Sylvester s Blanku – konečně sami?

Už zas dřu jak pisek v motoru. Prvni tyden na šichtě nic moc, do dalšiho Sylvestra daleko, ale co se da robiť. Sylvester je za mnu a zbyva popsať, jaki byl.

V ponděli, na druhi svatek vanočni, mě rano kolem desate zbudil tydlifon. Šak co bych se něpřyspal, jak něbylo kaj spichať, no ni? Volala Blanka, omluvala se za ten včerejši bolebřuch a pry, že to bylo fakt s přežraňa tym salatem a tež pry „…z toho…no však viš…no…čekám to…nooo…tu návštěvu…“. Koněc doslovne cytace. Chvilu sem se přypadal jak Zeman v mlečnym baru, bo sem něchapal a chvilu sem se aji myslel, esli to něbyla otrava jidlem a Blance z teho něšiblo a včil mluvi z cesty. Jak sem byl už dluho v tydlifoně ticho, pochopila, že to budě muset řeknuť na plnu hubu a tež to řekla. Aha… Do noveho roku sem ju chtěl přyvitať nětradyčně, esli budě maly spať. Tuž nic, aspoň mrkněme na ohňostroj a potem buděme čučet na kisňu. Z mojeho hlasu asy cosyk vycytila, bo se hned ptala, esli se nehněvam a esli přyjdu a podobne dřysty. Tuž jasne, šak sem vydržel tak dluho, tuž mě něrozhodi tyden navic, no ni?

Tyden uletěl jak mucha před placačku a naraz patek a sněhove naděleni. Eště že sem měl v patek volno, bo nevim, jak bysem se dostal ze šichty. Odpoledně tydlifon! Blanka mi hlasem roby, kera rozvalila svojemu chlopovi zanovniho jaguara oznamovala, že ma maly problem. Pry jeji kamoška, kera meška v Praze, se stavila v Ostravě na jeden den přy cestě na chajdu kajsyk u Čadce, kaj měla se svojim chlopem a dvumi mistnimi oslaviť novy rok. Ten snih jim trochu nabural plany, bo němože ani tam, ani zpatki do Prahi a že je to spolužačka ze školy a fajna kamoška a to a tamto a nakoněc z ni vylezlo, že ji nabidla, ať zustanu u Blanki a oslavja to s nami a s malym. Aha… Tuž to je eště lepši. Kajsyk vzadu v lebce mi začala blikať mala dyjodka, tajak když je vybita bateryja a nad ňu se objevovala bublina s napisem „Eště neni pozdě, pozvi partyju ze šichty a Blance zavolej, že sy chory! Možna přyjdě aji Jaruna! Zatrsatě zas na Stodolni!“. Huš, vypojil sem bateryju z dyjody a zaplašil vlezle myšlenki. Jak sem ji to odkival, jak bych slyšel ve sluchatku buchnuť kus kameňa.

Tuž že bych z teho byl dvakrat nadšeny, to zas ni. Celkem sem se těšil, že až maly po pulnocy usně, skontroluju, esli Blanka chodi do solarka a esli se na ni pohodlně leži. To mi narušil pondělni tydlifon. Tuž sem myslel, že aspoň skontroluju hromadki, enem tak, esli mam dobry hmat. To mi narušil patečni tydlifon. V duchu sem se začnul intenzyvně přectavovať oblevu. Myslel sem na to zbytek dňa až do večera, kdy zas zavolala Blanka a cela vysmjata mi pravila, že Kamča (to byla ta vlezla kamoška) se dovolala na tu chajdu a zrušila ten Sylvester kvuli te kalamitě. Tuž fajne – možu se vysmoliť na celu oblevu. Poděkoval sem za zpravu, zoptal se, co všecko mam přyvesť, esli vubec vyjedu a popřal sem ji dobru noc.

