Naposledy ve špitale

Dni lezu jak drabant s ďuravu nadržu a ja se cytim zbity jak balon na volejbal. Foter aji Blančina mama už su ze špitala doma. Aji se tam parurazy potkali a podřystali u kavostroja v přyzemi. Brzo už zas budě sněžiť na moju Felinu před barakem, bo Adam fakt segře zehnal jakusyk karu. Sem včil trochu zmateny, bo bych mu přal, pajtašovi namachrovanemu, aby ta kara stala za psy štěk, ale jak budě v rychtyku, moja karka už budě furt enem moja.

Parurazy už sem byl u našich skontrolovať fotra. Vymluvil sem se, že mam zdrbanu ledničku a esli se možu dať do jejich mrazycy kisně jakesyk žradlo. Tuž přecy něbudu vykladať, že sem se přyšel podivať, esli je foter zdravy. Trochu mě smoli, že se vubec něstěžuje a něchce mluviť o ničim, co se tyka špitala a jeho. Asy budě jakisyk spomaleny, bo indy by mě poslal do dupy aji s věcami do lednički, šak to možu dať v takim mrazu za okno, no ni?

Dva dni předtym, než fotra pustili dom, sme se ve špitale raz zešli jak Hujerovcy na třydnich schuzkach, bo segře ani Blance neměl kdo hlidať gizdy, tuž ich dotahly sebu. Nevim, jake to bylo u Blančine mamy, ale na fotrovym pokoju bylo za chvilu dusno. Kopija segry očumovala dalši třy chlopy, co tam leželi s fotrem na pokoju a po pěti minutach začla tahať segru za rukav. Ta se ji něvšimala a dal vykladala fotrovi, jak ten jeji makak malem kupil pruhovane auto bez papiru. Maly synovec tež počumoval po ostatnich, ale nětahal za rukavy. Ni, že by byl slušnějši, ale on se hned na plny pysk zoptal, co to tam visy temu panovi z lužka za saček a esli v tym ma čaj. Segra s mamu robily, že něslyša. S hruzu sem sledoval, jak se ten maly pysk natača ku mně. Než se stačil zoptať mě, odpověděl mu přymo ten chlop. Mama se segru zrudly jak nadpis na sobotni Nove svobodě, foter se chechtal a obum malym v hlavach šrotily kolca, jak, proč a kaj. Naraz mě kdosyk zatahal za rukav. Preventyvně sem zrudnul tež, ale byla to enem segra. Zoptala se, esli němam chuť na kafe, že děcka maju hlad a esli bych s nimi nězašel do bufiku cosyk im kupiť. Chtěl sem tam eště chvilu pobyť, bo pravě přyšla taka švarna sestra, ale obě roby vypadaly jak Vujtek minuly patek, tuž sem lapnul pajtaše za ruki a valil ven.

Zavolal sem Blance, že idu s gizdami do bufiku a esli mi něchce přydať Danečka. Šak co? Dvě děcka sem zvladnul, třy zvladnu tež, no ni? Vypadala potěšeně. Nakonec sem byl rad, že spočnu u kavy. Děcka se nacpaly k pultu a začly se dohadovať, co budu chtět. Švorcova za pultem se enem usmivala. Kopija segry nechtěla zakusek, bo pry je v nim moc kaloryji – to vypada, že segra zas viděla svoju řyť ve špiglu a drži dyjetu – a tak se dala dva majonezove chlebički. Maly chtěl punčovy řez, tuž sem vzal dva aji pro Danka, kery nam držel misto u okna. Jak ten zystil, co sem mu to kupil, začnul mě celkem nahlas školiť, že sladkosti s přychuťu chlastu nejsu vhodne pro male děcka a chlast škodi dospělym, natož děckam. Chlop v modrym županu, kery seděl obdva stoly, přestal luštiť křyžovku, čučel na nas a smjal se pod fusy. Sklidnil sem Danka, že to je vlasně pro mě a poslal sem ho, aby se kupil cosyk sam. Mezytym kopija vykidala pul majonezy na sveter, kery dostala od mamy pod stromek, no to mě segra zabije. Začla bečeť jak ovca u holiča, že ten masny flek něpusti, tak sem ju uklidňoval a jednym okem pozoroval Danečka, bo ten stal nešťasně před velku nabidku štyr zakusku a nemoh se vybrať. Chtěl sem mu isť pomosť, ale synovec se začnul dusyť, bo se skušal narvať cely řez do pysku. Valil sem ho po řbetě, ať to z něho vyleti, bo už modral a řval sem na Dana, ať už se cosyk vybere. Přes bekot male neteře mě asy něslyšel. Viděl sem, jak dyskutuje se Švorcovu a ta se tvařy čimdalvic zadumčivějši. Nakoněc dorazyl s taliřkem a nastalo paru minut klidu, bo Danek žvykal, segra posmrkavala a jeji bracha vykuckaval kuski punča.

