Ruske auta vydrža všecko – skoro

Ve štvrtek mi volala segra a pry jak se mam v tym novym roce, esli sem zdravy, jak se mi dařy v robotě a co Blanka. Dycki, jak je segra na mě jak na bravka před zabijačku, je to znameni, že cosyk budě chceť. Zoptal sem se ji na rovinu, co potřebuje. Uraženym hlasem pravila, že esli se němože zoptať na zdravi a že dycki přecy němusy volať enem jak cosyk potřebuje. Tuž to je fakt. Začnul sem ji popisovať ten muj fajny Sylvester u Blanki a nevynechal sem žadny detajl. Jak už sem dřystal skoro deset minut, naraz mě přerušila uprostředka věty a mi došlo, že mě zas doběhla.

Pry že maju dodrbane auto. Zoptal sem se jak to, že ho eště maju? Myslel sem, že už ho davno darovali sběrnym surovinam za odvoz. Chvilu robila uraženu, ale dluho to něvydržela. Pry trochu škrkli o smrk, jak se vracali z te Čeladne. Kurnik šopa, z jake Čeladne? Segra jezdi kajsyk po horach a mi se nic něřekně? A čemu mě něvzali sebu? Pomalu z ni vylezlo, že ten jeji pajtaš domluvil oslavu Sylvestra u jeho znamych na chajdě na Čeladne. Jeli ve štvrtek dva dni před Sylvestrem, tuž ani nězažili tu fajnu zafujanu Ostravu. Zoptal sem se ji, esli jeli vlakem. Na to ona, že ni, že žigulem. Zoptal sem se pomalu, esli je ten jeji pajtaš vul a nebo ich chce všeckich pozabijať. Všecy vja, jak každe dva roki domluva technycku a kolik ho to stoji, aby s tym žďorbem, co ma taktak převodovku, moh zas dal sviniť luft v Ostravě. Že by se na ňho kupil zymni gumy? To ať vyklada svojim pohlupavym kamošum v knajpě, s kerymi dohromady ma ikve jak ten plot piv a fernetu na jejich listku. Segra se ho začla zastavať, že cesta tam byla celkem fajna, Sylvester byl tež v rychtyku, pokavaď pomině to, že švager s tym kolegu o pulnocy řvali na celu dědinu rusko-turecku himnu ve svoji verzyji, ale že jak se v nedělu odpoledně vracali, teho sněhu bylo jaksyk vic a kusek za chajdu zrobili hodiny a pravym předkem trochu škrkli o jakisyk vanočni stromek. Naštěsti se nikomu nic něstalo. Auto je pry včil něpojizdne a asy aji delši dobu budě, bo ho nechali tam a jeji chlop domluvil s tym kamošem odtah. Tuž to ho tam mohli zahrabať sněhem a něchať ho tam zhniť, bo švager je organyzačni talent tajak ostravski prymator raper. Aspoň že domluvil, že ich ten jeho kamoš odveze zpatki dom. Syce až po štyrech hodinach čekaňa na mrazu, ale aspoň cosyk.

Tuž to su věcy. Politoval sem ju, ale v duchu mi v lebce cvakaly kolca, bo ona něvola enem tak, aby mi pověděla, že maju naburane auto. Než se mi v pale spojilo jedna a jedna su dvě, segra vytahla pikoveho krala – pry že potřebuje v patek s malym do Poruby k dochtorovi, bo jezďa každy tyden na jakesyk cvičeni se řbetem a esli bych ich tam němoh odvezť. Začnul sem se vykrucať jak kliště, bo v takim počasy, jak je včil se mi nejezdi moc dobře. Ona Felina v take zymě ani moc nětopi a jezdiť dycki štvrhodiny enem s tym pruzorem jak z tanku, to je celkem uměni. Chvilu sem ju přemluval, esli něchce jet lokalku, ale jak začla s lehce histeryckim hlasem spominať, co ona kdy pro mě zrobila, – ide vidět, že v ni eště koluje mliko od mamy – začnul sem měknuť jak pichly kopačak. Skusyl sem eště fintu s něpřystupnym šefem, s patečni duležitu poradu a nakoněc aji fintu se zadřenym motorem. Jak by neslyšela. Chvilu posluchala a potem tasyla eso: „Když nemužeš, nemohl bys mi ho na par dni pujčit?“

Chvilu sem dumal, esli sem se něpřeslechnul a pro istotu sem se zoptal, esli fakt mysli moju Felinu. Tuž fakt, něrobila se srandu! Moju opečovavanu štyrkolovu lasku, kera měla letos sladkich jedenast roku? Kere leštim v letě každy tyden hodinu před barakem pruduchi a křydlo? Keru prolizam po kolenach s vysavačem jak mravenečnik? No dobre, tak ni každy tyden, ale raz za měsyc to robim. Nebo raz za dva… Svoju felinu bych něpojčal ani nejlepšimu kamošovi, kery by měl najete štyry roki reli Pařyž Dakar, natož robě. A tež sem ji to opatrně pověděl. Povzdechla se a jaksyk honem se rozlučila.

