Patek třynasteho

Ve středu po robotě sem zlehka omet felinu, minutu nad ňu stal a v duchu se s ňu lučil a potem sem se vydal směr Dubina. Moc sem se tam nězdržoval, enem sem předal klički a technyčak a valil sem dom. Segra mi z vděčnosti dala bombonyjeru a flašu slivovice. Trochu sem se otřepal, bo jak mi to davala, ze srandy řekla, že to pro mě osobně vytahla z Lidlu. Tuž aspoň dufam, že robila srandu, bo ta bombonyjera byla fakt jakasyk pomačkana.

Stavil sem se potem na chvilu k Blance, ale enem mezy dveře, bo maly byl jakisyk chrobalivy. Domluvili sme se na nedělu Kinestar, esli se maly da do te doby do pořadku. Než sem vyrazyl na lokalku, eště sem felinu pohladil po křydle. Tak pro štěsti.

Včil je jakisyk chujovy čas, nic mě něbavi. Na šichtě sem se pojčal paru dyvidyček, ale u všeckich sem usnul a to na jednym skakal a kopal Vandam! Ve štvrtek sem se stavil do bichloteki vratit knižki, bo sem našel v přecyni odloženy vyhružny dopis od hlavni bichlobaby, že co mi všecko zrobi, jak ty pojčane knižki do tydňa něvratim. Kurnik šopa, kdovi jak dluho tam ten listek ležel. Šel sem tam syce ze strachem, ale nakoněc to něbylo take zle. Zaplatil sem enem padesatku, potem eště jakesyk ročni poplatki, ale šak co, stejnak sem chtěl od noveho roku meň jesť. Vybral sem se pět novych knižek a valil sem dom. Hned sem se do jedne začital, šak duchovni žradlo je tež pro tělo duležite, no ni? Po pěti strankach sem to už hlady němoh vydržet, bo v každe druhe větě jakisyk bachraty dedektyv popisoval, co pravě cpe do břucha, tuž sem se dal aspoň chleba se sadlem a zapnul se Papryku. Tam skoro furt enem vařa, tuž sem u teho trochu slintal.

Patek třynasteho začnul fajně. V osum rano mi volala mama. Se divim, že vola dycki tak pozdě, bo ona tvrdi, že celu noc něspi a stava okolo pate. A hned zhurta na mě, kdy pry odvezu tu tašku s kompotami k tetce Alžbětě. Ony maju taku uchilku, že skoro každy měsyc rvu do sklenek jakesyk to ovoce a zalivaju to vodu s cukrem a potem to vařa. Kdyby to aspoň něchaly skvasyť, aby to mělo aspoň jakusyk chuť. Ale to ni, ony se to potem eště vyměňuju a navzajem koštuju, kera to ma lepši a společně nadavaju na ty svoje něvděčne gizdy, keřy to něžeru. Věčinu mě k temu mama něpotřebuje, bo naloži tašku, sedně na lokalku a zajedě štyry zastavki a podruhe zas přyjedě tetka k ni. Ale minuly tyden zrobila na jakimsyk neumetenym chodniku řyťbergra a chrapla se do nohi. Do dochtora s tym něpujdě, ono to pry přejdě, šak ma na to taku fajnu masť od Ruži z baraku, ale tak se mi jaksyk zda, že se to budě pěstovať až do jara, abysme kolem ni skakali jak na klokanich dostihach. Jak sem ji pověděl, že němožu jet, bo sem na jeji přymy rozkaz pojčal felinu na Dubinu, tydlifon na chvilu oněměl, potem se ale spoměla, že sem jeji synek a pozvala mě na vikend na gulaš.

Na šichtě kolovala pozvanka na lyžařski vylet. Chlopi se chvilu štenkrovali, kery ma lepši vybavu a kdo je lepši Janda a nakoněc se napsali všecy. Stejnak hňupi beztak jezďa jak Postranecki. Kerysyk z nich mě tam tež napsal a Kamil o tym začnul na obědě, ale měl sem pravě depresyvni štvrhodinku a ta omeleta s hraškem, co vypadala tajak by ju kdosyk zdvihnul ze země a zlehka oprašil, mi to enem ponasobila, tuž sem to ignoroval. Cestu z roboty sem v lokalce viděl letak pujčovni lyži a spoměl sem se, že sem na lyžach stal poprve a naposledy na lyžaku na zakladce, ale to se asy něpočita, bo tenkrat sem moc něpolyžoval, spiš sem pyskem odhrabaval snih. Zapsal sem se do paly, že to musym hned v ponděli zrušiť.