Usrknul sem zymnu kavu a skusyl vyčistit flek na svetru od druheho chlebičku. Moc to něšlo. Asy sem to měl něchať tak, bo jak se to včil oblekla, měla na každe straně od zypsu světly flek, jak by ju ošahaval pedofilni pekař. Synovec zežral oba řezy a před Danem hral, že je z teho punča navaleny. Jak sebu dřystnul ze stolka na zem a začnul spivať, všimnul sem se, že Švorcove cuka levym okem a pravil sem se, že svačina je u koňca.

Jak sme šli pryč, ten pajtaš v tym županě se zoptal Danečka, esli vi, že ta špička, keru pravě zežral, je s likerem. Lapnul sem šediveho Danka a v duchu popřal temu gizdovi v županě, aby se mu ucpala infuza.

Celkem fajne odpoledně skončilo tak, že sem odevzdaval jedno flekate a ubečene děcko, kere zystilo, že chlebički tež obsahuju kaloryje (dik, Dane!), dalši děcko, kere celkem věrohodně přectiralo, že je navalene (škola jeho fotra se nězapře) a třeti, kere pofňukavalo, že mu cukrařski prumysl usmrtil dvatisyceštyrystatřycetosum mozkovych buněk – koněc cytatu.

Jak ja něnavidim špitaly.

No comments yet to Naposledy ve špitale

 • babi

  Jeste jsem to necetlaAle urcite to bude fajn.

 • cype

  to [1]ostravačku ty boročisko čekám tu celou věčnost, ale konečně sem se dočkal a jsem podesáté za ten rok 1. :-)

 • Břuchač

  Zase 5.

 • Břuchač

  Jak ja tež něnavidim špitaly!!!

 • Skvělé čtení, díky synku

 • Nebylo to zléVe špitále se málokdy stane jakásik sranda, ale když už, tak stojí za to

 • rebeka

  supr:-)))))))))))))))))))))))))))))Diky.

 • Lenka

  Bomba Diky zase super poctenicko

 • nemocnicenemocnice nejsou nic veselého… aspoň pokud v nich neni ostravak… tak me napadlo, nebojis ze, ze by nekterym z tech pacientu doslo, ze ses to ty? jak to zvladas? no a kdy se zapojis do stafety four things?? 😉

 • Katka

  Neverte…Nebudte blbi, paxiku… Kdyby to opravdu byla vsecko pravda, tak se musel Ostravak prolaknout uz davno 😉 Ale i jak neni, je to psina cist :)) Tesim se na priste…

 • Haha,pri prvni Svorcove jsem vyfrkla kafe a pak uz jsem se chlamala jak pustena z Opavy – dneska to bylo fakt dost dobre :-)))

 • chachar

  vychovatelTuš připomina mi to jedneho vychovatela v mateřské školce, ale ten je svalnatějši a ma meno Arnold. Z děckami je to křiž a jinak to němohlo dopadnuť, ale ukazals Blance dobrou vuli a to počita, no ni.

 • Antek

  SuperSuper, jedinečne a skvěle.

 • Greta

  Díky, už se mi to dnešní ráno nezdá tak strašné. Máš můj obdiv, byla bych na nervy z jednoho děcka, a ty hned tři naráz!

 • Hokejista

  V pátek byl Vůjtek opravdu navztekaný :-))

 • makakTo s tim makakem bylo dost dobry, uplne si uz ted umim predstavit, co je to za gizda. :)

 • Miron

  Velmi dobréOstravaku – nechci se mýlit, ale tohle je jeden z Tvých nejlepších. Sice Ti nevěřím, že se opravdu takhle stalo, ale čte se to nádherně.

