Narušeny program

Muj přesny olimpijski plan mi narušila mama, bo mě pozvala na sobotu na oběd. Chvilu sem dumal, jak se z teho vykrutiť, ale nakoněc sem pochopil, že to ma byť taka oslava fotroveho navratu ze špitala. Honem sem se v pale přehral sobotni program a nakoněc kivnul. Seversku kombinacyju uvidim u našich, co se da robiť. Nikolu s bulami uvidim až v klidu doma.

V sobotu se tam zlezli komplet všecy, aji ten makak švager. Asy začnul brať jakesyk praški, bo mi zpočatku přypadal celkem normalni. Měl sem strach, že zas všecy budu chtět řešiť muj vztah s Blanku, bo už ju všecy znaju, ale přyloha k polivce byla buducnosť upřymneho. Na mě došlo až u kavy.

Mama doněsla na stul a začla vyzvidať, jaku že se to vybral dalši školu, jak letos konči. Segra pod nosem zabručela, že dufa, že to budě letos a švager vyhružně dodal, že to určitě budě letos, bo inač ho vyvali z baraku. Mlady nasmoleně pravil, že može skončiť hned v ponděli, esli oba chcu. Švager se spoměl, že vlasně eště něviděl jeho vysvěčeni, ale upřymny se to snažil zamluviť, že naco školy, že se stejnak budě živiť basketem. Švager se enem uchechtnul, že je zvědavy, jak dluho mu ty oranžove balony budu chutnať. Vul se zas snažil robiť vtipneho, asy mu přestaly pusobiť ty praški. Potem se všecy zapojili do družne debaty o tym, na co su dobre školy a kdo čemu rozumi a kdo čemu něrozumi. Už to vypadalo, že mlady dostaně misto pečene kury přes pysk. Zachranili ho mali gizdi, bo ten starši se navalil do polivki všecke nudle z miski a mala mu ich kradla z taliřa a pobekavala, že na ňu nězbylo. Mezy svojimi taliřami se zrobili polivkovu cestu lemovanu nudlami. No fajne. Eště že mama je na ně zvykla, bo enem utřela igelitovy ubrus a dal se vyptavala na upřymneho buducnosť. Foter enem mavnul ruku, že se o mladeho s prumku popere enhačko s Vitkovicami, šak ať se podiva na mě. Foter jaksyk zustal dvacet roku pozadu. Tym ale inspiroval segru, bo pravila, že bych moh s mladym podřystať, bo na tu prumku šel beztak kvuli mě. Tuž jak kvuli mě? Šak ja sem tam tež něšel dobrovolně, no ni? Všecy na mě hleděli s naděju, že mlademu vysvětlim a nalinkuju dalši drahu. Tuž co, stejnak sem s nim už dluho chtěl podřystať o tych fotkach Blanki. Domluvili sme se, že se přes tyden stavi ku mě.

Jak byla mama hotova s mladym, začla o tym, jak je to hrozne, jak včil furt padaju ty střechi a že tolik sněhu už něpamatuje. Vzadku v pale mi zablikala zelenočervena kontrolka. Po pěti minutach sme se všecy dozvěděli, že beztak už naša chajda na zahradě spadla. Všecy sme ju uklidňovali, že střecha neni uplně plocha a jak by se cosyk vyvrbilo, sused kery tam jezdi aji přes zymu, už by nam tu fajnu novinu zavolal, bo on je taki přejicny gizd. Mama dal mlela svoju, že by se tam pro istotu měl kdosyk podivať. To už sem se začnul trochu usmivať a segra měnila barvu na odstin rozmichaneho Prymaleksu. Pravil sem, že to je vlasně fakt, že jeden nikdy něvi a že kaj bysme se v letě jezdili opalovať a nahlas sem začnul vypočitavať sklon střechi, stupně, centymetry napadaneho sněha, dešť a do teho věter a nic sem se něrobil z teho, že do mě segra rvala něnavistne pohledy a beztak mi přala bolestivu smrť. Švager na mě čuměl jak eskimak na Rubikovu kostku, bo ničemu z teho něrozuměl. Mama mi visela na pysku a užuž chtěla hledať papiry od poišťovni. Svoju odbornu řeč sem skončil tym, že kdybych měl svoje auto, hned zytra bych se tam stavil. Mama se na mě podivala vděčně jak Goro na vyhibkařa, foter spiš něduvěřyvě, bo ma tež zvyrazňovač a počmarane noviny. Potem se všecy obratili na segru, kera ni moc nadšeně pravila, že to tam zajedě skontrolovať, ale zytra ni, bo to jedu na hory. Švager, jednoduchi jak zavit na šrubku, se celkem překvapeně zoptal, že jak to, šak nikdě nechtěla jet a pajtašcy začli skakať od radosti, až taliře litaly jak u mladeho Bugara v děckim pokojiku.