Doma sem dočital tu dedektyvku, aji jak sem od poloviny věděl, jak to dopadně. Akurat že sem potem zas dostal hlad, tuž sem se skočil do Alberta. Jak sem tahnul plny košik k pokladni, volala mi segra a pry, že su furt eště u tetki Bětki a esli je normalni, že se navzajem posylaju kompoty. A pry ji mama na zytra naplanovala jizdu do šokinparku, pry su tam jakesyk vyprodeje. Pry tam segra stejnak chtěla jet, ale ni s mamu. A enem se to užij, dokavaď možeš. Tak jaksyk tušim, že se mi moja milovana felda vrati brzo zpatki.

Večer mi zrobila radosť Blanka, jak potvrdila ten Kinestar, bo maly už je pry lepši a tak usně aji bez ni, enem s jeji mamu, kera ho přyjdě hlidať.

Od včilejška něvěřym na patek třynasteho, že nosy smulu!

No comments yet to Patek třynasteho

 • Anonym

  prvnizasa fajne cteni!

 • jihlavak

  a třeti!fajnove

 • angrešt

  qakOstravaku dík za pěkné čtení … řiťbergr … fakt dobrý

 • sudy

  Mel bys psat casteji, Ostravaku…:-)

 • Cyp

  Nužeto se tak fajně čte, se hned cítím líp, jak si to možu přečíst. To je takový balzám. To by mněli dávat ve špitále jako terapii.

 • dart

  Hmmm…Dobre, Ostravaku, akorat se mi zda,ze zacinas byt jakysik zadumcivy…budto na Tebe leze jaro a nebo cosik jineho. Na brzkou spamatovanou se tesi dart.

 • Fox

  Depre Leden.Taky na sobě a okolí pozoruju, že sem poslední týden nějakej zdrblej. Prý za to může euforie po vánocích a neustálá kosa venku. Nálada by se měla od února zlepšovat! Tvrdí odborníci.Koukám Ostraváku, že Tobě se zlepšila nálada nejspíš v neděli, tak se už těším, až si o tom přečtu.Přeju hodně elánu do dalšího psaní!

 • toz ja uz to citam taky dluhu dobu. je super ze furt mas o cim pisat. mi tu ted zapli net a uvazovcal sem ze zacnu taky dristat na net v ostravcine,bo sem ostravak,tak co…, ne pro blbu popularitu nebo par korun, ale pro lidi,jako to delas ty.. bo tu v irsku se porad cosik deje.navic tvuj smysl humoru mam jako ostravak docela v krvi.by me zajimalo esli by to kerysik gyzd cetl.j, musim se zeptat ci si muzu vypujcit par vyrazu od Tebe, bo je kolikrat pouzivam i v normalnim zivote a nekdy fakt sedi… to jesli bude cas tak cosik zpitvorim a hodim to na net. a jak kerysi gyzd bude psat ze kopiruju ostravaka, toz mu napisu at to necita ci at si zpitvori svoje stranki!!:))tak good luck

 • toz sem se cosik roshodl nakydat, a budu rad jak si to kdosik precte a aji naklepa jakesik pismenka pod ten paskvil. muzete klepat aji o tym jak to pisu blbe,bo ja chcu vedet esli to vubec nekdo cte.a nepiste mi ze kopiruju Ostravaka, bo ja sem ostravak jen s malym m a netajim se tim ze je pro mna inspirace,ale chcu si jit svoju cestu! Irish.bloguje.cz

 • Darth Vader

  Irish, nech toho. Je to trapárna

 • Nenadavaju

  Darth Vader jj mas pravdu.

 • Zbycho

  irisch, pisz se co chcesz a kaj chcesz. Jeśli bejesz dobry, byjesz pisać poutawie, tak cie ludzie !można! bedóm czytać. Zprawa o dobrym blogu se po internecie rozleci do całego świata pomiernie wartko. Kid o Kerfuru żech dostoł na mejla, przeposłoł dali, a google mi poskytnół adrese. To był tyn blog pomiernie młody, ale od tego czasu go móm na RSS. Ale tymu, że cie gdosi osoczi, że kopirujesz Ostrawaka se stejnak niewygniesz, dycki ci to jakisi krytyk napisze.

 • Kuba

  Chujovo……to je přesně ono…včera jsem usínal s pocitem, že nevim co chci, nevim koho miluju…je to divnej čas. Ale PA 13. taky zadna havarka, a prima počteníčko… :-)

 • jj, tento patek 13. byl opravdu vyjímečný. Svělá gaňa, žádná bitka a taky kopa srandy. Akorát s těma babama sem měl větší pech než ty…

 • Danijela

  Necemu nerozumim, ackoli mam slovnikPredal technicak… Ten lezi prece v aute. S ostanimi doklady o nezavadne smrdutosti vyfukovych plynu. Ten prec nebudu nosit stale sebou, co kdybych musela to auto nekomu pujcit. A pak, pri kontrolach vim kde lezi, ridicsky prukaz ma sve misto vedle VISA a jinych karet.Co nechapu?