 • mama

  Skvele..fakt supeeer,jeste ted mi tecou slzy od smichu.

 • zvědavy

  Prosím co bylo s Vujtkem?..vím že totu nepatří, ale sem moc zvědavý co ten chachar Vujtek vyrabjal?..připište cosik o tom,co se tam dělo na ledě, čemu Vujtek zuřil a až tak, že ho až Ostravak vzpomenul .Bo mě to fakt zaujalo.Dík všem.

 • Hokejista

  Re zvedavyAle Vůjtek byl rudý jako krocan, chodil po střídaččce jako bůh pomsty a vypadal že by některé hráče nejraději prolískal. Hráli fakt mizerně a zcela bez zájmu. Možná že v kabině i někomu nějakou ubalil. Zdá se že Ostravak měl dobré ,ísto hned u střídačky :-)

 • zvědavy

  díky za zpravua myslíš tym trenera Vůjtka, jo?..a co mladý, ten tam byl na prvním zapase, ten hrál tež jak ponocný?..dikes za ochotu mi ještě tu dřystnuť otym

 • ostravačku pěkny dřyst 😀

 • Zkus malému spočítat klik mozkjových buněk už hospodští usmrtili tobě… přijde na to, že už bys měl být pomalu dementní…jinak dobrý čtení, taky nemám rád špitály

 • mamka

  Moc díky!Včera jsem byla v nemocnici za dcerou.Sice nic vážného,ale moje nálada nic moc.A tohle jsem potřebovala jak sůl!! Už to tisknu a nesu jí to do nemocnice.Bude mít radost,už na to nedočkavě čeká.

 • RAM

  PerfektNo ja ted nemam k nemocnici daleko protoze mam jakehosi toho vira, ale myslim ze po precteni tohoto perfektniho prispevku se ten virus da na ustup :-)

 • džejn

  Makakjeji makak… :-)) pěkný :-))

 • Marie

  Robtě dobte skutki, dostanětě do budki!!!Šak si ty cype ostavski pamatuješ, jaks dopad loni v zimě. Tak se nesnaž pachat charitu, bo ti to nesvědči.

 • Anonym

  pro ZvedavyTen musel od fotra v šatně schytat nejmíň tři :-) Ale dá se to pochopit. V neděli v Litvínově už hrál super

 • Pé eS

  :-)))))že segra zas viděla svoju řyť ve špiglu SKVELÉ!!!

 • Soňa

  :-)jedním slovem: SUPER!

 • Vendelin

  nemocnice bleeeToš ja byl na rentgenu gzychta bo prej my dochtor prez zuby rekl ze my blbe roste pysk. Taky mě to zabylo miliony buněk tych moskovych či jakých bo sem pak něurobil zkušku.. Kopnul bych je do dupy..

 • jak gdy

  Je tonádhera! Přečíst si ostravakove dřisty a pak ještě kidy a nalada spravena. Diky nejen ostravakovi, ale taky všem, kteří nam vzdalenym milovnikum Ostravy vysvětluji jednotlive perlički – neni nad očite svědky udalosti. Diky!!!

 • Zvědavy

  díky ()- za zpravy-:)

 • Kuba

  supr story, alenefunguje mi link Skladiště, k..wa

 • Mamča

  Nádhera!!!!!!Super dřyst, totálně mi to zvedlo náladu v tomto psím počasí :o)

 • arny

  špigl?Parada, uplně vidim Danečka, jak rozumuje u toho pultu 😉 S děckama se člověk nenudi. BTW: Co to je špigl? Zrcadlo?

 • alex

  pro 39Hurá, alespoň něco vím a můžu být za chitrou: der Spiegel – zrcadlo (německy)

 • kamil

  PřirovnáníDostal jsem tvoje tři knížky ke 40tým narozkám. Moc se u toho bavím, tak jsem poprvé zabloudil na tvoje stránky. Návštěva nemocnice je super. U knížek umýrám z tvých přirovnání „utahany jak lano od vytahu“a výraz „Ostravski spajdrmen“ zlidověl v naší Kutnohorské hospůdce U kalicha. Díky Kamil

 • Pozor blogo-politická akce! Ožrat se jako Dán (OSJD) podpora svobody projevu našeho nezadatelného ústavního práva! Nejlépe dánským národním nápojem pivem :-)Kdo se pujde v pátek OSJD, at již ve svém či jiném volebním obvodu, at dá zprávu do komentářů na SB blogu seznam bude zaslán dánskému velvyslanectví! :-) Dánsko potřebuje naši pomoc. Vyjádřete svoji solidaritu!

