Už je trochu lepši

Minuly tyden sem objevil novu zabavu – navštěvy ve špitale. Povim vam, ma to cosyk do sebe, bo tak často se naša familija už dluho něpotkavala. A k temu Blanka jako bonus. Ale jak na sviňu aji jeji masny bracha. Blanka se totiž domluvila s moju segru, že ju dycki veme moju Felinu na Fifki, každa zajdě za tym svojim sploditělem a zas potem pojedu spolu dom. Ja špitaly moc němusym (bo se eště živě pamatuju na tu bolesť, jak mi kdysyk rvali mandle a jak mi to zarostlo, docvaklo mi, že Zlateho slavika už asy nikdy něulovim), ale každy den sem moh byť aspoň chvilu s Blanku. No a tež sem moh pravidelně kontrolovať Felinu.

Blančina mama je fajna roba. Celkem sme se kapli do noty. Ji tež furt nikdo nevěřy, že je to s ňu važne. Jak ju přyvezli po tym řyťbergru, protahli ju rengenem, zrobili na ni plno testu, jak mladežnicy na přymačkach, ale nic něnašli. Už ju malem vylifrovali dom, ale furt se stěžovala, že ju boli hlava a že se ji mota jak po třyapul becherach, tuž se ju tam něchali na pozorovani. Možna temu pomohlo aji to, že tam robi Blančin bratranec. Blanka ji nosyla vitaminy a ona byla spokojena. Chvilu sem s ňu dycki podřystal a potem valil za fotrem, kaj už seděla mama s řyzkami. Foter nam robi starosti. Tu předminulu sobotu ho mama poslala do sklepa pro kompoty. Jak furt nešel, vyrazyla do přyzemi, bo myslela, že zas uklidňuje teho sebevraha a přydě zas nameteny. Našla ho, jak pravě zamykal sklep, na čele šram jak od Zora, pyščisko od krve, že pry spadnul. Akurat že jak se ho vyptavala, tak nevěděl, čemu. Bylo ji podezřele, že je foter naraz hrdina, bo stači, jak raz kichně a už se plazy kvartyrem a skuhra, že ma určitě zapal plic a ať mu chista pižamo a kartaček na zbytek zubu, bo jedě do špitala. Včil nic. Nestěžoval se, enem vykladal, že to nic neni. Tuž mu rači zavolala sanytku. A eště že tak, bo dochtorum se potem cosyk nězdalo na vnitřni fotce jeho paly. Celkem ho to smoli, bo doma se syce rad enem tak povaluje, ale špital je špital. Beztak tam ma kusek uhla eště z dob, jak faral.

Ve štvrtek, jak sme šli se segru od něho, šel sem ju odprovodiť k Felině (třeba skontrolovať, esli ma furt stejny lak a stejny počet kol). Cosyk se mi na ni zdalki nězdalo. Přydu bliž a fakt – nove dyski! Kurnik, to se segra vytahla. Asy mi chtěla zrobiť radosť a trochu mě odškodniť za to stradani bez moji milovane štyrkolki. Ukazal sem na kola a vyznamně pocvičil obočim. Segra enem mavla pazuru a začla vykladať o tym, jak ten jeji ajnštajn s ikve dvuch kolotočařu domluvil se znamym jeho znameho jeho znameho jeho znameho (šak znatě hňupa, nic němože byť jednoduche) obhlidku nove zahranični kary. Navnadil segru, že to je super kauf, bo to je jakisyk zachovaly ford, deset roku stary, něburany, najete enem stotisyc a chce za to enem štyrycet. Bylo to domluvene na šest večer, tuž segra hodila gizdy k Blance a jeli všecy tře, bo upřymny se tam vnutil jak podomni prodavač vysavaču, bo už ma osumnast a tež to přecy budě řydiť on, jak se zrobi řydičak, no ni? Tak to aspoň pravil.