 • Anonym

  To 16 Daniela – Děvucho a ešče Ti žaden neukrad auto aji s techničakem ? Pierunem ho ber zpatki ku sobě, bo inač zabečiš. Řidičak, techničak a tatranka se v autě něnechavaju.Krleš, Krleš, Krleš.

 • Sudeťanda

  Hura na horyOstravaku,nevzdavej ty hory! Jak vyjedes z inverze, uvidis jiny svet. Zeptej se Mostecaku a Ustecaku. Navic se tam pije fajny grog v jakemkoli mnozstvi.Ja hlasuju za cestu na hory.

 • jj, je to tak. je to traparna umi napsat kazdy janek i kazdy kus cypa..to pro me neni nazor.je mi jedno jesli to nekery cte nebo ne,ja tu jen chtel napsat ze se nesnazim kopirovat neco co zkopirovat nejde,enem si napsat co se tu deje treba i sam pro sebe,abych jednou moh vzpominat a vedet jaxem tu zil.vsadim se ze typek na tehdle stranakch mel stejny napad kdyz se jednou doma nudil.ostravaka zdravim,beztak mi udelal vanocni radost jak polozil muj prispevek do knihy cislo jedna,byt byl nejsprostsi,ale co….. cusbus

 • Zbycho

  Eszcze ku "Ruski auta vydrža všecko" Eszcze ku kidu Ruski auta vydrža všecko a mój przikidek (21).Jo mioł swój pátek třináctého teraz v niedziele. Ciepłech milaszka do szkarpy na strzeche. Ja, jechołech na gładkim moc rychło, jedyne co mie kapke omówio, tak to, żech se to walił sóm na liduprazdnej rownej ceście a dwiesta metrów rychli to było eszcze czorne. Ale koleiny w lodzie, lód na całej ceście, fizyka a osiymdziesiónt na tahoszu je wrażedno kombinacyja. Jak mie to rozciepało, starczyło kapke wiyncy dać kontre, a uż żech se zacznył toczyć. Na zmarzłym odwalu na krajnicy se zadek zaborził, ale przodek pokraczowoł. A to mie przeciepało przez tyn zmarzły rantel na strzeche. Mie se ganc nic niestało, ale milaszek wyglóndo jako by mi go okopoł słóń a eszcze se na niego siednył. Cajci mi rzekli, żech tu je dzisio drugi, a że na tej ceście je każdy dziyń gdosi we szkarpie. A teraz ku tymu niepojczowaniu auta. Bedym rod, jak mi tata pojczo swojego Formana, aby moje słóneczko miało czym jeźdić do roboty. Jo to móm w poho, siednym na cug a jadym do roboty, ale młodo to mo z trzemi przestupami a na pół uwazku, także by se niestaczyła przestrzidać z babcióm przi wachowaniu synka. Ja ja, śpichać se mo pomału, kapke se człowiek niedo majzla, a je nieszczynści gotowe. Na szczynści to były teraz yny plechy.

 • upir

  to [19] irishZdravim, co to bylo za tvuj prispevek co je v knize jedna? Nechci se vysmivat, ani to nemyslim ironicky… jenom to chci vedet protoze me to zajima. dik

 • irish

  jen si ju precti, Radost z Irska mezi jeho fans keri mu tam pisali na net od zacatku. je mi jedno jesli mi veris nebo ne, je to tam a moc se mi to nelibi, bo sem to ostravakovi psal namlety a nekere vyrazy tam su jak z kanalu., no co uz, jednu to tam je.

 • nesukerysi mi tukaju pismenka na moju stranku o jak gdybych byl jakysi rasista ci xenofobista ci co. troche sem se zamyslel a musim uznat ze prvni prispevek temu mohl napovidat. ale abyste videli ze nesem, sesmolil sem narychlo druhy, bo ja mam cizince aji polaki rad a nechcu aby nekery siril o me toto.!!!je tam, irish.bloguje.cz

 • Vikitor

  patek 13., děs a hrůza..Nemůžu souhlasit, že by byl patek 13. šťastný, jak jsem jel z Havířova, tak jsem ukroutil poloosu, pak se mi doma posral comp a nakonec mi praskla guma s přítelkyní. Tož do cipa s takym dnem..

 • Zbycho

  to: 24 VikitorCyp se pisze z twardym. Cip je na kapesniku. Uż se to tu przebiyrało.