 • Whitee

  No vida..Tak on nam Ostravak chodi aj na hokej. To sis u me Ostravaku dost polepsil. Kdo chodi na hokej to musi byt dobry clovek. :o))Kdyz tak se stav nekdy do kotle. Urcite si rad zafandis. A k tomu Vujtkovi: Taky sme si s kamosem rikali ze toho ma asi plne zuby. Takovou aktivitu nevyvijel uz dlouho. Kluci holt hrali jak bandy synku na rybniku. :o)

 • Katka

  :-)Sranda, no! :-)

 • ókájo dobrý dřyst

 • Lendir

  VyborneKopija segry nechtěla zakusek, bo pry je v nim moc kaloryji to vypada, že segra zas viděla svoju řyť ve špiglu a drži dyjetu a tak se dala dva majonezove chlebički. – jeden lepsi kid vedle druheho!!! :))

 • aja

  supersuper, moc děkuju za super počtení

 • looca

  Tajný čtenářObvykle tvé blogpříspěvky pouze čtu a nekomentuju, ale dnes mi to nedá a musím pochválit. Už jsem si dlouho takto opakovaně nepoprskala monitor :-))

 • Petr.Ova

  COOOOOL ! Po vanočnich depresych (kere měli snad uplně fšici) bych to typnul na klasicky ostravsky cvrkot 😉 . . .

 • Petr.Ova

  Tak . . .. . . a jsem padesaty. Pravě jsem si kaknul . . .

 • Jeremy

  čt2před chvílí bylo v čt2 v pořadu Kultura asi pět minut věnovaných Ostravakovi…..:o)

 • Cyp

  Ostravak v TVtady to mate-http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/index.php?streamtype=WL&progid=19070Začina to na 25 minutě.

 • Cyp

  Ostravak v TVOno se to rozpadlo-http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/index.php?streamtype=WL&progid=19070

 • Yarda

  Tuš jaDost dobré. Málem sem čumdesku před sebou ohodil kafejem. Příště si dám pozor, abych nasával minerálku (lepši se čistí z lcd) :))))

 • Laďa

  [43] No vida.. (Whitee )Co to bláboliš?!!! Je vidět, žez nikdy nehrál hokej na rybniku, ináč bys takovó hňupovinu nemohl vypustit z huby! Dyby každé profesionálni hokejista a kopalista hrál tak obětavě a s takovém elánem, jak mali kluci na dědině a né jenom kvuli penězom (no, zas né všeci ti profesionáli), vypadalo by to ináč.A taki, nekeřy sincy a děvuchi: jaká je informačni hodnota Vašéch výlevu, že ste byli prvni, druzy, atd.?

 • Ostravaku, kam na to chodíš :)… měla na každe straně od zypsu světly flek, jak by ju ošahaval pedofilni pekař

 • honza

  FAAAAAAAAAAAJNE!!!!!Bacha na Daněčka, Blanka može byť fajna baba, ale ten gizd ma moc mozkovych buněk!

 • mara

  co žééééééééééékdo nevěři ostravakovi je hrozny gizd. jee to určitě pravda VŠECHNOOOOOOOOO

 • Eben

  No fajn!!!!!To snad bylo asi to nejlepší ze všeho. Škoda že tam není jednička s hvězdičkou!!