Dusno nad stolem vyvětrala mama, jak nas po obědě pozvala do obyvački na zakusek – kafe a ořechovu babovku. Pajtašcy se šli hrať do děckeho pokojika. Segra už se s tym srovnala a aby mi tež trochu spravila naladu, pravila abych cosyk noveho pověděl o sobě a Blance. Z navštěv špitala ju všecy znaju, tuž se hned začli vyptavať. Ti mali gizdi maju uši jak nětopir, bo začli z pokojika vyřvavať, esli je teta Blanka moja nevěsta a jakesyk přyhluple rymovački. Nacpal sem se do papule kus buchty a cosyk sem zahuhlal. Mama byla něodbytna jak stary vyhazovač v Založně a tak sem se opařyl pysk, bo sem to kafe vyřnul celkem nahonem. Šel sem rači umyť hrnek do kuchině. Tam pravě upřymny luksoval zbytki z hrncu, bo on už je paru roku ve vyvinu, jak dycki pravi. Chvilu sme podřystali a ja sem mu přypoměl ten naš sraz. Potem už sem mrknul na hodinki a byl nejvyši čas. Nakuknul sem do obyvački a rozlučil sem se, že už musym letět, bo Nykola něpočka. Roby na sebe něchapavě hleděly a v hlavach im to šrotovalo jak ve stare ždimačce. Foter se enem usmjal a pry ať pozdravim aji Šarku. Mrkli sme na sebe jak stařy spikleňcy a už sem valil dom.

V nedělu večer, jak sem sledoval rychlu Novotnu, kera postupila, mi volala vysmjata Blanka. Cely den byla s brachu a malym Dankem na Podolankach a užili sy fajně sněhu. Ani mi to něvadilo, bo program v kisni je něuprosny a něpočka. Chvilu sme zdřystli. Prozradila mi, že sem segře nasadil fajneho bruka do paly. Pry celu nedělu zvažovala, esli ji ma řeknuť, že sem měl v sobotu sraz s jakusyk cyzy robu. Potem se uvědomila, že se diki ni musy tahať na zahradu a tak to za tepla nabonzovala a dluho něvěřyla Blančinemu ujištěni, že ji to vubec něvadi, bo tu Nykolu tež zna.

No to zas budě na přyštim obědě o čim vykladať.

No comments yet to Narušeny program

 • Dan

  HurraaaTuž Ostravaku, němaš to lechke. a ja su prvni….

 • harv

  druhýjsem druhý… je to zase super kid

 • MINA

  olympijadatoz dobry,ja sem rada, ze mame stribro, a u vas zase klasyka-domaci atmosferka jak cyp. No vydim ostravaku, ze sy to uzivas :o) Tak sy prejme at tech medajli je vic, no ni?