V sobotu dopoledně už nesněžilo, ale Felině to nijak zvlašť něubralo na objemu. Tuž sem ju aspoň symbolicki omet a pravil sem se, že přynejhoršim pojedu odpoledně lokalku. Šak do štyrech hodin času dosť. Hrom vem fotra aji s jeho přyhluplymi kamošami, keřy davaju autam ženske mena Kdybych měl Feldu zaparkovanu v garaži tajak kdysyk, snih by mi moh byť ukradeny. Nakoněc to ale dopadlo dobře, bo po obědě protahli aji našu ulicu a s Felinu se dalo vyjet. Tuž sem jel. Cestu sem se eště stavil do Kaufu kupiť paru sačku smaženych kobzoli a paru kofol a už sem brzdil smykem na Dubině. Doslova. Trochu sem škrknul o vedle stojicy Fabiju, ale přes tu haldu sněha to bylo jak od anestezyjologa.

Otevřel mi Danek a hned ve dveřach mě informoval, že přyjela teta Kamila a stryk Viktor z Prahi a že budu slaviť Sylvestra s nami. No slava. Blanka mě přectavila celkem šikovne, fajně stavjane bloncce, kera se na mě tak fajně usmjala a potem mě seznamila s jejim chlopem, kery vypadal jak mladši bracha Harapesa. Zajimave, že člověka, kery se menuje Viktor, sem se přectavoval přesně tak. Během pěti minut z něho vylezlo že „…bydléj v Praze na Smíchově v jedna plus jedná, ale to jym zatím stačí, páč na malý je ještě čás a vobá máme dobréj džób a karyjéra je zatím přednější a dyť sme spolu teprvá pět lét a to je stejně ještě brzó na svatbú a co tý kdy to toho vobá s Bláňou praštíté a…“. Esli eště cosyk mluvil, už nevim co, bo sem se ucpal uši zevnitřku a sledoval skrz něho snih za oknem. Tuž ten je ukecanějši, jak Laďa ze šichty. A něpřyjemny jak jebak v nose.

Chvilu sem uvažoval, že se k tym fajnym Blančinym chlebičkum dam jakesyk to anestetykum, bo čim vic ten pajtaš dřystal, tym vic mě sral. Potem sem se spoměl na svuj sylvestrovski předzavazek o tym, že budu meň chlastať a tak sem enem symbolicki cumlal sklinku myslivca jak děcko cumel. Tež mi ale bylo hlupe se navaliť před Dankem, bo co by se o mě moh pomysleť, no ni? Kurnik šopa, uvažuju posledni dobu jaksyk moc rozumně.

Tym dvum ale na jakimsyk děcku guvno zaleželo, bo Viktor do sebe lel jeden fernet za druhim jak by ředil maltu a Kamila tež chlampala, jak by měla vychazku z protialkoholni lečebni. Čim vic byl navalenějši, tym vic sem pozoroval, že se mota kolem Blanki jak kliščě kolem transfuzni stanice. Blanka se jeho dřystum enem chichotala, tuž nevim. Musym se na tebe davať pozor, gizde. V osum Blanka uložila Danečka, bo Sylvester je syce enem raz v roce, ale pětilete děcko zas tak moc něvydrži. Danek usnul jak po vaječnym koňaku a ti dva se začli rozjižďať eště vic. Kamila se lapla ku mě na gauč a začla mi vykladať o tym, jaki je Viktor fajny synek a jak se spolu seznamili na jakesyk skupinove terapiji a že on je ten pravy na cely život. Tuž ni, že by se to zle posluchalo, ale jak sem cytil, že se na mě čimdal vic lepi, šel sem skontrolovať Blanku s Viktorem do kuchině. Blanka chistala jednohubki a on do ni hučel jak Intersyty v tunelu jakesyk dřysty prdy o společnym životě a věčne lasce. To by mi ani něvadilo, enem kdyby ju ten baletni pazgřyvec přy tym nědržel okolo ramen. Blanka se zas enem chichotala, tuž to mě skuša, nebo co, pravil sem se?