 • Ty cypě

  TV STÁR…Jakožto dlouhodobého fandu našeho ostraváka mě velmi potěšila jeho PR propagae v TV… :) Snad se k tomu Ostravák vyjádří – že je ta mediální hvězda a že už mu přišli 4 pozvánky do různých vil (kromě Krejčířovy)… Go Ostravak Go!!!PS. nemáte někdo tip jak to stáhnout do compu ten pořad? v robotě nemám zvukovku a doma by to net neutáhl… chyt jsem to totiž až od půlky .. thx

 • UdaWhite

  By UdaWhiteAhojkyv duchu popřal temu gizdovi v županě, aby se mu ucpala infuza//.tak to nemá chybu :-)))………dík a Papa

 • Ludin

  Vyhazof z prace..Mam takovej dojem, že naše nová vedoucí jen tak nerozdycha navaly smichu v pracovní době, co tu při čtení tych dřystu dostavam :-).. Ale jo.. stojí mi to za to!! jen tak dál.

 • majda

  jen tak dalkdo ceka, ten se docka !! daleko od ostravy se diky tomuto cteni citim jako domadiky !!!!

 • Mařenka

  dobré jak cypfak sem se tak dlouho nepobavyl

 • ženská

  Sama bych to líp nenapsala!!To bylo skoro jak ze života!! :o)

 • melun

  špitálsynku je to fakt moc fajne,nečita se to zrovna nejlíp,ale je to trefné……jak říka můj otec,to není z přiručky , to je ze života! Takže skvělé!

 • Pikohk

  Tak takhle jsem se opravdu dlouho u Tvých zápisků z deníčku nenasmál! Tenhle je asi nejpovedenější ze všech!!

 • Sáček s čajemje fakt dobrej :))

 • Edisko z Těšina

  Mily Ostravaku,dluho sem tě něčital, bo sem měl kupa roboty, ale už sem se k tobě dostal a ganc sem se uklidnil. Hlavně, že už maš zase šmak na pisani a tvoje dřysty zase maji ščavu! :) Libila se mi hlaška o Danečkovi, jak …stal nešťasně před velku nabidku štyr zakusku a nemoh se vybrať… a tež jak pofňukaval, že …cukrařski prumysl usmrtil dvatisyceštyrystatřycetosum mozkovych buněk – koněc cytatu… Piš dalej, piš, ať my, tvoji sympatici, mame furt se na co těšiť a furt co čitať… :)))

 • Eli

  DanecekNevim cim to, ale Danecek je mi cim dal vic sympaticky – pohodove skvrne :) oproti tem segrinym „ratolestem“ je dokonaly.

 • nešika

  Dneska neéRáno jsem šla prvně po třech týdnech chřipky do práce a po pádu na tom sajrajtu venku mám zlomenou ruku, skoro stejný jak ten pytlik s čajem. Kdo rozšířil lež, že zlomenina nebolí?bREČÍM SMÍCHY I BOLESTÍ zaroven,protože jak se směju,tak se natřásám a to to bolí. Ale klidně budu brečet každej den při čtení něčeho podobnyho.Dík.

 • Tuž Ostravaku to bul zas jednu nařez, mam teď těžke obdobi, ale todle mi zvedňě naladu spolehlivjejic něž Delisa:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 • sestřička

  no fakt srandajo se na szpitol dziwom z tej drugi stronki boch je siostra,a muszym přiznac ze aj choc je szpitol pelny chorob a smutnych věcy…o srande tam nima biydy…a kdyby byl ve szpitolu niedejboze ostravak…to by my se isto chlamali calom szychte =)

 • condomer

  Ostravak je zpátkyNo po pár nemastných neslaných cantech, je tu konečně zpátky starý dobrý ostravák, tak už jsem se dlouho nenachlamal, mám tak pocit, že se v tom psaní snad i s někým střídá

 • Ešlinka

  Supr!Musite sami uznat, že lepši je 1 skvěly kid za tyden, než nic moc kid několikrat tydně!!!! Tenhle se fakt povedl!!!!!! :-)

 • anek

  Dost dobrýTak tenhle nemá chybu, ale přece jenom nejlepší je pro mě Mikulášská! (2005)

 • Fernetek

  Ne,neNe, absolutně nejlepší bylo, když byl Ostravak s gizdami bobovat na sněhu-přesně před rokem v únoru.Ale fakt dnes-super!!!

 • Vombat

  tak si …

 • FaktFakt dobrý, Ostraváku Ostravský! Kódl

 • XLord

  :o))))Vynikajici :o)) … a nepoprskat si kafem pul stolu, ani by mi osttani neverili… :o))

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>