 • tak mam vtom juž gulaš synku***

 • Jaryn

  Jo, jo,móóóóóc fajn počteníčko :-)))

 • nějak ase to sešrotovalo spišej než sum chtěla coš dřystnut*Mam teď taky problem vyznať se v tych robach co o tebe se zajimaju , myšle že na pervšim mistě jest Blanka noni? a ta Nykola jest kdo? co to za robku maš ostravaku novum, si monogamni ještě furt či juž ni * * *Pytečke proše. jak to jest s tyma babama teď akčně u tebe synku? Ja sum furt pro Blaničku, moc se mi podoboba, a ta Nikola mi k tebě synku jaksyk nesedi, nepodoba se mi ,…no ja…. tak si v tom zrob pořundek i bude vymalovano no ni?,,,Tak se pochlap a srob si v tym jasno, no ni?…kera robka je ta prava * * *. přeje ti tu super světnu robku , nejlepsu do žizni m bo i ten Danek je fajny synek, rozumbrada, tak by pasoval fest k tobě synku…no je to přeci enim tvoje baby a tvoje rozhodnute…tak sem zvědava, jak to skončí…Dvě baby na jednoho synka,,,to nejest moc povzbudivem že?…je lepši vytřimat i posečkať,,,,,,Dej pak gefeľ o tych babach, jaks to ustál !!!Pá kolorove sničky a samé andilky do snů ti zasila od Elektry babča Vecernica * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *P á **

 • markete

  nykola a sarka :-)je super jak ste s Blanku na stejne frekveci a ze nepraskla tu Nykolu segre! aspon je nejaka sranda, at si segra zapremysli.. znam to – je super si tak pokecat se spriznenu dusu, zvlast kdyz su ostatni uplne mimo. navic to vypada, ze by Blanka neodmitla pozvani na zachumlani do spolecne deky na gauci pred televizu, mozna aj na tu Nykolu. A to se ceni! Ja se obcas pripojim ke sledovani treba F1 nebo tour de france i kdyz mne to moc nebavi, ale zato pak muzu fundovane diskutovat.. jo spriznena duse..! tu Ti preju!

 • Ženský…. aspoň že ta tvá Blanka tuší, která zrovna odbíjí. Mamina s mladou taky sotva věděj, že je nějaká olympiáda a to jenom kvůli tomu, že to „furt přepínáme na nějaký pytloviny“.

 • tomeeno

  nykola a šarkaLidičky, pro Vás nechápavce: Nykola=Nikola Sudová, Šárka=Šárka Záhrobská a spojte si to se současnou situací Ostravaka a olympiády, případně si přečtěte noviny (část o sportu a olympiádě) a bude Vám jasno. Ostravak nešel za bábama, ale k televizi :o)

 • Dejf

  NykolaJojo, nejvic sem se nasmal, jak Blanka perfektne usadila segru, jak ji pravila, ze tu Nykolu tez zna. Synku, te baby se drz. Preju ti, at ti to s ni vydrzi!

 • Kuba7

  for tomeenoKdyž už děláš chytrého:) (nic ve zlém), tak by jsi měl vědět, že Šárka (Sudová) je mladší sestra Nikoly a závodí taky v boulích, ale neprobojovala se do finále (víceméně se s tím i počítalo – je ještě mladá a je tam aby nasbírala zkušenosti)

 • flagelvmdei

  chudák NikolaStejně to její šesté místo byl podvod. ´minimálně 3 z zěch co se umístily před ní voraly jízdu i skoky.

 • tomeeno

  for kuba7Ale to samozřejmě vím, ale tak nějak jsem odtušil, že se spíš jedná o tu druhou Šárku, která je IMHO o malinko známější :o)

 • Tzdla

  to:tomeenoNedává to celkem smysl s tou Záhrobskou nemyslíš? Když vezmeš v úvahu že ta má první start až ve středu :-) Přikláním se k názoru že šlo o Šárku Sudovou jak už psal Kuba7. Ale v celku je to jedno takže Ostravak & Olympiáda Rulezzz 😛

 • tomeeno

  to TzdlaNo je to fakt, máte pravdu, omlouvám se za mystifikaci… Ale stejně je to krásný, jak takovýhle náznaky ukážou, kdo sleduje sport a kdo ne :o)))

 • Danijela

  igelitovy ubrusostravak zije na Marsu. Nebo v Chaharove

 • mama

  Ostravaku,ty jsi chodil na prumku do Vitkovic???….Zvedava……JInak fajn cteni jako vzdycky.

 • jidas

  hehehehehejak eskimak na rubikovu kostku:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))megáááááááááááááá

 • Martino

  Díky Ti Ostravačkuza další článek, jsem ráda, že sis na nás vzpomněl a během olympiády našel čas.

