Taka fajna romantycka sobota

V sobotu sem se od rana chistal do kina, bo Blanka nakoněc v nedělu němohla. Bo mě mama pozvala na oběd a nestihnul bych to, stavil sem se tam ji to řeknuť. Doma byl enem foter, bo mama pry lita kajsyk po vyprodejach. Spoměl sem se na segru a vduchu sem se pravil, že davam vraceni feliny tyden, maksymalně dva. Foter, jak by mě slyšel, se zoptal, esli vim, že švager už dlabe opravu teho žigula a chista se kupiť dalši zahranični karu. To chcu vidět! Esli mu to domluvaju jeho kamoši z hospartyje, tuž to budě jakasyk dačija nebo vytuněny olcyt, za kery ten vul vyvali pulročni plat a za dva měsyce mu odpadnu třy kola.

Podival sem se mezytym na sporak, esli už tam neni hotovy oběd, ale foter deprem škrabal kobzole. Ma na to taki zvlaštni gryf, jak ho někontroluje mama. Během paru vteřyn šesti řezami zrobi z kobzola obdelniček podle hesla „Na odpad nehleďte“. Tuž sem aspoň vytahnul a zjed z lednički tlačenku. Pry ju přyvezla mama od tetki Bětki, bo ji už něchutna. To se moh foter něchať pro sebe, bo mi hned zhořkla v pyščisku.

Jak sem se umyl masny pysk, něchal sem pozdravovať mamu a valil na lokalku směr Kinestar. Blanka tam eště něbyla, tuž sem nervozně obkružil jedno kolco po tym obchoďaku a jak sem dokončoval třeti, srazyli sme se u vchodu. Jak slyšela, že sem tam třykrat kružil jak Apolo, zoptala se, co je kaj za vyprodej. Vyprodej? Tu je jakisyk vyprodej? Považovala to za fajnu srandu a chichotala se eště ve frontě na listki. Akurat že ja sem se něbyl fakt schopny uvědomiť, co tam vyprodavaju. Tuž co, šak nejsem ajnštajn, no ni?

Poučeny minulym fijaskem sem ji nabidnul, esli se něchce kupiť cosyk do zubu a břucha. Vylezlo z ni, že pry něnavidi jidlo v kině, bo ji to přypada divne tajak jesť na pořbu a něsnaša ten burdel, co po promitani zustaně na sedadlach. No esli něsnaša burdel, tuž to asy něbuděme fajna dvojka. Potem pravila, že něma rada to vnucovane žradlo a kdyžtak už, tuž rada poji čokoladove bombony. Chtěl sem eště zaletět do Kerfu, ale poplacala se po kapse a zatvařyla se tajak Rath když idě kolem lekarni. Tuž fajna robka, no ni?

Lapli sme na sedadla a čekali na film. Přytym sme podřystali, co je noveho, ja sem se dozvěděl, čemu maly jezdi se segru na tu fakultku, borak maly a potem cosyk o Danečkovi. Než skončily reklamy, stihla eště řeknuť pro ňu smutnu, ale pro mě skvělu spravu. Jeji bracha, kereho sem se po jedne navštěvě oblibil jak osynu v dupě, dostal nabidku robiť kajsyk v Dojčlandě. Zvažuje, esli ma jet, bo tu nechce nechat mamu a segru same. A kurnik šopa, jeden z tych, co přebira otcovsku rolu. Ani sem něpřemyšlal a hned ze mě vypadlo, že kdyby to přyjal, sem tu ja a Blanka se može na mě dycki spolehnuť. Fajně se usmjala a pocalovala mě na lico.

Potem už sme se pohodlně zavrtali do te dvojsedački a vychutnavali se tu maksyopicu. No pohodlně… Celu dobu sem měl ruku kolem jejich ramen a ku koncu mě bolela, tajak bych odtahal vagon uhla a aviju kobzoli. Film celkem ušel. Ta robka se mi celkem pozdavala a ta opica byla jak živa. Kurnik šopa, to su věcy. Ja umim komputer taktak zapnuť, semtam napsať emajl a jakisyk ten dopis a članek a odbornicy na nich dokažu rozhibať ty jednički a nuly tak, že to vypada raz jak nasrany dynosaurus a indy zas jak smutna opica. Sem zvědavy, co budě tak za pět šest roku.

Jak to skončilo, na Blančine přani sme eště prolezli paru obchodu. Vybrala se fajne gaťki a spodek tajak na barbinu, tuž asy mě to chozeni po obchodach začně baviť.

