

 • Neva

  26, OstrafuckDiky za spominku, mi s Tebu tež bylo fajně a vubec tu při čitaňu, bo se někdy staně, že mě kdosyk nasmoli a Ostravak mi pak zrobi inu naladu.Ja si žadne přecevzeti nědavam, bo jak ho nědodržim, sem na sebe nasmolena, ale inač se mam hodně rada, tak si přece něbudu nadavať, no ni?Tuž se mějtě všici dobře a idem dale…

 • přijďtě si podřystať na chat Partyje Ostravka * * *už tam bylo poslední dny dost mrtvo,každý měl kupu starostí jiných, tak bysme to mohli opět parádně “ roztočit“ aby na chatu bylo zase živo a pořádný humorem a recesí nabouchaný “ fičák“ *DDD* * *Co říkáte fandové našeho Ostraváka?*?*?*?*?… DDD*Scházíme se tam většinou po osmé večer…a pak dřystame, dřystame a dřystame až se z nas dymi a je prostě super fajně*DDD* * *Pá pá všeckim *Večernica

 • přijďtě si podřystať večer na chat Partyje Ostravaka * * *ještě jednou nadpis a správně – OP Partyja Ostravaka * * * DDD* * *

 • Ostravaku, toż po tym, co my ostatnio chlastali, tak uż fakt nie wierzym, żebyś ty mioł przestać pić, zaś takich cypów z nas nie rób..

 • Lucie

  LuskusníMěli pravdu, když mi psali, ať se přijdu určitě podívat…Jsi talent. A Blanka taky.

 • henten

  Tak nevim, ale je to tu nějake slabši….Ostravak se asi zamiloval….

 • Anonym

  Pro hentenNa mě nikdo nema ja vidim Ostravaka každy den bo bydlim ve stejnym baraku jak on aji a zystil sem to z jeho članku jak mu Jaryn(kereho tež znam) pučil ty dyvidička a to jak zavadil o tu hlasitost sem moc dobře slyšel a vim kaj robi a co robi a tež vim jaku ma Felinu a znam jeji značku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>