 • Pytel

  to TomeenoNo, Ostravak, možná myslel tou Šárkou Nikolčinu sestru, také boulařku….?Aha, tam už to kdosi napsal.A Ostravaku, víš cosyk o tem, Laďovi–sběrateli?

 • Srandaopět a jako vždycky, není co dodat

 • MINA

  blanka a olympiadaostravaku, jeste sem ti chtela rict, ze se mi blanka libi cim dal vic, vypada na pohodovu babu, zadnu hysterku. Toz tak ti preju, at ti to s ni vyjde!

 • MystifikátorOstraváčku – kratky zobačku – máš to zas perfenktní, jen pomalu s tou mystifikací, neboť ne všichni takovému fóru rozumí, nakonec ani všichni nečučí na bednu na ty olympijské kruhy… Buď tak hodný a pro ty čtenáře, co maji hodně bohaté rodiče (mají to dlouhé vedení) jemné nuance trochu zaobaluj jak pro blbé. Tak měj se krásně, skládej básně! Kódl

 • to nemá chybu……jednoduchi jak zavit na šrubku :-) opět super počteníčko a mám takový pocit, že Blanka je fajn baba, tak ať ti to výjde

 • ostravačku nemaš ty lehky žyvot : – )

 • terka

  nazdardneska to fakt bylo super, pobavilo nas to tady vsechny- zvlaste nemocnou mamku, ja prskala obed na monitor :) makak švager – to je genialni

 • aja

  supersuper, jako vždy, čte se mi to úplně samo. Díky

 • 28jsem 28. ko..ti :))

 • docluk

  fajna rodina sešlost…take podobné zážitky mame asi skoro všici, ale takle jemně to podat umí jen ostravak. Tvoje vyprávění je mi velmi blízké, jak bys byl v sobotu u nás… Fajne jak cyp.

 • Jana

  Vysvětlete prosím někdo pro blondýnu kdo je to Goro a proč má fotr zvýrazňovač a počmárané noviny.

 • Mirka

  to 30goro – pes z japonského seriálu, co trajdal po kolejích, počmárané noviny= televizní program na ČT2 zvýrazněný zvýrazňovačem (to ta olympiáda)

 • Jana

  Díky za vysvětlení, jak prosté.

 • Bugara?až taliře litaly jak u mladeho Bugara v děckim pokojiku…asi myslel autíčka firmy Burago, že?

 • alex

  pro 33A znovu alex za chitrou? Spíš si myslím, že to někdo jen tak zkouší. Imrich Bugár byl (je?) diskař. Házel diskem.

 • toš sum tu za vulaale fakt sem myslela, že ta Nykolka jest originaľ robka, co po tobě očkem teď ostře akčně haže *DDD… toš ja nečitam gazetky sportík…tak přebač…už sem dostala sprda na fan klubu že mi tam dajum po ušiskach…že to nevim…no – nevim!… co ale vim stopro, že sve ušiska si biť nenecham …měj se koľorkovo * hlavně si uži dnešniho Valentýnka * i s Blanku i se -“ sportikem “ – *DDD přímo velkoplošně * DDD*….*(holt každy mame radi to sve a přesto se můžem mit stejně radi a nebit po ušiskach, no ni?…)

 • Všichni jsme lidiNo ano, všichni jsme lidi, jak jsem říkal, Ostravačku, kratky zobačku, skoukni tu fajnu blondynu na čisle 30. Kódl

 • ad 33No asi ne…zkus si vygooglit jmeno Imrich Bugar

 • hej ty,pocem!

  omfgbohajeho to jsou kecy.řešíte tu hovna,předbíháte se kdo dřív napíše a děláte ze sebe ostravakova psychiatra a poradce.měli byste si uvědomit,že tohle není diskuze pro děti předškolního věku,co utrpěli těžkou autonehodu,která se podepsala na jejich inteligenci.probírat takovýhle sračky na gayzoně,tak se nedivim,ale za tohle bych se bejt ostravakem styděl