Zežrali sme chlebički, zežrali sme jednohubki, pražacy svorně dopili fernet a začli mi upijať myslivca. Kolem desate synkovi už začly vypadavať někere slova z vět a Kamila na mě byla nalepena jak hajzelpapir na but. Jak sme zas lapěli na gauču, začla mi davať take zajimave sugestyvni otazki, jak doktor Uzel. Pry esli mam cosyk proti skupinovemu seksu a vyměně partneru a dřysty o věrnosti a podobne. Chtěl sem se pořadně promysleť odpověď, ale nědařylo se mi, bo se mi snažila prodřet svoju nohu moje fusakle. Pravila, že ona s Viktorem se poznali na take fajne poznavacy party (ja tak, tuž guvno skupinova terapija!) a že to ich sbližilo a ukazalo, že patřa k sobě navěki. Něchcu vypadať jak nětykavka, ale ku koncu už mi to bylo celkem protivne, bo ty fusakle byly nove od mamy, z vanoc a přecy něpujdu dom v ďuravych.

Omluvil sem se, zašel do kuchině zas skontrolovať Viktora a jak sem viděl, že je dotěrny jak Jehovista ve vytahu, pravil sem mu, že z te vyměny nic něbudě, bo mi minuly tyden skončila nemocenska, kera se tykala kožniho. Chvilu mu šrotily kolca v pale, potem jakby se mu přeply vyhibki, obratil o třystadvacetpět stupňu a začnul vykladať o svoji robotě.

Okolo jedenaste už byl tak mimo, že nas začnul všeckich přesvěčovať, že letos je jednatřycateho prosynca zvlaštni den, bo se na jeden den měni zymni čas na letni a tak včil už se vlasně bliži dvanasta a třeba isť nachistať a odpaliť rachejtle, kere se dovez až z Prahi z rynka a kerymi chtěl zpřyjemniť Slovakum pulnoc. Eště že Daneček spal, borak maly. Mama mu syce slibila, že ho zbudi na ohňostroj, ale Viktorovi pravila, že ho rači necha spat.

Ten vul se odplantal do přecyně, fakt se oblek, teda vlasně se enen obul buty, zbalil igelitku, z kere čuhaly ruzne špilki a barevne trubki s napisami fireworks a podobne, pravil že to pujdě nachistať, bechnul dveřami a byl v dupě. S Blanku sme něchapali, čemu je slyšet vytah, bo ona meška v přyzemi. Chvilu sme čekali u okna a vyhližali Viktora. Jak uběhlo deset minut a jeho něbylo, Blanka přykryla chrnicy Kamču deku, tak polosmutně se na mě usmjala a šli sme teho pajtaša hledať.

Pulhodiny sme bludili kolem baraku, aji ho volali, ale nic. Potem sme šli zpatki a prolezli cely vchod odvrchu až nadul. Jak už se bližila pulnoc, navrhnul sem, že ho možeme hledať aji po pulnocy a že bysme se mohli isť aspoň přypiť na šťasny novy rok. Tuž sme se aspoň sami dva přyťukli tym alkosyfonem, novoročně se pocalovali, popřali se všecko nejlepši a ať nam to vydrži, přykryli Kamču, kera sebu mezytym bechla na tepich, deku a šli se podivať na posledni misto, kde moh baleťak eště byť. Tuž jasne, že chrněl ve sklepě, opřeny o vytahove dveře, vedle sebe tu igelitku a v ruce zapalki. Blanka skočila pro druhu deku, bo s nim nešlo hnuť, ja sem mu vzal syrki, bo stačila ta kanonada venku, na krk sem mu pověsyl fiksem napsanu cedulu „Nenič mne, sloužim všem!“ a něchali sme ho tam. Předtym, než sme kolem jedne zalehli s Blanku v ložnicy, sem se dal budik na šest, abych tam byl spiš, jak se ten mamlas zbudi. A aji na tu kontrolu hromadek došlo…