Domluviť se obhlidku auta v nocy može enem vul. Dojeli kajsyk k jakesyk garaži naproti Ferony. Tam čekali třy vytlemeni mladežnicy ověšani řetazami, nic něbyl problem, všecko bylo okej. Kdyby měli každy na bundě pismeno, mohli robiť reklamu jednemu bazaru. Z garaže vytahli světlemodru karu, kera pry vypadala, jak by ju kdosyk něchal stať uprostředka cesty, jak cestařy malovali dvojitu čaru. Švagrovi se na prvni pohled libila, bo vypadal, že je schopny hned zaplatiť. Upřymny s pohledem tyrakem trefene srny začnul přelešťovať blatnik rukavem. Segra s obuma zatřepala, že pry ať se v tym aspoň projedu. Do teho se mladežnikum moc nechtělo, pry enem kolem garaži. Jak do teho lapli a švager poprve zaturoval, segra něvěřycně vystupila a šla se podivať, esli ta kara fakt něma vyfuk. Upřymny se uchechtnul nad maminu něznalosťu a pry, že u takeho auta je to normalni a že už se těši, jak s tym pojedě do školy.

Nakoněc se projeli po přyjezdove cestě a zpatki. Švager čimdal vic svitil v předtuše fajneho nakupu jak černobylske svatojanske muški, bo on je taki jednoduši, mu stači, jak to ma volant a vrči to. Segra ale byla podezřyvava jak něplodny chlop s kondomem (pro pamětniki – „olačka“), bo se začla zajimať, jak by to bylo s přepisem papiru. Mladežnicy se začli krutiť jak korbačiki a že papiry budu deprem za štrnasť dni a potem zas, že papiry ma sebu majitel, kery je včil v Německu na služebni cestě a že naco hned papiry, že hlavni je mocť hned jezdiť a že to je v oukeji a podobne duperele. Segře docvaklo, že ta kara ma tak akurat papiry v popelniku – od svačiny – a tahla švagra aji s upřymnym pryč, než jim mladežnicy zrobja nědobrovolny odběr organu. Nejověšanějši pajtaš nabidnul slevu na dvacet tisyc. Švager užuž šahal po šrajtofli, ale dostal po pazuře a segra mu šeptem pohrozyla, že se přestěhuje aji s gizdami k mamě a on se budě muset starať o sebe sam. Asy se to přectavil, bo se rozlučili a valili pryč.

Přy odjezdu na sebe řvali jak ty stare cygany na Masarykaču a ani se něvšimli, že upřymny cosyk dřysta. Deprem jak segra chtěla odbočiť na hlavni a přepla ušiska na přyjem, došlo ji, že mlady se ji celu dobu pta, esli nahodu strykova Felina nema mět dyski. Segra zrobila hodiny, zastavila smykem u garaži a zdrbala ty gizdy jak premijer novinaře. Mladi robili, že něvja, o čim je řeč, ale jak vylez z auta aji švager a chlustnul se do rukavic, naraz byly dyski zpatki. Akurat že ine. No něvadi. Take sem už parurazy očumoval na burze a ty moje stare už byly dodřene, jak semtam něodhadnu okraj chodnika.

Segra dovykladala a pry, že nove auto budě hledať sama, že ji s tym ale pomože Adam od Blanki, bo ten se pry vyzna. No nevim, nevim. Ten by měl spiš podumať nad lepšim šamponem a jakusyk tu dyjetu. Musym se poptať chlopu na šichtě, esli kdosyk nevi o jakesyk levne, ale spolehlive kaře.

A čim spiš tym lepši, dokavaď je Felina eště v jednym kuse.

No comments yet to Už je trochu lepši

 • Jiri

  prvnikonecne jsem prvni!!!!

 • Jiri

  krasny pocit nerusenych 11 minut :)Toz fajne to bylo. At se tata brzo uzdravi, a segra je sikovna ze nekupuje kradene kary, buhvi co by z teho jeste bylo! :)

 • ostravanda33

  ach to je blaho….fajne čteni fakt…

 • Tak prejupanu otci i budouci tchyni at jsou brzo doma a zdravi!!! Jinak pekne poctenicko :-)

 • sudy

  Zas dobry. Ted uz snad budes psat pravidelneji…:-)

 • Zbycho

  TipyTy tipy kolem ojechanych aut sóm dobre, doporuczyjym przeczytać uż z principu.