Za štvrhodiny tydlifon. Mama! Stačil sem enem řeknuť „Ahoj“ a už to z ni valilo jak když gichně stupačka. „Segra s dvumi malymi děckami, starosti nad hlavu, auto rozbite, byt maly, linka rozbita, televiza im dosluhuje, maly nemocny, chlop pohlupavy, co všecko pro tebe zrobila, ty taki gizd něvděčny, šak sme ti na tu karu tež přyspěli…“ a dalši halda – enem zmačkany toaleťak tam chiběl. Počkal sem, až budě nabirať dech a zařval sem „Dobre, dobre, ať se ju pojča, ale esli najdu na volantu otiski teho šimpanza v licke podobě, budě jezdiť lokalku!“. Naraz byla mama jak milijus. Aji na oběd mě pozvala. Ani sem se neptal na kdy a co budě.

Tak jaksyk tušim, že moje mile autečko asy dluho něuvidim…

No comments yet to Ruske auta vydrža všecko – skoro

 • Antek

  Babyže tě ta mama ze segru dycky ukecaji.

 • Anonym

  Neměls to vůbec z toho sněhu vyhrabávat. Moje stojí na Dubině pod sněhem a už dva týdny bojuju v tramvajích – nakonec si na to ještě zvyknu…

 • Eště že moja ségra nemá řidičák :))

 • Bubu

  Chyba !!!!To byla osudová chyba, že jsi jí to půjčil. Myslím že se už můžeš pomalu poohlídnout po novém autě… :-))Ale jinak, jsi mi opět zvednul po ránu náladu, 100x DÍKY!!!!!

 • Já myslím že se ta obprava vleze pod 10 tis. No ale zase neudělejte to pro rodinu:-)

 • Ráďa

  Tos mě dostal…najdu na volantu otiski teho šimpanza v licke podobě… fakt super.

 • interFernet

  Odvahateda Ostravaku, ty maš odvahu. Už ses se svoju Felinu rozlučil? To nedopadne dobře…

 • pruserAjajaj, to něvypada dobře…No a gdyby bylo nejhuř, tož jeden žigul mi stojí na placu odhlašeny a něbyl by moc drahy :)

 • chachar

  ajajjajMěl bys začit hrať smutečni choral za felinu. Myslim, že auto, roba a dudlik se nepojčava. Ale sem napnuty, jak dluho to bude pojčane, myslim do prvniho problemu, no ni?

 • neo

  CHYBATos neudělal dobře s tym autem, nevis, co dokazou maly pajtasi udelat s interierem? Tu cokoladu z tech sedadel uz nedostanes a na okopany sedadla se taky divat nebudes, sak sou auto pujcovny a kdyz uz, tak at Ti podepise papir, bo nekam to posle a pak se bude kroutit jak prd v komine, ze nema prachy a ze ste rodina a prece po ni nebudes chtit, aby Ti do toho jeste natankovala atp. CHyba ostravaku, strategicka chyba

 • Cinda

  Chyba… velká chyba…taky jsem jednou půjčila felinu bratrovi a on s ní ulovil divočáka. Škoda 80 tisíc, budu to splácet asi do konce života a musím dát za pravdu tomu, kdo kdysi řekl, že auta a ženy se nepůjčují. Po Ostravě snad divočáci neběhají, nicméně prasat na cestách tam potkávám denně víc, než dost. Tak držím palce, ať má Tvá ségra (a hlavně Ty) štěstí…

 • Dejf

  ChybaTaky se myslim, žes nezrobil dobře. Rači se honem zeber dovonelu a segře namluv, že ti do teho cosyk vlezlo a že ji do te Poruby sice odvezeš, jaks ji to auto slibil, ale tim to konči. A vubec, s taku mamu ja už bych byl davno rozhadany. Mama – nemama.

 • Kuba

  :-))Haha zaděláno na další akční historky ;-))Supr začátek dne!