 • Miláčku

  PRO 33 !!!Ve chvíli, kdy pánové majilelé vyhledávače Google dokázali, že se pro prachy neštítí vůbec ničeho /podmínky provozování na čínském trhu/, je jejich portál pro každého slušného uživatele internetu s kouskem cti v těle zakázaným ovocem a jeho název se stal hodně sprostým slovem /viz markantní pokles přístupů přes vyhledávač G***/.Je mi značně nevolno z toho, že právě člověk, který zuby nehty už několikkrát hájil své právo na vyslovení svého názoru, ať už byl jakýkoli, právě na tomto místě /a jak jsem si všimla, tak i na stránkách ostravakova fanklubu/, naprosto ignoruje, že toto právo je upíráno jiným.Pane „všeckovímvšeckoznámvšudejsembyl“, jste pokrytec toho nejhrubšího zrna. A to jste prý sjel pěkný kus Světa a studoval na několika školách v Evropě /kontinentální i nekontinentální/ – hahaha.

 • Anonym

  Pro 39:-)Vidim, ze se tu „opravnene“ vzteka clovek s emailovou adresou od nenavideneho Googlu, s velkou pravdepodobnosti nekdo, kdo pouziva pocitac slozeny vice ci mene z cinskych komponent, patrne nekdo, kdo si obcas koupi boty ci obleceni znacky Nike nebo Addidas, ci jine firmy, ackoli tyto maji tovarny v Cine, kde se poslapavaji lidska prava a ony se pro penize nestiti niceho; mozna i jezdite v aute, v nemz jsou nektere dily vyrobeny v Cine, pijete Coca Colu, ktera se dere na cinsky trh, mluvite o pokrytectvi a pritom vyse uvedenymi ciny podporujete cinskou ekonomiku a tim nehumanni rezim. Pak je vrcholem pokrytectvi mluvit o pokrytcich:-))Nebo jste svetla vyjimka, email od Googlu vam vnutili silou a tvrde bojkotujete vse co muze jakkoli zavanet podporou cinskeho rezimu. Pak byste ale mela dstit ohen a siru na vsechny a na vsechno, nejen na nejakeho predem vytipovaneho chudaka, ktery si dovolil odkazat na Google. Pokud mate potize s krcni pateri nebo zazivaci soustavou (zlucnik, zaludecni vredy…) zkuste se na svet kolem sebe divat trosku jinak protoze riskujete vazne nasledky.

 • Miláčku

  Pro 40Souhlasím, že pravděpodobnost, že bych mohla mít počítač poskládaný z komponent vyrobených v Číně, je velice vysoká. Jenže tentokrát jste, vážený pane vedle, jako ta jedle. Výrobce počítače, který vlastním, si zakládá na tom, že používá JEN kvalitní komponenty, vyrobené kvalitními firmami !!! Dám ruku do ohně za to, že ani jedna z důležitých komponent NENÍ vyrobená v Číně (Hong-Kongu apod.) a pokud snad je v Čině vyrobený nějaký ten šroubek nebo drátek, tak to mě vskutku netrápí.S oblečením a botami to je velice podobné. Ani jeden kousek mého oděvu (obuvi) NENÍ vyrobený v ČLR. Mohu zaručit, že vše je vyrobeno v Evropě.Musím přiznat, že informace o Coca Cole mi nějak unikla, ale nedělám si těžkou hlavu, moje rodina ji pije tak málo, že se nad tím snad ani není třeba pozastavovat.Předpokládám, že když máte tak úžasný přehled, tak jste taky zjistil, že z onoho mailu se vám vracejí hlášení o nemožnosti doručit vaše zprávy 😛 😛 😛 :-P. Jinými slovy: „hop na špek“ :D:D:DMé zdraví, pravda, není úplně stoprocentní. Asi jako u žádného tvrdě pracujícího člověka. Ani jedna z těchto okolností mi však nezatemňuje mozek ani úsudek, jak se velice naivně snažíte naznačit, to bych se se svou prací brzy rozloučila.

Přydať kidy

  

  

  

Možetě použivať aji hento HTML esli vitě jak

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>