 • Anonym

  No, nic mocTak,Vážení,v Carrefouru prodávají CD Ostraváka za 38 Kč, tedy, nic moc.Připomíná mi to knihu „Jak to tenkrát bylo v Semaforu“, snad z roku snad 1990, totální nezájem.Krleš – 3x

 • Reiko

  8, co kecáš? Byla jsem tam minulý týden a prodávalo se za 199 korun

 • Honza

  diskyDisky=poklice.chvilu mi trvalo nez sem na to prisel:)u nas se diskami mysli cely ten plechovy ci hlinikovy rafek:)))))

 • Adéla

  UpřymnyKdo je to ten „upřymny“, to jsem nějak nepochopila…

 • ty hňupe

  upřymny je ostravakuv synovec, Adelkoje třeba čitat pravidelně, bo inač budeš zmatena :))))

 • desper/t/ado

  Chlama!Ostravaku, díky za další protlemené ráno. Hned je veseleji jak vidím, že už zas dřystáš.Jen houšť a větší kapky!! Díky a pokračujPodezřyvava jak neplodny chlop s prezervatyvem :-))))))))))))))))

 • mama

  pozdravuj segru..jedina s rozumem,zeny maji to co chlapum chybi – instinkt.Jinak fajn cteni. :)

 • Fišta a Pišta

  PropřištěOstravak, te olačky si tam měl šastnuť rovnu a něsmoliť se s tym. Šak si pišeš po svojimu, no ni? A tym, keři by něvěděli, o co idě, by to ti vzdělanějši vysvětlili v dřistach.

 • autobazardocela ok autobazar, dobre jednani, solidni vozy, zadne takove levopty jako aaa nebo esa.doporucuju tam zajit.

 • M. Vallas

  Dej kontakt na ten inzerat……pošlu tam pár svých boys s kleštěma a letlampou.

 • tocra

  taky dobry…

 • gonzik

  olackaKonecne zas slysim po dluhe dobe slovo ‚olacka‘. Sme raz rikali kamosovi v Praglu v saline,ze vypada jak olacka a on cumel jak cerstve vyorana mys…..no jo cechacci….

 • sklerotyk

  Olačkyjsme chytali pod vyústěním městké kanalizace v Bečvě před 42 lety a pak si je nasazovali. Pro většinu byly moc dlouhé, ale seděly.

 • ostraváčku to se ti dnes povedlo, díky

 • Zaragoza

  Je to dnes super. Hele a kde zmizel ten pajtaš, co tu dával odkaz na tu empé trojku?

 • jo jo …tak nové disky? to potěší jinak tvému tatíkovi přeju ať se brzy uzdraví no jinak fajne počtení

 • Miro

  No nevim,esli pod novyma dyskama nema jakesy „nove“ rafky aj s „novyma“ 3x protektorovanýma gumama. Pustit v takym podniku oko z auta je rizyko.

 • loolk

  esli je to vubec tvoje auto

 • radši se neptej

  Fajne…Vitej zpatky ostravaku. Už sem si chtěla vyčitat, že sem si navyšila rychlost na 1.024 kb/s. Abych tě navnadila k dalšimu pisani a nas dřistaly tež, tak si chlapi a baby nažhavte klavesnice, bo zitra se spusti rychlosti 2.048, 3.072 a 4.096 kb/s. To bude svišťak…

 • Zduř back, Ostravaku!Zdařec čoveče! Ja už sem začinal byť něrvozni jak bravek před masokombinatem, bo sem se řikal: Ty Raven, to nima samo sebu že se tyn pajtaš něozyva – že un už tež leži v ňakym tym hospicu! Ale ni a to je dobře bo tu si dycki s radosti odbudu kulturni štvrthodinku a su spokojeny..:) Tuš dřisty fajne jen co je pravda! Mě hlavně zaujal ten nadpis, bo s tym se plně ztotožňuju od te doby co ma milovana zkysla v haviřovskim špitale a tu z Orlove taka chujova doprava a tak všelijak a přesto tam jezdim rad! Ale co, šak laska hory přenaši, tuš co by něpřenesla jedneho Ravena do vedlejši dědiny, no ni?!