 • wojcieszek

  koukamvsichni premysleji stejne, ja si taky myslim ze to byla strategicka chyba, bud ji dostanes zpatky naborenou, nebo si ji budes muset vyzvednout ze skarpy, jelikoz roba se na snehu boji jezdit tak to vzal chlop, ten orangutan, ktery ji tam bezpecne dopravi…pak ale bude scena vrazdy toho debyla, na coz se vyslovene tesim ;))

 • Eben

  Ostravaku, nejsi trochu měkký ? Tu Felinu jsi neměl půjčovat. To je jak s fajfkou ta se taky nepůjčuje!!!

 • ady

  Ale lidi,lidi,trochu ohledu! Synek včil potřebuje trochu povzbudit a ty vaše kydy možu tak potěšit jen majitela vrakovišťa.

 • Těžký paranoik

  Doporučený postup1. Najdi nějakou hezkou fotku svojí feliny2. Vlož ji do ráměčku3. V pravém dolním rohu přidej černou stužku4. Postav si ji na stůl ke kompu5. Konečně se zvedni a odvez felinku do servisu s nějakou závadou, co potřebuješ už dlouho udělat!!!

 • katka

  uz sa tesimako toto dopadne… …lebo zacina to zaujimavo

 • různě

  tvrdě na něOstravaku, je na čase, abys přehodnotil přístup k rodině: mamě a segře. Takové kopance si jako budoucí manžel a tata nemožeš dovolit… Nauč se konečně říkat NE a posílat do řiti, už máš na to roky! Oni budou chvilu nasrani, ale pak sami příjdou a budou škrábat… uvidíš.

 • Random

  Chces se neceho zbavit? Nekomu to pujc.A nejlip pribuznemu.

 • Zbycho

  Re: ChybaTak, tak. Auta a baby se niepojczójum A tak samo drogi wiecy jako zrcadlowki, drogi kamery, spacaki, stany, motorki, atd. Nic nie zamierzi wiyncy jak ci gdosi rozwali twojego milaszka. A ani to niebyje jeji wina. Starczy, że do tego gdosi niechcóncy sturknie, nebo se to samo zepsuje. A nahoda je świnia, czako na taki przileżitości. Murphygo zakony płacóm. Stejnie jako fizycki.

 • Valheru

  Ber to z te lepsi stranky.Alespon budes mit duvod si koupit nove auto. :)

 • flagelvmdei

  moje zkušenostSvé krásné autíčko jsem půjčil sestře. Taky prot,že má malé děti.Nejdřív odešel alarm (spíš zmizel), pak jedno zrcátko, pak švagr utrhl nárazník, pak naboural bok,pak zrušil centrál … Auto už zpátky nechci, jezdím MHD.

 • Zlámalík

  SbírkaVyhlašuju sbírku Ostravakovi na nové auto!

 • Shandor

  Půjčení FelinyHele nemáš levnější investovat 5 tisíc a koupit ji druhého žigula? Vyjde tě to mnohem levněji než když jí půjčíš felinu a ještě budeš zlatý brácha! Jinak půjčit auto na letních gumách babě to rovnou můžeš začít shánět druhé!

 • Iva

  Ostravak řidičFelina v take zymě ani moc nětopi a jezdiť dycki štvrhodiny enem s tym pruzorem jak z tanku ..Představa Ostraváka jako řidiče začíná být zajímavá :)

 • cancour

  ale ze ses z teho Sylvestra bez segry vylhal fajne 😉

 • Jeremy

  :o)Jak když gichne stupacka :o) …….

 • ostravaku fajny dřyst :)kdovi, za jak dlouho to už bude na další knížku

 • chios

  Primator-raperJsem mino Ostravu a nejak nechapu prirovnani: primator – raper.Dik za vysvetleni.

 • krysak

  kasli na nekecaji blbosti, ja pujcuju auto normalne paru lidem kdyz me pozadaji a nepotrebuji ho v dany okamzik, takze take kecy sou uplne scestne,navic nektere baby ridi lip nez vetsina chlapu…

 • Cece Ti ruplo v kouli???to to vazne chces riskovat, v tomhle pocasi? Ses mel zeptat mami, jesli ti prispeju aj na nove az Ti tohle segra odrasi a haranti potrhaji potahy. Mno, snat Ti to za ten obed bude stat…

 • Zbyna

  Ty ses ale borak:)))

 • Lucije

  No teda!!!Že se nestydiš! Podlehnut babě řidičce. Fatalni chybka…

 • m ilda

  :-)to bylo fajne a pjekne ostravačku :-)

 • šulu

  Tys temu dal!Každy dobry skutek musi byt po zasluze potrestan…. :-) Ani se mi nechce verit temu, ze by si byl takovy blby a nechal si ze sebou tak orat….Posli obe do dupy a budes met pokoj…. :-)

 • sarka

  mel jsi ji odvezt a byl by klid

 • FelinaTak jsi mě zklamal že jsi to auto půjčil, to jsi chlap nechat se přemluvit babama. Ostravaku Ostravaku tohle Tě bude mrzet…..