 • Zany

  Jen jestli…… na to Ostravak nejde špatně, nebylo by lepší do Cinestaru poslat malého i s hlídací babičkou a sám s Blankou zůstat doma? :-))

 • Zbycho

  Re: Jen jestli…A z Cinestaru z babcióm ku ni na noc, ać mały przespi u ni? A zrobić se romantyke przi świyczkach.Znocie tóm o romantyźmie?Roman, tyś mie ale wydupoł. :-)

 • docluk

  Felina a CinesterFajne . Diky.

 • andynka.n

  supr…supeeer:-) jo a Ostravaku,mam ti vyřídit od babičky,že bys měl taky používat slovo ,,žďorba´´… :-)

 • Člověk nesmí být pověrčivý, pokud se něco šptaného má přihodit, tak se to stane a je jedno, jestli je 12. nebo 13.

 • Fifinka

  Ostravaku, tohle je nádhera. Na to, že byl pátek třináctýho, nádherný dřisty

 • Tak to je ternoTvoja mama má nového řidiče a ty tak máš aspoň čas na Blanku a to potěší.

 • Squelch

  Ja si nemuzu pomoct ale v posledni dobe je to jakesyk nemastne neslane…

 • pěkne čteni alemohlo by to byt lepši :)

 • radši se neptam

  Ne každy měl smuluNejenom patek 13. byl dobry, on caly rok 2006 bude dobry – aspoň mi se to tak zda. S kolegyňu sme v robotě sme v patek zrobily zkušky zvane přezkušani řidiču na plnych 65 bodu. U nas se to robi po internetu tak zme si napověděly jedna druhe v jedne otazce. Vite, že na dalnici nesmi jezdit motorky? Ja osobně se motorek bojim, tak sem si toho ani nevšimla…A to už jezdim dluho. Fakt si myslim, že rok 2006 je lepši, jak 2005. Vloni o tym čase, sme už měli v rodině o jedneho přibuzneho meně a ja byla po operaci… Jinak ostravaku diky.

 • Edisko z Těšina

  Lednove depki něhrozi…Něhrozi, bo konečně po svatkach se všecko vratilo do normalu – autobusy aji vlaki jezďa podle jizdniho řadu (pokuď něni kalamita, ale i tak – jak už přidě, tak za třy, štyry zasek všecko funguje – zme narod pilny a pracovity, no ni? :). Temu němivam v lednu depku, aji třebas slunka je malo a dřepime pod smogovym deklem… Irishovi bych rad vzkazal, že je fajne, že se piše tež svůj blog, něch se někuka na to, že piše ostravskim nařečim, bo něni vyhrazene pro paru ludi, ale použiva ho kupa lidi. Ale je fakt, že Ostravak jeho pisemnu podobu přyved k dokonale formě a každy jeho přyběh je zajimavy a neotřely. A ešče bych rad irishovi na druhe straně řeknul, že o tym jeho blogu by měla stačiť jedna zminka, pokuď jich tu je vice, tak už to tak kapanek smrdi tym, že se chceš svezť na zadach Ostravakovej popularyty a něviš, jak na sebe upozorniť… A to by mi už fakt moc něvoňalo… Ja už sem se ten tvuj blog přečital. Možne, že budeš časem mět stejně vymakany styl, jako Ostravak… A esli buděš pisať tak zajimavo, jako on, něbuděš měť o svoje čtenařstvo bidu!Přeju všeckym čtenařskym kolegum Ostravakovych dřystu kratke čekani na dalši fajne čitani :)

 • rebeka

  diky dikybichlobaba ve me vyvolala salvu smichu tady v oficu za oceanem, thanks Ostravakovi, krasa a radost te cist. Pis a pis.

 • alex

  to 27Zbycho, pěkně prosím, Tvým příspěvkům vždycky rozumím, co nevím si domyslím, ale tohle slůvko „wydupoł“ bych potřebovala česky přesně. Šlo by to? Děkuji Alex

 • Ichtyl

  To 39Čech by to pravděpodobně volně přeložil takto:“Romi, tys mě ale vošoustal“

 • b

  rytbergr… cheche, to je naprosto genialni

 • fred

  patek 13.Tež sem nevěřil, že muže byt smolny, ale to že sem zrovna v ten den nabořil auto asi 300 metru od baraku a to eště tak, že jsem to napral do souseda, to nemuže byt jenom nahoda. A jak tu čitam ty přispěvky, tak sem nedopadnul tak blbě sam. Všem, kteři měli tento patek 13. tež takovy pos.any vzkazuju: Hlavu vzhůru, taky blby den se opakuje jenom parkrat za rok!!

 • Olda

  caomaš to gutt, pls napiš mi kdy vyjde čtverka už nemam co čista a všude tě chvalim, nepiš mi meil dik a drž se Olda

 • Olda

  sory za chybychtel jsem napsat … napiš mi meil Nehudek@centrum.cz Kdy vyjde čtvrty dil dik OLda

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>