Jak sem s nim rano třepal, chvilu nevěděl, kaj je, kdo sem ja a kery je rok. Doma dostal turka a zbytek navštěvy promluvil tak sedum slov. Kamila tež mluvila enem o něutralnich tematach a seděla ode mě meter daleko. Po obědě poděkovali za azyl a omluvili se, že chcu eště před navratem do Prahi stihnuť jednu navštěvu. Blanka se mi po jejich odchodu furt enem omluvala, ale co? Šak člověk ma poznavať nove lidi, no ni?

Jak na novy rok, tak po cely rok.

Tuž měl kdosyk z vas lepši Sylvester?!

65 kidu k Sylvester s Blanku – konečně sami?

 • el taxista

  o jo joojTo to mame dneska co cist :-)

 • melodic

  romantikaloňský silvestr byl asi lepší, ne? Alespoň se to lépe četlo,žádná romance, ale tvrdá realita.

 • interFernet

  Skvěléeště fčil mě bolí břuch od smicha

 • Haffan

  ……….fajne fajne. hned bude lepši ve škole…

 • kráska

  hustýdíky za každý nový den

 • čtenář

  VýbornéOstravaku, jsem moc rád, že pořád píšeš, těšívám se na každé pokračování.

 • marker

  Už si potkal pražaka, kery by uměl chlastať?

 • Zeppelin

  to [7]Ja teda plno. Ale holt to musi bejt rodilej (nejlepe Zizkovak), zadnej gastarbajtr z vychodu zijici v 1+1 na Smichove :-) :-)

 • Peknezaryvas do prazaku :D:D o5 jsem se s chuti nasmal .-)

 • Fišta a Pišta

  Super!…chlampala, jak by měla vychazku z protialkoholni lečebni. Fakt sem se rozřehtal nahlas.

 • Whitee

  to [8]Ja teda este ani jednoho. Pivko mozna jo ale jak probehlo par kolecek ve tvrdem byli vsichni nalamani a furt chteli jit domu nebo co. :o)

 • Danijela

  Stale nova slovaTady mi uz slovnik ostravstiny nepomahaPredpona HARA se naleza v ruznych slovech: HARApanna = devkaHARAburdi = nepotrebne…HARAseni = potrebne pohnutkyHARApes = ??? tady jsem zmatena

 • Yax Balam

  2 DanijelaHarapes je meno jedneho umělca.

 • Peta

  hehe[12]…HARApes = ??? tady jsem zmatena To me dostalo asi nejvic :))

 • ady

  …Zeman v mlečnym baru..živě jsem si teho chlopa představil,jak mu ta hlava spadla až na rameno. Z teho budu asi ešče dluho uchcavat.

 • Antek

  Muj SylvesterZávidím Ti to vrůšo, my jsme byli u známých a za celý večer jsem měl 3 fifky šampusu (jak u Suchánků) a strašná nuda.

 • cancour

  Harapesje hárající samice od čokla, nevzdělanci 😉

 • misha

  SylvesterNeni nad sylvester na chatě na horach (a s partyju znamych).Všude haldy sněhu, aj to sportovni vyžiti a hlavně moře chlastu

 • mrk

  ach joVždycky se najde idiot který to nám pražákům dokáže pěkně polepit kdekoliv se ukáže:-(((Jinak prima počteníčko, jak vždy jsem se dobře zasmál :-)))

 • Martin

  vypada to ze pobliz ostravy je na Silvestra veseloneb ja byl na jedne akci nedaleko Ostravy a ac jsem docasne z Prahy, tak jsem se tam bavil vic nez kdy predtim a kdekoliv jinde…

 • Hugo

  a co teprve, kdyz ..… a to se syncy předctavtě, když taka partyja z Ostravy (a okoli .. Opava :) dorazy i přes tu kalamitu do tej Čadce na Slovaki .. to je potem „kalamita“ letosni S nic nepřekona!!