 • mama

  superTak tedy gratuluji,jde videt ,ze gentelmani jeste nevymreli,tak je to spravne,pomahat se ma hlavne kdyz jsou nemocne deti.Cteni fajne jako vzdycky.

 • Miro

  To je cyp !!!Pujčit auto segře, ktera ma za manžela takeho hňupa, to muže fakt enem cyp. Asy má fčil hodně prachů za ty svoje dřisty, tak si kupi nové.P.S.PAJKO, ty si měla pravdu !

 • Martin

  BACHA!!Babu pujč.. Ale auto NE!!!!!!!

 • děvucha z Prajzke

  Gdyž baba začně…Co to tu placatě, gizdi jedni! Spravna baba vždycky chlapa ukeca, to vite všici, co tu matě take ramena! Tež bystě to zrobyly, kdyby mama hučela! Všecy do jedneho!

 • L-Core

  Ostravaku, pokud se nejedná o „nahrávku na další kidy“ 😉 a FAKT by jsi auto segře půjčil – tak jsi vůl…

 • Ujo

  Nechte ho, dobre udelal, az mu to faro svager rozflaka, bude mit konecne argument proc se na ne (rodinu) vykaditOstravaku drz se (ty žebřa, ostatní roboty)

 • Fajný příspěvek zase, ale už by to chtělo začít říkat famílii ne a nevyhovět jim vždycky.

 • neo

  DodatekA v neposledni řadě… Co když bude někam potřebovat odvezt Blanka, co pak?.. Včil babo mudruj

 • Blanku odveze segragdyš bydli v jednom baraku ne? To ma Blanka feldu mnohem bliš jak u Ostravaka….

 • džejnnnn

  to 49 … taky mě to napadlo. Ale rodinné vazby jsou rodinné vazby. Moje děti si taky vycházejí vstříc. Kdo jiný by měl sestře pomoci než bratr???

 • Nobody

  Smutné :(Nad některými názory mi zůstavá rozum stát :( Kdo jiný než sourozenci by si měli pomáhat ?!?!? Mě dnes v nouzi auto půjčili, a hodně tím pomohli, sousedé, tedy prakticky cizí lidé. Uvědomte si, že v podobné situaci se můžete ocitnout i Vy a pak budete určitě rádi, když Vám někdo pomůže … Smutné, opravdu smutné :(((((

 • prahak ostravski

  Ono to fakt bude tak 1:1Ostravaku, nenech si do toho trubiť od nikoho. Ať jsi to chtěl udělat anebo tě k tomu dokopali. Nad vysledkem ale pak nelamentuj.Moje osobní zkušenost:1. poprvé jsem půjčil auto ex-přitelkyni = odřela ho z jedné strany.2. Podruhé kamošce v nouzi = odřela auto z druhé strany (asi kvůli vyváženosti)3. Půjčil jsem auto kamošce na cestu do Němec = vrátila ho v původním stavu i s dotankovaným benzinem.Pročež si nevybereš. Tak se spiš modli, ať jsou škody zanedbatelné.Jinak díky za fajne dřysty a přeju ti hodně sil do dalšího psaní.

 • Petr

  zajímá měTvoje stránky se mi líbí. mám ale otázku: pořád jsi v anonymitě. Nevadí tvojim bližním, jak o nich píšeš? Přeci jim musí být jasné, kdo to píše. Anebo si to vymýšlíš? I tak by to bylo dobré.

 • Petr

  zajímá měJeště jsem zapsal emajl, kdybys chtěl odpovídat

 • Pé eS

  V skratketos posral chlapče!

 • Pepa

  Ostravak nás jen připravujena to, že elegantně přijde o Felinu a za autorské honoráře z prodaných knih a CD si po zásluze pořídí bavora :-)))

 • Sarka

  NechapuNa koho se ma jineho clovek obratit, kdyz ne na clena rodiny? Jeste navic, kdyz je nemocne decko, na co by jezdila lokalkou, kdyz je v rodine auto? Co jste to za lidi, rikat, at nepujcuje auto vlastni rodine v situaci, kdy je potreba. Podle me nemel byt zdechly a mel je odvezt a pujcovat nic nemusel. Hanba

 • DY

  Ten článek se měl jmenovat„Jak sem vyhodil felinu do odpadu“

 • Naturally

  Milý Ostravaku,víš, jak obvykle vzniká tuning auta?Někdo ho před tím nabourá a při opravě majitel zjistí, co všechno se dá upravit k lepšímu. Nechci to zakřiknout, ale možná budeš díky ségře hvězdou nějakého srazu…

 • ostrafuck

  Tuž je to tak. Tu tvoju Feldu milovanu ti segra kajsyk křapně. Ale šak co, u pani Repronisove už zychr jakusyk kačku buděš mjeť jak v rajfanzence a už něsy žadna hola řyť. Kupiš novu karu, familija budě držeť pysk a ešče tě budu chvaliť, bos byl hodny na segru a už nikdy, nikdy něuslyšiš, že za to nove auto maš byť komusyk vděčny a služiť. A to je setsakra dobry kšeft.