Prošli sme se pěški do picerki Džovany, dali sme se pozdni oběd a Blanka potem volala dom malemu. Dobra zprava byla, že maly chrněl a na mamu se ani nespoměl. Tuž to bysme mohli mět cely večer volny. Jak sme dojidali, Blanka mě překvapila, že pry eště nikdy něbyla na Stodolni. Pochopil sem to jako vyzvu a pozval sem ju na detajlni prohlidku aji s odbornym pruvodcem.

Venku bylo fajně, no ale možna to tak přypadalo enem nam a ni te babce, kere zavřel dveře pajtaš, kery řydil lokalku, těsně před berlu. Šli sme pěšobusem po dvacatehoosmeho řyjna až do centra. Za mostami před depeo sme to švihli doleva a vlezli sme do centra Stodolni. Blanka byla trochu sklamana, bo čekala davy ludi a tam bylo prazno jak v Pendolinu v jidelňaku. Uklidnil sem ju, že je eště čas, bo mladežnice se doma deprem maluju na gzychty pěknějši gzychty a vycpavaju se podprdy a mladežnicy eště doma cpu ježki pod pazury. Vklidu sme prošli celu ulicu. Blance se nejvic libily nazdobene bary, tuž sem ji vysvětlil, že přyklad Bumerang zvenku vypada jak garaž, ale přytym su tam semtam fajne koncerty. Hned sme se domluvili, že raz na jakisyk zajděme spolu. Potem se vybrala Šerloka, že se tam dame štamprlu, tuž sme na chvilu poseděli u baru a podřystali o tych našich fajnych životach. Potem sme se eště poflakovali a ja sem dřystal o tym, kaj sme kdy byli s partyju, kde sme co zažili (no ale to o tym tanečnim čisle sem vynechal…).

Naraz jak když v rubani škrkně zapalku – všude plno mladežniku a nastrojenych štrnastek. Chvilu sme eště dumali, že bysme šli kajsyk zatancovať, ale šak vitě, že se spiš krutim jak tasemnica v guvně, tuž sme to něchali na indy a vyrazyli sme směrem ku Albertu.

Jak sem odemknul, pro istotu sem něrožinal, bo sem se spomněl, že něma rada burdel a aji jak sem v patek večer třy hodiny poklizal (šak co kdyby), s robami člověk nikdy něvi.

Ludě, ona je asy ta prava, bo sme nědošli ani do ložnice. A potem se zem zachvěla. Dvarazy. Ale možna, že to enem susedovi nad nami spadla činka na zem, bo on je taki kulturysta teoretyk, co odebira magazyny o tych svalnatych pajtašach a raz za měsyc zdviha do zemdleni kus železa, co mu zrobil jeho kolega z železarni.

Rano sem naserviroval snidani do lužka. Tuž jasne, že romantyka, ale tež možna temu, aby Blanka sama něodevřela ledničku, bo by se o mě mohla pomysleť, že sem Fleming amater. Aby to bylo eště lepši, vrazyl sem do male sklinki aji kusek kvitka, no vlasně to byl zbytek stromka, co sem něvyhodil po novym roce. Šak co? Vy vyhazujetě stromek spiš, jak v unoru?

Jak sme se lučili, domluvili sme se oběd na dalši vikend. Potem sem ju doprovodil k lokalce a jak sem byl ze všeckeho taki zblbly jak beznohi na rotopedu, odkival sem ji aji posledni větu.

Deprem až doma, jak sem šel spočnuť, sem se uvědomil, že mluvila cosyk o obědě a mamě.

A do štajgrove řytě! Na tym obědě budě aji jeji mama! Tuž pozor, to už vypada skoro jak zasnuby…

No comments yet to Taka fajna romantycka sobota

 • HEHEnaprosto super… jednu vec jsem ale nepochopila: „mladežnicy eště doma cpu ježki pod pazury“?Jinak drzim palce na obed s budouci tchyni …

 • harv

  druhýsuper

 • Fox

  Třetí!Mooc fajn, hlavně ti ježci!

 • ruprt

  nechcespsat casteji?