 • džejnnnn

  jojo, Pražák moc nevydrží… „…se mota kolem Blanki jak kliščě kolem transfuzni stanice.. :-))))))))))))

 • taktakno měla jsem hodně podobnej silvestr… i se stejnou hláškou jak na nový rok tak po celý rok.. i když jsem taky z Prahy :-)

 • Basho

  Superzimní časNad tou změnou zimního času by stálo za to se zamyslet. Píše o tom i http://www.basnik.bloguje.cz Autobusy, lety, vlaky, všichni mají zpoždění! / V koloně aut vymyslel jsem geniální řešení: / Až zas bude nejhůře a cesty zasklí led / Posuneme evropský čas o hodinu zpět / Jednoduše zvolíme si „superzimní“ čas / A rázem budou všechny možné spoje jezdit včas!

 • flagelvmdei

  No vidíteTak takhle může pražský dialekt popsat jen ten, kdo ho neumí.

 • flagelvmdei

  ale přiznám,že to zní legračně. Asi jako kdybych já chtěl mluvit po ostravky.

 • Zajda

  flagelvmdei,Co to meleš? Si poslechni některé moderátory v rádiu. Mluví přesně tak.

 • Viktor

  Pěkné..Ostravaku, ja se tež menuju Viktor, jen nevim, esli vypadam jak mlady Harapes.. Ale jinak Ti děkuju za článek, opravdu se četl perfektně.. Jen tak dal..

 • děvucha z prajske

  Maš recht Ostravaku!Kym se pražak vykeca, ma ostravak aj po šichtě! Omlouvam se všeckym čtenařum – pražakum :-)

 • jumbo

  RechtJsem naplavenina na zapadni Morave (po Labi jsem se proti proudu doplacal ze severu) a taky se mi zda, ze prazaci zpivaji – ale to neni nic proti pardubakum! :o)

 • dnes jsem se po chuti zasmál, je to lol 😀

 • zase dobrý. škoda, že kontinuitu příběhů trhají ty co jsou sem nacpány z MF.

 • Jaryn

  Díky,zas to nemělo chybu. Paráda…

 • Jak na Nový rok, tak po celý rok? Já bych si takovou oslavu klidně i nechala ujít, ale parádní historka zase.

 • mišin

  „…z toho…no však viš…no…čekám to…nooo…tu návštěvu…“ – takže radostna udalost, ne? bo host do domu, buh do domu!

 • Zafod

  to Ostravak…jáááá…, zbúral som sa ako štyria. Ešte dva dni po Silvestri ma hlava bolela :-)

 • docluk

  Dost dobry SilvestrUrčitě každý z nás zažil skvělé Silvestrovské akce. Při tvém vyprávění cítím úžasnou lehkost a poezii a moc mě to těší.

 • No nevím sice jak ses bavil ty přímo tam (kromě té hodiny anatomie), ale takhle to vypadá, že kromě té společné noci to stálo celkem za prd. Aspoň že to umíš skvěle podat a je z toho sranda.

 • Jarous

  Opět výborné čtení. Přeji hodně zadru do dalšího psaní.

 • leo

  leoMILÝ OSTRAVAKU TAKY SEM Z OSTRAVY ALE UŽ 6LET BYDLÍM NA JIHU SILVESTR JSEM PROŽIL SNAD NEJLEPŠÍ ZA POSLEDNÍCH 10 LET STRAVIL JSEM HO SE SYNEM KTERÉHO JSEM 10 LET NEVIDĚL NEVÍŠ JAK JSEM BYL ŠTASTNY BO SYNKA NEMAŠ PREJU TI INSPIRACI JSI VAŽNĚ SKVĚLÝ RÁD BYCH TĚ POZNAL ALE TO ASI KAŽDÝ CHUJ S TYM