 • Anonym

  TO JE ONO …Svoju felinu bych něpojčal ani nejlepšimu kamošovi, kery by měl najete štyry roki reli Pařyž Dakar

 • Edisko z Těšina

  4chios – prymator raperOstravski prymator Aleš Zedník, příslušník ČSSD, je malý, podsaditý chlapík zhruba před padesátkou. A už kdy někdo viděl padesátníka tančit rap? (Natož člena sociální demogracie?:-))) Přirovnání sedí skvěle, jako „dupa v naruči“… (:-d)))

 • Edisko z Těšina

  Ostravaku, nic se z teho něrob, ……žes slibil segře pojčať auto – je viděť, žes je chlap, kerý ma dobre syrdce. A myslim, že ti ho vrati bez šramu, vždyť si ju o Štědrem dňu pochvalil, že jezdi lepši, než ten jeji. A navic je viděť, že maš svoju familiju rad, aji gdyž počinani jeji babske časti komentuješ s patřyčnym sarkazmem. A to je zasek duvod, čemu tě přeca mame radi my – tvoji čtenařy…

 • docluk

  Já myslím, po zkušenosti s jízdou po Ostravě a zejména s parkováním v haldách namrzlého sněhu, že s jistotou tvoji felinu křapne, ale udělal si dobrý skutek. No, a nezbývá než souhlasit s ostrafuckem, že změna je život a pak jsi v klidu.

 • a-c

  11 let, cas poridit si nove auto :) taky pujcim kazdemu kde co, ale auto a manzelku… mozna manzelku jeste, tam obvykle zadne poskozeni nehrozi :)))

 • dart

  Ostravakovi!Ostravaku, ty zje cyp, jak atomovy hryb! Pucit segre auto, to si ho mohl rovnou supnout do Polanky. dart.

 • Ten váš primátor je asi zajímavej kolík, není s tebou náhodou nějak do rodiny Ostraváku? Zeptej se prosim tě mamy.Jináč s tím půčováním kár – no já s cizíma nejezdím a do svýho pustím málokoho. Já bych je tam raději odvezl…

 • Lenochu

  Ostravaku Ty ptakuTy gizde jsi fakt skvělý, tvoje hynonyma němajů chybu. Šimpanz za volantem to je bomba.

 • Kurňa to je zimaTady u nás na jihu taky teď jezdíváme jak ti tankisti. A šimpanz rulezz.

 • ČeladnaTož kurva čeladna, to znam, tam mam failiju :)))))))))))))))

 • radši seneptej

  Chlapi aby ste nepraskli…nadymate se samochvalu, jako bych 25 roků nepotkavala nachňapane auta s chlapem za volantem. Viděla sem jen jednu havarku, keru zrobila baba, tak si nehrajte na chytraky. Ostravak vi, že jeho segra řidi dobře, takže bude umět uhnut tirakovi v letnich gumach, či frajerovi ve zhnilotině bohužel ze silnym motorem…Ostravak je sice chlop, ale na rozdil od inych, ma pod košulu srdce. Diky ostravaku, že si člověk.

 • radši seneptej

  Chlapi, vy si nedate pokoj?Večer, jak sem psala 71, tak sem eště nevěděla, jak se moje slova naplnily…Dopoledne sem z firmy vyjiždˇala stejně jak kolega na služebku, ale vratila sem se enom ja, kolega už nocoval v marnici. Chlapi, estli si chcete zpřijemňovat život čitanim ostravaka, tak po usednuti do auta, zapomeňte na machrovačky, aspoň teď v zimě. Nejdřive se rozhledněte po nápisach před sebu a ti bohatši i inde. Jak najdete napis airbag, nezkušejte startovat. Napřed si zapnite bezpečnostni pas a ostatnim v autě to přikažte. Bo jinak se može stat, že jim budete platit trvale nasledky a ine. Pas si odepnite, až budete vylezat z auta. Ja vim, neni to vubec vesele.

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>