 • Martas

  Nema to chybuFleming amater :))) toz to je dost dobre, ta hlaska me fakt dostala, chlamu se jak pepik po dvou panakach slivky :))

 • sudy

  toz to je supr tak jak dycky.. konecne ses nam zas rozepsal

 • Blackshield

  pro 1To jako že dělají ramena a hrají si na nabušence:) Zkus si dát do podpaží ježka:)

 • sudy to Jade

  Si myslim, ze asi proto, aby meli velky ramena

 • Hezký vstávání, dokonce i veselý s tvejma kidama. Je vidět, že Blanka je dospělejší než Jaruna, co si lepí Kotka po kanclu. Ty zásnuby tě časem stejně neminou a třeba si to dá brácha jako podmínku odjezdu…..nebo taky rozchod

 • docluk

  Romantika…jak ma bytFajne, moc fajne. Diky.

 • SuperZaradil bych do TOP kidu :-)))

 • gratulaceTak asi prece jeno zacnes slavit teho pitomeho Valentyna, no ni?

 • Danijela

  Jak kdyz v rubani skrtne zapalkuTo uz bylo pro me prekladatelske umy moc. Nastesti mam dedecka prosleho doly. Ten mi to ysvetlil. Ale co je Stodolni nevedel. Ja take ne…Ty spadnute cinky… takovy primer by mel byt vytesan do kamene. Z Ostravaka se stane casem POETA LAUREATUS.

 • aspon nekdo si uzivagratuluji :)

 • To DanijelaStodolni – ulice, ktera nikdy nespi: http://www.stodolni.cz/

 • sebko

  maš sa dobrealou co se to venku deje ostravaku co s tím ? je tam frisno jak na severu

 • sebko

  maš sa dobrealou co se to venku deje ostravaku co s tím ? je tam frisno jak na severu

 • Danijela

  Flemink amater…. to boli…. Od smani.

 • Simir_Ov

  Kurnik šopaKurnik šopa,“A potem se zem zachvěla. Dvarazy.“ v Ostravě bylo zemětřesení a mi se nic neřekne? :-)) Asy sem to prospal. Jinak je fajn Ostravaku, že sis to konečně a zaslouženě užil, gratuluji

 • irish

  moc fajny cllanek. s tu stodolni vim co myslis. byl sem tam v lete, travil sem v CR s taku fajnu babenku z prostejova a chtel ji ukazat stodolni…a tam bylo vsade tak prazdno, ze to byl spis trapas, bo sme nakonec raci zalomili v lodi a na stodolni od te doby nevzpominam dobre

 • Docluk

  Moc by mě zajímalo… jestli některá z těch koček alespoň tuší, co je ostravak za pojem. Já myslím, že tvé inkognito je v tomto pohledu hodně nevýhodné. Ikdyž básník ví, co činí…

 • ostraváku pěkný report 😀

 • Miron

  No tedaNo, ne že bych Ti moc záviděl, Ostravaku, ale skoro jsem brečel, jak želva. Držím palec!Ta nezkušenost – oni neví, co jsou to ježci v podpaží! To je to samé, jako o někom říct, že se tváří, jak pašerák melounů!

 • DobřeDrsně tak máš oficiálně novu robku a to potěší. jo jo

 • Augustin

  TasemnicaTasemnica v guvně, to nemá chybu.

 • LodV Zabrehu taky neni spatna… mozna i lepsi jak stodola.. zalezi, za cim kdo jde

 • mara

  pro 26nic neni lepši jak STODOLNI

 • coeur

  DíkOstraváčku, ty jsi úžasný! Ty mi dokážeš tak nádherně zlepšit náladu… Díky, díky, díky.

 • mjuju

  fajnsuper,ale ta tasemnica v guvne byla fakt nejlepsi!

 • Zdá se, že to začíná být vážné, pokud tě Blanka chce už představit mámě. Dala bych si být Ostravakem hodně záležet na tom, abych udělala dobrý dojem.

 • psycho

  Ostravak-Mama-Danek-Blanka dobru chuť

 • Kojan

  Noha v nohaveTus jak uz te chce predstavovovat mamine, tus to uz je noha v nohave…