 • krysak

  pro mišina i ostravakamno myšyn newim estlik sy to dobře pochopyl ale nečekala pajtaša ale rudu armadu…tož menzky ty borak :o)…jinak ostravak dobre to ale ser na repronis a pish kratsi veci a nedelej z toho uměni bo to ztrati to kuzlo…vyš co se řyka no ni?v jednoduchosti je sila a na ty baby pozor, tvari se jak milius a jak te maj ve svych sparech sou z nich harpyje a sajou a sajou a sajou sajou,,,,,,,,,,

 • Bubu

  ParádaMilý Ostravaku, k vánocům jsem dostal 1.a2. díl tvé trilogije. Myslím, že se z toho za nedlouho stane nejčtenější kniha všech dob, jen budou mít asi trochu problém s překladem do zahraničí… :-) Doufám, že už chystáš další vydání, bo u nás v Třincu se to čte jedna báseň. Měj se krásně a přeju do Nového roku spoustu nových zážitků!!!

 • francek

  No ja !Jak se zminil už gdosi navrchu, už stare přislovi nam pravi:Host do domu – buh do domu.Pražak do domu-čagan do ruky!!

 • honza

  :)fajne, tož ale to napodobovani pražaku se mi ale vubec nelibi bo sem z prahy:) takhle se v praglu vubec nemluvi… to prehanis ostravaku:)vcera sem byl u vas v te ostrave a mluvite stejne jak my…. :)))

 • mama

  skvele…:):) moc jsi me rozesmal Ostravaku.Dik.

 • Jana

  Či vim Přišlo to jak podzim do krušnohoři

 • Harwey

  A co sestraDoceal mě překvapilo, že se celý silvestr nobjevila v článku Ostravakova sestra, která (alespoň co se mi zdálo po předchozích článcích) bydlí ve stejném domě ne-li ve vedlejších dveřích i s rodinkou a upřímným synovcem. Ccc takováhle bota 😉

 • Miro

  Jakési divnéDorval jsem se k tomu až dneska a musím konstatovat, že nás synek pěkně valí. Ať se mi nesnaží namluvit, že ségra (nebo ten její) si nevšimli auta před barákem, že se ségra nešla za Blanku na skok podívat. Bydlím tež na Dubině a od mala byly děcka na Silvestra o půlnoci obuzené, bo kanonáda ukrutná. A Daneček to zaspal ? Tomu nemožu uvěřit. Ale co, jako slavný spisovatel má právo si vymýšlet, hlavně že je to veselé.

 • perla clanku: „Nenic me, slouzim vsem“ :-) diky za prodlouzeni zivota :-)

 • Miro……a co když segra nebyla na Silvestra doma, co ty Ajnštajne?

 • Gyzd

  Harapes……no to me dostalo. Predstavit si Vlastika v mladsim podani, s oplzlyma poznamkama a jestli mel navic jeste domaci „harapesky“ a podobny styl humoru, tak potes koste… Blby je, ze takovych Vlastiku beha po Praze spousta :-)

 • mišin

  ups krysaknejsem borak, a když už, tak boraska. no nic, přiště se budu snažit vic, abych v ironii přitvrdila, bo „navštěva“ je nejkatastrofalnějši označeni, ktere znam. a „ruda armada“ je v těsnem zavěsu za nim.

 • tomas

  PrimaKrasny pocteni, mily a pohodovy :-)diky moc :-)

 • Rammy

  Ostravakovi od OstravačkyTak tchuszky Ostravaku.Ku Vanocam sem dostala tvoje třy knižky.Řikala sem si co to zas mam za cypoviny,ale pak sem si spoměla že sem o tym cosyk slyšela ve škole,že je to mastne..Tak sem začla čitat-no dobre jak cyp přečetla sem šecky třy dily.Maras!! Musim řict že mi je tě někdy lito.Taku smulu nemam snad ani ja..Ale myslim že si sympaticky.Už podle tyho mluveni-psani…A myslim že to je dobry když se držiš v anonymitě. Nechceš mi napsat na mail??? Potěšilo by mě to. Čuz.Veronika