 • Raven

  ať něsu za cypano nadpis… spiš prvni lajna…:) Zdravi Tě orlovski gympel!

 • Eben

  PoučnéNo teď poprvé to není ani taková sranda, ale fakt poučné. Ta segra je fakt dobrá. Může být ráda že nedostali po čuni.Takoví čípci jsou pěkné kurvy.Ostravaku hlavně že je felina v pořádku!!!

 • Fix hymlhergot

  Muj kid… no… mas to tu zajimave, ALE. Sem z Ostravy a v zivote sem neslysel nekoho tak chujsky mluvit…

 • Eště že takSem si oddychl, že felina je v cajku (sice si se už raz zmiňoval že segra je fajna řydička, ale měl sem obavy z teho orangutana v lidske kuži s kerym žije). Jinak dufam, že tvuj tata se da do rychtyku(jako byvaly havyř musi cosik vydržat, no ni?) a (snad)buduci tchyně tež. Jinak jako vždycky, dobre čitani. Ď

 • Gyta

  Dotaz na těloVí Blanka, že chodí s celerbrytou Ostravakem Ostravskim?

 • mara

  dalšííííííííííííííííííííííííale už by zase mohl nadřistat něco noveho

 • ad 30No vidis, vsechno je jednou poprve…Ja zas malokdy vidim, ze by nekdo koncil vetu slovem „ale“ (no a jako vykrik to vidim asi taky prvne)

 • Hellowsh

  Stejněmáš kliku, Ostraváčku! Pozdravuj ségru a synovce :))

 • Adéla

  Re: Upřymny je Ostravakuv synovecHlavně že ty jsi v obraze, pane Dokonalý a ve všem zběhlý a poučený To jediné mě opravdu uklidňuje – tak nějak jsem si to zjistila i bez tebe – ale bohužel předtím, než jsem si to zjistila, ale i tak dík za info, i když od tebe je stejně na hovno PS: Já nesedím u netu každý den – nemám na to totiž tolik času – proto mi semtam něco uteče – jako třeba toto…

 • Adéla

  Re: Upřymny je Ostravakuv synovecA toho hňupa si zastrč někam, debile pitomý Akorát se sám shazuješ I když, v tvém případě to už asi více nejde, pravda… PS: Proč se pod ty svoje kecy nepodepíšeš? Jsi tady inkognito nebo se něčeho bojíš?

 • nijak

  -> [37],[38] ale no taaAAAK,……Adelko, čemu tak ostro? Šak hňup po tobě nevyjel nijak sprostě, ni? A esi sis myslela, že Ti pravi „ty hňupe“, tak to ni – všimni se, že ostravak tam ma v „Přydať kidy…“ okenko „Jak vam doma nadavaju:“ no a jemu nadavaju do hňupuv, tak to tam napsal, no ni? A potem se to bohužel napsalo tuž za nadpis, no tak to tak vypadalo, že Ti nadava, ale to niiii…. Mi třa doma něnadavaju, temu pišu „nijak“, ale zme tu taci dva, tak snad si navzajem nevjedem do chlupuv, oba tu dřistame celkem malo.

 • Neva

  AdélaAch, Adélko, a tak se robja nědorozumjeni…“nijak“ Ti to fajně vysvjetlil, až sem se zlekla, čemu tolik zloby na „hňupa“, kery Ti enem poradil…tuž, sy syce něanonymna, ale jakasyk dymna…nic ve zlym, už se nězlob a počitej se vice Ostravaka ve volnym čase, ež se trochu posměješ, děvucho…

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>