 • Edisko z Těšina

  Kurnikšopa, Ostravaku, ……vypada to, že ti ta fajna robka Blanka přidě jaksepatřy k duhu, bo to tvoji pismenkovani zas nabralo grady… :) Eště mi řekni, kaj ty člověku chodiš na ty přyměry – zatvařyla se tajak Rath když idě kolem lekarni, nebo jak když v rubani škrkně zapalku, temu sem se něska fakt řehtal jako stara kobyla :) Myslim, že mi kromě teho mluviš z duše, bo jak se zminiš třeba o tym uklizaňu, či o fleku na lince, co mě už dluho sral, tak se moja segra, když každu sobotu se tvoje dřysty čicu nahlas partyji u našeho stola v knajpě, mysli, že to pišu ja! A miva kolem teho na moju adresu pohlupave prupovidki, že bych měl vic uklizať a podobne dřysty. A partyja se mi potem chlame jak by jim šiblo… Chvalabohu ona ale zasek vi, že ja němam tolik tych potřebnych informaci o ostravskych realijach jako kdysyk, jak sem ešče robil na Alexandru v Kunčičkach… A je to inak zgruntu fajna baba :) Držim ti palce! Všecky!!!

 • el taxista

  *lol*zblbly jak beznohi na rotopedu uaaaachacha sem se musel držet za kyty abych se něpochcal

 • mama

  Do toho!Byt tebou prinesla bych tchyni neco na zub ,nebo malou kyticku,aby jsi na ni udelal na poprve dobry dojem.Ciao.

 • regent - zpravodaj

  to 33Zdravim kolegu regenta, Večerníčka z Těšína. Podle CNN Ostravak Ostravski ukončil VŠB v roce 1989…

 • ostrafuck

  Synku, ja už se pomaly začnu na ty tvoje depki těšiť. Ešče včera by ses malem něchal přejeť rezavym tankem od Sykoraku a včil zje naraz plodny jak Nil. Basnik uzenař, Kasanova a ešče ke všeckemu dneska aji Anežka Hodinova Spurna. Ale to ja ti enem tak zavidim. I dyž zme se jaksyk polepšili, že buděme slušnějši, ja ti povim, že mě ten leden něsmoli, ale cela ta zyma mě bohovski sere. A dyž už je ta chvilka poezyje… dokuď něvylezu sněženki, budu nasratějši a ještě nasratějši, až budu nejnasratějši na celem světě. A ke všeckemu ani němam Blanku, se kteru by sem se dojimal a objimal nad hormonami vyhoněnu opičku Džudy.

 • Neva

  Ostrafucku……tuž, aby si se z teho z celeho světa nejvic něposr… ale je mi tě lito, že němaš Blanku, někeřy tež němaju Dokonaleho, ale přežyvaju to jaksyk i v tym mrazu zavaleni sněhem, včil něvim, esli neni lepši byt navaleny…no, třa jit asi spat…

 • psychom

  Zajímalo by mě…..… jak se menuješ ty cype

 • Fleming amatera vyraz jak Rath dyž jde kolem lekarny…, to je prvni liga!

 • mišin

  do džovanyho už nejspiš nikdy nepachnu. vy ste se najedli? gratuluju. když sme tam byly naposledy s kamoškou, tak nas slečna servirka totalně přehližela, byla pomala, svařak byl kalny a pizzy sme se vubec nedočkaly. nejenom my, ale i dalši odchazeli znechuceně pryč – utočiště naštěsti poskytl hrad.stromek se vyhazuje, až když jehliči opadava už jen při pohledu na něj. a to se mi letos podařilo vychytat dokonale.tuž ale ostrafucku něsmutni, bo všeckemu raz koněc přydě…

 • docluk

  Fajne hodnoceniOstrafucku, tys to zase skvěle rozštípl. Už jsem se dost těšil na tvůj komentář. Dneska myslim, přijde i nějaká nová myšlenka našeho poety z ostravy.

 • docluk

  Fajne hodnoceniOstrafucku, tys to zase skvěle rozštípl. Už jsem se dost těšil na tvůj komentář. Dneska, myslim, přijde i nějaká nová myšlenka našeho poety z ostravy.

 • Nie158

  úžasné :-)Ostravaku ja sama pochazim z OV ale takhle jsem se uz dlouho nenasmala celou klavesku jsem si zmacela to mi tekly slzy od smichu jen tak dal a budu tu do 250let (smich prodluzuje zivot ) zdravi Nie

 • ženská

  Super, jak to čtu napřeskáčku, dostávám postupně jakýsi matný dojem souvislostí….. :o) Doufám, že Ti psaní vydrží i když se ogriluješ!!

 • Ostravsky Psychopat

  SuprPis dal…bo uz je mi smutno…

 • Pavlína

  Kdykoliv se začtu ,hned je líp, ta krásná ostravská romantika. Piš,piš,piš dál ,dobrého je pořad málo

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>