 • Anonym

  napiš…

 • grind

  psycho😀 )

 • Petr.Ova

  Sylvestr SraloneNo ja jsem tež měl perfektniho Silvestra. Volal kamoš z Haviřova, že přijede. No spiš bych měl polevit s tyma gořalama. Aspoň na Silvestra. No nakonec jsem mu na jeho plan kivnul. A kaj že pry vyrazime. Řikam podivam se na net, zjistim kaj je fajerwork, a v pravu pulnoc bechneme ty špunty za staleho fajerworkovani. Na netu jsem našel akorat zmrzle guvno. Ostravske informace, kulturni magaziny, třesky plesky, no guvno. Řikam si no buď u bude fajerwork u Bauhauzu nebo u radnice. To je jasne. Řikam začnem u radnice. Ptame se kolemjdoucich, co tež šli na fajerwork k radnici, esli je u radnice. No jasneeee . . . Řikam si, tak to je v suchu. Stojime u radnice, tam asi tak padesat ludi . . . hmm, to je jakesik podezřele. Navzajem se uklidňujeme zelenou cigaretou. Kukame na hodiny, skoro pulnoc, pulnoc (asi). Tož už to musi byt. No a guvno. Velka ručka poskočila rovnou na 00:04 a ani to neudělalo ‚BIM-BAM‘. Natož fajerwork (samo že byl u Bauhauzu). Tož tak jsem se tež dluho nezasmal. Ale fakt. Eště že to zachraňoval rachejtlami typek šikmookeho vzezřeni, keremu to beztak jebnul foter, bo to němělo cetryfykaty a nemohl to nikde prodat. No sranda. Každy jsme rubli flašu šampaňskeho a šli jsme dal . . . na tu zesranou Stodolni 😉 Tož tak.

 • Laďa

  [25] No vidíteNo, on ten pražskej dyalekt byl napsanej správně, jen na Ostravsku šetřej písmenkama, takže úplně správně to mělo být podle vzoru kdy to toho vobá s Bláňou praštítée? a&Tudíž to, že Ostravak vynechal kratke a se zpěvnejm votazníkem mu snad nemůže nikdo zazlívat.

 • Lama

  NářezMinuly silvestr si asi chudak karel moc neužil to já jsem z ostravi a to jsem ješte nežral…. Kartushe boli palica a ja mam v prdeli hlasivky a prudusky vod smichu…. nařez ja na jatkach

 • různě

  pajtašhojkyv ostravě jsem se narodila , vyrostla a žiju , ale slovo pajtaš jsem nikdy nezaslechla a jsem z něj nadšenááááápá

 • haban

  prosim!Ľudé boží..! Vyrastal som na Kysuciach vedľa chlapcov z OV a som nadšený Deníkom Ostraváka „aji“ všetkým na tejto stránke,ale..! Prosím vas niekoho moc o veci čo nejdu zohnať a síce:Deník Ostraváka:Jak sem utřel pysk v Kerfuru….Poprava vánočního stromka….Skinhed v robote….Filozofovani o robach.mp3….Víkend s gizdami a běláskami.mp3….Sobota se Zdeňků…—————Stačí v textovej podobe, ale keby sa niekto zmiloval tak aj niečo v mp3.Ďakujem a poskytnem niečo iné zaujímavé.v – Nitra

 • Kolumbo

  Nevím ve kterým baráku se to dělo, jestli ve věžáku nebo v jednom z těch vícevchodovejch ale jelikož jsem prožil dětství v Hrabůvce tak si nedokážu představit že bych tam usnul ve sklepě ožralej u Výtahu….

 • Michal

  Vetsina panelaku na Dubině je OP 1.11. To su take ty jak su na ulici A. Gavlase. Tam jezdi vytah aj do sklepa. Bo ve vezacich su sklepy v prizemi

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>